AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Máte zlú náladu? Nečítajte Twitter cez deň
Máte zlú náladu? Nečítajte Twitter cez deň
30.9.2011
Sociológovia z Cornell University v americkom New Yorku študovali dva roky príspevky na populárnej mikroblogovacej stránke Twitter. Ich cieľom bola štúdia vývoja a kolísania nálady jednotlivých prispievateľov. Z výsledkov analýzy vyplýva, že pozitívne správy sa najčastejšie objavujú skoro z rána a neskoro večer, okolo polnoci. Naopak, cez deň sa nálada používateľov tohto internetového komunikačného prostriedku zhoršuje. Príspevky sú tiež v priemere pozitívnejšie cez víkend ako cez pracovné dni. Vedci dohromady analyzovali takmer 500-miliónov príspevkov, ktoré boli napísané v anglickom jazyku. Sledovali pritom 2,4 milióna používateľov z 84 krajín.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Čína začala stavať svoju vlastnú "taikostanicu"
29.9.2011
Čínsky vesmírny program dosiahol ďalší výrazný úspech. Raketa Dlhý pochod II vyniesla na obežnú dráhu prvý modul plánovanej orbitálnej stanice. Modul s názvom Tiangong-1 (Nebeský palác-1) sa po desiatich minútach úspešne oddelil od rakety a asi dvadsať minút po štarte vstúpil vo výške 350 kilometrov na obežnú dráhu. Nebeský palác-1 však nie je určený pre čínskych astronautov - tzv. taikonautov. Ostane bez ľudskej posádky a slúžiť bude predovšetkým na overenie technológií pre čínsky vesmírny program, predovšetkým overenie bezpečnosti a spoľahlivosti spojenia so zásobovacími loďami. Nová vesmírna stanica by mala byť hotová do konca desaťročia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Desaťročná horolezkyňa pokoruje vrcholy USA pluska
29.9.2011
Už v deviatich ukázala, že v nej drieme obrovský talent. Dievča z oblakov vtedy zliezla vyše 609 metrovú stenu Longs Peak v Coloráde v pohorí Rocky Mountains, zmánu ako The Diamond...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Kanada: Dcéra slovenského automechanika kandiduje vo voľbách
29.9.2011
Šéfkou Novej demokratickej strany v Ontáriu je Andrea Horwath, ktorej otec pochádza zo Slovenska a v kanadskom Oakville pôsobil dlhé roky ako automechanik. Šiesteho októbra si Andrea Horwath zmeria sily s liberálmi, zelenými a konzervatívcami. Svoju kampaň postavila na podpore vzdelania, dôchodcov a boji s daňami. Líderka sa zároveň často zastáva žien pracujúcich na vedúcich pozíciách. „V politike ako aj na mnohých ďalších miestach, musia ženy pracovať často dvakrát toľko, aby im bola uznaná aspoň polovica,“ uviedla. Jej otec sa do Kanady prisťahoval zo Slovenska ešte pred jej narodením a pracoval v závode spoločnosti Ford Motor Company.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zástupcovi Európskej komisie nadávali v BBC do idiotov topky.sk
29.9.2011
Hovorca pre ekonomické záležitosti EÚ Amadeu Altafaj bol zo strany euroskeptického komentátora denníka Daily Telegraph celkovo štyrikrát označený za "idiota"...  »
Video: Skončia takto aj slovenské paneláky?
29.9.2011
Súčasťou revitalizačného programu hlavného mesta Škótska Edinburghu je likvidácia starých, nevyhovujúcich budov. Úrady mesta preto rozhodli o demolácii troch obytných blokov - Hermiston, Weir a Glenalmond, ku ktorej došlo v nedeľu 25. septembra. Tri 15-poschodové panelové stavby padli na zem v priebehu 10 sekúnd. Na ich mieste má vzniknúť nové mestská štvrť s 320 domami. Tie budú sčasti obývať pôvodný obyvatelia zdemolovaných blokov. "Viem, že ľudia majú s tými budovami späté mnoho spomienok, no na druhú stranu treba uznať, že je potrebné urobiť krok vpred a investovať do obnovy tejto oblasti," povedal jeden z členov mestskej rady.
Komentáre:  1
Nemecké úrady začínajú mať o "lesnom chlapcovi" pochybnosti
Nemecké úrady začínajú mať o
29.9.2011
Piateho septembra sa na berlínskej radnici zjavil sedemnásťročný chlapec Ray. Tínedžer, ktorý hovorí plynule anglicky a len útržkovitou nemčinou, úradom tvrdil, že žil so svojím otcom päť rokov v nemeckých lesoch. Otec mu však údajne zomrel, pochoval ho preto do jamy a zakryl kameňmi. Nemecké úrady tento týždeň informovali o nezrovnalostiach v Rayovej výpovedi. "Nevyzerá jednoducho ako chlapec, ktorý žil tak dlho v lese. Mal na sebe čisté oblečenie a bol upravený. Jeho nechty boli udržiavané a ruky jemné. Stan, ktorý mal so sebou, bol opotrebovaný, ale nie v tak, ako by sme po takej dlhej dobe používania v lese čakali," uviedol hovorca berlínskej polície Thomas Neuendorf.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Apple sprístupnil iTunes Music Store už aj pre Slovensko
Apple sprístupnil iTunes Music Store už aj pre Slovensko
29.9.2011
Americká spoločnosť Apple vo štvrtok otvorila internetový obchod s hudbou iTunes už aj pre používateľov zo Slovenska. Okrem nás je obchod najnovšie dostupný aj v ostatných jedenástich krajinách EÚ - v Bulharsku, na Cypre, v Českej Republike, Estónsku, Maďarsku, Lotyšsku, Litve, Malte, Poľsku, Rumunsku a Slovinsku. Pre prístup k obsahuje je potrebný účet na serveri spoločnosti a aplikácia iTunes, ktorá je správcom multimediálneho obsahu. V katalógu je v súčasnosti približne 400-tisíc digitálnych kníh a 18 miliónov hudobných nahrávok. Jedna skladba stojí okolo eura, staršie albumy sa dajú kúpiť už za 5 eur.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Muž filmuje nonstop, minikameru má zabudovanú priamo v oku Webnoviny
29.9.2011
Mladý Kanaďan si nechal svoje umelé oko nahradiť miniatúrnou kamerou. O zaujímavosti, ktoré sa mu vďaka nej podarilo zachytiť, sa chce so svetom podeliť prostredníctvom dokumentov...  »
Video: Najstarší kocúr s dvoma tvárami je v knihe rekordov
29.9.2011
Kocúr menom Frank and Loui s genetickou anomáliou žije už 12 rokov. Kedže za normálnych okolností sa zvieratá s podobnými diagnózami nedožijú ani dvoch rokov, kocúr si vyslúžil zápis v knihe rekordov. Jeho tváre riadi jeden plne funkčný mozog. Vonkajšie oči vidia taktiež bez najmenších problémov. Vnútorné oko je však slepé. Potravu prijíma len jednou časťou tváre, ktorá je napojená na pažerák. Raritného tvora zachránila pred rokmi Američanka menom Marty, ktorá pracovala ako technická výpomoc na veterinárnej klinike.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Roman Polański si v Zürichu vyslúžil standing ovation aktuality
29.9.2011
Režisér Roman Polański sa vrátil do Švajčiarska, kde si v utorok večer, dva roky po pôvodne plánovanom termíne, prevzal cenu za celoživotné dielo na Zürišskom filmovom festivale...  »
Auto na Kube si môže kúpiť už aj radový občan
Auto na Kube si môže kúpiť už aj radový občan
29.9.2011
Pri kúpe automobilu však musia kupujúci aj predávajúci splniť podmienky, že zaplatia z predaja štvorpercentnú daň a kupujúci súčasne pod prísahou vyhlási, že peniaze na kúpu získal zákonnou cestou. Kubánci si doteraz mohli voľne kúpiť či predať iba auto vyrobené do roku 1959. Hlavne preto sú teraz kubánske ulice plné starých amerických áut. Kubánci vyslaní oficiálne do zahraničia si mohli automobil doviesť. Ďalšou možnosťou tiež bola kúpa Lady či Moskviča ruskej výroby od štátneho predajcu. Viacerí Kubánci však ponuku zrejme nevyužijú, keďže väčšina z nich zarobí iba okolo 20 dolárov mesačne (necelých 15 eur).
Médiá: 1
Komentáre:
0
Štyri šálky kávy denne znižujú riziko depresie u žien
Štyri šálky kávy denne znižujú riziko depresie u žien
28.9.2011
Výsledky výskumu amerických vedcov z Harvardovej univerzity ukazujú, že štyri šálky kávy denne môžu pre ženu znamenať o 20 percent nižšie riziko nástupu depresie. "Zistili sme, že u tých žien, ktoré pravidelne pili štyri a viac šálok kávy za deň, sa znížilo riziko vyvinutia depresie o 20 percent oproti tým, čo pili kávu len občas alebo vôbec," uviedol Alberto Ascherio z vedeckého tímu. Jeho tím pozoroval viac ako 50-tisíc žien v priemernom veku 63 rokov, pričom ani jedna na začiatku pozorovania netrpela depresiou. Výskum prebiehal po dobu desiatich rokov.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Hráč Manchester City sa urazil, odmietol nastúpiť
28.9.2011
Argentínsky hráč anglického klubu Manchester City Carlos Tévez odmietol v druhom polčase utorkového zápasu A-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Bayernu Mníchov pokyn trénera Manchestru City Roberta Manciniho na rozcvičenie pred striedaním, čím definitívne stratil jeho dôveru. "Odmietol sa ísť rozcvičiť a potom aj nastúpiť. Keď niekto dostáva toľko peňazí, aby hral za Manchester City... Už nikdy si nesmie zaň zahrať," komentoval taliansky kouč Manchester City Roberto Mancini. Nepochopiteľný čin Carlosa Téveza nepobúril len vedenie klubu, ale aj ďalších odborníkov či futbalové legendy v Anglicku.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Do rebríčka krajín s najlepšou povesťou sa Slovensko nezmestilo
Do rebríčka krajín s najlepšou povesťou sa Slovensko nezmestilo
28.9.2011
Najlepšiu povesť v rebríčku 50 krajín sveta mala minulý rok Kanada. Krajiny hodnotili ľudia podľa toho, akú úctu, dôveru, obdiv a kladný vzťah k nim cítia. Jedným z dôležitých kritérií bolo aj to, ako bezpečne sa cítia v krajine. Slovensko zrejme tieto ideály vôbec nespĺňa, pretože v rebríčku sa neobjavilo. Naopak nepokojmi postihnutý Irak či Irán sa ocitli aspoň na posledných priečkach. Najväčší prepad oproti rovnakej štúdii z roku 2009 zaznamenalo Mexiko. Spadlo z 24. na 35. miesto. Vzhľadom na ekonomické problémy si pohoršili aj Grécko, Írsko a Španielsko.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Židia začnú dnes večer písať rok 5772
Židia začnú dnes večer písať rok 5772
28.9.2011
Dnes večer začína židovský Nový rok. Trvá dva dni, teda 29. a 30. septembra. Židia tak budú písať rok 5772. Pre Židov však Nový rok nie je čas zábavy, hudby a tanca. Sú to dni, ktoré trávia pokáním. Sláviť sa začína po západe slnka bohoslužbami v synagógach. Podľa tradície Boh v tieto dva dni rozhoduje o osudoch ľudí na nastávajúci rok a v Deň zmierenia (Jom kipur) svoje rozhodnutie definitívne potvrdí. Deň zmierenia je najvýznamnejším sviatkom židovského kalendára a slávi sa desať dní po začiatku nového roku. Na sviatočnom stole by okrem iných tradičných jedál nemali chýbať jablká s medom, aby bol rok "sladký".
Médiá: 1
Komentáre:
1
Video: Vystrašení turisti sa snažia opustiť Washigtonov pamätník
28.9.2011
Predstavitelia Správa národných pamiatok v americkom Washingtone v pondelok uzatvorili pre verejnosť okolie Washigtonovho pamätníku. Na základe meraní totiž zistili čiastočné poškodenie obelisku, ktoré bolo spôsobené zemetrasením z 23. augusta. Na objavené trhliny sa tak budú musieť pozrieť odborníci a až po ich odobrení môže byť pamätník opätovne sprístupnený pre verejnosť. Úrady hlavného mesta zároveň zverejnili zábery z bezpečnostnej kamery, ktoré zachytávajú návštevníkov snažiacich sa v panike opustiť priestory vo vrchole pamätníka. Jedinou únikovou cestou v 170-metrovom obelisku je schodisko.
Médiá: 2
Komentáre:
0
iPhone 5 predstavia 4. októbra ETREND
28.9.2011
Apple oficiálne uviedol dátum jesennej konferencie s titulom Let´s talk iPhone. O príchode ďalšej generácie iPhonu sa špekulovalo takmer pol roka...  »
Začal sa súdny proces s lekárom kráľa popu
Začal sa súdny proces s lekárom kráľa popu
28.9.2011
V júni 2009 prišiel hudobný svet o legendu - Michaela Jacksona. Jeho lekár Conrad Murray je obvinený z neúmyselného zabitia, keď sa spevákovi snažil pomôcť s nespavosťou. Podal mu nemocničné anestetikum propofol, a práve to mohlo byť pre Michaela osudným. Murraya najali organizátori pred turné, ktorým mal Michael Jackson oslavovať s fanúšikmi svoje 50.-te narodeniny. Toho sa už ale nedožil. Pred súdnou sieňou sa zhromaždilo množstvo novinárov a tiež skandujúcich fanúšikov. Na procese sa zúčastnili niekoľkí rodinní príslušníci Michalea Jacksona. Celý súdny proces by však mal trvať až päť týždňov.
Médiá: 1
Komentáre:
1
V Austrálii sa už začali Vianoce SME.sk
28.9.2011
Vonku 31 stupňov, na nohách žabky. A v nákupnom centre vianočné melódie...  »
Žilinčanka predáva šperky aj Nicole Kidmanovej
Žilinčanka predáva šperky aj Nicole Kidmanovej
28.9.2011
Eva Jurinová zo Žiliny začínala v USA ako modelka. Dnes tam žije už 12 rokov a vypracovala sa na manažérku, ktorá predáva šperky pre hviezdy ako Lenny Kravitz, Nicole Kidmanová, Britney Spearsová, Justin Timberlake, Michael Jordan či Oprah Winfreyová. Eva Jurinová je aktuálne šéfka marketingu luxusných šperkov a hodiniek Grimoldi. Pre túto značku v minulosti pracovala ako modelka. Šperky z dielne luxusnej spoločnosti, v ktorej šéfuje Slovenka, vyjdu aj na pol milióna dolárov. Svoj luxusný svet dopĺňa Eva Jurinová projektom, ktorý sa zaoberá vývojom kozmetických a potravinárskych produktov z vysoko kvalitnej ružovej esencie, ružovej vody a ružového oleja.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Google+ naberá na obrátkach ETREND
28.9.2011
Podľa najnovších údajov analytickej spoločnosti Experian Hitwise návštevnosť sociálnej siete Google+ týždeň po zrušení povinnej registrácie len na pozvánku stúpla o 1 269 percent...  »
Fľašková vojna: Medzi Coca-Colou a Pepsi sa rozhorel plagiátorský spor
Fľašková vojna: Medzi Coca-Colou a Pepsi sa rozhorel plagiátorský spor
27.9.2011
Prebiehajúci plagiátorský spor medzi technologickými gigantmi Apple a Samsung mohol inšpirovať spoločnosť Coca-Cola a viesť tak k eskalácii napätia s jej odvekým rivalom Pepsi. Svetový líder vo výrobe nealko nápojov Coca-Cola totiž zažaloval svojho súpera na austrálskom súde a viní ho z toho, že využíva takmer identickú fľašu, čím sa vraj snaží oklamať zákazníkov. "Podľa čoho si ale zákazníci vyberajú nápoj z regálu – podľa tvaru fľaše alebo podľa toho, že na nápoji svieti logo Coca-Cola alebo Pepsi? Ak ide o druhý prípad, nepoužívajú tvar ako obchodnú značku," uviedla pre austrálsky denník Daily Telegraph právnička Amanda Scardamagliaová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Besnota zabije každý rok 55-tisíc ľudí TVNOVINY
27.9.2011
Každých desať minút zomrie na toto infekčné ochorenie jeden človek...  »
Video: V Atlantickom oceáne objavili vrak lode s 200 tonami striebra
27.9.2011
Americkej firme Odyssey sa vo vodách Atlantického oceánu podarilo urobiť unikátny objav. Našli vrak britskej nákladnej lode Gairsoppa, ktorú počas druhej svetovej vojny potopila nemecká ponorka. Loď viezla na palube 200 ton striebra, ktoré má hodnotu približne 150 miliónov libier (zhruba 172 miliónov eur). Vrak leží 460 kilometrov od írskeho pobrežia, v hĺbke asi 4 700 metrov. "Dokončili sme prvú fázu projektu, našli a identifikovali sme vrak. Teraz budeme pracovať na vyzdvihnutie. Vzhľadom na informáce o polohe a stave vraku sme si úplne istí, že sa nám podarí striebro zo dna oceánu vyzdvihnúť," povedal pre televíziu BBC projektový manažér spoločnosti Andrew Craig.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Černošskí študenti budú mať zľavu na koláče
Černošskí študenti budú mať zľavu na koláče
27.9.2011
Mládežnícka odnož Republikánskej strany v Kalifornii sa rozhodla nezvyčajným spôsobom vyjadriť svoj nesúhlas s pozitívnou diskrimináciou. Na Univerzite v Berkeley budú študentom predávať koláče podľa ich etnickej či rasovej príslušnosti. Cena pre belochov je stanovená na dva americké doláre, Ázijčania budú platiť 1,5 dolára, študenti z Južnej a Strednej Ameriky jeden dolár, černosi 75 centov a Indiáni 25 centov. Každá žena bude mať navyše zľavu 25 centov. "Náš projekt je taký rasistický ako je zvýhodňovanie uchádzačov o štúdium na univerzite pri prijímacom konaní čisto na základe rasy alebo pohlavia," povedal organizátor podujatia Shawn Lewis.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Lekári vyoperovali novorodeniatku nádor veľký ako jeho hlavička
Lekári vyoperovali novorodeniatku nádor veľký ako jeho hlavička
27.9.2011
Lekársky tím detskej nemocnice Wolfson v meste Jacksonville na Floride odstránil dvojmesačnej Peyton Marie Kirbyovej obrovský nádor pod krkom, ktorý tvoril jednu tretinu pôrodnej hmotnosti dieťatka. Peyton prišla na svet 11. júla cisárskym rezom. Lekári totiž na základe ultrazvuku zistili, že plod má pod bradou veľký nádorovitý útvar. Išlo o cystický hydróm spôsobený vrodenou malformáciou lymfatického systému. Stav i prognózy bábätka sú však priaznivé. "Je zdravá, na krku jej zostala jazva. Keď bude staršia, podstúpi niekoľko plastických zákrokov," povedal po 14-hodinovej operácii lekár z jacksonvillskej nemocnice.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Viac ako pol milióna Nemcov je závislých na internete
Viac ako pol milióna Nemcov je závislých na internete
26.9.2011
Podľa výsledkov štúdie univerzít v Lübecku a Greifswalde, ktorú si nechalo vypracovať spolkové ministerstvo zdravotníctva, je na internete závislé jedno percento populácie vo veku 14-64 rokov, čo predstavuje asi 560-tisíc Nemcov. Z prieskumu ďalej vyplýva, že závislosť na surfovaní a internetových hrách je najrozšírenejšia v radoch mladých ľudí od 14 do 24 rokov, kde jej podiel činí 2,4 percenta, pričom ďalších 13,6 percenta užívateľov v tomto veku je problematických. Podľa odborníkov je závislosť častejšia u dievčat ako u chlapcov, čo je spôsobené predovšetkým sociálnymi sieťami, ktoré sú využívané dievčatami vo väčšom rozsahu.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Pakistanským rodičom sa narodilo bábätko s dvomi tvárami
Pakistanským rodičom sa narodilo bábätko s dvomi tvárami
26.9.2011
V pakistanskom meste Rávalpindí sa narodilo dieťa, ktoré má dva páry očí, dva nosy, dvoje pery a jeden pár uší. Jeho život je v ohrození a lekári sa obávajú, že prežije iba pár týždňov. Dieťatko momentálne nemôžu normálne nakŕmiť, stravu preto dostáva pomocou sondy priamo do žalúdka. Navyše, trpí dýchacími ťažkosťami. Podľa lekárov sú takéto vrodené deformácie väčšinou výsledkom manželstva medzi bratrancom a sesternicou. Experti zároveň vylúčili možnosť operácie. Samotní rodičia, ktorí majú spolu dve zdravé deti, sú šokovaní. Posledný ultrazvuk počas tehotenstva nepreukázal žiadne abnormality.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk