AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
O existencii yetiho budú vedci rokovať na ruskom Sibíri
6.10.2011
O tom, či yeti skutočne existuje, sa bude rokovať na konferencii, ktorá sa má uskutočniť v dňoch 6.- 8. októbra v meste Taštagol. Vedci z rôznych krajín chcú tak na stretnutí prezentovať jedinečné fotografie a zvukové nahrávky týkajúce sa záhadnej bytosti. Už minulý rok vydali úrady Kemerovskej oblasti pred yetim oficiálne varovanie. Po zničujúcich požiaroch v lete 2010 bola vraj záhadná bytosť prinútená hľadať potravu mimo lesa. Po snežnom mužovi sa rozhodol pátrať aj ruský boxer Nikolaj Vaľujev. Ten však neskôr vyhlásil, že šanca na stretnutie s yetim je približne taká veľká ako nájdenie Lochnesskej príšery alebo objavenie Atlantídy.
Médiá: 2
Komentáre:
24
Video: Do slnka narazila mimoriadne veľká kométa
6.10.2011
Európska vesmírna sonda SOHO zachytila zrážku kométy so Slnkom. Náraz zapríčinil veľký výron slnečnej hmoty do vesmíru. Vyvrhnuté plyny, takzvaná koronárna hmota, by sa mohli dostať počas niekoľkých dní k Zemi a spôsobiť výskyt polárnej žiary. V horšom prípade by mohla na zemi nastať takzvaná geomagnetická búrka. Tá sa prejavuje rušením rádiového vlnenia a elektrického vedenia. V extrémnych prípadoch môže dôjsť až k poškodeniu zariadení. Kométu objavil amatérsky astronóm iba v piatok a v sobotu už narazila do Slnka. Odborníci sa zatiaľ nezhodli, či náraz kométy môže spôsobiť nestabilitu na Slnku.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Číňan natočil obrovského nočného motýľa
4.10.2011
Čínsky robotník Šao-Kchuej Wen zažil menší šok. Počas pracovnej zmeny sa mu podarilo odchytiť obrovského nočného motýľa druhu Okáň Atlas. Ten je považovaný za najväčšieho na svete a v rozpätí krídel dosahuje až 30 centimetrov. Čínsky exemplár zaradili k mohutným kusom, keď mu v rozpätí namerali 26 centimetrov. Prekvapený pracovník povedal, že tak obrovského motýľa ešte nevidel a zrejme mal pravdu. Tento druh totiž žije iba v tropických oblastiach Ázie, napríklad v Indonézií, alebo Thajsku. Do Číny tak musel tento jedinec zablúdiť.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: V Prahe prvýkrát pristálo najväčšie dopravné lietadlo sveta
2.10.2011
Najväčšie dopravné lietadlo súčasnosti - Airbus A380 - pristálo v nedeľu ráno na pražskom letisku Ruzyně. Stroj patrí nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa a hlavné mesto Českej republiky navštívil pri príležitosti 45. výročia pôsobenia spoločnosti u našich západných susedov. Airbus A380 má rozpätie krídel takmer 80 metrov, dlhý je 73 metrov. Na palube dokáže prepraviť viac ako 850 pasažierov. Pražské letisko kvôli príletu obrích lietadiel nechalo zmodernizovať nástupné tunely k trom stanovištiam za zhruba 177 miliónov českých korún. Airbus A380 následne odletel na podobnú propagačnú akciu do Maďarska.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Pes, ktorý bol v minulom živote nindžom
2.10.2011
Majitelia tohto psa asi nemajú inú možnosť ako držať svojho domáceho miláčika zatvoreného v dome. Zo záhrady totiž dokáže bez problémov ujsť, nezastaví ho pritom ani takmer trojmetrový plot.
Komentáre:  0
Video: Skončia takto aj slovenské paneláky?
29.9.2011
Súčasťou revitalizačného programu hlavného mesta Škótska Edinburghu je likvidácia starých, nevyhovujúcich budov. Úrady mesta preto rozhodli o demolácii troch obytných blokov - Hermiston, Weir a Glenalmond, ku ktorej došlo v nedeľu 25. septembra. Tri 15-poschodové panelové stavby padli na zem v priebehu 10 sekúnd. Na ich mieste má vzniknúť nové mestská štvrť s 320 domami. Tie budú sčasti obývať pôvodný obyvatelia zdemolovaných blokov. "Viem, že ľudia majú s tými budovami späté mnoho spomienok, no na druhú stranu treba uznať, že je potrebné urobiť krok vpred a investovať do obnovy tejto oblasti," povedal jeden z členov mestskej rady.
Komentáre:  1
Video: Tisíce obyvateľov Utahu sa na protest vyzliekli do spodného prádla
26.9.2011
Ulice hlavného mesta amerického Utahu Salt Lake City v sobotu zaplavili tisíce polonahých demonštrantov. Protestný beh v spodnej bielizni s názvom Undie Run mal poukázať na nespokojnosť a frustráciu predovšetkým mladých ľudí s výrazne konzervatívnym charakterom štátu. Behu sa zúčastnilo asi 3 000 mužov a žien, ktorí boli oblečení v spodnej bielizni či v plavkách. Politika štátu Utah je výrazne ovplyvňovaná mormonskou cirkvou, ktorá je hlasným odporcom homosexuálnych manželstiev. Podľa Nata Portera, organizátora Undie Run, bola táto skutočnosť jedným z dôvodov na zvolanie protestu.
Komentáre:  1
Video: Záchrana uviaznutej ženy z netradičnej perspektívy
26.9.2011
Výlet 24-ročnej Američanky v kalifornskom národnom parku Topanga sa zmenil na boj o život. Mladá žena pri lezení na skalný útes s názvom Eagle Rock precenila svoje sily a uviazla vo výške 150 metrov. Po viac ako dvoch hodinách ju s pomocou vrtuľníka zachránili príslušníci losangeleskej polície. Jeden zo záchranárov sa k žene spustil po lane, zaistil ju a následne oboch vytiahli do helikoptéry. Američanka pri incidente neutrpela žiadne zranenia. Celú záchrannú akciu pritom snímala kamera, ktorú mal jeden zo zasahujúcich príslušníkov pripevnenú na prilbe.
Komentáre:  1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk