AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Android vs. iOS
Android vs. iOS
24.4.2017
Je lepší Android alebo iOS? Táto otázka sa na sociálnych sieťach a diskusných fórach, ako aj medzi odborníkmi, rieši už roky. A výsledok? Rozhodnú ľudia.
Komentáre:  0
Favorizovaná Brazília by si mala dať pozor na Holandsko
Favorizovaná Brazília by si mala dať pozor na Holandsko
30.6.2014
Juhoamerické Majstrovstvá sveta vo futbale sa pomaly dostávajú do pokročilého štádia, v ktorom sa pozornosť začína upínať na vyraďovaciu časť. Tímy najlepšej šestnástky si tak môžu v snahe o prebojovanie sa až do finále pred sobotným začiatkom tejto časti naštudovať svojich potenciálnych súperov.
Anglicko a Taliansko síce vypadlo ešte počas skupinových bojov, no Európa má na turnaji i tak stále silné zastúpenie v podobe Holandska (pod vedením nového trénera Manchestru United, Louisa Van Gaala), Nemecka, Francúzska, či Belgicka. Na druhej strane, americké kontinenty majú vo vyraďovacej časti väčšinové slovo a ich tímom naviac nahrávajú štatistiky jasne hovoriace v neprospech európskeho tímu na turnaji konajúcom sa v Južnej Amerike. Túto skutočnosť by ale mohlo vyvrátiť silné Holandsko.
Domáca Brazília vedená Luizom Felipe Scolarim sa zo všetkých síl hodlá zabezpečiť svojmu trénerovi miesto v športovej histórii svojej krajiny, a to druhou výhrou titulu majstra sveta. Scolariho snaha je postavená predovšetkým na Neymarovi, ktorý zatiaľ dokázal naplnil vysoké očakávania svojej krajiny. Osemfinálovým súperom Brazílie sa stala ďalšia juhoamerická krajina, Čile. Čile bude pre Brazílčanov zatiaľ najtvrdší súper a v prípade, že hosťovská krajina uspeje, bude Brazília musieť čeliť ďalšiemu silnému súperovi-víťazovi duelu Uruguaj-Kolumbia.
Z pohľadu európskych tímov by sa o zaujímavý duel mohlo postarať Francúzsko a Nemecko, čeliace africkým tímom. Druhá strana pavúka zase naznačuje postup Argentíny a Holandska. V prípade, ak by všetko vyšlo podľa plánov, by sa v semifinálových bojov stretli dve zmiešané dvojice pozostávajúce z európskeho a juhoamerického tímu, s možnosťou duelu Brazílie proti Nemecku a Argentíny proti Holandsku.
Pre domácu Brazíliu je predstava nedosiahnutia finále turnaja nepredstaviteľná. Finálová prehra Brazílie proti Uruguaj na štadióne Maracana v roku 1950 je ešte stále považovaná za čierny deň v histórii Brazílie a súčasná jedenástka sa situácia nehodlá opakovať. Ďalším favoritom turnaja je jednoznačne Holandsko. Na posledných Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike sa Holandsko prepracovalo až do samotného finále, kde nešťastne podľahlo Španielsku. Na tomto turnaji je ale výkon Holanďanov pod vedením charizmatického Van Gaala o dosť plynulejší, čo sa v neposlednom rade premietlo aj na ich jednoznačnej výhre nad Španielskom 5:1.
Až na nepríjemnosť spôsobenú Suarezom a jeho pohrýznutím sa tohtoročné zápasy a výsledky majstrovstiev sveta postarali o napínavé predstavenie. S rastúcim napätím a očakávaniami pred zápasmi najlepšej šestnástky je ale možné, že to najlepšie ešte iba pred nami.
Komentáre:  0
Obamovi bude pomáhať Shakira hnonline
6.10.2011
Populárna kolumbijská speváčka Shakira bude šéfovi Bieleho domu pomáhať so vzdelávaním hispánskych obyvateľov Spojených štátov...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Osobné predmety Adolfa Hitlera sú na predaj
Osobné predmety Adolfa Hitlera sú na predaj
6.10.2011
Niektoré z predmetov z osobného vlastníctva nacistického diktátora Adolfa Hitlera pôjdu v Mníchove do dražby. Medzi osobnými vecami sa nachádzajú ak Hitlerove okuliare, ktoré nosil ku koncu druhej svetovej vojny, pretože mu slabol zrak. V dražbe sa za ne očakáva výnos 5800 eur. Spolu s nimi je na predaj aj príborová sada s Hitlerovým monogramom, strieborná tabatierka, či podpísaná kniha Mein Kampf, ktorú Hitler venoval Rudolphovi Hessovi. Ten bol považovaný za Hitlerovu pravú ruku. Medzi vzácnejšie kusy patrí napríklad lampa s Hitlerovho mníchovského bytu a zlaté hodniky, ktoré mal diktátor na ruke v čase svojej samovraždy v berlínskom bunkri.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Berlínsky pivovar začal vyrábať pápežské pivo topky.sk
6.10.2011
Nedávna návšteva pápeža Benedikta XVI. v rodnom Nemecku inšpirovala berlínsky pivovar k výrobe vlastného pápežského piva. Výrobcovia informovali, že počas zrenia piva hrajú ekologicky šetrnému ležiaku gregoriánske chorály...  »
O existencii yetiho budú vedci rokovať na ruskom Sibíri
6.10.2011
O tom, či yeti skutočne existuje, sa bude rokovať na konferencii, ktorá sa má uskutočniť v dňoch 6.- 8. októbra v meste Taštagol. Vedci z rôznych krajín chcú tak na stretnutí prezentovať jedinečné fotografie a zvukové nahrávky týkajúce sa záhadnej bytosti. Už minulý rok vydali úrady Kemerovskej oblasti pred yetim oficiálne varovanie. Po zničujúcich požiaroch v lete 2010 bola vraj záhadná bytosť prinútená hľadať potravu mimo lesa. Po snežnom mužovi sa rozhodol pátrať aj ruský boxer Nikolaj Vaľujev. Ten však neskôr vyhlásil, že šanca na stretnutie s yetim je približne taká veľká ako nájdenie Lochnesskej príšery alebo objavenie Atlantídy.
Médiá: 2
Komentáre:
24
Obezitu nespôsobujú cukry, ale nesprávna životospráva Webnoviny
6.10.2011
Na vznik či rozvoj obezity vplýva najmä nedostatok pohybu, konzumácia veľkých porcií jedál a zlý pomer tukov a cukrov v týchto jedlách a teda celkovo nesprávna životospráva...  »
Video: Do slnka narazila mimoriadne veľká kométa
6.10.2011
Európska vesmírna sonda SOHO zachytila zrážku kométy so Slnkom. Náraz zapríčinil veľký výron slnečnej hmoty do vesmíru. Vyvrhnuté plyny, takzvaná koronárna hmota, by sa mohli dostať počas niekoľkých dní k Zemi a spôsobiť výskyt polárnej žiary. V horšom prípade by mohla na zemi nastať takzvaná geomagnetická búrka. Tá sa prejavuje rušením rádiového vlnenia a elektrického vedenia. V extrémnych prípadoch môže dôjsť až k poškodeniu zariadení. Kométu objavil amatérsky astronóm iba v piatok a v sobotu už narazila do Slnka. Odborníci sa zatiaľ nezhodli, či náraz kométy môže spôsobiť nestabilitu na Slnku.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, zomrel
Spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, zomrel
6.10.2011
Steve Jobs, ktorý trpel rakovinou pankreasu, zomrel v Kalifornii vo veku 56 rokov. V auguste pritom rezignoval na funkciu hlavného výkonného riaditeľa založenie a.s. spoločnosti Apple, čím ukončil svoje 14-ročné pôsobenie na čele spoločnosti. Už v tom čase bolo zrejmé, že trpí rakovinou, no údajne sa mu podarilo ju zdolať. Spoločnosť Apple v súvislosti s jeho úmrtím vo vyhlásení uviedla, že jeho genialita, vášeň a energia boli zdrojom nespočetných inovácií, ktoré obohatili a zdokonalili životy ľudí. "Svet je vďaka Stevovi nezmerateľne lepším," píše sa vo vyhlásení.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Reklama pre psy, ktorej človek nemôže rozumieť
5.10.2011
Švajčiarska spoločnosť Nestlé prišla na trh s reklamou, ktorej človek nemôže celkom rozumieť. Psie krmivo síce prezentuje ľudský hlas, no v pozadí je niečo, čo naše ľudské ucho nezachytí alebo zachytí iba veľmi leto. Firma využíva okrem pískania hračiek aj vysoké frekvencie, ktorými láka k obrazovke psieho diváka. Takúto reklamu spoločnosť prvýkrát odvysielala v lete v Nemecku. Minulý víkend ju mali spustiť aj v Rakúskych televíziách. Nestlé podľa agentúry Reuters patrí medzi najväčších výrobcov krmiva pre domáce zvieratá na svete.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Mníchovský Oktoberfest lámal rekordy
Mníchovský Oktoberfest lámal rekordy
5.10.2011
Najväčšie kolektívne pitie piva po sedemnástich dňoch skončilo. Mníchovský OKtoberfest sa postaral o niekoľko rekordov. Takmer sedem miliónov návštevníkov sa v tradičných bavorských kostýmoch pretláčali pomedzi stánky, kde sa cena za liter piva šplhala k viac ako deviatim eurám. Spolu 118 volov a 53 teliat skonzumovali ľudia samozrejme okrem mnohých ďalších špecialít. Medzitým sa stratilo 48 detí a ku kurióznym stratám a nálezom možno radiť aj zubné protézy, živého lúčneho koníka či neuveriteľných 1045 pasov. Tento rok sa návštevníci polepšili - organizátori zaznamenali iba 58 bitiek
Médiá: 1
Komentáre:
0
Nebo plné balónov
5.10.2011
Mesto Albuquerque v Novom Mexiku v USA každoročne ožíva medzinárodným festivalom s názvom Balloon Fiesta.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Muž sa pred policajtmi chcel zamaskovať diabolským tetovaním TVNOVINY
5.10.2011
Michael Campbell si zvolil netradičný spôsob zmeny vlastného imidžu, aby ho nespoznali...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Spojené štáty zahltili chlpaté mravce
5.10.2011
Skraty v elektrických vedeniach, odstavené elektrárne a samozrejme plné domy chlpatých mravcov. S takýmto problémom sa boria ľudia na Floride ale už aj v Mississippi či v Louisiane. Do nových miest sa tento tvor malý ako blcha dostáva vo vlakoch a autách. A ničí všetko, čo mu príde do cesty. Pochutná si na rastlinách, ale aj na živočíchoch. Jednému včelárovi už zlikvidovali stovku úľov. Pomohol až chemický postrek. Aj to iba na čas. Najviac sa im páči v tmavých a vlhkých priestoroch. To, odkiaľ sa mravce vzali, nie je jasné. Stopy ale smerujú k balíkom slamy, ktoré sa tento rok v Texase rozvážajú ako krmivo pre dobytok.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Muž s ukradnutým strojom prevalcoval cintorín aj pole
5.10.2011
Netradičný prípad riešili britskí policajti. Steven Regan sa rozhodol, že ukradne stavebný stroj. To samozrejme nie je práve nenápadná rekvizita. Pri úteku za sebou zanechala patričnú spúšť. Muž zúfalo unikajúci pre políciou prevalcoval pole, pretože sa so strojom nezmestil na cestičku. Následne zrútil niekoľko pomníkov na cintoríne, kam sa až so strojom dostal. Napriek tomu, že si zlodej prerazil cestu ako v akčnom filme, polícia ho nakoniec dolapila a jeho čin nenechá bez následkov. Na podobnú vzrušujúcu jazdu sa Steven môže vydať najskôr o štyri a pol roka, keď vyjde z väzenia.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Súd s Jacksonovým lekárom pokračuje TA3
5.10.2011
Súd už vypočul aj bývalú priateľku Conrada Murrayho, ktorá mala s 58-ročným doktorom v osudných momentoch telefonovať...  »
Nový iPhone 4S neprekvapil ETREND
5.10.2011
Jabĺčkový smartfón dostal nový procesor, operačný systém, ale lákadlom má byť aj Siri...  »
Bažant Pohoda boduje v rebríčku európskych mimobritských festivalov
Bažant Pohoda boduje v rebríčku európskych mimobritských festivalov
4.10.2011
Editori prestížneho festivalového portálu Virtual Festivals zaradili Festival Bažant Pohoda 2011 na 3. miesto v rebríčku európskych mimobritských festivalov. Virtual Festivals sa už 23 rokov zameriava na festivaly a patrí k najrešpektovanejším médiám svojho druhu. Bažant Pohoda predbehla festivaly ako Roskilde, Melt! či Hurricane. Pred slovenský festival sa zaradili len Ibiza Rocks a rakúsky Snowbombing. „Čistá, priateľská a lacná Pohoda je západoeurópsky festival za východoeurópske ceny, ktorý sa tento rok, po pätnástich rokoch existencie, zaradil medzi to najlepšie, čo máme. Pohoda 2012 si zaslúži vašu pozornosť,“ píše autor Jon Wright
Médiá: 1
Komentáre:
0
Aerolinky poznajú recept, ako prežiť leteckú haváriu, je na predaj topky.sk
4.10.2011
Letecké spoločnosti British Airways a Virgin Atlantic sa pasažierom rozhodli poskytovať platené kurzy po tom, ako zistili, že väčšina z nich si v prípade núdze nedokáže odopnúť ani bezpečnostný pás...  »
Video: Číňan natočil obrovského nočného motýľa
4.10.2011
Čínsky robotník Šao-Kchuej Wen zažil menší šok. Počas pracovnej zmeny sa mu podarilo odchytiť obrovského nočného motýľa druhu Okáň Atlas. Ten je považovaný za najväčšieho na svete a v rozpätí krídel dosahuje až 30 centimetrov. Čínsky exemplár zaradili k mohutným kusom, keď mu v rozpätí namerali 26 centimetrov. Prekvapený pracovník povedal, že tak obrovského motýľa ešte nevidel a zrejme mal pravdu. Tento druh totiž žije iba v tropických oblastiach Ázie, napríklad v Indonézií, alebo Thajsku. Do Číny tak musel tento jedinec zablúdiť.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Apple dnes predstaví nový iPhone 5 Novinky.cz
4.10.2011
Spoločnosť Apple chystá tlačovú konferenciu, na ktorej pravidelne predstavuje horúce novinky na vianočnú sezónu. V kuloároch sa šepká, že firma odhalí najnovšiu generáciu telefónu iPhone 5...  »
Konto na Facebooku vraj napovie, či jeho vlastníkovi hrozí alkoholizmus
Konto na Facebooku vraj napovie, či jeho vlastníkovi hrozí alkoholizmus
4.10.2011
Podľa novej štúdie, ktorá bola vykonaná na 307 amerických vysokoškolských študentoch vo veku 18 až 20 rokov, by mohli byť novými zbraňami proti nadmernému pitiu alkoholu Facebook a iné sociálne siete. Autori štúdie uvádzajú, že slovné a vizuálne náznaky na profiloch ľudí môžu naznačovať, kto je v najväčšom riziku alkoholizmu. Približne dve tretiny majiteľov profilov sa podrobilo aj štandardnému dotazníku. Zo štúdie vyšlo najavo, že až 58 percent z respondentov, ktorých profily naznačovali hroziace problémy s alkoholom, skutočne čelilo hrozbe alkoholizmu. Podľa docenta psychiatrie Adama Bisagu je nová metóda zaujímavá, ale nenahradí štandardné postupy.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Americké kasína zaplaví automat Michaela Jacksona pluska
4.10.2011
Na smrti sa dá skvele zarábať. Dôkazom toho je aj výherný automat, ktorý je tematicky zameraný na zosnulého kráľa popu...  »
Video: Preplnený bazén v Číne pripomína ľudskú polievku
4.10.2011
Trikrát denne sa najväčší bazén na svete, ktorý sa nachádza v Číne, mení na skutočné more s vlnami. Vtedy je v 120 metrovom bazéne okolo 4-tisíc ľudí. Voda má príjemnú teplotu a je slanšia ako v mori. Návštevníci mu aj preto hovoria mŕtve more. Pre veľkú koncentráciu soli je v bazéne prísny zákaz potápania. Každý plavec musí mať koleso. A aj keď sa tam plávať nedá, návštevníci sú nadšení. Celodenný lístok stojí približne 22 eur. K dispozícii sú na 30-tisíc štvorcových metroch aj ďalšie vodné atrakcie. Aquapark sa nachádza pod strechou, preto majú otvorené celý rok.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Taiwan: Vedci vyvinuli technológiu neviditeľného kľúča
Taiwan: Vedci vyvinuli technológiu neviditeľného kľúča
4.10.2011
Skupina taiwanských vedcov prišla s novou technológiou, ktorá umožní ľuďom odomykať dvere pomocou pohybov ruky. "V budúcnosti si nikto nebude robiť starosti, aby si nezabudol alebo nestratil kľúče," uviedol šéf vedeckého tímu Cai Jao-pchin z Technology and Science Institute. Za všetkým údajne stojí čip, ktorý dokáže rozoznať pohyb v troch dimenziách. Princíp je tak podľa vedca podobný ako má herná konzola Wii od spoločnosti Nintendo. Dvere sa budú dať otvoriť opakovaním pohybu nastaveného v senzore. Vynález však pôjde do sériovej výroby pravdepodobne až o pol roka. Záujem oň už prejavilo niekoľko spoločností.
Médiá: 1
Komentáre:
0
V Maďarsku útočil na ľudí obrovský krokodíl TVNOVINY
3.10.2011
Vyše dvojmetrového dravca, vážiaceho 150 kíl, práve doviezli z Francúzska do miestnej zoologickej záhrady Krokodíl ZOO, keď plaz zaútočil na dvoch jej zamestnancov, asistujúcich pri jeho umiestňovaní...  »
Znetvorenú tvár vyliečilo žene 358 pijavíc
Znetvorenú tvár vyliečilo žene 358 pijavíc
3.10.2011
Lekárom zo Švédska sa podaril vďaka pijaviciam malý zázrak. Niekoľko stoviek týchto slizkých tvorov pomohlo k uzdraveniu ženy, ktorej pes odhryzol časť mäsa medzi hornou perou a okom. Chirurgovia časť tváre počas operácie úspešne prišili späť, za čo vďačia predovšetkým 358 pijaviciam. Tie totiž vylučujú sekrét hirudín znižujúci zrážanlivosť krvi. "Najdôležitejšie bolo, aby sme v poškodenej časti tváre obnovili krvný obeh, čo sa nám po hodine aj podarilo," vyhlásil šéf operačného tímu. Niektoré pijavice museli dokonca doviezť z Veľkej Británie, pretože nemocnica v meste Malmö ich nemala dostatok.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk