AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Crowne Plaza ponúka hotelové izby, ktoré pohlcujú chrápanie
Crowne Plaza ponúka hotelové izby, ktoré pohlcujú chrápanie
26.7.2011
Medzinárodná hotelová sieť Crowne Plaza nedávno predstavila špeciálny typ izby absorbujúcej zvuk chrápania, ktorá má zabezpečiť regeneračný spánok hostí. Apartmány vo vybraných hoteloch sú preto vybavené zvukotesnými stenami i záhlavím postele z materiálu, ktorý tlmí hluk. V posteliach sa nachádzajú vsadené kliny slúžiace ako podporné vankúše pre celé telo. Ich cieľom je zabezpečiť, aby hostia spali na boku – teda v polohe, ktorá tlmí chrápanie. Izby sú momentálne dostupné v desiatich hoteloch na Strednom východe i v Európe vrátane Španielska, Portugalska, Veľkej Británie a Francúzska. V prípade úspechu ich sieť plánuje rozšíriť i do ďalších hotelových zariadení.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Breivik mal počas vraždenia počúvať na iPode hudbu z Pána prsteňov
26.7.2011
Svedkovia krvavej masakry v mládežníckom tábore sociálnodemokratickej strany na nórskom ostrove Utöya opisujú, že útočník Anders Breivik mal počas streľby na ušiach slúchadlá. Zo svojho iPodu údajne počúval skladbu od anglického skladateľa Clinta Mansella s názvom Lux Aeterna, ktorá sa okrem iného objavila aj v soundtracku k filmovej trilógii Pán prsteňov. "Dám si iPod na maximum, aby som v prípade potreby potlačil strach. Len dám opakovať Lux Aeterna od Clinta Mansella, pretože je to úžasne silná pieseň," píše 32-ročný Nór vo svojom viac ako 1 500-stranovom manifeste. Podľa svojho obhajcu Geira Lippestada užil Breivik pred spáchaním zločinu "nejaké lieky" na posilnenie pozornosti a povzbudenie. Údajne išlo o zmes efedrínu, kofeínu a aspirínu.
Komentáre:  0
Britskí vedci chcú zakázať pokusy s "poľudšťovaním primátov"
Britskí vedci chcú zakázať pokusy s
26.7.2011
Vo Veľkej Británii niektorí prominentní vedci uvažujú nad zákazom pokusov, ktoré by viedli k poľudšťovaniu zvierat. Ide hlavne o primáty, ktoré sú ľuďom blízko príbuzné. "Máme strach, že ak začnete dávať veľké množstvo ľudských nervových buniek do mozgov primátov, mohli by sa premeniť na čosi, čo má vlastnosti, ktoré považujeme za výhradne ľudské," uviedol Thomas Baldwin z britskej Akadémie medicínskych vied. Práve tá stojí za iniciatívou rozdeliť pokusy na zvieratách do niekoľkých skupín, pričom niektoré by sa úplne zakázali. "Dosiaľ sa takýmito možnosťami zaoberala iba science fiction, no musíme nad nimi začať uvažovať," dodal Baldwin.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: S touto počítačovou hrou trénoval Breivik svoj masaker
26.7.2011
Páchateľ piatkových útokov v Nórsku Anders Breivik si v roku 2009 kúpil akčnú počítačovú hru Call of Duty: Modern Warfare 2 (MW2). "Je to pravdepodobne ten najlepší vojenský simulátor a je to najlepšia hra tohto roku. Pre mňa je MW2 súčasťou simulovaného tréningu viac ako čokoľvek iné." píše masový vrah vo svojom viac ako 1 500-stranovom manifeste. Okrem MW2 bol Breivik veľkým fanúšikom on-line hry World of Warcraft. Súperil napríklad aj s holandským hráčom Jeroenom Rinkom, ktorý si získal jeho veľké sympatie, pretože volil holandskú ultrapravicovú Stranu slobody.
Komentáre:  0
Katarský emir chce presťahovať štart Tour de France na Arabský polostrov
Katarský emir chce presťahovať štart Tour de France na Arabský polostrov
26.7.2011
Po úspešnej kandidatúre na usporiadanie futbalových majstrovstiev sveta v roku 2022 chce Katar dostať na svoju pôdu aj ďalšie významné športové podujatie. V roku 2016 by táto malá arabská krajina chcela zorganizovať úvodnú etapu najsledovanejších cyklistických pretekov. "Jeho výsosť emir má tento nápad v hlave už nejaký čas," uviedol zdroj blízky miestnej vláde. Logistický a meteorologický problém, ktorý by predstavovali preteky na blízkom východe v polovici júla, by mohla vraj vyriešiť pomerne krátka etapa či mestská časovka. "Mohli by sme usporiadať krátky prológ s vodnými sprchami na mnohých miestach," dodal zdroj blízky katarskej vláde.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Kamera zachytila dopad meteoritu vo Francúzsku
26.7.2011
Viacerí svedkovia vo francúzskom Bretónsku zahliadlo na oblohe ohnivú guľu, ktorá padala k zemi. Ich výpovede potvrdzuje aj videozáznam kamery umiestnenej na kultúrnom centre v meste Rennes, ktorá zachytáva dopad žiarivého objektu 19. júla pár sekúnd pred 05.21 h ráno. Podľa vyjadrení astronómov sa v tomto prípade jedná o meteorit. I napriek tomu, že vesmírne teleso dopadlo do obývanej oblasti, neboli hlásené žiadne škody či zranenia. Ročne na Zem dopadá niekoľko sto meteoritov, ale vedeckého výskumu sa dostáva len nepatrnému množstvu, približne jednému percentu.
Komentáre:  0
Video: Interiér falošnej predajne Apple, ktorú cez víkend zatvorili
26.7.2011
Po tom, čo sa na internete objavili fotografie a videá falošných predajní Apple v juhočínskom meste Kchun-ming, pristúpili čínske úrady k zatvoreniu dvoch z piatich obchodov. Neurobili tak však z dôvodu porušovania autorských práv, ako by sa očakávalo, ale len preto, lebo obchody nemali potrebné povolenie na podnikanie. Na celý prípad pred týždňom upozornila americká blogerka, ktorá v meste pracuje. Všetky priestory boli upravené tak, aby vyvolávali dojem, že sa zákazník pohybuje v autorizovanej predajni Apple.
Komentáre:  0
Družici sa podarilo zachytiť tri cyklóny na jedinej snímke
Družici sa podarilo zachytiť tri cyklóny na jedinej snímke
26.7.2011
Kamera meteorologického satelitu NOAA GOES-13 získala 22. júla 2011 nezvyčajnú infračervenú snímku, na ktorej je súčasne vidieť až tri tropické cyklóny v dvoch oceánskych panvách. Snímka zobrazuje tropickú níž Bret necelých 500 kilometrov severozápadne od Bermúd a tropickú búrku Cindy necelých 1 500 kilometrov západne od Azor, a to spolu s oblasťou nízkeho tlaku, ktorá súvisí s tropickou vlnou v Karibiku. Hurikán Dora sa zase nachádza pri tichomorskom pobreží Mexika, 415 kilometrov južne od Mysu sv. Lukáša (Cabo San Lucas).
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Tréner Manchester City odvolal hráča pre zbabranú "fintičku"
26.7.2011
Taliansky futbalista Mario Balotelli v službách tímu Manchester City sa na vlastnej koži presvedčil, že snaha o predvádzanie sa nemusí vždy priniesť pobavenie publika či spokojnosť trénera. V 31. minúte prípravného duelu proti americkému mužstvu Los Angeles Galaxy mal totiž na kopačke druhý gól, nerozumne sa však pokúsil o efektné zakončenie s otočkou pätičkou. Tréner Robert Mancini ho vzápätí vystriedal. "Myslím si, že my potrebujeme vždy hrať profesionálne a seriózne. Mario sa tak v tomto prípade nesprával, a tak som ho stiahol z hry. V silnom tíme sa toto stať jednoducho nemôže," vysvetlil kouč klubu Mancini.
Komentáre:  0
Smrť Amy Winehouse zvýšila predajnosť jej albumov
Smrť Amy Winehouse zvýšila predajnosť jej albumov
26.7.2011
Sobotňajšia smrť britskej speváčky a skladateľky Amy Winehouse, ktorá dlhšiu dobu bojovala so závislosťou na drogách a alkohole, zdvihla predajnosť jej platní. Podľa spoločnosti The Official Charts Company, ktorá zostavuje oficiálne hitparády, predaj albumov Winehouse sa za niekoľko hodín od správy o jej smrti vyšvihol až 37-násobne a predaj jej singlov stúpol 23-násobne. Jej album Back to Black z roku 2006, ktorý produkoval Mark Ronson, sa dostal v hitparáde na 59. priečku v albumovom rebríčku a titulná pieseň z tohto albumu Back to Black sa dostala na 81. miesto v hitparáde singlov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Ukrajinskí poslanci sa "pretláčali" s políciou
26.7.2011
V piatok 22. júla sa poslanci ukrajinského parlamentu dostali v sieni kyjevského mestského súdu do konfliktu s políciou. Dôvodom bol proces s bývalou premiérkou Juliou Tymošenkovou, ktorá sa zodpovedá zo zneužitia právomocí a mrhania verejnými financiami. Konflikt sa začal tým, že sudca vykázal zo súdnej siene opozičného poslanca Jurija Prokopčuka. Keď sa za neho postavili prítomní spolustraníci, zasiahla jednotka špeciálnych policajných síl. Po niekoľkominútovej potýčke sa Prokopčuka policajtom predsa len podarilo vyviesť.
Komentáre:  0
Mitt Lille Land
26.7.2011
"Mitt Lille Land" v nórčine znamená "Moja malá krajina". Práve táto patriotická pieseň v podaní mladej populárnej speváčky Maria Mena sa stala symbolom smútku a bolesti po krvavých útokoch, ktoré pred pár dňami zasiahli túto pokojnú severskú krajinu. Pokiaľ Andreas Breivik dúfal, že svojím činom zmení nórsku spoločnosť na svoj obraz, pár dni po útoku sa zdá, že dosiahol presný opak. Nóri svojím správaním ukazujú, že sa ešte viac zomkli okolo hodnôt, na ktorých stojí ich krajina. Masovému vrahovi chcú dokázať, že sú a aj ostanú otvorenou spoločnosťou, ktorá odmieta jeho násilie.
Komentáre:  0
V Spojených štátoch postavia 800 metrov vysokú solárnu vežu
V Spojených štátoch postavia 800 metrov vysokú solárnu vežu
25.7.2011
Spoločnosť EnviroMission už niekoľko rokov pracuje na pláne postaviť 800 metrov vysokú solárnu vežu na výrobu elektrickej energie. Pred časom postavila plne funkčný menší koncept a momentálne už začala v Arizone hľadať vhodné pozemky na stavbu tejto ekologickej superelektrárne, ktorej cena by sa mala pohybovať okolo 750 miliónov dolárov. Veža bude približne dvakrát vyššia než newyorský mrakodrap Empire State Building a len o necelých 30 metrov nižšia ako Burdž Chalífa - najvyššia budova sveta. Vysoká stavba bude obkolesená obrovským skleníkom, ktorý bude zahrievať vzduch pod ňou. Stúpajúci vzduch bude následne roztáčať vo veži umiestnené turbíny.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Rumuni dostali pokutu od UEFA za obhajovanie Ratka Mladiča
Rumuni dostali pokutu od UEFA za obhajovanie Ratka Mladiča
25.7.2011
Únia európskych futbalových zväzov (UEFA) potrestala rumunskú futbalovú federáciu (FRF) za údajnú propagáciu a podporu súdeného srbského vojnového zločinca Ratka Mladiča pokutou 21 500 amerických dolárov. K incidentu došlo počas júnového zápasu kvalifikácie EURO 2012 Rumunsko - Bosna a Hercegovina (3:0) v Bukurešti, v ktorom sa domáci fanúšikovia posmievali priaznivcom hostí a vyvesili transparent s nápisom "Free Mladič". V rovnaký deň bývalý bosniansko-srbský vojenský veliteľ po prvý raz predstúpil pred súd pre vojnové zločiny v holandskom Haagu. Podľa pravidiel UEFA je zakázané využívať zápasy na politickú propagáciu.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Briti potrestali rušňovodiča, ktorý si v rýchlosti 100 km/h čítal noviny
Briti potrestali rušňovodiča, ktorý si v rýchlosti 100 km/h čítal noviny
25.7.2011
Britská železničná spoločnosť First Great Western potrestala jedného zo svojich rušňovodičov po tom, čo ho 64-ročný dôchodca Jim Hales náhodne 4. júla vyfotil, ako si v rýchlosti 100 km/h čítal noviny. V tomto netradičnom prípade išlo pritom o osobný vlak, v ktorom cestovali stovky ľudí z anglického mesta Plymouth do britskej metropoly Londýna. Predstavitelia železničnej spoločnosti po zverejnení snímok oznámili, že rušňovodičovi dočasne prerušili výkon jeho pracovnej činnosti. "Táto fotografia je jednoducho šokujúca a zobrazuje správanie, ktoré je v absolútnom rozpore s profesionálnymi štandardmi, ktoré očakávame od našich zamestnancov," uviedol hovorca First Great Western.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Dvojročné čínske dievča zázračne prežilo zrážku rýchlovakov
25.7.2011
Dvojročné čínske dievčatko Wej-i Siang akoby zázrakom prežilo sobotňajšiu zrážku dvoch rýchlovlakov v Číne, pri ktorej zahynulo 38 ľudí a 192 utrpelo zranenia. Dieťa našli záchranári až v nedeľu večer, keď prehľadávali trosky vagónov. Wej previezli do nemocnice v meste Wen-čou, kde podstúpila náročný operačný zákrok. Operácia prebehla úspešne a dievča bolo prevezené na jednotku intenzívnej starostlivosti. Obaja jej rodičia však pri nehode zahynuli. Otec priamo na mieste, matka okolo desiatej hodiny v nedeľu. O dieťa sa momentálne stará jej starý otec.
Komentáre:  0
Google+ vo veľkom vymazáva profily. Vadí mu vraj anonymita
Google+ vo veľkom vymazáva profily. Vadí mu vraj anonymita
25.7.2011
Niekoľko zahraničných médií informovalo o viacerých zmazaných užívateľských profiloch na novej sociálnej sieti Google+, ktorá je zatiaľ prístupná len na pozvánky. Na vine sú údajne nesprávne zvolené názvy kont. Veľa užívateľov sa totiž zaregistrovala pod nepravými, resp. anonymnými menami. Práve preto sa tak ich profily mohli stať "obeťou" automatického blokovania zo strany Google. I keď sa v podmienkach služby uvádza, že "anonymné či pseudonymné účty sú podporované", zároveň sociálna sieť upozorňuje na to, aby každý užívateľ vystupoval pod svojím "bežne používaným menom".
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Martina z Turca účinkovala vo videoklipe
25.7.2011
Martinka z Turca, ktorá je na Slovensku známa z reality šou Farmár hľadá ženu, sa predstavila vo svojom prvom videoklipe. Ide o klip k piesni "Niekedy" od martinskej skupiny Horská Chata. S nápadom angažovať Martinku prišiel údajne manažér Marek Suchanič, keďže chcel videoklip nejako okoreniť. Natáčanie trvalo dva dni a zúčastnili sa na ňom aj mnohí fanúšikovia, ktorých hudobníci oslovili prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Skupina Horská Chata momentálne koncertuje na slovenských a českých letných festivaloch. Medzi najväčšie podujatia, na ktorých kapela vystúpila, patria Masters of Rock vo Vizoviciach a Dobrý Festival v Prešove.
Komentáre:  0
Video: Nemec zostrojil unikátneho robota, ktorý lieta ako vták
25.7.2011
K najstarších ľudským snom odjakživa patrila túžba lietať ako vták. Vedeckí priekupníci medzitým zostrojili veľa prístrojov či robotov, ktoré to dokážu. Doteraz však žiaden nedokázal "mávať krídlami" rovnako ako naozajstný vták. Nemecký vedec Markus Fischer predstavil na konferencii TEDGlobal 2011 "robotickú čajku" s názvom SmartBird, ktorá váži len 450 gramov. Robot je vyrobený zo špeciálnej uhlíkovej vlákniny, rozmery jeho krídel sú 2 metre. "Od vtákov sme sa naučili, ako hýbať krídlami, ale aj to, ako byť pritom energicky efektívny," povedal Fisher.
Komentáre:  0
Video: Guatemalčanke vznikla cez noc pod posteľou obrovská jama
25.7.2011
Pred týždňom zobudil 65-ročnú Inocentu Hernandezovú z Guatemaly výrazný hluk. Žena vstala a po chvíli pátrania zistila, že pod jej posteľou vzniklo prírodné prepadlisko. Diera je hlboká 12 metrov a má takmer dokonalý kruhový tvar. "Ďakujem Bohu a panne Márii, že sa nám nič nestalo. Boh môže materiálne škody napraviť, ale život človeka už nenavráti," povedala Hernandezová. Nestabilný povrch, poškodené kanalizačné vedenie a silné dažde spôsobujú, že sa prepadliská v hlavnom meste Guatemala City objavujú pomerne často. V roku 2007 pochoval náhly prepad pôdy troch ľudí. V roku 2010 sa zase do podobnej diery zrútila 3-poschodová budova.
Komentáre:  0
Záhadná ľadová guľa v Česku poodhalila svoje tajomstvo
24.7.2011
Pred pár dňami sa v bývalom vojenskom priestore pri obci Milovice v stredných Čechách objavila záhadná ľadová guľa s priemerom asi 2 metrov. Cez ľad bolo vidieť, že sa vnútri nachádzajú určité farebné predmety. Keďže sa ľad topil príliš pomaly, rozhodli sa príslušníci miestneho streleckého klubu guľu s pomocou pyrotechniky rozbiť. Následne tak neznámy objekt vydal svoj "farebný obsah". "Vnútri bol jeden paroh a prázdna alkoholová fľaška značky Jägermaister s nejakým kódovaným textom," uviedol Marek Píša, ktorý guľu objavil ako prvý. Nikde nebola ani zmienka o účele alebo pôvode predmetu. Podľa niektorých by však mohlo ísť o recesiu alebo netradičnú marketingovú kampaň.
Komentáre:  0
Video: (Ne)šikovný pes sťahuje nábytok do domu
24.7.2011
Zdá sa, že s postupujúcim časom rastú aj nároky na kvalitu života, ktorú od ľudí vyžadujú ich štvornohí miláčikovia. Psy sa snáď stávajú pohodlnejšími a niektoré veci chcú mať takpovediac "poruke". Tak tomu asi bolo aj v prípade tohto videa, v ktorom vidieť, že sa psíkovi s menom Gus natoľko zapáčil malý bazénik, že sa ho rozhodol premiestniť dovnútra svojho domu. Po tom, ako sa mu podarilo nájsť najlepší spôsob "sťahovania" malej vodnej nádrže, stála pred ním ešte jedna prekážka - polozatvorené dvere. Po kratšom boji sa mu bazénik napokon podarilo dostať dnu, obetoval však pritom celý obsah vody.
Komentáre:  0
Peter Velits odchádza z Tour de France spokojný
Peter Velits odchádza z Tour de France spokojný
24.7.2011
Veľkú radosť všetkým fanúšikom cyklistiky na Slovensku urobil reprezentant Peter Velits. Na 97. ročníku prestížnych pretekov Tour de France obsadil v celkovej klasifikácii výbornú devätnástu pozíciu. "Je super byť v prvej dvadsiatke, ale bol som aj v desiatke, z ktorej som vypadol a trochu som bol sklamaný. Viac som spokojný s mojím piatkovým a sobotňajším etapovým umiestnením. Celá Tour bola pre mňa raz hore, raz dole. Sám seba som nedokázal odhadnúť ako sa budem cítiť v daný deň. V závere to však vyšlo dobre a preto odchádzam z pretekov spokojný. Boli aj zlé dni, kedy som nemal šťastie, niekedy som na to nemal fyzicky," zhodnotil 26-ročný Peter Velits.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Zdeno Chára hral počas osláv v Trenčíne i na bicích
24.7.2011
Mierové námestie v Trenčíne sa po roku opäť zaplnilo slovenskými fanúšikmi, aby oslávili svojho ďalšieho hokejového hrdinu. Po Mariánovi Hossovi a Tomášovi Kopeckom, ktorí vyhrali Stanley Cup vlani v drese Chicaga Blackhawks, sa pred domácimi fanúšikmi predstavil kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára. Po veľkolepom privítaní sa tridsaštyriročný obranca v rámci sprievodného programu zmenil na bubeníka, keď spoločne so spevákom kapely Komajota Martinom Husovským zahrali inštrumentálnu verziu pesničky Kohútik jarabý.
Komentáre:  0
Vedci objavili zatiaľ najväčší mimozemský rezervoár vody
Vedci objavili zatiaľ najväčší mimozemský rezervoár vody
24.7.2011
Americkí vedci z Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) odhalili dosiaľ najväčšie a najvzdialenejšie množstvo vody vo vesmíre. Zoskupenia vody je 140 biliónov ráz väčšie než všetka voda na planéte Zem. "Jedná sa o nový dôkaz, že voda sa nachádza všade vo vesmíre, dokonca už aj v skorších dobách to tak bolo," uviedol Matt Bradford z NASA. Voda vo forme pary obklopuje kvazar (na obr.), čiže vesmírny objekt s vysokou alebo kolísavou svietivosťou, ktorého základnou časťou je pravdepodobne supermasívna čierna diera. Vedcom sa podarilo útvar nájsť v piatok vo vzdialenosti 12 miliárd svetelných rokov od Zeme.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Steven Spielberg pracuje na štvrtom Jurskom parku
24.7.2011
Americký režisér Steven Spielberg na festivale Comic-Con prezradil, že pracuje na ďalšom pokračovaní Jurského parku. "Máme príbeh, máme scenáristu a myslím, že Jurský park 4 uvidíme v dohľadnej dobe, možno v najbližších dvoch alebo troch rokoch," uviedol filmár. Film Jurský park zožal úspech v roku 1993. Získal Oscary v technických kategóriách za najlepší zvuk, vizuálne a zvukové efekty. Jeho pokračovanie Stratený svet: Jurský park z roku 1997 už taký úspech nemal. Na Oscara ho nominovali iba za vizuálne efekty, no ocenenie nezískal. Jurský park 3 z roku 2001 (trailer vo videu) nakrútil režisér Joe Johnston a Spielberg bol jeho producentom.
Komentáre:  0
Video: Contador pri piatkovom výstupe Tour de France udrel "lekára"
24.7.2011
Španielsky cyklista Alberto Contador v piatkovej 19. etape Tour de France (TdF) udrel svojou pravačkou jedného z fanúšikov, ktorý ho provokoval. Muž v lekárskom plášti a maske trojnásobného víťaza slávneho závodu obťažoval svojím stetoskopom. Fanúšik zrejme narážal na Contadorov pozitívny nález na doping po minuloročnej TdF. Dvadsaťosemročnému jazdcovi našli zakázaný clenbuterol, španielsky zväz však uznal cyklistovu obhajobu, že sa mu látka do tela dostala z kontaminovaného mäsa.
Komentáre:  0
Video: Pästný súboj francúzskych atlétov v Monaku
24.7.2011
Neočakávanú dohru mal beh na 1 500 metrov na piatkovom atletickom mítingu Diamantová liga IAAF v Monte Carle. Dvaja francúzski bežci alžírskeho pôvodu Mehdi Baala a Mahiedine Mekhissi Benabbad sa v priebehu zápolenia zrazili a po jeho skončení išiel niekdajší európsky šampión a vicemajster sveta Baala podľa svojich slov utešiť krajana. "Bolo to nedorozumenie. Videl som ho smutného, tak som ho išiel utešiť, čo by on určite neurobil. Chcel som ho priateľsky potľapkať zozadu, ale vysvetlil si to zle," uviedol Baala. "Povedal mi: Keď ťa nezdravím, má to svoje dôvody," vyhlásil.
Komentáre:  1
Cadel Evans je už prakticky víťazom Tour de France 2011
24.7.2011
Austrálsky cyklista, 34-ročný Cadel Evans z tímu BMC, je už prakticky víťazom Tour de France 2011. V sobotňajšej predposlednej 20. etape tohtoročnej edície, ktorou bola časovka na 42,5 km v okolí Grenoblu, prišiel do cieľa v porovnaní so svojím najväčším rivalom Luxemburčanom Andy Schleckom (Leopard Trek) o 2:37 min skôr a v celkovej klasifikácii nielen stiahol 57-sekundové manko, ale vypracoval si aj náskok 100 sekúnd. V nedeľu je na programe posledná 21. etapa s dojazdom na parížskych Elyzejských poliach, ktorá meria 95 km a bude mať už len manifestačný a štatistický charakter. Evans doteraz obsadil na TdF v celkovej klasifikácii druhé miesta v rokoch 2007 a 2008.
Komentáre:  0
Záhadná ľadová guľa sa začína topiť, vnútri sú farebné predmety
23.7.2011
Záhadná ľadová guľa s priemerom asi 2 metrov, ktorá sa tento týždeň objavila v bývalom vojenskom priestore pri obci Milovice v stredných Čechách, sa začala topiť. Vďaka tomu vychádza najavo, že sa vnútri skrývajú neznáme farebné predmety. "Neboli tu žiadne stopy v bahne, keď sme ju objavili," uviedol Jan Kupec z miestneho Klubu priateľov historických vojenských jednotiek a zároveň odmietol variantu, že by guľa mohla mať mimozemský pôvod. Za najpravdepodobnejšiu pokladá možnosť, že sa jedná o recesiu, prípadne reklamu, ktorá sa odhalí, až keď sa ľad roztopí úplne a vyjde najavo, aké predmety sa vnútri ukrývajú.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk