AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.


Android vs. iOS


Je lepší Android alebo iOS? Táto otázka sa na sociálnych sieťach a diskusných fórach, ako aj medzi odborníkmi, rieši už roky. A výsledok? Rozhodnú ľudia.

Sú to odvekí rivali. Na jednej strane Android a na druhej strane iOS. Porovnávanie medzi týmito dvomi operačnými systémami skoro vždy vzbudzuje veľké vášne a na oboch stranách by ste našli entuziastických fanúšikov, ako aj zanietených odporcov. Kým niektorí na „jabĺčko“ nedajú dopustiť, iní ho kritizujú za jeho uzavretosť alebo občasnú náročnosť.

Pokiaľ i vy riešite dilemu či Android alebo iOS, vedzte, že nie ste jediní. To, na ktorú stranu sa pri tom prikloníte, závisí od množstva faktorov. Jeden z nich je aj to, na čo budete chcieť používať svoj nový mobilný telefón. Napríklad, ak patríte medzi vášnivých hráčov, lepšou voľbou bude telefón s operačným systémom iOS.

"IOSáci" majú vďaka exkluzívnym zmluvám Applu prístup ku hrám rýchlejšie, než vlastníci Androidov, nezriedka aj s niekoľko mesačným predstihom. Naopak, v Android obchode by ste našli viac bezplatných hier, zvýhodnené ceny na niektoré vybrané, ako aj niektoré exkluzívne staršie hry z vášho detstva.

Hry však samozrejme nie sú jediné kritérium, na základe ktorého sa ľudia rozhodujú. Čo takto komfort? Predstavte si, že by ste si chceli na internete nájsť napríklad nejaké tipy a triky na hracie automaty. Ak by ste to skúsili na telefónoch s obomi operačnými systémami, zrejme by ste po čase pochopili, že Safari v iOS je na to predsa len o niečo lepší.

Zaujímavé je to, že aj väčšina celebrít a biznismenov uprednostňuje iPhony pred napríklad Samsungami. Keď pred tromi rokmi prišiel Business Insider s článkom o tom, ako vyzerajú mobilné obrazovky technologických guruov, vzišlo z toho, že väčšina z nich využíva iPhony. A len imidžom to určite nebude.

Prečo napriek všetkým zverejneným výhodám ľudia kupujú telefóny s Androidmi? Odpoveď je jednoduchá – možnosť úprav. V Android telefónoch si môžete skoro všetko upraviť a zmeniť a „poskladať“ si tak telefón podľa svojich predstáv a preferencii. A nemusíte strácať ani minútu hľadaním spôsobov takzvaného jailbrokingu.

Android ľudí láka nielen vďaka svojej otvorenosti, ale aj jednoduchosti. Prenos súborov a práca s nimi, widgety, obchody alebo aplikácie tretích strán – v tomto všetkom má Android pred svojim úhlavným rivalom navrch a spôsobuje, že tento operačný systém je stále ten najvyužívanejší, pokiaľ hovoríme o mobilných telefónoch. A zrejme to tak ešte nejaký čas aj zostane.

Neobmedzený hosting od WebSupport.sk


Text:
Meno:  
Antispam:   ( napíšte sk1 )

Komentáre
  K správe nie sú žiadne komentáre, pridajte komentár ako prvý.

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk