AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Kolotoče či zoo, Kaddáfího sídlo pripomínalo Jacksonov Neverland
Kolotoče či zoo, Kaddáfího sídlo pripomínalo Jacksonov Neverland
25.8.2011
Po utorňajšom dobytí hlavného sídla líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího sa povstalcom, novinárom i bežným občanom prvýkrát naskytla možnosť zblízka si obzrieť tento prísne strážený komplex v Tripolise. Ten podľa zahraničných novinárov až nápadne pripomínal farmu Michaela Jacksona "Neverland". Ukrývala sa tam malá zoologická záhrada či dokonca zábavný park. Nechýbali ani bazény, luxusný starožitný nábytok a cenné obrazy. Dobytie sídla nenávideného diktátora však pre rebelov nemalo len symbolický význam, zároveň to pre nich bola šanca na prilepšenie si. Povstalci totiž odniesli z komplexu takmer všetko, čo mohlo mať nejakú hodnotu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Padali ako hrušky. Hinduistický festival si vyžiadal 205 zranených
25.8.2011
Počas tohtoročných hinduistických osláv sviatku Krišna Džanmaštami v indickom meste Bombaj utrpelo zranenia až 205 osôb. Ide vôbec o najvyšší počet v histórii, no v porovnaní napríklad s vlaňajškom tentokrát nikto neprišiel o život. Účastníci festivalu, ktorým sa pripomína narodenia boha Krišnu, sa totiž už tradične pokúšali vytvoriť ľudskú pyramídu. Najvyššie položená osoba potom musela rozbiť hlinenú nádobu, ktorá bola naplnená cmarom. Ak sa im toto podarilo, na celú skupina sa vylial cmar, čo má symbolizovať dosiahnutie spoločného úspechu.
Komentáre:  0
Video: Otec so synom išli na ryby, ulovili žraloka
25.8.2011
Kevin Stevens a jeho 9-ročný syn Hunter sa túto nedeľu vydali na svojom kajaku chytať ryby na more. Rybárčili len pár kilometrov od pobrežia Texasu, keď za vlasec zabralo niečo veľké. Ukázalo sa, že to bol asi dvojmetrový žralok, Stevensovi pritom trvalo takmer jednu hodinu, kým sa mu ho podarilo dostať nad hladinu. Nebolo to prvýkrát, čo sa otcovi a synovi podarilo chytiť žraloka, no vždy predtým to boli pomerne malí jedinci. Hunter úlovok natočil na kameru, na videu vidieť aj to ako sa so žralokom "rozlúčil", keďže ten opäť skončil v mori.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Ako cestovať vlakom a nezaplatiť ani cent
25.8.2011
Hoci cestovanie vo veľkom kufri pravdepodobne nepredstavuje pre čiernych pasažierov úplnú novinku, holandský mladík Daniel sa túto formu "bezplatnej" dopravy rozhodol posunúť na novú úroveň. Doma si upravil cestovný kufor tak, že sa dokázal rozdeliť na dve polovice. Vo vlaku potom Daniel vyliezol na batožinový držiak, ľahol si a svoje telo zakryl týmto špeciálnym kufrom. Všetko natáčala na kameru jeho priateľka Irina, ktorej sa podarilo zachytiť aj nič netušiaceho vlakového sprievodcu i reakcie spolucestujúcich. Ako však Daniel píše v popise k videu, lístok si v skutočnosti kúpil a celé to bolo mienené len ako vtip.
Komentáre:  0
Česi majú svoj prvý vlastný smartfón
Česi majú svoj prvý vlastný smartfón
25.8.2011
Na trh s mobilnými telefónmi prichádza prvý český smartfón s názvom Verzo Kinzo. Spoločnosť Verzo ho vyvinula spolu s domácim dizajnovým štúdiom Novague. Kinzo príde na trh s vlastnou grafickou interpretáciou populárneho mobilného operačného systému Android. Zástupcovia značky Verzo vedia, že ich smartfón nie je najtenší, najľahší ani najrýchlejší na trhu. Osloviť záujemcov má inými aspektmi. O telefóne tvrdia, že je iný, originálny a neopozeraný, ale aj spoľahlivý a funkčný. Technické detaily zatiaľ chýbajú. Predaj zariadenia bude prebiehať cez webovú stránku Verzo.com. Spoločnosť oznámila, že chce smartphone predávať v Európe aj v USA.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Skončí sa nekonečný príbeh národného štadióna v roku 2014?
Skončí sa nekonečný príbeh národného štadióna v roku 2014?
25.8.2011
V roku 2014 by slovenská futbalová reprezentácia mohla hrať na Národnom futbalovom štadióne Jána Popluhára. Vyplýva to z návrhu ministra školstva Eugena Jurzycu (SDKÚ-DS), ktorý by mal ísť v najbližších dňoch do medzirezortného pripomienkového konania. S výstavbou by sa malo začať koncom roka 2012, stavba by mala trvať 18 mesiacov. Návrh počíta so súťažou projektov, pričom jej víťazovi štát poskytne dotáciu pokrývajúcu časť nákladov na výstavbu štadióna. Princíp súťaže sa podľa návrhu bude týkať aj samotnej lokality. Návrh financovania výstavby národného futbalového štadióna má ambície vytvoriť pravidlá aj pre budúce športové stavby národného významu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Vedci objavili v Tatrách stopy dinosaurov
Vedci objavili v Tatrách stopy dinosaurov
25.8.2011
Tím poľského paleontológa Grzegorza Niedźwiedzkého objavil na poľskej i slovenskej strane Tatier sedem typov fosílnych nálezov. Medzi nimi sa nachádzajú aj fosílne stopy dravých dvojnohých dinosaurov, príbuzných dinosaura Dilophosaurus, ktorého umelci stvárnili vo filme Jurský park, ale aj stopy drobnejších bylinožravých dinosaurov či stopy predkov veľkých bylinožravcov, ako bol napríklad Camarasaurus. Skameneliny pochádzajú spred zhruba dvesto miliónov rokov, keď ešte Tatry neexistovali. Pôvodné stopy, ktoré vznikli na brehu jazera na ostrove uprostred triasového mora, sa však vďaka vrásneniu ocitli v horách.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Lady Gaga príde na návštevu k Simpsonovcom
Lady Gaga príde na návštevu k Simpsonovcom
25.8.2011
Americká speváčka Lady Gaga sa objaví v populárnom animovanom seriáli Simpsonovci (angl. The Simpsons), ktorý vysiela televízna stanica Fox. Konkrétne bude hosťovať v epizóde s názvom Lisa Goes Gaga, pričom svoju animovanú verziu sama narozpráva. Lady Gaga pricestuje do fiktívneho Springfieldu povzbudiť Lisu, no celé sa to skončí bozkom pre Marge. Speváčka by mala zaspievať úryvok zo svojho singlu Judas. "Tieto postavy sú tak úžasne presvedčivé, úprimné, divoké a vtipné. Neustále musím myslieť na tú úprimnosť humoru," opísala svoj vzťah k seriálu 25-ročná umelkyňa. Postava Lady Gagy sa už raz v seriáli objavila ako partnerka Eltona Johna na odovzdávaní Zlatých glóbusov, no nie s hlasom skutočnej speváčky.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Nemecká polícia nahradí legendárnych nemeckých ovčiakov iným plemenom
Nemecká polícia nahradí legendárnych nemeckých ovčiakov iným plemenom
25.8.2011
Polícia v niektorých nemeckých spolkových krajinách postupne nahrádza nemeckých ovčiakov plemenom belgického ovčiaka, ktorý je známy aj ak Malinois. V štáte Severné Porýnie-Vestfálsko má polícia k dispozícii už len 26 nemeckých ovčiakov, no až 281 psov Malinois. Belgické plemeno je podľa tamojších expertov v priemere zdravšie, odvážnejšie, spoľahlivejšie, fyzicky robustnejšie a na rozdiel od nemeckých ovčiakov môže byť použité aj na stopovanie a pachové práce. "Nemá to však nič spoločné s tým, že by bol nemecký ovčiak príliš hlúpy," tvrdí špecialista Günther Bonke. Podľa hovorcu spolkovej polície sa však neplánuje takáto výmene i na federálnej úrovni.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Družičku nahradil na svadbe iPad
25.8.2011
Renee Armstrongová už dávno sľúbila svojej najlepšej kamarátke Jamie Wilbornovej, že jej na svadbe pôjde za družičku. V deň sobáša, ktorý sa konal v Denvere, sa ale nachádzala v 2 500-kilometrov vzdialenom meste Richmond v štáte Virginia. Na obrade sa však predsa len zúčastnila, a to vďaka iPadu. Jeden zo svadobčanov niesol tablet uličkou smerom k oltáru a Armstrongová tak mohla sledovať všetko dianie na svadbe. "Bolo to úžasné. Počas obradu som mala slzy v očiach," povedala družička. Armstrongová, resp. jej podobizeň, sa dokonca objavila aj na svadobných fotografiách.
Komentáre:  0
V Spojených arabských emirátoch pripadá na sto žien až 220 mužov
V Spojených arabských emirátoch pripadá na sto žien až 220 mužov
24.8.2011
V celosvetovom priemere pripadá v súčasnosti na sto žien a dievčat 101 mužov a chlapcov. Podľa expertov tak na Zemi žije približne rovnaké množstvo zástupcov oboch pohlaví. Najväčší nepomer je v Spojených arabských emirátoch, kde na sto žien a dievčat prípadá až 220 mužov a chlapcov. Naopak, najnižšie hodnoty zaznamenalo za rok 2011 Zimbabwe s pomerom 83 mužov na sto žien. Na Slovensku je to aktuálne 94 mužov na sto žien. Celosvetovo sa rodí viac chlapcov než dievčat (107 ku 100), pričom najvyrovnanejší je tento pomer v Juhoafrickej republike (102 ku 100), naopak najviac chlapcov sa rodí v Číne (1133 ku 1000). Jednou z mála krajín, kde žije viac starých mužov než žien, sú Spojené arabské emiráty.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Výnosný biznis: Newyorská firma prenajíma trávnik
Výnosný biznis: Newyorská firma prenajíma trávnik
24.8.2011
Podnikateľský zámer, na ktorom agentúra The Participation Agency zarába tisíce dolárov, by sa takmer určite nestal rentabilným v akomkoľvek meste. Firma totiž uponáhľaným Newyorčanom prenajíma trávnik priamo v pokojnejšej časti Manhattanu. Obyvatelia veľkomesta tak môžu na ploche s rozlohou 300 metrov štvorcových grilovať, kúpať sa v detskom bazéne či len tak posedávať na tráve v kruhu priateľov. Zo začiatku rozpačitý projekt sa v prehriatom veľkomeste stal okamžitým hitom. Základná cena za prenajatie dvora na hodinu je 50 amerických dolárov (takmer 35 eur). Za šmykľavku si priplatíte v prepočte 70 eur, za barbecue 100 eur a za detský bazén ďalších 140 eur.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Hlúpa hra tínedžera sa takmer skončila tragédiou
24.8.2011
Austrálska železničná spoločnosť zverejnila videozáznam mladíka, ktorý si na zastávke Mawson Lakes v meste Adelaide krátil čas veľmi nebezpečnou "hrou". Zábery bezpečnostnej kamery zo stanice a priamo z vlaku ukazujú, ako sa sedemnásťročný tínedžer snaží tesne prebehnúť pred rušňom, ktorý sa rútil rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu. Austrálčan si pri nebezpečnej zábavke poranil členok. Incident sa odohral ešte v apríli, no len minulý týždeň rozhodol tamojší súd o chlapcovom treste za "bezdôvodné zastavenie vlaku". Sudca prikázal mladíkovi verejnoprospešné práce a musí tiež rušňovodičovi napísať ospravedlňujúci list.
Komentáre:  1
Holandsko je na čele rebríčka FIFA, Slovensko už na 26. mieste
Holandsko je na čele rebríčka FIFA, Slovensko už na 26. mieste
24.8.2011
Futbalisti Holandska sa po prvý raz od roku 1993 dostali do čela rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Z prvého miesta tak zosadili dlhodobých lídrov Španielov. Holandsko sa stalo siedmym národným tímom, ktorý kraľuje v rebríčku FIFA od jeho zrodenia. Doteraz sa to podarilo aj Argentíne, Brazílii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku. Tretia priečka patrí Nemcom, štvrtí sú Angličania a piati Uruguajčania. Nasledujú Brazília, Taliansko, Portugalsko, Argentína a elitnú desiatku uzatvára Chorvátsko. Slovensko si zásluhou víťazstva v prípravnom zápase nad Rakúskom mierne polepšilo, keď postúpilo o tri miesta na 26. pozíciu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Až 90 percent biologických druhov na Zemi stále nepoznáme
Až 90 percent biologických druhov na Zemi stále nepoznáme
24.8.2011
Kanadskí vedci z Dalhousie University v Halifaxe s pomocou novej metodológie odhadli, že na Zemi žije asi 8,7 milióna biologických druhov. Svoje výsledky zverejnili v utorok v odbornom časopise PLoS Biology. Približne 90 percent živých druhov však podľa expertov ešte nie je vedecky zdokumentovaných. Nemáme tak poznatky o asi 86 percentách všetkých suchozemských druhov a 91 percentách morských druhov. V štúdii sa tiež uvádza, že iba sedem percent húb a 12 percent živočíchov bolo identifikovaných, v porovnaní so 72 percentami rastlín. "Sme prekvapivo neznalí toho, koľko druhov žije dnes na Zemi a ešte menej vieme o tom, o koľko ich môžeme prísť," uviedol univerzitný zoológ Robert May.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Francúzski boháči spísali petíciu. Žiadajú vládu, aby im zvýšila dane
Francúzski boháči spísali petíciu. Žiadajú vládu, aby im zvýšila dane
24.8.2011
Skupina Francúzov, ktorí patria k najbohatším ľuďom v krajine, vyzvali vládu, aby im zvýšila dane. V petícii, ktorú zverejnili na internetovej stránke týždenníka Le Nouvel Observateur, žiada dedička kozmetickej spoločnosti L'Oreal (na obr.), šéf francúzskeho ropného koncernu Total, šéf banky Société Générale a ďalší bohatí jednotlivci, aby bol "vytvorený" špeciálny príspevok, ktorý by sa vzťahoval na majetnejších ľudí. Ten má vláde pomôcť riešiť finančné problémy Francúzska. Petícia nasleduje po podobnej výzve amerického miliardára Warrena Buffetta, ktorý žiadal americkú vládu, aby jemu a ďalším miliardárom či milionárom zvýšila dane a prispela tým k znižovaniu rozpočtového schodku.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Nemec si z bytu urobil mučiareň, Izraelčanku väznil v telefónnej búdke
Nemec si z bytu urobil mučiareň, Izraelčanku väznil v telefónnej búdke
24.8.2011
Utrpenie 26-ročnej ženy z Izraela, ktorú minulý piatok uniesol v Hamburgu 30-ročný Thomas Fischer, malo šťastný koniec. Izraelčanke sa totiž podarilo ujsť, v zajatí tak strávila len niekoľko hodín. Polícia opísala dvojizbový byt únoscu ako "veľkú mučiareň". Spútanú Izraelčanku Fischer umiestnil do upravenej telefónnej búdky. Tá bola zvukovo izolované a mala slúžiť ako cela. Zabudol však zamknúť dvere. Unesená z bytu utiekla tak, že hlavou prerazila okno, ktoré chránil ostnatý drôt. Následne sa jej podarilo kontaktovať políciu, ktorá Fischera zatkla. Dvojica sa podľa polície navzájom poznala, nebol však medzi nimi žiaden romantický vzťah. Fischer však začal byť ženou posadnutý a jej únos pripravoval niekoľko mesiacov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Google+ na tom nie je až tak zle, neaktívnych užívateľov je menej
Google+ na tom nie je až tak zle, neaktívnych užívateľov je menej
24.8.2011
Podľa nedávno zverejnenej analýzy portálu bimeanalytics.com je až 83 percent užívateľov sociálnej siete Google+ neaktívnych. Tieto informácie vyvolali vášnivé diskusie medzi odborníkmi, blogermi i samotnými užívateľmi Google+. Internetová stránka bimeanalytics.com preto zverejnila upresnenie, podľa ktorého bol v prieskume za "aktívneho užívateľa" považovaný ten človek, ktorý na Google+ napísal aspoň jeden verejný príspevok. Medzi neaktívnymi užívateľmi tak môže byť veľa tých, ktorí túto sociálnu sieť využívajú napríklad len na sledovanie zaujímavých osobností, alebo jednoducho svoje príspevky smerujú len svojim priateľom, ale nie verejne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
USA: Slepého muža obvinili z nelegálneho sťahovania porna
USA: Slepého muža obvinili z nelegálneho sťahovania porna
24.8.2011
Nezabezpečená Wi-Fi sieť môže ničnetušiacim užívateľom spôsobiť vážne, dokonca až právne problémy. Len nedávno sa napríklad súd v americkom Chicagu zaoberal prípadom 70-ročnej vdovy, ktorú obvinili z toho, že nelegálne sťahovala pornografický materiál zo siete BitTorrent. Žalobe pre porušenie autorských práv najnovšie čelí aj slepý Američan. Kalifornské pornoštúdio Imperial Enterprises totiž podalo hromadnú žalobu na tisícky užívateľov, ktorí si podľa výpisov z dátových prenosov nelegálne sťahovali porno. Muž tvrdí, že jeho Wi-Fi sieť v tej dobe nebola zabezpečená, rozhodol sa však, že štúdiám mimosúdne zaplatí peňažnú pokutu, pretože hroziaci súdny spor by podľa neho trval príliš dlho.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zemetrasenie zasiahlo i Biely dom, poškodilo Washingtonov pamätník
24.8.2011
Americká Správa národných parkov oznámila, že zemetrasenie s magnitúdou 5,9, ktoré v utorok zasiahlo východné pobrežie USA, pravdepodobne poškodilo Washingtonov pamätník v hlavnom meste. Hovorca správy Bill Line uviedol, že pri vrchole obelisku vysokého 169 metrov objavili trhlinu, pamätník preto z bezpečnostných dôvodov až do odvolania uzavrú pre verejnosť. Vo Washingtone tiež otrasy poškodili Národnú katedrálu. Po otrasoch sa automaticky vypli dva jadrové reaktory elektrárne North Anna Power Station v okrese Louisa. Elektráreň sa nachádza v blízkosti epicentra, zemetrasenie tam však škody nespôsobilo.
Komentáre:  0
Lekárka chce vystrašiť zlodejov: Na plot si dala injekčné striekačky
Lekárka chce vystrašiť zlodejov: Na plot si dala injekčné striekačky
24.8.2011
Lekárka z brazílskeho mesta Sobradinho sa v boji proti zlodejom rozhodla použiť netradičnú zbraň. Na plot okolo svojho pozemku umiestnila vo štvrtok 18. augusta injekčné striekačky infikované vírusom HIV. Na plot následne pripevnila ceduľku s nápisom: "Múr s krvou infikovanou HIV. Nevstupovať." Postup lekárky vyvolal ostré protesty susedov. Správca budovy preto nariadil lekárke, aby do piatich dní striekačky odstránila a uložil jej finančnú pokutu. Prípad bude vyšetrovať aj tamojšia lekárska rada. "Akýkoľvek krok, ktorým môže človek, ba dokonca lekár, ohroziť pacienta alebo iného človeka, je odsúdeniahodný," uviedol sekretár lekárskej rady Farid Buitrago.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Matka týrala syna, ktorého adoptovala z Ruska. Chcela byť v televíznej šou
24.8.2011
Tridsaťšesťročnú Jessicu Beagleyovú z Aljašky v utorok uznal súd vinnou z týrania jej 7-ročného syna, ktorého adoptovala z Ruska. Chlapca okrem iného trestala tak, že mu do úst striekala pikantnú omáčku a nútila ho sprchovať sa v studenej vode. Cieľom Američanky mala údajne byť jej snaha dostať sa do šou televízneho psychológa Dr. Phila. Beagleyovej dcéra týrania zachytila na kameru, pričom videozáznam matka ukázala v televízii s tým, aby jej psychológ pomohol. K neprimeraným spôsobom trestania sa mala podľa obhajoby Beagleyová uchýliť po tom, čo "tradičné" metódy zlyhali. Odsúdenej hrozí najviac jednoročný trest odňatia slobody.
Komentáre:  0
V maďarských rádiách hrali pesničky od Elánu, zaplatila to SACR
V maďarských rádiách hrali pesničky od Elánu, zaplatila to SACR
23.8.2011
V počte zahraničných turistov obsadzuje Slovensko v Európe spodné priečky. Viac cudzincov ročne priláka dokonca aj Albánsko či Litva. Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) chce zlú pozíciu našej krajiny zmeniť aj propagáciou našej kultúry so zameraním na populárnu hudbu, folklór i gastronómiu. Posledným pokusom bola kampaň v Maďarsku, kde mali spropagovať Slovensko aj pesničky Elánu či Petra Dvorského v rádiových spotoch. Odborníci sú však skeptickí. "Propagáciu Slovenska v zahraničí prostredníctvom rádií nepovažujem za rozumne investované peniaze," hovorí odborník na marketingovú komunikáciu Marián Timoracký z United Consultants.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Video: Staré pánske košele nemusíte vždy vyhadzovať
23.8.2011
Dámy, ak sa vám páči vzor na pánskej košeli a podobný nemôžete nájsť na žiadnych šatách alebo látke, existuje ešte jedno riešenie - môžete si z takejto košele urobiť plnohodnotný dámsky kus oblečenia. Nebudete však k tomu potrebovať ihlu, niť ani nožnice. Primerane veľkú košeľu totiž stačí na ženskom tele vhodným spôsobom poskladať a uviazať. Návod ako postupovať ukazuje v tomto klipe ruská modelka Ira Zvidrinová. Tej sa okrem šiat podarilo vytvoriť aj sukňu a niekoľko štýlových topov.
Komentáre:  0
Video: Vo Švajčiarsku sa konalo najväčšie európske stretnutie "obojživelníkov"
23.8.2011
Obojživelné vozidlá možno bez nadsádzky označiť ako skutočné off-roady - okrem pohybu na súší totiž dokážu bez problémov manévrovať aj vo vode. Vo švajčiarskej obci St. Blaise v kantóne Neuchatel sa uplynulý týždeň konal 26. ročník stretnutia fanúšikov takýchto vozidiel. Zúčastnilo sa na ňom až 55 "obojživelníkov", ktoré preplávali tamojšie jazero Neuchatel. Možno preto hovoriť o najväčšej akcii podobného druhu v Európe. Od roku 1987 sa skupina nadšencov stretla vo viacerých európskych krajinách vrátane Švédska, Talianska a Nemecka. Budúci ročník tohto podujatia sa bude konať v Nórsku.
Komentáre:  0
Nové USB nahradí napájacie káble
Nové USB nahradí napájacie káble
23.8.2011
Napájacie káble pre tlačiarne, monitory a ostatné počítačové periférie sa v najbližších rokoch môžu stať minulosťou. Vynovené USB porty budú schopné dodávať zariadeniam pre ich napájanie až 100 wattov energie. To je dvadsaťnásobne viac, ako zvláda nový štandard USB 3.0. Jediný kábel tak bude schopný zaistiť nielen rýchlu výmenu dát, ale aj dodávku energie potrebnú na prevádzku energeticky náročnejších zariadení. Na novej špecifikácii skupina USB 3.0 Promoter Group v súčasnosti pracuje. USB štandard sa v posledných rokoch presadil ako štandard pre nabíjanie menších mobilných zariadení.
Médiá: 3
Komentáre:
0
HC Lev Poprad chce mať fanúšikov aj z iných krajín strednej Európy
HC Lev Poprad chce mať fanúšikov aj z iných krajín strednej Európy
23.8.2011
Už o 17 dní odohrá v Poprade svoj prvý zápas nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Lev Poprad. Domovské mesto tímu je najzápadnejšie položené v celej lige a prvým mimo bývalého Sovietskeho zväzu. Najbližší súper Dinamo Minsk je vzdialený až 900 kilometrov. Okrem materiálnych zmien, ktoré sú viditeľné najmä na stavebných prácach na popradskom zimnom štadióne, si HC Lev buduje aj hokejové zázemie s fanúšikmi. "Sme v spojení s fanklubom extraligového HK Poprad, členovia oboch klubov sa budú prelínať. Zacielili sme aj na hokejových priaznivcov v Česku, Poľsku i v ďalších krajinách a podľa reakcie sa zdá, že projekt HC Lev nebude len popradský, tatranský či slovenský, ale možno stredoeurópsky," uviedol obchodný a finančný riaditeľ Levov Marcel Binek.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Tropické horúčavy sú veľkou záťažou pre chorých i zdravých
Tropické horúčavy sú veľkou záťažou pre chorých i zdravých
23.8.2011
V utorok platí kvôli vysokým teplotám od obeda do 18.00 h meteorologická výstraha prvého stupňa. Tá sa vzťahuje na územie západného a juhozápadného Slovenska, kde maximálne teploty vzduchu môžu dosahovať 33 až 35 stupňov. Takéto horúčavy sú podľa lekárov pre organizmus veľkou záťažou. Ak vlhkosť vzduchu presiahne 70 percent a je dusno, mali by sa pobytu vonku vyhýbať predovšetkým ľudia s chorobami srdca a ciev. Dôležité je dodržiavať v horúčave pitný režim - nosiť pri sebe pitie. Nie sú vhodné nápoje s kofeínom a alkohol, vrátane piva. Varujúcimi príznakmi vyčerpania z tepla sú bolesti hlavy, silné potenie a studená a vlhká pokožka.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Nadal v roku 2005 takmer ukončil kariéru a dal sa na golf
Nadal v roku 2005 takmer ukončil kariéru a dal sa na golf
23.8.2011
Jeden z najlepších tenistov sveta Rafael Nadal v roku 2005 pre vážne zranenie ľavej nohy takmer ukončil tenisovú kariéru a uvažoval o prechode do profesionálneho golfu. "Noha je teraz pod kontrolou, ale nesmiete zaspať na vavrínoch," uviedol Nadal. Španiel to priznal vo svojej autobiografii "Rafa: Môj príbeh", ktorá na zámorskom trhu oficiálne vychádza v utorok. Druhý hráč svetového rebríčka v knihe priznal aj niektoré skutočnosti zo svojho súkromného života. "Musí zaspávať pri rozsvietenej lampe alebo pri pustenom televízore," uviedla Nadalova matka Maria Parerová a dodala: "Nenávidí rajčiny, strúhaný syr a šunku. A do hlbokej vody ani nevlezie!"
Médiá: 3
Komentáre:
0
Logitech uviedol hernú myš pre pravákov aj ľavákov
Logitech uviedol hernú myš pre pravákov aj ľavákov
23.8.2011
Spoločnosť Logitech predstavila "obojrukú" hernú myš (Gaming Mouse G300). Chce tak vyjsť v ústrety hráčom, pre ktorých je dominantná ľavá ruka hendikepom, keďže väčšina ergonomicky tvarovaných počítačových myší je prispôsobená len pre pravákov. Myš obsahuje deväť programovateľných ovládacích prvkov rozmiestnených po jej povrchu. Hráč si môže uložiť tri herné profily priamo do vstavanej pamäte, bez nutnosti neustálej konfigurácie profilov pri zmene systému, v ktorom bude myš používaná. Logitech Gaming Mouse G300 má byť dostupná v Európe od septembra za cenu vo výške okolo 40 eur.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk