AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Koncert pre Michaela Jacksona uvidíte aj na Facebooku Webnoviny
2.10.2011
Fanúšikovia a fanúšičky Michaela Jacksona si budú môcť pozrieť pripravovaný spomienkový koncert cez Facebook...  »
Video: Dokončili prvý slovenský 3D film
30.9.2011
V marci 2012 bude mať premiéru postapokalyptický film 21-ročného slovenského režiséra Erika Bošnáka s názvom Immortalis. Snímka je momentálne v postprodukčnej fáze. Prípravy sa intenzívne začali v decembri 2009, samotné natáčanie prebehlo v marci až júni 2010. Podľa režiséra bolo zámerom tvorcov priniesť do ovzdušia slovenského filmu trošku moderného závanu. Väčšina z tridsaťčlenného štábu sú študenti Filmovej a televíznej fakulty na VŠMU v Bratislave. Animačnú časť zabezpečujú predovšetkým animátori z Prešova, na čele s Petrom Mňahončákom. Jedinečnosť tohto projektu spočíva vo využití technológie "motion capture" a jeho prepracovanie do 3D podoby.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zemková natiahne večerné správy hnonline
30.9.2011
Večerné spravodajstvo na verejnoprávnej televízii bude trvať od nového roka až 55 minút. Športoví fanúšikovia sa na Dvojke môžu tešiť na šampionáty aj olympiádu. ..  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Vydali prvý, zatiaľ nepublikovaný, román Arthura Conana Doylea
Vydali prvý, zatiaľ nepublikovaný, román Arthura Conana Doylea
26.9.2011
Britská národná knižnica dnes vydáva nikdy nevydaný prvý román spisovateľa Arthura Conana Doylea. Literárne dielo s názvom The Narrative of John Smith (Rozprávanie o Johovi Smithovi) bolo vytvorené v rokoch 1883 až 1884. Nikdy sa ale nedočkala vydania, pretože pošta vtedy stratila originálny rukopis, ktorý Doyle poslal vydavateľovi. Spisovateľ novelu rekonštruoval podľa svojich spomienok a v neskorších rokoch upravil, nikdy ju však znovu na vydanie neponúkol. Sir Arthur Conan Doyle, ktorý zomrel v roku 1930, sa preslávil najmä poviedkami o Sherlockovi Holmesovi. Medzi najznámejšie patria Pes baskervillský (1902), Údolie strachu (1914) či Štúdia v červenom (1887).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Rocková skupina R.E.M. sa nečakane rozpadla
22.9.2011
V stredu 21. septembra, po viac ako 30-ročnom pôsobení, ukončila legendárna americká rocková kapela R.E.M. svoje aktívne účinkovanie na hudobnej scéne. Na oficiálnej internetovej stránke www.remhq.com o tom informovali samotní členovia hudobného zoskupenia. "Rozhodli sme sa to ukončiť. Odchádzame s veľkým pocitom vďačnosti, plnosti a úžasu z toho všetkého, čo sme dosiahli," napísali vo vyhlásení. Skupina predala desiatky miliónov nahrávok po celom svete a v roku 1992 získala tri ceny Grammy.
Komentáre:  0
Generálny riaditeľ SND rezignoval na svoju funkciu
Generálny riaditeľ SND rezignoval na svoju funkciu
21.9.2011
Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla (SND) Ondrej Šoth odchádza zo svojej funkcie. V stredu o tom informoval minister kultúry Daniel Krajcer s tým, že jeho žiadosť o uvoľnenie z funkcie akceptoval. "Dnes poverím štatutára divadla Ľubomíra Vajdičku jeho vedením," uviedol Krajcer. Šoth tento svoj krok odôvodnil tým, že chce prispieť k upokojeniu situácie, ktorá vznikla okolo SND a chce sa plne sústrediť na svoju umeleckú činnosť. Ministerstvo kultúry totiž odhalilo nedostatky v hospodárení SND. Podľa denníka SME zo záverečnej správy o kontrole vyplýva celkové porušenie rozpočtových pravidiel v sume 436-tisíc eur.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Na filmových Oskaroch bude Slovensko zastupovať Cigán
Na filmových Oskaroch bude Slovensko zastupovať Cigán
20.9.2011
Film režiséra Martina Šulíka Cigán bude za Slovensko bojovať o Oskara v kategórii najlepší cudzojazyčný film. V pondelok o tom rozhodla Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA), ktorá vyberala zo siedmich slovenských snímkov. Do hlasovania sa zapojilo 80 členov SFTA, pričom Cigán získal 53 percent hlasov. Na druhom mieste skončil film Dom od režisérky Zuzany Liovej (33 percent hlasov). "Aj keď je to dobrý film a oceňujem, že si Šulík vybral takúto vážnu tému, obávam sa, že film Cigán nemá veľkú šancu zaujať na Oscaroch," myslí si riaditeľ Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach Peter Nágel.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Najväčšie škody vám môže spôsobiť modelka Heidi Klum
Najväčšie škody vám môže spôsobiť modelka Heidi Klum
19.9.2011
Slávna nemecká modelka Heidi Klumová je "najnebezpečnejšou" celebritou na internete. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti McAfee, podľa ktorej až deväť percent všetkých webových odkazov s jej menom vedie na internetové stránky, ktoré sa snažia šíriť škodlivé programy alebo prevádzkujú iné podvodné aktivity. Na druhom mieste skončila minuloročná "víťazka", americká herečka Cameron Diazová. Najnebezpečnejším slávnym mužom je britský vydavateľ a porotca Piers Morgan, ktorý v súčasnosti moderuje diskusnú reláciu na spravodajskej stanici CNN. Naopak, podľa výsledkov prieskumu sú v priemere najbezpečnejšie webové odkazy na slávnych športovcov.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Legendárny Cirque du Soleil príde prvýkrát na Slovensko
19.9.2011
Od 15. do 19. februára 2012 si diváci na bratislavskom Štadióne Ondreja Nepelu budú môcť pozrieť vystúpenia jednej z najlepších cirkusových zoskupení sveta Cirque du Soleil. Akrobati a umelci z 20 krajín tu ukážu predstavenie s názvom Saltimbanco. Ide o najdlhšiu putujúcu šou zoskupenia, ktoré zhliadlo už viac ako 11,5 miliónov divákov. Saltimbanco, z talianskeho "saltare banco", čo doslova znamená "skákať na lavičke". Vstupenky na zakúpenie budú k dispozícii od 23. Septembra 2011, cena jednej by sa mala pohybovať od 29 do 69 eur. Celkovo sa v Bratislave odohrá sedem predstavení.
Komentáre:  0
USA: Premietnu Hitchcockov stratený film z roku 1923 ‎
USA: Premietnu Hitchcockov stratený film z roku 1923 
‎
14.9.2011
Slávny britský filmový režisér a inovátor v oblasti hororu a thrilleru sa v roku 1923 ako scenárista, asistent réžie, vedúci výpravy a strihač podieľal na tvorbe nemého filmu s názvom Biely tieň (The White Shadow). Snímka sa však stratila, no prednedávnom sa podarilo v novozélandskom filmovom archíve nájsť prvé tri kotúče filmu, ktoré opätovne premietnu 22. septembra v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills. Podľa organizátorov ide o atmosférickú melodrámu s Betty Compson v hlavnej júlohe sestier - dvojičiek. Snímka však nie je kompletná, pretože sa zachovali len prvé tri kotúče, ďalšia dochovaná kópia pravdepodobne neexistuje.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Tento film dosiahol najhorší otvárací víkend v histórii
13.9.2011
Počuli ste o novom hororovom filme Creature (Príšera). No, nie ste jediný. Nízkorozpočtovej snímke od režiséra Freda Andrewsa sa totiž podarilo prekonať nelichotivý rekord. Hoci bol film premietaný vo viac ako 1 500 kinách po celých Spojených štátoch, počas úvodného víkendu si ho do sál prišli v priemere pozrieť len šiesti ľudia. Ide tak o vôbec najhoršie otvorenie pre celonárodne zverejnený film. Produkcia sa rozhodla, že film nebude propagovať takmer žiadnou platenou reklamou, podľa producenta Sidneyho J. Sheinberga išlo čiastočne o experiment. Filmový kritici film ohodnotili zväčša negatívne.
Komentáre:  0
Režisér Vorlíček sa po 40 rokoch pokúsi zopakovať úspech Saxány
12.9.2011
Spomínate si na zaklínadlo "xidravoplex vebete mexambo pex". Od 15. septembra sa v slovenských i českých kinách bude premietať voľné pokračovanie kultového filmu Dívka na koštěti z roku 1971. Nová snímka od režiséra Václava Vorlíčka má názov Saxána a Lexikón kúziel. Prvú (hranú) časť filmu nakrútili už v jeseni 2007, potom vyrábali časť, v ktorej dominuje počítačová grafika. Scenár podľa tvorcov nadväzuje na príbeh minulého filmu. Hlavnou hrdinkou je malá Saxána, dcéra bývalej žiačky čarodejníckej školy, ktorá sa pred rokmi dostala do reálneho sveta a vzala si Honzu.
Komentáre:  0
Mel Gibson zase nahneval židov, chce natočiť film o ich hrdinovi
Mel Gibson zase nahneval židov, chce natočiť film o ich hrdinovi
10.9.2011
Známy austrálsko-americký herec a režisér Mel Gibson plánuje natočiť výpravný historický film, ktorého hlavným hrdinom bude Júda Makabejský. Ten v druhom storočí pred naším letopočtom viedol v Judei úspešné povstanie proti násilnej helenizácii. Židia dodnes považujú túto historickú postavu za hrdinu, aj preto sa viacerým židovským organizáciám nepáči, že snímok bude produkovať a možno aj režírovať Gibson. Hollywoodsku hviezdu totiž upodozrievajú z antisemitizmu, ktorý sa okrem niekoľkých kontroverzných výrokov mal prejavovať napríklad aj vo filme Umučenie Krista (2004). "Tento príbeh nemôže vyrozprávať osoba, ktorá nemá rešpekt pre naše náboženstvo," uviedol Abraham Foxman z organizácie ADL.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Kresťanské mimovládky nechcú, aby Markíza "podsúvala divákom homosexuálny životný štýl"
Kresťanské mimovládky nechcú, aby Markíza
9.9.2011
Pätnásť mimovládnych organizácii zaslalo generálnej riaditeľka TV Markíza Zuzane Ťapákovej otvorený list, v ktorom vyslovili svoj nesúhlas s nasadením čisto mužského tanečného páru v novej sérii zábavného programu Let's Dance. "Považujeme za absolútne nezodpovedné, aby televízia s najväčším trhovým podielom takýmto spôsobom propagovala a podsúvala občanom Slovenska homosexuálny životný štýl a ohrozovala tým zdravý vývin i vkus dospievajúcej mládeže," uvádza sa v liste, ktorého obsah bol zverejnený aj na internete. Mimovládky, ktoré sa pod list podpísali, sú predovšetkým kresťanské organizácie, ako napr. Fórum života, DOMKA, eRko či Združenie kresťanských seniorov Slovenska.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Galbavý: Slovenská televízia by mala byť ako BBC alebo ČT
Galbavý: Slovenská televízia by mala byť ako BBC alebo ČT
9.9.2011
Poslanec SDKÚ-DS Tomáš Galbavý zatiaľ nie je so zmenami v STV spokojný. Aj preto zvažuje, že nepodporí návrh ministra kultúry Daniela Krajcera (SaS), ktorý pre generálnu riaditeľku RTVS Miloslavu Zemkovú navrhuje zvýšenie jej platu zo štvornásobku priemernej mzdy v hospodárstve na sedemnásobok. "Viem, že Zemková je tam krátko, aby výsledky mohli prísť," povedal Galbavý v rozhovore pre aktuality.sk. Dodal, že by si prial, aby sa STV podobala na britskú BBC alebo minimálne na Českú televíziu (ČT). "Páči sa mi ČT 24, objektívne spravodajstvo, publicistika, kvalita redaktorov. Na STV pozerám len nejaké dokumenty na Dvojke. No bohužiaľ nie je to nič moc," priznal sa poslanec.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Diela slávneho Pabla Picassa vystavia prvýkrát v Bratislave
Diela slávneho Pabla Picassa vystavia prvýkrát v Bratislave
7.9.2011
Vôbec prvýkrát v histórii budú na Slovensku vystavené originály diel slávneho španielskeho umelca Pabla Picassa. Výstavu s názvom "Pablo Picasso: Láska a smrť. La Suite Vollard" si diváci budú môcť pozrieť od piatka v Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci. Prezentácia bude obsahovať predovšetkým sériu Picassových grafických prác. Organizátori zaradili do zoznamu diel aj unikátnu štúdiu k jeho najznámejšiemu obrazu Guernica. Výstava bude otvorená do 13. novembra, vstupné bude päť eur. Galéria mesta Bratislavy očakáva návštevníkov z celého Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska, ale aj ohlas v zahraničných médiách.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Ako v skutočnosti prebiehal nedávny škandál Gerarda Depardieua
2.9.2011
"Toto video bolo získané zo záznamov čiernej skrinky lietadla," uvádza sa na konci komického videa, ktoré paroduje incident slávneho francúzskeho herca Gerarda Depardieua. Ten sa v podguráženom stave vymočil v uličke lietadla, a to pred zrakmi desiatok cestujúcich. Depardieu sa však rozhodol, že svetu ukáže, ako k udalosti naozaj došlo. Depardieu si scénu zopakoval so svojím kolegom Edouardom Baerom ako herecké postavy Asterix a Obelix. Podobne ako v skutočnosti, sa aj tu pýtal na záchod tesne pred štartom, no letuška mu to nechcela dovoliť.
Komentáre:  0
Umelkyňa transformuje ľudí na
22.8.2011
Dvadsaťštyriročná americká umelkyňa Alexa Meadeová maľuje doslova na "živé plátno". Farby nanáša priamo na kožu svojich modelov s cieľom vytvoriť kompozíciu, ktorá bude na nerozoznanie od tradičného obrazu. Dotvára ju preto vhodne zvolenými kusmi nábytku, oblečením a inými predmetmi. Ak sa celá scéna vyfotografuje, len málokto by dokázal odhadnúť, že v skutočnosti nejde o reálnu olejomaľbu. Umelkyňa svoj štýl charakterizuje ako spojenie fotografovania, maľby a inštalácie. Meadeová sa dokonca podieľala na prezidentskej kampani Baracka Obamu v roku 2008, a ako sama tvrdí, práca s politikmi jej dala do života veľmi veľa.
Komentáre:  0
Aj vy sa budete môcť tento víkend v Bratislave "vykrojiť z davu"
Aj vy sa budete môcť tento víkend v Bratislave
31.8.2011
Od 2. do 4. septembra ožije pešia zóna bratislavského Starého Mesta folklórom. Bude sa tu konať 21. ročník festivalu ľudovej umeleckej tvorby Dni majstrov ÚĽUV. Podľa organizátorov je jedným z cieľov podujatia priblížiť ľudové umenie ľuďom 21. storočia. Počas troch dní sa v hlavnom meste predstaví viac ako 250 remeselníkov a stovky ľudových umelcov, medzi napríklad nimi aj súbory SĽUK a Technik. Tento rok láka festival návštevníkov na nápadité reklamné vizuály. Pri slogane "vyKroj sa z davu" stavili organizátori na hru so slovom kroj. "Vykrojiť sa z davu dnešného uponáhľaného času, keď sa všetci ženieme, ponáhľame, to znamená, aby sa ľudia zastavili, zamysleli sa," uviedol dramaturg festivalu Pavol Pitoňák.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vedci: Mozartovu smrť mohlo spôsobiť aj to, že skladal hlavne v noci
Vedci: Mozartovu smrť mohlo spôsobiť aj to, že skladal hlavne v noci
25.8.2011
Vedci prišli s novou teóriou prečo zomrel legendárny skladateľ Wolfang Amadeus Mozart taký mladý. Podľa správy, ktorú publikovali rakúsky lekár Stefan Pilz a americký fyzik William Grant, 35-ročný Mozart zomrel v roku 1791 pre nedostatok vitamínu D. Hudobný génius na konci svojho života žil medzi štyrmi stenami a na denné svetlo takmer vôbec nevychádzal. To spôsobilo, že jeho koža produkovala len minimum vitamínu D, čo viedlo k zhoršeniu jeho zdravia. "Mozart komponoval najmä v noci. Tak prespal väčšinu dňa," vysvetľujú autori správy. Podľa vedcov by Mozartovi teoreticky mohlo zachrániť život každodenných desať až dvadsať minút strávených na slnku.
Médiá: 1
Komentáre:
0
STV chce bojovať o diváka premiérami a lepším spravodajstvom
STV chce bojovať o diváka premiérami a lepším spravodajstvom
25.8.2011
Slovenská televízia (STV) chce od septembra svojim divákom ponúknuť viac premiér. Chce tým bojovať s nízkou sledovanosťou. "V televízii je problém, veď to neskrývame, že sa dosahuje v sledovanosti minimum za veľmi dlhé obdobie," uviedol programový riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. Na obrazovkách sa napríklad objavia premiéry koprodukčných filmov ako Legenda o lietajúcom Cypriánovi, Tobruk, Mŕtvola musí zomrieť či nové Filmoviedky. Vo vysielaní Jednotky sa objavia dva nové pôvodné televízne seriály - Zlomok sekundy a Gympel. STV chce o vyššiu sledovanosť zabojovať aj zmenami v spravodajstve, viac nových programov bude venovaných hlavne občianskej publicistike, ktorá sa zo súkromných televízií takmer vytratila.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Lady Gaga príde na návštevu k Simpsonovcom
Lady Gaga príde na návštevu k Simpsonovcom
25.8.2011
Americká speváčka Lady Gaga sa objaví v populárnom animovanom seriáli Simpsonovci (angl. The Simpsons), ktorý vysiela televízna stanica Fox. Konkrétne bude hosťovať v epizóde s názvom Lisa Goes Gaga, pričom svoju animovanú verziu sama narozpráva. Lady Gaga pricestuje do fiktívneho Springfieldu povzbudiť Lisu, no celé sa to skončí bozkom pre Marge. Speváčka by mala zaspievať úryvok zo svojho singlu Judas. "Tieto postavy sú tak úžasne presvedčivé, úprimné, divoké a vtipné. Neustále musím myslieť na tú úprimnosť humoru," opísala svoj vzťah k seriálu 25-ročná umelkyňa. Postava Lady Gagy sa už raz v seriáli objavila ako partnerka Eltona Johna na odovzdávaní Zlatých glóbusov, no nie s hlasom skutočnej speváčky.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Staré pánske košele nemusíte vždy vyhadzovať
23.8.2011
Dámy, ak sa vám páči vzor na pánskej košeli a podobný nemôžete nájsť na žiadnych šatách alebo látke, existuje ešte jedno riešenie - môžete si z takejto košele urobiť plnohodnotný dámsky kus oblečenia. Nebudete však k tomu potrebovať ihlu, niť ani nožnice. Primerane veľkú košeľu totiž stačí na ženskom tele vhodným spôsobom poskladať a uviazať. Návod ako postupovať ukazuje v tomto klipe ruská modelka Ira Zvidrinová. Tej sa okrem šiat podarilo vytvoriť aj sukňu a niekoľko štýlových topov.
Komentáre:  0
Július Satinský by dnes oslávil sedemdesiatku
Július Satinský by dnes oslávil sedemdesiatku
20.8.2011
Herec, humorista, spisovateľ a dramatik Július Satinský sa narodil 20. augusta a keby nebolo jeho predčasnej smrti v decembri 2002, oslávil by v sobotu svoje 70. narodeniny. V dvanástich rokoch sa na školskom predstavení zoznámil so svojím dlhoročným kolegom a partnerom Milanom Lasicom. Spolu vyštudovali dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení, boli dramaturgmi Československej televízie. Spolu začali vystupovať. Koncom 60. rokov v Divadle na korze a od roku 1972 na Novej scéne v Bratislave. Po roku 1990 založili vlastné divadlo Štúdio L + S. Satinský je autorom viacerých kníh. V posledných mesiacoch svojho života ešte stihol vydať tri knihy: Chlapci z Dunajskej ulice, Polstoročie s Bratislavou a Čučoriedkáreň.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Čaká nás víkend plný hudobných festivalov
Čaká nás víkend plný hudobných festivalov
19.8.2011
Počas predposledného prázdninového víkendu sa na Slovensku, v Českej republike i v Rakúsku bude konať niekoľko hudobných festivalov. Jeden z najzaujímavejších programov ponúka rakúsky FM4 Frequency festival, ktorý sa uskutoční od 18. do 20. augusta v meste St. Pölten. Hlavným lákadlom podujatia bude rocková formácia Foo Fighters. Na Slovensku sa cez víkend uskutoční SIGNAll_FM Festival, na ktorom si prídu na svoje najmä priaznivci drum'n'bassu. V Sliači je cez víkend na programe podujatie Sliačske rockové leto. Na oravskej časti Music Summer sa predvedú aj Horkýže Slíže, IMT Smile, Polemic, Divokej Bill, Gladiator, Siempre, Verona, Billy Barman, PPE, Nocadeň alebo The Pastels.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Príjmy najlepších autorov vzrástli o milióny dolárov, aj vďaka e-knihám
Príjmy najlepších autorov vzrástli o milióny dolárov, aj vďaka e-knihám
18.8.2011
Svetoznámy autor detektívok James Patterson zarobil od apríla minulého roka do tohtoročného apríla predajom kníh 84 miliónov dolárov (zhruba 58 miliónov eur). Podľa časopisu Forbes tak stojí na čele zoznamu najúspešnejších spisovateľov. Pattersonove príjmy sa výrazne zvýšili oproti predchádzajúcemu roku, kedy sa jeho knihy predali spolu za 70 miliónov dolárov. Na jeho zárobkoch sa podľa Forbesu, rovnako ako u ďalších úspešných autorov, podpisuje hlavne rastúci trh elektronických kníh. S veľkým odstupom sa na druhom mieste umiestnila autorka romantických románov Danielle Steelová. Tretiu priečku v rebríčku komerčne najúspešnejších spisovateľov zaujal autor hororov Stephen King so ziskom 29 miliónov dolárov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Lasica sa dištancuje od textu na webe, jeho meno zneužili
Lasica sa dištancuje od textu na webe, jeho meno zneužili
17.8.2011
Umelec Milan Lasica sa dištancoval od textu s názvom "Realita súčasnosti", ktorý sa šíri internetom a je podpísaný jeho menom. Článok je zverejnený na viacerých internetových stránkach, medzi nimi na webe bývalého poslanca za SNS Sergeja Chelemendika. "Upozorňujem, že s textom nemám nič spoločné, je to podvrh od ktorého sa dištancujem a protestujem proti zneužitiu môjho mena," uviedol Lasica. "Hrôza, čo sa tu udialo za tých dvadsať rokov. Vytratila sa láska, porozumenie, ľudskosť, tolerancia, teplo rúk, sklon pred šedinami. Nepoznáme suseda, nevieme aký plat má vlastná žena či muž. Nesmieme dať po zadku vlastnému dieťaťu ak nechceme mať problémy s úradmi," uvádza sa napríklad texte článku.
Médiá: 3
Komentáre:
5
Opitý Depardieu sa vymočil v uličke lietadla
Opitý Depardieu sa vymočil v uličke lietadla
17.8.2011
Podgurážený francúzsky herec Gérard Depardieu spôsobil škandál na palube lietadla francúzsko-holandskej spoločnosti Air France-KLM, keď sa pred zrakmi desiatok cestujúcich vymočil v uličke. Spravil tak po tom, ako ho letuška požiadala, aby zostal na svojom mieste, kým stroj nevzlietne a nezhasne signál upozorňujúci na nutnosť pripútania. Šesťdesiatdvaročný herec totiž chcel ísť na malú potrebu. "Môžem len potvrdiť, že sa naozaj vymočil v lietadle," uviedla pre tlačovú agentúru AFP hovorkyňa spoločnosti Air France-KLM. Lietadlo sa následne muselo vrátiť na zem, aby ho vyčistili.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rocková skupina AC/DC uvedie na trh vlastnú sériu vín
Rocková skupina AC/DC uvedie na trh vlastnú sériu vín
17.8.2011
Legendárna austrálska kapela AC/DC, založená v roku 1973, sa pokúsi svoj obrovský úspech v hudobnom priemysle zopakovať aj vo svete vín. Rocková formácia sa totiž spojila s austrálskym vinárskym podnikom Warburn Estate, aby spoločne predstavili vínnu kolekciu AC/DC The Wine (angl. víno). Skupina sa tak pridáva k ďalším rockovým kapelám, ktoré majú vlastné kolekcie vín, ako Kiss, Motörhead, Satyricon, Whitesnake či Iron Maiden. Štyri rôzne odrody AC/DC vína sa budú predávať pod názvami najznámejších hitov skupiny - shiraz Back In Black, cabernet sauvignon Highway to Hell, sauvignon blanc Hells Bells a muškát You Shook Me All Night Long.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
981234

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk