AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Americký prezident Barack Obama čítal z Biblie
12.9.2011
"Boh je naše útočište a sila, aj najistejšia pomoc v súžení. Preto sa nebojíme, hoci by sa chvela zem a vrchy na dno morské padali. Nech hučia vody mora a nech sa vzdúvajú a vrchy nech sa trasú pod jeho náporom" povedal počas spomienkovej ceremónie pre obete teroristických útokov z 11. septembra americký prezident Barack Obama. Ide o úvodné slová žalmu 46 zo starozákonnej Knihy žalmov. Obama spolu so svojím predchodcom Georgeom Bushom počas pietnej akcie odhalili pamätník útokov na Svetové obchodné centrum (WTC). Ceremónia bola prerušená dvoma minútami ticha, presne v časoch, keď do dvojičiek WTC narazili unesené lietadlá.
Komentáre:  1
Marek Hamšík venoval svoj prvý gól sezóny Demitrovi
12.9.2011
V sobotňajšom stretnutí 2. kola talianskej Serie A spečatil slovenský futbalista Marek Hamšík gólom v 87. minúte výhru svojho klubu SSC Neapol 3:1 na pôde AC Cesena. Dvadsaťštyriročný rodák z Banskej Bystrice nastúpil do stretnutia až v 60. minúte, tréner Walter Mazzarri ho totiž po reprezentačných povinnostiach šetrí na stredajší duel Ligy majstrov proti Manchestru City. "Patril Paľovi Demitrovi. To bolo najmenej, čo som mohol urobiť. Paľo odpočívaj v pokoji. Nikdy na Teba nezabudneme!" povedal o svojom prvom góle v aktuálnej sezóne najvyššej talianskej futbalovej ligy Marek Hamšík.
Komentáre:  0
Pre Britov je Facebook dôležitejší ako mobil či záchod
Pre Britov je Facebook dôležitejší ako mobil či záchod
11.9.2011
Britské Múzeum vedy v Londýne uskutočnilo prieskum, v ktorom sa 3 000 respondentov opýtali, bez akých vecí by si nevedeli predstaviť svoj život. Za najdôležitejšiu "vec" Briti pomerne prekvapujúco označili slnečné lúče. Na druhom mieste skončilo pripojenie na internet, na treťom zase pitná voda. Z prieskumu tiež vyplýva, že sociálna sieť Facebook je v priemere pre Britov piata najdôležitejšia. Za ňou sa umiestnili napríklad splachovací záchod, e-mail či dokonca mobilný telefón. Pre porovnanie, vyhľadávač Google skončil "až" na 22. priečke, kým Twitter je podľa Britov z týchto troch internetových gigantov najmenej potrebný (50. miesto).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Ovčiarskeho psa dokáže plnohodnotne nahradiť i trúbka
11.9.2011
Ovčiarske psy sa v minulosti využívali hlavne na prácu so stádom, predovšetkým s dobytkom. I v súčasnosti sa zachoval rozdiel, podľa ktorého väčšie (pastierske) druhy psov slúžia najmä na ochranu stáda, kým menšie (ovčiarske) na zaháňanie a udržiavanie kráv po kope. Americká jazzová skupina New Hot 5 však v tomto videu ukazuje, že funkciu ovčiarskych psov dokážu plne nahradiť dychové nástroje. Akonáhle totiž začali hrať, všetky kravy na pastvine spozorneli a začali kapelu počúvať. Video bolo natočené v juhozápadnom Francúzsku.
Komentáre:  0
Video: Nadľudský výkon iránskeho čašníka, doma radšej neskúšajte
11.9.2011
Pozvali ste niekedy na návštevu veľa hostí, no žiadneho z nich ste nechceli uraziť tým, že bude musieť čakať na svoju šálku čaja alebo kávy dlhšie ako ostatní? Tak potom vám toto video môže poslúžiť ako názorná inštruktáž, ako rýchlo obslúžiť väčšie množstvo ľudí. Neidentifikovaný čašník z Iránu dokáže vo vlastných rukách naraz priniesť až štrnásť pohárov a tácok s horúcim čajom. V ľavej ruke pritom dokáže niesť až dvanásť šálok súčasne. Bohužiaľ, nie je známe, či tento šikovný čašník dokáže podobný trik aj s taniermi, alebo ako dlho mu trvalo, kým sa tento kúsok naučil.
Komentáre:  0
Stáli za všetkým Američania? Konšpiračné teórie naďalej žijú
Stáli za všetkým Američania? Konšpiračné teórie naďalej žijú
11.9.2011
Vyšetrovanie útokov z 11. septembra 2001 je uzavreté a akty terorizmu boli oficiálne pripísané Al-Káide. No i napriek tomu si každý siedmy Američan myslí, že za útokmi bolo sprisahanie bývalej administratívy amerického prezidenta Georgea W. Busha. Vyplýva to z augustového prieskumu BBC. V roku 2006 tento alebo iný sprisahanecký názor zastávalo až 53 percent Američanov. Konšpiračné teórie sa do veľkej miery zaoberajú kolapsom dvojičiek Svetového obchodného centra. Pýtajú sa, ako je možné, že sa mrakodrapy zrútili tak rýchlo. Tvrdia dokonca, že budovy zničili kontrolované výbuchy. Teórie sa v tomto prípade odvolávajú aj na rýchlosť zrútenia - asi desať sekúnd.
Médiá: 5
Komentáre:
3
Video: V Ostrave pokrstili historicky prvé "české sloníča"
11.9.2011
V ostravskej zoologickej záhrade v sobotu pokrstili sloníča Rashmi. Ide vôbec o historicky prvého slona, ktorý sa narodil na území bývalého Československa. Zviera sa narodilo 12. apríla tohto roka a odvtedy sa stalo jednou z hlavných atrakcií záhrady. Organizátori pre samičku pripravili v pavilóne krst v nafukovacom bazéne. O mene rozhodli návštevníci zoologickej záhrady hlasovaním na internete. Vyberať mohli z piatich mien. Meno Rashmi vymysleli samotní ošetrovatelia, v indickom jazyku toto slovo znamená lúč.
Komentáre:  0
Prieskum: Najviac stresu zažívajú belgickí zamestnanci
Prieskum: Najviac stresu zažívajú belgickí zamestnanci
11.9.2011
Z výsledkov prieskumu verejnej mienky, ktorý si objednala personálna spoločnosť StepStone, vyplýva, že až 54 percent belgických zamestnancov považuje svoje zamestnanie za stresujúce. Celoeurópska miera je pritom 44 percent neustále vystresovaných zamestnancov. Naopak, najlepšie sa v práci priemerne cítia susední Holanďania, ktorí podľa prieskumu sú v 66-percentnej miere absolútne spokojní so svojim zamestnaním a podmienkami práce. "Za vystresovanosťou Belgičanov je súhrn viacerých interných a externých faktorov ako dopravné zápchy cestou do práce, celková ekonomická situácia a pocit neistoty," myslí si Michel Tubbax, výkonný riaditeľ StepStone Belgicko.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Hravá mačka uviazla v papuči
11.9.2011
V starom rusko-americkom vtipe, ktorý vymyslel komik Jakov Smirnov, sa hovorí, že v sovietskom Rusku bolo všetko naopak - televízory pozerali ľudí, autá jazdili vodičov a rádiá počúvali poslucháčov. Toto video by však mohlo byť dôkazom toho, že táto komická zásada sa vzťahuje aj na ruské zvieratá. Mačka hrajúca sa s papučou v nej totiž so svojou hlavou uviazla, ale dalo by sa tiež povedať, že si mačku papuča "obula".
Komentáre:  0
Módna značka Lacoste žiada Nórov, aby Breivikovi zabránili nosiť jej oblečenie
Módna značka Lacoste žiada Nórov, aby Breivikovi zabránili nosiť jej oblečenie
10.9.2011
Francúzsky módny dom Lacoste nechce, aby si nórsky masový vrah Anders Breivik obliekal jej výrobky. S touto prosbou sa obrátila aj na políciu v Osle, ktorú žiada, aby mu v tom zabránila. Lacoste sa totiž nepáči, že nórsky radikál, ktorý má na svedomí 77 životov, nosí ich oblečenie na súdne pojednávania a výsluchy. Spoločnosť sa obáva o svoj imidž, keďže zábery Breivika preberajú médiá na celom svete. Túto značku 32-ročný Nór dokonca sám označil za svoju obľúbenú. Breivik však pôvodne sudcu žiadal, aby si na súd mohol obliecť uniformu. To mu však úrady nedovolili. Informoval o tom v piatok nórsky denník Dagbladet, ktorému to potvrdila nórska polícia.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Ani jeden z 11-tisíc divákov nevrátil lístok na zápas Lokomotivu v Minsku
Ani jeden z 11-tisíc divákov nevrátil lístok na zápas Lokomotivu v Minsku
10.9.2011
V hlavnom meste Bieloruska sa mala pre tím Lokomotiv Jaroslavľ začať nová sezóna KHL. Zápas sa však pre stredajšiu tragickú leteckú nehodu neuskutočnil. Agentúra RIA Novosti v sobotu informovala, že i napriek tomu žiaden divák nevrátil vstupenku na duel Dinama Minsk s Lokomotivom. Lístkov sa pritom predalo až 11-tisíc. Prezident Lokomotivu Jurij Jakovlev dnes zároveň vyhlásil, že jeho tím v aktuálnej sezóne KHL nebude vystupovať. "Našou prvoradou úlohou je postarať sa o najbližšie osoby a rodiny hráčov, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí. Potom sa začneme zaoberať otázkou zloženia nového mužstva, to by malo nastúpiť do ďalšieho ročníka KHL," vysvetlil Jakovlev.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Google ročne spotrebuje toľko energie ako 170-tisícové mesto
Google ročne spotrebuje toľko energie ako 170-tisícové mesto
10.9.2011
Internetový gigant prvýkrát v histórii zverejnil koľko elektrickej energie spotrebujú jeho dátové centrá. Spoločnosť ročne pohltí 2,3 miliónov megawatthodín. Približne rovnaké množstvo za rok spotrebuje asi 200-tisíc amerických domácností alebo celé 170-tisícové mesto. Podľa Google je však spotreba prepočítaná na jedného užívateľa relatívne malá, a to hlavne v porovnaní so spotrebou najväčších svetových ropných, oceliarskych či automobilových spoločností. Odborníci si tiež všimli jeden zaujímavý fakt. A to, že na hlavný zdroj príjmov Google - internetový vyhľadávač - pripadá len päť percent celkovej spotreby. Zvyšok slúži na zabezpečenie prevádzky ďalších služieb firmy.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Bubeník si na svojich bicích poriadne "zajazdil"
10.9.2011
Od vynálezu, ktorý jeho tvorca pomenoval "Boingy Boingy", bežný človek nemôže očakávať nič normálne. A má pravdu. Kanadský bubeník Charlie Rose totiž vytvoril jeden z najzvláštnejších hudobných nástrojov vôbec - skákajúce bicie. I keď na samotných bicích nie je v skutočnosti nič zvláštne, od iných sa odlišujú tým, že sa dokážu pohybovať. Celý bubnový set Kanaďan zavesil na štyri mohutné struny. Rose dostal nápad vytvoriť Boingy Boingy ešte v roku 2000. Zdokonaľovanie nástroja potom trvalo asi desať mesiacov a stálo 4-tisíc kanadských dolárov (zhruba 3-tisíc eur). Kapela má už za sebou niekoľko úspešných turné v Severnej Amerike.
Komentáre:  0
NASA rieši neočakávaný problém. Má nedostatok astronautov
NASA rieši neočakávaný problém. Má nedostatok astronautov
10.9.2011
Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) má nedostatok astronautov a mala by začať s ich náborom. Informovala o tom odborná správa, ktorú zverejnili vo štvrtok. V súčasnosti má vesmírny program k dispozícii len 60 astronautov, pred desiatimi rokmi bol pritom ich počet minimálne dvojnásobný - takmer 150. Výrazný pokles má na svedomí aj tohtoročné ukončenie používania raketoplánov. Mnohí astronauti preto odišli do výsluhy. "Astronautov treba hlavne pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) a na nový výskum," uvádza sa v správe. Američania sú momentálne odkázaní na ruské rakety. Keďže však lety Sojuz zastavili, ISS hrozí, že ostane od novembra prázdna.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mel Gibson zase nahneval židov, chce natočiť film o ich hrdinovi
Mel Gibson zase nahneval židov, chce natočiť film o ich hrdinovi
10.9.2011
Známy austrálsko-americký herec a režisér Mel Gibson plánuje natočiť výpravný historický film, ktorého hlavným hrdinom bude Júda Makabejský. Ten v druhom storočí pred naším letopočtom viedol v Judei úspešné povstanie proti násilnej helenizácii. Židia dodnes považujú túto historickú postavu za hrdinu, aj preto sa viacerým židovským organizáciám nepáči, že snímok bude produkovať a možno aj režírovať Gibson. Hollywoodsku hviezdu totiž upodozrievajú z antisemitizmu, ktorý sa okrem niekoľkých kontroverzných výrokov mal prejavovať napríklad aj vo filme Umučenie Krista (2004). "Tento príbeh nemôže vyrozprávať osoba, ktorá nemá rešpekt pre naše náboženstvo," uviedol Abraham Foxman z organizácie ADL.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Policajti sa aktívne zúčastnili na festivale v Londýne
10.9.2011
Príslušníci londýnskej metropolitnej polície nedávno čelili kritike za to, že nedostatočne zvládli augustové niekoľkodňové nepokoje v britskej metropole. Možno aj to prispelo k rozhodnutiu dvoch strážcov zákona, že obyvateľom ukážu ako sa vedia uvoľniť. Účastníkovi jedného z najznámejších londýnskych festivalov - Notting Hill Carnival - sa podarilo natočiť tanečné kreácie týchto dvoch policajtov, ktorí si zjavne atmosféru karnevalu veľmi užívali. Počas posledného augustového víkendu bolo v uliciach metropoly až 6 500 príslušníkov polície, no celá akcia sa zaobišla bez väčších incidentov.
Komentáre:  0
Matka zistila, že jej dieťa má 150 súrodencov
Matka zistila, že jej dieťa má 150 súrodencov
10.9.2011
Štyridsaťosemročná Američanka Cynthia Dailyová chcela zistiť koľko súrodencov má jej vlastné dieťa. To sa narodilo po procese umelého oplodnenia, pričom spermie pochádzali od darcu. V príslušnom centrálnom registri však zistila, že jej potomok má minimálne 150 biologických súrodencov. Spermobanky tak čelia obvineniam z toho, že predávajú spermie "vysoko kvalitných" mužov bez takmer akýchkoľvek obmedzení. Vo väčšine európskych krajín môže pritom jeden darcu splodiť maximálne desať detí. "Povedia vám, že spermie putujú do celého sveta, a tak nie je šanca, že by sa súrodenci stretli a mohli mať sex," kritizovala vyhlásenia bánk Wendy Kramerová z registra súrodencov.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Koniec dlhého čakania: Windows 8 sa naštartuje za pár sekúnd
9.9.2011
Spoločnosť Microsoft zverejnila krátke ukážkové video, v ktorom predstavila urýchlený štart pripravovaného operačného systému Windows 8. Jeho zapnutie by tak nemalo trvať dlhšie ako desať sekúnd. Základný princíp tzv. "fast startup mode" spočíva v inovatívnej kombinácii hibernácie a úplného vypnutia počítača. Pri vypnutí sa tak ukončia všetky užívateľské služby a aplikácie, no základné nastavenia systému sa uložia na disk, podobne ako pri hibernácii. Súčasťou osmičky však ostane aj možnosť úplného vypnutia prístroja, ktorú bude možné aktivovať príkazom mimo grafického rozhrania.
Komentáre:  4
Kresťanské mimovládky nechcú, aby Markíza "podsúvala divákom homosexuálny životný štýl"
Kresťanské mimovládky nechcú, aby Markíza
9.9.2011
Pätnásť mimovládnych organizácii zaslalo generálnej riaditeľka TV Markíza Zuzane Ťapákovej otvorený list, v ktorom vyslovili svoj nesúhlas s nasadením čisto mužského tanečného páru v novej sérii zábavného programu Let's Dance. "Považujeme za absolútne nezodpovedné, aby televízia s najväčším trhovým podielom takýmto spôsobom propagovala a podsúvala občanom Slovenska homosexuálny životný štýl a ohrozovala tým zdravý vývin i vkus dospievajúcej mládeže," uvádza sa v liste, ktorého obsah bol zverejnený aj na internete. Mimovládky, ktoré sa pod list podpísali, sú predovšetkým kresťanské organizácie, ako napr. Fórum života, DOMKA, eRko či Združenie kresťanských seniorov Slovenska.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Video: Britský premiér hral tenis na Trafalgarskom námestí
9.9.2011
Dvaja z najprominentnejších britských politikov, premiér David Cameron a primátor Londýna Boris Johnson, si zmerali sily priamo v centre hlavného mesta. Nešlo však o diskusiu v priestoroch Westminsterského paláca alebo londýnskej radnice, ale o krátke exhibičné tenisové stretnutie. Politici takto chceli propagovať budúcoročné Paralympijské hry, ktoré sa v britskej metropole uskutočnia hneď po skončení letných olympijských hier. Cameron a Johnson si zahrali štvorhru s dvomi hendikepovanými športovcami. Tamojšie média si všimli, že v krátkom dueli sa viac darilo britskému premiérovi.
Komentáre:  0
Video: Dedinčania počuli z močiara zvuk gitár. Boli to žaby
9.9.2011
Obyvatelia malej obce Gaolugai v juhozápadnej čínskej provincii Čchung-čching si už zvykli, že z vysokého trávnatého porastu pri neďalekom horskom močiari počujú netradičné zvuky. Tie im však s najväčšou pravdepodobnosťou nevadia, žije tam totiž unikátny druh žiab (hylarana daunchina), ktorý namiesto tradičného kvákania predvádza "gitarovú symfóniu". V tamojších pralesoch ich žije asi 100, sú 4 až 5 centimetrov dlhé a majú hnedú až sivú pokožku. "Príjmeme opatrenia, aby sme ich ekosystém ochránili," uviedol Man Yiju z provinciálneho úradu na ochranu životného prostredia.
Komentáre:  0
Samovražda modelky: Spolubývajúce jej v tom chceli zabrániť
Samovražda modelky: Spolubývajúce jej v tom chceli zabrániť
9.9.2011
"Povedali mi, že bola zvláštna, nesvoja. Zrazu len povedala, že skočí a potom to aj urobila. Oni sa jej snažili v tom zabrániť, no, žiaľ, nedalo sa," uviedol pre portál pluska.sk Mikuláš Santner z modelingovej agentúry Flash model Agency v Trnave. Dvadsaťročná Iveta, ktorá vyskočila z bytu na 18. poschodí v Šanghaji, pochádzala zo Starej Turej a podľa známych to bolo milé, usilovné a usmievavé dievča. Svedkovia odmietajú tvrdenia, že by sa v osudnú noc konal v byte večierok. Pre Ivetu to bola vôbec prvá práca v zahraničí, jej dvojmesačný kontrakt sa práve končil a dievča sa malo v najbližších dňoch vrátiť na Slovensko.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Najodolnejší telefón na svete prežil pád z výšky 25 metrov
9.9.2011
Výrobca odolných telefónov Sonim prednedávnom uviedol na trh svoju novinku XP3300 Force, ktorej bol udelený najvyšší certifikát odolnosti IP68. Sonin to však nestačilo. Spoločnosť bola presvedčená, že ich nový model je najodolnejší telefón na celom svete. Zorganizovala preto akciu, na ktorej zhodili XP3300 z výšky 25 metrov priamo na betón. Telefón pád prežil bez viditeľnej ujmy, organizátori naň následne zavolali. Hovor prijala komisárka Lucia Sinigagliesiová z Guinessovej knihy rekordov, čím oficiálne potvrdila, že Sonim XP3300 Force je naozaj najpevnejší telefón zo všetkých.
Komentáre:  0
Súťaž: Nový európsky satelit môže byť pomenovaný aj po vašom dieťati
Súťaž: Nový európsky satelit môže byť pomenovaný aj po vašom dieťati
9.9.2011
Európska únia v súčasnosti vytvára vlastný systém satelitnej navigácie – program Galileo. Po úplnom dokončení bude jeho súčasťou až 30 nových vesmírnych družíc. EÚ očakáva, že v priebehu 20 rokov fungovania systému, prispeje projekt do európskej ekonomiky sumou 90 miliárd eur. Vypustenie prvých dvoch satelitov na obežnú dráhu je naplánované na tretí štvrťrok 2011. Satelity však zatiaľ nemajú meno. EÚ preto vo všetkých členských krajinách vyhlásila súťaž, ktorej výherca bude mať tú česť pomenovať jeden zo satelitov. Súťažiť môžu deti vo veku deväť až jedenásť rokov. Musia nakresliť obrázok na tému Vesmír a kozmonautika a svoj výtvor do 15. novembra nahrať na stránku www.galileocontest.eu/sk/competition.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Hráči Lokomotivu Jaroslavľ symbolicky vyhrali posledný zápas
9.9.2011
Vo štvrtok mali hráči hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavľ odohrať svoj prvý zápas novej sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Kvôli stredajšej tragickej nehode však ich lietadlo do bieloruského Minska nedorazilo. Namiesto plánovaného duelu sa tak na štadióne Dinama Minsk odohral smútočný ceremoniál. Na ploche boli stojany s fotografiami zosnulých hráčov. Ako znak spolupatričnosti si každý hráč Dinama strelil vlastný gól. Na dojímavom ceremoniáli sa zúčastnilo 10-tisíc fanúšikov, v národnom drese Bieloruska s prejavom vystúpil i prezident Alexander Lukašenko.
Komentáre:  0
Malinová: Na svoje slovenské priezvisko som hrdá
Malinová: Na svoje slovenské priezvisko som hrdá
9.9.2011
Päť rokov po údajnom útoku Hedviga Malinová vytesnila tento incident z každodenného života a zamýšľa sa nad ním iba, keď musí. "Z toho, čo sa mi stalo nie som nahnevaná, skôr veľmi sklamaná, ako to u nás funguje," uviedla Malinová v rozhovore pre denník Hospodárske noviny. Dodala, že s manželom a dvomi deťmi si v súčasnosti žijú ako každá iná mladá rodina. "Som hrdá na svoje slovenské priezvisko Malinová a necítila som potrebu sa ho vzdať," odpovedala na otázku, či po svadbe neuvažovala nad zmenou. Hedvigu mali 25. augusta 2006 napadnúť v Nitre dvaja muži. Vyšetrovanie však po pár dňoch zastavili a študentku obvinili z krivej výpovede.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ľudská tvár tyrana: Kaddáfí sa hraje so svojimi vnúčatami
8.9.2011
Zvrhnutý líbyjský vodca Muammar Kaddáfí bol jedným z najdlhšie vládnucich diktátorov sveta. V čele svojej krajiny stál 42 rokov, počas ktorých spáchali jeho agenti desiatky politických vrážd a atentátov. V osemdesiatych rokoch bol dokonca považovaný za jedného z najväčších svetových sponzorov terorizmu. Ako sa plukovník správal medzi svojimi blízkymi však nebolo zatiaľ príliš známe. Britským médiám sa ale podarilo získať doteraz nezverejnený amatérsky videozáznam z Kaddáfího rodinného života. Na nich vidieť diktátora ako sa v stane vo vládnom komplexe bezstarostne hraje so svojimi vnúčatami - deťmi syna Saada.
Komentáre:  1
Video: Vladimir Putin sa teoreticky dotkol pŕs 1 000 mladých Rusiek
8.9.2011
Ruský premiér Vladimir Putin ešte neohlásil svoju kandidatúru v blížiacich sa prezidentských voľbách, no mladí Rusi mu vyjadrujú svoje podporu najrozličnejšími akciami. Mladík Sam Nickel napríklad chcel, aby si premiér mohol "ohmatať poprsie svojich voličiek". Sam si ale uvedomoval, že Putin je zaneprázdnený a ženatý, preto sa na túto "povinnosť" podujal sám. Keď sa mu takto podarilo "dotknúť" 1 000 mladých Rusiek, podal si s Putinom ruku. Celá akcia bola myslená z recesie, pričom podľa Nickela sa nechala prehovoriť len asi každá siedma dievčina.
Komentáre:  0
Video: Koľko motorkárov dokáže naraz jazdiť v oceľovej guli?
8.9.2011
Medzinárodnému motorkárskemu tímu Infernal Varanne sa úspešne podaril kúsok, ktorý sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov. Šiesti motocyklisti z Brazílie, Čile, Švajčiarska a Francúzska totiž naraz jazdili v oceľovej guli s priemerom 4,25 metra, pričom siedma osoba stála uprostred so vztýčenými rukami. Všetky motorky boli štandardné motorky s dĺžkou minimálne 1,9 metra a súčasne jazdili po dobu 20 sekúnd. Rekord sa skupine podarilo prekonať v živom vysielaní talianskej televíznej šou Lo Show Dei, ktorá bola natočená v Miláne.
Komentáre:  0
EÚ: Po roku 2015 si všetky nové autá budú vedieť zavolať pomoc samy
EÚ: Po roku 2015 si všetky nové autá budú vedieť zavolať pomoc samy
8.9.2011
Komisia Európskej únie presadzuje, aby boli všetky nové automobily predávané od roku 2015 vybavené systémom automatického tiesňového volania eCall. Ten dokáže v prípade kritickej situácie alebo havárie samostatne zatelefonovať na tiesňovú linku. eCall sa spojí s najbližším koordinačnýmn centrom linky 112 a odošle dôležité informácie, ako miesto a čas nehody a typ vozidla. Takýmto spôsobom by sa dali ročne zachrániť stovky ľudských životov, podľa niektorých štúdií by to mohlo byť až 2 500 životov. V súčasnosti má takýto systém len asi 0,7 percenta osobných automobilov v únii. Náklady na zabudovanie eCall do nových vozidiel sa odhadujú na necelých 100 eur.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk