AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Radičová nevylúčila možnosť založenia vlastnej strany
Radičová nevylúčila možnosť založenia vlastnej strany
6.10.2011
Premiérka Iveta Radičová v rozhovore pre týždenník Trend pripustila, že do konca svojej politickej kariéry nemusí pôsobiť v SDKÚ. Pre pôsobenie v inej politickej strane sa tak Radičová podľa vlastných slov rozhoduje hodnotovo. Nad vznikom novej politickej strany by sa údajne zamýšlala len vtedy, pokiaľ by prišla k záveru, že hodnotovo a programovo je na slovenskej politickej scéne potrebný nový subjekt. Predsedníčka vlády v rozhovore zároveň nevylúčila ani opätovnú kandidatúru na post hlavy štátu. Analytik Jána Baránek sa domnieva, že ak by padla vláda, premiérka založí stranu, s ktorou by išla do prezidentských volieb.
Médiá: 2
Komentáre:
4
Richard Sulík zobral poslancovi za SNS polovicu platu Webnoviny
6.10.2011
O polovicu platu aj paušálnych náhrad príde pre dvojdňovú absenciu na septembrovej schôdzi Národnej rady (NR) SR poslanec za SNS Štefan Zelník...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Spišiak priznal únik tajných informácií z polície
Spišiak priznal únik tajných informácií z polície
6.10.2011
Policajný prezident Jaroslav Spišiak potvrdil, že zoznam, ktorý pred niekoľkými dňami publikoval denník Nový Čas, unikol z polície na verejnosť. Zároveň však poprel, že sa jedná o mafiánske zoznamy. V zoznamoch sú podľa neho aj osoby, ktoré sú len kontakty záujmových osôb, napríklad obchodní partneri alebo právni zástupcovia. Spišiak sa tiež obhajuje tým, že nejde o kompletné zoznamy zločineckých skupín a únikom informácií nedošlo k žiadnemu narušeniu činnosti Úradu boja proti organizovanej kriminalite. Bývalý policajný vyšetrovateľ Peter Vačok však tvrdí, že sa jedná o obrovské faux pas polície a časť ľudí, ktorí sa objavili na zoznamoch, sa zrejme obráti na súdy.
Médiá: 3
Komentáre:
3
SNS: Vystúpme z eurozóny TA3
6.10.2011
Návrat k bývalej mene by mal podľa vedenia strany uchrániť našu krajinu pred krachom. Príkladom by nám vraj mala byť Veľká Británia alebo Česko...  »
Uhliarik neuspel, lekári pokračujú v akcii hromadných výpovedí
Uhliarik neuspel, lekári pokračujú v akcii hromadných výpovedí
6.10.2011
Po niekoľkohodinovom rokovaní medzi odborármi a ministrom zdravotníctva Ivanom Uhliarikom sa situácia nezmenila. Lekárske odborové združenie (LOZ) tak aj naďalej pokračuje v zbieraní výpovedí. Hlavný problém je v jednej zo štyroch požiadaviek, a to v otázke transformácie nemocníc na akciové spoločnosti. Tú chcú aj naďalej odbory zastaviť. Šéf LOZ Marian Kollár údajne neodchádzal zo stretnutia ani spokojný, no ani nespokojný. "Odchádzame s nejakou nádejou," vyhlásil. Zároveň však vyvrátil správy o sťahovaní výpovedí. Kollár tiež uviedol, že jeho zámerom je rast miezd na 1,5- až 3-násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Ceny vodného a stočného by mali v budúcom roku vzrásť asi o 5 percent TA3
5.10.2011
Elektrická energia, plyn a teplo by nemali zdražieť...  »
Smer za euroval nezahlasuje, podporí ho vraj SaS
Smer za euroval nezahlasuje, podporí ho vraj SaS
5.10.2011
Matematika okolo eurovalu sa stále viac zamotáva. Smer je za navýšenie eurovalu, zahlasovať zaň ale nemieni, kým naša vláda nesplní jeho požiadavky. SaS naďalej razí svoj názor na euroval, podporiť ho nechce a tým vystavuje Slovensko do pozície krajiny, v ktorej možno ako v jedinej navýšenie eurovalu neprejde. Predseda strany Smer-SD Róbert Fico dnes deklaroval, že euroval je ochotný podporiť prípadne až v druhom kole v prípade, že budú vyvodené politické konzekvencie.Fico je presvedčený, že 11. októbra bude koalícia hlasovať o plnohodnotnom eurovale so všetkými dôsledkami. O kladnom postoji šéfa liberálov Richarda Sulíka presvedčený nie je, ale o Sulíkových poslancoch tvrdí, že by hlasovali za.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Uhliarik dáva lekárom ultimátum, tí odchádzajú do zahraničia
Uhliarik dáva lekárom ultimátum, tí odchádzajú do zahraničia
5.10.2011
Minister zdravotníctva Uhliarik nechce prísť o slovenských lekárov, preto s nimi začína vyjednávať. Tvrdí, že ak do konca októbra nestiahnu svoje výpovede, v nemocnici už nemusia nájsť voľné miesto, pretože na ich pozíciu vyhlásia nábor. Každým dňom lekári niektoré z výpovedí stiahnu, iní si stoja za svojim rozhodnutím a už smerujú do zahraničia. Najviac ich láka Morava. Uhliarik napriek masovému odchodu lekárov tvrdí, že zdravotná starostlivosť bude všade zabezpečená v plnej miere. Nahradiť však takmer dva a pol tisíc odborníkov určite nebude pre rezort jednoduché.
Médiá: 5
Komentáre:
11
Slovenské rozhodnutie o eurovale je na programe 11. októbra
Slovenské rozhodnutie o eurovale je na programe 11. októbra
5.10.2011
Termín je zatiaľ jediná vec, na ktorej sa lídri vedeli dohodnúť. Strana SaS naďalej odmieta schválenie navýšenia eurovalu a nepresvedčil ich ani kompromis premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS). Ak má navýšenie eurovalu stáť Slovensko čo i len cent, liberáli sa za takýto návrh nepostavia. Smer-SD je ochotný za euroval zahlasovať, ale žiada predčasné voľby, resp. politickú rekonštrukciu vlády. Richard Sulík (SaS) vidí práve v postoji Smeru dôvod, prečo sa Slovensku nepodarí získať z Bruselu ústupky. No a čo sa týka KDH, tá chce ratifikovať euroval v takej podobe, v akej ho schválilo už 14 krajín eurozóny.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Polícii sa podarilo rozbiť gang autičkárov
Polícii sa podarilo rozbiť gang autičkárov
5.10.2011
Autičkári sa zameriavali na luxusné značky zo zahraničia. Kradnuté autá ako Maserati, Land rover či Audi z Maroka, Talianska a Francúzska dostávali vďaka šikovným príslušníkom policajného zboru nové evidenčné značky. Trestná činnosť tejto skupiny je zdokumentovaná od mája minulého roku. Pôsobila v Trenčianskom kraji a dvaja zo siedmich obvinených sú z radov policajtov. Všetkým hrozí za takúto záľubu v autách od dvanásť do dvadsať rokov pobytu za mrežami. Napriek tomu, autičkárom sa už na Slovensku nedarí tak, ako v minulosti. Minister vnútra Daniel Lipšic informoval, že do augusta sa ukradlo zatiaľ najmenej vozidiel.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Žitňanská sa pýta, prečo Fico tak "zubami-nechtami" bráni Harabina
Žitňanská sa pýta, prečo Fico tak
4.10.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ) opätovne odmietla kritiku opozície, že sa snaží zlikvidovať Štefana Harabina, spolitizovať súdnictvo a dostať pod kontrolu prokuratúru SR. Ministerku zároveň zaujíma, prečo predseda Smeru Róbert Fico tak "zubami-nechtami" bráni to, aby bol Harabin na oboch stoličkách. Žitňanská totiž trvá na oddelení funkcií predsedu Najvyššieho súdu a Súdnej rady SR, ktoré v súčasnosti Harabin zastáva. Predseda Smeru podľa ministerky prekvapivo objavil po štyroch rokoch tému spravodlivosti a začal sa tváriť, ako keby predchádzajúce štyri roky jeho vlády neboli v súdnictve problémy.
Médiá: 2
Komentáre:
6
Trnka: Ospravedlniť sa Malinovej by bolo predčasné Pravda.sk
4.10.2011
Vyšetrovanie prípadu Hedvigy Žákovej-Malinovej je definitívne skončené a zostáva už len vypočuť súdneho znalca za prítomnosti obhajcu poškodenej Romana Kvasnicu...  »
Odborári zablokujú hranice, podporia ich aj kolegovia zo susedných krajín
Odborári zablokujú hranice, podporia ich aj kolegovia zo susedných krajín
4.10.2011
Slovenskí odborári plánujú spolu so zahraničnými kolegami zablokovať 11. októbra hraničné priechody s Poľskom, Maďarskom, Českom a Rakúskom. Na všetkých zablokujú dopravu medzi 15.30 a 16.00. Odbory tak chcú protestovať proti navrhovanej zmene daní a odvodov. Ostro tiež kritizujú návrhy na úpravu veku odchodu do dôchodku a jeho výpočet. "V súčasnosti percento pomeru dôchodku k priemernej mzde nezodpovedá ani tomu, k čomu sme sa zaviazali v únii," upozornil šéf OZ KOVO Emil Machyna. Odbory kritizujú okrem reformy aj postoj vlády a ministra práce Jozefa Mihála (SaS) v prípade budúcoročnej úrovne minimálnej mzdy, ktorú chce minister nechať na dnešnej úrovni.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SNS nezískalo dáta o odpočúvacom systéme, žaluje ministerstvo vnútra
SNS nezískalo dáta o odpočúvacom systéme, žaluje ministerstvo vnútra
4.10.2011
Opozičná SNS už začiatkom júna požiadala ministerstvo vnútra, aby sprístupnilo všetky zmluvy, ktoré ministerstvo uzavrelo s firmou modernizujúcou odpočúvací systém. „Ministerstvo vraj žiadosť presunulo na Prezídium Policajného zboru. To sa ňou vôbec nezaoberalo a bola nám doručená pošta z ministerstva vnútra, ktoré rozhodlo, že nám tieto informácie nedá," uviedol podpredseda SNS Andrej Danko. Strana preto podľa Danka už reagovala viacerými žalobami v správnom konaní. Lipšicov rezort sa bráni tvrdením, že sa jedná o utajované skutočnosti, ktoré nie je možné zverejniť. Podľa SNS rezort podpísal zmluvu s tým, že sa ministerstvo a policajné prezídium stane nezávislým orgánom v odpočúvaniach mimo SIS.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovenskí lekári si už hľadajú prácu za hranicami SME.sk
4.10.2011
Nemocnica v českom Kyjove zaznamenala zvýšený záujem slovenských lekárov o pracovné miesta. "Zatiaľ registrujeme okolo desať ponúk, o vhodných kandidátoch budeme uvažovať," povedal hovorca nemocnice Tomáš Zdechovský...  »
Mikloš v Luxemburgu naznačil, že Slovensko euroval schváli
Mikloš v Luxemburgu naznačil, že Slovensko euroval schváli
4.10.2011
Minister financií Ivan Mikloš na včerajšom rokovaní ministrov financií krajín eurozóny v Luxemburgu naznačil, že slovenský parlament tento mesiac pravdepodobne schváli navýšenie eurovalu. Po stretnutí to uviedol predseda euroskupiny luxemburský premiér Jean-Claude Juncker. Parlament podľa Mikloša rozhodne o zmenách do 14. októbra, teda ešte pred summitom EÚ. "Informoval som o tom, že to bude schvaľované 11. októbra, najneskôr však 14. októbra, teda ešte pred Európskou radou," uviedol minister pre novinárov. Mikloš ostatným predstaviteľom opísal situáciu na Slovensku a vysvetlil, že všetky kompetencie ohľadom rokovania prevzala na seba premiérka Iveta Radičová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Podnikateľský plán ako nevyhnutnosť pred založením firmy
Podnikateľský plán ako nevyhnutnosť pred založením firmy
3.10.2011
Väčšina začínajúcich podnikateľov považuje podnikateľský plán iba za samoúčelnú formalitu. Možno to bude znieť otrepane, ale nie je to celkom pravda. Zmyslom podnikateľkého plánu nie je iba zhotovenie dokumentu ale potreba vykonať všetky potrebné prípravné aktivity a prieskum možností realizácie podnikateľského zámeru, ktoré by inak podnikateľ pravdepodobne neurobil. Iné je totiž urobiť iba povrchný "hurá" prieskumu trhu, na základe ktorého je budúci podnikateľ neohrozene presvedčený o úspechu svojho zámeru a iné precízne zformulovať myšlienky, zanalyzovať konkurenciu a klásť si počas tvorby tohto dokumentu otázky, ktoré by si inak pravdepodobne nekládol. Jeho dôležitou úlohou je predstava podnikateľa o budúcnosti a definícia podnikateľských cieľov.
Komentáre:  0
Polovica Slovákov verí, že im odborné vzdelanie zaručí dobrý plat SME.sk
3.10.2011
S tvrdením, že odborné vzdelávanie a príprava vedú k dobre plateným miestam, súhlasí 54 percent Slovákov...  »
Smer hrozí Žitňanskej návrhom na vyslovenie nedôvery
Smer hrozí Žitňanskej návrhom na vyslovenie nedôvery
3.10.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská by mala podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica odísť. K odchodu podľa neho nemusí prísť, ak ministerka napraví stav v justícii, ktorý podľa neho spôsobila. „Ministerka spravodlivosti pani Žitňanská sa počas 14 mesiacov, čo je ministerkou spravodlivosti, nezaoberala ničím iným, len ako zlikvidovať predsedu najvyššieho súdu Štefana Harabina, ako spolitizovať súdnictvo a ako dostať prokuratúru SR,“ vyhlásil Fico na tlačovej besede. Podľa neho dostala takúto politickú úlohu Žitňanská hneď v čase nástupu do svojej funkcie. „Súdy a prokuratúru normalizujú v duchu 70. rokov minulého storočia,“ uviedol predstada Smeru-SD.
Médiá: 2
Komentáre:
7
Koaličná rada dá odpoveď, kedy sa bude hlasovať o eurovale aktuality
3.10.2011
Koaličná rada bude v utorok 4. októbra rokovať o tom ako politicky vyriešiť problém navŕšenia eurovalu, aj o tom, kedy sa o ňom bude hlasovať. Stretnutie sa uskutoční na pôde centrály Mosta-Híd o 17:00...  »
SNS verí, že Fico pri hlasovaní o eurovale nezapredá Slovákov
SNS verí, že Fico pri hlasovaní o eurovale nezapredá Slovákov
3.10.2011
Prvý podpredseda SNS Andrej Danko dúfa, že Smer-SD a jeho predseda Robert Fico nezaprie v súvislosti s hlasovaním o eurovale v parlamente občanov Slovenskej republiky. “My veríme, že Robert Fico politicky zobchoduje svoju pozíciu tým spôsobom, že minimálne budú predčasné voľby alebo získa akúkoľvek pozíciu k tomu, že do budúcna dôjde k zvýšeniu dôchodkov a priemerných miezd na Slovensku,” povedal Danko. Zároveň uviedol, že kauza euroval mu pripadá ako rozdávanie lístkov na Titanic. SNS tiež apeluje aj na liberálov, že majú veľkú príležitosť ukázať, či sú účelovou "eseročkou" alebo stranou s ambíciou zotrvať na politickej scéne.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Ministerstvo hospodárstva stratilo kontrolu nad neziskovkou
Ministerstvo hospodárstva stratilo kontrolu nad neziskovkou
3.10.2011
Ministerstvo hospodárstva sa prizerá likvidácii Európskej vzdelávacej akadémie, do ktorej vložila druhá vláda Mikuláša Dzurindu v roku 2005 majetok za 27,7 milióna korún (vyše 900-tisíc eur). Neziskovka skončila v likvidácii tento rok a štátu reálne hrozí, že o majetok príde. Ministerstvo uviedlo, že minulý rok pri revízii majetku prišli na to, že 23.novembra 2009 stratili nad akadémiou kontrolu. Štát mal vtedy nominovať do správnej rady, ktorá zabezpečuje nad akadémiou kontrolu, troch z piatich ľudí. Rada ho však o toto právo pripravila. Svojich práv sa ministerstvo domáha na súde. Na prvom stupni však neuspelo.
Médiá: 3
Komentáre:
3
V Košickom kraji museli likvidovať šestnásť požiarov
V Košickom kraji museli likvidovať šestnásť požiarov
3.10.2011
Až šestnásť požiarov tráv a lesných porastov likvidovali hasiči uplynulý víkend v Košickom kraji. Dôstojník operačného strediska hasičov v Spišskej Novej Vsi Peter Adamiak ráno informoval, že cez víkend likvidovali požiare lesných porastov aj v Slovinkách, kde už po niekoľkýkrát horelo v rezervácii Biela Skala. Požiar museli hasiť i pri Olcnave, Richnave, trávne porasty a krovie horeli pri Gelnici. "Zdá sa, že ľudia zákaz kladenia ohňa v prírode a spaľovanie odpadu berú na ľahkú váhu, a hoci sú za to sankcie, vinníka je ťažké odhaliť," uviedol Adamiak.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk