AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Cesta okolo sveta za 60 sekúnd
19.9.2011
To čo literárnemu hrdinovi, pánovi Phileasovi Foggovi, trvalo 80 dní, môže vám zabrať len jednu jedinú minútu. A to vďaka americkému učiteľovi prírodných vied Jamesovi Drakeovi, ktorý na vytvorenie tohto videa o ceste okolo sveta použil 600 fotografií povrchu Zeme z paluby Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). Tá sa po zemskej orbite pohybuje rýchlosťou zhruba 350 kilometrov za hodinu, no pre účely tohto videa boli zábery jej cesty zrýchlené. ISS svoju púť začína v noci nad Tichým oceánom, následne preletí nad Severnou a Južnou Amerikou a jej cesta sa tu končí nad Antarktídou.
Komentáre:  0
Legendárny Cirque du Soleil príde prvýkrát na Slovensko
19.9.2011
Od 15. do 19. februára 2012 si diváci na bratislavskom Štadióne Ondreja Nepelu budú môcť pozrieť vystúpenia jednej z najlepších cirkusových zoskupení sveta Cirque du Soleil. Akrobati a umelci z 20 krajín tu ukážu predstavenie s názvom Saltimbanco. Ide o najdlhšiu putujúcu šou zoskupenia, ktoré zhliadlo už viac ako 11,5 miliónov divákov. Saltimbanco, z talianskeho "saltare banco", čo doslova znamená "skákať na lavičke". Vstupenky na zakúpenie budú k dispozícii od 23. Septembra 2011, cena jednej by sa mala pohybovať od 29 do 69 eur. Celkovo sa v Bratislave odohrá sedem predstavení.
Komentáre:  0
Záhada "lesného chlapca": Ray mohol žiť aj v Česku
Záhada
19.9.2011
Piateho septembra sa na berlínskej radnici zjavil sedemnásťročný chlapec Ray. Tínedžer, ktorý hovorí plynule anglicky, úradom tvrdil, že žil so svojím otcom päť rokov v nemeckých lesoch. Pred viac ako dvoma týždňami jeho otec údajne zomrel, pochoval ho preto do jamy a zakryl kameňmi. Chlapec tvrdí, že nevie žiadne ďalšie podrobnosti o svojej identite, nepozná odkiaľ pochádza a ani svoje priezvisko. Polícia zatiaľ nenašla žiadne dôkazy, ktoré by Rayovu teóriu vyvracali, s pomocou lingvistických expertov sa snaží určiť chlapcov prízvuk, a tým aj lokalitu odkiaľ môže pochádzať. Úrady sa tiež domnievajú, že tínedžer mohol žiť aj v českých alebo rakúskych lesoch na hraniciach s Bavorskom.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Prieskum: Svoje povolanie najviac nenávidia IT riaditelia
Prieskum: Svoje povolanie najviac nenávidia IT riaditelia
18.9.2011
Odborníci na univerzite v americkom Chicagu uskutočnili zaujímavý prieskum, ktorý u zamestnancov rôznych profesií skúmal mieru spokojnosti a pocit naplnenia z práce. Výsledky, ktoré zverejnil časopis Forbes, sú však pomerne prekvapujúce. Svoje zamestnanie majú zo všetkých najradšej kňazi a iní duchovní. Za nimi sa umiestnili hasiči, fyzioterapeuti a autori. Naopak, v zozname najnenávidenejších profesií figurujú také, ktoré sú spravidla veľmi dobre zaplatené. Úplne najnespokojnejší sú riaditelia v oblasti informačných technológií, ktorí svoje povolanie "nemusia" len o čosi viac ako ich kolegovia v oblasti predaja a marketingu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Davis Cup: Slovenskí tenisti zdolali Ukrajincov
Davis Cup: Slovenskí tenisti zdolali Ukrajincov
18.9.2011
Slovenskí tenisti tretí rok v rade zvládli zápas o záchranu v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára. O rozhodujúci tretí bod proti Ukrajine sa na antuke pod otvorenou strechou v Sibamac aréne postaral Martin Kližan, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal favorizovaného Sergija Stachovského za 3.11 h v štyroch setoch 6:4, 3:6, 7:6 (6) a 6:2. "Bol to veľmi kvalitný zápas, taký som aj očakával. Tajbrejk mal pre mňa šťastný koniec, bolo to o náhode. Sergij bol v tom sete lepší a mal strašný náskok. Už som neveril, že to ešte zvládnem, ale podarilo sa. Bol to zlomový bod celého stretnutia," uviedol po nedeľňajšom stretnutí Martin Kližan.
Médiá: 4
Komentáre:
0
BBC: Berlusconi sa pred kamarátom chválil počtom sexuálnych partneriek
BBC: Berlusconi sa pred kamarátom chválil počtom sexuálnych partneriek
18.9.2011
Britská štátna televízia BBC v sobotu zverejnila prepisy telefónnych rozhovorov súčasného talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho. Záznamy pochádzajú z rokov 2008 a 2009, dohromady sú obsiahnuté na takmer tisíc stranách. V jednom z nich z 1. januára 2009 Berlusconi povedal svojmu známemu podnikateľovi Giampaolovi Tarantinimu, že 11 žien čakalo za jeho dverami, ale že "urobil len" osem z nich, pretože nebolo možné "urobiť" všetky. Prokurátori sa v súčasnosti začali zaoberať Tarantinovými aktivitami. Medzi septembrom 2008 a májom 2009 Tarantini najal podľa talianskej prokuratúry 30 "mladých a štíhlych" dievčat, ktorým povedal, čo si majú obliecť a ako sa majú na večierkoch správať.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Vo Fínsku zakázali predaj "simpsonovského" piva
Vo Fínsku zakázali predaj
18.9.2011
Fínske úrady zakázali predaj piva značky "Duff", ktorého výrobcovia sa zjavne inšpirovali známym americkým animovaným seriálom Simpsonovci. Chmeľový nápoj rovnakého názvu a veľmi podobného dizajnu je totiž najobľúbenejšou pivnou značkou hlavného hrdinu seriálu Homera. Podľa fínskej štátnej televízie YLE sa regulačný úrad obáva toho, že by sa nápoj mohol kvôli popularite seriálu Simpsonovci stať vyhľadávaným medzi deťmi a mladistvými. "Obzvlášť typ písma použitý na fľaši piva Duff silne odkazuje na kreslený seriál Simpsonovci, ktorý sledujú aj deti," uvádza sa vo vyhlásení kontrolného orgánu. V prípade porušenia zákazu predaja hrozí pokuta vo výške 50-tisíc eur.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Futbalista David Beckham predával pánske voňavky
18.9.2011
Futbalová ikona David Beckham v súčasnosti pôsobí v americkom tíme LA Galaxy, no odborníci už teraz špekulujú o jeho ďalšom pôsobisku. Ak by sa mu však nepodarilo získať kontrakt so žiadnym klubom, mohol by sa pomerne úspešne živiť aj ako predavač parfumov. Práve takúto úlohu totiž zaujal v zábavnej šou Ellen, keď sa v obchodnej sieti Target pokúšal predať kolínske vody nič netušiacim zákazníkom. Musel pritom počúvať pokyny, ktoré mu cez slúchadlo dávala moderátorka Ellen. Vo všeobecnosti možno konštatovať, že sa Beckhamovi v jeho novej práci darilo, i keď ho jedna staršia pani spoznala.
Komentáre:  0
Video: Ruskí miliardári sa pobili v televíznej diskusii
18.9.2011
Diskusia o svetovej hospodárskej kríze v ruskej televízii NTV sa skončila násilím. Miliardár Alexander Lebedev, ktorý zbohatol v bankovníctve, fyzicky napadol stavbárskeho magnáta Sergeja Polonského. Bývalý agent KGB Lebedev tvrdí, že ho Polonskij provokoval a začal sa mu vyhrážať. Podľa tamojších médií sa pritom obaja podnikatelia nikdy predtým do konfliktu nedostali. Polonskij uvažuje, že na útočníka podá trestné oznámenie. "V kritickej situácii nemáte na výber. Nevidím dôvod, prečo by som ja mal dostať prvý úder. Neutralizoval som ho," povedal Lebedev.
Komentáre:  0
Mačka ušla z domu, po piatich rokoch ju našli o 3 000 km ďalej
Mačka ušla z domu, po piatich rokoch ju našli o 3 000 km ďalej
18.9.2011
Koncom roka 2006 sa rodine z amerického štátu Colorado stratila mačka Willow. Spočiatku si mysleli, že sa zviera len niekde zatúlalo a po pár týždňoch sa vráti naspäť. Po uplynutí niekoľkých mesiacoch však už nedúfali, že Willow ešte niekedy uvidia. O to viac museli byť zaskočení, keď im zavolali zamestnanci útulku z New Yorku, ktorý je od ich domu vzdialený približne 2 900 kilometrov. Povedali im, že na jednej z ulíc našli ich mačku. Domáce zvieratko dokázali identifikovať pomocou elektronickému čipu, ktorý mala Willow na tele. Veterinári sa domnievajú, že mačka takú veľkú vzdialenosť neprekonala sama. Pravdepodobne ju niekto do New Yorku zobral a tam sa o ňu určitú dobu staral.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zakladateľ Google prestal používať sociálnu sieť Google+
Zakladateľ Google prestal používať sociálnu sieť Google+
17.9.2011
Nedotiahnutý marketing alebo len nedostatok času? Larry Page, jeden zo spoluzakladateľov a generálny riaditeľ internetového vyhľadávača Google, už viac ako jeden mesiac nezverejnil žiaden nový príspevok na svojom profile na novej sociálnej sieti Google+. Práve tá by sa mala stať najväčším konkurentom doterajšieho lídra na trhu - Facebooku. Krátko po spustení Google+ pritom Page napríklad zverejnil na profile fotografie zo svojej dovolenky, či vo verejnom príspevku zagratuloval kolegom, keď projekt dosiahol prvých 10 miliónov užívateľov. Hovorca spoločnosti Google sa k prípadu odmietol vyjadriť. Poukázal však na to, že okrem verejných príspevkoch sa dá na Google+ komunikovať aj neverejne.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Holandský cyklista prekonal rekord. Dosiahol rýchlosť 130 km/h
17.9.2011
Sebastiaan Bowier, študent univerzity v holandskom Delfte, prekonal európsky rýchlostný rekord v cyklistike. V prostredí Nevadskej púšte v Spojených štátoch sa mu so svojím špeciálnym aerodynamickým bicyklom podarilo dosiahnuť rýchlosť 129,61 kilometra za hodinu. Špeciálny bicykel váži iba dvadsať kilogramov a s pomocou počítačovej simulácie ho vytvorili holandskí študenti. Najrýchlejším cyklistom na svete však ostáva Kanaďan Sam Whittingham, ktorému sa v septembri 2009 podarilo na svojom bicykli dosiahnuť rýchlosť 133,27 kilometra za hodinu.
Komentáre:  0
Zem niekedy bombardovali meteority zo zlata
Zem niekedy bombardovali meteority zo zlata
17.9.2011
Odkiaľ sa na planéte Zem zobralo zlato? Podľa novej vedeckej teórie tento drahý kov pochádza z vesmíru. Analýza vzoriek najstarších pozemských hornín, ktorú nedávno vykonali britskí vedci, totiž ukázala, že zásoby vzácnych kovov v zemskej kôre sú výsledkom meteorického bombardovania. Zhruba 200 miliónov rokov po vzniku Zeme bol jej povrch intenzívne bombardovaný meteoritmi s vysokým obsahom zlata a iných drahých kovov. Bolo to v čase, keď zemská kôra už nebola roztavená, a preto meteority zostali na povrchu planéty. "Štúdia ukázala, že väčšina vzácnych kovov, na ktorých je založená naša ekonomika, získala naša planéta len vďaka šťastnej náhode," povedal jeden z autorov štúdie Matthias Willbold.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Zákazníci v obchode len o vlások unikli smrti
17.9.2011
V utorok došlo v kalifornskom meste Mission Viejo k hrozivo vyzerajúcej nehode. Osemdesiatpäťročná vodička červeného cadillacu sa snažila zaparkovať na mieste pre invalidov, omylom však šliapla na plyn a auto cez výklad vletelo priamo do cyklistickej predajne. Dvaja ľudia sa len o vlások vyhli vozidlu, ktoré nakoniec narazilo do steny. Starenke a ani jej vnučke, ktorá sedela na sedadle spolujazdca, sa nič nestalo. Vážne neutrpeli ani tri ďalšie osoby, ktoré vidieť na záberoch z bezpečnostnej kamery. Škodu v obchode predbežne vyčíslili na 20 až 30-tisíc amerických dolárov (zhruba 21-tisíc eur).
Komentáre:  1
Filipínky zastavili klanovú vojnu, odopreli mužom sex
Filipínky zastavili klanovú vojnu, odopreli mužom sex
17.9.2011
Obyvateľov dediny Dodo na juhu Filipín už dlhšiu dobu sužovali násilnosti medzi dvomi moslimskými klanmi. Tí sa sporili o peniaze, pozemky a politický vplyv v obci. Na programe dňa boli okrem bitiek aj prestrelky. Situáciu sa však rozhodli riešiť tamojšie ženy, ktorým konflikt taktiež znemožňoval predávať svoje výrobky, keďže väčšina z nich sa živí ako šičky. Svojim manželom a druhom preto pohrozili, že v prípade ak neprestanú, odoprú im sex. O prípade informoval Rico Salcedo z úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), podľa ktorého bola hrozba sexuálne abstinencie účinná a situácia v dedine sa odvtedy upokojila.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Letecká šou v Nevade sa skončila tragédiou
17.9.2011
Tragédiou sa v piatok skončil každoročný letecký deň v meste Reno v americkom štáte Nevada. Najmenej deväť ľudí zahynulo a 54 utrpelo zranenia po tom, ako sa priamo na divákov zrútilo lietadla P-51 Mustang z obdobia druhej svetovej vojny. Medzi obeťami je aj 74-ročný pilot Jimmy Leeward, ktorý bol údajne skúseným akrobatickým pilotom. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe. Riaditeľ leteckej šou Mike Houghton však pre tamojšie médiá uviedol, že lietadlo malo pravdepodobne technické problémy. "Videla som na mieste ležať časti tiel - nohy, ruky. I tí, čo prežili, nemali niektoré končatiny," uviedla očitá svedkyňa nehody.
Komentáre:  0
Video: Ľadovú plochu v Trenčíne zasypali tisíce ruží
17.9.2011
V Trenčíne sa v piatok odohral zápas prvého kola hokejovej Tipsport extraligy medzi mužstvami Dukla Trenčín a HC 05 Banská Bystrica. Pred začiatkom duelu sa na štadióne odohral krátky pietny akt venovaný Pavlovi Demitrovi, ktorý zahynul 7. septembra pri leteckom nešťastí v Rusku. Organizátori najprv zavesili na čestné miesto nad tribúnami dres Dukly s číslom 38. Po symbolických 38 sekundách ticha pokryli fanúšikovia ľadovú plochu tisíckami červených a žltých ruží. Hokejisti domáceho klubu Dukly Trenčín nastúpili do stretnutia v čiernych dresoch s Demitrovou menovkou a podobizňou.
Komentáre:  0
Na východe sa pobili starenky, jedna druhú ovalila vidlami
Na východe sa pobili starenky, jedna druhú ovalila vidlami
16.9.2011
V júni tohto roka sa vo východoslovenskej obci Šmigovec (okres Snina) pobili dve dôchodkyne. Spúšťačom násilia bol relatívne banálny konflikt. Šesťdesiatsedemročná dôchodkyňa Mária pálila na svojom pozemku trávu. To sa však nepáčilo 83-ročnej Anne, ktorá vošla na Máriin pozemok s vedrom vody, aby oheň uhasila. Starenky sa pohádali a 67-ročná babička následne štyrikrát vidlami udrela pani Annu po chrbte. Spôsobila jej tak zranenia ramenom, na ktoré sa žena musela liečiť desať až štrnásť dní. Podľa prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Jany Karnišovej 67-ročná Mária teraz čelí obvineniu z ublíženia na zdraví.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Motorkár len o vlások unikol nebezpečnej zrážke
16.9.2011
Motocyklistické preteky na okruhu v nemeckom meste Hockenheim museli 10. septembra po hrozivo vyzerajúcej nehode prerušiť. K incidentu došlo len asi jednu minútu po štarte, jeden z pretekárov spadol a jeho motorka sa po trati začala nekontrolovateľne rútiť v protismere. Chýbalo len pár centimetrov a motocykel by narazil do ďalšieho pretekára. Tomu sa celú nehodu podarilo zachytiť na kameru, ktorú mal pripevnené na prilbe. Žiaden z účastníkov kolízie však neutrpel vážne zranenia. Pretekára, ktorý len o vlások unikol vážnej nehode, zasiahol do pravého ramena menší úlomok z havarovanej motorky.
Komentáre:  0
Video: Prvé predstavenie nového Windows 8
16.9.2011
Uplynulú stredu sprístupnila spoločnosť Microsoft testovaciu verziu svojho nového operačného systému s názvom Windows 8. Tá je určená predovšetkým pre programátorov, no stiahnuť a vyskúšať si ju môže ktokoľvek. Súčasťou "Osmičky" bude nové prostredie Metro s rôznymi aplikáciami, ktoré ju primárne určené pre dotykové zariadenia. Zachované však ostane aj klasické grafické používateľské rozhranie (Aero), na ktoré sme navyknutí zo systémov Windows Vista a Windows 7. Portál zive.cz pripravil prvé predstavenie vývojárskej verzie nového operačného systému.
Komentáre:  0
Veľký satelit sa zrúti na Zem, úlomky môžu dopadnúť aj na pevninu
Veľký satelit sa zrúti na Zem, úlomky môžu dopadnúť aj na pevninu
16.9.2011
Vedci z Amerického úradu pre letectvo a vesmír (NASA) oznámili, že už nemajú pod kontrolou vyradený vedecký satelit UARS. Očakávajú preto, že zariadenie veľké ako autobus sa niekedy koncom septembra zrúti na Zem. Pravdepodobne dopadne niekde na územie medzi Kanadou a Južnou Amerikou. UARS ale podľa predpokladov v našej atmosfére z väčšej časti zhorí. Asi pol tony úlomkov však cez atmosféru prenikne. Zvyšky majú nekontrolovaným pádom skončiť pravdepodobne v oceáne. Je tu však určité riziko, že spadnú aj na pevninu. "Riziko ohrozenia verejného alebo súkromného majetku je extrémne nízke. Doteraz takéto trosky nespôsobili žiadne zranenie," uviedla NASA vo svojom vyhlásení.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Paródia na prezidenta Medvedeva neprešla ruskou cezúrou
16.9.2011
Pred niekoľkými mesiacmi sa na internete objavilo video, na ktorom ruský prezident Dmitrij Medvedev tancuje počas stretnutia so svojimi bývalými spolužiakmi z univerzity. Internetový svet vtedy nadchli predovšetkým prezidentove netradičné tanečné kreácie. Jeho "robotické" pohyby sa podľa BBC dokonca stali tanečnou senzáciou roka. Scénku parodujúcu Medvedevove pohyby, ktorá sa mala objaviť v zábavno-súťažnom programe KVN, však prvý kanál ruskej štátnej televízie nakoniec neodvysielal. Cenzúrou zostal zaskočený aj samotný prezident, ktorý v reakcii zverejnil odkaz na video na svojom Twitter účte.
Komentáre:  0
Halák si dá Demitru na prilbu, Hantuchová mu venovala víťazstvo
Halák si dá Demitru na prilbu, Hantuchová mu venovala víťazstvo
16.9.2011
Brankárovi Jaroslavovi Halákovi pribudne na zadnej strane jeho novej masky podobizeň tragicky zosnulého bývalého slovenského reprezentačného kapitána Pavla Demitru. Jeho meno sa objaví aj na prilbe gólmana tímu Minnesoty Wild Josha Hardinga. Ten si takto chce pripomenúť trojicu hokejistov, ktorí zahynuli počas uplynulých mesiacov - okrem Demitru na zadnej strane jeho masky budú aj mená Ricka Rypiena a Dereka Boogarda. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa zase Demitrovi rozhodla venovať jedno zo svojich víťazstiev. V štvrtkovom stretnutí 2. kola na turnaji WTA Challenge Bell v kanadskom Québec City zdolala Maďarku Melindu Czinkovú.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Apple stiahol aplikáciu, ktorá identifikovala židov
Apple stiahol aplikáciu, ktorá identifikovala židov
16.9.2011
Technologický gigant Apple sa v stredu rozhodol stiahnuť z predaja údajne antisemitskú aplikáciu s názvom "Žid alebo nežid?" (fr. Juif ou pas juif?). Tá bola dostupná vo Francúzsku za sumu 0,79 eura. Užívateľom "pomáhala" zistiť, či má alebo nemá niektorá známa osobnosť židovský pôvod, resp. je vyznavačom židovskej viery. Aplikácia vyvolala pohoršenie viacerých občianskych organizácií, ktoré zvažovali podanie žaloby. Autor aplikácie Johann Levy je však sám žid a obvineniam z antisemitizmu sa bráni. "Cieľom bolo len priniesť židom pocit hrdosti, keď uvidia, že niektorý známy podnikateľ alebo iná osobnosť je tiež židom," povedal programátor.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Weissovi prekáža nízka návštevnosť. V porovnaní so Šeherezádou
Weissovi prekáža nízka návštevnosť. V porovnaní so Šeherezádou
16.9.2011
"Mrzí ma tento nezáujem. Na Šeherezádu príde 30-tisíc ľudí, na klub i hráčov z krajiny majstrov sveta i Európy vo futbale 6-tisíc. Občas sa pýtam, pre koho to vlastne robíme. Ďakujem tým, ktorí prišli," povedal tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. na tlačovej konferencii po zápase so španielskym tímom Athletic Bilbao. Ten sa odohral vo štvrtok na bratislavských Pasienkoch. Prehru slovanistov 1:2 (1:2) v úvodnom stretnutí F-skupiny Európskej ligy UEFA 2011/2012 sledovalo "len" 6 328 divákov. "Bilbao bolo o ten gól určite lepšie. Moji zverenci však dreli, vydali zo seba maximum síl," dodal 46-ročný kouč. Jediný gól domácich strelil v 34. minúte Karim Guédé.
Médiá: 3
Komentáre:
3
Video: Túto loď nič nezastaví, ani nízky most
16.9.2011
Najvyšší stožiar morskej plachetnice Alden 58 Aratinga je vysoký 25 metrov. Dokáže takáto loď podplávať most, ktorého vozovka je vo výške 20 metrov? Drvivá väčšina ľudí by na otázku odpovedala jednoznačne nesúhlasne, no toto video dokazuje, že nič nie je nemožné. Americký kapitán David Parrott predvádza špecifický manéver, pri ktorom nakloní svoju loď na pravú stranu, tak aby celková výška plavidla bola nižšia ako 20 metrov. Používa pritom dve jednotonové závažia, ktoré sú lanom pripevnené práve práve o vrchol najvyššieho stožiara.
Komentáre:  0
Jackie Kennedyová neznášala Martina Luthera Kinga
Jackie Kennedyová neznášala Martina Luthera Kinga
15.9.2011
"Nemôžem sa pozerať na fotku Martina Luthera Kinga bez toho, aby som si nepomyslela, aký odpudivý je ten človek," povedala na audionahrávke Jackie Kennedyová, vdova po zavraždenom americkom prezidentovi Johnovi F. Kennedym, nahranej len štyri mesiace po jeho smrti. Asi osem hodín záznamu zachytáva rozhovor Jackie s historikom Arthurom Schlesingerom, zverejnený však bol len prednedávnom. Lídrovi afroamerického hnutia a bojovníkovi za občianske práva Kingovi nevedela bývalá prvá dáma odpustiť ani to, že údajne prišiel na Kennedyho pohreb opitý. Kriticky sa vyjadrila napríklad aj na adresu indickej premiérky Indíry Gándhiovej a francúzskeho prezidenta Charlesa de Gaullea.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Metlobal na ulici? Nie, to je len čínska upratovacia čata
15.9.2011
Náhodnému okoloidúcemu sa podarilo na kameru zachytiť netradičnú pouličnú bitku, ku ktorej došlo na upršanej ulici vo východočínskom veľkomeste Handan. Jej hlavnými aktérmi boli členovia mestskej upratovacej čaty, ktorí fyzicky útočili na neidentifikovaného muža. Ten na nich predtým údajne slovne zaútočil. Ženy sa na provokatéra rozhodli použiť svoj pracovný nástroj - metly. Jedna z nich ho do hlavy udierala s takou silou, že metlu zlomila. Do útoku sa postupne zapojili takmer všetky pracovníčky. Presný dôvod, prečo k tejto potýčke došlo, však nie je známy.
Komentáre:  0
Intel umožní, aby notebooky vydržali na jedno nabitie celý deň
Intel umožní, aby notebooky vydržali na jedno nabitie celý deň
15.9.2011
Na medzinárodnej konferencii IDF (Intel Developer Forum) v San Franciscu predstavila spoločnosť Intel svoje plány do blízkej budúcnosti. Do dvoch rokov plánuje predstaviť na trhu nové procesory Haswell s extrémne nízkou spotrebou. S notebookmi by tak bolo možné na jedno nabitie pracovať aj 24 hodín. V režime stand-by, s pripojením na internet, by energia mala postačiť až desať dní. Predstavenie nových procesorov bude priamo nadväzovať na aktuálne úsilie Intelu pri presadzovaní segmentu takzvaných Ultrabookov. "Ultrabooky sú našou víziou počítačov budúcnosti," povedal Paul Otellini, generálny riaditeľ Intelu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Austrálčania si budú môcť oficiálne zvoliť "tretie" pohlavie
Austrálčania si budú môcť oficiálne zvoliť
15.9.2011
Muž alebo žena už nie sú jediné dve možnosti, ktoré majú úrady povolené vpisovať do kolonky pohlavie v austrálskych pasoch. Tamojšia vláda sa totiž rozhodla, že umožní aj zápis "tretieho" pohlavia. Znak "X" bude teda znamenať bližšie neurčené pohlavie, ktoré by sa však malo využívať hlavne v prípade transsexuálov a ďalších ľudí s nejednoznačne určeným pohlavím (hermafroditi). "Takéto osoby často zadržiavali na letiskách pri pasových kontrolách kvôli tomu, že ich doklady nezodpovedali ich vzhľadu. Bolo to veľmi nepohodlné a niekedy aj nebezpečné. Ľudia, ktorí si zmenili pohlavie, teraz môžu cestovať bez problémov," uviedla predkladateľka zákona senátorka Prattová, ktorej partner je transsexuál.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk