AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Knieža Albert II. sa v sobotu po druhýkrát oženil
3.7.2011
Monacké knieža Albert II. a juhoafrická plavkyňa Charlene Wittstock si v sobotu popoludní po druhý raz povedali svoje "áno". Po piatkovom civilnom obrade v trónnej sále monackého kniežacieho paláca absolvovali v sobotu aj cirkevný sobáš. Ten sa konal na nádvorí paláca pod holým nebom za prítomnosti asi 800 hostí. Ich zväzku požehnal arcibiskup Bernard Barsi. Medzi pozvanými hosťami boli okrem iných aj francúzsky prezident Nicolas Sarkozy, módny návrhár Karl Lagerfeld, kráľ a kráľovná Švédska s ich tromi deťmi, írska prezidentka Mary McAleese, predseda Európskej komisie José Manuel Barroso či belgický kráľ Albert II.
Komentáre:  0
Video: Najšťastnejšia veverička na svete
2.7.2011
Hovorí sa, že mačky majú sedem životov. Pravdepodobne však neexistuje podobná povera, ktorá by sa vzťahovala na veveričky. Po vzhliadnutí tohto videa by sa ale dalo špekulovať, že ich majú ešte viac. Jedna malá veverička sa totiž rozhodla prebehnúť cez trať športového okruhu v kalifornskom meste Fontana práve vtedy, keď sa ňou rýchlosťou 160 km/h rútil vysokovýkonný taliansky superšportiak Lamborghini. Akoby zázrakom prežila, no špekuluje sa, že pri strete s automobilom prišla o svoj chvostík, čo by mal potvrdzovať aj zvuk, ktorý je na videu počuť práve vo chvíli, keď bola pod Lamborghinim.
Komentáre:  0
Video: Pandy oklamali opatrovateľa a ušli
2.7.2011
Pandy sú jedným z národných symbolov Číny, no sú veľmi populárne na celom svete. Čo o nich ľudia asi nevedia je skutočnosť, že sú o dosť prefíkanejšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Spočiatku nevinné kŕmenie, ktoré vidieť na začiatku tohto videa, sa postupne zmení na pokus o únik zo zajatia. Kým jedna panda odpútavala pozornosť opatrovateľa, druhá už otvárala veľké dvere z výbehu. Hneď nato sa za ňou rozbehla aj prvá panda. Panda veľká patrí k ohrozeným druhom, čo je spôsobené vážnym narušovaním ich prirodzených lokalít a veľmi slabou pôrodnosťou. Predpokladá sa, že v prírode žije ešte okolo 1 600 jedincov.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nivea v reklame klamala. Produkt vám schudnúť nepomôže
2.7.2011
Kozmetická spoločnosť Nivea dostala od amerických úradov za klamlivú reklamu pokutu vo výške 900-tisíc dolárov (zhruba 620-tisíc eur). Telový krém s názvom My Silhouette (Moja silueta) údajne pomáha schudnúť v oblasti brucha a pásu. Žena v reklame si preto mohla bez problémov obliecť džínsy, ktoré jej už boli primalé. Federálny obchodný úrad (FTC) ale tvrdí, že výrobok takéto vlastnosti nemá. Spoločnosti tiež zakázal šíriť tvrdenia, že niektorý jej liek, výživový doplnok alebo kozmetický prípravok spôsobuje redukciu váhy, pokiaľ to nie je potvrdené minimálne dvomi nezávislými vedeckými analýzami.
Komentáre:  0
Japonci vyvinuli ultrarealistický tréningový robot pre zubárov
2.7.2011
Vedecký tím troch japonských univerzít (Showa, Waseda a Kogakuin) vyvinul humanoidného robota ženskej podoby s názvom Showa Hanako 2, ktorý má budúcim zubárom pomáhať pri nadobúdaní praktických skúseností. Okrem otvárania a zatvárania úst dokáže stroj pohybovať svojím jazykom, kývať hlavou, kašlať, kýchať, dusiť sa, gúľať očami či dokonca povedať zubárovi: "Au, to bolí!" Robota bude vyrábať spoločnosť Orient Industry, ktorá má dlhoročné skúseností s výrobou realistických silikónových "sexuálnych bábik". Práve z tohto materiálu je vyrobené aj Showa Hanako 2.
Komentáre:  0
Video: Knieža Albert II. sa konečne oženil, zatiaľ len civilne
2.7.2011
Monacké knieža Albert II. a bývalá juhoafrická plavkyňa Charlene Wittstock si v piatok popoludní povedali svoje "áno". Na civilnom obrade v trónnej sále kniežacieho paláca ich zosobášila hlava monackého súdnictva a predseda štátnej rady Philippe Narmino. Cirkevný sobáš sa bude konať v sobotu 2. júla o 17:00 na nádvorí paláca pod holým nebom. Ich zväzku požehná arcibiskup Bernard Barsi. Nevesta pôjde svadobnou uličkou v sprievode svojho otca oblečená v šatách z dielne módneho domu Giorgio Armani. Knieža pri príležitosti svojej svadby vyhlásilo na oba dni štátny sviatok.
Komentáre:  0
Video: Ako to mohli postaviť? Najdlhší morský most vyráža dych
2.7.2011
Čína vo štvrtok uviedla do prevádzky po 4-ročnej výstavbe najdlhší morský most na svete. Stavba v zálive Ťiao-čou má dĺžku 42 kilometrov a spája východočínske mesto Čching-tao s dištriktom Chuang-tao. Štátna televízia CCTV uviedla, že 35 metrov široký most s viac ako 5 000 piliermi je najdlhším svojho druhu na svete a jeho výstavba stála viac než 10 miliárd čínskych jüanov (1 miliarda eur). Doposiaľ bol v Guinnessovej knihe rekordov ako najdlhší most nad vodnou plochou zapísaný most nad zátokou Pontchartrain v americkom štáte Louisiana. Čínsky most je o viac než štyri kilometre dlhší.
Komentáre:  0
Muža zasiahol v pondelok blesk, už po šiesty raz
1.7.2011
Päťdesiatosemročného Melvina Robertsa z mesta Seneca, štát Južná Karolína, zasiahol v pondelok na jeho farme blesk. Táto udalosť by sa sotva dostala na stránky novín, keby sa to mužovi neprihodilo už po šiesty raz. Naposledy v roku 2007, keď mu úder blesku spôsobil vážne poškodenie nervov v jeho ľavej nohe. Viac ako rok bol preto pripútaný na invalidný vozík. Američan hovorí, že existuje súvislosť medzi jeho zraneniami a manželským životom. “Bol som ženatý päťkrát a toto je šiesty zásah bleskom. Moju súčasnú ženu však neplánujem opustiť, preto musím skúsiť niečo iné," poznamenal humorne Roberts.
Komentáre:  0
Na Havaji sa objavila záhadná "bublina"
1.7.2011
V americkom ostrovnom štáte Havaj zachytila videokamera astronomického observatória na nočnej oblohe zvláštny útvar v tvare rýchlo sa zväčšujúcej bubliny. Internetom sa ihneď začali šíriť špekulácie o tom, čo by mohlo byť príčinou tohto úkazu. Diskutovalo sa dokonca o "bráne do inej dimenzie", alebo o "boji medzi dvomi mimozemskými rasami". Najpravdepodobnejším vysvetlením je podľa odborníkov prelet medzikontinentálnej rakety. Pozorovaná bublina má podľa nich predstavovať palivo, ktoré raketa vypustí pri prieniku do zemskej atmosféry. Túto teóriu podporuje aj skutočnosť, že rakety typu Minuteman III boli len pár minút pred vytvorením tohto záznamu vypustené z americkej leteckej základne Vandenburg v Kalifornii.
Komentáre:  0
Princezná Diana by dnes oslávila 50. narodeniny
1.7.2011
Diana Spencer, bývalá manželka britského korunného princa Charlesa, sa narodila 1. júla 1961. Počas života bola známa najmä svojimi dobročinnými aktivitami. Snažila sa pomáhať ľuďom bez domova, angažovala sa v kampaniach na boj proti AIDS, podporovala chorých, siroty a deti v núdzi na celom svete a upozorňovala na nebezpečenstvo nášľapných mín. Diana a Charles svoj rozchod oficiálne oznámili v decembri 1992 a rozvod uzavreli v roku 1996. Vo veku 36 rokov podľahla 30. augusta 1997 zraneniam po autonehode v Paríži. Správa o úmrtí Diany šokovala svet a v deň pohrebu a s ňou prišli rozlúčiť tisíce obdivovateľov.
Komentáre:  0
Moderátor najsledovanejšej rannej šou nazval Obamu "čurákom"
30.6.2011
Politický komentátor a jeden z moderátorov americkej rannej spravodajskej šou "Morning Joe" Mark Halperin nazval prezidenta Baracka Obamu slovom "dick" (po slovensky aj ako "čurák"). Halperin tak reagoval na Obamove vyhlásenia počas stredajšej tlačovej konferencie, doslova povedal: "Myslím, že sa včera správal ako čurák". Moderátor sa pravdepodobne spoliehal na to, že jeho poznámku prepípajú, keďže program bol vysielaný so 7-sekundovým oneskorením. Nestalo sa tak, preto sa Halperin o malú chvíľu ospravedlnil: "Chem sa ospravedlniť prezidentovi a divákom, moja poznámka nebola vtipná, veľmi to ľutujem."
Komentáre:  0
Premávku na newyorskom letisku zablokovali korytnačky
30.6.2011
Asi 150 korytnačiek v stredu zablokovalo premávku na niektorých dráhach newyorského letiska J. F. Kennedyho. Hľadali tam totiž miesto, kde by mohli naklásť svoje vajcia. Desiatky letov museli byť preto posunutých. Letisková veža sa nakoniec rozhodla všetky lety na týchto dráhach zrušiť a presunúť na iné. "Ustúpili sme pred matkou prírodou," komentoval incident hovorca Ron Marsico. Po pol hodine personál zvieratá pozbieral a odniesol ich na neďalekú pláž. Niekoľko korytnačiek však podľa Marsica štartovanie lietadiel neprežilo.
Komentáre:  0
Video: Ruský prezident Medvedev takmer vrazil autom do davu ľudí
29.6.2011
Video zverejnené na YouTube zachytáva ruského prezidenta Dmitrija Medvedeva v nepríjemnej situácii, ktorá sa takmer skončila tragédiou. Incident sa odohral minulý týždeň počas jeho návštevy Kazane. Medvedev sám šoféruje čierny Mercedes po ceste obklopenej zvedavým davom Rusov. Keď vozidlo zastaví a chce vystúpiť, auto sa pomaly začne hýbať smerom k okolostojacim divákom. Prezidentovej ochranke sa našťastie podarí Mercedes v pravú chvíľu zastaviť. Úrad ruskej hlavy štátu zatiaľ k tomuto incidentu nevydalo žiadne oficiálne stanovisko.
Komentáre:  0
Zdeno Chára bude musieť ísť do Montrealu na policajný výsluch
29.6.2011
Obranca Zdeno Chára, kapitán tohtoročných víťazov Stanleyho pohára Bostonu Bruins, sa bude musieť v najbližších týždňoch či mesiacoch dostaviť do kanadského Montrealu na policajný výsluch. Ten sa má týkať vyšetrovania Chárovho zákroku na montrealského útočníka Maxa Paciorettyho, pri ktorom 8. marca narazil hlavou do stĺpika plexiskla oddeľujúceho obe striedačky v montrealskom Bell Center. Kanadský útočník pri zákroku utrpel otras mozgu a zlomeninu stavca krčnej chrbtice. Montrealská polícia tak dodržala slovo, že Cháru nepozve na výsluch počas prebiehajúcej sezóny, ale až po nej.
Komentáre:  0
Vojna matematikov: Slávne pí (π) má byť nahradené tau (τ)
29.6.2011
Slávna konštanta pí (π), jeden z najpoužívanejších symbolov v matematike, fyzike a inžinierstve, sa dostalo do nevôle niektorých prominentných matematikov. Hodnota pí predstavuje pomer obvodu kruhu k jeho priemeru, čo je približne 3,14. Jeho odporcovia si však želajú, aby bolo nahradené iným gréckym písmenom, a to tau (τ). Táto konštanta predstavuje dvojnásobnú hodnotu pí, ktorá má vraj matematickým a iným vzorcom oveľa viac vyhovovať. "Celé tie roky sme pracovali s nesprávnym číslom," konštatoval profesor Kevin Houston z matematickej fakulty na University of Leeds.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: V Číne sa objavila slnečná svätožiara
29.6.2011
Tzv. slnečnú svätožiaru (halo) mohli v pondelok pozorovať obyvatelia stredočínskeho mesta Huaying. Úkaz trval približne pol hodinu, od 11.50 h do 12.20 h, pričom len deň predtým sa vyskytol aj v ďalšom čínskom meste Changchun. Halové javy sú optické úkazy, ktoré vznikajú odrazom alebo prechodom slnečných lúčov cez drobné ľadové kryštáliky v atmosfére. Aby došlo k vzniku týchto úkazov, kryštáliky musia mať tvar šesťstrannej doštičky alebo hranolu, najčastejšie k tomu dochádza v prípade výskytu oblakov cirrostratus.
Komentáre:  0
Bezdomovec chce osloviť 1 milión Newyorčanov, aby mu každý dal 1 dolár
29.6.2011
Dvadsaťdeväťročný newyorský bezdomovec Chris Coon sa odhodlal na netradičnú misiu - sám chce osloviť 1 milión obyvateľov amerického veľkomesta, ktorých náhodou stretne na ulici, a požiadať každého o jeden dolár. Coonov projekt má dokonca vlastnú webovú stránku AskAMillion,com. Tú mu pomohla zriadiť jedna Newyorčanka, ktorá sa dopočula o jeho zámere. Bezdomovec vníma tento projekt jednak ako sociálny experiment, jednak ako snahu dostať sa zo svojej súčasnej situácie. Od mája tohto roku oslovil Coon 3 462 ľudí, ak by pokračoval takýmto tempom, svoj cieľ by mohol dosiahnuť vo februári 2054.
Komentáre:  0
Video: Iluzionista kráčal po londýnskej Temži
29.6.2011
Britský iluzionista Steve Frayne, známy pod umeleckým menom Dynamo, sa nedávno prechádzal po rieke Temža v hlavnom meste Veľkej Británie. Jeho "božský" počin bol súčasťou natáčania pilotného dielu jeho novej televíznej šou, v ktorej sa bude 28-ročný rodák z Bradfordu snažiť svojimi trikmi ohúriť známe tváre šoubiznisu. Pri svojom triku pred Westminsterským palácom prešiel po rieke niekoľko metrov až kým nenastúpil do člna riečnej polície. Z mosta ho pritom sledovalo mnoho šokovaných okoloidúcich.
Komentáre:  0
Pápež Benedikt XVI. prvýkrát tweetoval, použil pri tom iPad
29.6.2011
"Drahí priatelia, práve sme spustili stránku www.news.va. Pochválený buď Ježiš Kristus! S modlitbami a požehnaním, Benedikt XVI." Takto znel historicky prvý tweet Svätého Otca, ktorým veriacim i celému svetu oznámil zriadenie novej spravodajsko-informačnej stránky Vatikánu. Hovorca Svätej Stolice uviedol, že pápež použil na odoslanie správy tablet iPad, a i keď ju sám nenapísal, ťuknutím na touchpad ju sám odoslal. Benedikt XVI. však zatiaľ nemá vlastný účet na sociálnej sieti Twiter, tento tweet bol zverejnený cez účet vatikánskych médií.
Komentáre:  0
Video: Aj kapry môžu mať samovražedné sklony
28.6.2011
Video, ktoré bolo prvýkrát zverejnené koncom minulého roku, zachytáva útok stoviek tzv. "kaprov strieborných" (tolstolobik biely) na loďku s členmi jednej rodiny, ktorá sa plavila na rozvodnenej rieke Spoon River v americkom štáte Illinois. Tolstolobik biely (Hypophthalmichthys molitrix) je v známy tým, že vyskakuje z vody, keď je vyplašený hlasným zvukom. Dokážu vyskočiť až do výšky 3 metrov. Viacerí rybári utrpeli po strete s touto rybou zranenia, okrem iného museli byť ošetrení kvôli rezným ranám, modrinám, zlomeninám či dokonca otrasom mozgu.
Komentáre:  1
Video: Prelet asteroidu v tesnej blízkosti Zeme
28.6.2011
Pred niekoľkými dňami objavený asteroid veľkosti diaľkového autobusu preletel v pondelok okolo Zeme v relatívne malej vzdialenosti približne 12-tisíc kilometrov nad zemským povrchom. Stalo sa tak niekoľko minút po 19.00 h SELČ. Experti mu namerali rýchlosť okolo 100-tisíc kilometrov za hodinu. Napriek tomu ho mohli vo svojich ďalekohľadoch nakrátko uvidieť aj amatérski astronómovia. Vesmírne teleso nepredstavovalo podľa vedcov nijaké nebezpečenstvo. V prípade, že by sa dostal na kolízny kurz so Zemou, zhorel by v atmosfére.
Komentáre:  0
Angličanka natrafila na 29 vajec s dvoma žĺtkami
28.6.2011
Každé vajce je trocha iné. Jedno má menší žĺtok, iné má trochu žltší žĺtok. Ďalšie má tmavú škrupinku, iné je biele. Občas natrafíte na záprdok a inokedy na vajce s dvoma žĺtkami. Pravdepodobnosť výskytu práve takéhoto vajca je okolo 1 ku 1 000. Angličanke z mesta Rochdale v Anglicku sa však podarilo prekonať túto štatistiku, keď v balení 30 vajec našla až 20 dvojžĺtkových vajec. Žena povedala pre denník Rochdale Observer, že sa jej to stalo i deň predtým, keď získala balenie vajec z toho istého obchodu.
Komentáre:  0
Video z vtáčej perspektívy: Čajka ukradla Slovákovi videokameru
27.6.2011
Neobvyklé video, natočené minulý týždeň, zachytáva morskú čajku, ktorá Slovákovi Lukášovi Karáskovi ukradla malú kameru a uletela s ňou preč. Podarilo sa jej tak natočiť výnimočné nočné zábery juhofrancúzskeho mesta letoviska Cannes, o ktorých možno naozaj povedať, že sú z vtáčej perspektívy. Po krátkom lete vták pristál na neďalekom múre historickej pevnosti, kde kameru zanechal. Majiteľovi sa prístroj podarilo nájsť, i keď na vysoký múr musel sám vyliezť.
Komentáre:  0
Skončil sa festival Glastonbury, tento rok išlo skôr o Blatonbury
27.6.2011
Blato, blato, všade samé blato. Aj takto sa dá charakterizovať 41. ročník "najväčšieho hudobného festivalu v Európe," ktorý cez víkend vyvrcholil v britskom Glastonbury. Vystúpenia stoviek skupín a hudobníkov sledovalo takmer 180-tisíc návštevníkov. K hlavným hviezdam festivalu patrili írski rockeri U2, skupina Coldplay či speváčka Beyoncé. Tento ročník festivalu smutne poznamenala náhla smrť straníckeho priateľa britského premiéra Davida Camerona Christophera Shalea. Jeho telo bolo nájdené na mobilnej toalete. Príčina smrti zatiaľ nie je jasná.
Komentáre:  0
Najlepšou pieskovou sochou sa stal vraždiaci klaun
27.6.2011
Víťazom jedenásteho ročníka súťaže v modelovaní sôch z piesku na pláži Hampton Beach v štáte New Hampshire sa stal Kanaďan Marc Lepire. Jeho socha, ktorú nazval Phase Shifter zobrazuje démonického klauna s motorovou pílou. Lepire získal finančnú odmenu v hodnote 3 000 dolárov (zhruba 2 100 eur), zaistil si tiež priamy postup na tohtoročné majstrovstvá sveta v modelovaní sôch z piesku, ktoré sa budú konať 2. až 6. novembra na južnej Floride.
Komentáre:  0
Chorej 95-ročnej Američanke vyzlieklli počas letiskovej kontroly plienku pre dospelých
27.6.2011
Zamestnanci amerického Úradu pre bezpečnosť dopravy (TSA) vyzliekli počas letiskovej kontroly chorej 95-ročnej žene jej plienku pre dospelých. Incident sa odohral 18. júna na floridskom letisku Destin-Fort Walton Beach Airport, keď starenka trpiaca leukémiou cestovala s dcérou za svojou rodinou. Ide o ďalší podobný prípad, ktorý zahŕňal údajne nevhodný postup zo strany letiskovej bezpečnosti - v apríli sa osobnej prehliadke muselo podrobiť 6-ročné dievča, v máji dokonca len bábätko. Podľa TSA však bol postup úradníkov v poriadku.
Komentáre:  0
Slovenskí hokejbalisti dali USA nakladačku, aj v pästnom súboji
27.6.2011
Slovenská hokejbalová reprezentácia získala aj na deviatom svetovom šampionáte medailu, keď v nedeľňajšom stretnutí o bronz na MS v Bratislave hladko zdolala USA (7:2). Slovensko ako jediná krajina v histórii mužských šampionátov má cenný kov z každých MS, jeho bilancia je 1 zlato, 2 strieborné a 6 bronzových medailí. Hokejbalisti Česka sa stali tretíkrát majstrami sveta, keď vo finále zdolali Kanadu. Darilo sa aj komentátorovi internetovej televízie huste.sk ešte v záverečnom súboji základnej B-skupiny, ktorý sa nechal uniesť počas bitky Američana s našim Richardom Filipom. „Náš hráč jednoznačne víťazí na body. Tak Američania tentoraz dostávajú nakladačku nielen na góly, ale aj v pästnom súboji,“ poznamenal.
Komentáre:  0
Video: Ako by to dopadlo, keby sa robot pokúsil zjesť hamburger
26.6.2011
Každé nové vylepšenie humanoidných robotov sa vždy stretne s veľkým záujmom odbornej i laickej verejnosti. Pomerne rýchlo dochádza k zvyšovaniu ich umelej inteligencie či pohybových schopností. Nech sa už ich vývoj vyberie akýmkoľvek smerom, jedna vec je takmer istá - nikdy nebudú môcť konzumovať ľudské jedlo. Platí to aj pre tohto roztomilého robota z reklamy pre sieť fastfoodových reštaurácií Carl's Jr. Reklamný slogan v spote znie: "Stroje ho (hamburger) nedokážu jesť, nemali by ho preto ani vyrábať."
Komentáre:  0
Video: Číňanka zabránila samovražde nezmámeho chlapca bozkom
26.6.2011
Mladá 19-ročná čínska čašníčka Liu Wenšiu zachránila v juhočínskom meste Šen-Čen (Shenzhen) neznámeho 16-ročného chlapca pred samovraždou tým, že ho pobozkala. Liu prechádzala cez most pre chodcov v centre mesta, keď zbadala stovky zvedavcov, ktorí sledovali mladíka s nožom ako sa vyhráža, že z mosta zoskočí. Číňanka, ktorá sama v minulosti trpela samovražednými sklonmi, sa rozhodla hneď konať. K chlapcovi sa dostala tak, že pred policajtmi sa vydávala za jeho priateľku. Po krátkom presviedčaní, počas ktorému mu ukázala aj jazvy na svojich rukách, mu dala bozk. Situáciu využili záchranári, ktorí sa Číňana zmocnili a previezli ho do bezpečia.
Komentáre:  0
Electronic Arts vydáva slovenskú hru pre iPhone a iPad
26.6.2011
Portfólio známeho amerického herného developera a vydavateľa Electronic Arts sa rozšíri o titul Don’t fall off od slovenského štúdia Inlogic Software, ktoré sa zameriava predovšetkým na vývoj hier pre mobilné zariadenia. Don’t fall off je jednoduchá arkáda - hráč ovláda malého škrečka Rollieho, ktorý cestuje na loďke okolo sveta. Na svojej ceste nesmie spadnúť do vody, inak hra končí. Hra je už v súčasnosti dostupná cez App Store. K verzii pre iPhone podľa Inlogicu pribudne verzia pre iPad.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk