AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.

Favorizovaná Brazília by si mala dať pozor na Holandsko


Foto: TASR
30.6.2014
Juhoamerické Majstrovstvá sveta vo futbale sa pomaly dostávajú do pokročilého štádia, v ktorom sa pozornosť začína upínať na vyraďovaciu časť. Tímy najlepšej šestnástky si tak môžu v snahe o prebojovanie sa až do finále pred sobotným začiatkom tejto časti naštudovať svojich potenciálnych súperov.
Anglicko a Taliansko síce vypadlo ešte počas skupinových bojov, no Európa má na turnaji i tak stále silné zastúpenie v podobe Holandska (pod vedením nového trénera Manchestru United, Louisa Van Gaala), Nemecka, Francúzska, či Belgicka. Na druhej strane, americké kontinenty majú vo vyraďovacej časti väčšinové slovo a ich tímom naviac nahrávajú štatistiky jasne hovoriace v neprospech európskeho tímu na turnaji konajúcom sa v Južnej Amerike. Túto skutočnosť by ale mohlo vyvrátiť silné Holandsko.
Domáca Brazília vedená Luizom Felipe Scolarim sa zo všetkých síl hodlá zabezpečiť svojmu trénerovi miesto v športovej histórii svojej krajiny, a to druhou výhrou titulu majstra sveta. Scolariho snaha je postavená predovšetkým na Neymarovi, ktorý zatiaľ dokázal naplnil vysoké očakávania svojej krajiny. Osemfinálovým súperom Brazílie sa stala ďalšia juhoamerická krajina, Čile. Čile bude pre Brazílčanov zatiaľ najtvrdší súper a v prípade, že hosťovská krajina uspeje, bude Brazília musieť čeliť ďalšiemu silnému súperovi-víťazovi duelu Uruguaj-Kolumbia.
Z pohľadu európskych tímov by sa o zaujímavý duel mohlo postarať Francúzsko a Nemecko, čeliace africkým tímom. Druhá strana pavúka zase naznačuje postup Argentíny a Holandska. V prípade, ak by všetko vyšlo podľa plánov, by sa v semifinálových bojov stretli dve zmiešané dvojice pozostávajúce z európskeho a juhoamerického tímu, s možnosťou duelu Brazílie proti Nemecku a Argentíny proti Holandsku.
Pre domácu Brazíliu je predstava nedosiahnutia finále turnaja nepredstaviteľná. Finálová prehra Brazílie proti Uruguaj na štadióne Maracana v roku 1950 je ešte stále považovaná za čierny deň v histórii Brazílie a súčasná jedenástka sa situácia nehodlá opakovať. Ďalším favoritom turnaja je jednoznačne Holandsko. Na posledných Majstrovstvách sveta v Južnej Afrike sa Holandsko prepracovalo až do samotného finále, kde nešťastne podľahlo Španielsku. Na tomto turnaji je ale výkon Holanďanov pod vedením charizmatického Van Gaala o dosť plynulejší, čo sa v neposlednom rade premietlo aj na ich jednoznačnej výhre nad Španielskom 5:1.
Až na nepríjemnosť spôsobenú Suarezom a jeho pohrýznutím sa tohtoročné zápasy a výsledky majstrovstiev sveta postarali o napínavé predstavenie. S rastúcim napätím a očakávaniami pred zápasmi najlepšej šestnástky je ale možné, že to najlepšie ešte iba pred nami.
« späť
Súvisiace články v iných médiách
Neobmedzený hosting od WebSupport.sk


Text:
Meno:  
Antispam:   ( napíšte sk1 )

Komentáre
  K správe nie sú žiadne komentáre, pridajte komentár ako prvý.

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk