AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Fico
Doc. JUDr. Robert Fico, CSc., narodený 15. septembra 1964 v Topoľčanoch, je predseda politickej strany SMER - sociálna demokracia, podpredseda NR SR a bývalý predseda vlády Slovenskej republiky (2006 - 2010). Je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Povolaním je právnik a pôsobil aj ako vysokoškolský pedagóg. Vo voľbách v roku 2010 sa opäť stal poslancom Národnej rady.

Fico: Vláda likviduje samosprávy Pravda.sk
30.9.2011
"Miesto toho, aby pravica ďalej decentralizovala, robí všetko, aby samosprávy oslabovala," vyhlásil líder opozičného Smeru a expremiér Robert Fico...  »
Slovenskí komunisti: Smer je v područí USA
Slovenskí komunisti: Smer je v područí USA
25.9.2011
Predstavitelia Komunistickej strany Slovenska (KSS) a strany Úsvit sa v sobotu stretli na rokovaní v Humennom, počas ktorého prediskutovali možnosti vzájomnej spolupráce. V tejto súvislosti skonštatovali, že v slovenskom parlamente momentálne neexistuje žiadna skutočne ľavicová strana. Smer Roberta Fica, ktorý sa oficiálne síce k ľavici hlási, je podľa nich "iba predĺženou rukou domáceho i zahraničného kapitálu, o čom svedčia aj viaceré zákony prijaté za vlády Smeru či niektoré hlasovania poslancov v tomto volebnom období." Zástupcovia komunistov kritizovali aj zahraničnú politiku Smeru, "ktorá je plne v područí USA."
Médiá: 3
Komentáre:
1
Vláda nepadne, koaličná kríza je len hra, tvrdí Fico
Vláda nepadne, koaličná kríza je len hra, tvrdí Fico
21.9.2011
Predseda strany Smer-SD Robert Fico je presvedčený, že vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) kvôli sporom o euroval neskončí. "Keď čítate pozorne vyjadrenia politikov, ktorí sú zainteresovaní, je preukázateľné, že nikto nemá záujem, aby sa dostali do neriešiteľnej situácie. Jedna časť je za euroval, druhá je proti, každý si hľadá svoj priestor medzi voličmi. Vnímam to ako hru, ale je to aj prejav stavu koalície," skonštatoval Fico. Expremiér zopakoval, že hoci je jeho strana za rozšírenie eurovalu, nezahlasuje zaň, pokiaľ ho nebude podporovať celá koalícia. "Ak nie sú schopní prijať takéto rozhodnutie, nie sú schopní prijať nič," dodal.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Pod návrh na odvolanie Radičovej sa podpísala aj SNS
Pod návrh na odvolanie Radičovej sa podpísala aj SNS
8.9.2011
V utorok 13. septembra bude predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) čeliť v Národnej rade SR prvému pokusu o jej odvolanie. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) preto na tento termín zvolal mimoriadnu schôdzu na podnet opozičného Smeru. Pod iniciatívu Roberta Fica sa podpísali aj poslanci SNS. Opozícia premiérke vyčíta jej postoj v kauze prenájmu budovy pre košické daňové úrady a v úplatkárskej kauze týkajúcej sa dostavby biatlonového areálu v Osrblí. Smer-SD a SNS však v súčasnosti nemajú na odvolanie premiérky dostatok hlasov. Radičovej hovorca Rado Baťo odmietol na krok poslancov Smeru a SNS reagovať.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Prieskum: Slováci najviac veria Ficovi
Prieskum: Slováci najviac veria Ficovi
7.9.2011
Najdôveryhodnejším slovenským politikom je podľa najnovšieho prieskumu agentúry MVK líder opozičného Smeru Robert Fico, ktorému verí 33,2 percenta ľudí. Za ním sa umiestnila premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) s 25,7 percenta hlasov. Trojicu politikov s najväčšou dôverou verejnosti uzatvára prezident Ivan Gašparovič, ktorý v prieskume získal 18,8 percenta. Nasleduje predseda strany Most-Híd Béla Bugár a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer). Za politika, ktorý spôsobuje vážne problémy a najviac kazí úroveň slovenskej politiky, ľudia najčastejšie označovali predsedu národniarov Jána Slotu. Myslí si to takmer 41 percent respondentov. Ďalším v poradí je predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Radičová podala žalobu na Fica, chce ospravedlnenie
Radičová podala žalobu na Fica, chce ospravedlnenie
6.9.2011
Predseda Smeru Robert Fico bude musieť čeliť žalobe na ochranu osobnosti, ktorú na neho podala predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS). Premiérka v nej požaduje ospravedlnenie "za nepravdivé a urážlivé tvrdenia, ktorými komentoval údajný vplyv jej osoby na vzdanie sa kandidatúry Jozefa Čentéša na funkciu generálneho prokurátora Slovenskej republiky". Na žalobu dnes reagoval aj Fico, podľa ktorého ide o snahu Radičovej "prekryť svoje mlčanie v kauze, ktorá súvisí s prenájmom budovy pre daňové úrady v Košiciach od spoločnosti okresného šéfa SDKÚ-DS Ondreja Sčurku".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prieskum: Pravicové strany by v parlamente získali 80 kresiel
Prieskum: Pravicové strany by v parlamente získali 80 kresiel
6.9.2011
Voľby do Národnej rady SR by v auguste jednoznačne vyhrala najsilnejšia opozičná strana Smer-SD, ktorá by so ziskom 36,1 percenta hlasov obsadila v parlamente 70 kresiel. Prieskum uskutočnila agentúra MVK na vzorke 1038 respondentov. Pravicové strany by dohromady získali v parlamente 80 kresiel. Najviac poslancov by pripadlo SDKÚ-DS s 13,2 percenta, nasleduje KDH s 9,9 percenta hlasov a Most-Híd s 9,7 percenta hlasov. Pred bránami NR SR by ostala SNS (4,2 percenta), SMK (3,9 percenta) a HZDS (3,2 percenta). Pod hranicou zvoliteľnosti by s dvomi percentami hlasov ostal aj novovznikajúci subjekt Igora Matoviča.
Médiá: 3
Komentáre:
5
Radičová bude čeliť prvému pokusu o odvolanie
Radičová bude čeliť prvému pokusu o odvolanie
5.9.2011
Prvýkrát od svojho nástupu do funkcie bude premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) čeliť pokusu o odvolanie. Na mimoriadnej schôdzi Národnej rady SR sa o to pokúsi najväčšia opozičná strana Smer-SD. "Nepôjde len o diskusiu, ktorá sa týka kauzy daňového riaditeľstva, ale tento návrh bude podaný aj za celkovú neschopnosť premiérky riadiť vládu Slovenskej republiky a za dôsledky, ktoré svojou neschopnosťou Slovenskej republike spôsobila," uviedol predseda Smeru Robert Fico po dnešnom rokovaní rozšíreného predsedníctva strany. Na vyslovenie nedôvery predsedníčke vlády je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov (76), v súčasnosti má opozícia k dispozícii len 71 poslancov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mária Terézia sa vrátila do Bratislavy, Ficovi sa to nepáči
Mária Terézia sa vrátila do Bratislavy, Ficovi sa to nepáči
3.9.2011
Bratislavský okrášľovací spolok predstavil v sobotu na nábrežnej časti Námestia Ľudovíta Štúra tretinový model kópie sochy rakúskej arcivojvodkyne, uhorskej a českej kráľovnej Márie Terézie, ktorá pôvodne stala na tomto námestí. Originálnu sochu od Jána Fadrusza, na ktorej mieste teraz stojí Bártfayove súsošie štúrovcov, zničili československí legionári v roku 1921. Cieľom akcie bola snaha začať diskusiu, či by sa socha mala vrátiť na svoje pôvodné miesto. Podporu projektu mohli okoloidúci vyjadriť aj podpisom petície. S návrhom na premiestnenie štúrovcov rozhodne nesúhlasí predseda Smeru-SD Robert Fico. Ľudovíta Štúra pritom označil za "pilier demokratizmu a národnej obrody".
Médiá: 4
Komentáre:
3
Fico americkému diplomatovi: Chcem vládnuť s Dzurindom
Fico americkému diplomatovi: Chcem vládnuť s Dzurindom
3.9.2011
Na stretnutí s americkým Chargé d´Affaires v auguste 2009, teda rok pred parlamentnými voľbami, sa mal vtedajší premiér Robert Fico (Smer-SD) sťažovať, že šéf SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda robí chybu, keď verejne vyhlasuje, že s ním do vlády nepôjde. "Fico vyhlásil, že najlepšou voľbou pre Slovensko po voľbách v roku 2010 by bola veľká koalícia Smer-SDKÚ. Tá by poskytovala stabilitu a pevnosť," píše v správe zamestnanec americkej ambasády. O dokumente zverejnenom na stránke WikiLeaks informoval portál topky.sk. Dzurinda po voľbách naznačil, že ho niekto tlačil do spolupráce s Ficom. "Ja sa nenechám ani zastrašiť, ani kúpiť," povedal vtedy Dzurinda.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Fico: Sulík chce ísť do Austrálie, Radičová na žiadne oslavy nechodí
Fico: Sulík chce ísť do Austrálie, Radičová na žiadne oslavy nechodí
1.9.2011
Predseda Smeru Robert Fico vo štvrtok položil kvety k jazdeckej soche Svätopluka na nádvorí Bratislavského hradu. Kritizoval pritom predsedu parlamentu Richarda Sulíka (SaS) a premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS), že neprejavujú dostatok náklonnosti k Slovenskej republike. "Druhý najvyšší ústavný činiteľ, ktorý prišiel z emigrácie, dnes hovorí, že chce odísť do Austrálie, a tretí najvyšší ústavný činiteľ, ktorý bol proti vzniku Slovenskej republiky, dnes v podstate sa žiadnych osláv ani nezúčastňuje." Fico dodal, že on sa na čele vlády usiloval vypĺňať biele miesta slovenskej histórie. Ľudia, ktorí nemajú radi Slovensko, sa podľa neho snažia spochybniť význam mnohých historických osobností, ako Dubček, Svätopluk, Rázus či Rúfus.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Fico sa obáva o odkaz SNP: Padlých nechceme zaprieť ako Peter Krista
Fico sa obáva o odkaz SNP: Padlých nechceme zaprieť ako Peter Krista
26.8.2011
V Bratislave sa dnes konalo spomienkové podujatie pri príležitosti 67. výročia Slovenského národného povstania (SNP). S príhovorom na ňom vystúpil aj podpredseda parlamentu Robert Fico (Smer-SD), podľa ktorého má aj dnes povstanie dostatok spoločenského, duchovného a najmä mravného náboja. Nepozdáva sa mu však spochybňovanie SNP a nedostatok informácií o povstaní, ktoré sa mládež dozvedá v škole a z médií. "Ak vo výučbe o povstaní zlyháva škola, tak nemôžeme zlyhávať my, živí ľudia." uviedol expremiér, pričom pri spomienke na padlých použil biblický motív: "Padlých nechceme zaprieť trikrát ako Peter Krista."
Médiá: 6
Komentáre:
1
Fico vyzval premiérku, aby odvolala Mikloša
Fico vyzval premiérku, aby odvolala Mikloša
24.8.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) sa odmieta vyjadriť, ako vníma skutočnosť, že nominant ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS), šéf Daňového riaditeľstva Igor Krnáč, nezrušil spornú súťaž o prenájom budovy pre košické daňové úrady a zákazku zveril firme okresného predsedu SDKÚ-DS Ondreja Ščurku Nitra Invest. Líder opozičného Smeru Robert Fico obvinil Radičovú, že mlčaním chce zamiesť pod koberec "učebnicový príklad straníckeho klientelizmu". Premiérka môže podľa neho obnoviť rešpekt voči svojej osobe jedine odvolaním Mikloša, ktorý dlhodobo obhajoval spôsob výberu vhodnej budovy a označil ho za transparentný. Ak to neurobí, Smer-SD bude iniciovať jej odvolanie v parlamente.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Fico: Radičová má z budovy pre daniarov províziu
Fico: Radičová má z budovy pre daniarov províziu
20.8.2011
Uzatvorením zmluvy o prenájme budovy pre košické daňové úrady so spoločnosťou Nitra Invest sa podľa šéfa strany Smer-SD Roberta Fica dokončil mimoriadne závažný prípad straníckeho klientelizmu, ktorý už toleruje aj premiérka. "Od siláckych vyjadrení o položení vlády Iveta Radičová postupne prechádzala k tichému tolerovaniu arogancie a drzosti SDKÚ-DS." Líder opozície jej vyčíta, že nekonala ani na základe výsledkov skúmaní neziskových organizácií, ktoré odporučili zmluvu s firmou okresného predsedu SDKÚ-DS nepodpísať. Fico si myslí, že premiérka môže byť v kauze finančne zainteresovaná a dostať časť provízie, alebo je len figúrkou bez akejkoľvek schopnosti a možnosti o čomkoľvek rozhodnúť.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Smer oficiálne pozval lídrov strán na rokovanie o eurovale
Smer oficiálne pozval lídrov strán na rokovanie o eurovale
18.8.2011
Najsilnejšia opozičná strana Smer dnes rozposlala politickým lídrom pozvánky na rokovania o návrhoch na stabilizáciu dlhovej krízy v eurozóne. „Keďže individuálne rokovania iniciované predsedníčkou vlády Ivetou Radičovou neviedli k žiadnym výsledkom a potvrdili, že vládna koalícia napriek dostatočnému počtu hlasov v Národnej rade SR nie je schopná tieto rozhodnutia prijať, je nevyhnutný širší politický dialóg medzi politickými stranami vládnej koalície a opozíciou,“ napísal v liste šéf strany Robert Fico. Hoci hlasovanie o eurovale označil za najvýznamnejšie politické rozhodnutie od vzniku republiky, on sám ho podporí až vtedy, keď bude v parlamente zabezpečených 79 koaličných hlasov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Radičová: Ficove výroky o korupcii sú hystéria jedného muža
Radičová: Ficove výroky o korupcii sú hystéria jedného muža
17.8.2011
Dnešné vyjadrenia predsedu strany Smer-SD Roberta Fica o tom, že premiérka je podozrivá z korupcie a vyskytla sa priamo v jej kancelárii, považuje Iveta Radičová (SDKÚ-DS) za prejav hystérie jedného muža. "Dobrý herecký výkon a musím podotknúť, že rozumieme aj prečo," reagovala Radičová. Historicky najbližšie k premiérovi bola podľa nej korupcia, keď médiá zverejnili nahrávku s hlasom podobným Robertovi Ficovi. Šéfka kabinetu ozrejmila, že verejnosť o kauze Osrblie informovala okamžite, ako to dovolil vyšetrovateľ. Táto vláda nezametá kauzy pod koberec, ale o nich otvorene informuje," zdôraznila. Ako v tejto súvislosti poukázal minister vnútra Daniel Lipšic, prvá premiérkina reakcia na tento prípad znela: "Obviňujte a zatýkajte, kohokoľvek".
Médiá: 2
Komentáre:
1
Fico: Radičová je klamárka a podozrivá z korupcie
Fico: Radičová je klamárka a podozrivá z korupcie
17.8.2011
Predseda najsilnejšej opozičnej strany Smer-SD Robert Fico podozrieva premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS), že o korupcii v kauze dostavby a rekonštrukcii biatlonového areálu v Osrblí vedela. "Neverím, že Radičová nevedela o tejto korupcii, že nevedela o vyberaní desiatku. Všetky okolnosti nasvedčujú tomu, že vedela, čo sa dialo, a zbytočne hovorí o tom, že je svätá," povedal Fico. Ficovi sa tiež nepozdáva dlhá doba, ktorú predsedníčka vlády potrebovala na uverejnenie kauzy. "Prečo vystúpili pred verejnosť až desať dní po vzatí prvého človeka do väzby?," pýtal sa na tlačovej konferencií líder opozície. Expremiér tiež nerozumie, prečo Radičová podpísala nadštandardnú dotáciu vo výške 300-tisíc eur, keď vedela, že dostavbu športového areálu má realizovať človek, ktorý bol v minulosti odsúdený za machinácie pri verejnom obstarávaní.
Médiá: 5
Komentáre:
3
Fico neustúpi: Premiérka totiž nevie už nič garantovať
Fico neustúpi: Premiérka totiž nevie už nič garantovať
16.8.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) dnes ukončila prvé kolo rokovaní s lídrami parlamentných strán o navýšení a zmenách v eurovale stretnutím s predsedom Smeru Robertom Ficom. Stretnutie však podľa neho nemalo žiadny význam a zopakoval svoje predchádzajúce stanovisko. "Náš postoj je nemenný. Euroval podporíme, ak bude zabezpečených 79 hlasov koaličných strán," vyhlásil expremiér. Fico zároveň uviedol, že jeho strana bude rokovať už iba s predsedami ostatných strán. "Premiérka totiž nevie garantovať už nič, reálnu moc majú predsedovia politických strán," uviedol. Fico zopakoval, že euroval nie je o Grécku: "Euroval je o tom, či prežije euro a ako sa bude vyvíjať život na Slovensku. Sme za ochranu eura, za to, aby sme euro stále používali."
Médiá: 5
Komentáre:
0
RKS: Radičovej sme sa smrťou nevyhrážali. Krv bude tiecť až po prevrate
RKS: Radičovej sme sa smrťou nevyhrážali. Krv bude tiecť až po prevrate
1.8.2011
Rádiožurnál Slovenského rozhlasu v piatok priniesol informáciu o tom, že slovenskí ľavicoví radikáli, ktorí sú zoskupení v Revolučnej komunistickej strane (RKS), sa na internete vyhrážajú útokmi. Agentúra SITA hovorila o "vyhrážaní sa smrťou premiérke". Odvolávali sa pritom na video s názvom "Smrť buržujom!", ako aj článok, ktoré RKS zverejnila na svojej internetovej stránke. V nedeľu bola na tomto webe publikovaná odpoveď. RKS v nej hovorí o "fabuláciách" a "znôške novinárskych nezmyslov". "RKS na žiadnom mieste netvrdí, že použije fyzické násilie proti Ivete Radičovej či proti politickým a podnikateľským špičkám v SR. Tvrdí ale, že je na základe svojho vedeckého svetonázoru presvedčená, že tieto "elity" padnú v rámci revolučného prerodu spoločnosti, v rámci ktorého, aby bol úspešný, musí tiecť krv," píše sa v blogovom príspevku.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Rádiožurnál: Ľavicoví radikáli sa vyhrážajú útokmi
Rádiožurnál: Ľavicoví radikáli sa vyhrážajú útokmi
30.7.2011
Rádiožurnál Slovenského rozhlasu priniesol informáciu o tom, že sa slovenskí ľavicoví radikáli na internete vyhrážajú útokmi. Agentúra SITA hovorí o "vyhrážaní sa smrťou premiérke" a portál topky.sk informuje dokonca o "hrozbe teroristických útokov". Odvolávajú sa pritom na video a článok Revolučnej komunistickej strany (RKS), ktoré zverejnila na svojej internetovej stránke. V texte, ktorým autor zjavne reaguje na prijatie novely trestného zákona o tzv. jáchymovskej lži, sa uvádza, že "strana schvaľuje všetky prejavy triedneho násilia v 50-tych rokoch minulého storočia". RKS sa pritom na svojom webe označuje za "v ilegalite pôsobiacu proletársku organizáciu konajúcu ... v nepriateľskom prostredí". Článok, v ktorom sa výslovne spomína napr. Peter Osuský či Peter Zajac, ukončuje autor zvolaním: "Smrť buržujom!". Za ním nasleduje video s rovnakým názvom obsahujúce fotografie viacerých slovenských politikov a podnikateľov vrátane Ivety Radičovej a Roberta Fica.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Prieskum: Voľby by so ziskom 41,7 percenta hlasov vyhral Smer
Prieskum: Voľby by so ziskom 41,7 percenta hlasov vyhral Smer
27.7.2011
Ak by sa konali tento víkend, so ziskom 41,7 percenta hlasov by sa víťazom stala strana Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil v dňoch 6. až 12. júla na vzorke 1 026 respondentov starších ako 18 rokov. Na druhom mieste by skončila SDKÚ-DS so ziskom 12,6 percenta hlasov, nasleduje KDH (11,7 percenta), Most-Híd (6,9 percenta) a SaS (6,1 percenta). Do zákonodarného zoru by sa vrátila aj SMK, ktorej by podľa prieskumu odovzdalo hlas 5,8 percenta voličov. S rovnakým volebným ziskom by brány parlamentu prekročila aj SNS. Národniari by tak so Smerom-SD mohli vytvoriť koalíciu so 79 poslancami. Pred bránami NR SR by ostali ĽS-HZDS (3,3 percenta), SDĽ (2,2 percenta) aj KSS (1,7 percenta).
Médiá: 4
Komentáre:
2
Exprezident Kováč loboval u Fica za zrušenie amnestií
Exprezident Kováč loboval u Fica za zrušenie amnestií
25.7.2011
Bývalý prezident Michal Kováč sa stretol s expremiérom Robertom Ficom a snažil sa ho presvedčiť, aby strana Smer-SD podporila zrušenie tzv. Mečiarových amnestií. "Stretli sme sa, vysvetlil mi svoje stanovisko. Ja som ho upozornil, aby sa nestalo, že čierny Peter napokon zostane v jeho rukách," povedal Kováč v rozhovore pre najnovšie vydanie časopisu .týždeň. Fico navrhuje, aby parlament schválil len právne nezáväznú deklaráciu, ktorou by odsúdil únos prezidentovho syna Michala Kováča do Rakúska. Podľa bývalého prezidenta ide o polovičaté riešenie. Parlament by mal o zrušení amnestií hlasovať v septembri.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Mikloš: Žiadna dohoda medzi mnou a Radičovou o prenájme neexistuje
Mikloš: Žiadna dohoda medzi mnou a Radičovou o prenájme neexistuje
21.7.2011
Žiadna dohoda medzi premiérkou Ivetou Radičovou a ministrom financií Ivanom Miklošom v prípade výberu budovy pre daňové úrady v Košiciach neexistuje. V reakcii na dnešné vyjadrenia predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica to uviedol hovorca ministra financií Martin Jaroš. "Ak má niekto nejaké pochybnosti, minister vyzval všetky kontrolné orgány, aj mimovládne organizácie vrátane Transparency International, aby sa na ten proces pozreli," doplnil Jaroš. Podľa Fica je celé obstarávanie prenájmu budovy pre daňové úrady nastavené tak, aby sa sťahovali do budovy vlastnenej okresným predsedom SDKÚ-DS v Nitre Ondrejom Ščurkom za nevýhodnejšiu cenu, akú pôvodne ponúkala konkurenčná firma CTR business center III.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Prieskum: Fico so Slotom by mali ústavnú väčšinu
Prieskum: Fico so Slotom by mali ústavnú väčšinu
14.7.2011
Ak by sa parlamentné voľby konali v júni, s výrazným náskokom by ich vyhral Smer-SD so ziskom 45,2 percenta hlasov. S 80 poslancami by tak mohol vládnuť sám. Ak by vytvoril koalíciu s ktoroukoľvek ďalšou stranou, napríklad so SNS, vláda by mala ústavnú väčšinu. Prieskum uskutočnila agentúra MEDIAN SK. Druhá by skončila SDKÚ-DS so 14 percentami, KDH s 10,6 percenta a liberálna SaS, ktorej by dalo hlas 9,3 percenta voličov. Súčasná koalícia by mala spolu len 59 mandátov, čo je o 20 menej, ako má dnes. Do parlamentu by sa dostali ešte národniari so ziskom 6,3 percenta. Tesne pod hranicou zvoliteľnosti sa prvýkrát od mája 2010 ocitol Most-Híd. Agentúra mu namerala 4,9-percentné preferencie.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Fico: Väzenie za týranie zvierat nič nerieši
Fico: Väzenie za týranie zvierat nič nerieši
13.7.2011
Sprísnenie trestov za opakované týranie zvierat podľa šéfa Smeru Roberta Fica nie je riešením. Ak je vraj niekto schopný ubiť psa k smrti či ublížiť dieťaťu, urobí to aj napriek rokom stráveným vo väzení. Fico tvrdí, že nie je správne posielať deti či mladých ľudí za mreže za týranie zvierat. „Väzenie je vysoká škola kriminality,“ upozornil. Nazdáva sa, že všetky problémy netreba riešiť trestným právom. „Veľmi ma prekvapuje tento prístup od zástancu trestu smrti,“ reagovala poslankyňa SDKÚ Tatiana Rosová. Predkladateľ návrhu Martin Poliačik (SaS) tvrdí, že „opakované týranie zvierat je na basu“.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Najvyššie príjmy mal vlani Smer, najviac darov dostal Most
Najvyššie príjmy mal vlani Smer, najviac darov dostal Most
5.7.2011
Najviac peňazí za minulý rok zarobila najsilnejšia politická strana na Slovensku Smer. Jej príjmy za získané hlasy vo voľbách, poslanecké mandáty, vrátane príspevkov na činnosť či členských príspevkov presiahli sedem miliónov eur. Strana však vlani nedostala žiadny dar. V daroch bol so sumou vyše 260-tisíc eur na prvom mieste Most-Híd. Ten zároveň ako jediný nevyzbieral od svojich členov ani euro a jeho celkový zisk bol 1,66 milióna eur. Príjmy druhej najsilnejšej parlamentnej strany SDKÚ dosiahli 4,7 milióna eur, SaS si prilepšila o 2,4 milióna. KDH získalo 1,9 milióna eur a príjmy národniarov boli na úrovni takmer 1,6 milióna.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Smer nepodporí obmedzenie Miklošovho mandátu
Smer nepodporí obmedzenie Miklošovho mandátu
1.7.2011
O zúžení mandátu pre ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ) pri rokovaní o druhej pôžičke pre Grécko sa dnes nerozhodne. O odloženie hlasovania o návrhu z dielne SaS sa postarali jej koaliční partneri. Predseda parlamentu a predseda SaS Richard Sulík chcel, aby sa hlasovanie o mandáte uskutočnilo ešte pred plánovaným rokovaním ministrov financií eurozóny v nedeľu 3. júla. Najsilnejšia opozičná strana Smer-SD nepodporí návrh tohto uznesenia. Snahu SaS označil šéf poslaneckého klubu Smeru-SD Pavol Paška za iracionálnu a protieurópsku a jej predstaviteľov v tejto súvislosti považuje za "neoliberálnych populistov".
Médiá: 5
Komentáre:
0
Fico: Chýba mi vládnutie
Fico: Chýba mi vládnutie
1.7.2011
V rozhovore pre Hospodárske noviny predseda Smeru-SD Robert Fico vysvetľoval, prečo nazval členov svojej strany „majstrami populizmu“. Smer podľa neho nebude zneužívať témy ako euroval či pomoc Grécku, aj keď s tým má bohaté skúsenosti. Fico priznal, že mu chýba vládnutie a kritizoval vládu Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) za to, že venuje 90 percent svojej energie na vnútorné spory a len 10 na vládnutie. „U nás to bolo úplne opačne.“ Podnikateľské prostredie bolo vraj za jeho vlády stabilnejšie a predvídateľnejšie.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Fico chce kompromis pri zatváraní obchodov cez sviatky
Fico chce kompromis pri zatváraní obchodov cez sviatky
26.6.2011
Predseda Smeru-SD Robert Fico je za kompromis pri návrhoch zatvoriť obchody v dňoch pracovného pokoja. Parlamentný výbor pre sociálne veci totiž minulý týždeň odobril pozmeňujúci návrh poslancov Viery Tomanovej (Smer-SD) a Júliusa Brocku (KDH) k novele zákonníka práce, podľa ktorého by boli obchody zatvorené počas všetkých dní pracovného pokoja. Fico si myslí, že je potrebné prispôsobiť sa dobe. „Hľadajme nejaké konzervatívno-liberálne riešenie, ktoré uspokojí každého,“ povedal. Zákaz práce v maloobchode, ktorý sa v súčasnosti vzťahuje na 1. január, Veľkonočnú nedeľu, 24. december po 12:00 a 25. december, by sa mal rozšíriť na 14 sviatočných dní. Striktne proti návrhu je Sulíkova SaS.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Vláda sa bráni Ficovej kritike o nečinnosti
Vláda sa bráni Ficovej kritike o nečinnosti
25.6.2011
Predseda Smeru-SD Robert Fico kritizoval program schôdzí vlády. „Vláda toho veľa nerobí. Sú to zväčša len posudzovania návrhov zákonov, ktoré predložili poslanci,“ vyhlásil. Úrad vlády v stanovisku reagoval, že starosť tieňovej vlády o činnosť legitímne zvolenej vlády je dojemná, ale zbytočná. „Robert Fico by mal vedieť, že navrhovanie zákonov je legitímnym právom poslancov, ktoré zakotvuje priamo Ústava SR.“ Vláda Ivety Radičovej vraj v prvom roku schválila 134 návrhov zákonov, čo je o 36 viac ako kabinet Roberta Fica za rovnaké obdobie. Porovnanie legislatívnej činnosti oboch vlád podľa Radičovej ľudí dokazuje, že Fico svojimi tvrdeniami klame a manipuluje verejnosť.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Radičová chválila Žitňanskú, Fico útočí
Radičová chválila Žitňanskú, Fico útočí
22.6.2011
Premiérka Iveta Radičová na tlačovej konferencii ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (SDKÚ-DS) pripomenula, že až 65 percent občanov Slovenska nedôveruje súdom a viac než polovica ich spája s korupciou a klientelizmom. Radičová ocenila Žitňanskej zásadné zmeny v rámci reformy justície a dodala, že ministerke sa podarilo do konca roka uhradiť všetky dlhy jej predchodcov. Žitňanská v súčasnosti pracuje už na druhom sudcovskom balíčku opatrení. Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico vyhlásil, že hlavným dôvodom, prečo chcú premiérka a ministerka dostať súdy a prokuratúry pod politickú kontrolu, je snaha zabrániť prejavom nespokojnosti verejnosti.
Médiá: 9
Komentáre:
0
Prieskum: Prezidentské voľby by v júni vyhral Fico
Prieskum: Prezidentské voľby by v júni vyhral Fico
21.6.2011
Ak by sa prezidentské voľby konali v júni, prvé kolo by vyhral expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Vyplýva to z výsledkov prieskumu verejnej mienky agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil na reprezentatívnej vzorke 1 101 respondentov. Fica by volilo 43,6 opýtaných. Druhá by skončila Iveta Radičová, ktorú podporilo 32,8 percenta opýtaných. Za nimi by skončili s odstupom Pavol Hrušovský (12,4%), Ján Budaj (6%) a František Šebej (5,2%).
Médiá: 4
Komentáre:
0
Obrane hrozia arbitráže za Ficove zmluvy
Obrane hrozia arbitráže za Ficove zmluvy
19.6.2011
Ministerstvu obrany hrozia medzinárodné arbitráže kvôli niektorým zmluvám, ktoré podpísal rezort za čias vlády Roberta Fica (Smer-SD). Predchádzajúce vedenie vraj na tieto zmluvy nevyčlenilo finančné prostriedky. Najhoršia situácia je podľa ministerstva v prípade plnenia zmlúv za používanie softvéru, licencií a technickej podpory jednotlivých systémov. Výraznú položku v tomto zozname predstavuje aj kontrakt na mobilný komunikačný systém MOKYS za 60 miliónov eur. V tomto prípade hrozili rezortu sankcie vo výške 6 000 eur denne.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prieskum: Ľudia najviac veria Ficovi a Radičovej
Prieskum: Ľudia najviac veria Ficovi a Radičovej
18.6.2011
Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je predseda Smeru Robert Fico. Dôveruje mu 33 percent občanov. Na druhom mieste sa v prieskume agentúry MVK umiestnila premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) s 26 percentami a na treťom prezident Ivan Gašparovič, ktorý získal 17 percent. Nasledujú Béla Bugár (Most-Híd), Robert Kaliňák (Smer), Ivan Mikloš (SDKÚ), Daniel Lipšic (KDH) a Richard Sulík (SaS). Do prvej desiatky sa dostal aj nováčik Igor Matovič (Obyčajní ľudia) a Mikuláš Dzurinda (SDKÚ). V rebríčku najškodlivejších politikov suverénne vedie Ján Slota (SNS), ktorého označilo až 46 percent opýtaných.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Fico kritizoval Radičovú za nedodržanie dohody o ÚVO
Fico kritizoval Radičovú za nedodržanie dohody o ÚVO
16.6.2011
Predseda Smeru-SD Robert Fico v otvorenom liste kritizoval premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) za nedodržiavanie politických sľubov a dohôd, čím reagoval na odmietnutie kandidáta sociálnych demokratov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Radičová podľa neho odignorovala základnú politickú dohodu, podľa ktorej pozícia predsedu ÚVO patrí opozícii. S nominantom Smeru Jánom Valkom vláda nesúhlasila pre nesplnenie kritérií, ktorými sú odbornosť, skúsenosti v oblasti verejného obstarávania a bezúhonnosť. Fico je presvedčený, že vládna koalícia chce za každú cenu kontrolovať verejné obstarávanie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Smer napadol na Ústavnom súde verejnú voľbu prokurátora
Smer napadol na Ústavnom súde verejnú voľbu prokurátora
15.6.2011
Ústavný súd dnes prijal podanie skupiny 37 poslancov Národnej rady SR za stranu Smer-SD, v ktorom požadujú vyhlásenie neplatnosti zmeny tajnej voľby generálneho prokurátora na verejnú. Podporili tak návrh prvého námestníka generálneho prokurátora Ladislava Tichého, o ktorom má súd rozhodovať dnes. Okrem žiadosti, aby Ústavný súd rozhodol o neplatnosti koaličnej novely rokovacieho poriadku, chce návrh dosiahnuť aj pozastavenie účinnosti ustanovení, ktoré tento krok umožňovali.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Mečiar: Tretím vo Ficovej vláde mala byť SMK
Mečiar: Tretím vo Ficovej vláde mala byť SMK
13.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) bola najväčším problémom vlády Roberta Fica (Smer-SD). V rozhovore pre Hospodárske noviny to povedal predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar. Tretím článkom Ficovho kabinetu pritom mala byť SMK, Fico však na poslednú chvíľu zmenil rozhodnutie a zobral SNS. Niekoľkonásobný expremiér v rozhovore svojich bývalých kolegov nešetril. Fico sa podľa neho správal ku koaličným partnerom likvidačne, Slota vraj bude slúžiť komukoľvek, kto bude pri vláde, lebo sa bojí trestného stíhania. Mečiar v súčasnosti prestavuje stranu a chystá „veľkolepý návrat“ s novými ľuďmi.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Dnes uplynul presne rok od posledných parlamentných volieb
Dnes uplynul presne rok od posledných parlamentných volieb
12.6.2011
Dnes je to presne rok od posledných parlamentných volieb v roku 2010. Vyhrala ich síce strana Smer-SD, vládu však zostavil štvorlístok stredopravých strán SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd. Za uplynulých dvanásť mesiacov koalícia zažila niekoľko vážnych kríz, kedy hrozilo, že nevydrží a budú predčasné parlamentné voľby. Premiérka Radičová zložitosť uplynulého roka pripúšťa, na bilančnej tlačovej konferencii v piatok však vyhlásila, že sa jej vláde podarilo zastaviť úpadok krajiny. Občanov tiež ubezpečila, že po roku šetrenia a uťahovania opaskov bude nasledovať rok stabilizácie. Naopak, expremiér Robert Fico dnes varoval, že ak by sa vyskytla možnosť predčasných parlamentných volieb, strana Smer-SD by ich v plnom rozsahu podporila.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Ficov kandidát na post šéfa ÚVO vo vláde neprešiel
Ficov kandidát na post šéfa ÚVO vo vláde neprešiel
9.6.2011
Vláda neschválila kandidáta Smeru-SD Jána Valka za predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) už v pondelok avizovala, že návrh Smeru na rokovanie vlády predloží, ale sama sa s ním nestotožňuje. Zároveň uviedla, že ak Valko neprejde, predloží vlastného kandidáta. Ministri odmietli Valka z dôvodu nesplnenia kritérií vyžadujúcich si túto funkciu. Radičová podľa lídra Smeru Roberta Fica opäť všetkých oklamala. Fico je presvedčený, že koalícia chce za každú cenu obsadiť ÚVO, aby si mohla sama kontrolovať „svoj biznis“. Post šéfa ÚVO doteraz patril opozícii.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Prieskum: Smer by mohol vládnuť sám
Prieskum: Smer by mohol vládnuť sám
31.5.2011
Smer-SD si upevňuje pozíciu medzi politickými stranami. Ak by sa parlamentné voľby konali v máji, vyhrala by ich strana Roberta Fica s viac ako 47 percentami hlasov. So ziskom 80 poslaneckých kresiel by mohol Smer zostaviť vládu sám. Najsilnejšiu koaličnú stranu SDKÚ-DS by volilo približne 12 percent voličov, KDH by získalo asi deväť percent hlasov a nasledovala by SNS s viac ako osempercentnou podporou. Do parlamentu by sa dostal aj Most-Híd so šiestimi a SaS s približne piatimi percentami hlasov. Pred bránami NR SR by zostala SMK i ĽS-HZDS. Prieskum uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1049 respondentov.
Médiá: 6
Komentáre:
5
Fico nevylučuje kandidatúru na prezidenta
Fico nevylučuje kandidatúru na prezidenta
23.5.2011
Líder Smeru-SD Robert Fico v rozhovore pre denník Hospodárske noviny priznal, že ho láka post prezidenta SR. „Musí byť prirodzenou, legitímnou ambíciou každého politika, ktorý na to spĺňa určité podmienky stať sa prezidentom Slovenskej republiky. Je to úplne normálne a určite by to každý vnímal ako obrovský honor – takto nejako zavŕšiť politickú kariéru,“ povedal expremiér. Prioritou je však preňho poraziť pravicu v parlamentných voľbách v roku 2014 a opäť vládnuť. Politológ Grigorij Mesežnikov si myslí, že funkciu prezidenta si Fico pripravuje až na záver kariéry.
Médiá: 2
Komentáre:
4
Fico: Zvoľte koho chcete, ale v tajnej voľbe
Fico: Zvoľte koho chcete, ale v tajnej voľbe
22.5.2011
Expremiér Robert Fico dnes v diskusnej relácii TV Markíza Na telo uviedol, že nie je problém kto bude generálny prokurátor, ale akým spôsobom bude zvolený: "Keby ste Čentéša zvolili normálne v tajnej voľbe, prišiel by som a podal mu ruku." Fico tiež trvá na nedemokratickosti poslednej voľby, keďže bol podľa jeho slov použitý kontrolný mechanizmus, tzv. Radičovej kód. Poslanci sa tak vraj mohli identifikovať podľa toho, kto ako preškrtol hlasovací lístok. Podpredseda KDH Pavol Hrušovský priznal, že dôvodom verejnej voľby je aj neschopnosť koalície zvoliť generálneho prokurátora v tajnej voľbe. Zároveň prisľúbil Jozefovi Čentéšovi väčšinovú podporu poslaneckého klubu KDH.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Prieskum: Strany vládnej koalícia opäť stratili
Prieskum: Strany vládnej koalícia opäť stratili
19.5.2011
Ak by sa parlamentné voľby konali v apríli, podľa výsledkov prieskumu agentúry MEDIAN SK by ich vyhrala strana Smer so 47 percentami hlasov. Na druhom mieste by sa umiestnila SDKÚ-DS, ktorej by svoj hlas dalo 15,7 percenta opýtaných. KDH by získalo 9,9 percent a SaS 7,7 percent. Tesne nad hranicou zvoliteľnosti by sa umiestnila SNS s 5,7 percentami a Most-Híd s 5,3 percentami hlasov. Do parlamentu by sa nedostalo HZDS ani SMK. Medzimesačne preferencie najsilnejších koaličných strán klesli a u štvrtej sa posilnili len mierne.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Fico sa chcel stretnúť s Čentéšom
Fico sa chcel stretnúť s Čentéšom
15.5.2011
Líder Smeru-SD Robert Fico vraj vo štvrtok telefonoval koaličnému kandidátovi na post generálneho prokurátora Jozefovi Čentéšovi so žiadosťou o stretnutie. V diskusnej relácii TA3 to povedal podpredseda strany Marek Maďarič. Smer chcel poznať jeho názory na generálnu prokuratúru. Čentéš údajne povedal, že si to rozmyslí. O deň neskôr však verejnosti oznámil, že sa opakovanej voľby šéfa prokuratúry nezúčastní. Najsilnejšia opozičná strana vidí za jeho rozhodnutím tlak premiérky Ivety Radičovej.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Smer-SD zhromažďuje dôvody na odvolanie premiérky
Smer-SD zhromažďuje dôvody na odvolanie premiérky
8.5.2011
Opozičná strana Strana Smer-SD tvrdí, že dôvodov na odvolanie Ivety Radičovej pribúda. Aj keď návrh na vyslovenie nedôvery premiérke strana plánovala podať po veľkonočných sviatkoch, ešte stále čaká a zvažuje vhodné načasovanie. Rovnako Smer-SD odkladá odvolávanie ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH), ktoré oznámili ešte v januári.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Prieskum: Smer by získal viac ako celá súčasná koalícia
Prieskum: Smer by získal viac ako celá súčasná koalícia
6.5.2011
Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, opozičný Smer-SD by získal viac poslaneckých mandátov ako štyri súčasné koaličné strany dokopy. Kým strana Roberta Fica by obsadila 81 kresiel, SDKÚ-DS, KDH, SaS a Most-Híd by si podelili 69 poslaneckých stoličiek. Prieskum uskutočnila agentúra Polis Slovakia v spolupráci s agentúrou SITA. Volieb by sa zúčastnilo 59 percent oslovených. Pred bránami parlamentu by zostala SNS Jána Slotu i OKS.
Médiá: 5
Komentáre:
3
Fico sa Mečiarových amnestií v parlamente zastane, Slota nie
Fico sa Mečiarových amnestií v parlamente zastane, Slota nie
28.4.2011
Poslanci strany Smer-SD zrejme nepodporia v parlamente návrh ústavného zákona z dielne KDH na zrušenie amnestií, ktorými v roku 1998 vtedajší premiér a zastupujúci prezident Vladimír Mečiar amnestoval podozrivých z únosu Michala Kováča mladšieho. Robert Fico argumentuje tým, že z právneho hľadiska sú amnestie nezrušiteľné. Predseda SNS Ján Slota naopak osobne podporuje návrh ústavného zákona o zrušení Mečiarových amnestií.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Dôveryhodnosť Roberta Fica klesla
Dôveryhodnosť Roberta Fica klesla
21.4.2011
Predseda strany Smer-SD sa opäť stal najdôveryhodnejším slovenským politikom, v porovnaní s minulým rokom však jeho dôveryhodnosť klesla z 31 percent na 23 percent. Klesajúci trend sa prejavil u väčšiny politikov, premiérke Ivete Radičovej však medziročne dôveruje o tri percentá opýtaných viac (17 percent). Vyplýva to z výsledkov výskumu Inštitútu pre verejné otázky (IVO).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Fico dal Radičovej ultimátum
Fico dal Radičovej ultimátum
14.4.2011
Fico dal Radičovej poslednú šancu "rozhodnúť sa správne." V prípade ak premiérka neodvolá ministra financií Ivana Mikloša, SMER-SD bude iniciovať hlasovanie o vyslovenie nedôvery voči Ivete Radičovej. Mimoriadna schôdza NRSR by sa mohla konať hneď po Veľkej noci. Dôvodom je kauza prenájmu košickej budovy Daňového riaditeľstva SR, v ktorej premiérka podľa Fica klamala a rovnako musela vedieť, že ide o nastrčené osoby.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Fico žiada Mikloša, aby odstúpil kvôli straníckemu kšeftu
Fico žiada Mikloša, aby odstúpil kvôli straníckemu kšeftu
11.4.2011
Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ) mal podľa lídra Smeru Roberta Fica kryť klientelizmus vo svojom rezorte. Daňové riaditeľstvo vedené Miklošovým osobným priateľom vraj podpísalo nevýhodnú zmluvu o prenájme budovy v Košiciach s firmou Nitra Invest, ktorej konateľom je okresný predseda SDKÚ a šéf jej poslaneckého klubu v nitrianskom VÚC. Fico tvrdí, že časť zo zhruba 6,6 milióna eur za päťročný prenájom pôjde strane. Smer teraz čaká na reakciu premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ).
Médiá: 5
Komentáre:
0
Smer napadne rokovací poriadok na Ústavnom súde
Smer napadne rokovací poriadok na Ústavnom súde
11.4.2011
Opozičný Smer plánuje dať podnet na Ústavný súd v súvislosti so schválením nového rokovacieho poriadku. Strane sa nepáči, že upravuje voľbu funkcionárov z tajnej na verejnú. Poslanec Róbert Madej v diskusii STV argumentoval, že norma je nedemokratická a pomôže koalícii zvoliť vlastného kandidáta na generálneho prokurátora. Zástupca KDH Pavol Abrhan pripomenul, že verejná voľba je bežná aj vo svete.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Fico chce žalovať Radičovú za jej výrok
Fico chce žalovať Radičovú za jej výrok
7.4.2011
„Nebudeme financovať plesy v Hiltone pre smerácku smotánku z košických teplární alebo z iných teplární.“ Toto vyhlásenie premiérky Ivety Radičovej rozhnevalo stranu Smer. Jej šéf Robert Fico tvrdí, že Radičová klame a žiada od nej ospravedlnenie. Ak tak neurobí, podá na ňu žalobu. Premiérka sa ospravedlniť neplánuje.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Fico si založil blog na sme.sk
Fico si založil blog na sme.sk
7.4.2011
Predseda Smeru Robert Fico sa pridal do skupiny blogerov na webe denníka SME. Napriek tomu, že denník dlhodobo kritizuje, jeho internetový portál považuje za „najlepší a najčítanejší“. Vo svojich blogoch plánuje vysvetľovať dôležité politické vyhlásenia.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Smer rozdával v parlamente maďarské vlajky
Smer rozdával v parlamente maďarské vlajky
6.4.2011
Mimoriadne rokovanie parlamentu o slovensko-maďarských vzťahoch, iniciované opozičným Smerom, sa podľa očakávania nekonalo. Poslanci koalície totiž neschválili jeho program. Ich kolegovia zo Smeru na protest položili vedeniu na stôl tri maďarské vlajočky.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Fico: Radičová oklamala voličov
Fico: Radičová oklamala voličov
5.4.2011
Z podvodu na voličoch sa dnes snažil predseda Smeru Robert Fico v parlamente usvedčiť premiérku Ivetu Radičovú. V rámci svojho vystúpenia v rozprave k návrhu novely zákona o zastavení privatizácie štátnych teplární pustil nahrávky Radičovej výrokov z predvolebnej kampane. Dôkazom klamania verejnosti majú byť premiérkine vyhlásenia o neprivatizovaní a nezvyšovaní daní.
Médiá: 3
Komentáre:
1

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk