AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Radičová nevylúčila možnosť založenia vlastnej strany
Radičová nevylúčila možnosť založenia vlastnej strany
6.10.2011
Premiérka Iveta Radičová v rozhovore pre týždenník Trend pripustila, že do konca svojej politickej kariéry nemusí pôsobiť v SDKÚ. Pre pôsobenie v inej politickej strane sa tak Radičová podľa vlastných slov rozhoduje hodnotovo. Nad vznikom novej politickej strany by sa údajne zamýšlala len vtedy, pokiaľ by prišla k záveru, že hodnotovo a programovo je na slovenskej politickej scéne potrebný nový subjekt. Predsedníčka vlády v rozhovore zároveň nevylúčila ani opätovnú kandidatúru na post hlavy štátu. Analytik Jána Baránek sa domnieva, že ak by padla vláda, premiérka založí stranu, s ktorou by išla do prezidentských volieb.
Médiá: 2
Komentáre:
4
Richard Sulík zobral poslancovi za SNS polovicu platu Webnoviny
6.10.2011
O polovicu platu aj paušálnych náhrad príde pre dvojdňovú absenciu na septembrovej schôdzi Národnej rady (NR) SR poslanec za SNS Štefan Zelník...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Žitňanská sa pýta, prečo Fico tak "zubami-nechtami" bráni Harabina
Žitňanská sa pýta, prečo Fico tak
4.10.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ) opätovne odmietla kritiku opozície, že sa snaží zlikvidovať Štefana Harabina, spolitizovať súdnictvo a dostať pod kontrolu prokuratúru SR. Ministerku zároveň zaujíma, prečo predseda Smeru Róbert Fico tak "zubami-nechtami" bráni to, aby bol Harabin na oboch stoličkách. Žitňanská totiž trvá na oddelení funkcií predsedu Najvyššieho súdu a Súdnej rady SR, ktoré v súčasnosti Harabin zastáva. Predseda Smeru podľa ministerky prekvapivo objavil po štyroch rokoch tému spravodlivosti a začal sa tváriť, ako keby predchádzajúce štyri roky jeho vlády neboli v súdnictve problémy.
Médiá: 2
Komentáre:
6
Mikloš v Luxemburgu naznačil, že Slovensko euroval schváli
Mikloš v Luxemburgu naznačil, že Slovensko euroval schváli
4.10.2011
Minister financií Ivan Mikloš na včerajšom rokovaní ministrov financií krajín eurozóny v Luxemburgu naznačil, že slovenský parlament tento mesiac pravdepodobne schváli navýšenie eurovalu. Po stretnutí to uviedol predseda euroskupiny luxemburský premiér Jean-Claude Juncker. Parlament podľa Mikloša rozhodne o zmenách do 14. októbra, teda ešte pred summitom EÚ. "Informoval som o tom, že to bude schvaľované 11. októbra, najneskôr však 14. októbra, teda ešte pred Európskou radou," uviedol minister pre novinárov. Mikloš ostatným predstaviteľom opísal situáciu na Slovensku a vysvetlil, že všetky kompetencie ohľadom rokovania prevzala na seba premiérka Iveta Radičová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Smer hrozí Žitňanskej návrhom na vyslovenie nedôvery
Smer hrozí Žitňanskej návrhom na vyslovenie nedôvery
3.10.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská by mala podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica odísť. K odchodu podľa neho nemusí prísť, ak ministerka napraví stav v justícii, ktorý podľa neho spôsobila. „Ministerka spravodlivosti pani Žitňanská sa počas 14 mesiacov, čo je ministerkou spravodlivosti, nezaoberala ničím iným, len ako zlikvidovať predsedu najvyššieho súdu Štefana Harabina, ako spolitizovať súdnictvo a ako dostať prokuratúru SR,“ vyhlásil Fico na tlačovej besede. Podľa neho dostala takúto politickú úlohu Žitňanská hneď v čase nástupu do svojej funkcie. „Súdy a prokuratúru normalizujú v duchu 70. rokov minulého storočia,“ uviedol predstada Smeru-SD.
Médiá: 2
Komentáre:
7
Koaličná rada dá odpoveď, kedy sa bude hlasovať o eurovale aktuality
3.10.2011
Koaličná rada bude v utorok 4. októbra rokovať o tom ako politicky vyriešiť problém navŕšenia eurovalu, aj o tom, kedy sa o ňom bude hlasovať. Stretnutie sa uskutoční na pôde centrály Mosta-Híd o 17:00...  »
SNS verí, že Fico pri hlasovaní o eurovale nezapredá Slovákov
SNS verí, že Fico pri hlasovaní o eurovale nezapredá Slovákov
3.10.2011
Prvý podpredseda SNS Andrej Danko dúfa, že Smer-SD a jeho predseda Robert Fico nezaprie v súvislosti s hlasovaním o eurovale v parlamente občanov Slovenskej republiky. “My veríme, že Robert Fico politicky zobchoduje svoju pozíciu tým spôsobom, že minimálne budú predčasné voľby alebo získa akúkoľvek pozíciu k tomu, že do budúcna dôjde k zvýšeniu dôchodkov a priemerných miezd na Slovensku,” povedal Danko. Zároveň uviedol, že kauza euroval mu pripadá ako rozdávanie lístkov na Titanic. SNS tiež apeluje aj na liberálov, že majú veľkú príležitosť ukázať, či sú účelovou "eseročkou" alebo stranou s ambíciou zotrvať na politickej scéne.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Ministerstvo hospodárstva stratilo kontrolu nad neziskovkou
Ministerstvo hospodárstva stratilo kontrolu nad neziskovkou
3.10.2011
Ministerstvo hospodárstva sa prizerá likvidácii Európskej vzdelávacej akadémie, do ktorej vložila druhá vláda Mikuláša Dzurindu v roku 2005 majetok za 27,7 milióna korún (vyše 900-tisíc eur). Neziskovka skončila v likvidácii tento rok a štátu reálne hrozí, že o majetok príde. Ministerstvo uviedlo, že minulý rok pri revízii majetku prišli na to, že 23.novembra 2009 stratili nad akadémiou kontrolu. Štát mal vtedy nominovať do správnej rady, ktorá zabezpečuje nad akadémiou kontrolu, troch z piatich ľudí. Rada ho však o toto právo pripravila. Svojich práv sa ministerstvo domáha na súde. Na prvom stupni však neuspelo.
Médiá: 3
Komentáre:
3
Jurzyca štátnice novelou vysokoškolského zákona nezruší SME.sk
3.10.2011
V novele vysokoškolského zákona ostali ako podmienka ukončenia vysokej školy aj štátnice. Obhajoba záverečnej práce nebude stačiť...  »
Fico je za euroval, podľa Krajcera Smer vodu káže a víno pije
Fico je za euroval, podľa Krajcera Smer vodu káže a víno pije
2.10.2011
"Je to hanebný postup. Smer je európsky unikát, nechce hlasovať, aj keď je za. Toto politikárčenie je absurdné. Smer vodu káže a víno pije," uviedol v nedeľnej diskusnej relácii Televízie Markíza Na telo minister kultúry Daniel Krajcer (SaS), ktorý tak kritizoval avizovaný postup strany Smer-SD hlasovať za euroval len v prípade, že koalícia zagarantuje aspoň 76 hlasov. "Ak sa ukáže, že nie sú schopní vládnuť a prijímať rozhodnutia takéhoto vážneho charakteru, určite euroval prejde s našimi hlasmi, o tom nepochybujte, my sme za euroval," povedal v nedeľu šéf sociálnych demokratov Robert Fico. V takom prípade však musí podľa neho nastať buď rekonštrukcia vlády, alebo predčasné parlamentné voľby.
Médiá: 6
Komentáre:
4
Abrhan: Vládnutie po neschválení eurovalu by bolo problematické
Abrhan: Vládnutie po neschválení eurovalu by bolo problematické
1.10.2011
Podľa podpredsedu KDH Pavla Abrhana by pokračovanie vládnutia súčasnej koalície bolo v prípade neschválenia eurovalu problematické. Keď koalícia euroval nechváli, budú na stole dve riešenia. "Znovu sa môže zopakovať hlasovanie s tým, že tomu budú predchádzať rokovania s opozíciou. Alebo druhá alternatíva môže byť, že vláda sa rozhodne, že pri druhom hlasovaní to môže spojiť s dôverou vláde a buď tá vláda to zvládne, alebo tým pádom by padala vláda. Iné riešenia nevidím," povedal Abrhan v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy. Abrhan si myslí, že rokovania s opozíciou sú dnes nemožné, pretože by to ohrozilo rokovania so stranou SaS.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Arménska opozícia začala týždňový nepretržitý protest SME.sk
1.10.2011
Najväčší opozičný blok v Arménsku v piatok začal týždeň trvajúci nepretržitý protest v centre Jerevanu, aby zvýšil nátlak na politických protivníkov a dosiahol splnenie svojej požiadavky, ktorou je vypísanie predčasných volieb...  »
Fico: Vláda likviduje samosprávy Pravda.sk
30.9.2011
"Miesto toho, aby pravica ďalej decentralizovala, robí všetko, aby samosprávy oslabovala," vyhlásil líder opozičného Smeru a expremiér Robert Fico...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Eurokomisár Šefčovič: Radičovej kompromis o eurovale je neprijateľný
Eurokomisár Šefčovič: Radičovej kompromis o eurovale je neprijateľný
30.9.2011
Slovenský zástupca v Európskej komisii Maroš Šefčovič, ktorý je zodpovedný za oblasť administratívy a inštitucionálne vzťahy, predpokladá, že kompromisný návrh premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) o eurovale je pre ostatných partnerov v eurozóne neprijateľný. Podľa predsedníčky vlády by Slovensko mohlo súhlasiť so zmenami v mechanizme, ale nezúčastnilo by sa zvyšovania záruk v ňom. "Predpokladám, že nebude ani záujem o návrhu rokovať," uviedol eurokomisár po piatkovom stretnutí s prezidentom Ivanom Gašparovičom. Podobný názor má aj Gašparovič, podľa ktorého stanovovanie nových podmienok "Slovensko absolútne spochybní".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Portugalský premiér sa poďakoval za záruky Slovenska SME.sk
30.9.2011
Coelho vyjadril obavy, že prípadné odmietnutie rozšírenia eurovalu bude mať veľmi zlé následky nielen pre Portugalsko...  »
Euroval: Merkelová si dohodla stretnutie s Radičovou
Euroval: Merkelová si dohodla stretnutie s Radičovou
30.9.2011
Nemecká kancelárka Angela Merkelová si podľa zistení denníka Hospodárske noviny dohodla osobné stretnutie s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS). Obe predsedníčky vlád v súčasnosti rokujú na summite Východného partnerstva v Poľsku. Témou separátnej schôdzky by mali byť možné kompromisy, vďaka ktorým by Slovensko napokon podporilo zmeny v eurovale. Radičová v stredu prezradila, že má pre SaS návrh, následne si ho prevzal šéf poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár. Šéf liberálov Richard Sulík vyhlásil, že jeho cieľom nie je blokovať ostatné krajiny. Kompromis je teda technicky možný, ale premiérka by sa na ňom musela dohodnúť s partnermi v eurozóne.
Médiá: 3
Komentáre:
2
SaS preskúma Radičovej návrh, nechce blokovať celú eurozónu
SaS preskúma Radičovej návrh, nechce blokovať celú eurozónu
29.9.2011
"Cieľom SaS nie je pri eurovale zablokovať ostatné krajiny. Tak ako pre premiérku Ivetu Radičovú aj pre SaS je prijateľné len také riešenie, ktoré nebude stáť občanov Slovenska ani jeden jediný cent," povedal vo štvrtok predseda Národnej rady SR a šéf SaS Richard Sulík. Dodal, že jeho strana bude skúmať návrh premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), ktorý sa týka schvaľovania zmien v eurovale v slovenskom parlamente. Radičová však zatiaľ nechce povedať, ako znie dohoda, ktorú ponúkla v stredu podvečer predsedovi poslaneckého klubu SaS Jozefovi Kollárovi. Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) zase pre denník SME uviedol, že premiérkin návrh sa liberálom pozdáva.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Radičová: Sme na hrane prepadu do recesie hnonline
29.9.2011
"Ja nedramatizujem, ale situácia je veľmi, veľmi vážna, prognózy vôbec nie sú priaznivé. Dúfam, že v januári nebudem musieť oznámiť ďalší ekonomický pokles. Robíme preto maximum," vyhlásila premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS)...  »
Radičová: Korupciu netrpíme ani u priamych podriadených
Radičová: Korupciu netrpíme ani u priamych podriadených
29.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS), ktorá vystúpila v Stupave na konferencii "Vzťah štátu a občianskej spoločnosti sme pripravení spolupracovať?", uistila predstaviteľov tretieho sektora, že opatrenia fungujú a vláda korupciu netrpí. Radičová zároveň poďakovala Aliancii Fair-play (AFP) aj Transparency International Slovensko za ich stanoviská, za pomoci ktorých bude prijatý nový zákon o prenájme budov. Zuzana Wienk z AFP uviedla, že vážne korupčné prípady sa začali vyšetrovať, čo v minulých štyroch rokoch neplatilo. Na druhej strane jej však chýbalo, aby nejaký politik pomenoval a priznal problémy v kauze prenájmu budovy pre Daňové riaditeľstvo v Košiciach.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Prieskum: SNS predbehla silnejúcu SaS, v parlamente by bola aj SMK
Prieskum: SNS predbehla silnejúcu SaS, v parlamente by bola aj SMK
29.9.2011
Keby sa parlamentné voľby konali v septembri, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 43,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 6. až 13. septembra uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1 004 respondentov. Nasleduje koaličné SDKÚ-DS s 12,8 percentami a KDH s 11,7 percentami. Parlamentné brány by sa otvorili Strane maďarskej koalície (SMK), ktorú by volilo 5,3 percenta voličov. Polepšila si SNS, ktorá má sympatie 8,5 percenta voličov, ale aj SaS. Liberálom by svoj hlas odovzdalo osem percent respondentov. O celé percento si pohoršil Most-Híd, pričom v septembri by za nich zahlasovalo 5,9 percenta opýtaných.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Politici podľa Aliancie Fair-play zverejňujú len všeobecné údaje SME.sk
29.9.2011
Na podujatí pod názvom "Otvorenosť a etika", pripravenom v rámci cyklu Face 2 Face (Tvárou v tvár), zarezonovala skutočnosť, že v otázke transparentnosti majetku politikov sú na Slovensku ešte rezervy...  »
Euroval: Radičovej návrh je pre SaS prijateľný
Euroval: Radičovej návrh je pre SaS prijateľný
29.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) včera prišla s vlastným kompromisom, ktorý podľa koaličnej strany SaS obsahuje prijateľné podmienky. Predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár po rokovaní s premiérkou potvrdil, že to vyzerá na dohodu. Obsah návrhu zatiaľ nie je jasný. "V tejto chvíli však ešte žiadna dohoda neexistuje," píše sa v stanovisku SaS. "Keď poviem, že som prišla s návrhom, tak bude okamžitá paľba otázok - s akým. Takže zostaneme dnes pri tom, že neprišla som dnes so žiadnym návrhom. Ale off record vám hovorím, že áno, prišla," vyhlásila Radičová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Poslanca Dostála vyviedla z čínskej recepcie ochranka
Poslanca Dostála vyviedla z čínskej recepcie ochranka
28.9.2011
Počas recepcie pri príležitosti 62. výročia založenia Čínskej ľudovej republiky, ktorá sa konala vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave, vyviedla ochranka z budovy poslanca Národnej rady SR a podpredsedu Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Ondreja Dostála. Ten totiž čínskemu veľvyslancovi Gu Zipingovi doniesol dar - knihu čínskeho právnika Kao Č'-šenga, ktorý zastupoval obete čínskeho nedemokratického režimu, za čo sa dostal do väzenia. Veľvyslanec si knihu neprevzal. Na požiadanie pracovníkov čínskeho veľvyslanectva ho následnej z priestorov hotela vyviedli príslušníci Úradu na ochranu ústavných činiteľov.
Médiá: 3
Komentáre:
4
ÚŚ rozhodne o voľbe generálneho prokurátora zrejme až o týždeň
ÚŚ rozhodne o voľbe generálneho prokurátora zrejme až o týždeň
28.9.2011
Novelizované ustanovenia napadol na Ústavnom súde SR návrhom zastupujúci generálny prokurátor Ladislav Tichý, ako aj skupina 35 poslancov NR SR za Smer-SD zastupovaných Róbertom Madejom. Zrušenie tajnej voľby je podľa nich protiústavné a práve tajná voľba zaisťuje poslancom voliť slobodne, a to napríklad aj proti straníckym príkazom bez toho, aby sa voči nim vyvodzovali dôsledky. Ústavný súd však rozhodne zrejme až o týždeň, či poslanci porušili zákon tým, že voľbu generálneho prokurátora zmenili z tajnej voľby na verejnú. Generálna prokurátora teda ešte od februára naďalej zostáva bez oficiálneho šéfa.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Euroval: KDH a Most-Híd chcú hlasovať čo najskôr
Euroval: KDH a Most-Híd chcú hlasovať čo najskôr
28.9.2011
Koaličné strany KDH a Most-Híd žiadajú, aby hlasovanie o eurovale prebehlo čo najskôr. Konkrétne navrhujú termín medzi 13. až 16. októbrom. "Má to dva racionálne dôvody. Tým prvým je, že do tohto dátumu prebehnú hlasovania vo všetkých národných parlamentoch eurozóny. V dňoch 17.-18. októbra sa koná summit lídrov Európskej únie k eurovalu. Bolo by žiaduce, aby pani premiérka bola vyzbrojená jednoznačným stanoviskom NR SR k tejto téme," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Mostu-Híd Nora Czuczorová. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) pôvodne avizoval, že o eurovale budú poslanci hlasovať 23. októbra.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Barroso predniesol správu o stave EÚ: Čelíme najväčšej kríze v histórii Pravda.sk
28.9.2011
Vo svojej správe o stave EÚ tiež uviedol, že Grécko zostane členom eurozóny. O odchode tejto juhoeurópskej krajiny sa v únii kvôli súčasnej kríze v poslednej dobe totiž začalo špekulovať...  »
Radičová zažehnala pád. Zatiaľ hnonline
28.9.2011
Prezídium SDKÚ nerozhodlo o spojení eurovalu s prežitím vlády, ale ponúka SaS dodatok ku koaličnej zmluve. Ten liberáli odmietli. Koalícia sa pri riešení najväčšieho problému nepohla z miesta. ..  »
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5841234567891011121314151617181920

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk