AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Otec vyprevádzal syna na školský autobus. Každý deň v inom kostýme
14.6.2011
Američan Dale Price zo štátu Utah vyprevádzal svojho 16-ročného Raina na školský autobus počas celého školského roku v preoblečení za piráta, futbalistu, morskú pannu, rytiera, teroristu či nevestu. Počas uplynulého školského roka vystriedal presne 170 kostýmov. Podľa Dalea ide o spôsob, akým synovi dáva najavo, že mu na ňom skutočne záleží. Zatiaľ ale ešte neprezradil, či sa bude do kostýmov prezliekať aj budúci rok.
Komentáre:  0
Volkswageny budúcnosti by mohli jazdiť aj po vode
13.6.2011
Dizajnér Zhang Yuhan navrhla pre automobilku Volkswagen nový koncept, ktorý sa nazýva Volkswagen Aqua a dokáže ísť po ceste, piesku, snehu, ľade a vode. Volkswagen Aqua jazdí na vodík a poháňajú ho dva motory. Prvý motor nafukuje vznášacie vaky, zatiaľ čo druhý motor posúva vozidlo vpred. „Dúfam, že Aqua bude aj cenovo prístupné supervozidlo, ktoré sa stane použiteľné aj v bežnom živote,“ povedal Zhang.
Komentáre:  0
Video: Nový spôsob virtuálneho nakupovania cez konzolu Xbox
13.6.2011
KinectShop predstavuje inovatívny koncept pre nový spôsob nakupovania na princípe rozšírenej reality. Jeho základom je technológia rozširujúca možnosti pohybového ovládača Microsoftu pre hernú konzolu Xbox 360 o rozpoznávanie končekov prstov. Záujemca môže z virtuálnych regálov a vešiakov brať oblečenie a módne doplnky a trojrozmerne si ich z rôznych uhlov prezerať priamo na vlastnej postave. Keďže ide zatiaľ iba o koncept, potrvá ešte niekoľko rokov, kým si budú môcť ľudia takýmto spôsobom nakupovať oblečenie.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Slováci budú zachraňovať ľudské životy cez Facebook
13.6.2011
Transfúzne centrá sa často stretávajú s nedostatkom darcov určitej krvnej skupiny. V takýchto situáciách rozhodujú minúty a doteraz neexistoval spôsob, ako rýchlo a efektívne osloviť veľké množstvo ľudí potrebnej krvnej skupiny. Poisťovňa Dôvera a Slovenský Červený kríž sa rozhodli podporiť projekt Moja krvná skupina (mojakrvnaskupina.sk), ktorý zachraňuje ľudské životy prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Stačí sa pridať do konkrétnej "krvnej" skupiny na Facebooku, následne budú títo užívatelia dostávať informácie, kedy v niektorých nemocniciach chýba práve ich krvná skupina.
Komentáre:  0
Video: Ako odstrániť kliešťa
13.6.2011
Očkovanie, repelent a dôkladná prehliadka tela po každom výlete v lese, na lúke či v okolí riek. To sú najdôležitejšie preventívne opatrenia, ktorými sa možno chrániť pred nákazami prenášanými kliešťami. Ako odstrániť kliešťa nájdeného na pokožke? Pred odstránením ho postriekajte dezinfekciou, najlepšie s obsahom alkoholu. Ak nemáte dezinfekčný prostriedok (Septonex, Dettol, lieh, jódová tinktúra, Alpa), použite alkoholický nápoj, parfum či kolínsku. Kliešťa uchopte pinzetou alebo klieštikmi na vyberanie kliešťov z lekárne čo najbližšie pri koži a pokúste sa ho doslova vykývať. Neponáhľajte sa, snažte sa ho nerozpučiť. Následne ranku opäť dezinfikujte.
Komentáre:  0
Video: V Lipsku sa zišlo 20-tisíc stúpencov gotickej subkultúry
13.6.2011
V nemeckom Lipsku cez víkend vyvrcholil už 20. ročník festivalu gotickej subkultúry Wave-Gotik-Treffen (WGT) 2011. Tento rok sa na ňom zúčastnilo približne 20-tisíc vyznávačov tohto módneho, hudobného, a zároveň aj životného štýlu. Na podujatí vystúpilo viac ako 300 hudobných skupín, Slovensko zastupovala na večernom koncerte skupina Last Days of Jesus. Najväčší záujem bol o vystúpenie Rogera O’Donella, klaviristu skupiny The Cure.
Komentáre:  1
Video: V Líbyi zúri občianska vojna, Kaddáfí hraje šach
13.6.2011
Líbyjský diktátor Muammar Kaddáfí si napriek pokračujúcej občianskej vojne a náletom Severoatlantickej aliancie našiel čas zahrať si pred kamerami šach. Jeho súperom bol prezident Svetovej šachovej federácie (FIDE) Kirsan Iľumžinov. Zábery zo stretnutia odvysielala v nedeľu večer líbyjská štátna televízia. Šéf FIDE uviedol, že s Kaddáfím strávil dve hodiny. "Nie v nejakom bunkri, ale v administratívnej budove v líbyjskej metropole," povedal Iľumžinov.
Komentáre:  0
Video: 8 minútový dôkaz o ľudskej nešikovnosti, májové vydanie
12.6.2011
Kompilácia najlepších smiešnych, škodoradostných i bolestivých videí, ktoré boli zverejnené na internetovej stránke YouTube za mesiac máj tohto roka. Niektoré kúsky sú dôsledkom nešťastnej náhody, iné sú naozajstnou prezentáciou ľudskej nerozvážnosti či stupídnosti.
Komentáre:  0
Video: V Texase vraj útočila mýtická čupakabra
12.6.2011
Čupakabra (špan. Chupacabra) je moderná latinskoamerická mýtická bytosť, ktorá údajne útočí v noci a vysáva krv kôz a ovcí cez ich krk. V jej vonkajšej podobe sa vraj kombinujú prvky psa, netopiera i človeka. Prvé správy o tomto tvorovi pochádzajú zo začiatku 90. rokov z Portorika, ale medzičasom sa objavili hlásenia aj zo Strednej a Južnej Ameriky. Najnovší prípad pochádza z farmy v americkom Texase, kde sa zviera podarilo vraj aj vyfotiť. Biológovia však ostávajú skeptickí, podľa nich stále chýbajú akékoľvek dôkazy.
Komentáre:  0
Video: Dokázali by ste toto aj bez nového BMW?
12.6.2011
Automobilka BMW pred pár dňami zverejnila jeden a pol minútové reklamné video na nový model BMW 1 M Coupe. Či sú bláznivé triky, ktoré vodič v upútavke predvádza, reálne alebo ide o len výsledok počítačovej grafiky však spoločnosť nezverejnila. Športovo ladený automobil váži 1 495 kg, dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,9 s, elektronicky limitovaná najvyššia rýchlosť je 250 km/h. Priemerná spotreba by pritom mala dosahovať priaznivých 9,6 l/100 km.
Komentáre:  0
Video: Ako sa na svet pozerá obruč hula hop
12.6.2011
Mladý kanadský fotograf a filmár Nick Saik z Alberty a jeho sestra Laura sa rozhodli pripevniť malú širokouhlú kameru na gymnastickú obruč, na Slovensku známu aj ako hula hop (Hula Hoop). Vďaka Laurinej šikovnosti jej obruč nielenže nespadla, ale so súrodencom sa im podarilo vytvoriť unikátne video z naozaj netradičnej perspektívy.
Komentáre:  0
Video: Vážna nehoda na automobilových pretekoch
12.6.2011
Francúzske automobilové preteky "24 hodín Le Mans" poznačila ťažká nehoda bývalého víťaza Allana McNisha z Veľkej Británie. Jazdec Audi R18 pri predbiehaní v zákrute zachytil Ferrari pilotované Anthonym Beltoisem, vyletel z dráhy a pri náraze do bezpečnostnej bariéry zničil svoj monopost. McNish ani žiadna z okolostojacich osôb pri hrôzostrašne vyzerajúcom náraze neutrpeli zranenia.
Komentáre:  0
Video: V Japonsku majú lietajúce lopty, vyvinula ich armáda
11.6.2011
Lietajúci objekt guľového tvaru (Globular Aviation Object) mal svoju verejnú premiéru vo vysielaní televízie Tokyo TV. Guľu vytvorili japonskí armádni vedci. Je asi rovnako veľká ako futbalová lopta a dokáže lietať rýchlosťou až 60 km/h všetkými smermi. Vďaka svojmu tvaru sa dokáže pohybovať aj na zemi a vo vzduchu môže robiť ostré zatáčky. Výrobné náklady údajne neprekročili sumu 110-tisíc japonských jenov (zhruba 870 eur).
Komentáre:  0
Video: Americká moderátorka si zanadávala v priamom prenose
11.6.2011
Američanka Holly Pietrzaková, moderátorka večerných správ lokálnej televízie Roanoke TV v štáte Virginia, však tento štvrtok najnevhodnejšiu anglickú nadávku nepovedala úmyselne. Na začiatku reportáže o zvýšení počtu voľných brigádnických pozícií pre tínedžerov nešťastnou náhodou zamenila prvú hlásku "l" v anglickom slove "luck" (šťastie) s hláskou "f". Svoju chybu si Pietrzaková ihneď uvedomila a opravila sa. Z celej situácie však bola pravdepodobne taká zmätená, že sa zabudla divákom ospravedlniť.
Komentáre:  0
Video: Hororový ostrov bábik v Mexiku láka turistov
11.6.2011
Neďaleko hlavného mesta Mexico City sa v spleti riečnych kanálov nachádza ostrovček Isla de las Muñecas (Ostrov bábik). Na konároch stromov, v domoch i na verandách chatrčí tu z drôtov visia stovky poškodených detských bábik. Historka o vzniku tejto bizarnej tradície hovorí, že za ňu môže tragická smrť miestneho dievčaťa. Krátko po jej utopení vylovili z kanála prvú bábiku. Miestni začali potom vešať ďalšie bábiky, aby tak ostrov ochránili pred zlými silami a upokojili dušu zosnulého dievčatka.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Japonec zostrojil robota z plechovky piva
11.6.2011
Použitá plechovka piva sa stala základom, do ktorého japonský vynálezca Ron Tajima zabudoval vlastný robotický mechanizmus. Trojnohý "plechobot" (CanBot) na diaľkové ovládanie sa dokáže sám pohybovať, a to hneď dvojakým spôsobom - chôdzou i gúľaním. Stlačením jedného gombíka sa robot za okamih opäť vráti do "plechovkovej" podoby.
Komentáre:  0
Video: Cvakne notebook, keď sa ním chcete vyfotiť?
11.6.2011
Pre značnú časť príslušníkov staršej generácie predstavujú moderné technológie bez pochýb veľkú výzvu. Dokazuje to i video sympatického amerického manželského páru DoRity a Franka. Tí sa na svojom novom notebooku Apple Mac chceli vyfotiť, aby mohli pri príležitosti Frankových 84-tých narodením rozposlať svojim priateľom ďakovný email. Starčekovia však neúspešne čakali, kým ich notebook cvakne. "Počul si už cvaknutie" zopakovala niekoľkokrát DoRita manželovi.
Komentáre:  0
Video: Trailer k novému filmu Twilight ságy vyvolával hysterické reakcie
10.6.2011
Pred niekoľkými dňami mal celosvetovú premiéru nový trailer k pokračovaniu romantickej série Twilight s názvom Úsvit (Breaking Dawn). Hlavnou hrdinkou štvordielnej ságy je tínedžerka Isabella "Bella" Swanová, ktorá sa zaľúbi do upíra Edwarda Cullena. O tom, že príbeh a postavy americkej autorky Stephenie Meyerovej sú extrémne populárne, svedčia aj reakcie fanúšikov počas ich prvého sledovania tejto upútavky.
Komentáre:  0
Video: Na logu vyhľadávača Google sa včera dali hrať aj pesničky od Beatles
10.6.2011
Návštevníci domovskej stránky vyhľadávača Google mali včera interaktívnu možnosť zahrať si na elektrickej gitare v podobe loga. Google si takýmto spôsobom pripomenul 96. výročie narodenia amerického hudobníka a vynálezcu Lesa Paula, ktorý výrazne prispel k vývinu elektrickej gitary. Mladý Američan Mitch v uverejnenom videu dokázal, že na logu sa dalo naozaj plnohodnotne hrať, keď sa mu podarilo bezchybne predviesť pieseň Hey Jude od skupiny The Beatles.
Komentáre:  0
Video: Jazda v cyklistickom páse v New Yorku je životu nebezpečná
10.6.2011
Nahnevaný newyorský cyklista Casey Neistat sa rozhodol natočiť bolestivé video po tom, čo mu policajt udelil 50-dolárovú pokutu za jazdu mimo cyklistického pásu. Američan sa obhajoval tým, že tie sú často zatarasené rôznymi predmetmi a predstavujú pre bežných cyklistov nebezpečenstvo. Aby svoje tvrdenie dokázal, natočil video, v ktorom so svojím bicyklom vrazí do najrozličnejších prekážok, vrátane značiek, koša, taxíka či policajného auta.
Komentáre:  2
Snaží sa Rytmus prekonať rekord sledovanosti?
10.6.2011
Slovenský spevák Rytmus (Patrik Vrbovský) zverejnil na svojom YouTube profile zjavne simulované video, v ktorom má údajne v Prahe fyzicky napadnúť českého moderátora Kazmu. Video za 48 hodín od zverejnenia získalo takmer 270-tisíc pozretí, čím sa ako prvé slovenské video dostalo na YouTube do Top 15 najsledovanejších videí za uplynulých 24 hodín.
Komentáre:  1
Video: Uprostred námestia v Štokholme je obrovská trhlina
9.6.2011
Veľká trhlina trojuholníkového tvaru však nie je skutočná. Naopak, ide o obrovskú maľbu, ktorá pri pohľade zo správneho miesta vytvára takmer dokonalú optickú ilúziu. Dielo vytvoril mladý švédsky fotograf a maliar Erik Johansson z mesta Norrköping. Obrazec s veľkosťou 32 m na 18 m bude možné v hlavnom meste Švédska vidieť do 12. júna.
Komentáre:  0
Video: Britský hasič len o vlások unikol pred padajúcou stenou
9.6.2011
Zasahujúceho dobrovoľného hasiča takmer zasiahla rútiaca sa stena horiaceho opusteného domu. Incident sa stal v anglickom meste Rochdale už v septembri minulého roku. Novozverejené video z tejto nehody bolo podľa veliteľa hasičského zboru grófstva Greater Manchester zverejnené pre tréningové účely. Má tak dobrovoľným i profesionálnym hasičom napomôcť k zabezpečeniu zvýšenej bezpečnosti pri výkone ich práce.
Komentáre:  0
Video: Ako vypnúť automatické rozpoznávanie tvári na Facebooku
9.6.2011
Na domácej obrazovke svojho facebookového účtu kliknite v pravom hornom rohu na možnosť "Účet" (Account), v rozvinutom menu zase na možnosť "Nastavenia súkromia" (Privacy settings). Ďalej kliknite na "Prispôsobiť nastavenia" (Customize settings). Následne sa s obrazovkou posuňte nižšie na možnosť "Navrhovať priateľom fotky, na ktorých som ja". Zvoľte "Upraviť nastavenia" (Edit settings), označte možnosť "Zakázané" (Disabled) a voľbu nakoniec potvrďte "OK".
Komentáre:  0
Video: Bucľatý Ronaldo ukončil kariéru
9.6.2011
V noci na stredu sa v prípravnom zápase s Rumunskom s kariérou rozlúčil slávny brazílsky futbalový útočník Ronaldo. Rozlúčka to bola víťazná, "kanárici" zvíťazili 1:0. Ronaldo však pobudol na ihrisku iba štvrť hodinu v prvom polčase. Tridsaťštyri-ročný Ronaldo ohlásil ukončenie aktívnej činnosti už vo februári. Dôvodom je skutočnosť, že výrazne pribral a má aj chronické zdravotné problémy. S pätnástimi gólmi je Ronaldo najlepším strelcom v histórii svetových šampionátov. Titul majstrov sveta získal v rokoch 1994 a 2002.
Komentáre:  0
Video: O čo ide dnes Googlu?
9.6.2011
Dnes vás vyhľadávač Google na svojej hlavnej stránke prekvapí možnosťou interaktívne si zahrať na elektrickej gitare. Internetový gigant si takýmto spôsobom chce pripomenúť 96. výročie narodenia známeho amerického hudobníka a vynálezcu Lesa Paula (Lester William Polsfuss). Práve on výrazne prispel k vývinu elektrickej gitary a "umožnil tak začiatok éry rock & rollu". Les Paul zomrel 12. Augusta 2009.
Komentáre:  0
Greenpeace: Bábika Barbie je masová vrahyňa
9.6.2011
Environmentálna organizácia Greenpeace zverejnila video, v ktorom sa Barbien priateľ Ken dozvie, že najpopulárnejšia bábika sveta je v skutočnosti masovou vrahyňou. Dôvodom je údajné prispievanie výrobcu tejto hračky, spoločnosti Mattel, k ničeniu tropických dažďových pralesov v Indonézii. Odtiaľ pochádza veľká časť obalov pre Barbie. "Barbie likviduje dažďové pralesy a vedie kriticky ohrozené druhy živočíchov, ako napr. sumatranských tigrov, čoraz bližšie k vyhynutiu," uviedol Bustar Maitar, šéf indonézskej kampane v Greenpeace.
Komentáre:  0
Video: Útok rozzúrených indických slonov si vyžiadal jednu obeť
9.6.2011
Indická televízia včera odvysielala zábery dvoch rozzúrených slonov na juhu Indie, ktoré útočili na ľudí a zvieratá. Úrady sa snažili slony uspať a požiadali občanov mesta Mysore, aby nevychádzali von a nesnažili sa zvieratá odohnať kameňmi, pretože ich tak ešte viac vydráždili. Než sa slony podarilo uspať, usmrtili pri miestnej škole školníka, poničili niekoľko automobilov a zabili aj jednu kravu.
Komentáre:  0
Video: Speváka Mobyho zasiahol počas vystúpenia elektrický prúd
8.6.2011
Známeho amerického speváka a hudobníka Mobyho zasiahol počas akustického vystúpenia v Amsterdame elektrický prúd, načo spevák upadol do bezvedomia. Žiaden z okolostojacich novinárov mu však nepomohol, bezvládneho speváka si len fotografovali. Spôsobený šok nebol silný a po chvíli mohol pokračovať v predstavení. Krátko po incidente zverejnil Moby na svojej internetovej stránke krátku správu, podľa ktorej išlo o nešťastnú náhodu, ale už sa cíti úplne v poriadku.
Komentáre:  0
Vedci sa obávajú, že silná slnečná erupcia dnes naruší život na Zemi
8.6.2011
Americká NASA zaznamenala neobvykle silnú slnečnú erupciu, ktorá by už dnes mohla na Zemi vyvolať geomagnetickú búrku a narušiť tak aj bežný život ľudí. Ohrozená je predovšetkým činnosť satelitov, elektrickej siete a pozemnej komunikácie. K Zemi by mala doraziť o 20.00 h stredoeurópskeho času. Vedci zároveň upozorňujú, že erupcia nesmeruje priamo na našu planétu, preto jej účinky nebudú až také intenzívne, aké by boli pri priamom zásahu.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk