AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Polonahé Ukrajinky protestovali proti skorumpovaným novinárom
8.6.2011
Niekoľko mladých Ukrajiniek z feministickej skupiny FEMEN protestovalo v pondelok v centre Kyjeva proti novinárskej korupcii. Ženám, ktoré si počas protestu postupne vyzliekali a trhali časti oblečenia, sa nepáči prijímanie úplatkov žurnalistami výmenou za uverejňovanie neobjektívnych článkov. Protest sa uskutočnil pri príležitosti ukrajinského Národného dňa žurnalistiky.
Komentáre:  1
Video: Silný vietor odvial nafukovací hrad. Trinásť zranených
8.6.2011
Počas mládežníckeho futbalového turnaja v newyorskej mestskej časti Long Island silný vietor nadvihol nafukovací hrad na skákanie. Ten sa niekoľkokrát prevrátil a potom narazil na zem. V tomto okamihu sa vnútri hradu nachádzalo niekoľko detí. Trinásť osôb, vrátane okolostojacich rodičov, utrpelo ľahké zranenia. Podobné prípady sa tento rok stali v Spojených štátoch už niekoľkokrát. Zatiaľ však bez obetí na životoch.
Komentáre:  0
Žena si nechala vytetovať všetkých svojich priateľov z Facebooku
8.6.2011
Žena z Holandska sa rozhodla, že svojich facebookových priateľov bude mať stále pri sebe. Nie však prostredníctvom notebooku, mobilu či iPadu, ale na vlastnej ruke. Tetovanie profilových fotografií všetkých jej 152 priateľov zabralo dva týždne. Zatiaľ však nie je známe, čo Holanďanka urobí, ak získa nového priateľa alebo sa s niekým "odpriatelí".
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Popravili študenta hudby. Dobodal ženu, ktorú zrazil pri autohehode
8.6.2011
V utorok čínske úrady popravili 21-ročného študenta hudobného konzervatória Čchanga Miaoa za to, že v októbri zabil 26-ročnú cyklistku, ktorú so svojím autom predtým zrazil. Ženu osemkrát bodol nožom po tom, ako videl, že sa snaží zapamätať si jeho poznávacie číslo. Mladému mužovi nepomohla ani skutočnosť, že sa o 4 dni prihlásil na polícii sám a k spáchaniu skutku sa priznal.
Komentáre:  0
Video: Elektrickú energiu možno vyrábať aj z pomarančov
8.6.2011
Francúzska pobočka známeho amerického výrobcu pomarančových džúsov Tropicana sa rozhodla využiť svoju základnú surovinu ako zdroj elektrickej energie. V kampani s názvom "Energie Naturelle" (Prírodná energia) vytvorili vedci spoločnosti bilbordy poháňané výlučne energiou z pomarančov. Následne boli všetky kusy použité do kompostu alebo bioplynu.
Komentáre:  0
Elektrický VW Chrobák zrýchli z nuly na sto za 1,6 sekundy
7.6.2011
Špeciálne upravený VW Chrobák z roku 1965 na elektrický pohon vystupuje na športových podujatiach pod označením Black Current. Auto, ktoré stvorili anglickí bratia Olly a Sam Youngovci, prekonalo koncom apríla i svetový rekord v kategórii upravených vozidiel. Black Current dokázal prejsť 400 metrov za 9,51 sekundy. Chrobáka v súčasnosti poháňa šesťdesiat 12-voltových motocyklistických batérií, bratia ho však chcú ešte viac urýchliť, aby mohol súperiť aj proti autám so spaľovacím motorom.
Komentáre:  0
V Británii zakázali pokračovanie odpudivého filmu o
7.6.2011
Pokračovanie jedného z najšokujúcejších filmov uplynulých rokov "Ľudská stonožka" (The Human Centipede) holandského režiséra Tom Sixa nebude možné vo Veľkej Británii premietať alebo inak distribuovať. Rozhodla o tom Britská rada kvalifikácie filmov (BBFC), ktorá sa filmu rozhodla neudeliť ani hodnotenie "len pre starších 18 rokov". Snímka je údajne natoľko odpudzujúca, že predstavuje "reálne nebezpečenstvo pre divákov". Ústrednou témou prvého dielu bola bizarná operácia, v ktorej šialený vedec chirurgicky spojil troch väzňov do tvaru "ľudskej stonožky".
Komentáre:  0
Video: Čínske múzeum komiksov bude mať tvar textových bublín
7.6.2011
Nová budova Čínskeho múzea komiksov a animácie v meste Hanzou bude mať tvar, ktorý ku komiksom neodmysliteľne patrí. Futuristická stavba bude pripomínať obrovské bubliny. Tie budú vyzerať ako komiksové obláčiky pre text. Súčasťou obrovského komplexu s rozlohou 32 tisíc metrov štvorcových bude aj výstavné centrum, kiná, parky a ďalšie kultúrne zariadenia.
Komentáre:  0
Video: Nachádza sa na Marse základňa?
7.6.2011
Američan David Martines tvrdí, že sa mu pomocou služby Google Mars podarilo na tejto planéte objaviť dôkazy o prítomnosti života. Záhadná biela podlhovastá štruktúra s veľkosťou približne 210 m na 45 m podľa neho nie je kopou skál ani malý kopec. Objekt, ktorý možno vidieť na súradniciach 71 49\'19.73"N 29 33\'06.53"W je vraj vytvorený inteligentnými bytosťami, či už ľuďmi alebo mimozemšťanmi. Vedci však takéto úvahy odmietajú. Podľa nich ide práve o pás usadených minerálov, ktorý takto sformovalo kozmické žiarenie.
Komentáre:  0
Apple bude vaše súbory skladovať na internete
7.6.2011
Šéf Apple Steve Jobs včera na konferencii WWDC 2011 oznámil, že spoločnosť spúšťa novú službu iCloud, ktorá umožní používateľom skladovať svoje súbory, ako napríklad hudbu, knihy či fotky, na serveroch Apple. Dáta majú byť prístupné zo všetkých zariadení, ktoré firma vyrába, napríklad z iPhonu či iPadu. iCloud bude zadarmo a ponúkne používateľom online úložisko 5 GB, do ktorého kapacity sa nebude započítavať digitálna hudba alebo knihy zakúpené od Applu.
Komentáre:  0
Video: V Argentíne pršal dážď z popola
6.6.2011
Sopečný popol vychŕlil pri erupcii vulkán Puyehue na juhu Čile, ktorý spal dlhé desaťročia. Tri a pol tisíca ľudí z okolia muselo byť cez víkend evakuovaných. Hustý dym dosahoval výšku až desať kilometrov, následne sa dostal do atmosféry a na zem dopadal aj v podobe popolového dažďa. Mraky sopečného popola vietor odvial aj do susednej Argentíny. Tam museli uzavrieť regionálne letisko v lyžiarskom meste San Carlos de Bariloche, kde bolo natočené aj toto video.
Komentáre:  0
Video: V Južnej Kórei vám naservírujú aj živé chobotnice
6.6.2011
Ak by ste chceli v Južnej Kórei ochutnať niečo naozaj nezvyčajné, mali by ste určite navštíviť miestne reštaurácie a vyskúšať živé chobotnice, ktoré sa najčastejšie zapíjajú ryžovým vínom. Najpopulárnejšou reštauráciou v hlavnom meste Soule, v ktorej vám takýto pokrm pripravia je Gasiri. Podľa majiteľa tejto reštaurácie majú chobotnice antioxidačný účinok na pečeň a sú zdrojom železa.
Komentáre:  0
Video: Nové nezverejnené zábery havárie iránskeho vojenského lietadla
6.6.2011
V piatok bolo na YouTube sprístupnené doteraz nezverejnené video tragickej nehody iránskeho vojenského lietadla spred dvoch rokov. V septembri 2009 si pád lietadla s označením IRIAF Il-76MD v blízkosti Teherán vyžiadalo životy všetkých 7 ľudí na palube. Udalosť sa náhodne podarilo zachytiť posádke iného lietadla počas tankovania paliva za letu.
Komentáre:  0
Tínedžerka pozvala cez Facebook pár priateľov. Prišlo 1 500 ľudí
5.6.2011
Šestnásťročnej Thesse zo severonemeckého Hamburgu se uplynulý piatok vypomstilo, že na pozvanie niekoľkých priateľov na súkromnú narodeninovú oslavu použila Facebook. Pripravovanú párty totiž omylom označila za verejnú udalosť, čo využili stovky recesistov. Dievča sa takého veľkého davu vyľakalo a oslavu ihneď odvolala. Na mieste zasahovala i polícia, ktorá zadržala 11 ľudí.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Na účasť v talianskom referende vyzýva aj
5.6.2011
Budúci týždeň 12. a 13. júna sa v Taliansku uskutoční ľudové hlasovanie o možnom obnovení využívania atómovej energetiky. Oživenie jadrového sektora iniciovala stredopravá vláda Silvia Berlusconiho s cieľom znížiť silnú závislosť krajiny na dovoze energií pre výrobu elektriny. Okrem toho budú občania rozhodovať aj o privatizácii vodných spoločností. Na účasť na plebiscite vyzýva Talianov aj neobvyklá reklama o "ľudskom domine" s podtitulom "každý z nás je nenahraditeľný".
Komentáre:  0
Video: Karhanov gól v kvalifikácii proti Andorre
5.6.2011
Po tesnom marcovom víťazstve (1:0) Slovenska na pôde Andorry sa v rámci B-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2012 skončila rovnakým výsledkom 1:0 aj odveta. O našom víťazstve na bratislavských Pasienkoch rozhodol gól Miroslava Karhana v 63. minúte stretnutia. Slovensko sa tak dotiahlo na 13-bodového lídra skupiny Rusko, ktoré si včera poradilo s Arménskom 3:1.
Komentáre:  0
Video: Opitý Rus sa pokúšal telefonovať s krabičkou cigariet
5.6.2011
Mladý Rus, ktorého zastavili pre opileckú jazdu v nočných uliciach Moskvy, povedal policajtom, že potrebuje zavolať svojmu kamarátovi. Najprv sa však neúspešne pokúšal telefonovať prostredníctvom vlastnej dlane. Keď ho na to muži zákona upozornili, mladík vytiahol krabičku cigariet a snažil sa o telefonické spojenie s touto krabičkou.
Komentáre:  0
Video: Lara Croft sa vracia v novom pokračovaní Tomb Raider
4.6.2011
Spoločnosť Crystal Dynamics včera zverejnila prvý trailer k ďalšiemu pokračovaniu počítačovej hry Tomb Raider. Nová časť má zároveň predstavovať reštart tejto populárnej série. Vytvorenie samotnej upútavky trvalo viac ako rok. A hoci veľa nenapovie o skutočnom hráčskom móde, zaujme vysokou kvalitou grafického spracovania.
Komentáre:  0
Video: Premiér Nečas takú falošnú verziu českej hymny asi ešte nepočul
4.6.2011
Počas nedávnej návštevy Iraku si český premiér Petr Nečas musel spolu s ostatnými členmi delegácie vypočuť v Bagdade veľmi zlú interpretáciu českej štátnej hymny "Kde domov můj". Iracký vojenský orchester nielenže hymnu zahral falošne, nečakane do nej dokonca pridal i vlastné melodické úpravy. Premiér Nečas si však dokázal počas celej interpretácie zachovať chladnú hlavu a na jeho tvári nebolo vidieť ani náznak pobavenia či pohoršenia.
Komentáre:  0
Video: Skúsili ste už niekedy planking?
4.6.2011
Čo je vlastne planking? Anglické slovo sa dá do slovenčiny preložiť ako "doskovanie". Podstatou tejto aktivity, ktorá sa stala populárnou hlavne cez Facebook, je vyfotiť seba alebo niekoho iného ležiac nehybne tvárou dole ako plochá doska. Spravidla mladí ľudia sa preto fotografujú na tých najabsurdnejších miestach - na autách, vešiakoch, značkách či v obchodoch. Planking má však už aj svoju prvú obeť, ktorou sa stal 20-ročný Acton Beale z austrálskeho Brisbane. Mladík spadol, keď sa snažil "urobiť dosku" na zábradlí svojho balkóna.
Komentáre:  0
Video: Konečne sa dozvieme, ako opice ovládnu Zem
4.6.2011
Trailer k novému americkému filmu Zrodenie planéty opíc (Rise of the Planet of the Apes) zachytáva, ako sa vlády na planéte Zem zmocnia opice. Príbeh je zasadený do súčasného San Francisca, kde sa vedci snažia prostredníctvom genetických pokusov na ľudoopoch nájsť liečbu na Alzheimerovu chorobu. Experimenty však vedú k rozvoju inteligencie u opíc a k počiatku ich boja o nadvládu nad ľuďmi. Film, v hlavnej úlohe s Jamesom Francom, časovo predchádza slávnemu filmu Planéte opíc (Planet of the Apes) z roku 1968.
Komentáre:  0
Video: Bezuchý zajačik vyvolal v Japonsku paniku
4.6.2011
Strach v Japonsku, ktoré pred nedávnom bojovalo s následkami ničivého zemetrasenia a jadrovej krízy, vyvolalo novozverejnené video. Na ňom je zachytené bezuché novonarodené mláďa zajaca. Ten sa mal narodiť tesne za tzv. exclusion zone, t.j. zónou v okolí elektrárne Fukušima, ktorá bola najťažšie zamorená rádioaktivitou. Medzi Japoncami sa preto objavujú obavy, že podobné zdravotné anomálie a mutácie sa môžu vyskytnúť aj ľudských novorodencov.
Komentáre:  0
Koľké narodeniny včera oslávila najstaršia modelka na svete?
4.6.2011
Stále aktívna 80-ročná americká modelka Carmen Dell'Orefice sa narodila 3. júna 1931. Svoju 65 rokov dlhú profesionálnu kariéru odštartovala už v roku 1946. O niekoľko mesiacov neskôr sa ako 15-ročná dostala na titulku časopisu Vogue. Dell'Orefice pózovala aj pre také legendy módnej fotografie ako Richard Avedon, Irving Penn, Cecil Beaton alebo Norman Parkinson.
Komentáre:  0
Obe 92-ročné dvojčatá zomreli v ten istý deň
4.6.2011
S rozdielom niekoľkých hodín zomreli v stredu v Spojených štátoch jednovaječné dvojičky Julian a Adrian Riester. Obaja boli pred 65 rokmi prijatí do katolíckeho mníšskeho rádu a väčšinu svojho života strávili prácou na cirkevnej vysokej škole St. Bonaventure University v štáte New York. Bratia zomreli na zlyhanie srdca. Narodili sa 27. marca 1919 v rodine lekára v meste Buffalo.
Komentáre:  0
Nový klip speváčky Rihanny vyvolal pobúrenie. Zastrelí v ňom muža
3.6.2011
Vo svojom novom videoklipe k piesni Man Down speváčka Rihanna chladnokrvne zastrelí neozbrojeného muža na železničnej zastávke. Urobí tak v odvete za sexuálny útok. Video už odsúdili viaceré americké skupiny bojujúce proti násiliu. Dvadsaťtriročná speváčka sa pritom pred dvoma rokmi sama stala obeťou útoku svojho vtedajšieho priateľa. Jej zámerom bolo údajne prostredníctvom nového videoklipu dodať týraným ženám silu.
Komentáre:  0
Video: Austrálsky senátor
3.6.2011
Počas zasadnutia parlamentnej komisie zareagovala austrálska senátorka Penny Wong veľmi nahnevane na svojho kolegu Davida Bushbya, ktorý na ňu počas jej príhovoru "zamňaukal". Wong doslova povedala: "Vy mňaukáte, keď žena ... to je neuveriteľné. Muži môžu kričať, ale keď si žena bráni svoje stanovisko, vy urobíte takúto poznámku. Správate sa akoby ste boli na školskom dvore!"
Komentáre:  0
Rodina má za domáce zvieratko medvieďa. Odborníci sú proti
3.6.2011
Slovinské médiá informujú o príbehu opusteného medvedíka Srečka, ktorý se pred štyrmi týždňami objavil v záhrade rodiny Logarovcov v slovinskej dedinke Podvrh. Pravdepodobne ho jeho matka odvrhla, preto si hľadal nový domov. Logarovci sa teraz snažia vybaviť povolenie, aby mohli 3,5 mesačnému mláďatku postaviť výbeh na svojom pozemku. Veterinárni inšpektori však upozorňujú, že chovanie takéhoto zvieraťa je príliš nevyspytateľné a predstavuje pre rodinu nebezpečenstvo. Žiadajú, aby bol medveď umiestnený do špecializovaného útulku pre divé zvery.
Komentáre:  0
Video: Švajčiarska dôchodkyňa odháňa prostitútky s hadicou vody
3.6.2011
Osemdesiatšesť ročná Švajčiarka Martha Ramseyerová, ktorá bola v minulosti zamestnaná aj ako plavčíčka, sa rozhodla zakročiť proti prostitútkam postávajúcim na chodníku pred jej domom. Ľahké ženy zo svojho balkóna preto postriekala vodou zo záhradnej hadice. O humornom incidente informovala švajčiarska televízia Tele Basel.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk