AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Austrálčan jazdil opitý na chladiacom boxe, prišiel o vodičák
18.8.2011
Austrálčan Chris Petrie z mestečka Noosa si cez eBay objednal pojazdný chladiaci vozík. Ten si 23-ročný mladík zložil dohromady a posilnený alkoholom sa vydal do svojho okolia na skúšobnú jazdu. Testovaciu jazdu však prerušili policajti, ktorí Petrieho na jeho špecifickom vozidle zastavili. V dychovom teste mu namerali trojnásobok povoleného limitu a navyše nemal so sebou vodičský preukaz. Súd prikázal Austrálčanovi zaplatiť pokutu vo výške 500 austrálskych dolárov (zhruba 360 eur) a udelil mu zákaz riadenia motorových vozidiel na desať mesiacov. Motorizovaný chladiaci box, v Austrálii tiež známy ako "esky", môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 20 kilometrov za hodinu.
Komentáre:  0
Švédska korunná princezná Victoria čaká svoje prvé dieťa
Švédska korunná princezná Victoria čaká svoje prvé dieťa
18.8.2011
Švédska korunná princezná Victoria je tehotná. V stredu to oznámil kráľovský dvor. Tridsaťštyriročná princezná by mala porodiť budúci rok v marci. "Celá kráľovská rodina má radosť," uviedol hovorca kráľovskej rodiny. Pre kráľa Carla XVI Gustava a jeho manželku Silviu to bude prvé vnúča. Victoria sa vlani v júni vydala za dlhoročného priateľa, fitness trénera Daniela Westlinga. Jej zdravotný stav je podľa vyhlásenia dobrý, preto nie sú dôvody na zmenu jej oficiálneho programu. V nedeľu sa napríklad chystá do Osla, kde sa zúčastní pietneho obradu za obete nedávnych teroristických útokov v nórskej metropole a na neďalekom ostrove Utöya.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovenských hokejistov povedie Čech Vladimír Vůjtek
Slovenských hokejistov povedie Čech Vladimír Vůjtek
17.8.2011
Slovenský hokej opäť povedie zahraničný tréner. Po Kanaďanovi Glenovi Hanlonovi zasadne na trénerskú lavičku 64-ročný Vladimír Vůjtek. Čecha dnes do funkcie zvolil výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Uprednostnil ho tak pred Jánom Filcom. Vůjtek ukončil aktívnu hokejovú kariéru v tíme TJ Karviná, kde od sezóny 1982/1983 začal aj svoje trénerské pôsobenie. Od roku 1992 bol asistentom a nasledujúce dve sezóny aj hlavným trénerom československej a neskôr českej reprezentácie do 20 rokov. V roku 2001 odišiel do Ruska. S tímom Lokomotiv Jaroslavľ získal titul ruského šampióna, ktorý aj obhájil. Vůjtek má k Slovensku dobrý vzťah. Počas základnej vojenskej služby hrával v Trenčíne. Z tohto mesta má aj manželku. Jeho dcéra Šárka je zase manželkou slovenského reprezentanta Róberta Petrovického.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Hadí muž z Etiópie prekonal svetový rekord
17.8.2011
Profesionálny hadí muž 24-ročný Kiros Hadgu pôvodom z Etiópie sa svojím najnovším výkonom pravdepodobne zapíše do Guinessovej knihy rekordov. Svoje telo totiž dokázal prepchať cez tenisovú raketu štyrikrát za 47 sekúnd. Svoje číslo predviedol v škótskom Edinburgu počas predstavenia zábavnej skupiny The LadyBoys Of Bangkok. Hadgu teraz čaká na oficiálne potvrdenie svojho svetového rekordu z komisie Guinessovej knihy. V televíznom interview mladý akrobat prezradil, že má v pláne ďalšie pokusy o prekonanie rekordov. Pokúsi sa napríklad o čo najväčší počet preskokov cez reťaz len s jednou nohou, pričom druhú plánuje mať za hlavou.
Komentáre:  0
Opitý Depardieu sa vymočil v uličke lietadla
Opitý Depardieu sa vymočil v uličke lietadla
17.8.2011
Podgurážený francúzsky herec Gérard Depardieu spôsobil škandál na palube lietadla francúzsko-holandskej spoločnosti Air France-KLM, keď sa pred zrakmi desiatok cestujúcich vymočil v uličke. Spravil tak po tom, ako ho letuška požiadala, aby zostal na svojom mieste, kým stroj nevzlietne a nezhasne signál upozorňujúci na nutnosť pripútania. Šesťdesiatdvaročný herec totiž chcel ísť na malú potrebu. "Môžem len potvrdiť, že sa naozaj vymočil v lietadle," uviedla pre tlačovú agentúru AFP hovorkyňa spoločnosti Air France-KLM. Lietadlo sa následne muselo vrátiť na zem, aby ho vyčistili.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rocková skupina AC/DC uvedie na trh vlastnú sériu vín
Rocková skupina AC/DC uvedie na trh vlastnú sériu vín
17.8.2011
Legendárna austrálska kapela AC/DC, založená v roku 1973, sa pokúsi svoj obrovský úspech v hudobnom priemysle zopakovať aj vo svete vín. Rocková formácia sa totiž spojila s austrálskym vinárskym podnikom Warburn Estate, aby spoločne predstavili vínnu kolekciu AC/DC The Wine (angl. víno). Skupina sa tak pridáva k ďalším rockovým kapelám, ktoré majú vlastné kolekcie vín, ako Kiss, Motörhead, Satyricon, Whitesnake či Iron Maiden. Štyri rôzne odrody AC/DC vína sa budú predávať pod názvami najznámejších hitov skupiny - shiraz Back In Black, cabernet sauvignon Highway to Hell, sauvignon blanc Hells Bells a muškát You Shook Me All Night Long.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Američanka "úspešne" pokračuje vo svojom zámere - chce vážiť jednu tonu
Američanka
17.8.2011
Američanka Susanne Emanová chce podľa vlastných slov dokázať, že je fyziologicky možné, aby človek dosiahol hmotnosť 1 tony. Tridsaťdvaročná žena sa preto rozhodla, že sa stane najobéznejšou ženou na svete, v súčasnosti váži 317,5 kilogramov. Cieľom slobodnej matky dvoch detí je do konca roka prekonať hranicu 360 kilogramov, uvažuje preto, že ešte zvýši svoj denný príjem kalórií. "Čím väčšia som, tým lepšie sa cítim. Cítim sa viac sebaistá a sexy. Tiež som si všimla, že viac priťahujem mužov," tvrdí Emanová a dodáva: "Prečo by som nemohla posunúť hranice a zistiť, aká obézna môžem byť a pritom sa stále cítiť zdravá?"
Médiá: 3
Komentáre:
1
Video: Ukrajinské "femenistky" opäť protestovali nahotou
17.8.2011
Príslušníčky ukrajinskej aktivistickej skupiny Femen v utorok v Kyjeve protestovali proti prebiehajúcemu súdnemu procesu s bývalou premiérkou Juliou Tymošenkovou. Ako zvyčajne, aj teraz vyjadrovali svoje názory nahotou. Dvadsaťjedenročná Inna Ševčenková a o dva roky staršia Oksana Sačková totiž vyšplhali na strechu policajného auta, ktoré bolo pripravené na zásah v prípade výtržností na neďalekej demonštrácie na podporu Tymošenkovej. Dievčatá si vyzliekli košele a začali na mužov zákona pokrikovať: "Tento automobil je rezervovaný pre banditov, ďalší prosím." Po takmer dvoch minútach za nimi policajti vyliezli a mladé ženy odviedli.
Komentáre:  0
Deň pred pôrodom zistili pacientke, že je tehotná
Deň pred pôrodom zistili pacientke, že je tehotná
17.8.2011
Úrad pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou vlani riešil takmer 1 500 podnetov na údajné pochybenia lekárov v oblasti gynekológie. Medzi nimi bol aj zarážajúci prípad, keď neplnoletej pacientke lekári zistili, že je tehotná, až deň pred pôrodom. Jej gynekológ si ani po dvoch vyšetreniach ultrazvukom túto skutočnosť nevšimol. Až nový gynekológ jej na Silvestra povedal, že čaká dieťa, prvého januára porodila. Bábätko sa ale narodilo so závažným poškodením mozgu a je motoricky a mentálne postihnuté. Gynekológ sa bránil tým, že pacientka mala ešte pár dní pred pôrodom ploché brucho a nechodila na odporúčané vyšetrenia. Úrad však rozhodol, že išlo o odborné zlyhanie lekára a udelil mu finančný trest.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Briti hľadajú výtržníkov, ktorí brutálne napadli motorkára
17.8.2011
Nedávnej nepokoje v Londýne a ďalších anglických mestách sa ani zďaleka neobmedzovali na násilné potýčky s bezpečnostnými zložkami. Celý svet napríklad obleteli zábery okradnutia krvácajúceho 20-ročného študenta, ktorého len krátko predtým zbili iní výtržníci. Pred pár dňami bolo na YouTube zverejnené ďalšie šokujúce video. Videozáznam z 8. augusta zachytáva výtržnosti v londýnskej štvrti Croydon. Motorkára, ktorý sa pokúšal opustiť nepokojnú ulicu, brutálne napadlo niekoľko mladíkov. Tí ho najprv za jazdy zhodili zo skútra, násilím ho odtiahli a následne mu motocykel ukradli. Polícia totožnosť zločincov zatiaľ nepozná, vyzýva však verejnosť, aby im pomohla s ich identifikáciou.
Komentáre:  0
Video: Čo urobí hlasná hudba s vlasmi dievčaťa?
17.8.2011
Ak sa bude najbližšie vaša rodina či susedia sťažovať, že máte hudbu pustenú príliš hlasno, tak im ukážte toto video. Skutočný hluk sa totiž podľa niektorých prejavuje až vtedy, keď sa dajú do pohybu nejaké predmety v blízkosti reproduktorov. Aký účinok má nadmerná hlučnosť na ľudské telo, ukazuje toto video z Turecka. Dievčina si totiž sadla do špeciálne upravené vozidla, v ktorom sa nachádzali reproduktory s príkonom niekoľko desaťtisíc wattov. A hoci mladá žena vyzerala, akoby ju zasiahol elektrický prúd, zdvíhanie jej vlasov mal na svedomí výlučne zvuk. Žiadne ďalšie informácie o udalosti nie sú známe, ostáva nám tak len dúfať, že sa jej sluch natrvalo nepoškodil.
Komentáre:  0
Stotriročná mníška kvôli pápežovi prvýkrát opustí kláštor po 84 rokoch
Stotriročná mníška kvôli pápežovi prvýkrát opustí kláštor po 84 rokoch
17.8.2011
Stotriročnú rádovú sestru Teresitu čaká výnimočná udalosť. Po 84 rokoch, ktoré strávila v španielskom kláštore Buenafuente del Sistal, sa totiž chystá v piatok nakrátko opustiť jeho múry, aby sa mohla stretnúť s pápežom. Teresita, vlastným menom Valeria, sa stala mníškou vo svojich devätnástich rokoch 16. apríla 1927, teda presne v deň, keď sa narodil pápež Benedikt XVI, ktorý sa v Madride zúčastňuje Svetových dní mládeže (WYD). "Povedala, že chce celú trasu prejsť so zavretými očami, aby ju nič nerozptyľovalo," uviedla kláštorná matka predstavená María. Teresita doteraz opustila kláštor len jediný raz, a to počas španielskej občianskej vojny (1936-39).
Médiá: 2
Komentáre:
1
Video: Najväčší záujem je o "listovú" Monu Lisu a Ježiša Krista
17.8.2011
Vyrezávanie obrazcov do lístia je relatívne novým žánrom výtvarného umenia. "Pokiaľ ja viem, tak prvé kusy začali vznikať v roku 1994, ich autorom bol Huang Tai Shang," tvrdí Dean Prator, ktoré takého umelecké listy predáva v Spojených štátoch. A ako prebieha samotný proces tvorby? Podľa rezbára Victora Liua sa vhodne vybraté listy najprv sušia po dobu desať mesiacov, následne sú päť hodín umiestnené v nádobe s vriacou vodou, aby došlo k likvidácii všetkých baktérií. List sa potom rozdelí na dve polovice a začne sa proces vyrezávania s pomocou špeciálnych nástrojov. Hotové diela stoja v prepočte od zhruba 70 eur do 150 eur. Podľa Pratora je najväčší záujem o "listovú" Monu Lisu a Ježiša Krista.
Komentáre:  0
Až jednej pätine všetkých známych druhov cicavcov hrozí vyhynutie
Až jednej pätine všetkých známych druhov cicavcov hrozí vyhynutie
17.8.2011
Najmenej jedna pätina všetkých známych druhov cicavcov čelí hrozbe vyhynutia. Podľa novej štúdie, vypracovanej pod vedením Michaela Hoffmanna, sú hlavnými dôvodmi rozširujúce sa poľnohospodárske plochy a lov. Ľudstvo podľa Hoffmanna predstavuje pre cicavce najväčšie nebezpečenstvo v histórii. Jeho tím analyzoval údaje z rokov 1996 až 2008 a v prípade mnohých druhov zdokumentoval hroziace vyhynutie. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí veľkým cicavcov, ako sú nosorožce, slony alebo rod lamantín. "Veľkosť bola u cicavcov vždy spájaná s vyšším rizikom vyhynutia, pretože veľké cicavce sa zvyčajne vyskytujú v menšom množstve, ich rozmnožovanie trvá dlhšiu dobu a sú častejšie terčom lovcov," uviedol Hoffmann.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Samovražedný pakt: Tri mladé Nemky spáchali spoločne samovraždu
Samovražedný pakt: Tri mladé Nemky spáchali spoločne samovraždu
16.8.2011
Mŕtve telá troch tínedžeriek vo veku 16, 18 a 19 rokov boli nájdené v lese v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko. Ako vyplýva z informácií polície v Cloppenburgu, doterajšie vyšetrovanie nepreukázalo nič, čo by naznačovalo cudzie zavinenie. Zdá sa, že trojica sa rozhodla spáchať hromadnú samovraždu vdychovaním toxických splodín. O motívoch trojice, ktorá si pre čin vybrala lesnatú oblasť v katastri obce Holdorf, polícia predbežne nemieni informovať napriek tomu, že všetky zosnulé, ktoré pochádzali z rôznych končín spolkovej republiky (Dolného Saska, Durínska i Bavorska), zanechali listy na rozlúčku.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Coco Chanel bola údajne nacistickou agentkou
Coco Chanel bola údajne nacistickou agentkou
16.8.2011
Svetoznáma francúzska módna návrhárka Coco Chanel (1883-1971) bola počas druhej svetovej vojny agentkou nacistického Nemecka. Vo svojej novej knihe to tvrdí americký novinár Hal W. Vaughan, pričom svoje tvrdenia opiera o dokumenty získané v amerických, britských a francúzskych archívoch. Päťdesiatsedemročná Chanel sa mala stať v roku 1940 agentkou nacistickej rozviedky Abwehr. Jej číslo bolo údajne F-7124 a krycie meno Westminster. Módna návrhárka bola vtedy milenkou baróna Hansa Günthera von Dincklageho, nemeckého dôstojníka a agenta. Autor biografie píše aj o snahe Coco Chanel využiť kontakty s nacistami na získanie kontroly nad parfumom Chanel, v ktorom mala iba menšinu.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Video: Pokojný dav tínedžerov hromadne vykradol obchod
16.8.2011
Asi tridsať amerických tínedžerov využilo pri nedeľnej krádeži v meste Germantown fintu tzv. hromadnej krádeže. Mladí zlodeji postupne vošli do samoobsluhy, každý z nich si v pokoji zobral niekoľko vecí a následne predajňu bez prejavov akéhokoľvek násilia či agresivity opustili. K bizarnej krádeži došlo o druhej hodine ráno, keď v obchode neboli žiadni iní zákazníci. Celý zločin zachytili bezpečnostné kamery. Práve tieto zábery teraz majú polícii pomôcť pri identifikácii zlodejov. Niektorí tínedžeri si síce tvár zakryli, väčšina z nich sa ale zjavne na prítomnosť kamier nepripravila.
Komentáre:  1
V hlavnom meste Mexika by mohli postaviť "zemodrap"
V hlavnom meste Mexika by mohli postaviť
16.8.2011
Spoločnosť Kingdom Holding nedávno oznámila, že v saudskoarabskom meste Džidda postaví jeden kilometer vysoký mrakodrap, ktorý sa po dokončení stane najvyššou budovou na svete. Architekti v hlavnom meste Mexika však uvažujú nad presne "opačnou" možnosťou, a to nad podzemným mrakodrapom, resp. nad "zemodrapom" (Earthscraper), takto totiž projekt nazval portál wired.uk. Architektonický koncept firmy BNKR Arquitectura by mal stáť priamo v historickom centre mexickej metropoly. Návrh budovy počíta so 65 podzemnými podlažiami pričom, aby sa predišlo klaustrofobickému pocitu, vnútorný pás štruktúry zostane prázdny. Dovnútra tak bude prenikať prirodzené svetlo. Na ploche 775-tisíc metrov štvorcových by malo byť múzeum, obchodné, obytné i kancelárske priestory.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Počas útoku na ostrove Utöya hádzali tínedžeri do Breivika kamene
Počas útoku na ostrove Utöya hádzali tínedžeri do Breivika kamene
16.8.2011
Na masového vraha Andersa Breivika, ktorého útok na mládežnícky tábor na nórskom ostrove Utöya si vyžiadal 69 obetí, zaútočili počas streľby tínedžeri s kameňmi. Informáciu priniesli nórske médiá, podľa ktorých sa trojici mladíkov podarilo zasiahnuť Breivika do hlavy. Jedného z tínedžerov však útočník zastrelil, ďalším dvom sa podarilo ujsť. Breivik sa na ostrov vrátil v sobotu, strávil tam asi 8 hodín a v rámci policajnej rekonštrukcie bližšie opísal, ako svoj krvavý útok vykonal. Útočník údajne na mieste činu neprejavil žiadnu ľútosť. Nórska polícia zároveň oznámila, že chce požiadať o predĺženie samotky pre Breivika o ďalšie štyri týždne.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Podnikateľ vraj dal Zuckerbergovi tisíc dolárov. Teraz chce polovicu Facebooku
Podnikateľ vraj dal Zuckerbergovi tisíc dolárov. Teraz chce polovicu Facebooku
16.8.2011
Americký podnikateľ Paul Ceglia vzniesol nárok na spoluvlastníctvo v najväčšej sociálnej sieti Facebook. Svojho podielu sa domáha súdnou cestou a opiera sa o údajnú zmluvu so zakladateľom Facebooku Markom Zuckerbergom z roku 2003. Z nej údajne vyplýva, že Ceglia projekt v jeho počiatkoch financoval s prísľubom polovičného majetkového podielu. Ceglia si údajne Zuckerberga najal, aby mu vytvoril mapovú digitálnu databázu. Zuckerberg vraj zároveň dostal od Cegliu tisíc dolárov na to, aby realizoval svoj nápad so študentskou sociálnou sieťou. Facebook však tvrdí, že údajná zmluva so zmienkou o investícii je výmysel. Dokazovať to má aj analýza dokumentov z Cegliových pamäťových nosičov, kde o Facebooku nenašli žiadnu zmienku.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Vtáči muž sa vznášal len centimetre nad vrcholcami stromov
16.8.2011
Dvadsaťpäťročný adrenalínový športovec Joakim "Jokke" Sommer, prezývaný aj "nórsky batman", má za sebou ďalší úspešný prelet vo svojom "krídlovom úbore" (wingsuit). Nejde pritom len o obyčajné plachtenie vzduchom, ale o prelety v extrémnej blízkosti nad zemou, skalami či vrcholcami stromov. Najnovšie Sommer zostupoval z jedného z kopcov v nórskom pohorí Stryn. Ako vždy nedošlo počas adrenalínovej akcie k žiadnej kolízii a nakoniec sa mu podarilo bezpečne pristáť. Po celý čas mal na prilbe umiestnenú kameru, na ktorú si zoskok natáčal.
Komentáre:  0
Výskum: Pekní ľudia sú v priemere "sebeckejší"
Výskum: Pekní ľudia sú v priemere
16.8.2011
Ľudia so symetrickou tvárou sú samostatnejší. Uvádza to nový výskum španielskeho tímu vedcov z barcelonskej a madridskej univerzity. Svoje tvrdenia vedci opreli o výsledky jednoduchého testu - účastníkom povedali, že úspešný výsledok pri určenej hre môžu dosiahnuť buď samostatne, alebo v spolupráci s inými, pričom v tomto prípade by ich šance na úspech boli väčšie. Následne 292 účastníkom testov experti analyzovali 15 čŕt tváre a došli tak k záveru, že ľudia so symetrickou tvárou, ktorá je považovaná za jeden zo znakov fyzickej krásy, majú tendenciu menej spolupracovať s ostatnými ľuďmi za účelom dosiahnutia spoločného cieľa. Podrobnosti štúdie budú zverejnené počas výročného stretnutia laureátov Nobelovej ceny, ktoré sa koná medzi 23. a 27. augustom.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Operátor umožní rodičom blokovať nevhodné stránky na internete
Operátor umožní rodičom blokovať nevhodné stránky na internete
16.8.2011
Spoločnosť Slovak Telekom oznámila zavedenie nového bezpečnostného filtra v celom portfóliu internetových služieb. Ten umožní rodičom neplnoletých detí blokovať internetové stránky podľa predvolených nastavení. Službu s názvom Rodičovská kontrola ponúka bezplatne v rámci pevného aj mobilného internetu. Nevhodné stránky budú môcť rodičia blokovať v štyroch úrovniach ochrany: do 6, do 12, do 18 a nad 18 rokov. Kým najmladšie deti napríklad nebudú mať prístup k stránkam o alkohole, drogách, financiách, politike, móde, náboženstve či zbraniach, pre tínedžerov sú zakázané stránky o ilegálnych drogách, phishingu a násilí, ale aj stránky umožňujúce P2P sťahovanie súborov.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Video: V Belgicku namiešali najväčšie mojito na svete
16.8.2011
Belgicko si pripísalo ďalší zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Tímu čašníkov z turistického mesta Knokke sa totiž podarilo pripraviť najväčšie mojito na svete. Obrovský koktejl z bieleho rumu, limetky, mäty, sódy a ľadu pripravili v dva metre vysokej nádobe z plexiskla. Zmestilo sa tam presne 2 011 litrov nápoja. Prekonali tak pôvodný rekord zo 14. júla tohto roka, ktorí si za 1 300-litrové mojito vyslúžili Taliani. Po dokončený sa čašníci s nápojom podelili, preliali ho do menších pohárov a naservírovali ho prizerajúcim sa divákom.
Komentáre:  0
NHL: Náhle zomrel ďalší mladý hokejista
NHL: Náhle zomrel ďalší mladý hokejista
16.8.2011
Ricka Rypiena, 27-ročného hokejistu tímu NHL Winnipeg Jets, našli v pondelok vo svojom dome v Alberte mŕtveho. Podľa tamojšej polície nie je smrť mladého kanadského útočníka podozrivá. Príčinu smrti ani ďalšie okolnosti však zatiaľ neboli zverejnené. Rypien odohral v uplynulej sezóne len 9 zápasov za Vancouver Canucks a od novembra minulého roku si zobral voľno pre vážne osobné dôvody. Center mal podľa špekulácií psychické problémy, z ktorých sa chcel vyliečiť. "Je smutné počuť túto zvesť. Moje myšlienky sú s jeho rodinou a priateľmi," povedal kapitán Jets Andrew Ladd. Rypien je už druhým hráčom NHL v tomto roku, ktorý náhle zomrel. V máji neprežil náhodnú otravu liekmi 28-ročný Derek Boogaard z New York Rangers.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Lucky Chance prežil len vďaka šťastnej náhode
16.8.2011
Dvadsaťšesťročný Austrálčan, ktorý si hovorí Lucky Chance (Šťastná náhoda), sa postaral o basejumperskú senzáciu. Mladík skočil zo skaly v Národnom parku Blue Mountains, urobil trojitý back flip, no pritom sa mu padák zamotal o nohu a on sa začal nekontrolovane rútiť na zem. Tesne pred dopadom sa mu však padák akoby zázrakom otvoril a mladík vyviazol bez zranenia. "Sám neviem, ako sa mi podarilo prežiť," konštatoval base jumper s tým, že ho tento nepríjemný zážitok od ďalších skokov rozhodne neodradí. Už teraz sa teší na ďalšiu akciu, pri ktorej chce skúsiť štvoritý back flip.
Komentáre:  0
So speváckou kariérou končí aj Marie Rottrová
So speváckou kariérou končí aj Marie Rottrová
16.8.2011
"Dôvod je jasný, moja novembrová sedemdesiatka. A keď už mám k nejakému dátumu ukončiť koncertnú činnosť, tak teraz, keď je najvyšší čas, " uviedla v pondelok pre ČTK 69-ročná speváčka Marie Rottrová, ktorá ešte pred ukončením svojej koncertnej kariéry na jeseň absolvuje posledné turné. To sa začne 19. októbra v Žiline a skončí 8. decembra v pražskej Tesla Aréne. Populárna speváčka nevylúčila, že by v budúcnosti mohla vystúpiť na nejakej charitatívnej akcii alebo ako hosť niekoho relácie, ale končí so svojou koncertnou činnosťou. Vlani bola Rottrová, ktorá za svoju kariéru naspievala viac ako 600 pesničiek, Akadémiou populárnej hudby uvedená do Siene slávy.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Bláznivá Američanka "zaútočila" na ďalší slávny obraz
Bláznivá Američanka
15.8.2011
Päťdesiattriročná Susan Burnsová spáchala ďalší "kultúrny atentát", a to opäť na tom istom mieste - v Národnej galérii vo Washingtone. Cieľom druhého útoku sa stal obraz Henriho Matissa. Burnsovú zatkli, keď podľa polície 5. augusta zvesila zo steny obraz "Klobúk ozdobený perom" z roku 1919 a niekoľkokrát ním udrela o stenu, pričom poškodila rám, nie však maľbu. V apríli pritom Burnsovú zatkli po útoku na obraz Paula Gauguina s názvom "Dve tahitské ženy". Po tomto útoku ju podmienečne prepustili, keď sľúbila, že nevkročí do žiadneho múzea ani galérie vo Washingtone. Po najnovšom incidente ju obvinili z nezákonného vstupu a previezli na psychiatriu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Google urobil najväčšiu akvizíciu v histórii - kúpil Motorolu
Google urobil najväčšiu akvizíciu v histórii - kúpil Motorolu
15.8.2011
Internetový gigant Google dnes oznámil kúpu americkej spoločnosti Motorola Mobility. Ide o hlavnú časť Motoroly, ktorá sa zaoberá výrobou mobilných zariadení. Google za spoločnosť zaplatí zhruba 12,5 miliardy amerických dolárov (8,77 miliardy eur). Ohlásená transakcia je najväčšou akvizíciou v histórii spoločnosti Google. Internetový gigant zaplatí za každú akciu Motorola Mobility 40 dolárov. Kúpa umožní Googlu rozvíjať svoj operačný systém Android, ktorý je určený pre mobilné telefóny a internetové zariadenie. "Spoločne budeme vytvárať atraktívne skúsenosti, ktoré budú na prospech našich zákazníkov, partnerov a vývojárov," povedal šéf a spoluzakladateľ Googlu Larry Page.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Popradský HC Lev bude mať k dispozícii vlastný Boeing
Popradský HC Lev bude mať k dispozícii vlastný Boeing
15.8.2011
Popradské hokejové mužstvo HC Lev, nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), bude mať k dispozícii lietadlo typu Boeing 737-400. Za účelom dopravy na zápasy tak nebude musieť využívať klasické komerčné linky. Celkovo by malo ísť o minimálne 27 letov. "Naším partnerom bude Holidays Czech Airlines, dcérska spoločnosť ČSA. HC Lev bude stopercentne využívať leteckú prepravu, všade bude lietať z Popradu," uviedol na pondelkovej tlačovej besede v Poprade obchodný a finančný riaditeľ HC Lev Poprad Marcel Binek. Podľa ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Figeľa (KDH) projekt HC Lev Poprad prispeje k rozvoju športovej i turistickej infraštruktúry v regióne Popradu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk