AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Skončia takto aj bytovky na Slovensku?
3.8.2011
V škótskom meste Dundee odpálili v nedeľu štyri zastaralé panelové domy zo 60. rokov minulého storočia. V štyroch vežiakoch, ktoré miestni obyvatelia nazývali Maxwelltown, Carnegie, Jamaica a Wellington, sa celkovo nachádzalo 600 bytov a 50 obchodných prevádzok. Pri riadenej demolácii sa použilo 135 kilogramov výbušnín a 4 500 detonátorov. Mestská radnica musela pred explóziou na niekoľko hodín evakuovať stovky domov a obchodov. Zastavená musela tiež byť premávka v priľahlých uliciach. Celej udalosti sa prizerali stovky zvedavých obyvateľov mesta, hlavne z neďalekého kopca Dundee Law, odkiaľ bolo natočené aj toto video.
Komentáre:  0
Najlepšie platenou športovkyňou je stále Šarapovová
Najlepšie platenou športovkyňou je stále Šarapovová
3.8.2011
Tenistka Maria Šarapovová je najlepšie platenou športovkyňou sveta aj napriek tomu, že od roku 2008 nevyhrala žiaden grandslamový turnaj. Vo svetovom rebríčku WTA sa však od prvého augusta Ruska nachádza na piatej pozícii. Šarapovová vládne rebríčku časopisu Forbes už sedem rokov. Jej zisky, ktoré pochádzajú najmä z aktivít mimo kurtov, sa pohybujú na hranici 25 miliónov dolárov ročne a sú takmer dvojnásobkom príjmov druhej v poradí, dánskej tenistky Caroliny Wozniackej, ktorá v rebríčku WTA obhájila svoje prvenstvo. Treťou najlepšie zarábajúcou športovkyňou je americká motoristka Danica Patricková.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Putinovu armádu chcú poraziť Medvedevove dievčatá
3.8.2011
Vladimira Putina a Dmitrija Medvedeva, dvoch hlavných kandidátov na prezidenta v roku 2012, sa v predvolebnom súboji rozhodli podporiť aj mladé Rusky. Najprv nastúpila tzv. "Putinova armáda". Prívrženkyne ruského premiéra dali o sebe vedieť už minulý mesiac verejným strhávaním tričiek z tiel i bezplatným umývaním áut ruskej výroby. Medvedevove obdivovateľky zatiaľ len ohlásili prvú akciu. Vo štvrtok majú v centre Moskvy podporiť prezidentovo ťaženie proti prílišnému holdovaniu alkoholu. "Nedávno sme počuli o Putinovej armáde a rozhodli sme sa vytvoriť ženskú jednotku na podporu Medvedeva. Hovorte nám Medvedev Girls," hovoria vo videoklipe dve dievčatá.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V Číne sa kopírujú celé predajne: Nájdete tam McDnoald či KLC
V Číne sa kopírujú celé predajne: Nájdete tam McDnoald či KLC
2.8.2011
Na internete sa nedávno objavili fotografie a videá falošných predajní Apple v juhočínskom meste Kchun-ming. Čínske úrady medzičasom časť z nich zatvorili. Nie kvôli porušovaniu autorských práv, ale preto, lebo obchody nemali povolenie na podnikanie. Zdá sa však, že trend kopírovania celých prevádzok je v Číne oveľa rozšírenejší. Server Business Insider najnovšie zverejnil fotografie nelegálnych kópií predajní viacerých svetových značiek. Tieto obchody majú rovnaký dizajn ako originály, odlišujú sa však čiastočne pozmeneným názvom. Existujú tak napríklad predajne McDnoald (McDonald), Nibe (Nike), Bucksstar Coffee (Starbucks Coffee) či dokonca Dolce & Banana (Dolce & Gabbana).
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: V aute americkej rodiny sa ukrýval nezvyčajný čierny pasažier
2.8.2011
Scénu ako z hororového filmu zažila prednedávnom americká rodina, ktorá autom cestovala po diaľnici do mesta Memphis v štáte Tennessee. Počas jazdy v rýchlosti viac ako 100 km/h sa totiž na čelnom skle objavil veľký had, ktorý vo vozidle cestoval ako čierny pasažier - ukrytý pod kapotou. Rachel Fisherová podľa vlastných slov nevedela, čo robiť. Rozhodla sa ale pokračovať v jazde. Okrem Rachel sedeli v aute aj jej tri deti a manžel, ktorý celú situáciu zachytil na svoj mobilný telefón. Po viac ako dvoch minútach had spadol na vozovku. Fisherová uviedla, že zviera sa do ich auta dostalo pravdepodobne predchádzajúcu noc, keď bolo vozidlo zaparkované v zalesnenej oblasti.
Komentáre:  0
Začiatok hubárskej sezóny oneskorilo zlé počasie
Začiatok hubárskej sezóny oneskorilo zlé počasie
2.8.2011
Upršané počasie posledných dní neprialo dovolenkárom, no ani hubárom. Mykológovia navyše tvrdia, že aj veľa vody je na škodu. "Ak sa teraz oteplí, očakávame, že v krátkom čase by mali začať rásť vo veľkom," myslí si Ľudovít Varjú zo Slovenskej mykologickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied. Hlavná sezóna sa podľa neho ešte nezačala, keďže stred leta býva na Slovensku hluché obdobie. "Keď už huby začnú rásť, treba pri ich zbieraní dávať dobrý pozor. Testovať na vlastnom tele, či sú jedlé, alebo nie, sa neoplatí," dodal Varjú. Záchranná zdravotná služba riešila napríklad len do júla tohto roka 20 prípadov súvisiacich s otravou hubami alebo ťažkosťami pri ich konzumácii.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Nórske obchody sťahujú "násilné hry" World of Warcraft a Call of Duty
2.8.2011
Počítačové hry s bojovou tematikou či hračky napodobňujúce zbrane si už Nóri v maloobchodnej sieti Coop nekúpia. Vedenie spoločnosti tak zareagovalo na krvavé útoky, ktoré spáchal 32-ročný Anders Breivik. Sieť dohromady stiahla 51 druhov tovaru. Sú medzi nimi aj populárne hry ako séria Call of Duty či World of Warcraft. "Keď masový vrah prizná, že pri nácviku svojho teroristického činu využíval videohry, musíme si položiť otázku, či nie sú tieto násilné hry až príliš ľahko dostupné," uviedol riaditeľ predaja Geir Inge Stokke, ktorý však zároveň pripustil, že stiahnuté tituly sa v budúcnosti môžu do regálov vrátiť.
Komentáre:  0
Breivik chce japonského psychiatra. Počas streľby vraj volal s políciou
Breivik chce japonského psychiatra. Počas streľby vraj volal s políciou
2.8.2011
Advokát obhajujúci nórskeho masového vraha Andersa Breivika uviedol, že jeho mandant chce byť vyšetrený japonským psychiatrom. "Môj klient vyjadril želanie, aby ho vyšetrili japonskí experti. Súvisí to s japonským chápaním cti. Myslí si, že človek z Japonska ho lepšie pochopí ako niekto z Európy," povedal advokát Geir Lippestad, ktorý zároveň dodal, že Breivik priamo počas streľby na ostrove Utöya volal nórskej polícii. Viacerí svedkovia, ktorí jeho vyčíňanie prežili, pritom médiá informovali, že 32-ročný útočník mal naozaj v ruke telefón. Polícia tieto informácie zatiaľ nechcela potvrdiť.
Médiá: 4
Komentáre:
1
V Saudskej Arábii postavia 1 kilometer vysoký mrakodrap
2.8.2011
V saudskoarabskom meste Džidda postavia mrakodrap vysoký jeden kilometer, ktorý sa po dokončení stane najvyššou budovou sveta. Oznámila to spoločnosť Kingdom Holding, ktorú vlastní princ Al-Walíd bin Talal. V mrakodrape sa bude nachádzať hotel, luxusné apartmány a kancelárske priestory. V najvyšších poschodiach sa budú nachádzať veterné turbíny na výrobu elektrickej energie. Projekt s názvom Kingdom Tower bude súčasťou rozsiahleho developerského komplexu Kingdom City. Výška investície sa odhaduje na približne 830 miliónov eur. V súčasnosti je najvyššou budovou sveta 828 metrov vysoký mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.
Komentáre:  0
Vydražia portréty Hitlerových rodičov, ktoré mal zavesené vo svojej pracovni
Vydražia portréty Hitlerových rodičov, ktoré mal zavesené vo svojej pracovni
2.8.2011
V americkej Kalifornii budú čoskoro dražiť originálne portréty rodičov vodcu nacistického Nemecka Adolfa Hitlera. Podobizne Aloisa Hitlera a jeho manželky Klary boli dlhé roky považované za stratené. Ich súčasným majiteľom je rodina z Francúzska, ku ktorej sa dostali pred tridsiatimi rokmi. Dobové fotografie z Hitlerovho alpského sídla Berghof ukazujú, že portréty boli zavesené v jeho tamojšej pracovni. Práve v tejto horskej vile strávil Hitler väčšinu svojho času počas druhej svetovej vojny. Odborník na starožitnosti Craig Gottlieb predpokladá, že obrazy by sa mohli predať za viac ako 100-tisíc dolárov (zhruba 69-tisíc eur).
Médiá: 1
Komentáre:
0
Kanibal Čurko vraždil aj v Taliansku, tvrdia tamojšie médiá
Kanibal Čurko vraždil aj v Taliansku, tvrdia tamojšie médiá
2.8.2011
Talianske médiá ešte koncom minulého týždňa informovali o tom, že slovenský kanibal Matej Čurko mal vraždiť aj v Taliansku. Odvolávajú sa pritom na tajný dokument Interpolu, v ktorej sa hovorí aj o 28-ročnej Talianke. Dokument údajne obsahuje aj fotografie s časťami zavraždenej mladej dievčiny. Práve tie mal Čurko poslal ako prílohu v emaile Švajčiarovi, ktorý sa mal stať ďalšou jeho obeťou neďaleko Kysaku. Časti mŕtvych obetí posielal ako dôkaz, že niečo podobné už v minulosti vykonal. Slovenská polícia tieto informácie nepotvrdila. "Prípad je aj naďalej v štádiu vyšetrovania. Dohady a špekulácie nebudeme komentovať," povedala hovorkyňa polície Denisa Baloghová.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Trénoval Peter Wisgerhof skoky do vody?
2.8.2011
Profesionálni futbalisti sú niekedy kritizovaní pre svoje zjavné simulovanie. Tejto reputácii určite nepomohol obranca holandského tímu FC Twente Peter Wisgerhof. Ten počas sobotňajšieho stretnutia proti Ajaxu filmoval tak očividne, až si niektorí fanúšikovia mohli pomyslieť, že si pomýlil športovú disciplínu. Hráči Ajaxu ihneď protestovali, no hlavný rozhodca neudelil simulantovi žiadne trest. Tridsaťjedenročný Wisgerhof pôsobí v mužstve FC Twente od roku 2009. O rok neskôr sa v zápase proti Turecku prvýkrát predstavil aj drese holandskej futbalovej reprezentácie.
Komentáre:  0
Nokia zjednoduší označovanie telefónov. Aj takto chce zastaviť pokles záujmu o svoje produkty
Nokia zjednoduší označovanie telefónov. Aj takto chce zastaviť pokles záujmu o svoje produkty
2.8.2011
Jednou z foriem, ako sa fínska spoločnosť Nokia snaží zastaviť pokles záujmu o svoje telefóny, je aj zmena v označovaní svojich mobilov. Z alfanumerického kódu prejde na výlučne numerický systém. Označenie bude pozostávať z troch čísel. Prvé bude pritom označovať kvalitatívnu vyspelosť a cenovú úroveň ponúkaného telefónu. Každý by tak mal ľahko pochopiť, že ak chce špičkový model, tak bude určite lepšou voľbou Nokia 890 než Nokia 790. Podľa predstaviteľov Nokie by už nemalo dochádzať k terajším nedorozumeniam, keď si niektorí klienti mysleli, že modely Nokia C7 a Nokia X7 sú príbuzné modely s minimálnymi funkčnými rozdielmi.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Číne objavili najväčšiu hubu na svete. Plodnica váži takmer pol tony
V Číne objavili najväčšiu hubu na svete. Plodnica váži takmer pol tony
2.8.2011
Na juhočínskom ostrove Chaj-nan objavili zatiaľ najväčšiu plodnicu zo všetkých popísaných druhov húb. Rekordná plodnica dosahuje dĺžku desať metrov, šírku 80 centimetrov a hmotnosť takmer 500 kilogramov. Plodnica patrí druhu Fomitiporia ellipsoidea a objavil ju Ju-Čcheng Taj z Čínskej akadémie vied. Huba, ktorá rastie na spodnej strane spadnutého stromu, je podľa jeho slov minimálne dvadsať rokov stará. Nový objav prekonal doterajší rekord, ktorý držala huba druhu Rigidoporus ulmarius rastúca v Kráľovských botanických záhradách v Kew v Londýne. Tam v roku 2003 objavili plodnicu s priemerom 150 centimetrov a obvodom 425 centimetrov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Chorý Chávez prvýkrát ukázal svoj "nový look"
2.8.2011
Venezuelský prezident Hugo Chávez sa v pondelok prvý raz ukázal s takmer holou hlavou. Chávez pri uvedení nových ministrov do úradu, ktoré vysielala venezuelská televízia, žartoval o svojom vzhľade. Pritom nakrátko prešiel do angličtiny a povedal, že to jeho nový "look". Vlasy mu začali vypadávať v dôsledku chemoterapie, pomocou ktorej bojuje proti rakovinovému nádoru v oblasti panvy. Chávez bol na stretnutí s ministrami čulý, kritizoval opozíciu, hovoril o nemeckom filozofovi Friedrichovi Nietzschem a časopise, ktorý mal rád ako dieťa. Mal so sebou fotografiu z dojčenského obdobia, na ktorej bol s bratom Adanom a žartoval, že má ten istý účes.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Favoritom na nového trénera je Ján Filc
Favoritom na nového trénera je Ján Filc
2.8.2011
Nový prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček by mal s generálnym sekretárom Ottom Sýkorom predložiť 18.augusta svoj návrh nového trénera slovenskej hokejovej reprezentácie na schválenie Výkonnému výboru SZĽH. Generálny sekretár Otto Sýkora zaraďuje medzi hlavných kandidátov na túto funkciu aj kouča majstrov sveta z roku 2002 Jána Filca, ktorý o tento post prejavuje záujem. "Priznávam, že si pripravujem argumentáciu na zloženie programu reprezentácie i realizačného tímu. Samozrejme, že konkrétne to môžem formulovať až po prípadnom schválení výkonným výborom," povedal Filc.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Na dne Baltského mora našla expedícia záhadný kruhový objekt
Na dne Baltského mora našla expedícia záhadný kruhový objekt
2.8.2011
Výskumná expedícia pod vedením Švéda Petera Lindberga pátrala na dne Botnického zálivu medzi Fínskom a Švédskom po starých lodných vrakoch. Namiesto toho sa im prostredníctvom sonarových snímok podarilo objaviť v hĺbke 90 metrov záhadný kruhový objekt s priemerom 18 metrov, ktorý podľa Lindberga nevznikol pôsobením prírodných síl. "Je to dokonalý kruh. Navyše sú okolo objektu badateľné stopy v dne, čo by mohlo naznačovať, že sa tento objekt pohyboval nejakým spôsobom po morskom dne," myslí si objaviteľ. Lindberg však neverí na UFO. Podľa neho ide o tajnú vojenskú technológiu alebo o akési podmorský Stonehenge, čiže pozostatok zaniknutej starej civilizácie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Kongresmanka postrelená do hlavy sa vrátila. Prívítali ju so standing ovation
2.8.2011
Snemovňa reprezentantov v noci na utorok schválila zvýšenie stropu pre štátny dlh Spojených štátov zo súčasných 14,29 bilióna dolárov. Hlasovania sa zúčastnila aj demokratka Gabrielle Giffordsová, prvýkrát od okamihu, keď ju v januári počas mítingu postrelil do hlavy atentátnik. Páchateľ vtedy v arizonskom meste Tuscon zabil šesť ľudí a 13 zranil. Giffordsovú prepustili z nemocnice v Houstone 15. júna. Snemovňa reprezentantov ju privítala mohutným potleskom. "Musela som sa tohto hlasovania zúčastniť. Nemohla som riskovať, že moja neprítomnosť spôsobí krach našej ekonomiky," povedala Giffordsová.
Komentáre:  0
Vedci zistili, prečo sú telá mužov odolnejšie voči zápalom a alergiám
Vedci zistili, prečo sú telá mužov odolnejšie voči zápalom a alergiám
1.8.2011
Muži v priemere trpia zápalovými ochoreniami a alergiami v menšej miere ako ženy. Podľa tímu nemeckých vedcov pod vedením Olivera Werza z Univerzity Friedricha Schillera v Jene je dôvodom mužský pohlavný hormón testosterón. "Choroby ako reumatoidná artritída, psoriáza alebo astma postihujú zväčša ženy," pripomenul profesor Werz v publikácii FASEB už dlhšie známu skutočnosť, ktorej príčiny však doteraz ostávali neznáme. Vedci zistili, že niektoré monocyty produkovali u žien takmer dvojnásobok zápalotvorných látok ako zodpovedajúce bunky mužov. V prípade mužských buniek bola preto výrazne menšia aktivita enzýmu fosfolipáza D, ktorý predstavuje významný prozápalový faktor.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Maratón v blate si získava čoraz viac fanúšikov. Plánuje sa expanzia do ďalších krajín
1.8.2011
Podujatie s názvom Tough Mudder patrí podľa organizátor k najťažším športovým disciplínam vôbec. Šestnásť až devätnásť kilometrov dlhú trasu, ktorá zo značnej časti pozostáva z brodenia bahnom, navrhli bývalí členovia britských špeciálnych jednotiek. Jednodňová udalosť sa zatiaľ koná len na rôznych miestach Ameriky, no od roku 2012 by sa mala rozšíriť aj do Kanady, Veľkej Británie, Japonska a Austrálie. "Tough Mudder nie je o súperení. Naopak, zdôrazňuje spolupráca účastníkov," uviedol jeden z organizátorov podujatia. Cieľovou rovinkou priemerne prejde 78 percent účastníkov.
Komentáre:  0
Španielska vláda oficiálne vyhlásila býčie zápasy za umenie
Španielska vláda oficiálne vyhlásila býčie zápasy za umenie
1.8.2011
Proti zhoršujúcemu sa imidžu býčích zápasov v Španielsku sa rozhodla bojovať aj tamojšia vláda. Kabinet ľavicového premiéra Josého Zapatera totiž oficiálne označil tento druh zábavy za "umeleckú disciplínu a kultúrny produkt". O ich rozvoj sa bude starať ministerstvo kultúry. Nový status býčích zápasov sa nepáči zvieracím aktivistom. "Je to absolútny nezmysel. Toto opatrenie nás vracia do stredoveku," pre denník Público povedala Silvia Barquerová z ochranárskej skupiny Pacma. Naopak, zástancovia zápasov dúfajú, že keď po novembrových voľbách prevezme moc pravicová Ľudová strana, pôjde ešte ďalej a zápasy označí za špeciálny kultúrny záujem.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Posledný Potter prekonal miliardu dolárov. Stal sa ôsmym najziskovejším filmom v dejinách
1.8.2011
Posledný diel filmovej ságy Harry Potter má za sebou ďalší významný míľnik. Jeho tržby prekročili miliardu amerických dolárov (v prepočte približne 701,262 milióna eur) a momentálne je tak ôsmym najziskovejším filmom v dejinách. Snímka Harry Potter a Dary smrti 2. zlomila od premiéry hneď niekoľko rekordov. Najskôr prekonala snímku Temný rytier (2008), ktorá sa doteraz pýšila najvyššími tržbami počas otváracieho víkendu v severoamerických kinách. Okrem toho ide o film, ktorému sa podarilo vyšplhať k miliarde dolárov za rekordne krátky čas - len 17 dní. Zároveň je to finančne najúspešnejšia snímka v histórii filmových štúdií Warner Bros.
Komentáre:  0
V poľskom Lubline vyhodili do vzduchu 60-metrový komín
1.8.2011
Vo východopoľskom meste Lublin došlo v sobotu k riadenému odstrelu 60 metrov vysokého komína, ktorý sa nachádzal v bývalej továrni na výrobu nákladných automobilov. Dôvodom na likvidáciu komína bola skutočnosť, že podľa statikov hrozil nepoužívanej chladiarenskej veži kolaps. Pyrotechnici pripevnili na spodnú časť stavby 200 kilogramov výbušnín v podobe viac ako 2 200 tyčiniek, ktoré boli v pásoch rozmiestnené len na jednej strane. Tým umožnili, aby sa veža po výbuchu zrútila na požadované miesto. Deštrukcii komína pochádzajúceho z 50. rokov minulého storočia sa prizerali stovky zvedavých obyvateľov mesta.
Komentáre:  0
Dominika Cibulková je v rebríčku WTA už šestnásta
Dominika Cibulková je v rebríčku WTA už šestnásta
1.8.2011
Dánska tenistka Caroline Wozniacka je naďalej na čele svetového rebríčka WTA pred Belgičankou Kim Clijstersovou a Ruskou Verou Zvonariovovou. Slovenská jednotka Dominika Cibulková si vďaka semifinálovej účasti na turnaji WTA v kalifornskom Stanforde polepšila z 19. priečky na 16. pozíciu. Osobným rekordom 22-ročnej Bratislavčanky je 12. miesto z júla 2009. Daniela Hantuchová klesla na 22. stupienok, Magdaléne Rybárikovej patrí 70. miesto. Slovenskou mužskou tenisovou jednotkou zostal Karol Beck, a to na 93. pozícii (postup zo miesta č. 100). Dvojka Slovenska Martin Kližan sa nachádza na 137. priečke.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Zmestí sa všetok nábytok zo spálne do jednej krabice?
1.8.2011
Dvojica nemeckých dizajnérov Marcel Krings a Sebastian Mühlhäuser vytvorila ešte v roku 2007 koncept "ľahko prenosného nábytku" s názvom Casulo. Obaja vtedy študovali na Medzinárodnej škole dizajnu v Kolíne, a práve Casulo bol výsledkom ich spoločnej dizertačnej práce. Inovatívnosť tohto konceptu spočíva v tom, že v jednej jedinej krabici je možné preniesť všetok nábytok, ktorý je typický pre spálňu - posteľ, stoličky, skriňu, pracovný stôl či regál. Pri jeho zostavovaní pritom nie je potrebné žiadne náradie a celý proces sa dá zvládnuť za menej ako sedem minút. Casulo zatiaľ nie je možné voľne kúpiť, no dizajnérska dvojica už rokuje s potenciálnymi výrobcami i predajcami.
Komentáre:  0
Peter Kremský: Umrie Slovensko na korupciu?
Peter Kremský: Umrie Slovensko na korupciu?
1.8.2011
Moje články o korupcii nepritiahli ani pozornosť médií – serióznych ani bulvárnych. Vzhľadom na uhorkovú sezónu je to prekvapujúce, aj keď uznávam, že medzi hercami a spevákmi sa určite dejú prelomovejšie veci, ako systematické holenie občanov o milióny eur. Politické nominácie sú neduhom, ktorý podporuje prerastanie korupcie do každodenného života Slovenska. Darmo sa politici chvália, že chcú túto prax zrušiť, majú ju zažranú hlboko pod kožu a mnohí idú do vysokých funkcií práve preto, aby mohli o politických nomináciách rozhodovať. Koleso korupcie a moci sa tak stále viac a rýchlejšie roztáča a vťahuje do seba stále viac ľudí. Bez korupcie sa nedá dostať k moci, bez moci a korupcie sa zasa nedá zarábať viac ako iní, často sa v niektorých odvetviach bez korupcie nedá zarábať vôbec. Slovensko si na túto schému už tak zvyklo, že má pocit, že je to normálne.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Dvadsaťročného mladíka zabilo dlhé hranie na Xboxe
Dvadsaťročného mladíka zabilo dlhé hranie na Xboxe
1.8.2011
Nebohý 20-ročný Chris Staniforth z Veľkej Británie zvykol stráviť 12 hodín denne hraním počítačových hier na Xboxe. Pitva ukázala, že príčinou jeho smrti bola krvná zrazenina (hlboká žilová trombóza), ktorá sa v jeho pľúcach vytvorila v priamej súvislosti s jeho hráčskou závislosťou. V tej istej polohe totiž sedával desiatky hodín bez akéhokoľvek pohybu. Aby zrazenina zavinila smrť, musí sa stať súčasťou krvného obehu, čím by mohla zapríčiniť aj upchatie pľúcnych tepien. Hovorca Microsoftu v reakcii na medializovaný prípad vyhlásil: "Odporúčame hráčom aby robili pri hraní prestávky na cvičenie a taktiež si našli čas na iné činnosti."
Médiá: 4
Komentáre:
0
Podvodná stránka sľubuje zistenie polohy človeka podľa čísla mobilu
Podvodná stránka sľubuje zistenie polohy človeka podľa čísla mobilu
1.8.2011
Internetoví podvodníci sa opäť snažia zarobiť na ľudskej zvedavosti. Český internetový portál www.gsmlocator.net sľubuje identifikovania polohy akejkoľvek osoby prostredníctvom čísla jej mobilného telefónu. Za túto "službu" požadujú zaslanie SMS správy spoplatnenej vo výške 79 českých korún (zhruba 3,2 eura). Podľa vyjadrení spoločnosti T-Mobile však žiadna takáto verejná služba neexistuje, ide teda o jasný podvod. Táto služba sa navyše šíri pomocou emailového spamu. Ten príjemcov v texte upozorňuje na "modernú verziu obľúbenej aplikácie Locator pre siete GSM tretej generácie".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Rusko zasiahlo silné tornádo, vyžiadalo si jednu obeť
1.8.2011
Jedna osoba zahynula a 28 utrpelo zranenia, keď sa v nedeľu mestom Blagoveščensk na ruskom ďalekom východe prehnalo silné tornádo. Štyria ľudia museli byť hospitalizovaní. Tornádo bolo také silné, že strhávalo strechy domov, rozbíjalo okná, lámalo stromy a prevracalo autá vrátane niekoľkých nákladných. Vyčíňanie prírodného živlu trvalo približne 13 minút. Niektoré časti mesta ostali bez elektriny. Miestne úrady vyhlásili v Blagoveščensku stav núdze. Na odstraňovaní následkov katastrofy sa zúčastňujú desiatky ľudí a mechanizmov vrátane príslušníkov ruskej armády.
Komentáre:  0
Na počiatku všetkého bola obrovská čierna diera, tvrdí nová teória
Na počiatku všetkého bola obrovská čierna diera, tvrdí nová teória
1.8.2011
S novou teóriou o vzniku nášho vesmíru prišiel fyzik Dragan Slavkov Hajdukovič, ktorý pracuje v laboratóriách CERN-u v Ženeve. Na úplnom počiatku všetkého by mala podľa neho byť super-masívna čierna diera. Hajdukovičová teória rozvíja myšlienku o cyklickom charaktere vesmíru. V určitom okamihu náš vesmír prestane expandovať, začne sa zmršťovať a môže skolabovať do čiernej diery. To by bolo schopné premeniť hmotu na antihmotu v obrovskom výbuchu, ktorý by mohol byť práve veľkým treskom a teda momentom zrodenia nového vesmíru. Hajdukovič popísal mechanizmus konverzie hmoty na antihmotu a naopak. Takýmto spôsobom by mohol cyklicky vznikať vesmír, ktorému by raz dominovala hmota a následne antihmota. A tento cyklus by mohol byť nekonečný.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk