AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Hamilton je po poslednom incidente znova pripravený bojovať
Hamilton je po poslednom incidente znova pripravený bojovať
26.9.2019
Lewis Hamilton sa snaží spamätať po poslednom incidente, ktorý sa udial na posledných talianskych pretekoch. Charles Leclerc ho totiž vtedy vytlačil z trate a keby Hamilton nezareagoval, pravdepodobne by došlo ku kolízii. Za tento kúsok dostal mladý Leclerc len varovanie v podobe vlajky.
Komentáre:  1
Ktoré sú favorizované tímy v Lige Majstrov?
Ktoré sú favorizované tímy v Lige Majstrov?
25.4.2017
Už len štyri tímy môžu snívať svoje sen o triumfe vo futbalovej Lige Majstrov. Ktorý z nich je najväčším favoritom na zisk prestížnej trofeje?
Komentáre:  1
Autá budúcnosti budeme potrebovať skôr ako sme si mysleli
Autá budúcnosti budeme potrebovať skôr ako sme si mysleli
2.11.2015
Čerstvý škandál automobilky Volkswagen (VW) a zopár ďalších iba potvrdil, že ľudstvo bude potrebovať vozidlá budúcnosti oveľa skôr, ako sme si predstavovali.
Volkswagen sa koncom septembra dostal do problémov gigantických rozmerov po tom, ako priznal podvádzanie pri emisiách na svojich automobiloch v USA. Onedlho svoje priznanie rozšíril a prezradil, že emisný problém sa týka 11 miliónov vozidiel na celom svete.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Forbes: Najlepšie sa podniká v Kanade, Slovensko je na 33. mieste SME.sk
6.10.2011
Najlepšou krajinou pre podnikanie podľa tohtoročného rebríčka magazínu Forbes je Kanada. Na prvú priečku sa prepracovala z vlaňajšieho štvrtého miesta, a to vďaka zlepšeniu daňového systému...  »
Líbya: Povstalci objavili masové hroby s takmer tisíc mŕtvymi
Líbya: Povstalci objavili masové hroby s takmer tisíc mŕtvymi
6.10.2011
V Líbyi včera objavili dva masové hroby, v ktorých sa nachádzali pozostatky obetí vlády Muammara Kaddáfího. "Na základe výpovedí svedkov sme objavili dva masové hroby s obeťami starého režimu," uviedol bezpečnostný šéf Nadží al-Issáví. V pobrežnom Gargareši, približne 7 kilometrov od centra Tripolisu, sa údajne nachádzalo okolo 200 tiel. Vo vidieckej oblasti ležiacej 10 kilometrov od centra mesta, sa zas našlo približne 700 mŕtvych. Patológ novinárom predbežne povedal, že najmenej dve telá mali strelné rany a asi 20 rozbité lebky. Podľa nízkeho štádia rozkladu predpokladajú, že zomreli nedávno.
Médiá: 2
Komentáre:
1401
BBC prepustí dve tisíc zamestnancov SME.sk
6.10.2011
Vysielacia stanica British Broadcasting Corporation (BBC) vo štvrtok oznámila, že škrtne okolo 2 000 pracovných miest...  »
Sarah Palinová nebude v roku 2012 proti Obamovi kandidovať Pravda.sk
6.10.2011
Štyridsaťsedemročná Palinová tak ukončila mesiace neistoty ohľadom jej plánov, keďže doteraz svoje úmysly kandidovať na najvyšší post nevylúčila, avšak ani nepotvrdila...  »
Wall Street zasiahla doteraz najväčšia demonštrácia
Wall Street zasiahla doteraz najväčšia demonštrácia
6.10.2011
Na demonštrácii proti ekonomickej nerovnosti a moci finančných inštitúcií v USA sa v New Yorku zúčastnilo najmenej 5000 ľudí. Aj v mestách a univerzitných areáloch po celých Spojených štátoch sa konali menšie protesty. Podľa demonštrantov trpia radoví Američania vysokou nezamestnanosťou a neistotou ohľadom pracovných miest. Akciu v New Yorku podporili zdravotné sestry, zamestnanci dopravy a ďalší členovia odborov. Hnutie sa za tri týždne rozšírilo od Seattlu až po Tampu na Floride. Polícia zatkla v Seattle zhruba dve desiatky ľudí, ktorí odmietli odstrániť táborisko v mestskom parku.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Španielsko sa dohodlo so Spojenými štátmi na protiraketovom systéme SME.sk
6.10.2011
Spojené štáty a Španielsko posilnili spoluprácu pri budovaní obranného raketového systému v Európe, keď sa dohodli na rozmiestnení amerických protiraketových lodí na námornej základne v Rote..  »
Podľa Kaczynského knihy chce Merkelová obnoviť nemeckú ríšu
Podľa Kaczynského knihy chce Merkelová obnoviť nemeckú ríšu
6.10.2011
Brat zosnulého prezidenta Lecha Kaczynského vraj vo svojej knihe "Poľsko našich snov" napísal, že nemecká kancelárka Angela Merkelová patrí do generácie politikov, ktorí chcú obnoviť nemeckú ríšu a jeho krajina tomuto plánu bráni. Podľa informácií nemeckých médií tiež napísal, že jeho krajina je prekážkou užších vzťahov medzi Ruskom a Nemeckom a preto sa musí podriadiť. Líder poľskej opozície s nesprávnou interpretáciou jeho slov nesúhlasí a nemecké médiá chce zažalovať. "Už sme si najali nemeckú právnickú firmu," potvrdil Kaczynski. Zatiaľ však nespresnil, ktoré noviny plánuje súdiť.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Po desiatich rokoch sa zmenia hranice medzi Českom a Rakúskom
Po desiatich rokoch sa zmenia hranice medzi Českom a Rakúskom
5.10.2011
Česká vláda rokuje o zmene štátnej hranice s Rakúskom. Ide viac-menej o technickú zmenu, ktorú si vyžiadal vstup krajín do schengenského priestoru, ako aj nové protipovodňové opatrenia. Pokiaľ vláda novú zmluvu schváli, zmeny sa dotknú priekop a hrádze na pravom brehu rieky Dyje, teda plochy veľkej 240 713 metrov štvorcových. Plošné zmeny na oboch stranách sú rovnaké, takže by týmto krokom ani jedna z krajín nič nestratila. Naposledy sa hranice medzi Českom a Rakúskom menili pred desiatimi rokmi. Vtedy to boli prevažne len technické zmeny textu zmluvy súvisiace s rozdelením Československa.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Grécko postavil na nohy generálny štrajk, zasahuje polícia
Grécko postavil na nohy generálny štrajk, zasahuje polícia
5.10.2011
V krajine je úplne ochromená letecká aj vlaková doprava. Z prístavu nevyplával ani nepriplával žiaden trajekt, nemocnice fungujú v núdzovom režime, no a ku generálnemu štrajku sa pridali aj školy a univerzity. Zatvorené zostali aj štátne úrady. V uliciach sú desaťtisíce demonštrantov, ktorí sa búria proti reštriktívnym opatreniam vlády. Tá ohlásila zníženie platov a dôchodkov a prepúšťanie dokopy 30 tisíc štátnych zamestnancov. Grécko sa pred bankrotom spolieha iba na medzinárodný záchranný balíček pôžičiek. Dnešný štrajk však nie je posledný. Termín ďalšieho je naplánovaný na 19. októbra.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Rating Talianska je už nižší, než má Slovensko hnonline
5.10.2011
Pokles ratingu je výsledkom vysokého dlhu krajiny, oslabenej celkovej ekonomiky a politickej neistoty, ktorá zdržiava nápravné opatrenia...  »
Neistota panuje aj vo Veľkej Británii TA3
5.10.2011
Pocit neistoty nepanuje iba v tých európskych krajinách, v ktorých sa platí eurom. Záruky žiadajú aj ostatní členovia únie - Veľkú Britániu nevynímajúc...  »
Vo viacerých štátoch USA zmenili volebný zákon TA3
5.10.2011
Viac ako 5 miliónov amerických voličov môže prísť o možnosť hlasovať v budúcoročných voľbách. Dôvodom je zmena volebného zákona vo viacerých štátoch USA...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Pád vrtuľníku v newyorskom prielive neprežila jedna žena
Pád vrtuľníku v newyorskom prielive neprežila jedna žena
5.10.2011
Na palube vrtuľníka boli turisti. Ten sa už krátko po štarte zrútil do prielivu East River v americkom New Yorku. Polícia informovala o tom, že nehodu neprežila jedna žena, ďalší štyria cestujúci sú zranení. Stroj Bell 206 havaroval krátko po štarte z miestneho helioportu na Manhattane. Záchranárom sa podarilo zasiahnuť v priebehu niekoľkých minút, z vody sa im podarilo vytiahnuť zraneného pilota a troch pasažierov. Štvrtej žene sa im už nepodarilo pomôcť. Išlo pravdepodobne o britských občanov. Príčiny havárie nie sú jasné, úrady prípad vyšetrujú.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Olympijská šanca pre východný Londýn ETREND
5.10.2011
Pri olympijských hrách už dávno nejde len o krátkodobú oslavu športu, stavbu športových zariadení a jednorazovú promo akciu mesta, regiónu alebo krajiny...  »
Priamu voľbu českého prezidenta podporilo vyše 100-tisíc ľudí TVNOVINY
4.10.2011
Viac než 100-tisíc podpisov zozbierala česká Strana práv občanov - Zemanovci na petícii za priamu voľbu prezidenta, primátorov a hajtmanov...  »
Putin vyzval na zjednotenie bývalých štátov Sovietskeho zväzu
Putin vyzval na zjednotenie bývalých štátov Sovietskeho zväzu
4.10.2011
Ruský premiér Vladimir Putin oznámil, že plánuje intenzívne pracovať, v nastávajúcich najmenej šiestich rokoch, na integrácii niekdajších krajín ZSSR. Sen o zjednotení bývalých štátov Sovietskeho zväzu (ZSSR) do Eurázijskej únie predstavil v článku publikovanom v denníku Izvestija. Článok sa objavil na prvej strane s titulkom "Projekt novej eurázijskej integrácie - budúcnosť, ktorá sa začína dnes". Eurázijska únia má podľa premiéra vzniknúť na základe skúseností Európskej únie a iných regionálnych koalícií. Nepriamo zároveň kritizoval Ukrajinu, ktorá sa rozhodla zostať mimo spomínanú úniu.
Médiá: 2
Komentáre:
5
Manažéri Telekomu Austria roky podplácali politikov SME.sk
4.10.2011
Celková škoda, ktorá vznikla telekomunikačnej spoločnosti, by mala byť oveľa vyššia než 9 miliónov eur...  »
Klaus: Projekt eurozóny bol od začiatku chybný
Klaus: Projekt eurozóny bol od začiatku chybný
4.10.2011
Český prezident Václav Klaus pri otvorení medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne včera opätovne ostro kritizoval koncept eurozóny so spoločnou európskou menou. "Aj ako nečlenovia eurozóny sledujeme s veľkou obavou ich problémy, ktoré boli už dávno zrejmé a v podstate nevyhnutné, pretože to bol od začiatku chybný projekt," uviedol Klaus. Prezident zároveň vyzval na nekompromisné a dôsledné riešenie situácie okolo Grécka. To je podľa neho v hlbokej dlhovej kríze a tiahne eurozónu do ekonomických problémov. Hlava štátu tak rozšírila v Brne hlasy, ktoré žiadajú urýchlené riešenie situácie v Grécku, namiesto jeho odsúvania do budúcnosti.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rusko by malo vstúpiť do WTO do konca roka hnonline
4.10.2011
Na pondelkovom stretnutí s členom ruskej vlády vyjadril Kirk presvedčenie, že Moskva v blízkom čase vyrieši zostávajúce otázky týkajúce sa jeho členstva vo WTO...  »
Obama: Al-Kájda útok na USA už tak ľahko neuskutoční
Obama: Al-Kájda útok na USA už tak ľahko neuskutoční
4.10.2011
"Sú stále nebezpeční, sú stále naším nepriateľom číslo jeden, ale myslím si, že v najbližších niekoľkých rokoch sme v istej pozícii, a ak vytrváme, tak bude pre nich veľmi ťažké uskutočniť útoku podobné tým, aké sme videli 11. septembra," vyhlásil americký prezident Barack Obama vo svojom najnovšom prejave. Ten sa uskutočnil niekoľko dní po tom, ako sa podarilo zabiť jedného z najhľadanejších členov al-Kájdy Anwara al-Awlakího. Podľa prezidenta sú USA bezpečnejším miestom, pretože sa podarilo oslabiť vedenie teroristickej siete. Obama tak narážal hlavne na zabitie vodcu al-Kájdy Usámu bin Ládina.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Jiří Paroubek definitívne končí v ČSSD TVNOVINY
4.10.2011
Expremiér tak urobil na krste svojej knihy, ktorá vychádza pod názvom Plnou parou v politike. O tom, že Paroubek niekdajšiu vládnu ČSSD opustí, sa hovorí už dlhšie...  »
Rómov v Česku bude zastupovať nová politická strana
Rómov v Česku bude zastupovať nová politická strana
3.10.2011
Nová rómska politická strana by mala pôsobiť na komunálnej úrovni, a to predovšetkým v oblastiach sociálne vylúčených lokalít. O pláne informoval jeden z iniciátorov vzniku subjektu, Čeňka Růžička. Nový politický subjekt by mal podľa neho vzniknúť do konca tohto roka. V súvislosti s ním sa uvažuje o názve ADAJ.CZ podľa rómskeho ekvivalentu slova "tu", vyjadrujúc spojenie "tu sme" alebo "tu nás máte". Ružička zároveň dodal, že nová strana sa bude usilovať predovšetkým o dosiahnutie lepších vzťahov s majoritnou spoločnosťou a likvidáciu prípadných sporov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Novinári po prvýkrát od masakry navštívili ostrov Utöya SME.sk
3.10.2011
Nórske úrady povolili novinárom navštíviť ostrov Utöya, kde masový vrah Anders Behring Breivik zavraždil 22. júla 69 mladých ľudí...  »
Česko: Najväčšiu dôveru u obyvateľov má prezident Václav Klaus
Česko: Najväčšiu dôveru u obyvateľov má prezident Václav Klaus
3.10.2011
Z najnovšieho prieskumu českého Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM) vyplýva, že českému prezidentovi Václavovi Klausovi dôveruje 54 percent Čechov. Od júna tak Klausovi stúpla dôvera o jedno percento. Jedná sa najmä o ľudí, ktorí majú dobrú životnú úroveň a dôverujú tiež vládnej Občianskej demokratickej strane. Kabinet premiéra Petra Nečasa má oproti poslednému prieskumu o päť percent vyššiu podporu. Českej vláde tak v súčasnosti dôveruje 22 percent opýtaných. Ide hlavne o mladšie osoby s dobrou životnou úrovňou a s vysokoškolským vzdelaním.
Médiá: 1
Komentáre:
0
V Dánsku bude vládnuť trojkoalícia Webnoviny
3.10.2011
Očakáva sa aj zvýšenie investícií a štátnych výdavkov, prostredníctvom ktorých chce ľavica opätovne naštartovať hospodársky rast...  »
Euro prudko oslabilo. Grécko je blízko bankrotu
Euro prudko oslabilo. Grécko je blízko bankrotu
3.10.2011
Spoločná európska mena ráno oslabila na 8-mesačné minimum. Pád zapríčinila správa, že grécka vláda nesplní cieľ v oblasti rozpočtového schodku, na ktorom sa nedávno dohodla s medzinárodnými veriteľmi. Odborníci tvrdia, že euro bude pokračovať v poklese aj naďalej, keďže pravdepodobnosť bankrotu Grécka ešte nikdy nebola taká vysoká. "Krach Grécka je niečo ako Pandorina skrinka a nikto nechce, aby sa otvorila. Aj keď niektoré trhy už započítali takúto možnosť, zdá sa, že euro má ešte priestor na ďalšie oslabenie, ak sa to stane," uviedol odborník. Euro stratilo počas septembra 7 % svojej hodnoty, čo je jej najväčší prepad od novembra 2010.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Po streľbe na večierku v Kalifornii sú traja mŕtvi a traja ranení TA3
3.10.2011
Páchatelia začali strieľať do hostí, keď vychádzali z budovy približne o 01.20 h miestneho času...  »
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk