AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Mourinho: Ľudia sú pokrytci, mal som sa narodiť pred sto rokmi
Mourinho: Ľudia sú pokrytci, mal som sa narodiť pred sto rokmi
29.8.2011
"V týchto dňoch je už pravda základným princípom pre málokoho. V minulosti to bývalo bežné. V súčasnosti ľudia už nie sú úprimní ani čestní. Ja vždy hovorím, čo si myslím a čo cítim, a to je málokto ochotný prijať. Mal som sa radšej narodiť pred sto rokmi," uviedol kouč futbalového klubu Real Madrid na margo kritiky, ktorú vyvolal v súvislosti s incidentom, keď napadol asistenta hlavného trénera FC Barcelony Tita Vilanovu. Za útok, pri ktorom Vilanovu pichol prstom do oka, sa Mourinho už skôr odmietol ospravedlniť. Športový riaditeľ španielskeho FC Barcelona Andoni Zubizarreta vyhlásil, že zástupcovia "blaugrans" nepodajú oficiálnu sťažnosť na Real Madrid za tento incident.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Japonská firma šetrí energiu, prikázala "úsporné účesy"
Japonská firma šetrí energiu, prikázala
28.8.2011
Viac ako 2 700 zamestnancov japonskej stavebnej spoločnosti Maeda bude musieť chodiť do práce v identických účesoch. Cieľom nezvyčajnej firemnej kampane je podporiť myšlienku úspornejšieho využívania elektrickej energie, ktorá sa v krajine stala dominantnou témou po havárii v jadrovej elektrárni Fukušima. "Naša spoločnosť má úprimný záujem o životné prostredie a preto podporujeme našich zamestnancov pri viacerých environmentálnych akciách," uviedol hovorca Chizuru Inoue, podľa ktorého ma týmto krokom klesnúť najmä používanie sušičov na vlasy. Ďalšou výhodou má byť aj to, že tieto účesy sa "nezničia" ani keď zamestnanci nosia ochranné prilby.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Atlét s amputovanými nohami postúpil do semifinále štyristovky
28.8.2011
Juhoafričan Oscar Pistorius, ktorý má namiesto oboch amputovaných nôh protézy z karbónových vláken, postúpil na atletických majstrovstvách sveta v kórejskom Dägu do semifinále behu na 400 m. Prvý zdravotne postihnutý športovec, ktorý bežal v konkurencii zdravých súperov, si v rozbehu pripísal čas 45,39 s. "Bol to veľký tlak a som rád, že to mám za sebou. Potešil ma aj čas, ale zajtra to bude ešte raz tvrdý deň. Neviem, či ten čas bude stačiť na finále," uviedol po dobrom výkone Pistorius.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Ste na tom lepšie ako vidiecka rodina z Číny?
Ste na tom lepšie ako vidiecka rodina z Číny?
28.8.2011
Čínski fotografi Huang Qingjun a Ma Hongjie začali unikátny projekt s názvom "Rodinný majetok" realizovať už v roku 2005. Ich cieľom bolo vytvoriť fotodokumentáciu vecí, ktoré najmä vidiecke rodiny používajú na dennodennej báze. Tieto predmety dokumentaristi pred vytvorením fotografie naaranžovali pred obydlia rodín. Podľa vlastných slov sa počas nasledujúcich rokov stretli s mnohými problémami. Rodiny z nižších a stredných vrstiev čínskej spoločnosti totiž nechápali zmysel tohto projektu a dokumentaristi si len postupne získavali ich dôveru. Prvé fotografie zverejnili až v roku 2010 a do konca roka 2011 plánujú vydať aj predajný album, ktorý by mohol obsahovať asi 50 snímok.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Švajčiarskym eurooptimistom nepomôže ani vypracované telo
28.8.2011
Pravicovú Švajčiarsku ľudovú stranu (SVP), ktorá je známa svojím kontroverzným a agresívnym štýlom kampane, v týchto dňoch propaguje v kinách nová reklama. Cieľovou skupinou krátkeho "protieurópskeho" klipu sú hlavne ženy. Scéna vo videu sa odohráva pri švajčiarskom jazere, kde relaxujú aj tri mladé dievčatá v bikinách. Ich pozornosť priťahuje svalovec, ktorý sa vyzlieka do plaviek. Záujem žien však rýchlo opadne v okamihu, keď si mladík rozloží na tráve modrý uterák s podobou vlajky Európskej únie. Na záver reklamy sa objaví slogan: "Je čas na skutočné hodnoty pre Švajčiarsko. Švajčiarky volia SVP."
Komentáre:  0
Video: Spoločnosť LG predstaví prvý "myšoskener"
28.8.2011
Počas nadchádzajúceho veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA, ktorý sa bude konať začiatkom septembra v nemeckom Berlíne, chce juhokórejská spoločnosť LG predstaviť hybridnú kombináciu myšky a skenera. O novom zariadení s modelovým označením LSM-100 je zatiaľ známych len veľmi málo informácií. Skenovanie by malo byť oproti iným ručným skenerom nadštandardne rýchle, jednoduché a myš zvládne dokumenty až do formátu A3. Navyše dokáže konvertovať skenovaný text priamo do formátu DOC (Microsoft Word), v ktorom je ďalej editovateľný.
Komentáre:  1
Čínsky miliardár podniká i z väzenia, chce kúpiť britskú lietadlovú loď
Čínsky miliardár podniká i z väzenia, chce kúpiť britskú lietadlovú loď
28.8.2011
Chuang Kuang-jü si v pekinskom väzení odpykáva 14-ročný trest odňatia slobody, ktorý mu súd udelil najmä za úplatky policajným orgánom a daňovým úradníkom. No ani pobyt za mrežami nebráni tomuto miliardárovi, aby sa v dražbe pokúšal kúpiť vyslúžilú britskú materskú lietadlovú loď Ark Royal. Aukcie lode kráľovského vojenského námorníctva sa nezúčastňuje priamo sám Chuang, ale málo známa hongkonská investičná firma Eagle Vantage Asset Management, v ktorej má väzeň väčšinový podiel. Hovorca spoločnosti síce tvrdí, že Chuang v tom "nejde", rozhoduje vraj management. Avšak znalci čínskych pomerov o jeho slovách pochybujú.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Ženil sa prapravnuk posledného nemeckého cisára
28.8.2011
Záujem o bývalú cisársku rodinu oživila v Nemecku sobotňajšia svadba Georga Friedricha Pruského, ktorý je prapravnukom posledného nemeckého cisára Wilhelma II. Ten sa oženil so šľachtičnou Sophie Isenburskou. Na svadbe priamo v kostole zámku Sanssouci v Postupime sa zúčastnilo približne 650 hostí. Sobáš protestantsko-katolíckeho páru sa rozhodla naživo prenášať aj verejnoprávna televízia rbb (Rundfunk Berlin-Brandenburg), čo vyvolalo protesty niektorých najmä ľavicových skupín. Georg Friedrich je v súčasnosti hlavou dynastie Hohenzollernovcov, z ktorej pochádzali pruskí králi a teda aj nemeckí cisári do zrušenia monarchie v roku 1918.
Komentáre:  0
Novinárka: Zakladateľ spoločnosti IKEA bol aktívnym nacistom
Novinárka: Zakladateľ spoločnosti IKEA bol aktívnym nacistom
28.8.2011
Zakladateľ švédskej spoločnosti Ikea Ingvar Kamprad mal údajne bližšie k nacistom ako pôvodne priznal. Podľa novej knihy novinárky Elisabeth Asbrinkovej bol Kamprad nielen členom švédskej nacistickej strany (SSS), ale aj jej funkcionárom a aktívne regrutoval nových členov. V roku 1943 švédska tajná polícia na jeho meno dokonca založila spis s označením "aktívny nacista". Fašistický aktivista Per Engdahl bol Kampradovi na svadbe v roku 1950. V 90. rokoch, keď sa prvé obvinenia dostali na verejnosť, Kamprad svoje aktivity označil za mladícku "nerozvážnosť" a "najväčšiu chybu" svojho života. Jeho hovorca povedal, že v súčasnosti nemá Kamprad žiadne nacistické myšlienky a ani nesympatizuje s fašistickým hnutím.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Google spustí v Európe vlastnú televíznu službu
Google spustí v Európe vlastnú televíznu službu
27.8.2011
Americký internetový gigant Google spustí začiatkom budúceho roka v Európe televíznu službu Google TV, ktorú začal vlani v októbri ponúkať v Spojených štátoch. Uviedol to výkonný predseda spoločnosti Eric Schmidt. Google TV umožňuje používateľom kombinovať na televíznej obrazovke sledovanie televízie sa surfovaním po internete. "Niektorí v ​​USA sa obávali, že chceme konkurovať televíznym spoločnostiam a tvorcom televíznych programov. Náš zámer je v skutočnosti opačný," povedal Schmidt, podľa ktorého chce Google podporiť tvorcov televíznych programov vytvorením otvorenej platformy pre rozvoj novej generácie televízie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Kyborg má namiesto oka malú videokameru
27.8.2011
Pojem kyborg preslávil americký film z roku 1989 v hlavnej úlohe so Jean Claude Van Dammeom. Ide o skratku, ktorá vznikla spojením slov kybernetický organizmus a vo svojej podstate je to hybrid človeka a počítača, resp. človek doplnený umelými súčasťami. Presne tieto predpoklady spĺňa kanadský tvorca dokumentárnych filmov Rob Spence, ktorý má namiesto pravého oka malú videokameru. Tá však nie je žiadnym spôsobom napojená na jeho mozog a preto mu neumožňuje znova vidieť. Kameru chce využiť aj pri tvorbe nového dokumentu, v ktorom chce filmovať rozhovory s nič netušiacimi ľudmi.
Komentáre:  0
Rieka Amazonka má pod zemou rovnako dlhú sestru
Rieka Amazonka má pod zemou rovnako dlhú sestru
27.8.2011
Pod najdlhšou riekou sveta Amazonkou sa nachádza "jej dvojča". Existujú totiž dôkazy, že v hĺbke asi 4-tisíc metrov pod morom tečie podzemná rieka, ktorá je dlhá zhruba 6-tisíc kilometrov. Objavenie podzemnej rieky oznámili vedci minulý týždeň v brazílskom Riu de Janeiro na stretnutí Brazílskej geofyzikálnej spoločnosti. Rieku pomenovali Rio Hamza po vedcovi, ktorý našiel stopy tečúcej vody v podzemí. Doktor Valiya Hamza skúmal teplotu v 241 neaktívnych vrtoch z rokov 1970-1980, ktoré vyhĺbila brazílska štátna ropná spoločnosť Petrobras. Hamza zdôraznil, že výskum je ešte len v počiatočnej fáze. Podrobnosti a prípadné definitívne potvrdenie existencie dvojčaťa Amazonky očakáva do konca roku 2013.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Čilská polícia napadla hudobníka s vodným delom
27.8.2011
Už viac ako tri mesiace prežíva Čile najväčšiu vlnu demonštrácií od konca vojenskej diktatúry v tejto juhoamerickej krajine v roku 1990. Desaťtisíce študentov požadujú reformu verejného školského vzdelávania. Mladí ľudia sú nahnevaní, že vzdelávanie nie je pre všetkých. Školy v Čile sú väčšinou súkromné a platia sa za ne značné sumy. Viaceré protesty prerástli do potýčok s bezpečnostnými zložkami. Tak tomu bolo aj pri demonštrácii z polovice augusta, ktorú zachytáva toto video. Polícia použila proti študentom vodné delá, ktorých "obeťou" sa stal aj demonštrant hrajúci na gitare. Mladý muž sa hraním na gitare snažil blokovať konvoj bezpečnostných jednotiek.
Komentáre:  0
Video: Rugbyoví hráči predviedli svoje boxerské schopnosti
27.8.2011
Hráči rugby zvyknú svoj šport označovať ako "šport džentlmenov". Hoci sa samotná hra môže niekomu zdať príliš násilná, po jej skončení si hráči zvyčajne zájdu na pivo, kde okrem iného rozoberú aj to, čo sa dialo na ihrisku. Džentlmensky však určite neskončil nedávny zápas austrálskej Národnej rugbyovej ligy medzi mužstvami Melbourne a Manly. Stretnutie bolo pomerne napäté už od prvých momentov, no nikto z divákov asi neočakával takú ukážkovú "boxerskú" bitku, akú predviedli rugbisti Glenn Stewart a Adam Blair. Rozhodcovia nakoniec poslali z ihriska Blaira, hoci to nebol on, ktorý súperovi uštedril prvú ranu.
Komentáre:  0
Za mesiac sa na Facebooku zobrazí bilión stránok
Za mesiac sa na Facebooku zobrazí bilión stránok
27.8.2011
Najväčšia sociálna sieť Facebook zaznamenala podľa nedávno zverejnených výsledkov návštevnosti za jún rekordnú návštevnosť. V tomto mesiaci bol vôbec najnavštevovanejším webom, keďže sa jeho stránky zobrazili jeden biliónkrát (milión miliónov-krát). Údaje pochádzajú z verejne dostupnej štatistiky plánovača reklám Google Doubleclick. Facebook tiež podľa tejto štatistiky zaznamenal 870 miliónov unikátnych návštevníkov. Druhý najnavštevovanejší portál je YouTube. Ten má desaťkrát menej zobrazených stránok. Chodí naň ale 790 miliónov unikátnych návštevníkov, čo je len o desať percent menej ako na Facebook.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Zájazd do Ríma Vás už nemusí vyjsť ani euro
27.8.2011
V novej verzii aplikácie Google Earth si môžete "zalietať" už aj ponad trojrozmerný model hlavného mesta Talianska. Rím sa tak pridal k mestám ako napríklad Paríž, Madrid či New York, ktorých najnavštevovanejšie turistické časti sú plne digitalizované. Užívateľ tak môže virtuálne navštíviť Koloseum, Fontánu di Trevi, Španielske schody, Pantheon či vatikánske Námestie svätého Petra. Aplikáciu Google Earth si je možné zo stránky spoločnosti stiahnuť zadarmo. V tomto prípade však nejde o prvú 3D verziu Ríma, ktorú Google vytvoril. V roku 2008 predstavil trojrozmerný model antického Ríma.
Komentáre:  0
Video: Putin sa pred kamerami nehanbí
26.8.2011
Zdá sa, že televízne kamery sledujú takmer každý krok ruského premiéra Vladimira Putina. Len prednedávnom sa napríklad potápal vo vodách Čierneho mora, kde sa mu podarilo nájsť dve antické grécke amfory zo 6. storočia pred Kristom. Jeho "náhodný" objav, samozrejme, zachytili aj videokamery. Ruskej i svetovej verejnosti sa Putin najnovšie ukázal bez košele. Počas jeho návštevy nemocnice v meste Smolensk sa totiž na video podarilo zaznamenať lekárske vyšetrenie premiérovho boľavého ramena. Takéto verejné "vystúpenia" zvyšujú podľa analytikov predpoklady, že sa bude Putin opätovne uchádzať o prezidentské kreslo v blížiacich sa voľbách.
Komentáre:  0
Astronómovia objavili diamant väčší ako planéta Zem
Astronómovia objavili diamant väčší ako planéta Zem
26.8.2011
Diamanty v ďalekej budúcnosti pravdepodobne prídu o svoje výnimočné postavenie, ktoré si získali aj vďaka svojmu zriedkavému výskytu. Medzinárodný tím astronómov pod vedením Matthewa Bailesa zo Swinburne University v Melbourne totiž vyhlásil, že asi 4-tisíc svetelných rokov od nás leží "diamantová planéta". Vesmírne teleso je približne 5-krát väčšia než naša Zem a podľa expertov je uhlík, ktorý ju prevažne tvorí, kryštalický. Ide teda vlastne o diamant. O diamantových planétach sa špekuluje už od začiatku tohto tisícročia. Vedci si aj vďaka tomuto objavu myslia, že vo vesmíre by mohlo existovať relatívne veľké množstvo telies, ktorých vnútro, alebo aj kilometre hrubú vrstvu plášťa tvorí diamant.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Líbyjský vodca Kaddáfí bol "posadnutý" Condoleezzou Riceovou
Líbyjský vodca Kaddáfí bol
26.8.2011
Medzi predmetmi, ktoré líbyjskí povstalci našli pri rabovaní sídla Muammara Kaddáfího v Tripolise, bol aj album s množstvom fotografií bývalej americkej ministerky zahraničných vecí Condoleezzy Riceovej. Nález však nemusí byť až taký prekvapujúci, líbyjský vodca sa totiž v minulosti netajil svojím obdivom k Riceovej. "Obdivujem ju a som veľmi hrdý, ako sa oprie a dáva príkazy arabským lídrom. ... Leezza, Leezza, Leezza. ... Veľmi ju milujem. Obdivujem ju a som na ňu hrdý, lebo je čierna žena pochádzajúca z Afriky," uviedol Kaddáfí v rozhovore pre televíziu al-Džazíra v roku 2007. Keď sa s ňou o rok neskôr stretol, okrem iného jej podaroval aj diamantový prsteň.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Číňanka drží svojho syna už 23 rokov v reťaziach
Číňanka drží svojho syna už 23 rokov v reťaziach
26.8.2011
Dnes už 40-ročný Číňan Tang Zuhu je mentálne postihnutý, matka ho preto "pre jeho vlastné dobro" drží už 23 rokov v tmavej stodole - nahého a priviazaného ku kolíku. Žena, ktorá žije z penzie v prepočte 18 eur mesačne, tvrdí, že po odchode jej ďalších dvoch detí z domu zostala na synovu opateru sama. "Mám tri deti. Tangov brat a sestra sú normálni, no on nikdy nebol v poriadku. Keď mal 17, začal byť násilný a rozbíjal všetko, čo sa mu dostalo do rúk. Zamkli sme ho do stajne a museli sme ho priviazať, aby odtiaľ neušiel. Pretože šaty vždy celkom dotrhal, nechávame ho nahého," povedala Číňanka, ktorá sa teraz podľa vlastných slov obáva, čo bude so synom po jej smrti.
Médiá: 1
Komentáre:
0
O niekoľko desaťročí by sme do New Yorku mohli cestovať aj vlakom
O niekoľko desaťročí by sme do New Yorku mohli cestovať aj vlakom
26.8.2011
Chcete navštíviť Spojené štáty, no bojíte sa lietania? Po roku 2030 by ste sa do New Yorku, Los Angeles, Chicaga alebo Washingtonu mohli dostať aj vlakom. Umožniť to má nový podmorský tunel križujúci Beringov prieliv, ktorý oddeľuje ruskú Sibír od americkej Aljašky. Projekt, ktorý by podľa odhadov mohol stáť asi 100 miliárd dolárov, na nedávnej konferencii podporil aj splnomocnenec ruskej vlády pre Ďaleký východ Alexander Levinthal. Do roku 2030 by malo Rusko vybudovať k predpokladanému tunela celkom asi 4-tisíc kilometrov železničnej trate. Stavba samotného tunela by po roku 2030 mohla odhadom trvať ďalších 15 rokov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
FNN: Slováci začínajú byť závislí od liekov
FNN: Slováci začínajú byť závislí od liekov
26.8.2011
Lieky užívajú aj ľudia, ktorí by ich vôbec nemuseli brať. Odhadom až 20 miliónov balení liekov sa na Slovensku predpíše zbytočne. Upozorňujú na to lekári z občianskeho združenia Fórum nezávislých názorov (FNN), ktoré chce otvoriť verejnú diskusiu s cieľom ovplyvniť preskripciu liekov. "Sme medzi piatimi krajiny Európskej únie s najvyššou spotrebou liekov," tvrdí jeden zo zakladateľov fóra Stanislav Janota. Fórum upozorňuje najmä na problematický tlak farmaceutického priemyslu na lekárov a na tzv. indukovanú preskripciu, ktorá je podľa zakladajúceho člena FNN Ladislava Laha "najväčšou dierou v potápajúcom sa zdravotníckom Titanicu". Zníženiu nadmernej preskripcie by mala podľa lekárov pomôcť aj zavedenie predpisovania účinnej látky.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Bratislava: Mŕtvej starenke ukradli z úst zlaté zuby
Bratislava: Mŕtvej starenke ukradli z úst zlaté zuby
26.8.2011
Neznámy páchateľ ukradol z úst mŕtvej 80-ročnej starenky šesť zubov. Všimol si to lekár bratislavského Ústavu patologickej anatómie, kam mŕtvolu zosnulej starenky nedávno priviezli. "Z celkového počtu odobratých zubov boli dva zuby a jedna korunka zo žltého kovu," informoval bratislavský policajný hovorca František Peczár. Polícia začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu hanobenie mŕtveho. Páchateľovi hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. Polícia predpokladá, že neznámy zločinec svoj skutok spáchal v utorok od približne ôsmej hodiny ráno do pol druhej popoludní.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nový šéf Apple nechce meniť smerovanie spoločnosti, čaká ho "vojna" so Samsungom
Nový šéf Apple nechce meniť smerovanie spoločnosti, čaká ho
26.8.2011
Technologický guru, ako Steva Jobsa volajú komentátori, opustil vedenie spoločnosti Apple. Na poste výkonného riaditeľa ho s okamžitou platnosťou nahradil doterajší prevádzkový riaditeľ Tim Cook. Ten smerovanie spoločnosti meniť nechce. Zdôraznil, že ich cieľom bude i naďalej prinášať najlepšie produkty na svete. Podľa odborníkov Jobsov odchod podnieti hlavného rivala firmy Apple - juhokórejský Samsung Electronics - k zintenzívneniu konkurenčného boja o nadvládu nad svetovými trhmi chytrých telefónov a počítačových tabletov. Na trhu tabletov má však Apple stále značný náskok. Firma v prvom polroku predala 134 miliónov týchto prístrojov, zatiaľ čo analytici pre Samsung odhadujú za celý tento rok len 7,5 milióna.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Žena hrala paintball, praskol jej silikónový implantát
Žena hrala paintball, praskol jej silikónový implantát
26.8.2011
Paintballové centrum neďaleko anglického mesta Croydon muselo po bizarnom incidente nečakane meniť obsah zmlúv, ktoré uzatvára so svojimi zákazníkmi. Zbavuje sa v nich totiž zodpovednosti za zranenia silikónových pŕs. Práve to sa minulý týždeň počas hrania paintballu stalo 26-ročnej žene s prsníkovými implantátmi. Hráčku zasiahla gulička s rýchlosťou 305 kilometrov za hodinu priamo do hrude a spôsobila pretrhnutie jedného silikónového implantátu. Podľa hovorcu britskej spoločnosti UK Paintball sa takýto incident stal vôbec prvýkrát. "Prosíme dámy so silikónovými implantátmi, aby nám túto skutočnosť oznámili počas objednávania hry v našich priestoroch," uvádza sa na webstránke spoločnosti.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Slovan vyradil AS Rím a zahrá si Európsku ligu
Slovan vyradil AS Rím a zahrá si Európsku ligu
26.8.2011
Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava remizovali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí play-off Európskej ligy UEFA 2011/2012 s AS Rím na jeho pôde 1:1 (0:1). Keďže zverenci trénera Vladimíra Weissa pred týždňom na Pasienkoch vyhrali nad AS Rím 1:0, tešia sa z postupu do skupinovej fázy Európskej ligy. Skóre otvoril v 11. min Perrotta, ktorý využil center kapitána Tottiho z rohu. V 82. min sa z ojedinelej ofenzívnej akcie Bratislavčanov presadil striedajúci Štepanovský, ku ktorému v pokutovom území sa aj so šťastím dostala spätná prihrávka Guédého. "Slovan veľmi dobre bránil, v ofenzívnej hre sa ešte musíme poriadne zlepšiť," uviedol po stretnutí tréner AS Rím Luis Enrique.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Počas javu El Niňo sa riziko vzniku vojen zvyšuje dvojnásobne
Počas javu El Niňo sa riziko vzniku vojen zvyšuje dvojnásobne
26.8.2011
Tím vedcov pod vedením Solomona Hsianga z Kolumbijskej univerzity sa domnieva, že prvýkrát objavili priamu súvislosť medzi celosvetovou klímou a násilnými ľudskými konfliktmi či vojnami. Známe klimatický jav El Niňo, ku ktorému dochádza zhruba každých päť rokov, totiž podľa nich zvyšuje riziko vzniku konfliktov na dvojnásobok. K takémuto záveru experti došli tým, že štatisticky porovnali výskyt konfliktov od polovice 20. storočia s obdobím pozorovania javu El Niňo. Existencia súvislosti medzi kolísaním klímy a množstvom vojen nie je však ani pre laika nič prekvapivého. Zaujímavé je podľa vedcov predovšetkým to, že vplyv týchto zmien je taký silný.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Verný až do konca, Pes strážil rakvu svojho pána - padlého vojaka
25.8.2011
Jedným z 31 amerických vojakov, ktorí začiatkom augusta zahynuli pri zrútení helikoptéry v Afganistane, bol aj 35-ročný príslušník špeciálnej jednotky námorníctva "Navy SEAL" Jon Tumilson. Jeho pohrebu sa v piatok 19. augusta zúčastnilo takmer 1 500 ľudí. Na obrade v mieste jeho bydliska Rockford v štáte Iowa sa zúčastnil aj jeho pes - labradorský retríver s menom Hawkeye. Ten dojemným spôsobom prejavil svojmu pánovi úctu aj na jeho poslednej ceste, Hawkeye počas obradu prišiel k Tumilsonovej truhle, ľahol si a niekoľkokrát žalostne zavýjal.
Komentáre:  0
Vuelta: Skvelý Peter Sagan vyhral šiestu etapu
Vuelta: Skvelý Peter Sagan vyhral šiestu etapu
25.8.2011
Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v dnešnej 6. etape na cyklistických pretekoch Okolo Španielska (Vuelta a Espaňa). Jazdec stajne Liquigasu zvládol 196,8 km dlhú trať z Ubedy do Córdoby za 4:38:22 hodín. Dvadsaťjedenročný Žilinčan tak dosiahol svoje prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour v kariére. "Je to pre mňa fantastické víťazstvo. Ten zjazd bol naozaj veľmi nebezpečný. Takto sme to mali naplánované a všetko nám vyšlo. Boli sme dohodnutí, že vyhrá Nibali, no ten závere bol veľmi hektický, tak som to zobral na seba a vyhral som," povedal pre Eurosport vôbec najmladší účastník tohtoročnej Vuelty. V celkovom hodnotení figuruje Sagan so stratou 35:56 minút na 84. priečke.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Vedci: Mozartovu smrť mohlo spôsobiť aj to, že skladal hlavne v noci
Vedci: Mozartovu smrť mohlo spôsobiť aj to, že skladal hlavne v noci
25.8.2011
Vedci prišli s novou teóriou prečo zomrel legendárny skladateľ Wolfang Amadeus Mozart taký mladý. Podľa správy, ktorú publikovali rakúsky lekár Stefan Pilz a americký fyzik William Grant, 35-ročný Mozart zomrel v roku 1791 pre nedostatok vitamínu D. Hudobný génius na konci svojho života žil medzi štyrmi stenami a na denné svetlo takmer vôbec nevychádzal. To spôsobilo, že jeho koža produkovala len minimum vitamínu D, čo viedlo k zhoršeniu jeho zdravia. "Mozart komponoval najmä v noci. Tak prespal väčšinu dňa," vysvetľujú autori správy. Podľa vedcov by Mozartovi teoreticky mohlo zachrániť život každodenných desať až dvadsať minút strávených na slnku.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk