AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Tisíce obyvateľov Utahu sa na protest vyzliekli do spodného prádla
26.9.2011
Ulice hlavného mesta amerického Utahu Salt Lake City v sobotu zaplavili tisíce polonahých demonštrantov. Protestný beh v spodnej bielizni s názvom Undie Run mal poukázať na nespokojnosť a frustráciu predovšetkým mladých ľudí s výrazne konzervatívnym charakterom štátu. Behu sa zúčastnilo asi 3 000 mužov a žien, ktorí boli oblečení v spodnej bielizni či v plavkách. Politika štátu Utah je výrazne ovplyvňovaná mormonskou cirkvou, ktorá je hlasným odporcom homosexuálnych manželstiev. Podľa Nata Portera, organizátora Undie Run, bola táto skutočnosť jedným z dôvodov na zvolanie protestu.
Komentáre:  1
Vydali prvý, zatiaľ nepublikovaný, román Arthura Conana Doylea
Vydali prvý, zatiaľ nepublikovaný, román Arthura Conana Doylea
26.9.2011
Britská národná knižnica dnes vydáva nikdy nevydaný prvý román spisovateľa Arthura Conana Doylea. Literárne dielo s názvom The Narrative of John Smith (Rozprávanie o Johovi Smithovi) bolo vytvorené v rokoch 1883 až 1884. Nikdy sa ale nedočkala vydania, pretože pošta vtedy stratila originálny rukopis, ktorý Doyle poslal vydavateľovi. Spisovateľ novelu rekonštruoval podľa svojich spomienok a v neskorších rokoch upravil, nikdy ju však znovu na vydanie neponúkol. Sir Arthur Conan Doyle, ktorý zomrel v roku 1930, sa preslávil najmä poviedkami o Sherlockovi Holmesovi. Medzi najznámejšie patria Pes baskervillský (1902), Údolie strachu (1914) či Štúdia v červenom (1887).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Košice: V lesoparku našli ľudskú lebku
Košice: V lesoparku našli ľudskú lebku
26.9.2011
V nedeľu 25. septembra našli pri kopaní zeminy v košickom lesoparku nad Pekinskou ulicou ľudskú lebku. Podľa súdneho znalca uviedol ide o ostatky približne 40-ročného muža. Lebka v zemi zrejme ležala najmenej päť rokov. Krajská hovorkyňa košických policajtov Jana Mésarová nevylúčila cudzie zavinenie. "Policajný vyšetrovateľ v tomto prípade začal trestné stíhanie pre prečin zabitia," doplnila Mésarová. Televízia Joj informovala o druhom náleze telesných ostatkov, tentokrát v blízkosti Nového Mesta nad Váhom. Pracovníci kameňolomu tu objavili v kríkoch rozkladajúcu sa mŕtvolu. Obeť pravdepodobne spadla z 50-metrovej výšky a uviazla v ťažko dostupnom teréne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Záchrana uviaznutej ženy z netradičnej perspektívy
26.9.2011
Výlet 24-ročnej Američanky v kalifornskom národnom parku Topanga sa zmenil na boj o život. Mladá žena pri lezení na skalný útes s názvom Eagle Rock precenila svoje sily a uviazla vo výške 150 metrov. Po viac ako dvoch hodinách ju s pomocou vrtuľníka zachránili príslušníci losangeleskej polície. Jeden zo záchranárov sa k žene spustil po lane, zaistil ju a následne oboch vytiahli do helikoptéry. Američanka pri incidente neutrpela žiadne zranenia. Celú záchrannú akciu pritom snímala kamera, ktorú mal jeden zo zasahujúcich príslušníkov pripevnenú na prilbe.
Komentáre:  1
Texaským väzňom odobrali právo na honosnú poslednú večeru
Texaským väzňom odobrali právo na honosnú poslednú večeru
26.9.2011
Väzni v americkom štáte Texas, ktorí čakajú na popravu, si už nebudú môcť sami vybrať posledné jedlo. Hlavným dôvodom bol prípad odsúdeného väzňa Lawrencea Brewera, ktorého minulý týždeň popravili za rasisticky motivovanú vraždu. Ten využil tradičné právo na výber posledného jedla a objednal si luxusnú večeru. "Je mimoriadne nevhodné dať osobe odsúdenej na smrť takéto privilégium," povedal vo štvrtok senátor a predseda senátneho výboru pre trestnú justíciu John Whitmir. Väzni tak budú po novom pred popravou dostávať to isté jedlo ako ostatní na oddelení pre odsúdených na smrť.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Video: Nórsky futbalista skolaboval na ihrisku, museli ho oživovať
26.9.2011
Carl-Erik Torp, 27-ročný stredopoliar nórskeho prvoligového klubu Brann Bergen, skolaboval počas nedeľného zápasu na ihrisku v meste Sogndal. Záchranári previezli futbalistu vrtuľníkom do nemocnice s podozrením na infarkt. "Utrpel srdcovú zástavu. Viac nevieme povedať, v súčasnosti je však pri vedomí a v stabilizovanom stave. Pri jeho oživovaní sme použili defibrilátor," uviedol tímový lekár Asla Kjeldsen. Torp pritom skolaboval len po pár minútach hrania, keďže na ihrisko prišiel ako striedajúci hráč až v 79. minúte.
Komentáre:  0
V Barcelone sa v nedeľu konali posledné býčie zápasy
25.9.2011
Tisíce fanúšikov si v nedeľu prišlo na barcelonský štadión La Monumental naposledy pozrieť tradičnú koridu. Býčie zápasy sú totiž v celom Katalánsku od pondelka zakázané, čo ešte vlani odsúhlasil tamojší parlament na základe petície 180 000 ľudí. "Dnes sa radujeme, pretože to je koniec býčích zápasov v Katalánsku. Ale sme oblečení v čiernom, pretože dnes večer šesť býkov zomrie v aréne La Monumental a ďalších šesť bolo zabitých včera," povedala pre španielske médiá aktivistka Aida Gasconová, ktorá spolu s ďalšími ochrancami zvierat usporiadala symbolickú "rozlúčku s koridou" pred štadiónom.
Komentáre:  0
Slovenská študentka vynašla bylinkový repelent proti komárom
Slovenská študentka vynašla bylinkový repelent proti komárom
25.9.2011
Osemnásťročná gymnazistka Petra Lörincziová z Prievidze vynašla a sama vyrobila repelent proti komárom bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Výrobok, ktorý je zložený výlučne zo slovenských byliniek, mladá študentka v týchto dňoch prezentuje a obhajuje vo fínskych Helsinkách na súťaži mladých vedcov z celej Európy. "Správy, ktoré informovali o zvýšenom výskyte komárov na Slovensku a tiež globálne otepľovanie ma motivovali pokúsiť sa o to," povedala Lörincziová. Dodala, že veľa komerčných repelentov, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch, obsahujú látku známu pod názvom DEET, ktorá je zdraviu škodlivá.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Video: Na maratóne v Berlíne padol nový svetový rekord
25.9.2011
Dvadsaťšesťročný kenský bežec Patrick Makau vytvoril v nedeľu na Berlínskom maratóne časom 2:03:38 h nový svetový rekord. Doterajšie maximum krajana Haileho Gebrselassieho z rovnakého podujatia z roku 2008 prekonal o 21 sekúnd. "Na rozdiel od minulého roka som teraz nemal na trati nijaké problémy. Všetko išlo, ako malo. Mojím snom je zvíťaziť budúci rok na olympijských hrách v Londýne," povedal pre televíziu Eurosport víťazný Makau. Súťaž žien vyhrala maratónska debutantka Florence Kiplagatová z Kene vo svetovom výkone roka 2:19:44 h.
Komentáre:  0
Video: Vtáčí muž preletel skalným otvorom
25.9.2011
Tridsaťpäťročný vtáčí muž Jeb Corliss zo Spojených štátov dokázal vo svojej špeciálnej netopierej kombinéze preletieť úzky skalný otvor v čínskych horách Tchien-men. Išiel pritom rýchlosťou až 120 kilometrov za hodinu. Adrenalínový kúsok mu vyšiel až na druhý pokus, keďže prvýkrát dieru minul. "Bol to jeden z mojich najlepších letov v živote. Ďakujem, Čína, bolo to úžasné," uviedol po zoskoku Corliss, ktorý už má za sebou podobné skoky z parížskej Eiffelovej veže, z mrakodrapov Petronas Twin Towers v Malajzii alebo zo Space Needle v americkom Seattli.
Komentáre:  0
Programy na BBC už nesmú byť "pred Kristom"
Programy na BBC už nesmú byť
25.9.2011
Britská štátna televízia zakázala vo svojich programoch používať anglické skratky AD (slovensky "roku Pána") a BC (slovensky "pred Kristom"). Namiesto nich sa pri udávaní rokov majú po novom uvádzať termíny Common Era (slovensky "nášho letopočtu") a Before Common Era (slovensky "pred naším letopočtom"). BBC argumentuje tým, že nové pojmy nebudú urážať nekresťanov. Tento krok však nahneval viaceré, hlavne kresťanské, skupiny v krajine. Podľa nich ide o zbytočný prejav politickej korektnosti a krátkozrakosti, pretože i nové skratky (CE a BCE) budú letopočet stále vyjadrovať vo vzťahu k narodeniu Ježiša Krista.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Nefunkčný satelit nakoniec skončil v Tichom oceáne
25.9.2011
Neovládateľný americký vedecký satelit Upper Atmosphere Research Satellite (UARS) sa v sobotu v skorých ranných hodinách zrútil do vôd Tichého oceánu medzi Havajom a americkým štátom Oregon. Informácia, že zvyšky vedeckej družice zasiahli neobývanú časť kanadskej provincie Alberta, sa nakoniec ukázala ako nepravdivá. Nepotvrdili sa ani prvotné obavy, že satelit zasiahne husto obývané severné územie Talianska. Hoci väčšina zo 6-tonovej družice zhorela v atmosfére, prelet atmosférou "prežilo" asi 26 väčších kusov.
Komentáre:  0
Ford chce skoncovať so škrabancami na dverách
25.9.2011
Automobilka Ford predstavila inovatívne riešenie, ako predísť neželaným škrabancom z rohov dverí. Následkom takejto nehody je nezriedka aj poškodený lak, prípadne malá preliačina na jednom alebo oboch autách. Technici z európskeho vývojového centra značky Ford v Kolíne nad Rýnom preto prišli so zabudovaným chráničom, ktorý sa pri otváraní automaticky vysúva z útrob dverí a prekrýva nebezpečné hrany. "Door Edge Protector je systém, pri ktorom sa naši zákazníci budú čudovať, prečo ho nevynašiel už niekto predtým," povedal Matthias Tensing, produktový inžinier spoločnosti.
Komentáre:  0
Írsko: Potvrdili prvý prípad úmrtia samovznietením
Írsko: Potvrdili prvý prípad úmrtia samovznietením
25.9.2011
Smrť 76-ročného Íra Michaela Fahertyho bola ako prvá v histórii súdnym znalcom vyhlásená za prípad samovznietenia. Muža našli ako leží na podlahe tvárou nadol vo svojej obývacej izbe neďaleko krbu. Jeho telo bolo celé obhorené, okrem toho však oheň poškodil len podlahu pod ním a strop nad ním. Hasiči a vyšetrovatelia, ktorí boli k nehode privolaní, usúdili, že príčinou požiaru nemohol byť oheň v krbe. "Oheň sme podrobne preskúmali a osobne som dospel k záveru, že tento prípad spadá do kategórie ľudského samovznietenia, pre ktoré neexistuje žiadne adekvátne vysvetlenie," uviedol pre írske médiá súdny znalec Kieran McLoughin.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Stanica metra v New Yorku sa zmenila na sprchu
24.9.2011
Silné nárazové dažde v New Yorku viedli v piatok k zaplaveniu niektorých ulíc. Americká Národná meteorologická služba vydala varovanie pred záplavami pre celé veľkomesto, pretože silný dážď sa očakáva počas celého nasledujúceho týždňa. Lejaky spôsobili výrazné problémy aj pre mestský systém hromadnej dopravy. Viaceré linky autobusov museli byť zrušené. S návalom vody sa muselo vysporiadať aj tamojšie metro. Silné dažde dokonca vytvorili na niektorých zastávkach "vodopády". Podobná situácia bola aj na stanici linky E na 34. ulici, kde sa "vodné steny" podarilo natočiť jednému z cestujúcich.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Liverpool chce Hamšíka, má pripravených 25 miliónov eur
Liverpool chce Hamšíka, má pripravených 25 miliónov eur
24.9.2011
Anglický futbalový veľkoklub FC Liverpool uvažuje nad kúpou slovenského ofenzívneho stredopoliara Marka Hamšíka. Podľa britských médií má vedenie tímu na tento účel pripravených 25 miliónov eur. Liverpool, ktorý by chcel 24-ročného Banskobystričana získať počas januárového prestupového obdobia, sa však musí pripraviť na tvrdý boj, keďže Hamšíka by radi získali aj milánske kluby či ďalšie popredné európske tímy. V prípade jeho príchodu do Liverpoolu by sa v kabíne mužstva stretol so svojím krajanom a spoluhráčom z národného mužstva Martinom Škrtelom.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Na svadbe pomáhala celá obec, nevesta mala 3-kilometrový závoj
24.9.2011
Elena De Angelis z talianskej obce Casal di Principe na svoj svadobný deň nikdy nezabudne. Určite však nebude jediná. Aby sa svadba vôbec mohla uskutočniť museli neveste pomáhať desiatky hostí a miestnych obyvateľov. De Angelis sa totiž podarilo prekonať svetový rekord, keď si na svoj veľký deň obliekla najdlhší svadobný závoj na svete. Ten meral 3 kilometre, svadobná procesia preto nevyhnutne zablokovala premávku na hlavnej ulici Casal di Principe. Nevestine šaty navrhol návrhár Gianni Molaro Campania, ktorý teraz spolu s mladomanželmi čaká na potvrdenie zápisu svojho výtvoru do Guinessovej knihy rekordov.
Komentáre:  0
Sizov zo zrúteného Jaku-42 prežil, lebo nebol pripútaný
Sizov zo zrúteného Jaku-42 prežil, lebo nebol pripútaný
24.9.2011
Ruskí vyšetrovatelia v piatok vypočuli palubného inžiniera Alexandra Sizova, jediného človeka, ktorý 7. septembra prežil haváriu lietadla Jak-42 pri ruskom meste Jaroslavľ. Päťdesiattriročný Sizov pred vyšetrovateľmi uviedol, že pri štarte lietadla nebol pripútaný, čo viedlo k tomu, že po náraze vypadol cez dieru v trupe. Dodal, že sedel v zadnej časti lietadla a nemal informácie o tom, čo sa dialo v kabíne pilotov. Sizov poprel, že by lietadlo počas letu malo technické problémy. Podľa oficiálneho vyšetrovania mala pád stroja spôsobiť zatiaľ nespresnená "dodatočná brzdiaca sila". Tragédia si vyžiadala 44 obetí vrátane slovenského hokejistu Pavla Demitru.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Belgické páry bez predsudkov dostanú pivo
24.9.2011
Dánsky výrobca piva Carlsberg nedávno zverejnil nové reklamné video, v ktorom vystavil nič netušiace páry hraničnej situácii. Hľadisko v jednej z premietacích sál Kinepolis Cinema v belgickom Bruseli nechali filmári zaplniť 148 nebezpečne vyzerajúcimi chlapmi. Priamo uprostred ostali voľné len dve voľné miesta. Tie boli určené práve pre "obete", z ktorých sa viaceré pri pohľade na divákov v hľadisku otočili a odišli. I napriek tomu sa našli štyri dvojice, ktoré prekonali svoje predsudky, resp. strach a na svoje miesta si sadli. Muži ich za to odmenili búrlivým potleskom a niekoľkými fľaškami piva.
Komentáre:  0
Nájomný vrah sa zamiloval do obete. Jej smrť nafingoval s kečupom
Nájomný vrah sa zamiloval do obete. Jej smrť nafingoval s kečupom
24.9.2011
Nájomný vrah Carlos Roberto de Jesus z Brazílie dostal za úlohu zavraždiť Iranildes Aguiar Araujo. Jeho "služby" si objednala Maria Nilza Simoesová, ktorá ženu podozrievala z aféry so svojím mužom. Keď však de Jesus zazrel ženu, ktorú mal zavraždiť, vedel, že svoju prácu nebude schopný dokončiť. Možný vrah sa do svojej obete údajne zamiloval. Jej smrť preto iba nafingoval, krv pritom napodobnil obyčajným kečupu z obchodu. "Roztrhala som si tričko a poliala sa kečupom. Carlos mi potom zapchal ústa, vložil pod pazuchu mačetu a zviazal ruky," povedala Iranildes polícii. Fotografiu následne poslali objednávateľke.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Šesťtonový satelit už spadol na Zem, trosky našli v Kanade
Šesťtonový satelit už spadol na Zem, trosky našli v Kanade
24.9.2011
Neovládateľný šesťtonový satelit Upper Atmosphere Research Satellite (UARS) sa v sobotu v skorých ranných hodinách zrútil na Zem. Vedci z NASA zatiaľ nevedia určiť presný čas ani miesto dopadu trosiek na povrch. Nepotvrdili sa tak obavy, že zvyšky vedeckej družice UARS zasiahnu územie Talianska. Špekuluje sa však o tom, že väčšie kusy satelitu spadli v neobývanej časti kanadskej provincie Alberta. Na internetovej sociálnej sieti Twitter sa objavili nepotvrdené správy, že na mesto Okotoks južne od Calgary v západnej Kanade padali trosky, a s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o zvyšky satelitu. NASA varovala, že úlomky a časti satelitu môžu po dopade produkovať toxický plyn.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Mladík poslal svoju babku do vesmíru, teraz na tom podniká
Mladík poslal svoju babku do vesmíru, teraz na tom podniká
23.9.2011
Dvadsaťdvaročný Chester Mojay-Sinclar z Veľkej Británie sa rozhodol svojej nebohej starej mame Pat dať posledné zbohom netradičným spôsobom. Urnu s jej popolom totiž nechal vyniesť na meteorologickom balóne do výšky 30 kilometrov. "Bol to krásny spôsob, ako sa s ňou rozlúčiť. Veľmi mi chýba, ale pripomenutie si jej života takouto cestou bolo výnimočné," povedal mladík pre britské médiá. Mojay-Sinclar sa neskôr dokonca rozhodol postaviť si na tomto nápade vlastnú firmu. Ostatky svojich blízkych tak akýkoľvek záujemca môžu poslať do vesmíru za päťtisíc libier (zhruba 5,7-tisíc eur).
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Najmenšie akvárium na svete sa vám vopchá do vrecka
23.9.2011
Tridsať milimetrov na dĺžku, 14 milimetrov na šírku a 24 milimetrov na výšku. Toto nie sú rozmery zápalkovej škatuľky, ale najmenšieho funkčného akvária na svete. Vody sa doň zmestí len toľko, čo do dvoch čajových lyžičiek. Tekutina sa do nádrže musí nalievať s pomocou kvapkadla. Miniakvárium vytvoril 57-ročný Rus Anatolij Konenko zo sibírskeho mesta Omsk. Tomu sa v roku 1996 podarilo zapísať sa do Guinnessovej knihy rekordov, keď vytvoril najmenší knihu na svete. Tá merala 0,9 milimetra na 0,9 milimetra a mala 29 stránok.
Komentáre:  0
Stratili ste na bicykli predné koleso? Žiaden problém
23.9.2011
Používanie slovného spojenia "Krajina neobmedzených možností", ktorým sa zvyčajne označujú Spojené štáty americké, by sa malo jednoznačne rozšíriť aj na Čínu. Práve v tejto krajine sa náhodnému okoloidúcemu podarilo natočiť netradičný dopravný prostriedok - improvizovanú jednokolku. Nie je známe, čo viedlo neidentifikovaného Číňana k tomu, aby si z normálneho bicykla urobil unicykel, či to bol úmysel alebo stratil predné koleso pri nehode, každopádne postupoval premyslene. Na zostávajúce zadné koleso totiž pripevnil závažie, ktoré posunulo ťažisko jednokolky dozadu.
Komentáre:  0
Vedci: Ľuďom sa pri pohľade na atraktívne osoby "zastaví rozum"
Vedci: Ľuďom sa pri pohľade na atraktívne osoby
23.9.2011
Tímu vedcov z americkej University of California (UCLA) sa podarilo zistiť, že ľudia pri pohľade na atraktívne osoby v reklamách prestávajú rozmýšľať a často konajú iracionálne. Na prieskume sa zúčastnilo 24 mužov a žien, ktorým monitorovali činnosť mozgu práve pri sledovaní reklám. Po analýze výsledkom mohli experti konštatovať, že pri zhliadnutí reklamy so sexi osobami majú ľudia tendenciu kúpiť si propagovanú vec, pričom za iných okolností by tak nemuseli urobiť. Podľa zistení vedcov je tak omnoho efektívnejšia neracionálna reklama obsahujúca príjemné obrázky ako racionálna reklama ponúkajúca jasné fakty.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Video: Štyritisíc rokov vlasovej módy v štyroch minútach
23.9.2011
Ukrajinskej modelke Oľge Sacharovej sa vo videu s názvom "Vývoj ženského obrazu v priebehu storočí" podarilo za štyri minúty precestovať v čase až štyritisíc rokov. Zámerom režisérky Leny Nosenkovej bolo v takej krátkej dobe zhrnúť vývoj západných módnych trendov v ženských účesoch. V priebehu pár sekúnd sa tak z antickej Oľgy stane renesančná dáma a krátko nato sa pretransformuje na dievča kvetov zo sedemdesiatych rokov. Hoci bolo video vytvorené už pred rokom, na portáli YouTube sa objavilo len pred týždňom. Od tej doby si ho stihlo pozrieť viac ako 300-tisíc ľudí.
Komentáre:  0
Trosky neovládateľného satelita môžu spadnúť aj na Slovensku
Trosky neovládateľného satelita môžu spadnúť aj na Slovensku
23.9.2011
Našu planétu čaká dnes večer bombardovanie z vesmíru. Do atmosféry totiž vstúpi americký vedecký satelit Upper Atmosphere Research Satellite (UARS). Hoci väčšina zo 6-tonovej družice zhorí v atmosfére, viaceré úlomky dopadnú na povrch. Prelet atmosférou by malo "prežiť" až 26 väčších kusov, pričom v pásme ich možného dopadu sa nachádza aj Slovensko. Podľa prognóz portálu výskumnej spoločnosti Aerospace je to však vysoko nepravdepodobné. "Je veľmi ťažké predpovedať, ako sa to stane. Je to veľmi dynamické prostredie a sila je veľmi intenzívna," vysvetľoval pre portál space.com Mark Matney, vedec z NASA.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Zuckerberg predstavil Facebook 2.0
Zuckerberg predstavil Facebook 2.0
23.9.2011
Zakladateľ najväčšej sociálnej siete Mark Zuckerberg predstavil počas konferencie F8 v San Franciscu niektoré výrazné zmeny na Facebooku. K nim možno zaradiť napríklad zoraďovanie priateľov do jednotlivých skupín, podobne ako fungujú tzv. Kruhy na konkurenčnej sociálnej sieti Google Plus. Tie sa budú vytvárať aj automaticky, t.j. Facebook sám pridelí ľudí, s ktorými má užívateľ niečo spoločné. Zuckerberg ukázal aj novú podobu užívateľského profilu. Nová prezentácia užívateľa nesie názov Timeline (Časová os). Tá zobrazuje všetky informácie od registrácie až po súčasnosť na časovej osi, ktorú môže užívateľ kedykoľvek ľubovoľne dopĺňať napríklad o nové fotky či videá.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Video: Uruguajskí fanúšikovia zložili jedného z rozhodcov
23.9.2011
Stredajšie stretnutie juhoamerickej klubovej súťaži Copa Sudamericana, ktoré sa odohralo v uruguajskej metropole Montevideo, muselo byť predčasne ukončené. Dôvodom bol incident zo 47. minúty, keď jedného z postranných rozhodcov zasiahol predmet z hľadiska. Zo zverejnených záberov vidieť, že išlo o papierový zvitok. Rozhodca po zásahu spadol na trávnik, kde ho niekoľko minút ošetrovali. Hlavný arbiter následne duel medzi Nacional Montevideo s Universidad de Chile predčasne ukončil. O výsledku zápasu rozhodne Juhoamerická futbalová konfederácia (CSF).
Komentáre:  0
Vedci spochybnili Einsteina. Prekonali rýchlosť svetla
Vedci spochybnili Einsteina. Prekonali rýchlosť svetla
23.9.2011
Vedcom z Európskej organizácie pre jadrový výskum (CERN) sa údajne podarilo zaznamenať hmotné častice - neutrína, ktoré sa pohybovali rýchlejšie ako svetlo. "Ak by to bola pravda, išlo by o veľmi senzačný objav, takže mimoriadna opatrnosť je na mieste," uviedol teoretický fyzik John Ellis. Vzhľadom na závažnosť zistenia experti strávili mesiace opakovanými kontrolami výsledkov aby sa uistili, že pri pokuse sa nedopustili chyby. Výskumníci chcú teraz požiadať kolegov z USA a Japonska o potvrdenie výsledkov experimentu. Podľa špeciálnej teórie relativity Alberta Einsteina sa nič nemôže pohybovať rýchlejšie ako svetlo.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk