AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: 14-ročný Tomáš Jurčo hitom na YouTube
11.7.2011
Hokejové umenie najväčšieho slovenského hokejového talentu posledných rokov 18-ročného Tomáša Jurča si našlo svojich obdivovateľov aj na najväčšom videoportáli YouTube. "Natočili sme to, keď som mal 14 rokov a dali sme to na jednu slovenskú hokejovú stránku. Potom to ktosi umiestnil na YouTube. Vôbec som netušil, že sa stane takým populárnym. Nemôžem povedať, že by ma to mimoriadne tešilo. Chcem byť dobrým hokejistom a nie senzáciou z YouTube," uviedol Jurčo pre The Detroit News počas prvého dňa kempu talentov Detroit Red Wings. Práve tento klub si ho 25. júna vybral v druhom kole draftu z celkovo 35. pozície.
Komentáre:  0
Video: Piaty deň behu pred býkmi v Pamplone si vyžiadal jedno vážne zranenie
11.7.2011
Počas piateho tradičného behu pred býkmi na festivale San Fermín v španielskom meste Pamplona utrpel zranenia jeden človek. Hovorca španielskeho Červeného kríža uviedol, že jedného bežca hospitalizovali so zranením pravej nohy, ktoré utrpel pri páde. Ešte ostávajú tri behy pre býkmi, ktoré sa konajú každý deň ráno počas najslávnejšieho španielskeho letného festivalu. Životu nebezpečné divadlo potrvá do 14. júla. Nemocnica Navarra oznámila, že z predchádzajúcich behov sú stále hospitalizovaní dvaja ľudia, ako aj mladý muž, ktorý spadol z pamätníka počas párty v úvodný deň svetoznámeho festivalu.
Komentáre:  0
Video: Počas jazdy v holandskej MHD je záchranná vesta povinná
11.7.2011
Hlavné mesto Holandska Amsterdam môžu návštevníci najnovšie obdivovať aj z obojživelného autobusu, ktorý nesie príznačný názov Plávajúci Holanďan. Prvá úspešná jazda sa uskutočnila 25. júna 2011. Slúžiť má predovšetkým turistom holandskej metropoly. Tí sa tak po veľkomeste, ktoré je známe stovkami vodných kanálov, môžu pohybovať výrazne rýchlejšie. Východzia zastávka Plávajúceho Holanďana je amsterdamské letisko, odtiaľ sa turisti dostanú do najväčších múzeí, galérií, ako aj architektonických pamiatok. Následne sa autobus vracia naspäť na letisko.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Treba na cyklistických pretekoch toľko áut?
11.7.2011
V nedeľňajšej 9. etape cyklistických pretekov okolo Francúzska Tour de France z Issoire do Saint Flour došlo k nepochopiteľnému incidentu. Vozidlo francúzskeho televízneho štábu počas pretekov spôsobilo pád dvoch cyklistov. Necelých 36 km pred cieľom vodič zostrelil na zem Španiela Juana Antonia Flechu, cez ktorého letel aj Holanďan Johnny Hoogerland. Zatiaľ čo cyklista tímu Sky zostal ležať doudieraný na zemi, Holanďan v službách Vacansoleil-DCM preletel vzduchom do priekopy k plotu z ostnatého drôtu. Obaja v pretekoch napokon pokračovali. Po etape však museli vyhľadať lekárske ošetrenie.
Komentáre:  0
Video: Útek väzňov natočila bezpečnostná kamera
11.7.2011
Väzňovi odsúdenému za vraždu sa podarilo utiecť z texaského väzenia po tom, čo mu spolu s ďalším trestancom umožnili dozorcovia použiť telefónny automat. Incident sa odohral ešte 29. júna vo väzení v meste Huntsville (Texas, USA). Utečeného 29-ročného väzňa Trenta Archieho sa bezpečnostným zložkám podarilo zadrža už o dva dni neskôr v jeho dome.
Komentáre:  0
Video: Pekný gól francúzskych futbalistiek na svetovom šampionáte
10.7.2011
Tohtoročné majstrovstvá sveta vo futbale žien sa konajú v Nemecku. Ide už o šiesty ženský futbalový šampionát. Šestnásť národných tímov súťaží o pohár FIFA na štadiónoch v deviatich nemeckých mestách. Anglické futbalistky na ňom podľahli Franzúzkam až po penaltovom rozstrele, keďže po uplynutí nadstaveného času bol stav nerozhodný 1:1.
Komentáre:  0
Baseballový fanúšik zomrel po páde z tribúny
10.7.2011
Fanúšik baseballového týmu Texas Rangers zomrel po 6-metrovom páde z tribúny. K nešťastiu došlo počas zápasu vo chvíli, keď sa natiahol za letiacou loptičkou v snahe chytiť ju a stratil rovnováhu. Muža sa pri páde márne snažili zachytiť okolosediaci fanušíkovia.
Komentáre:  0
Video: Obrovská piesková búrka v Arizone
9.7.2011
Mestom Phoenix (Arizona, Spojené štáty americké) sa v utorok (5.7.2011) prehnala piesková búrka, ktorá na niekoľko hodín paralizovala život v tomto meste. Desiatky letov tamojšieho letiska muselo byť odložených a v niektorých častiach mesta došlo v dôsledku búrky k výpadkom elektrickej energie. Pieskový mrak mal podľa údajov meterológov výšku viac ako 3000 metrov a dosahoval šírku až 80 kilometrov.
Komentáre:  0
Polícii sa podarilo vypátrať zlodeja Picassovej kresby
8.7.2011
Americká polícia vypátrala obraz Pabla Picassa, ktorý v stredu ukradol muž s tmavými okuliarmi z galérie Weinstein v San Franciscu. Kresbu ceruzkou v hodnote 275-tisíc dolárov, v prepočte približne 193-tisíc eur, našli bez rámu v kalifornskom hoteli Napa. Policajti páchateľa Marka Luga vypátrali vďaka záznamu z bezpečnostnej kamery galérie. Tridsaťročný Mark Lugo vošiel v stredu do galérie Weinstein, zobral vzácnu kresbu zo steny a nasadol to taxíka. Obraz nakreslený ceruzkou v roku 1965 nazvaný Tete de Femme je podľa hovorcu galérie originálnym a unikátnym dielom.
Komentáre:  0
Pomocou špeciálneho softvéru sa naučíte rýchlejšie čítať
Pomocou špeciálneho softvéru sa naučíte rýchlejšie čítať
8.7.2011
Väčšina ľudí dokáže aj v mysli čítať len takou rýchlosťou, akou číta nahlas. Môže za to náš prirodzený zvyk, vďaka ktorému aj v duchu využívame vnútorný hlas, ktorý je jednoducho rovnako rýchly ako bežná reč. Priemerne zdatný čitateľ číta väčšinou rýchlosťou okolo 200 slov za minútu. Istá americká spoločnosť však teraz vymyslela softvér, ktorý vám pomôže naučiť sa čítať omnoho rýchlejšie. Cieľom je, aby sa čítanie pre vás stalo iba vizuálnym vnemom, vďaka čomu sa môže jeho rýchlosť zvýšiť mnohonásobne. Softvér je dostupný zadarmo a použiteľný aj pre slovenčinu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Jednoznačne najväčší bicykel na tohtoročných Tour de France
8.7.2011
Počas tretej etapy tohtoročného cyklistického podujatia Tour de France sa francúczskym farmárom podarilo vytvoriť zrejme najväčší "pohyblivý" bicykel v histórii tejto súťaže. Vytvorený bol z zväčša z traktorov a balíkov sena. Tour de France sa pravidelne uskutočňuje už od roku 1903 a každoročne patrí medzi najvýznamnejšie športové cyklistické udalosti na svete.
Komentáre:  0
Automat zosobáši za euro, romantiku zrejme nezaručí
7.7.2011
Britská firma z mesta Falmouth predstavila automat, ktorý zosobáši párik zaľúbencov bez kňaza, obradu a čí ďalších "zbytočností". Stroj s názvom AutoWed celú ceremóniu zrealizuje v priebehu niekoľkých minút a mladomanželov bude takýto sobáš stáť iba jedno euro. Za túto úhradu obdaruje dvomi plastovými obrúčkami a vytlačí certifikát potvrdzujúci uzavretie manželstva.
Komentáre:  0
Video: Čo sa stane, ak sa nabitý samopal dostane do rúk opice
7.7.2011
V rámci kampane propagujúcej film Zrodenie planéty opic (Rise of the Planet of the Apes) bolo na internete zverejnené video zachytávajúce opicu strieľajúcu zo samopalu po tom, čo jej ho zo žartu dal zabávajúci sa africký vojak. Niektorí užívatelia služby YouTube tento marketingový pokus filmárov odsúdili s tým, že sa podľa nich jedná o zinscenované, podvodne natočené video.
Komentáre:  0
Z koľkých písmen pozostáva najdlhší anglický geografický názov?
7.7.2011
Tristopäť metrov vysoký kopec na Novom Zélande je známy tým, že má najdlhší geografický názov v anglicky hovoriacej krajine: Taumata­whakatangihanga­koauau­o­tamatea­turi­pukakapiki­maunga­horo­nuku­pokai­whenua­kitanatahu. Názov, ktorý vytvorili domorodí Maoriovia, pozostáva z 85 písmen. Doslovne by sa dal preložiť nasledovne: "Vrch, na ktorom Tamatea - muž s mocnými kolenami, muž lezúci po horách, cestujúci požierač zeme - hral na píšťalke pre svoju milovanú." Podľa Guinessovej knihy rekordov je však najdlhším geografickým pomenovaním vôbec oficiálny názov hlavného mesta Thajska Bangkoku.
Komentáre:  0
Facebook sa prepája so Skype, spúšťa videohovory a skupinový chat
7.7.2011
Užívatelia Facebooku budú môcť najnovšie robiť videohovory. Sociálna sieť oficiálne potvrdila špekulácie z minulého týždňa a oznámila, že využije technológiu populárneho komunikačného programu Skype a umožní, aby priamo zo stránky mohli začať videohovor s ktorýmkoľvek z priateľov. Stačí otvoriť profil jedného zo svojich priateľov a stlačiť ikonku "zavolať". Nie je pritom potrebné mať konto na Skype. Facebook tiež oznámil, že upraví chatové rozhranie tak, aby sa dali jednoducho vytvárať skupinové chaty. Zmeny sa budú objavovať postupne v najbližších týždňoch a budú podporovať všetky jazykové lokalizácie Facebooku.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Dominique Strauss-Kahn nevie používať kľúče
6.7.2011
Koncom minulého týždňa bol bývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn prepustený z domáceho väzenia, v ktorom bol kvôli obvineniu zo znásilnenia hotelovej chyžnej. Prokurátori totiž spochybnili vierohodnosť ženy, ktorá Francúza zo sexuálneho násilia obvinila. Strauss-Kahn sa po prepustení opäť nasťahoval do svojho luxusného apartmánu na Manhattane. V utorok byt spolu s manželkou opustili prvýkrát po troch dňoch, namierené mali na večeru v niektorej z newyorských reštaurácií. Pri ich návrate sa však Strauss-Kahn aj jeho manželka dostali do trápnej situácie, keď sa im niekoľko minút nedarilo odomknúť dvere obytného domu. Nakoniec im museli pomáhať prítomní novinári.
Komentáre:  1
Video: Takto bude v blízkej budúcnosti vyzerať virtuálna zábava
6.7.2011
Spoločnosť Crescent, Inc. predstavila na výstave v Japonsku zatiaľ najvyspelejší technologický systém pre zobrazovanie virtuálnej reality Immersive Digital Entertainment (IDE). Nová platforma integruje displej nasaditeľný na hlavu, výkonný grafický softvér a zariadenia na snímanie pohybu. Kombinácia týchto elementov umožňuje vytvoriť realistický pocit pohybu v trojdimenzionálnom priestore. Zariadenie však ešte nie je určené na predaj, podľa jeho tvorcov si ešte vyžaduje niekoľko rokov zdokonaľovania. Okrem nového rozmeru hrania počítačových hier by však tento prístroj našiel široké uplatnenie aj v priemysle a v medicíne.
Komentáre:  0
Ruda z Ostravy o úspechu Kvitovej: Ať Rusky vzteky čúraj
6.7.2011
Víťazka tohtoročného Wimbledonu, 21-ročná Petra Kvitová, pobláznila celú Českú republiku. Každý Čech pozná jej meno, prezident Václav Klaus ju pozval na návštevu Pražského hradu. Oslavnú ódu Kvitovej najnovšie zložil i svojrázny hudobník a rozhlasový moderátor Ruda z Ostravy. Umelec, ktorého pravé meno je Michal Kavalčík, zložil túto pieseň podľa melódie k hitu "Každý mi tě, lásko, závidí" od Michala Davida. „Rusky z kurtu vyštípala, přál jí i Jarda Jágr. A nakonec eso dala, je z toho megašlágr,“ spieva okrem iného Ruda z Ostravy.
Komentáre:  0
Video: Čo v tomto traileri nesedí?
6.7.2011
Natočili Francúzi nový historický veľkofilm o tradičných vojenských jazdcoch s názvom Husári? Nie, v skutočnosti ide len o zaujímavú kinoupútavku francúzskej pobočky telefónneho operátora Orange, ktorá pre svojich klientov pripravila špeciálnu akciu s názvom "Cineday". Počas nej môžu dostať ku každému zakúpenému lístku navyše jeden zdarma. Každý tak "môže pozvať do kina svojho priateľa". Podobne tak urobil husár z upútavky, ktorého na každom kroku sprevádza jeho kamarát Fred.
Komentáre:  0
Syn gruzínskeho prezidenta zlomil rekord v rýchlosti písania na iPad
6.7.2011
Ťažko povedať, či je gruzínsky prezident Micheil Saakašvili na svojho 15-ročného syna Eduarda za tento počin hrdý alebo nie. S istotou sa však celá krajina dozvedela, ako chlapec trávi svoj voľný čas. Eduard sa totiž dostal do Guinessovej knihy rekordov po tom, ako sa mu podarilo napísať celú anglickú abecedu na elektronickom tablete iPad od spoločnosti Apple len za 5,26 sekundy. O 1,05 sekundy tak prekonal doterajší rekord britského tínedžera Charlieho McDonnella z roku 2010.
Komentáre:  0
Video: Čo vznikne skrížením zebry a osla?
6.7.2011
V zoologickej záhrade v čínskom meste Xiamen prišlo pred pár dňami na svet neobyčajné mláďa - zebroid. Zviera vzniklo skrížením samice zebry a samca osla. Zebroid, ktorý sa narodil v nedeľu ráno, zdedil po svojej matke čierno-biele pásikavé nohy. Zamestnankyňa parku Lin prezradila, že bola svedkom párenia sa zebry s oslom, ale vôbec nečakala, že sa stane ťarchavou. Zebroid je len jedným z príkladov netypických krížencov, zebra sa napríklad dokáže spáriť aj s koňom. V takomto prípade vznikne tzv. zorse.
Komentáre:  0
Video: Staronový majster sveta zjedol za 10 minút 62 hotdogov
6.7.2011
Američan Joey "Jaws" Chestnut zjedol v pondelok za 10 minút 62 hot dogov a po piaty raz za sebou získal neoficiálny titul majstra sveta v jedení tohto tradičného amerického jedla. Dvadsaťsedemročný Chestnut získal za svoj výkon na súťaži Nathan's Hot Dog Eating Contest, ktorá sa konala v New Yorku, okrem trofeje aj šek na 10-tisíc amerických dolárov (zhruba 7-tisíc eur). Rekordom však stále zostáva jeho výkon z roku 2009, keď skonzumoval až 68 párkov v rožku. Medzi ženami triumfovala Sonya Thomasová. Za 10 minút sa jej podarilo skonzumovať 40 hotdogov.
Komentáre:  0
Video: Djokovičovi pripravili v Belehrade veľkolepé privítanie
5.7.2011
Takmer stotisíc srbských fanúšikov privítalo tenistu Novaka Djokoviča v Belehrade po jeho triumfe na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Dvadsaťštyriročného Djokoviča, ktorý sa dostal na post svetovej jednotky v rebríčku ATP, zdravil počas jeho niekoľkohodinovej jazdy v autobuse bez strechy z letiska na námestie pred srbským parlamentom nadšený krik fanúšikov. Na námestí fanúšikovia zapaľovali svetlice a mávali srbskými vlajkami. Niektorí si pripravili aj transparenty s posmešnými odkazmi pre Španiela Rafaela Nadala, ktorý prišiel o post svetovej jednotky.
Komentáre:  0
Festival Bažant Pohoda sa začne už o pár hodín
5.7.2011
Trenčianske letisko sa pre návštevníkov tohtoročného festivalu Bažant Pohoda otvorí už vo štvrtok o 16.00 h, momentálne prebieha stavanie areálu a dolaďovanie posledných detailov. Parkovisko bude otvorené už na obed, pre čakajúcich budú k dispozícii aj toalety. Festival bol prvý raz vo svojej 15-ročnej histórii vypredaný už v predstihu, a to 5 dní pred začiatkom. Lístky sa nebudú dať kúpiť ani na mieste. Aj tento rok sú medzi účinkujúcimi známe mená, medzi nimi britské hudobné legendy Pulp a Madness, americký hudobník Moby, českí interpreti Jiří Stivín, Dan Bárta, Vladimír Mišík, z domácich potom napríklad Peter Lipa, skupiny Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej.
Komentáre:  0
Video: Polícia odpálila dve tony nelegálnej pyrotechniky
4.7.2011
Len niekoľko dní pred oslavami amerického dňa nezávislosti odpálila polícia viac ako dve tony ilegálnej pyrotechniky, ktorú zhabala v newyorskej mestskej časti Bronx. V priebehu tohto roku bolo pritom zhabaných 6 vozidiel a zatknutých 70 ľudí, ktorí sa podieľali na obchode s nezákonnou zábavnou pyrotechnikou. "Chceme, aby si každý užil 4. júla, petardy v rukách amatérov môžu byť veľmi nebezpečné. Náš agresívny prístup viedol k výraznému oslabeniu tohto druhu nelegálnej aktivity. Vďaka tomu výrazne poklesol počet spôsobených zranení, v minulom roku bola pyrotechnikou poranená dokonca len jedna osoba," uviedol newyorský starosta Michael Bloomberg.
Komentáre:  0
Video: Holubica sa chce zbaviť mačky
4.7.2011
Iritujúca holubica v tomto videoklipe nechce dať pokoj mačke, ktorá sa snaží zaspať. Naschvál pritom hlaholila priamo do jej uší. Nie je známe, prečo tak robí, možno sa jej chce za niečo pomstiť, možno chce len obsadiť jej miesto. V každom prípade však môže byť holubica vďačná za to, že jej "obeť" bola príliš unavená, inak by podobnú provokáciu nemusela prežiť.
Komentáre:  0
Opitý mladík sa zrútil z eskalátora, nič sa mu nestalo
4.7.2011
Osemnásťročný americký mladík Shane O'Malley zo štátu Massachusetts spadol z eskalátora v nákupnom centre po tom, čo sa posadil na zábradlie eskalátora a stratil rovnováhu. Z výšky šiestich metrov dopadol na tvrdú mramorovú podlahu. Tínedžer spolu s kamarátom blbli po návrate z koncertu a ako Shane sám priznal, neboli celkom triezvi. Zatiaľ čo on ležal bezmocne na zemi, pribehli mu na pomoc okoloidúci. Chlapcovi sa však nič vážne nestalo a obišiel iba s rozbitým kolenom a pomliaždeninami. Na samotný pád sa vraj nepamätá.
Komentáre:  1
Filmový trapas: RežisérTransformers 3 "recykloval" zábery z iného filmu
3.7.2011
Ak sa vám zdali niektoré scény z nového amerického filmu Transformers 3 (Temná strana Mesiaca) povedomé, pravdepodobne máte pravdu. Internetom sa totiž začal šíriť videoklip, v ktorom pozorní diváci upozorňujú na to, že režisér Michael Bay vo filme použil zábery z inej snímky The Island (Ostrov), ktorú natočil v roku 2005. Kým v prvej použitej scéne vidieť ešte významné zásahy počítačových grafikov, druhá je použitá v originálnej podobe. Štyridsaťšesťročný Američan Michael Bay má na svojom konte okrem trilógie Transformers aj hity ako Pearl Harbor (2001) či Armageddon (1998).
Komentáre:  0
Video: Takto vyzerá najhoršia americká škola, známa aj ako "škola z pekla"
3.7.2011
Neporiadok na podlahe a stoloch, prevrátené odpadkové koše. Takto vyzerá najhoršia stredná škola v americkom New Yorku, známa aj ako "škola z pekla". Academy of Collaborative Education v štvrti Harlem má údajne najbrutálnejších žiakov. Denne útočia na učiteľov, ničia zariadenie, okrádajú sa navzájom na chodbách. Jedna z pedagogičiek si dokonca našla v kabelke použitý kondóm. "Bola to doslova vojna. Tlačili ma, strkali, škriabali, hodili o múr, pľuli na mňa," uviedla. Úrady sa nedávno dvakrát neúspešne pokúšali školu zavrieť. Skúšky z matematiky a angličtiny totiž vlani zložili iba dvaja žiaci z 88.
Komentáre:  0
Ukrajinská polícia hľadá mladíkov, ktorí si smažili vajcia nad večným plameňom
3.7.2011
Skupine mladých ľudí hrozí za výtržníctvo a zneuctenie pamiatky obetí druhej svetovej vojny až 5-ročné väzenie. Nad tzv. večným ohňom, ktorý je súčasťou hlavného vojnového pamätníka v Kyjeve, sa totiž rozhodli urobiť si omeletu. Polícia sa ich akciou začala zaoberať až potom, čo na internete vzbudil pozornosť videozáznam ich počínania. Skupina chcela údajne protestovať proti minuloročnému zadržaniu Hany Sinkovej, ktorá sa vlani na tomto mieste dopustila rovnakého skutku, za čo strávila tri mesiace vo väzbe. Sinková pred súdom vyhlásila, že chcela upozorniť na plytvanie plynom v krajine.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk