AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Na festivale Glastonbury protestovali proti daňovému statusu skupiny U2
26.6.2011
Na známom britskom hudobnom festivale v Glastonbury došlo v piatok v noci k netradičnému protestu skupinky írskych aktivistov proti kapele U2 na čele zo spevákom Bonom. Asi tridsiatka demonštrantov nafúkla počas koncertu skupiny len kúsok pred pódiom veľký balón s výzvou, aby skupina platila dane v Írsku. U2 totiž preniesla v roku 2006 sídlo spoločnosti spravujúce jej koncertné príjmy z Írska do Holandska, kde sa z umeleckých honorárov neplatia prakticky žiadne dane. Usporiadatelia však balón rýchlo odstránili. Balón s priemerom šesť metrov osvetlený zvnútra niesol nápis "U Pay Your Tax 2" (Aj vy musíte platiť dane).
Komentáre:  0
Video: Videli ste už chobotničie mláďatá?
25.6.2011
Američanovi L. Evansovi sa pod morskou hladinou podarilo natočiť unikátne zábery liahnutia tisícok mláďat chobotnice obrovskej (Enteroctopus dofleini). Tá patrí vôbec k najväčším bezstavovcom, váži 10 až 50 kg a narastá do dĺžky 3 až 5 m. Samice môže naklásť až do 100-tisíc vajíčok, takmer ihneď po skončení procesu liahnutia však zvyčajne zomierajú. Zábery boli natočené v morskej zátoke pri pobreží amerického mesta Seattle 4. a 5. septembra minulého roku.
Komentáre:  0
Video: Žena s najväčším prirodzeným poprsím poskytla interview
25.6.2011
Päťdesiatdvaročná Annie Hawkins Turnerová z Atlanty je v Guinessovej knihe rekordov zapísaná ako žena s najväčšími prsníkmi, ktoré nikdy neboli zväčšené žiadnym kozmetickým zákrokom. Američanka nosí podprsenku veľkosti 102ZZZ a jej hruď váži takmer 51 kilogramov. „Nevedela som, že som odlišná, až kým som neprišla do školy. Nezmestila som sa do lavice,“ spomína matka dvoch detí. "Niekedy ma irituje, keď sa ma ľudia pýtajú - Ako môžeš chodiť? - Nie som hendikepovaná, mám len veľké prsia, s ktorými som sa už zmierila," dodala Turnerová.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Kamera zachytila útok žraloka na surfistu
25.6.2011
Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o delfína. Ryba, ktorá sa vymrštila z mora na skupinku surferov čakajúcich na vhodnú vlnu, je však nebezpečný žralok. Zvláštnosťou je, že na rozdiel od delfínov nie sú pre žraloky charakteristické skoky z vody. Počas incidentu našťastie nedošlo k žiadnemu zraneniu, keďže zviera skočilo mimo svojej plánovanej koristi. Video sa podarilo nakrútiť amatérskemu kameramanovi na pláži New Smyrna Beach na americkej Floride.
Komentáre:  0
Video: Dôkaz o tom, že všetky mačky sú falošné?
24.6.2011
O mačkách sa zvykne hovoriť, že sú to falošné tvory. Možno je na tom niečo pravdy, možno len niektorým ľudom vadí, že nemajú určité vlastnosti typické pre psov. Každopádne ich však možno označiť za svojbytné a pomerne samostatné bytosti, ktoré sa niekedy môžu prejavovať aj naozaj neočakávaným spôsobom. Podobne tomu je aj v tomto video, v ktorom majiteľ pristihne svoju mačku ako šteká, keď si ho všimne, ihneď začne znova mňaukať.
Komentáre:  0
Video: Riaditeľovi Legolandu vymenili skutočné auto za auto z ...
24.6.2011
Zamestnanci Legolandu v americkej Kalifornii si urobili žart na účet ich generálneho riaditeľa Petra Ronchettiho. Jeho Volvo XC60 zamenili s podobnou replikou, ktorá pozostávala z viac ako 201-tisíc legokociek. Tento model bol vyrobený v roku 2004 a váži približne 1,3 tony. K udalosti došlo v pondelok ráno, jeden z Rochettiových zamestnancov zobral riaditeľovi kľúče a jeho auto preparkoval. Následne priviezol vysokozdvižný vozík na to isté miesto repliku z Lega.
Komentáre:  0
Pražský obchod rozdával oblečenie zdarma, ale len polonahým
24.6.2011
V piatok ráno sa pred jedným novootvoreným módnym obchodom v centre Prahy tlačili stovky polonahých žien a mužov. Dôvodom bola marketingová akcia s názvom "Polonahá párty." Tú zorganizovala spoločnosť Desigual, ktorá tento butik v hlavnom meste Česka otvárala. Prvých sto polonahých ľudí, ktorí sa dostali o deviatej hodine do predajne získali dva kusy oblečenia zdarma. Ostatní sa museli uspokojiť so zľavovými kupónmi. "Ženy išli hlavne po kabátoch, muži brali to, k čomu sa dostali najskôr" povedala Adéla Čiháková z Desigualu.
Komentáre:  1
Prvý slovenský dobledecker oddnes v ostrej prevádzke
24.6.2011
Po trojmesačnej skúšobnej prevádzke bude v Poprade na linkách MHD jazdiť prvý dvojpodlažný autobus. Premávať bude už počas tohto víkendu, kedy bude voziť divákov na Aero-Moto víkend. Od pondelka bude zaradený na linku číslo 4. Dvojpodlažný autobus Sirius vyrobili v levočskej fabrike Troligabus. Cena nového autobusu sa pohybuje medzi 300- až 330-tis. eur, čo je asi 1,5 násobok hodnoty klasického autobusu. V levočskej fabrike čaká na uvedenie do prevádzky aj druhý takýto autobus. Popradská SAD ho plánuje nasadiť na linke medzi Popradom, Prešovom a Košicami.
Komentáre:  2
Video: Najvtipnejšia dopravná nehoda v histórii?
24.6.2011
Niektoré médiá označujú bizarnú zrážku dvoch pretekárskych motocyklov ako "najvtipnejšia dopravná nehoda v histórii". Incident sa odohral na francúzskom okruhu Magny-Cours počas amatérskych závodov Promosport, ktoré zároveň slúžia aj ako kvalifikácia pre medzinárodné podujatia. V štvrtom kole sa podarilo jednému z pretekárov spadnúť, jeho motorka však pokračovala a zhodila aj ďalšieho pretekára. Oba motocykle sa následne zakliesnili a zapnuté motory spôsobili, že sa otáčali dokola, čím borcom vtipným spôsobom znemožňovali pokračovať v súťaži.
Komentáre:  0
Tajomstvo bozkávajúcej sa dvojice vo Vancouvri definitívne odhalené
24.6.2011
Nový videozáznam zobrazuje momenty, ktoré sa odohrali pár minút pred vytvorením fotografie z nepokojov vo Vancouvri. Snímka mladého páru ležiaceho na zemi, kde mladík bozkáva dievča počas stretov medzi rozvášneným davom fanúšikov Vancouver Canucks a policajnými zložkami po prehre v Stanleyho pohári, medzitým obletela celý svet. Identita páru je už známa, ide o 29-ročného barmana Scotta Jamesa z austrálskho Melbourne a kanadskú vysokoškoláčku Alex Thomasovú. Nové video potvrdzuje ich predošlé vysvetlenie, že sa v tejto napätej situácii ocitli náhodou. K bozku došlo po tom, ako Alex policajti zrazili na zem a Scott sa ju snažil takýmto spôsobom upokojiť.
Komentáre:  0
Video: Takto sa balí na cestu marťanské vozidlo
23.6.2011
Unikátne video zobrazuje technikov a ďalší personál amerického Laboratória prúdového pohonu (Jet Propulsion Laboratory), ktorí pripravujú dokončené vesmírne vozidlo Curiosity na cestu naprieč Spojenými štátmi do štátu Florida. Curiosity je súčasťou dlho pripravovanej misie NASA (Mars Science Laboratory), ktorej hlavným cieľom je dopraviť vozidlo Curiosity na povrch Marsu. Štart z mysu Canaveral sa očakáva na 25. novembra 2011 a na Marse by mal pristáť 6 august 2012. Hlavným cieľom misie je skúmať, či na planéte boli alebo sú podmienky pre mikrobiologický život.
Komentáre:  0
Lekár, ktorý vyhodil Camerona z izby v nemocnici, je na nútenej dovolenke
23.6.2011
Britské médiá informujú o tom, že ortopedický lekára David Nunn, ktorý sa na verejnosti stal známym vďaka nedávnemu incidentu v londýnskej nemocnici St Guy's Hospital, bol svojimi nadriadenými pokarhaný a je na nútenej dovolenke. Premiér David Cameron chcel vtedy spolu so svojím vicepremiérom Nickom Cleggom predstaviť chystané zmeny vládnej reformy zdravotníctva. Porušovanie hygienických zásad zo strany jeho štábu však nahnevalo Nunna natoľko, že počas Cameronovej diskusie s jedným z pacientov vtrhol do izby a zvýšeným hlasom začal namietať ich prítomnosť. Prekážalo mu hlavne to, že nie všetci mali vyhrnuté rukávy a boli bez kravaty. Keď však svoje varovanie zopakoval, Cameron i Clegg sa rozhodli izbu opustiť.
Komentáre:  0
Video: J. K. Rowlingová odhalila tajomstvo stránky Pottermore
23.6.2011
Po dlhom čakaní odhalila J. K. Rowlingová tajomstvo novej stránky Pottermore.com. Ako uviedla vo videu, ktoré sa objavilo na Youtube presne o 13:00 h, stránka bude fungovať ako komunitný portál pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera. Okrem predaja e-kníh, sľubuje autorka unikátny online zážitok, pri ktorom budú knihy o Harry Potterovi prepojené so samotným čitateľom. Oficiálny štart portálu je v októbri, ako však naznačila Rowlingová, prví šťastlivci majú šancu podieľať sa na tvorbe stránky oveľa skôr.
Komentáre:  0
Video: Brazílskemu futbalistovi opäť hodili v Rusku banán
23.6.2011
Vedenie najvyššej ruskej futbalovej súťaže začalo vyšetrovanie vo veci rasistických posmeškov voči brazílskemu hráčovi Robertovi Carlosovi. Tridsaťosemročný kapitán tímu Anži Machačkala opustil v stredajšom ligovom súboji na trávniku Samary hraciu plochu ešte pred záverečným hvizdom rozhodcu, keď po ňom niekto z hľadiska hodil banán. V priebehu troch mesiacov ide už o druhý rasisticky motivovaný útok na Carlosa. K prvému prípadu došlo v marci tohto roku počas zápasu proti Zenitu Petrohrad.
Komentáre:  0
Revolúcia vo fotografovaní? Nová technológia prináša dosiaľ nemožné
23.6.2011
Americká spoločnosť Lytro prináša na trh unikátnu technológiu, ktorá prekonáva doterajšie hranice fotografických možností. Lytro totiž umožňuje ľubovoľné zaostrovanie obrázku až po tom, ako bola snímka urobená. Senzory fotoaparátu zachytávajú celé svetelné spektrum, čiže svetlo pohybujúce sa všetkými smermi a rozmermi. Spoločnosť nazýva tieto obrázky "živými fotografiami". Užívatelia si ich navyše budú môcť pozerať aj v 3D. Zakladateľ spoločnosti Ren Ng tiež uviedol, že pripravujú aj aplikáciu pre Facebook.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Roger Federer potrebuje na oholenie 2-metrový strojček
23.6.2011
V tomto prípade však nejde o skutočného tenistu Rogera Federera, ale o jeho obrovskú podobizeň s rozmermi 2 800 metrov štvorcových, ktorú namaľovali na trávnik v jednom z londýnskych parkov. Známy výrobca holiacich strojčekov, spoločnosť Gillette, tak v rámci reklamnej kampane počas prebiehajúceho Wimbledonu zrealizovala najmasívnejšie "oholenie" v histórii ľudstva. Dohromady bolo použitých 3 000 litrov ekologickej farby a 1 000 litrov peny "na holenie".
Komentáre:  0
Video: Peruánski študenti a ich rodičia lynčovali riaditeľa školy
23.6.2011
Nahnevaní študenti strednej školy v hlavnom meste Lima sa spolu so svojimi rodičmi pokúšali násilím dostať do riaditeľne, kde následne fyzicky zaútočili na riaditeľa Felixa Leonarda Nuna. Ten podľa nich zneužíval financie a v priestoroch školy sa opíjal. Polícii, ktorá strážila budovu školy, sa rozhorčený dav nepodarilo zastaviť. Riaditeľa sa im napokon podarilo doviesť na školský dvor, kde ho začali lynčovať. Policajti museli použiť slzotvorný plyn, aby Nuna z davu vyslobodili.
Komentáre:  0
Video: Matt Stutzman pracuje ako automechanik, i keď nemá ruky
23.6.2011
Dvadsaťosemročný Američan Matt Stutzman zo štátu Iowa je jeden z mála ľudí, ktorí sa narodili bez horných končatín. Napriek tomu je schopný vykonávať prácu automechanika rovnako dobre ako ktokoľvek iný. Základnú prehliadku automobilu dokáže urobiť len za deväť minúť. Američan je tiež skúsený lukostrelec, podarilo sa mu kvalifikovať do národného paralympijského tímu a mohol by reprezentovať USA na letnej olympiáde 2012 v Londýne. Stutzman je ženatý a má dvoch synov.
Komentáre:  0
Video: Chcete vedieť na akého psa sa podobáte?
22.6.2011
Bezplatná internetová stránka doggelganger.co.nz je schopná analyzovať ľudskú tvár a následne k nej priradiť fotografiu psa, s ktorou má najviac spoločných čŕt. Používanie webu je pomerne jednoduché. Najprv si treba zvoliť fotografiu priamo z počítača alebo z webovej kamery. Po nahratí ju stránka vyhodnotí a k tvári priradí fotografiu príslušného psa. Jediným obmedzením je, že fotografia by nemala byť z profilu. Portál je súčasťou kampane novozélandskej organizácie na záchranu zvierat "Pedigree Adoption Drive".
Komentáre:  0
Video: Naki je prvý pes na svete s protézami na všetkých štyroch nohách
22.6.2011
Americký pes Naki zo štátu Nebraska je prvý pes na svete, ktorému veterinári nasadili protézy na všetky štyri nohy. Unikátne umelé končatiny boli navrhnuté Martinom Kaufmannom zo spoločnosti Orthopets. Nakimu museli všetky labky amputovať kvôli omrzlinám, ktoré utrpel v suteréne domu svojich pánov po tom, čo oni tento dom opustili. V útulku si ho adoptovala veterinárna technička Christie Tomlinsonová. Práve ona zorganizovala finančnú zbierku, výsledkom ktorej sú štyri nové protézy.
Komentáre:  0
Nórska televízia vysiela v týchto dňoch najdlhšiu reláciu v histórii
21.6.2011
Údajne najdlhšia televízna relácia na svete (Hurtigruten minutt for minutt), ktorú vysiela nórska televízia NRK, naživo zachytáva päťdennú cestu trajektu Nordnorge pozdĺž malebných nórskych fjordov. Loď sa plaví z juhozápadného mesta Bergen až k arktickému Kirkenesu. Plavba sa začala uplynulý štvrtok večer a potrvá 134 hodín. Projekt sa trochu prekvapivo dočkal obrovského diváckeho úspechu, k čomu mohlo prispieť zaujímavé hudobno-vizuálne spracovanie, ako aj občasné bláznivé kúsky niektorých Nórov. Dôkazom je aj toto video, v ktorom sa jeden nadšenec predvádza v tzv. "Boratových bikinách".
Komentáre:  0
Video: Čínski študenti vymysleli náhradu za automatickú práčku
21.6.2011
Čínski študenti vymysleli na svojom vysokoškolskom internáte kreatívny spôsob, ako "automaticky" vyprať špinavú bielizeň. Stačia im k tomu len dva správne nasmerované vodovodné kohútiky a umelohmotná misa. O zvyšok sa postará prúd vody, ktorej veľká spotreba je však zároveň najväčšou nevýhodou takéhoto spôsobu prania. Video získalo v Číne za tri dni takmer 2,3 milióna pozretí. Mnoho obyvateľov Číny stále perie bielizeň vlastnými rukami a automatické práčky nie sú dostupné na všetkých školských ubytovniach a internátoch.
Komentáre:  0
Video: Atrakciou belgického mesta Diest sú pochodujúce husi
21.6.2011
V belgickom meste Diest majú neobyčajnú atrakciu - trinásť husí tam možno vidieť pokojne pochodovať ulicami mesta za doprovodu dvoch hudobníkov. Video, ktoré si medzičasom získalo značnú popularitu na YouTube, sa podarilo natočiť 23-ročnému Laurensovi Vandeputovi. Husacie predstavenie bolo možné vidieť uplynulý víkend počas mestského festivalu. Zatiaľ však nie je známe, či ho pouliční umelci budú opakovať pravidelne alebo ich obyvatelia budú môcť vidieť opäť až o rok.
Komentáre:  0
Video: Kanaďania chcú zistiť \
21.6.2011
Rozčarovanie obyvateľov Vancouvru i celej Kanady z násilných nepokojov, ku ktorým došlo po prehre tímu Canucks v poslednom zápase finálovej série Stanleyho pohára, rozhodne neutícha. Výsledkom nepokojov sú desiatky podpálených áut, takmer 50 zničených obchodov, ako aj celkovo 150 zranených. Viacerí obyvatelia mesta hovoria o najväčšej hanbe pre Vancouver v celej jeho histórii. Na internete sa aj preto objavujú videá s prosbou o pomoc pri identifikovaní "mien tých kreténov" (angl. Name that moron). Okolostojacim Vancouverčanom sa totiž podarilo na kameru zachytiť tváre viacerých neznámych násilníkov.
Komentáre:  1
Video: Nové zábery ničivej vlny cunami v Japonsku
20.6.2011
K jednej z najhorších prírodných katastrof v histórii Japonska došlo 11. marca 2011. Krajinu najprv zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 9 stupňov Richterovej stupnice, nasledovali ničivé až 10-metrové vlny cunami. I napriek tomu, že od nešťastia uplynulo už niekoľko mesiacov, stále sa objavujú nové videá, ktoré zachytávajú momenty tesne po zemetrasení. Podobne je to aj v prípade tohto videa z mesta Kamaishi. Kameramanovi sa podarilo zachytiť ako ulice mesta, v ktorých sú ešte desiatky ľudí, zmení vodný živel za pár sekúnd na nepoznanie.
Komentáre:  0
Video: Slávny ružový tank sa po 20 rokoch vrátil do Prahy
20.6.2011
Po druhej svetovej vojne bol tank na 46 rokov vystavený na pražskom Smíchovskom námestí. Mal pripomínať, oslobodenie mesta Červenou armádou. Stala sa z neho národná kultúrna pamiatka, ktorá slúžila propagande komunistického režimu. Po páde komunizmu sa stal tank číslo 23 symbolom boja za zmenu. V apríli 1991 ho 23-ročný študent David Černý premaľoval naružovo. Včera sa tank konečne vrátil z vojenského múzea, bude umiestnený pri Vltave na pontóne medzi Karlovým mostom a mostom Légií.
Komentáre:  2
Fanúšik Vancouvru, ktorý chcel podpáliť auto, sa verejne ospravedlnil
20.6.2011
Sedemnásťročný fanúšik hokejového mužstva Vancouver Canucks Nathan Kotylak sa počas násilných nepokojov po prehre kanadského tímu v poslednom zápase finálovej série Stanleyho pohára pokúšal podpáliť policajné auto. Našťastie sa mu to nepodarilo, no jeho tvár sa podarilo zachytiť na videu i fotografiách. Kotylak, ktorý je hráčom národného vodnopólového tímu, po odhalení svojej identity poskytol médiám emotívne ospravedlnenie. Mladíkovi pozastavili členstvo v národnom tíme, hrozí mu však aj obvinenie z podpaľačstva a podnecovania nepokojov.
Komentáre:  0
Video: Žena kradla priamo počas svätej omše
20.6.2011
Američanka Cynthia Martinez z Texasu sa rozhodla porušiť siedme božie prikázanie priamo počas katolíckej svätej omše. Incident sa odohral počas marcovej bohoslužby v meste Houston. Žena si najskôr sadla do prázdnej lavice, keď sa obeť vzdialila prevziať si sväté prijímanie, zlodejka jej z kabelky ukradla peniaze a platobné karty. Konanie Cynthie Martinez, ktorá sa viacerých trestných činov dopustila už v minulosti, zachytili bezpečnostné kamery.
Komentáre:  0
Speváčka Amy Winehouse vystupovala v Belehrade zdrogovaná
20.6.2011
Anglickú speváčku Amy Winehouse počas jej koncertu v srbskom Belehrade viackrát vypískali. Dôvodom bolo jej katastrofálne vystúpenie, pri ktorom sa potácala na javisku, zabúdala texty piesní a často sa vytrácala do zákulisia. Už počas predstavenia mnohí sklamaní diváci odchádzali. Srbský denník Blic označil koncert pred 20-tisíc divákmi za "najhorší v histórii Belehradu". Winehouse má už dlhšiu dobu problémy s alkoholom a drogami, nedávno strávila týždeň v rehabilitačnom zariadení v Londýne.
Komentáre:  0
Video: Úchvatná svetelná šou, diváci neverili vlastným očiam
19.6.2011
Z tohtoročného Festivalu hudby a umenia Bonnaroo v americkom štáte Tennessee si diváci odnesú o jeden nezabudnuteľný zážitok naviac. Postarala sa oň unikátna "lietajúca svetelná šou" (Mission Icefly), pri ktorej boli na nočnú oblohu zo vzduchu vypustené tisícky malých LED svietidiel. Tie vytvárali dojem modrých blikajúcich hviezd a pomaly pritom dopadali na zem. Dav sledoval celé predstavenie so zatajeným dychom, ľudia totiž spočiatku netušili, čo sa skrýva za svetelným divadlom.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk