AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Češka, ktorá porodila dieťa do záchodovej misy, odmietla vypovedať
Češka, ktorá porodila dieťa do záchodovej misy, odmietla vypovedať
15.8.2011
Len niekoľko sekúnd pravdepodobne žilo dieťa 35-ročnej Renáty Kubátovej, ktoré sa narodilo vlani 18. júna. Žena ho totiž tajne porodila do záchodovej misy v kúpeľni svojho známeho, u ktorého bývala. Ako sa uvádza v obžalobe, novorodenec spadol hlavou do misy naplnenej vodou, kde bol po bližšie neurčenú dobu ponechaný bez pomoci. Češka je obžalovaná z vraždy. Na pojednávaní pre Krajským súdom v Hradci Králové odmietla z psychických dôvodov vypovedať. Už skôr však uviedla, že keď tehotenstvo zistila, na potrat už bolo neskoro, lekári jej nechceli nevyhovieť. "Uvažovala som o tom, že dám dieťa na adopciu alebo ho nechám v pôrodnici," povedala Kubátová kriminalistom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Varovanie: Toto video neukazujte vašim deťom
15.8.2011
Deti, ktoré veľmi túžia po nejakej hračke, no rodičia im ju nechcú kúpiť, sú často schopné trvať na svojich požiadavkách tak dlho a dôrazne, až nakoniec úspešne dosiahnu svoj cieľ. Rodičia takýchto detí by im preto nemali ukazovať toto video, ktoré predstavuje unikátny produkt s názvom Air Swimmers. Ako už možno samotný názov napovedá, ide v skutočnosti o diaľkovo ovládané balóny v tvare rýb, ktoré sa plachtia vzduchom s rovnakou eleganciou ako plávajú v mori, rieke či akváriu. Plávajúce balóny si je možné kúpiť aj cez internet, jeden kus stojí takmer 40 dolárov (zhruba 28 eur).
Komentáre:  0
Podvodník získaval na Facebooku súkromné údaje. Podarilo sa mu ukradnúť 40-tisíc eur
Podvodník získaval na Facebooku súkromné údaje. Podarilo sa mu ukradnúť 40-tisíc eur
15.8.2011
Tridsaťtriročný Iain Wood z britského mesta Newcastle sa v priebehu dvoch rokov podvodmi obohatil o takmer 40-tisíc eur. Jeho obeťami boli predovšetkým susedia z toho istého obytného domu. Woodovi sa podarilo získať prístup na ich online bankové účty, z ktorých vo viacerých prípadoch nechal previesť peniaze. Prístupové údaje k účtom zisťoval pritom aj z Facebooku. Po tom ako vložil do bankového systému nesprávne heslo, ten ho vyzval, aby zodpovedal na jednu z kontrolných otázok. Tie bývajú v mnohých prípadoch pomerne jednoduché - dátum narodenia, obľúbený futbalový tím či meno matky za slobodna. Práve tieto informácie získaval na sociálnych sieťach, pričom na internete strávil aj 18 hodín denne. Wood bol odsúdený na 15 mesiacov väzenia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
"Najopitejšia žena Británie" vypije za jeden deň 16 litrov piva
15.8.2011
Tridsaťjedenročná Dawn Marsdenová je podľa britských médií "najopitejšia žena v krajine". Za jeden jediný deň je schopná vypiť až 16 litrov piva. Podľa odborníkov ide pritom o také množstvo, ktoré by bez zdravotných rizík mohla skonzumovať za jeden mesiac. Nezamestnaná žena sa k svojim rekordným návykom priznala súdu, pred ktorým sa musela zodpovedať z drobnej krádeže. Nepovedala to však sama, keďže bola pod vplyvom alkoholu i na samotnom pojednávaní. Urobil to za ňu jej obhajca. "Má vytrvalú chuť na alkohol," zdôraznil právnik John Relton. O jej zlom stave na súde svedčí aj skutočnosť, že krátko po vynesení rozsudku sa žena opýtala prítomného novinára, aký trest dostala.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Briti plánovali do Hitlerovej stravy pridávať estrogén, chceli ho zoženštiť
Briti plánovali do Hitlerovej stravy pridávať estrogén, chceli ho zoženštiť
15.8.2011
Britskí špióni pripravili počas druhej svetovej vojny konkrétny plán, podľa ktorého mal byť nemeckému vodcovi Adolfovi Hitlerovi tajne pridávaný ženský pohlavný hormón estrogén. Vo svojej novej knihe to tvrdí britský profesor Brian Ford z Cardiff University, podľa ktorého tým chceli spojenci nacistického lídra "zoženštiť", teda urobiť ho menej agresívnym. Špiónom sa údajne takmer podarilo získať prístup k Hitlerovej strave. Jed však neprichádzal do úvahy, keďže Hitler mal ochutnávačov, ktorí jemu podávané jedlá zakaždým vyskúšali. Aj z tohto dôvodu sa rozhodli pre estrogén, keďže nemal žiadnu príchuť a jeho účinky by sa prejavili až pri pravidelnom užívaní.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Vynálezca z IBM: Osobné počítače čaká rovnaký osud ako písacie stroje
Vynálezca z IBM: Osobné počítače čaká rovnaký osud ako písacie stroje
15.8.2011
Podľa Marka Deana, jedného z inžinierov, ktorí pred tridsiatimi rokmi zostrojili jeden z prvých PC počítačov IBM, sa éra stolových počítačov blíži k svojmu koncu. Počítač pritom podľa neho nebude nahradený jedným, ale viacerými počítačovými zariadeniami určenými pre rôzne činnosti - tablety, smartfóny a ďalšie prístroje. "Ja sám som už PC vymenil. Mojím hlavným počítačom je teraz tablet. Keď som pomáhal vytvárať PC, nemyslel som si, že sa dožijem doby jeho pádu," uviedol Dean pri príležitosti 30. vý­ro­čia uve­de­nia pr­vé­ho počítača IBM na trh. Ná­zor, že sme preš­li do tzv. post-PC éry, má nap­rík­lad aj šéf koncernu Apple Ste­ve Jobs, kto­rý za nás­tup­cov PC po­va­žu­je tab­le­ty.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Breivika prvýkrát natočili na kameru. Pri rekonštrukcii neprejavil ľútosť
15.8.2011
Nór Anders Breivik, ktorého dva útoky z 22. júla si vyžiadali 77 obetí, sa cez víkend za účelom policajnej rekonštrukcie vrátil na miesto činu - ostrov Utöya. Práve tu sa nórskym médiám podarilo natočiť prvé videozábery 32-ročného útočníka. "Nebol bez emócií, ale neprejavil ľútosť nad svojimi činmi," informoval o priebehu rekonštrukcie policajný prokurátor Paal-Fredrik Hjort Kraby. Breivika zobrali na ostrov tou istou loďou, akou prišiel v deň útoku. Rekonštrukcia sa konala za prísnych bezpečnostných opatrení. Breivik bol v putách sprevádzaný skupinou policajtov, nad nimi neustále krúžili policajné helikoptéry.
Komentáre:  0
Koniec chrípky? Vedci sú na stope univerzálneho lieku proti vírusom
Koniec chrípky? Vedci sú na stope univerzálneho lieku proti vírusom
15.8.2011
Americkí vedci z Massachusetts Institute of Technology zrejme objavili liek, ktorý dokáže proti vírusom bojovať rovnako efektívne ako si antibiotiká dokážu poradiť s baktériami. Ak dlhodobé testy preukážu jeho účinnosť a netoxickosť na ľudský organizmus, pôjde v medicíne o prevratný čin. Látka s názvom Draco (Double-stranded RNA Activated Caspase Oligomerizer) spoľahlivo likviduje bunky napadnuté vírusmi, pričom ponecháva zdravé bunky nedotknuté. "Teoreticky by to malo fungovať proti všetkým vírusom," uviedol vedec Todd Rider. Účinok látky bol úspešne testovaný na ľudských, opičích a myšacích bunkách. Prvé pokusy na myšiach napríklad úplne zlikvidovali chrípku H1N1 bez vedľajších účinkov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Nemecko: Regionálny volebný líder CDU odstúpil pre vzťah s tínedžerkou
Nemecko: Regionálny volebný líder CDU odstúpil pre vzťah s tínedžerkou
15.8.2011
Christian von Boetticher, volebný líder Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v spolkovom štáte Šlezvicko-Holštajnsko, v nedeľu večer odstúpil. Dôvodom bol jeho milostný vzťah z minulého roka s vtedy 16-ročným dievčaťom. Vo svojom vyhlásení Boetticher svoj vzťah priznal a označil ho za politickú chybu. Udržiaval ho ešte predtým, ako ho krajinský premiér Peter Harry Carstensen navrhol za volebného lídra. Boetticher pripustil, že hoci bol jeho vzťah po právnej stránke v poriadku, vyvolal u mnohých ľudí morálne výhrady, na čo ho upozornil aj Carstensen. "U všetkých, ktorých som sklamal a vkladali do mňa veľké nádeje, sa z celého srdca ospravedlňujem," povedal Boetticher so slzami v očiach.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Rusi majú nový rekord. Vo formácii bolo až 186 parašutistov
14.8.2011
Skupina ruských parašutistov sa vo štvrtok 11. augusta pokúsila prekonať národný rekord v počte parašutistov zapojených do formácie počas voľného pádu. Skokanom sa to nakoniec podarilo, keďže v jednom okamihu bolo do vzdušnej formácie zapojených celkovo 186 z nich. K pokusu o prekonanie rekordu došlo nad mestom Kolomna, asi sto kilometrov juhovýchodne od Moskvy. Tím tamojšieho školiaceho strediska pre parašutistov vyskákal z desiatich lietadiel vo výške 6 500 metrov nad zemou. Počas voľného pádu sa postupne desiatky parašutistov zapájali do obrieho obrazca, ktorý na konci pripomínal veľký pestrofarebný kvet.
Komentáre:  0
Polícia v Birminghame ukazuje tváre výtržníkov na veľkoplošnej obrazovke
14.8.2011
Britská polícia sa rozhodla použiť v Birminghame unikátny spôsob na odhalenie totožnosti osôb, ktoré sa zapojili do nedávnych nepokojov a rabovania. Tváre výtržníkov zachytené bezpečnostnými kamerami sa totiž premietajú v centre mesta na veľkoplošnej obrazovke. Policajti zároveň zriadili aj špeciálnu telefónnu linku a e-mailovú adresu, na ktoré môžu ľudia oznamovať svoje podnety. "Využijeme všetky dostupné prostriedky, aby sme dostali páchateľov pred súd," vyhlásil Mark Rushton z tamojšej polície a dodal, že od občanov už dostali viac ako 500 podnetov.
Komentáre:  0
Budúce leto sa na trh dostanú prvé nepremokavé knihy
Budúce leto sa na trh dostanú prvé nepremokavé knihy
14.8.2011
Milovníci dlhých kúpeľov budú mať onedlho o jednu starosť menej. Budúce leto sa totiž na trh dostanú prvé nepremokavé knihy. Technológia, ktorá má zabezpečiť odolnosť strán, je pritom známa už pomerne dlho. Národná banka Austrálie ju dokonca používa na ochranu svojich bankoviek. Každá strana bude obalená tenučkou vrstvou špeciálneho vosku, ktorý zabezpečí, že ani nechcený kúpeľ knihu nezničí. Výrobca predpokladá, že životnosť takýchto brožovaných kníh bude minimálne o 200 percent vyššia. Prvou nepremokavou knihou, ktorá by mala prísť na trh, bude román Väčšie zlo (angl. Greater Bad) od spisovateľa Alana Corka, ktorá sa doteraz predáva len ako e-kniha.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Čo všetko sa dokáže naučiť váš pes?
14.8.2011
Pri výcviku vášho štvornohého miláčika sa nemusíte obmedzovať len na tie najzákladnejšie povely - sadni, prines či zostaň. Hlavný hrdina tohto videa, šikovný teriér Jacka Russella s menou Jesse, dokazuje, že po hodinách dôkladného cvičenia sa pes dokáže naučiť povely, ktorými uľahčí život aj svojmu majiteľovi. Jesse napríklad dokáže otvárať a zatvárať dvere, vyhadzovať odpadky do koša, poskladať uteráky či priniesť zvoniaci telefón. V obchode mu nerobí problém nahádzať do nákupného vozíka tovar z regálov, pričom vozík dokáže sám potlačiť. Poradí si však aj s elektrickými spotrebičmi, ako napríklad s kávovarom, hriankovačom či mikrovlnnou rúrou.
Komentáre:  0
Video: Nové zábery zrútenia pódia na koncerte v Indianapolise
14.8.2011
"Zdvihol sa vietor a stage i jeho zastrešenie sa naklonili a spadli dopredu na ľudí zhromaždených pod pódiom. Ľudia zostali uväznení pod konštrukciou, utekali a kričali," opísal jeden z divákov tragický incident v americkom meste Indianapolis, pri ktorom zahynuli štyri osoby a desiatky ďalších sa zranili. Tragická udalosť sa stala na tradičnom hudobnom podujatí Indiana State Fair, krátko pred vystúpením country formácie Sugarland. Po páde pódia zavládla na priľahlom priestranstve a tribúne panika. I napriek tomu začali diváci takmer ihneď vyslobodzovať ľudí, ktorých zrútená konštrukcia privalila.
Komentáre:  1
Chorvátska tlač: Turisti z Bosny sú zbytoční a znečisťujú more
Chorvátska tlač: Turisti z Bosny sú zbytoční a znečisťujú more
14.8.2011
Článok v chorvátskom týždenníku Makarska Primorje rozvíril vzťahy medzi Chorvátmi a obyvateľmi susednej Bosny a Hercegoviny. Šéfredaktor Ivo Ćurković v ňom totiž opísal návštevníkov z tejto balkánskej krajiny ako "nepotrebných". Vytkol im, že zaberajú pláže, neutrácajú dosť peňazí a znečisťujú more. Za text sa ihneď ospravedlnilo chorvátske ministerstvo turistiky. "Všetci turisti, bez ohľadu na krajinu pôvodu, sú v Chorvátsku vítaní. Neexistuje tu žiadna prvá a druhá kategória hostí," uviedol vo vyhlásení minister turistiky Damir Bajs. Turisti z Bosny sú na Makarskej riviére druhou najpočetnejšou skupinou po návštevníkoch z Nemecka.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: V Číne odpálili 210 metrov vysoký komín
14.8.2011
V čínskom meste Čcheng-tu, hlavnom meste juhozápadnej provincie Sičuan, odpálili v stredu 10. augusta niekoľko stavieb v komplexe bývalej elektrárne Jialing. Medzi zničenými objektmi bol aj najvyšší komín v meste a jeden z najvyšších komínov v krajine, ktorý dosahoval výšku 210 metrov. Kvôli pripravovanej riadenej explózii museli úrady evakuovať z okolia elektrárne približne 10-tisíc obyvateľov. Výbuch, pri ktorom sa použila asi jedna tona výbušnín, bol taký silný, že nasledovná tlaková vlna porozbíjala okná na neďalekých obytných objektoch.
Komentáre:  0
Video: Na country koncerte došlo k tragédii. Silný vietor zhodil javisko
14.8.2011
Štyria ľudia zahynuli a desiatky ďalších utrpeli zranenia po tom, ako sa na podujatí Indiana State Fair v americkom meste Indianapolis zrútilo pod vplyvom silného vetra hlavné pódium. Na mieste pritom mala o malú chvíľu vystúpiť populárna country skupina Sugarland. K incidentu došlo v sobotu pred deviatou hodinou večer miestneho času. Úrady potvrdili, že medzi zranenými je aj minimálne jedno dieťa. Podľa svedkov len niekoľko minút pred tragédiou oznámil hlásateľ na štadióne, že program bude i napriek zlému počasiu pokračovať. "Modlíme sa za našich fanúšikov. Pripojte sa prosím aj vy. Potrebujú vašu silu," napísala na svojom Twitter účte skupina Sugarland.
Komentáre:  0
Ktoré mesto má vo svojej kanalizácii najvyššiu koncentráciu kokaínu?
Ktoré mesto má vo svojej kanalizácii najvyššiu koncentráciu kokaínu?
13.8.2011
Belgické Antverpy sú európskym mestom s najvyššou koncentráciou kokaínu vo svojich odpadových vodách. Vyplýva to z predbežných poznatkov vedcov pripravujúcich štúdiu o odpadových vodách v 21 veľkomestách starého kontinentu. Definitívne výsledky štúdie budú známe koncom tohto roka. Belgické prístavné veľkomesto sa umiestnilo v rebríčku tesne pred britským Londýnom a holandským Amsterdamom. Vedci v kanalizáciách hľadali stopy po kokaíne, amfetamíne, extasy, heroíne a metadóne. Ich koncentrácia v odpadových vodách je osobitne vysoká tam, kde sa drogy konzumujú alebo vyrábajú, čo v prípade syntetických drog platí tak o Belgicku, ako aj Holandsku.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Poľka Konczyková o nepokojoch: Anglicko je choré
Poľka Konczyková o nepokojoch: Anglicko je choré
13.8.2011
Fotografia poľskej imigrantky Moniky Konczykovej, ktorá musela počas nepokojov v Londýne oknom vyskočiť z horiacej budovy, obletela celý svet a do určitej miery sa stala symbolom niekoľko dní trvajúcich výtržností v anglických mestách. "Prišla som do Anglicka, lebo som si myslela, že je to skvelá krajina s milými a slušnými ľuďmi. Londýn som považovala za civilizované mesto plné džentlmenov a dám. Nie je to však pravda. Anglická spoločnosť sa stala chorou," uviedla 32-ročná žena pre britský denník The Sun. "Správali sa ako zvieratá, nenásytné a sebecké zvieratá," hovorí Konczyková o výtržníkoch, ktorí založili v jej obytnom dome požiar.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Video: Optickú ilúziu si môžete vytvoriť aj v obývačke
13.8.2011
"Ktorý štvorec je svetlejší? Ktorá čiarka je dlhšia?" Každý, kto sa niekedy aspoň zbežne stretol s nejakou optickou ilúziou, vie, že ide o chyták. Oba štvorce sú totiž úplne rovnakého sfarbenia, obe čiary sú rovnako dlhé. Naše oči a mozog však tomu aj tak odmietajú uveriť. Možno aj to vedie niektorých zvedavcov, aby sa o pravdivosti optických ilúzií presvedčili doslova priamo vo svojej obývačke. Američan s pseudonymom "brusspup", ktorý je podľa vlastných slov fascinovaný optickými ilúziami, zverejnil na svojom YouTube kanáli reálnu interpretáciu známeho klamu zatienenej šachovnice. Valec vrhá tieň na políčka šachovnice, pričom oba štvorčeky označené červenými šípkami majú úplne rovnakú farbu.
Komentáre:  0
Vedci objavili planétu "černejšiu ako uhlie"
Vedci objavili planétu
13.8.2011
Americkí astronómovia objavili v hviezdnej sústave, ktorá sa nachádza v súhvezdí Draka, doteraz najtemnejšiu exoplanétu, ktorú pomenovali TRES-2b. Vedci ju označili za "černejšiu ako uhlie", čo je spôsobené tým, že planéta neodráža takmer žiadne svetlo. Experti si zatiaľ nevedia vysvetliť, čím to môže byť spôsobené. "Je to skutočne úplne neznámy a cudzí svet," uviedol David Kipping z Harvardsko-Smithsonianského centra pre astrofyziku. "Napriek tomu planéta nie je studená a čierna ako noc. Je pomerne horúca a slabučko vyžaruje teplo ako rozžeravený uhlík," dodal spoluautor správy David Spiegel. Svetlosť ale kolísala iba v rozsahu 0,0006 percenta, čo je vôbec najmenšie kolísanie pozorované u exoplanéty.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Rapper Kanye West nespieva na plejbek
13.8.2011
Rapperi takmer nikdy nespievajú na plejbek. Ak však náhodou existoval niekto, kto pochyboval o tom, že známy americký spevák Kanye West nespieva naživo, toto video podobné domnienky definitívne vyvráti. Kanye totiž zažil počas nedávneho vystúpenia v Nórsku trápnu situáciu, keď sa priamo na pódiu pošmykol a spadol. Incident sa odohral v utorok počas skladby All Of The Lights na festivale Bergen Calling. Rapper sa po páde postavil a pokračoval vo vystúpení. Video zachytávajúce pád, ktoré nakrútil jeden z divákov, sa na internete objavilo vo štvrtok v noci.
Komentáre:  0
Modelka dostala za rabovanie pol roka. Atlétku udala vlastná matka
Modelka dostala za rabovanie pol roka. Atlétku udala vlastná matka
13.8.2011
Po niekoľko dní trvajúcich výtržnosti v anglických mestách zatkla polícia viac ako 1 500 osôb, viac ako 600 z nich obvinila. Medzi zatknutými sa nachádza aj 22-ročná modelka Shonola Smithová. Mladá žena bola zadržaná pri rabovaní obchodu Rabos v londýnskej časti Croydon. Za spáchanie tohto trestného činu pôjde na šesť mesiacov do väzenia. Ďalšou známou osobou, ktorá sa zúčastnila výtržností, bola 18-ročná atlétka Chelsea Ivesová. Tínedžerka hádzala tehly na policajné auto počas násilností v Enfielde. Bola zatknutá po tom, čo ju jej matka Adrienne videla v televíznych správach. Chelsea mala byť jednou zo sprievodkýň pre budúcoročné olympijské hry v Londýne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Chlapcovi kvôli rakovine amputovali časť nohy. Zvyšok mu prišili naopak
13.8.2011
Trinásťročnému Duganovi Smithovi zo štátu Ohio diagnostikovali pred tromi rokmi rakovinu v jeho pravej nohe. Nádor veľkosti tenisovej loptičky v stehennej kosti sa postupne rozširoval, preto musela byť postihnutá časť amputovaná. Lekári sa nakoniec rozhodli, že uskutočnia ojedinelú procedúru (angl. Van Nes rotationplasty), pri ktorej bola postihnutá časť nohy amputovaná a zvyšok prišitý naspäť. Zostávajúca nezasiahnutá časť končatiny však bola prišitá otočená o 180 stupňov, aby päta chodidla mohla nahradiť funkciu kolena. Na chodidlo sa následne pripevní protéza, vďaka ktorej je Dugan plne mobilný. Výhodou procedúry je aj to, že chlapec pri chôdzi vynaloží len o 30 percent viac energie, kým pri amputácii celej nohy by s protézou musel vynaložiť až o 75 percent viac energie.
Komentáre:  0
Vedci zistili, že prví Európania sa živili aj korytnačkami
Vedci zistili, že prví Európania sa živili aj korytnačkami
13.8.2011
Na základe nálezu zvyškov potravín v španielskom jaskynnom nálezisku Sima del Elefante v pohorí Atapuerca sa vedcom podarilo zrekonštruovať stravu predkov dnešných Európanov spred 1,2 milióna rokov. Popri mäse z králika, vtákov, turov či jeleňov tam našli aj 75 skamenených pozostatkov korytnačiek. Pri skúmaní pancierov v laboratóriách na nich experti zistili stopy, podľa ktorých sa dá usúdiť, že z nich bolo mäso a vnútornosti odkrajované alebo zoškrabávané. Korytnačie mäso sa výraznou mierou podieľalo na dodávkach proteínov pre mozog. V žiadnom inom nálezisku z obdobia spodného pleistocénu v Európe neboli doteraz korytnačky ako súčasť jedálneho lístka nájdené.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Šansoniérka Hana Hegerová sa rozhodla ukončiť kariéru ‎
Šansoniérka Hana Hegerová sa rozhodla ukončiť kariéru
‎
13.8.2011
Legendárna česko-slovenská šansonierka Hana Hegerová sa rozhodla ukončiť svoju kariéru a už viac nevystupovať. Dôvodom je jej zdravotný stav, ktorý jej to nedovoľuje. "Od tej chvíle, čo som sa rozhodla, že so spievaním končím, mi je lepšie," povedala v rozhovore pre portál iDNES.cz. Manažérka Skalová uviedla, že za jej ukončením pôsobenia na hudobnej scéne sú dlhodobé problémy dýchacieho ústrojenstva. Hegerová preto zrušila všetky naplánované vystúpenia vrátane jubilejného koncertu k jej 80. narodeninám. Hegerová má zdravotné problémy už dlhšie. Pred štyrmi rokmi jej v pražskej nemocnici vyoperovali šedý zákal a pred dvoma rokmi jej operovali bedrový kĺb.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Britská vláda odtajnila 9-tisíc strán dokumentov o UFO
Britská vláda odtajnila 9-tisíc strán dokumentov o UFO
12.8.2011
Britské ministerstvo obrany vo štvrtok zverejnilo svoje "Akty X", ktoré predstavujú asi 9-tisíc strán textu o UFO z rokov 1985 až 2007. Dokumenty obsahujú svedecké výpovede o pozorovaní nevysvetliteľných úkazov, nákresy i fotografie. Zložky obsahujú stovky príbehov, od tých relatívne bežných až po bizarné až bláznivé hlásenia. K takým patrí aj rozprávanie matky a dcéry z Londýna, ktoré vraj v roku 2003 uvideli na oblohe svetlá skrutkovitého tvaru. Nato ich navštívili dvaja muži v kozmických úboroch a čiernych okuliaroch, predstavili sa ako Mork a Mindy a povedali im, aby sa kvôli možnému ožiareniu na svetlá nepozerali, spýtali sa ich, v akom znamení sú narodené a zase zmizli. Mork a Mindy pritom boli postavy staršieho amerického seriálu o mimozemšťanoch.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Maďari nepotrebujú akvaparky, vystačia si s bagrom
12.8.2011
V slovenských médiách sa pred pár dňami objavila správa o tom, že jeden z najväčších plánovaných akvaparkov v Maďarsku sa pre problémy s lokalitou možno presunie na Slovensko. Park to pritom mal byť unikátny, mal zahŕňať výstavbu umelej pláže pri jazere a štvorhviezdičkového hotela v tvare lode Titanic. No zdá sa, že Maďari nepotrebujú žiadne exkluzívne zariadenia na to, aby si vo vode užili kopec zábavy. Dokazuje to aj toto video s pôvodným titulom "igazi élményfürdő" (maď. skutočné dobrodružstvo), ktoré bolo natočené len vo štvrtok. Skupine mužov, žien a detí tu v malom bazéne zabezpečuje adrenalínovú zábavu obyčajný bager.
Komentáre:  0
Breivik počas streľby volal na políciu až 10-krát, zvažoval aj samovraždu
Breivik počas streľby volal na políciu až 10-krát, zvažoval aj samovraždu
12.8.2011
Masový vrah Anders Breivik, ktorého dva júlové útoky v Nórsku si vyžiadali 77 obetí, pred svojím zatknutím desaťkrát telefonoval z ostrova Utöya na políciu, pričom dvakrát z toho sa mu podarilo dovolať. Nórske médiá o tom dnes informoval jeho obhajca Geir Lippestad. V telefóne sa predstavil ako "veliteľ", použil pritom svoje plné meno. Breivik sa podľa svojich slov chcel polícii vzdať. Mal použiť slovo kapitulácia a požiadať políciu, aby potvrdila, že správa bola prijatá. "Počas čakania na spätné zavolanie Breivik prestal strieľať. Zvažoval, že si vezme život alebo bude pokračovať v tom, čo označil za jeho operáciu. Rozhodol sa pokračovať, dokiaľ polícia neprišla", povedal právnik.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Náhoda? Putin sa potápal pred kamerami a objavil antický poklad
12.8.2011
Ruský premiér Vladimir Putin má za sebou ďalší zo svojich dobrodružných kúskov. Najnovší počin však u mnohých vyvoláva skôr posmešky ako obdiv. Bývalý ruský prezident sa totiž potápal vo vodách Čierneho mora v okolí starogréckej osady Fanagoria. Tam sa mu v hĺbke dvoch metrov podarilo nájsť dve antické amfory, ktoré by mali pochádzať zo 6. storočia pred Kristom. Podľa ruského blogera Arkadija Babčenka išlo o divadlo. "Na Tamanský polostrov som roky jazdil s archeologickými expedíciami. Všetko je tam už preskúmané. Amfor je tam skutočne plný vagón, ale pod pieskom. Za 1 500 rokov ich piesok nemôže nezaniesť," píše Babčenko.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk