AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Zákroky islandskej brankárky obleteli celý svet
5.8.2011
Zákroky brankárky Islandu Arny Kristinsdóttirovej počas ženského európskeho šampionátu futbalistiek do 17 rokov si vyslúžili značnú pozornosť na celom svete. Bohužiaľ, nebolo to pre jej nadpriemernú šikovnosť. Hráčke sa totiž v nedávnom zápase proti Španielsku podarilo pustiť hneď štyri góly, každý z nich pomerne zahanbujúcim spôsobom. Blonďatá Islanďanka na tento zápas asi nikdy nezabudne. Povolanie však s najväčšou pravdepodobnosťou meniť nemusí, keďže v predchádzajúcich dueloch inkasovala len dva góly. Najskôr tak mala Kristinsdóttirová len zlý deň.
Komentáre:  0
NASA: Na planéte Mars pravdepodobne stále tečie voda
NASA: Na planéte Mars pravdepodobne stále tečie voda
5.8.2011
Na základe údajov zo sondy Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) americká NASA tvrdí, že na planéte Mars pravdepodobne stále tečie voda. Zvláštne štruktúry na snímkach, ktoré sonda objavila, sú široké zhruba pol až päť metrov. Dlhé môžu byť až stovky metrov. Stopy po tečúcej vode sa na planéte majú objavovať v teplejších ročných obdobiach, najmä na svahoch, ktoré zohrieva Slnko. Mohlo by ísť o vodu pochádzajúcu z topiaceho sa ľadu. Podľa vedcov však s najväčšou pravdepodobnosťou nejde o čistú vodu tak, ako ju poznáme zo Zeme. Zrejme sa jedná o kvapalinu bohatú na rôzne soli, ktoré umožňujú, aby mohla zostať tekutou aj pri relatívne nízkych teplotách.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Žena s transplantovanou tvárou sa rozviedla s mužom, ktorý ju znetvoril
Žena s transplantovanou tvárou sa rozviedla s mužom, ktorý ju znetvoril
5.8.2011
Američanka Connie Culpová podstúpila pred tromi rokmi transplantáciu celej tváre. Vážne poranenia jej vtedy spôsobil manžel, ktorý Connie brokovnicou strelil priamo do tváre a následne sa pokúsil o samovraždu. Obaja prežili, no až po siedmich rokoch od tohto incidentu, za ktorý si Thomas Culp odpykáva niekoľkoročný trest, našla Culpová odvahu rozviesť sa s ním. "Transplantácia tváre zo mňa urobila silnejšieho človeka. Vnímam sa oveľa pozitívnejšie ako predtým," tvrdí Connie. Darkyňou jej novej tváre sa v roku 2009 stala 44-ročná Anna Kasperová, ktorá náhle umrela na zástavu srdca. Počas 22-hodín trvajúcej operácie získala Culpová až 80 percent jej tváre.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: V búrkovom oblaku sa objavila ľudská tvár
5.8.2011
Kanadským mestom Grand Falls sa začiatkom tohto týždňa preháňali nízko položené búrkové mraky doprevádzané silným hrmením. Jednému z obyvateľov, amatérskemu kameramanovi Denisovi Farmerovi, sa podarilo natočiť, ako sa z tmavých mrakov vynorila "ľudská tvár". Na záberoch totiž možno pomerne jasne identifikovať nos, ústa i oko. Svoje video zverejnil Kanaďan na portáli YouTube a v krátkom čase si ho pozreli státisíce ľudí. "Tvár! Preboha, to je predsa tvár!" počuť na videu prekvapený Farmerov hlas.
Komentáre:  0
Vo veku 114 rokov zomrela v Taliansku najstaršia Európanka
Vo veku 114 rokov zomrela v Taliansku najstaršia Európanka
5.8.2011
Vo veku 114 rokov zomrela v utorok v talianskej Verone najstaršia Európanka Venere Pizzinatová. Talianka sa narodila 23. novembra 1896, vtedy ešte na území Rakúsko-Uhorska. Podľa lekárov síce bola v posledných rokoch pripútaná na invalidný vozík, predtým ale bola dlhodobo vo veľmi dobrej fyzickej i duševnej kondícii. Najstaršou Európankou sa teraz stala stotrinásťročná Francúzka Marcelle Narbonneová. Vôbec najstarším žijúcim človekom na svete je v súčasnosti Američanka Besse Cooperová, ktorá by mala 26. augusta osláviť svoje stopätnáste narodeniny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Aquapark v tvare Titanicu vyrastie možno na Slovensku
Aquapark v tvare Titanicu vyrastie možno na Slovensku
5.8.2011
K najväčším vodným parkom v Maďarsku mal patriť tematický vodný park Titanic blízko Budapešti. S jeho výstavbou sa však doteraz nezačalo, keďže už stroskotalo viacero lokalít, kde sa mal projekt realizovať. Podľa servera Realdeal sa aj preto v súčasnosti hovorí aj o Slovensku a mieste blízko Bratislavy. Podľa portálu Index.hu ich pred pár dňami kontaktovala nemenovaná "väčšia IT spoločnosť" s požiadavkou o ďalšie informácie k projektu. Vraj ich pred mesiacom oslovila spoločnosť Titanic Invest s tým, že hotel by mohol byť prevádzkovaný na Slovensku. Projekt vodného parku mal podľa pôvodných zámerov zahŕňať výstavbu umelej pláže pri jazere a štvorhviezdičkový hotel v tvare lode Titanic.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Radičová má najradšej stepper. Cvičí na ňom pri sledovaní správ
Radičová má najradšej stepper. Cvičí na ňom pri sledovaní správ
5.8.2011
S dobre vybaveným domácim fitness sa môže pochváliť premiérka Iveta Radičová. "Ani nemusím odísť z domu," uviedla v rozhovore pre agentúru TASR. Snaží sa ho využívať vždy, keď jej to umožnia pracovné povinnosti. Z posilňovacích strojov jej k srdcu najviac prirástol stepper. "Odporúčam, je geniálny k správam," priblížila so smiechom. Obsahu spravodajstva potom podvedome prispôsobuje aj intenzitu pohybu. Predtým využívala stacionárny bicykel, ale keďže bol hlučný, musela zvyšovať hlasitosť správ. "Len som sa tým znervózňovala. Stepper je tichší."
Médiá: 1
Komentáre:
0
Austrálčanka našla v balení chleba živú myš. Obchod za to vraj nemôže
Austrálčanka našla v balení chleba živú myš. Obchod za to vraj nemôže
4.8.2011
Austrálčanka z mesta Townsville v štáte Queensland, ktorá si neželá byť menovaná, našla v balení chleba živú myš, o ktorej si spočiatku myslela, že ide o potkana. Krájaný chlieb žena kúpila v nedeľu v jednom z miestnych obchodov, pričom hlodavca objavila, keď nakladala nákup do auta. "Všimla som si, že v tom chlebe sú diery. V tom si moja kamarátka všimla medzi krajcami chleba chvost a hneď nato sme zbadali vnútri potkana. Keďže som sa nechcela povracať, tak som ho hneď odhodila preč," uviedla žena, ktorá však po chvíli chlieb zdvihla a odniesla späť do predajne. Tam jej však povedali, že za vzniknutú situáciu nenesú zodpovednosť, pretože chlieb nepochádzal priamo od nich a hlodavec bol vraj v chlebe ešte predtým, než sa dostal do ich obchodu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Za komentátorom Bakalářom smúti aj Marek Hamšík
Za komentátorom Bakalářom smúti aj Marek Hamšík
4.8.2011
Hráč talianskeho SSC Neapol a kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík sa pridal k početnému zástupu smútiacich za zosnulou českou cyklistickou legendou a známym televíznym komentátorom Robertom Bakalářom. "Mal som ho veľmi rád. Pre mňa bol vždy veľkým zážitkom počúvať jeho komentár. Rád by som vyjadril rodine pána Bakalářa úprimnú sústrasť," uviedol Hamšík na svojej oficiálnej internetovej stránke. Nezabudnuteľný hlas Roberta Bakalářa, ktorý roky pracoval pre československú verziu stanice Eurosport, sa navždy odmlčal včera v noci, keď vo veku 71 rokov prehral boj s rakovinou.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Mesiac mal pôvodne menšieho brata. Po zrážke s ním splynul
Mesiac mal pôvodne menšieho brata. Po zrážke s ním splynul
4.8.2011
Pred približne 4,4 miliardami rokov krúžili okolo Zeme až dva mesiace. Po vzájomnej zrážke však bolo menšie vesmírne teleso pohltené väčším, čím vznikol Mesiac v takej podobe, v akej ho poznáme dnes. Tvrdí to nová obdobrná štúdia medzinárodného tímu vedcov, ktorá bola v stredu zverejnená v časopise Nature. Teória podľa nich vysvetľuje nielen trochu pokrivený tvar Mesiaca, ale tiež to, prečo je jeho odvrátená strana hornatejšia než tá, ktorá je trvalo obrátená k Zemi. "Boli odsúdení ku konfliktu. Nebolo úniku ... tento "Veľký plesk" bol zrážkou v nízkej rýchlosti," tvrdí spoluautor štúdie Erik Asphaug, planetárny vedec z Kalifornskej univerzity.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Chlapca zasypal na pláži piesok. V jame strávil 30 minút
4.8.2011
Na pláži Newport Beach v americkej Kalifornii došlo včera ku kurióznemu incidentu. Tínedžer tam spolu s kamarátmi kopal asi jeden a pol metrov hlboké jamy. Tie potom chceli prepojiť tunelom. Na jedného z nich sa však masa piesku zrútila. Desiatky návštevníkov pláže sa ihneď pokúšali chlapca vyslobodiť, s pomocou záchranárov sa im to však podarilo až po 30 minútach. Následne tínedžera previezli do nemocnice. Podľa lekárov je v dobrom zdravotnom stave a nemal by mať žiadne trvalé následky. "Každý si myslel, že vytiahnu už len mŕtve telo," povedal Skip Snead, jeden zo svedkov nehody.
Komentáre:  0
Švéd sa pokúšal na sporáku štiepiť atómy. Zadržala ho polícia
Švéd sa pokúšal na sporáku štiepiť atómy. Zadržala ho polícia
4.8.2011
Švédska polícia zadržala koncom júla 31-ročného Richarda Handla, ktorý doma uchovával rádioaktívny materiál a v kuchyni sa snažil dosiahnuť štiepenie atómov. O pokusoch informoval Švéd na svojom blogu, v ktorom píše, že sa mu rádioaktívne látky začali v pokusnom reaktore taviť. Po čase si Handl uvedomil, že jeho konanie by mohlo byť protizákonné, obrátil sa preto s otázkou na tamojší úrad pre jadrovú bezpečnosť. Ten obratom vyslal do jeho domu policajtov, ktorý jadrového nadšenca zadržali. Po vypočutí ho prepustili. Za nedovolené prechovávanie jadrového materiálu mu však hrozí pokuta alebo až dva roky za mrežami. Podľa vlastných slov sa Handl vždy zaujímal o fyziku a chémiu a chcel "iba zistiť, či je možné doma štiepiť atómy".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nové rovnošaty pre železničiarov navrhnú stredoškoláčky
Nové rovnošaty pre železničiarov navrhnú stredoškoláčky
4.8.2011
Zamestnanci Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktorí prichádzajú do styku s cestujúcimi, dostanú nové moderné rovnošaty. "Zámerom je prestrojiť približne 4 300 zamestnancov. Pôjde o vlakvedúcich, sprievodcov vo vlakoch a pokladníčky. Po novom by sa mali do rovnošiat prezliecť aj rušňovodiči, ktorí boli doposiaľ bez uniforiem," informoval hovorca Alexander Buzinkay. Projekt bude rozdelený na dve etapy. V prvej sa bude týkať len IC vlakov a ostatných vlakov vyššej kategórie. Módne návrhy pripravujú stredoškoláčky - študentky odevného dizajnu v Trenčíne. Víťazný koncept oblečenia by mal byť predstavený koncom augusta.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Vedci: Aj včely môžu mať emócie
Vedci: Aj včely môžu mať emócie
4.8.2011
Nová vedecká štúdia vypracovaná pod vedením Geraldine Wrightovej z britskej Newcastle University tvrdí, že aj včely môžu vykazovať obdobu ľudských emócií, ako napríklad stres či depresie. Vedkyňa vychádzala z predpokladu, že deprimovaní jedinci majú tendenciu očakávať horšiu alternatívu. V rámci pokusu im pripravila dve zmesi hexanolu a oktanónu. Ak boli v pomere 9:1, ich zápach prilákal včely k cukru. Ten im chutil. Ak bol pomer opačný, včely ochutnali chinín, pre nich nepríjemne horký. Wrightová potom polovicu z nich dala do mixéra, aby im vytvorila stresujúce prostredie. Potom ich pustila von. Pri predošlých zmesiach sa správanie nezmenilo. Inak to bolo, keď vytvorili zmes v pomere 1:1. „Vystresované“ včely váhali a radšej neochutnávali. Tie ostatné naopak.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Štúdia, podľa ktorej majú užívatelia Internet Exploreru nízke IQ, je podvrh
Štúdia, podľa ktorej majú užívatelia Internet Exploreru nízke IQ, je podvrh
4.8.2011
Britská BBC a americká CNN pred pár dňami zverejnili správu o údajnej štúdii spoločnosti Aptiquant, ktorá porovnávala výšku IQ používateľov jednotlivých internetových prehliadačov. Psychotesty tak mali ukázať, že najnižšie IQ majú používatelia Internet Exploreru 6 a najvyššie užívatelia Opery a Chromu. I keď je dokument plný dát a pôsobí profesionálne, jedná sa o podvrh. V stredu to priznali i samotní tvorcovia. Na svojej stránke uviedli, že im išlo "len o dobre mienený vtip" a falošnými výsledkami sa nechceli nikoho dotknúť. Dodávajú, že ich hlavným cieľom bolo upozorniť užívateľov prehliadača Internet Explorer 6, aby si už konečne nainštalovali novšiu verziu.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Líder britskej opozície si neverí. Číta knihy o vodcovstve
Líder britskej opozície si neverí. Číta knihy o vodcovstve
4.8.2011
Povedz mi čo čítaš a ja ti poviem, kto si. Zdá sa, že táto okrídlená veta sa dá plne aplikovať aj na nového lídra britskej Labour Party Eda Milibanda. Britským novinárom sa totiž podarilo vyfotiť, ako si 41-ročný politik pripravoval knihy na letné čítanie. Medzi nimi sa napríklad nachádzala aj publikácia s názvom Leadership On The Line (angl. Vodcovstvo na rozcestí) s podtitulom "Ako prežiť nebezpečenstvá vodcovstva". Kniha, ktorú napísali dvaja profesori z Harvardu, radí "potenciálnym úspešným lídrom", že musia kontrolovať svoje emócie a nereagovať defenzívne, keď na nich niekto agresívne útočí. Miliband sa stal lídrom labouristov v septembri 2010 a hoci preferencie jeho strany v poslednom období stúpajú, on sám stále nie je medzi Britmi príliš populárny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Najlepšie hlášky legendárneho komentátora Roberta Bakalářa
Najlepšie hlášky legendárneho komentátora Roberta Bakalářa
4.8.2011
"Tohle nám nemusíte ukazovat, my víme, že Armstrong má hezký zadeček," i takýmito výrokmi spestroval legendárny Robert Bakalář svoj inak fundovaný komentár najznámejších cyklistických pretekov vrátane Tour de France. Nezabudnuteľný hlas bývalého cyklistu Bakalářa sa navždy odmlčal včera v noci, keď vo veku 71 rokov prehral boj s rakovinou. Počas prenosov na československej verzii Eurosportu strávil v štúdiu niekedy i šesť až sedem hodín. Častokrát bolo veľmi ťažké udržať pozornosť divákov, no jeho úsmevné, veršované či roztomilo zmätené hlášky dokázali k televíznym obrazovkám opakovane prilákať aj tých, ktorí sa o cyklistiku príliš nezaujímali.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Video: Najzákernejší gól v histórii?
4.8.2011
V zápase japonskej futbalovej J-League viedol tím Kashima Antlers počas úvodného polčasu nad Cerezo Osaka 1:0, keď si hráč Yuzo Tashiro po priamom kope na bránu Cereza dovolil niečo bezprecedentné. Gólman tímu Jin-Hyeon Kim najprv loptu bezpečne chytil do rukavíc a následne sa pokúsil rozohrať. Kim hodil loptu na zem a sledoval svojich spoluhráčov ako sa posúvajú vpred. Nevšimol si však, že po jeho pravej strane na príležitosť číha hráč súpera Yuzo Tashiro. Tashiro sa lopty zmocnil a skóroval do prázdnej brány. Futbalisti Osaky zápas prehrali s konečným skóre 1:3.
Komentáre:  0
Lacné volania cez Google sú dostupné už aj na Slovensku
Lacné volania cez Google sú dostupné už aj na Slovensku
4.8.2011
Google v utorok rozšíril možnosti využívania služby Voice, ktorá umožňuje telefonovať z webového rozhrania Gmailu. Doteraz bola dostupná len v USA a Kanade, teraz expanduje do ďalších viac ako 150 krajín, vrátane Slovenska. Cez Google Voice sa dá telefonovať z počítača na pevné a mobilné čísla. Služba je dostupná pre užívateľov Gmailu i pre firemných používateľov s Google Apps účtom na adrese www.google.com/chat/voice. Volanie na slovenskú pevnú linku stojí tri centy za minútu, na mobilné číslo 14 centov (bez DPH). Služba podporuje nákup kreditu v eurách cez Google Checkout alebo klasicky platobnou kartou MasterCard či Visa.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Video: Vo výške 356 metrov sa zaobídete aj bez zábradlia
4.8.2011
V pondelok bola na jednej z najvyšších stavieb sveta - CN Tower v kanadskom Toronte - otvorená nová atrakcia s názvom EdgeWalk (ang. Chôdza na hrane). Záujemcovia z celého sveta si tu môžu vyskúšať chôdzu po úzkej rímse bez zábradlia vo výške 356 metrov nad zemou. Výpravy pozostávajú zo 6-členných skupín, pričom návštevníci sú po celý čas pripútaní bezpečnostnými lanami, ktoré znemožňujú ich pád. Istenie je pred samotným výstupom skontrolované aspoň štyrikrát. Cena jednej vstupenky sa pohybuje okolo sumy 175 kanadských dolárov (zhruba 130 eur).
Komentáre:  1
Štyridsaťročný Brit si nosí umelé srdce v taške
Štyridsaťročný Brit si nosí umelé srdce v taške
3.8.2011
Štyridsaťročný Matthew Green sa stal prvým Britom, ktorého choré srdce úplne nahradilo umelé (Total Artificial Heart). Zariadenie v jeho hrudi je pripojené na prenosnú pumpu v taške. V nej sa nachádza pumpa a batéria. Podobné umelé srdcia dostalo na svete už asi 900 pacientov. Lekári predpokladajú, že ich pacienti budú používať približne 3 roky, kým sa nenájde vhodný darca na transplantáciu srdca. Podľa lekára Stevena Tsui pripadá na jeden srdcový transplantát až tridsať ľudí. "Cítim sa úžasne, táto fantastická technológia mi vrátila môj život naspäť," uviedol Green na tlačovej konferencii.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Firma, ktorá sľubuje 100-tisíc násobné zlepšenie grafiky, vraj klame
Firma, ktorá sľubuje 100-tisíc násobné zlepšenie grafiky, vraj klame
3.8.2011
Austrálska spoločnosť Euclideon zverejnila na YouTube video, v ktorom tvrdí, že dokáže zlepšiť grafiku počítačových hier 100 000-krát. Klasické polygóny tu majú byť nahradené tvz. atómami, pričom 1 milimeter kubický by ich mal obsahovať 64. Riaditeľ spoločnosti Bruce Robert Dell dokonca uviedol, že by malo ísť o zatiaľ najväčší pokrok v 3D grafike. Nesúhlasí s ním však programátor Markus Persson, tvorca populárnej hry Minecraft. Ten na svojom blogu označil firmu za podvod, cieľom zverejneného videa je podľa neho len získavanie peňazí od potenciálnych sponzorov. Persson tvrdí, že spomínaná technológia nie je nová, no na tvorbu počítačových hier v súčasnosti nepoužiteľná.
Médiá: 3
Komentáre:
0
S dvojkrížom na hrudi bude hrať aj etnický Togan Karim Guédé
S dvojkrížom na hrudi bude hrať aj etnický Togan Karim Guédé
3.8.2011
Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. nominoval na budúcotýždňové medzištátne priateľské stretnutie proti Rakúsku (streda 10. augusta od 20.30 h na Wörthersee-Stadione v Klagenfurte) 19-členný káder. Vo výbere A-mužstva SR sa premiérovo objavil rodák z Toga, stredopoliar Slovana Bratislava Karim Guédé, iba pred niekoľkými týždňami získal slovenské občianstvo. Guédé sa narodil v nemeckom Hamburgu togskej matke a francúzskemu otcovi a na Slovensku je už päť rokov. Od roku 2006 pôsobil v drese Artmedie Petržalky a Slovana Bratislava, pričom s oboma klubmi vyhral majstrovský titul aj Slovenský pohár.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Brit už po operácii nepočuje pohyb vlastných očných buliev
Brit už po operácii nepočuje pohyb vlastných očných buliev
3.8.2011
Kurióznu operáciu podstúpil 57-ročný Stephen Mabbutt z dediny Charlton. Počas šiestich rokov totiž trpel zvláštnymi príznakmi - počul pohyb vlastných očných buliev, ako aj tlkot srdca. Tento nadbytočný "hluk" mu mal spôsobovať problémy so sluchovým a zrakovým vnímaním okolitého sveta. Lekári Britovi nevedeli pomôcť, dokiaľ ho nevyšetril chirurg Martin Burton z Oxford Radcliffe Hospital. Ten mužovi diagnostikoval s ojedinelým syndrómom (Superior canal dehiscence syndrome), ktorý spôsobuje, že pacienti vnímajú trenie svalov vnútri tela. "Nemohol som takmer ani spávať. Keď som zvýšil hlas v hlave som počul ozvenu," opísal Mabbutt, ktorému operácia zdravotný problém úspešne odstránila.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zomrel komentátor Robert Bakalář, legendárny hlas Tour de France
Zomrel komentátor Robert Bakalář, legendárny hlas Tour de France
3.8.2011
Vo veku 71 rokov zomrel v noci legendárny český cyklistický komentátor Robert Bakalář. Ako informovala internetová stránka televízie Nova, Bakalář prehral boj s ťažkou chorobou. Hlas, ktorý vďaka fundovanému komentovaniu Tour de France, Vuelte či Giro d'Italia poznali všetci nadšenci cyklistiky sa z televíznej obrazovky naposledy ozýval počas tohtoročného prenosu Tour. Tá sa skončila len pred týždňom. Bakalář pôsobil v posledných rokoch v československej verzii televízie Eurosport. Český komentátor, ktorý s nadšením fandil okrem Romana Kreuzigera i slovenským jazdcom Petrovi Saganovi či Petrovi Velitsovi, bol ženatý a mal syna Roberta.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Misia splnená, zatelefonoval údajne Breivik na políciu
Misia splnená, zatelefonoval údajne Breivik na políciu
3.8.2011
Masový vrah Anders Behring Breivik údajne zatelefonoval na políciu bezprostredne po streľbe v mládežníckom tábore, v ktorom 22. júla prišlo o život 69 ľudí. Tej mal oznámiť splnenie svojej misie. Informoval o tom dnes nórsky denník VG. "Breivik. Veliteľ. Člen protikomunistického odbojového hnutia proti islamizácii. Misia splnená, vzdám sa (špeciálnej jednotke) Delta," uvádza sa v transkripcii Breivikovho krátkeho telefonátu policajnému okrsku Nordre Buskerud, do ktorého patrí Utöya. Okamžite potom útočník zavesil a na spätný telefonát nereagoval. Nórska polícia zatiaľ nepotvrdila, že ide skutočne o prepis Breivikovho telefonátu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Muž preliezol plot pred Bielym domom
3.8.2011
Ochranka Bieleho domu musela v utorok popoludní zasiahnuť proti 41-ročnému Jamesovi Crudupovi, ktorý preliezol plot pred sídlom amerického prezidenta. Ozbrojení príslušníci Tajnej služby (Secret Service) muža ihneď zadržali a vypočuli. Z bezpečnostných dôvodov polícia následne uzatvorila verejné priestranstvo pred budovou a počas tejto doby nikto nesmel Biely dom opustiť. Mužovi hrozí obvinenie za neoprávnený vstup na vládny pozemok, dôvody jeho konania zatiaľ nie sú známe. Prezident Barack Obama sa v čase incidentu nachádzal v Bielom dome.
Komentáre:  0
Peter Parker je mŕtvy. Novým Spidermanom bude černoch
Peter Parker je mŕtvy. Novým Spidermanom bude černoch
3.8.2011
Pred viac ako mesiacom zomrel v poslednom 160. vydaní novodobého komiksu o Spidermanovi jeho hlavný hrdina Peter Parker. Vydavateľstvo Marvel Comics vtedy pripustilo, že legendárneho hrdinu oživí v ďalšej komiksovej sérii. A stalo sa tak. Masku pavúčieho muža si v novom vydaní oblečie Miles Morales - spolovice černoch a spolovice hispánec. Spoločnosť Marvel Comics Moralesa prvýkrát ukázala v najnovšom čísle komiksu Ultimate Fallout, séria s novým superhrdinom by sa mala dostať do predaja asi o mesiac. "Novým Spidermanom sa nesnažíme o pritiahnutie pozornosti. Ide skôr o úmysel reflektovať obraz modernej spoločnosti," uviedol šéfredaktor vydavateľstva Axel Alonso.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mobily deťom rakovinu nespôsobujú, tvrdí štúdia financovaná operátormi
Mobily deťom rakovinu nespôsobujú, tvrdí štúdia financovaná operátormi
3.8.2011
Deti a tínedžeri, ktorí používajú mobilné telefóny, nie sú vystavení vyššiemu riziku vzniku nádorov na mozgu ako deti, ktoré mobily nepoužívajú. Tvrdí to najnovšia štúdia publikovaná v Journal of the National Cancer Institute. Časť finančných prostriedkov na výskum však poskytla Švajčiarska výskumná nadácia pre mobilnú komunikáciu, ktorá je podporovaná aj švajčiarskymi mobilnými operátormi. Podľa autorov ale operátori nezasahovali do návrhu štúdie, do zberu, analýzy ani interpretácie získaných dát. Len pred dvoma mesiacmi bola pritom zverejnené správa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), podľa ktorej používanie mobilných telefónov môže zvyšovať riziko vzniku niektorých druhov rakoviny mozgu u ľudí, t.j. možno ich označiť za "potenciálne karicinogénne".
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Primátor Vilniusu rieši zlé parkovanie obrneným vozidlom
3.8.2011
Primátor litovského hlavného mesta Vilnius Arturas Zuokas začal bojovať proti nedodržiavaniu dopravných predpisov radikálnym spôsobom. Pomocou obrneného vozidla zdemoloval Mercedes, ktorý stál v pruhu určenom pre autobusy. Zuokas tak reagoval na množstvo sťažností obyvateľov mesta na arogantné parkovanie vodičov áut luxusných značiek, proti ktorému polícia vedie dlhodobo neúspešný boj. "Chcem vyslať signál. Chcem poukázať na to, že ak máte drahé auto a viac peňazí, neznamená to, že môžete parkovať kdekoľvek," uviedol po tom, čo si jeho úrad celú demoláciu natočil na kameru. Po zlikvidovaní vozidla vzal Zoukas do rúk metlu a nečistoty zmietol z vozovky.
Komentáre:  1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk