AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Jamie Oliver: Tých idiotov musíme tvrdo potrestať
Jamie Oliver: Tých idiotov musíme tvrdo potrestať
10.8.2011
Na rozsiahle nepokoje vo viacerých britských mestách reagoval aj známy šéfkuchár Jamie Oliver. Na účte sociálnej siete Twitter zverejnil niekoľko rozhorčených odkazov po tom, ako výtržníci poškodili jednu z jeho luxusných reštaurácií v Birminghame. "Nepokoje, ktoré zasiahli Veľkú Britániu, ma robia veľmi smutným! Všetci sa zbláznili. Je načase opäť si získať našu krajinu. Teraz musíme tvrdo potrestať tých idiotov," píše sa v jednom z príspevkov. "Bohužiaľ aj moja reštaurácia v Birminghame bola napadnutá, všetky okná sú zničené, celé okolie je uzatvorené, nemôžeme otvoriť, zákazníci a zamestnanci sú ale v poriadku!! Chvalabohu," informuje ďalej svojich fanúšikov 36-ročný šéfkuchár.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Súd zakázal predaj tabletu od Samsungu. Jeho dizajn je plagiát
Súd zakázal predaj tabletu od Samsungu. Jeho dizajn je plagiát
10.8.2011
Nemecký súd vyhovel žiadosti Apple a zakázal predaj tabletu Galaxy Tab 10.1 od Samsungu vo všetkých krajinách Európskej únie s výnimkou Holandska. Tam prebieha osobitné súdne konanie, v ktorom chce americký koncern dosiahnuť rovnaký výsledok. Súd rozhodol o zákaze predaja Galaxy Tabu na základe porušenia autorských práv Applu na dizajn zariadenia. Spor sa teda týka iba dizajnu (porušenie registrovaného priemyselného vzoru), nie však softvérových či hardvérových patentov. Apple v právnych sporoch so Samsungom už zaznamenal úspech v Austrálii, kde súd tiež zakázal distribúciu tabletov. Paradoxné ale ostáva, že Samsung je pravdepodobne najväčší a najdôležitejší dodávateľ súčiastok pre produkty Apple.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vedci objasnili záhadu záhadnej oranžovej hmoty na Aljaške
10.8.2011
Americkí experti zistili, že mastná oranžová hmota v mori pri Aljaške bola vlastne zhlukom miliónov mikroskopických vajíčok. Predstavitelia amerického Národného úradu pre oceány a atmosféru (NOAA) však stále nevedia s určitosťou povedať o vajíčka akého druhu živočíchov ide. Nevie sa ani, či sú jedovaté. To vzbudzuje obavy mnohých obyvateľov neďalekej inuitskej osady Kivalina, v ktorej žije 374 ľudí. Oranžová hmota sa objavila pri brehoch minulý týždeň, tamojší obyvatelia sa s takým fenoménom ešte nestretli. Oranžová hmota už medzitým nie je viditeľná, nedá sa však s určitosťou povedať, či mikroskopické vajíčka nie sú ešte vo vode.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Archeológovia: Marco Polo možno v Číne nikdy nebol
Archeológovia: Marco Polo možno v Číne nikdy nebol
10.8.2011
Legendárny stredoveký cestovateľ Marco Polo možno v skutočnosti nikdy nebol v Číne. Tvrdia to talianski archeológovia, ktorí poukazujú nezrovnalosti v jeho populárnom cestopise. Benátčan podľa nich zrejme len zozbieral informácie o Číne a Ďalekom východe získané z druhej ruky, pravdepodobne od perzských kupcov. Výskumníci poukazujú hlavne na nepresnosti týkajúce sa opisov dvoch námorných invázii mongolského chána Chubilaja do Japonska z rokov 1274 a 1281. Polo, ktorý mal byť očitým svedkom, si však pletie fakty týkajúce sa prvej expedície s druhou. Pochybnosti tiež vyvoláva rozprávanie o vodotesnom dechte, ktorým sa natierali lodné trupy mongolských lodí, pričom namiesto čínskeho alebo mongolského slova používa pojem prevzatý z perzštiny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Pri pobreží Kataru vyrastie "obojživelný hotel"
Pri pobreží Kataru vyrastie
10.8.2011
Pri pobreží arabského štátu Katar vyrastie nový hotel s názvom Amphibious 1 000 (Obojživelný). Projekt bude umiestnený na morskej hladine, časť z neho bude však pod vodou. Autorom architektonického návrhu je talianska firma Giancarlo Zema Design Group. Areál rozdelený na vodnú a pozemnú časť zahŕňa štyri hotely s izbami pod vodou. Majú podobu luxusných "super jácht". K dispozícii by malo byť tiež 80 samostatne plávajúcich apartmánov v tvare medúzy, z ktorých každý bude mať štyri poschodia a podvodný vestibul. Rozsah plánovanej investície sa odhaduje na približne 500 miliónov amerických dolárov (350 miliónov eur).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vedci: Život mohol prísť na Zem z kozmu
Vedci: Život mohol prísť na Zem z kozmu
9.8.2011
Všetci na našej planéte môžeme byť mimozemšťania. Naznačuje to nový výskum, ktorý budúci týždeň zverejnia v odbornom magazíne Proceedings of the National Academy of Sciences. Tím Michaela Callahana preskúmal pomocou prístrojov niekoľko meteoritov a zameral sa najmä na hľadanie a analýzu zložiek potrebných na vytvorenie DNA. Pri preskúmaní dvanástich pozostatkov vesmírnych telies takéto zložky objavili. Dokonca v niektorých meteoritoch našli aj také zlúčeniny, ktoré sa na Zemi bežne nevyskytujú. "Objavenie zložiek nukleových báz, ktoré sa v biochémii našej planéty bežne nevyskytujú, silne podporuje domnienku o mimozemskom pôvode," hovorí Jim Cleaves, ktorý sa na výskume podieľal.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video. Padajúci ľadovec na Aljaške vydesil turistov
9.8.2011
Kým skupinka turistov na výletnej lodi v piatok obdivovala ľadovec vo fjorde Tracy Arm na Aljaške, oddelil sa z neho asi 60-metrový kus ľadu. Ten spadol do vody a vyvolal vlnu, ktorá plavidlo nebezpečne rozhýbala. Medzi turistami spočiatku nastalo pri sledovaní nadšenie, ktoré sa však zakrátko zmenilo na zmätok. Podľa britského denníka Telegraph si jedna žena dokonca v panike zlomila nohu. Ďalší turista dramatické odlomenie kryhy nakrúcal na videokameru. Vo chvíli, keď sa veľká vlna blížila k lodi, už ale kameru radšej vypol.
Komentáre:  0
Nikdy nekontaktovaný domorodý kmeň v Brazílii zmizol
Nikdy nekontaktovaný domorodý kmeň v Brazílii zmizol
9.8.2011
Jeden z posledných nekontaktovaných kmeňov na svete zmizol. Ich osadu preto núdzovo navštívi šéf brazílskeho Úradu pre ochranu domorodých obyvateľov (Funai). Medzi odborníkmi totiž panuje obava, že asi 150-členná skupina mohla byť "zmasakrovaná" prevádzačmi drog. Tí sa údajne snažili zriadiť nové prevádzačské cesty, ktoré mali smerovať priamo cez územie domorodcov. "Buď títo muži indiánov rovno zabili alebo s nimi prišli do kontaktu. My však vieme, že indiáni sa bránia útokom," uviedol Antenor Vaz, koordinátor úradu pre izolované skupiny. Predstavitelia Funai tiež potvrdili, že v ruksaku jedného zo zadržaných prevádzačov našli zlomený šíp.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Takmer storočná starenka hraje každý deň tú istú hru už 26 rokov
9.8.2011
Japonka Umeji Narisawová určite nespĺňa profil bežného hráča počítačových hier. Starenka má totiž 99 rokov a počítačové hry sú na jej voľnočasovom programe takmer každý deň už počas 26 rokov. Narisawová navyše stále hraje tú istú hru - Bomberman. Babička začala s hraním vo veku 73 rokov, na začiatku jej vtedy pomáhali vnúčence. Podľa vlastných slov jej táto aktivita pomáha udržať jasnú myseľ a stláčanie gombíkov na konzole považuje za "určitú formu cvičenia". Narisawová prešla všetkých 50 úrovní už nespočetne veľakrát. Niekedy je dokonca schopná prejsť celú hru dva razy za jeden deň.
Komentáre:  1
Video: Už ste sa niekedy pobili so sovou?
9.8.2011
Ak by sa vám niekedy podarilo znepriateliť si sovu, v prípade jej útoku by sa vám naskytol asi takýto pohľad. Nebezpečne vyzerajúceho zvieraťa v tomto videu, ktoré na kameru vytasí svoje ostré pazúry, sa však nemusíte báť. Unikátne spomalené zábery totiž zachytávajú pristátie sovy, nie jej útok na kameramana či kohokoľvek iného. Video bolo natočené kamerou Photron SA2 pri tisíc snímkach za sekundu a v skutočnosti zachytáva výra skalného (Bubo bubo). Ide o najväčší druh sovy v Európe, ktorý sa vyskytuje aj na území Slovenska.
Komentáre:  0
Stoch sa ospravedlnil: Po takej facke už podobnú chybu nezopakujem
Stoch sa ospravedlnil: Po takej facke už podobnú chybu nezopakujem
9.8.2011
"Veľmi ma mrzí, čo sa stalo. Nikdy predtým som si nesadol za volant po tom, ak som si predtým niečo dal. Teraz sa tak stalo a samozrejme, že ponesiem za to následky," reagoval slovenský futbalista Miroslav Stoch na incident zo 7. augusta, keď v Nitre šoféroval svoje luxusné auto pod vplyvom alkoholu. Tréner reprezentácie Vladimír Weiss ho preto za trest vyradil z nominácie na stredajší medzištátny prípravný duel proti Rakúsku. "Chcel by som sa ospravedlniť mojim fanúšikom, aj všetkým ľuďom, ktorých moje konanie sklamalo. Nedá sa to už zobrať späť, stalo sa, čo sa stalo. Bol by som však veľmi rád, aby ľudia prijali moje ospravedlnenie, uverili mi, že po takejto facke už nikdy podobnú chybu nezopakujem," dodal 21-ročný stredopoliar.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Breivik si mal masaker na ostrove natáčať na kameru, zatiaľ sa však nenašla
Breivik si mal masaker na ostrove natáčať na kameru, zatiaľ sa však nenašla
9.8.2011
Tridsaťdvaročný Anders Breivik, ktorý 22. júla spáchal dva krvavé útoky v Nórsku, si zrejme masaker na ostrove Utöja nakrúcal. Viacero svedkov totiž vypovedalo, že Breivik mal pri sebe kameru. Informoval o tom upolicajný vyšetrovateľ Paal-Fredrik Hjort Kraby. Atentátnik písal o kamere aj vo svojom 1 500-stranovom manifeste, kde zdôrazňoval význam filmovej dokumentácie. Hjort Krabi ďalej povedal, že policajti zaistili na ostrove niekoľko stoviek elektronických záznamových zariadení, ako sú mobily, kamery a fotoaparáty. Prístroje a záznamy teraz preveruje osobitný tím. Zatiaľ ale neobjavili žiadnu nahrávku, záznam z ktorej by jasne ukázal Breivika, alebo ktorú by on sám použil.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Dážď premenil schodiská v Paríži na vodopády
9.8.2011
Mohutný prívalový dážď, ktorý postihol francúzsku metropolu koncom minulého týždňa, premenil ulice a schodiská v kopcovitej mestskej časti Montmartre na nepoznanie. Video zachytáva ako sa schody nad vchodom do stanice metra Lamarck-Caulaincourt doslova zmenili na vodopád. Podľa Parížana Thomasa, ktorý "vodnú spúšť" v centre hlavného mesta natočil, siahala voda až po členky. Na svojej internetovej stránke sa tiež zdôveril, že niečo podobné v Paríži ešte nikdy predtým nevidel.
Komentáre:  0
Charlieho vraj zabije vlak v parížskom metre
Charlieho vraj zabije vlak v parížskom metre
9.8.2011
Známu postavu Charlieho Harpera zo seriálu Dva a pol chlapa vraj zabije vlak parížskeho metra. Informuje o tom americký internetový portál TMZ s odvolaním na zdroje, ktoré sa zúčastnili natáčania. V prvej časti deviatej série sa diváci údajne dozvedia, že sa donedávna hlavný hrdina seriálu vo francúzskej metropole s Rose ožení. Tá ho však nachytá v sprche s inou ženou. Na pohrebe prítomným porozpráva, že sa jej manžel "pošmykol" v metre a vlak ho rozsekal na kusy. Nástupcom hlavnej hviezdy sitcomu bude americký herec Ashton Kutcher. Ten si zahrá miliardára so zlomeným srdcom Waldena Schmidta, ktorý by mal kúpiť Harperov dom.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Tréner Weiss: Miroslav Stoch musí pristáť na zemi
Tréner Weiss: Miroslav Stoch musí pristáť na zemi
9.8.2011
Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch doplatil na jazdu pod vplyvom alkoholu. Tréner národného tímu Vladimír Weiss ho totiž vyradil z nominácie na zajtrajší prípravný zápas proti Rakúsku. "Každý hráč národného tímu reprezentuje svoju krajinu a je vzorom aj pre mladých futbalistov. Preto by sa takýchto prehreškov nemal dopúšťať," povedal hovorca Slovenského futbalového zväzu Juraj Čurný. Weiss išiel ešte ďalej a konštatoval, že Stoch "musí pristáť na zemi". "Je to varovný prst nielen preňho, ale aj pre ostatných. Disciplína a úcta voči reprezentácii musí byť u každého. Je to mladý človek, kúpi si krásne auto, kúpi si ferrari, nech si kúpi aj helikoptéru, ale poctivá robota a disciplína musí byť," reagoval Weiss na prešľap hráča tureckého Fenerbahce.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Najstarším obyvateľom planéty je 178-ročný Jonathan
Najstarším obyvateľom planéty je 178-ročný Jonathan
9.8.2011
Keď sa korytnačka Jonathan nechala v roku 1900 vyfotografovať (na obr.) na ostrove Svätá Helena, mala takmer sedemdesiat rokov. Dnes má podľa odborníkov minimálne 178 rokov, čo ju údajne robí najstarším živočíchom na planéte. Jonathan stále žije na tomto ostrove a vlastní ho tamojšia vláda. "Jonathan je jediný, ktorý z troch korytnačiek dovezených na ostrov v 1882 ešte stále žije. Už vtedy mal okolo päťdesiat rokov. Preto má teraz minimálne 178 rokov," povedal hovorca svätohelenskej vlády. Britský "poddaný" Jonathan tak zažil vládu ôsmich britských monarchov od Juraja IV. až po Alžbetu II. a päťdesiatich predsedov vlády.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Breivik sa pred útokmi v Nórsku nadopoval drogami
Breivik sa pred útokmi v Nórsku nadopoval drogami
9.8.2011
Nórsky masový vrah Anders Behring Breivik, ktorého útoky si 22. júla vyžiadali životy 77 ľudí, konal pod vplyvom nelegálnych omamných látok. V pondelok to uviedol prokurátor Paal-Fredrik Hjor Kraby, ktorý sa odvolal na výsledky krvných testov. "Môžem potvrdiť, že užíval nelegálne drogy. Nechcem sa vyjadrovať k tomu, aký druh produktov. Je zrejmé, že užíval steroidy, ale užíval aj iné drogy, čo nechcem rozvádzať," povedal Hjor Kraby. Samotný Breivik sa vo svojom 1 500-stranovom manifeste zverejnenom krátko pred útokmi priznáva k užívaniu anabolických steroidov. Jeho advokát Geir Lippestad ešte 26. júla potvrdil, že pred odpálením bomby v Osle a masakrou na ostrove Utöya užil drogy, aby si zachoval "silu, výkonnosť a bdelosť".
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mechanik zomrel po tom, čo ho nasal motor z lietadla
Mechanik zomrel po tom, čo ho nasal motor z lietadla
9.8.2011
Na novozélandskej leteckej základni Woodbourne neďaleko mesta Blenheim v pondelok ráno zahynul mechanik spoločnosti Safe Air, ktorého vtiahol motor z lietadla. Päťdesiatjedenročný Miles Hunter zomrel počas testovania motora značky Rolls Royce, ktorý v tom čase nebol pripojený k lietadlu a nebola na ňom ani vrtuľa. Predstavitelia spoločnosti Air New Zealand, pod ktorú Safe Air patrí, zatiaľ nevedia, ako presne k tragickej nehode došlo. "Išlo o veľmi bežnú procedúru, ktorú vykonávali veľmi skúsení mechanici," uviedol generálny riaditeľ Air New Zealand Rob Fyfe.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Riziko vzniku rakoviny je u "ranných fajčiarov" dvakrát vyššie
Riziko vzniku rakoviny je u
8.8.2011
Riziko vzniku rakoviny je u fajčiarov, ktorí si zapália krátko po zobudení, dvakrát vyššie ako u tých, ktorí počkajú minimálne jednu hodinu, a to bez ohľadu na všetky ostatné fajčiarskej návyky. V odbornom žurnále Cancer to tvrdia vedci z lekárskej fakulty americkej univerzity Penn State College. Počas prípravy tejto analýzy vedci preštudovali tisícky zdravotných dokumentácií a vyšetrili viac ako 3 500 pacientov. Experti zistili, že fajčiari, ktorí si zapália od 31 minút do 60 minút od zobudenia, majú 1,31-násobne vyššie riziko vzniku rakoviny pľúc ako tí, ktorí fajčia až po 60 minútach. Najhoršie na tom sú ľudia začínajúci s fajčením do 30 minút. U nich je riziko až 1,79-krát vyššie. Podobné výsledky vedci zaznamenali aj v prípade nádorov na krku a hlave.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Švajčiarska strana použila fotku speváčky Winehouseovej na protidrogovom plagáte
Švajčiarska strana použila fotku speváčky Winehouseovej na protidrogovom plagáte
8.8.2011
Junge SVP, mládežnícka odnož Švajčiarskej ľudovej strany (SVP), čelí kritike po tom, čo vo svojej novej protidrogovej kampani použila fotografiu nedávno zosnulej Amy Winehouseovej, na ktorej je britská speváčka pravdepodobne pod vplyvom drog. Pod fotkou je vo francúzštine nápis "nie dekriminalizácii drog". "Úmrtie Amy Winehouse nám pred oči postavilo smutnú realitu, na ktorú iné strany často zabúdajú - a tou sú škodlivé následky konzumácie drog. Nie sú to naše metódy, ktoré sú šokujúce, to je realita. Ukazujeme fotografiu, ktorú pozná už celý svet. Winehouse nebola známa iba svojimi skladbami, ale predovšetkým svojimi drogovými výstrednosťami," uviedol na obhajobu plagátu prezident Junge SVP v kantóne Valais Grégory Logean.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Vrah Breivik si vyžiadal väzenského pastora. V samoväzbe cíti "tlak"
Vrah Breivik si vyžiadal väzenského pastora. V samoväzbe cíti
8.8.2011
Masový vrah Anders Breivik, ktorý 22. júla spáchal v Nórsku dva krvavé útoky, požiadal o stretnutie s väzenským pastorom. Oznámil to dnes jeho právny zástupca Geir Lippestad. Žiadosť podľa jeho slov súvisí s tlakom, ktorý 32-ročný Nór pociťuje následkom pobytu v samoväzbe. Tento týždeň začne dvojica poverených psychiatrov analyzovať jeho psychický stav. Kľúčovým prvkom v tomto smere bude aj 1 500-stranový manifest, ktorý Breivik zverejnil krátko pred útokmi. Prokurátor Pal-Fredrik Hjort Kraby dnes tiež oznámil, že polícia zriadi špeciálnu telefónnu linku, na ktorej sa budú môcť prihlásiť doteraz neregistrované obete a svedkovia útokov.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Britský premiér sa vrátil do talianskeho baru, aby zaplatil prepitné
Britský premiér sa vrátil do talianskeho baru, aby zaplatil prepitné
8.8.2011
Pred týždňom obletela svetové médiá správa o tom, že dovolenkujúci britský premiér David Cameron nedal čašníčke v talianskej kaviarni žiadne prepitné. Účet vo výške 3,10 eura pritom platil až 50-eurovou bankovkou. Pri jeho ďalšej návšteve sa 27-ročná čašníčka Francesca Arianiová rozhodla, že Cameronovi neposkytne žiadnu nadbytočnú službu. Keď Cameron objednal dve kapučína a kávu, zaneprázdnená čašníčka mu povedala, aby si nápoje odniesol na terasu sám. V nedeľu sa však konzervatívny predseda vlády vrátil so svojou dcérou do Dolcenero baru v mestečku Monetvarchi s cieľom "nedorozumenie" vyjasniť. Cameron sa Arianiovej ospravedlnil a objednal pivo a sladený nápoj. Následne zaplatil za účet vo výške 5,10 eura 10-eurovou bankovkou a celý zvyšok čašníčke nechal ako tringelt.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Tréner Weiss vyradil Stocha z nominácie proti Rakúsku
Tréner Weiss vyradil Stocha z nominácie proti Rakúsku
8.8.2011
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. vyradil Miroslava Stocha z nominácie na prípravný zápas proti Rakúsku, ktorý sa uskutoční v stredu 10. augusta o 20.30 h v Klagenfurte. Informoval o tom v pondelok popoludní v rakúskom Villachu riaditeľ odboru komunikácie a PR Slovenského futbalového zväzu Juraj Čurný. Vladimír Weiss sa pre médiá už skôr vyjadril, že vzniknutú situáciu bude riešiť radikálne. Stredopoliara tureckého mužstva Fenerbahce Istanbul prichytila polícia, ako v nedeľu 7. augusta šoféroval v centre Nitry pod vplyvom alkoholu. Skúška ukázala, že v dychu mal 0,56 mg/l alkoholu (1,1 promile). Vodičovi policajti na mieste zadržali vodičský preukaz.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nahá Češka v centre Bratislavy mala točiť scénu do pornofilmu
Nahá Češka v centre Bratislavy mala točiť scénu do pornofilmu
8.8.2011
Turisti aj Bratislavčania zostali v sobotu popoludní poriadne zaskočení. Na promenáde pri Dunaji v centre mesta sa totiž okolo nich prechádzala mladá Češka v Evinom rúchu. Spoločnosť jej robili traja mladí muži hovoriaci po anglicky, ktorí si ju zároveň fotili a nakrúcali. Situáciu prišla na miesto riešiť hliadka mestskej polície, ktorá blondínku odviedla na oddelenie. Za pohoršujúcu prechádzku dostala 20-eurovú pokutu. Mladá žena tvrdila, že sa len stavila s kamarátmi, nechcela ale prezradiť o čo. Viacerí obyvatelia sa však pomerne oprávnene domnievajú, že Češka natáčala scénu do pornofilmu.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Kennedyová si myslela, že jej manžela nechal zabiť viceprezident Johnson
Kennedyová si myslela, že jej manžela nechal zabiť viceprezident Johnson
8.8.2011
Jackie Kennedyová verila, že jej manžela - amerického prezidenta Johna F. Kennedyho - nechal zavraždiť viceprezident Lyndon B. Johnson. Dokazuje to dlho utajovaný audiozáznam, ktorý má zverejniť televízia ABC. Nahrávku zaznamenal historik Arthur Schlesinger len niekoľko mesiacov po atentáte v texaskom Dallase v novembri 1963. Johnson mal podľa nej najať vraha Lee Harvey Oswalda spolu s niekoľkými bohatými obchodníkmi z Texasu. Kennedyová zomrela v roku 1994, predtým ale zakázala nahrávku zverejniť skôr ako 50 rokov po svojej smrti. Jej dcéra Caroline však rozhodla o opaku - ABC poskytne audiozáznam výmenou za to, že televízia neodvysielala kontroverzný seriál o rodine Kennedyovcov.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Čilský prezident Piňera lezie na nervy už aj batoľatám
8.8.2011
Reformy čílskeho prezidenta Sebastiána Piňeru sa nepáčia už ani malým deťom. Takto humorne komentujú miestne médiá "incident", pri ktorom nahnevané batoľa udrelo hlavu štátu do tváre. Udalosť sa stala počas nedávnej spomienkovej slávnosti pri príležitosti prvého výročia od banského nešťastia, pri ktorom uviazlo v podzemí 33 baníkov a podarilo sa ich vyslobodiť až po 69 dňoch. Ani tá sa však nezaobišla bez protestov. Protivládni demonštranti dokonca hádzali na zachránených baníkov jablká a pomaranče. Desaťtisícové protesty zachvátili krajinu už v júli a v júni. Demonštranti - študenti, učitelia, rodičia a deti - vtedy protestovali hlavne proti škrtom v školstve.
Komentáre:  0
Vedci zistili, že Zem má prstenec z antihmoty
Vedci zistili, že Zem má prstenec z antihmoty
8.8.2011
Okolo Zeme sa nachádza tenká vrstva antihmoty zložená z antiprotónov. V časopise Astrophysical Journal Letters to vyhlásili vedci na základe údajov získaných zo satelitu Pamela, ktorý obieha okolo našej planéty. Potvrdili sa tak existujúce teórie, podľa ktorých zemské magnetické pole môže zachytiť antihmotu. Výskumný tím uviedol, že malý počet antiprotónov leží medzi tzv. Van Allenovými radiačnými pásmi, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti od 100 po 60-tisíc kilometrov nad Zemou. Vedci budú skúmať aj to, či by sa tento objav mohol využiť na revolučný projekt využitia antihmoty na pohon budúcich vesmírnych lodí.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Kapitán Zdeno Chára sa stretne s prezidentom Barackom Obamom
Kapitán Zdeno Chára sa stretne s prezidentom Barackom Obamom
8.8.2011
Najlepší hokejista Slovenska v sezóne 2010/2011 Zdeno Chára sa neobáva straty motivácie po takom úspešnom roku. "Práve naopak. Myslím si, že nie som ten typ, ktorý by sa uspokojil. Mám pred sebou ďalšie ciele a svoju životnú sezónu beriem skôr ako ďalšiu motiváciu," uviedol kapitán Bostonu Bruins, ktorý tento tím doviedol k najcennejšej hokejovej trofeji - k zisku Stanleyho pohára. Na jeseň tohto roka prijme mužstvo víťazného Bostonu aj americký prezident Barack Obama. "Teším sa na návštevu Bieleho domu, ale v tejto chvíli mi nenapadá, čo by som sa pána prezidenta spýtal. Musím si to premyslieť," tvrdí 34-ročný obranca.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Najhorším trestom pre Breivika by bola psychiatria, myslí si jeho právnik
Najhorším trestom pre Breivika by bola psychiatria, myslí si jeho právnik
8.8.2011
Obhajca Andersa Breivika, ktorý pri nedávnych útokoch v Nórsku zavraždil 77 ľudí, v rozhovore pre ruský denník Izvestia uviedol, že najhorším trestom pre jeho klienta by bolo umiestnenie do psychiatrickej liečebne. Takýto ústav podľa Geira Lippestada "nezapadá do jeho obrazu sveta, ktorý si vytvoril vo svojej hlave". Breivik totiž podľa advokáta sám seba vidí ako "rytiera, ktorý vyzval celý svet a celú demokratickú spoločnosť a preto ak by skončil vo väzení, jednoducho by sa videl ako väzeň sveta". Vo svojom rozsiahlom manifeste s názvom "2083: Európska deklarácia nezávislosti" označil 32-ročný Nór za hlavný motív krvavých útokov snahu zbaviť Európu multikulturalizmu a prisťahovalectva.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Povrazolezec chcel prejsť z balóna do balóna. Pošmykol sa
8.8.2011
Dvadsaťsedemročný čínsky akrobat Saimaiti Aishan prekonal v sobotu národný rekord, keď sa mu bez problémov podarilo prejsť lano medzi dvoma balónmi natiahnuté vo výške 30 metrov. Následne sa pokúsil rovnaký kúsok zopakovať vo výške 100 metrov. To sa mu ale už nepodarilo, keďže tesne pred cieľom stratil rovnováhu a spadol. Aishanovi však nič nehrozilo, po celý čas bol pripútaný, navyše sa sám pri páde lana chytil rukami a nohami. V oboch prípadoch to bola pre Číňana príprava na chystaný pokus o prekonanie Guinessovho svetového rekordu - prechod medzi balónmi vo výške 200 metrov.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk