AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Francúzi zvolávajú cez Facebook tisícky ľudí na chľastačky
3.6.2011
Uplynulú stredu sa v meste Nantes uskutočnila ďalšia akcia s názvom "aper géants", čo možno preložiť ako aperitívy vo veľkom. Tisícky mladých ľudí sa dohodne cez Facebook, že sa bez povolenia zídu na určitom mieste, aby sa tu zabávali a pili. V Nantes sa zišlo až 6-tisíc ľudí. Prvá takáto akcia sa konala ešte v marci roku 2010, kedy sa v meste Rennes zišli štyri tisícky, v apríli 2010 to už bolo sedem tisíc ľudí v Breste.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Robot dokáže zložiť Rubikovu kocku za 10 sekúnd
2.6.2011
Austrálski študenti robotiky na Swinburnskej technickej univerzite v Melbourne zostrojili unikátneho robota, ktorému dali príznačné meno "Ruby". Ten dokáže poskladať slávnu Rubikovu kocku len za 10,18 sekundy, čo je rýchlejšie ako by to v súčasnosti dokázal ktorýkoľvek iný stroj alebo človek. Stroj bude možno vidieť aj na vlastné oči, a to počas univerzitných otvorených dverí 21. augusta 2011.
Komentáre:  0
Video: Videli ste už film natočený levom?
2.6.2011
Juhoafrickí dokumentaristi natáčali skupinku levov v chránenom parku Tswalu Kalahari. V nádeji, že získajú unikátne zábery, umiestnili funkčnú kameru do trasy ich presunu. Okoloidúcej levici sa však kamera až príliš zapáčila, olizovala ju, zodvihla ju a pokúšala sa ju i zjesť. Dokumentaristom sa tak podarilo získať zábery, o ktorých môžu naozaj tvrdiť, že ich natočil skutočný lev.
Komentáre:  0
Video: Ako by vyzeral svet, keby všetko poháňal benzín?
2.6.2011
Ako by vyzeral budík, kávovar, mobil, laptop či zubná vŕtačka? Predstavu dystopického sveta, v ktorom je každý spotrebič poháňaný benzínom alebo naftou, predstavila vo svojej reklame automobilka Nissan. Chce tak propagovať ekologické formy pohonu. Jej nový model Nissan LEAF je totiž vybavený úplným elektrickým pohonom.
Komentáre:  1
Video: Microsoft ukázal Windows 8 pre tablety i počítače
2.6.2011
Steven Sinofsky, šéf divízie Windows spoločnosti Microsoft, predstavil na konferencii D9 užívateľské rozhranie nového operačného systému Windows 8 UI pre dotykové tablety i počítače. Namiesto pracovnej plochy, hlavnej lišty a tlačidla Štart je v novom prostredí východiskovým bodom „obrazovka Štart“, na ktorej sú ako dlaždice naukladané najpoužívanejšie programy. Žiadny presný termín, kedy se Windows 8 objaví na trhu, zatiaľ nie je známy.
Komentáre:  0
Video: Podarilo sa Američanovi natočiť UFO?
2.6.2011
Záhadný úkaz sa tentokrát objavil na nočnej oblohe nad mestom Oakland v štáte Kalifornia. Tri bodky sa nad mestom pohybovali vo svojej tesnej blízkosti, pričom dokopy vytvárali trojuholníkový tvar. Na videokameru úkaz natočil Kevin McCracken zo svojho domu, ktorý pritom použil infračervené snímanie.
Komentáre:  0
Video: Google bude mať svoje vlastné
2.6.2011
Spoločnosť Google nedávno predstavila nové tlačidlo "+1", ktoré chce zabudovať do výsledkov vyhľadávania. Vytvorí sa tak obdoba tlačidla "Like" na Facebooku. Jeho základným cieľom má byť väčšia personalizácia vyhľadávania. Poradie zobrazených odkazov bude ovplyvnené obľúbenosťou stránok vo výsledkoch vyhľadávania medzi priateľmi užívateľa. Google plánuje do budúcna +1 tlačidlá umiestňovať nie len vo vyhľadávaní ale aj na webové stránky. Kontakty a zdieľanie máju byť rozšírené aj o mikroblogovaciu službu Twitter a iné siete.
Komentáre:  0
Video: Ďalšia originálna žiadosť o ruku
2.6.2011
Tentokrát sa v hlavnej úlohe predstavili graffiti. 28-ročný Newyorčan Jeff Gurwin požiadal o ruku svoju priateľku 27-ročnú Caitlin Fitzsimons tým, že nechal na stenu namaľovať nápis "Caitlin, vezmeš si ma?". Maľba by na svojom mieste mala ostať celý jeden mesiac. A povedala Caitlin áno? To sa môžete dozvedieť na konci videa.
Komentáre:  0
Video: Odstraňovať spúšť po tornáde pomáhajú aj cirkusové slony
1.6.2011
Vyčíňanie tornád na americkom stredozápade zabilo pred pár týždňami vyše 90 ľudí, ďalšie stovky utrpeli zranenia. Najhoršie bolo postihnuté mesto Joplin v štáte Missouri, kde zahynulo 89 osôb. Práve v tomto meste pomáhali odstraňovať trosky dokonca aj cirkusové slony z Picadilly Circus, ktorých predstavenia boli práve kvôli katastrofe zrušené.
Komentáre:  0
Video: Otec sa v poslednej chvíli ulakomil na bejzbalovú loptičku
1.6.2011
Počas nedeľného bejzbalového zápasu medzi mužstvami Marlins a Dodgers v Los Angeles musel otec riešiť nečakanú dilemu: buď pomôže svojej dcére chytiť loptičku, alebo ju chytí sám. Muž sa nakoniec rozhodol pre druhú možnosť, čo viedlo k pádu jeho dcéry, ktorú práve držal v rukách. Tej as našťastie nič nestalo a otcovi sa loptu nakoniec chytiť nepodarilo.
Komentáre:  0
Video: Tohtoročný Cheese Rolling sa skončil bez zranení
1.6.2011
Cheese Rolling - tradičný festival v naháňaní syrového bochníka dolu strmým kopcom sa tento rok kvôli zákazu už druhý krát konal neoficiálne. Pomocou sociálnych sietí sa však nadšenci tejto adrenalínovej zábavy dohodli na jeho zorganizovaní na Cooper´s Hill neďaleko Gloucestershireu vo Veľkej Británii. Podujatie, ktoré bolo v minulosti poznačené viacerými vážnymi zraneniami, sa tento rok skončilo bez zranení.
Komentáre:  0
Video: Po pristátí šľahali z raketoplánu plamene
1.6.2011
Po poslednom lete k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS), sa v stredu vrátil raketoplán Endeavour na Zem. Podľa leteckého experta začali pri pristávaní horieť zvyšky paliva, čo je úplne bežné, ale pri pristávaní sa takéto plamene často nevidia. V júni má do vesmíru poslednýkrát letieť Atlantis, ktorého misiou sa definitívne zavŕši éra amerických raketoplánov.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Nový rekord - auto preletelo vzduchom 100 m
1.6.2011
Američanovi Tannerovi Foustovi z tímu Hot Wheels sa podaril prelomiť svetový rekord v kategórii skok do diaľky štvorkolesového vozidla. Počas nedeľných pretekov seriálu IndyCar v americkom Indianapolise totiž na svojom aute dokázal preskočiť vzdialenosť 332 stôp (101 metrov).
Komentáre:  0
Video: Učiteľka upokojovala žiakov počas prestrelky spievaním
1.6.2011
Učiteľka z materskej škôlky v severnom Mexiku zvládla kritickú situáciu počas piatkovej prestrelky, ktorá sa odohrávala v blízkosti škôlky. Na videu vidieť ako vyzvala asi 15 detí, aby ležali na zemi a nedvíhali hlavy. Kým vonku sa ozýva streľba, na upokojenie situácie spieva deťom učiteľka pieseň. V severnej časti Mexika k podobným násilnostiam dochádza často. Väčšinou ide o výsledok súperenia medzi členmi drogových gangov.
Komentáre:  0
Video: Hra Half Life má konečne svoj vlastný trailer
31.5.2011
Nejde však o oficiálnu upútavku na tento legendárny herný trhák od spoločnosti Valve Corporation. V roku 1998, kedy bol Half Life prvýkrát vydaný, totiž počítačové hry vlastné trailery nezvykli mať. V tomto prípade ide o amatérsky výtvor 21-ročného fanúšika a animátora z Anglicka Jamesa Bensona. Výslednú podobu sa mu podľa vlastných slov podarilo dosiahnuť po šesťtýždňovej práci.
Komentáre:  0
Ed Miliband, vodca britskej opozície, sa oženil
31.5.2011
Predseda britskej labouristickej strany Ed Miliband sa uplynulý týždeň zosobášil so svojou dlhoročnou partnerkou. Miliband si zobral za ženu právničku Justine Thorntonovú, s ktorou žije šesť rokov a má s ňou už dvoch synov. Dvojica uzavrela manželstvo v malej dedinke Langar na skromnej oslave s nie viac ako 50 hosťami.
Komentáre:  0
Video: Sarkozy napomenul Silvia Berlusconiho
30.5.2011
Počas štvrtkového pracovného obeda v rámci summitu členských krajín skupiny G8, ktorý sa konal vo francúzskom letovisku Deauville, si taliansky premiér Silvio Berlusconi vyslúžil napomenutie od hostiteľa, francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho. Berlusconi totiž najprv vtipkoval s ruským prezidentom Dmitrijom Medvedevom, ktorému žartovne oznámil, že "celý svet je tu pri stole." Na to Sarkozy zareagoval výstražným úderom rúk a slovami: "Silvio, začnime už pracovať."
Komentáre:  0
Video: Šokujúci prípad týrania žiakov v Egypte
30.5.2011
Egypťanov pohoršilo nedávno zverejnené video, v ktorom učiteľ Magdi el-Shaar fyzicky trestá 25 žiakov školskej družiny v egyptskom meste v provincii Gharbiya. Egyptská polícia učiteľa už zatkla, v piatok sa začal jeho súdny proces. Rodičia týraných žiakov však nesúhlasia s rozhodnutím ministerstva sociálnych vecí, ktoré rozhodlo o zatvorení tejto školskej družiny. Deti teraz podľa vlastných slov nemajú kam dať.
Komentáre:  0
Hackeri napadli oficiálnu maturitnú stránku. Nahrali na ňu pesničku
Hackeri napadli oficiálnu maturitnú stránku. Nahrali na ňu pesničku
30.5.2011
Oficiálne internetové stránky českej štátnej maturity www.novamaturita.cz a stránky spoločnosti Cermat napadli v nedeľu popoludní hackeri. Stránka nefungovala niekoľko hodín, na webadresu však hackeri umiestnili amatérsku pesničku. V nej zrejme naštvaní maturanti spievajú napríklad aj: "Nová maturita všechny štve. Cermat už nám poslal tuny papíru, doufaj, že s tím udělaj do světa díru, unie už do toho narvala prachy, učit se musíme, máme zarachy. Hlava bolí, prášky berem a na všechno zvysoka ..."
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Vodné tornádo v Austrálii
30.5.2011
Pri meste Avoca Beach, neďaleko pobrežia Nového Južného Walesu v Austrálii, sa vytvorila vysoká vodná smršť. Tzv. vodné tornádo pripomínalo vysoký vodný stĺp, ktorý se tiahol stovky metrov od hladiny mora až k mrakom. Podobné prírodné úkazy vznikajú, keď sa studená horná vrstva vzduchu stretne s teplým prízemným vzduchom. Vnútri vodnej smršte môže vietor dosiahnuť rýchlosť až 130 kilometrov za hodinu.
Komentáre:  0
Video: Američanov zatkli za
30.5.2011
O rozruch na internete sa postaralo video, v ktorom americkí policajti zatknú v hlavnom meste Washingtone skupinku ľudí za to, že tancovali v priestoroch Pamätníka Thomasa Jeffersona. Príslušníci polície však nevydali pred pomerne násilným zákrokom žiadne varovanie. Zadržaní Američania sa v priestoroch pamätníka zúčastnili tzv. flashmobovej akcie.
Komentáre:  0
Video: Ojedinelá svetelná šou rozžiarila operu v Sydney
30.5.2011
Skupina francúzskych dizajnérov Superbien premenila v piatok večer biele steny slávnej opery v Sydney na premietacie plátno. Išlo o súčasť ďalšieho ročníka festivalu svetiel "Vivid Sydney", ktorý je najväčším svojho druhu na južnej hemisfére. Budova opery však bola len jednou z desiatok stavieb, ktoré budú počas akcie umelecky nasvietené.
Komentáre:  0
Cate Blanchett nahnevala veľkú časť Austrálčanov
30.5.2011
Jedna z najznámejších hollywoodskych herečiek si svojím rozhodnutím stáť na čele vládnej kampane za zavedenie ekologickej dane vyslúžila viac kritiky ako chvály. Austrálsky denník Sunday Telegraph píše o tom, že milionárka Blanchett chce bežným občanom hovoriť, aby zo svojho platili ešte viac. Denník ide vo svojej kritike ešte ďalej: "Blanchett je ďalšia morálne prázdna celebrita, ktorá chce ospravedlniť svoje bohatstvo bojom proti globálnemu otepľovaniu." Austrálska asociácia rodín označila herečku za osobu "bez kontaktu s bežnými ľuďmi".
Komentáre:  0
Video: V lotyšskej Rige pochodovali blondínky
30.5.2011
Stovky blondínok sa v sobotu zúčastnili na treťom ročníku "Go Blonde Parade" v metropole Lotyšska. Akciu, ktorej hlavným cieľom je získať peniaze pre charitu, zorganizovala Lotyšská asociácia blondínok. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na stavbu detských ihrísk pre telesne postihnuté deti v Rige a iných mestách.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk