AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Založenie firmy
Užitočné informácie pre všetkých, ktorí uvažujú nad založením firmy. Všetko, čo o založení firmy potrebujete vedieť predtým, ako začnete podnikať. Prinášame Vám založenie firmy od profesionálov s rozsiahlými skúsenosťami v podnikaní. Ako by mal vyzerať ponikateľský plán? Čo všetko je potrebné pri rozbiehaní firmy zvážiť? Je pre Vás lepšia spoločnosť s ručením obmedzeným alebo živnosť? Stať sa platcom DPH alebo nie?

Nami prinášané informácie Vám uľahčia rozhodnutia pri zakladaní firmy a ušetria Vám nemalé množstvo finačných prostriedkov i času. Postupne budeme prinášať články, ktoré Vám zrozumiteľným spôsobom priblížia rozdiely medzi jednotlivými obchodnými spoločnosťami ako aj podnikaním fyzickej osoby - podnikateľa na živnostenské oprávnenie. K slovu by sa časom mali dostať aj možnosti daňovej optimalizácie pre podnikateľov na Slovensku.

Podnikateľský plán ako nevyhnutnosť pred založením firmy
Podnikateľský plán ako nevyhnutnosť pred založením firmy
3.10.2011
Väčšina začínajúcich podnikateľov považuje podnikateľský plán iba za samoúčelnú formalitu. Možno to bude znieť otrepane, ale nie je to celkom pravda. Zmyslom podnikateľkého plánu nie je iba zhotovenie dokumentu ale potreba vykonať všetky potrebné prípravné aktivity a prieskum možností realizácie podnikateľského zámeru, ktoré by inak podnikateľ pravdepodobne neurobil. Iné je totiž urobiť iba povrchný "hurá" prieskumu trhu, na základe ktorého je budúci podnikateľ neohrozene presvedčený o úspechu svojho zámeru a iné precízne zformulovať myšlienky, zanalyzovať konkurenciu a klásť si počas tvorby tohto dokumentu otázky, ktoré by si inak pravdepodobne nekládol. Jeho dôležitou úlohou je predstava podnikateľa o budúcnosti a definícia podnikateľských cieľov.
Komentáre:  0

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk