AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Rafael Nadal skolaboval počas tlačovej konferencie
5.9.2011
Španielsky tenista Rafael Nadal v nedeľu nečakane skolaboval na pozápasovej tlačovej konferencii, ktorá sa konala po jeho víťaznom zápase 3. kola grandslamového turnaja US Open s Argentínčanom Davidom Nalbandianom. Nadala ihneď ošetril privolaný zdravotník a po asi desiatich minútach tenista pokračoval v tlačovej besede. Za príčinu svojho kolapsu označil silné kŕče v pravej nohe. "Svoju úlohu mohlo zohrať aj veľmi horúce počasie," povedal 25-ročný Španiel, ktorý sa v dueli o postup do štvrťfinále stretne s Luxemburčanom Gillesom Mullerom.
Komentáre:  0
Facebook začal rúcať jazykové bariéry
Facebook začal rúcať jazykové bariéry
5.9.2011
Najväčšia sociálna sieť Facebook zahájila testovaciu prevádzku novej funkcionality prekladu príspevkov. Tá je zatiaľ dostupná len na fanúšikovských stránkach, a to výlučne pri komentároch. Po jej aktivovaní Facebook preloží text do jazyka, ktorý má užívateľ nastavený vo svojom profile. Používa pritom automatický - počítačový preklad, ktorý sa spravidla dá použiť len orientačne. Nová funkcionalita je s najväčšou pravdepodobnosťou založená na službe Bing Translator od spoločnosti Microsoft. Analytici si všímajú načasovanie tohto kroku, keďže najväčší rival Facebooku, sieť Google+, začala testovať preklady textov len pred niekoľkými dňami.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Nepokoje v Anglicku pominuli. Policajti už majú čas na hranie
5.9.2011
Po nedávnych násilnostiach v Londýne a ďalších anglických mestách niektorí policajti pravdepodobne potrebujú oddychovať čo najčastejšie, aby sa mohli plnohodnotne vrátiť k "bežnej" policajnej práci. Do tejto skupiny môžeme zaradiť aj šesticu strážcov zákona, ktorých náhodná okoloidúca natočila ako v londýnskej štvrti Wimbledon hrajú počas oficiálnej prestávky hru podobnú kriketu. "Členovia policajného zboru preukazovali v posledných týždňoch výnimočné schopnosti a hrdinstvo, keď čelili násilnostiam, ktoré sa rozpútali v Londýne a následne aj po celej Británii," reagoval hovorca polície.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V celej EÚ sa končí éra 60-wattových žiaroviek
V celej EÚ sa končí éra 60-wattových žiaroviek
4.9.2011
Najpoužívanejší druh žiaroviek v slovenských domácnostiach (s príkonom 60 wattov) sa od 1. septembra začne vytrácať z obchodov v celej Európskej únii. V blízkej budúcnosti sa zákaz predaj rozšíri aj na žiarovky s nižším príkonom, až napokon v roku 2012 budú klasické žiarovky úplne zakázané. Hlavným dôvodom je príliš veľká spotreba energie takýchto žiaroviek, zvyčajne totiž premieňajú na svetlo len asi 5 až 10 percent prijatej energie. Odborníci predpokladajú, že výmenou všetkých žiaroviek za nízkoenergetické môže priemerná rodina ročne ušetriť 50 eur, keďže úsporné žiarovky by mohli domácnostiam znížiť spotrebu elektriny okolo 10 až 15 percent.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: V Nemecku zaviedli prvý "modlitbomat"
4.9.2011
V Berlíne, vo Frankfurte nad Mohanom a v Drážďanoch si veriaci i neveriaci môžu vypočuť modlitby v tzv. modlitbomatoch (nem. Gebetomat). Nejde pritom len o kresťanské náboženské texty, v rozsiahlej databáze sa nachádzajú aj moslimské, židovské či budhistické modlitby, celkovo v až 65 jazykoch. Projekt má na svedomí 52-ročný berlínsky umelec Oliver Sturm. "Bola to taká umelecká provokácia. Naráža na to, že náš svet zašiel už tak ďaleko, že vyrába automaty, v ktorých sa musí za duchovné veci platiť," opisuje Sturm svoj "umelecký" projekt, no dodáva, že modlitby v automate sú zadarmo.
Komentáre:  0
Video: Nemáte trúbku? Použite fľašu od Coca Coly
4.9.2011
Tradičné mexické hudobné kapely štýlu mariachi sú považované za jeden z najväčších kultúrnych pokladov tejto latinskoamerickej krajiny, no ich popularita sa neobmedzuje len na Mexiko, známe sú po celom svete. Asi najjednoznačnejším poznávacím znakom mariachi skupín sú tradičné kroje, ktorým dominujú veľké klobúky - sombreros. Hudobníci zvyčajne používajú niekoľko druhov gitár, husle a trúbku. Práve tú však nemala istá kapela z mesta Juárez v mexickom štáte Chihuahua. Chýbajúci inštrument im však nezabránil v hraní, keďže jeden z nich si pohotovo urobil provizórnu trúbku z fľaše od Coca Coly.
Komentáre:  0
Taliansky starosta vyhlásil svoju dedinu za nezávislé kniežactvo
Taliansky starosta vyhlásil svoju dedinu za nezávislé kniežactvo
4.9.2011
Približne 100 kilometrov východne od Ríma sa nachádza dedina Filettino, ktorá sa na popud svojho starostu rozhodla vyhlásiť nezávislosť. Obec s 550 obyvateľmi tak protestuje proti úsporným opatreniam talianskej vlády, podľa ktorých sa má Filettino zlúčiť so susedným mestom Trevi nel Lazio. Starosta Luca Sellari vytvoril pre dedinu aj vlastnú menu nazvanú Fiorito, na bankovkách sa pritom nachádzajú jeho portréty. "Kniežactvo Filettino", ako sa nový mikroštát "oficiálne nazýva" zatiaľ nezískal uznanie žiadnej krajiny, podarilo sa mu však dosiahnuť mediálnu pozornosť celého sveta. Prichádzajú doň televízne štáby až z Ruska, aby o ňom priniesli reportáže.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Airbag pre cyklistov je jedným z najlepších dizajnov minulého roka
4.9.2011
Cyklistický airbag, ktorý navrhla švédska dizajnérska spoločnosť Hovding, získal na prestížnej súťaži INDEX v dánskej metropole Kodaň jednu z piatich hlavných cien. Hovding získal za projekt tzv. "neviditeľnej helmy" odmenu 100-tisíc eur. Airbag je v skutočnosti ukrytý v špeciálnej bunde, v prípade nárazu sa nafúkne a zakryje hlavu cyklistu. "Urobili sme prieskum. V uliciach sme sa pýtali ľudí, prečo nepoužívajú prilby, keď bez nich riskujú vlastné životy. Odpovedali, že helmy vyzerajú nevkusne, ničia účesy a človek v nich vyzerá čudne, "vysvetlila dizajnérka Anna Hauptová, ako prišli k nápadu vytvoriť "neviditeľnú helmu".
Komentáre:  0
Video: Česi remizovali v Škótsku, pomohla im darovaná penalta
4.9.2011
V sobotňajšom zápase kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2012 sa v škótskom Glasgowe podarilo hosťujúcim Čechom získať dôležitý jeden bod za remízu 2:2. Vyrovnávajúci gól sa v 90. minúte podarilo z penalty streliť Michalovi Kadlecovi. Búrku nevôle však vyvolalo kontroverzné posúdenie situácie od holandského rozhodcu Kevina Bloma, ktoré viedlo k penalte. Čech Rezek totiž spadol v škótskej šestnástke po minimálnom kontakte s Wilsonom a holandský rozhodca Blom ukázal na biely bod. Nahnevaný domáci tréner Craig Levein vinil zo straty bodov práve rozhodcu Kevina Bloma.
Komentáre:  0
Vedci objavili vírus, ktorý dokáže zabíjať rakovinové bunky
Vedci objavili vírus, ktorý dokáže zabíjať rakovinové bunky
3.9.2011
Aplikovanie vírusov na likvidáciu rakovinových buniek nie je nová myšlienka. Doteraz však bolo nevyhnutné vstreknúť vírusy priamo do tumoru. Expertom z University of Ottawa sa však prvýkrát v histórii medicíny podarilo dosiahnuť, aby sa vnútrožilovo podané vírusy účelovo rozmnožovali v rakovinovom tkanive. Zdravé tkanivo pritom zostalo vírusom nezranené. Vírus testovali na 23 pacientoch, u šiestich vírusová infekcia zastavila ďalší nárast nádoru, rakovinu však nevyliečila. Títo pacienti však dostali iba jednu dávku vírusu. "Intravenózne podávanie vírusov je pre liečbu rakoviny mimoriadne dôležité," uviedol vedec John Bell.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Polícia zatkla muža, ktorý pohrýzol pytóna
Polícia zatkla muža, ktorý pohrýzol pytóna
3.9.2011
Päťdesiatštyriročný David Senk z amerického mesta Sacramento v štáte Kalifonia bol zatknutý po tom, čo pod vplyvom alkoholu dvakrát pohrýzol pytóna svojich známych, ktorého doma chovali ako domáce zviera. Podľa očitých svedkov incidentu had útok nevyprovokoval, dôvod svojho konania si nepamätal ani samotný útočník. Podľa vyšetrovateľa mal muž dokonca kúsok hada zjesť. Zranené zviera bolo prevezené k veterinárovi, kde mu boli rany zošité. O incidente informovala miesta televízia KOVR-TV. "Opijem sa, správam sa bláznivo, neviem. Som už dlho alkoholikom," uviedol Senk v rozhovore pre KOVR-TV. Muž sa v súčasnosti nachádza v policajnej väzbe.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Dali by ste prednosť takejto žiarovke?
3.9.2011
Nízkoenergetické žiarovky majú nesporne viac výhod ako klasické žiarovky. Okrem nižších nákladov na energiu pre spotrebiteľov, má ich používanie výrazne menšie negatívne dopady na životné prostredie. Práve tento aspekt sa rozhodla vo svojej novej reklamnej kampani zdôrazniť britská spoločnosť Megaman, ktorá začala produkovať prvé nízkoenergetické žiarovky už v roku 1994. "Bez nechutných emisií," hovorí sa na konci 44-sekundovej reklamy, v ktorej firma odrádza divákov, aby nekupovali "prdiace" svetelné zdroje. Za povšimnutie stojí, že tvorcovia primerane prispôsobili nepríjemné zvuky veľkosti jednotlivých lámp.
Komentáre:  1
Plešatosť: Vedci prišli na spôsob, ako vlasy prinútiť znova rásť
Plešatosť: Vedci prišli na spôsob, ako vlasy prinútiť znova rásť
3.9.2011
Pokusmi na laboratórnych myšiach sa americkým vedcom podarilo dokázať súvislosť medzi tukovými bunkami a plešatosťou. Podľa expertov by tento objav mohol v budúcnosti viesť k opätovnému rastu vlasov u plešatých mužov. Pokusmi sa zistilo, že myšiam s nedostatočným rastom srsti chýbajú zárodky tukových buniek. Práve tieto zárodočné bunky pritom vo veľkom množstve produkujú chemickú látku, ktorá funguje ako rastový faktor vlasov a ochlpenia (Doštičkový rastový faktor - PDGF). Zo zdravých myší preto odobrali tukové bunky obsahujúce PDGF, ktoré následne vstrekli testovaným jedincom. Po dvoch týždňoch zaznamenali obnovu ochlpenia. Celkovo sa oživilo celkom 86 percent dočasne nefunkčných vlasových folikulov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V kríkoch našli 3-tisíc kusov dámskych nohavičiek
3.9.2011
V stredu ráno bolo neďaleko mestečka Lancester v americkom štáte Ohio objavených asi 3-tisíc kusov dámskych nohavičiek. Podľa miestnej polície väčšina z nich vyzerala, že ešte neboli použité. Miestni obyvatelia i úrady sú týmto nezvyčajným nálezom zmätené a nevedia si ho vysvetliť. Médiá však uviedli, že spodné prádlo bolo zabalené v nákupných taškách, ktoré pochádzajú z miestneho obchodu. To by mohlo nasvedčovať tomu, že celý prípad má na svedomí niekto z tamojších obyvateľov. Polícia celý prípad vyšetruje.
Komentáre:  0
Masaker v Česku: V dome našli štyri mŕtve deti
Masaker v Česku: V dome našli štyri mŕtve deti
3.9.2011
V českej obci Široký Důl boli v piatok okolo poludnia nájdené mŕtve telá dvoch chlapcov a dvoch dievčat. Na mieste činu polícia objavila aj ich matku, ktorá sa mala pokúsiť o samovraždu. Ženu previezli do nemocnica a v súčasnosti je mimo ohrozenia života. Podľa českého servera novinky.cz boli deti dobodané a uškrtené. Tragédiu nahlásil polícii druh matky, s ktorým mala najmladšie dieťa. Obyvatelia obce Široký Důl sú v šoku. Podľa starostu sa tam rodina presťahovala len začiatkom tohto týždňa a susedia o nich takmer nič nevedia. Z vraždy súrodencov kriminalisti podozrievajú matku. Zatiaľ však nie je schopná vypovedať.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Gruzínci sa inšpirovali Saakašvilim, vynašli jedlé kravaty
3.9.2011
Počas vojnového konfliktu medzi Ruskom a Gruzínskom v lete 2008 obleteli celý svet zábery nervózneho prezidenta Michaila Saakašviliho, ktoré odvysielala britská televízia BBC. Na nich si hlava štátu "pochutnáva" na svojej červenej kravate. Gruzínska firma sa týmto Saakašviliho zvykom nechala inšpirovať a patentovala si "žuvateľné" kravaty. "Produkt pomáha zlepšiť životné podmienky kupujúcich, stimuluje chuť na demokraciu a slobodu," uvádza sa v popise k výrobku, ktorý nepochybne odkazuje aj na pätnásť dní trvajúcu vojnu v gruzínskej provincii Južné Osetsko.
Komentáre:  0
Záhada v Kanade: More vyplavilo ďalšiu ľudskú nohu
Záhada v Kanade: More vyplavilo ďalšiu ľudskú nohu
3.9.2011
More v okolí kanadského Vancouveru už štvrtý rok záhadne vyplavuje pozostatky ľudských nôh v športových topánkach. Za takéto krátke obdobie ide už o jedenásty podobný prípad, ktorý polícia vyšetrovala v provincii Britská Kolumbia alebo v okolí. Podľa odborníkov však nemusí vždy dochádzať k oddeleniu nohy len násilím. Topánka s ponožkou totiž nohu chránia pred rozkladom, a ak je telo vo vode príliš dlho, potom sa môže oddeliť samovoľne. Úrady zvažujú teóriu, že nájdené chodidlá patria samovrahom, v dotknutej oblasti je totiž veľa mostov. Zároveň však upozorňujú, že ľudské ostatky môžu "preplávať" pomerne veľké vzdialenosti.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Ako v skutočnosti prebiehal nedávny škandál Gerarda Depardieua
2.9.2011
"Toto video bolo získané zo záznamov čiernej skrinky lietadla," uvádza sa na konci komického videa, ktoré paroduje incident slávneho francúzskeho herca Gerarda Depardieua. Ten sa v podguráženom stave vymočil v uličke lietadla, a to pred zrakmi desiatok cestujúcich. Depardieu sa však rozhodol, že svetu ukáže, ako k udalosti naozaj došlo. Depardieu si scénu zopakoval so svojím kolegom Edouardom Baerom ako herecké postavy Asterix a Obelix. Podobne ako v skutočnosti, sa aj tu pýtal na záchod tesne pred štartom, no letuška mu to nechcela dovoliť.
Komentáre:  0
Do Európy sa vráti populácia divých koní
Do Európy sa vráti populácia divých koní
2.9.2011
Viaceré holandské nadácie prejavili záujem obnoviť v bulharských horách Rodopy populáciu tarpanov - divých koní, ktoré boli v Európe vyhubené koncom 19. storočia. Holanďania už za týmto účelom dodali 12 kusov týchto zvierat z umelo obnoveného chovu do mesta Krumovgrad. Tu by mali byť zo začiatku držané vo zvernici, aby sa adaptovali na podmienky bulharského pohoria. Odtiaľ budú potom vypustené do voľnej prírody. Posledného divého tarpana ulovili v roku 1879 v západnom Rusku. Dovtedy tento druh žil predovšetkým v poľských, bieloruských a ukrajinských stepiach a lesoch.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Rodičia dovolili 4-ročnej dcére šoférovať na rušnej ceste
2.9.2011
Rozruch na čínskom internete vyvolalo toto video, ktoré bolo zverejnené pred niekoľkými dňami. Vidieť na ňom 4-ročné dievčatko, ktoré šoféruje auto na rušnej ceste v niekoľkomiliónovom meste Jinan v provincii Šan-tung. Pri tejto "dospeláckej" činnosti si však dievča počína prekvapivo dobre, a dokonca aj predbieha iné autá. Po dvoch minútach je v klipe možné počuť mužský hlas, ktorý dieťaťu povedal, aby zastavilo. "Čeng Ťia, zastav auto. Nechaj otecka riadiť," povedal muž po čínsky, vystúpil z auta a presadol si na miesto vodiča.
Komentáre:  0
V nedeľu bude v Bratislave hrať Zdeno Chára, nie však hokej
V nedeľu bude v Bratislave hrať Zdeno Chára, nie však hokej
2.9.2011
V nedeľu 4. septembra sa na dunajskej Magio pláži v hlavnom meste bude konať ďalší ročník turnaja v plážovom volejbale "Beach plieska na konci". Ide o firemný turnaj, ktorý organizuje bývalý volejbalista Slavo Jurko. Okrem zástupcov viacerých spoločností sa na ňom predstavia aj slovenské športové hviezdy. K nim možno určite zaradiť aktuálneho držiteľa hokejového Stanleyho pohára Zdena Cháru, kapitána tímu Boston Bruins. Ten na tejto akcii vymenil puk za volejbalovú loptu už minulý rok. Na najväčšej bratislavskej pláži budú môcť návštevníci vidieť aj slovenského cyklistu Petra Velitsa či Miss Slovensko Michaelu Ňurcikovú.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zemská orbita je plná odpadu, hrozia zrážky
Zemská orbita je plná odpadu, hrozia zrážky
2.9.2011
Kozmického odpadu obiehajúceho okolo Zeme je tak veľa, že situácia na planetárnej orbite je kritická. Americká Národná rada pre výskum preto varovala pred možnými kolíziami odpadu s vesmírnymi loďami a satelitmi. Vedci zároveň vyzývajú na na medzinárodnú reguláciu množstva odpadu v kozme a výskum možného využitia veľkých magnetických sietí či obrovských dáždnikov v kozme. Množstvo kozmického odpadu v nedávnej dobe výrazne zvýšili aj dva incidenty. Pri jednom z nich došlo v roku 2007 k rozbitiu meteorologického satelitu na 150-tisíc kúskov väčších než jeden centimeter. Túto družicu rozbila čínska armáda, ktorá skúšala vlastnú protisatelitnú zbraň.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Firma z Texasu si stojí za svojím produktom
2.9.2011
Americkú spoločnosť Texas Armoring Corporation (TAC) už omrzeli neustále pochybovačné otázky potenciálnych zákazníkov o tom, či ich nepriestrelné sklo naozaj dokáže ochrániť automobil i pred tými najničivejšími strelnými zbraňami. Generálny riaditeľ firmy z Texasu sa preto rozhodol ukázať, že si za svojím výrobkom stojí. A to doslova. Jeden zo zamestnancov totiž dostal možnosť strieľať s kalašnikovom AK-47 na svojho šéfa, ktorého chránilo nepriestrelné sklo. Riaditeľovi sa pri demonštrácii produktu nič nestalo a po skončení streľby nadšene zvolal, že cez sklo neprenikla ani jedna guľka.
Komentáre:  0
Nemecko: Nezvestná krava Yvonne sa sama vrátila na lúku
Nemecko: Nezvestná krava Yvonne sa sama vrátila na lúku
2.9.2011
Nemecká krava Yvonne, ktorá v uplynulých týždňoch blúdila bavorskými lesmi, sa sama vrátila na lúku. Jej 98 dní trvajúci útek vyvolal pomerne veľký mediálny rozruch. Zviera, ktoré majiteľovi ušlo ešte v máji, hľadali aj pomocou vrtuľníka a termokamery. Na chytenie Yvonne použili i návnadu, ktorou bol jej dvojročný syn Friesi. Býček by mal matku presvedčiť, aby vyšla z lesa. Krava sa medzitým stala mediálnou hviezdou. Bavorská kapela Gnadenkapelle nakrútila klip k piesni "Yvonne, du wuide Kua" a rozhlasová stanica Radio Charivari Rosenheim sfilmovala pieseň o Yvonne z repertoáru dvojice SinGOLD Melodies.
Médiá: 2
Komentáre:
1
V ktorom meste by sa vám žilo najlepšie?
V ktorom meste by sa vám žilo najlepšie?
2.9.2011
Austrálske Melbourne je údajne najlepším mestom pre život. Vyplýva to zo štúdie americkej poradenskej spoločnosti Economist Intelligence Unit, ktorá porovnávala až 140 miest na celom svete. Na opačnom konci rebríčka sa umiestnila metropola Zimbabwe Harare. Tesne nad ním je Port Moresby z Novej Guiney a bangladéšska Dháka. Po vypuknutí občianskej vojny klesol do poslednej desiatky aj líbyjský Tripolis. Z Európy je v prvej desiatke len rakúska Viedeň a fínske Helsinki. Bratislava sa v zozname nenachádza. Starosta mesta Melbourne Robert Doyle bol informáciou nadšený. "Prvýkrát za desať rokov sme sa oficiálne dostali do čela. Aj napriek rastúcim životným nákladom ponúka mesto množstvo faktorov, ktoré ho robia atraktívnym," uviedol Doyle.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Kuckov prestup sa zapíše do slovenskej futbalovej histórie
Kuckov prestup sa zapíše do slovenskej futbalovej histórie
2.9.2011
Až šestnásť miliónov eur je ochotný zaplatiť klub Inter Miláno za angažovanie slovenského stredopoliara Juraja Kucku, ktorý doteraz pôsobil v FC Janov. Taliansky veľkoklub zatiaľ získal 50 percent práv na bojnického rodáka za 8 miliónov eur a vzdal sa služieb gólmana Emiliana Viviana. Obaja hráči zatiaľ zostanú vo svojich doterajších kluboch na hosťovaniach, v januári sa potom rozhodne o ich ďalšej budúcnosti. Suma šestnásť miliónov eur je najvyššia suma v histórii za prestup slovenského futbalistu. Kucka tak prekonal rekord reprezentačného kolegu Martina Škrtela, ktorý v januári 2008 odišiel z Petrohradu do FC Liverpool za desať miliónov eur.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Vuelta: Peter Sagan triumfoval aj v dvanástej etape
Vuelta: Peter Sagan triumfoval aj v dvanástej etape
1.9.2011
Dvadsaťjedenročný Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale zvíťazil vo štvrtkovej 12. etape na cyklistických pretekoch Okolo Španielska (Vuelta a Espaňa). Slovák zvládol 160 km dlhú trať z Ponteareasu do Pontevedry za 4:03:01. Druhé miesto v hromadnom špurte obsadil Nemec John Degenkolb, tretí skončil Talian Daniele Bennati. "Ten záver mi bol ako šitý na mieru, maximálne mi vyhovoval. Ďakujem celému tímu za podporu," povedal Sagan pre televíziu Eurosport. Pre Žilinčana je to už druhé etapové víťazstvo na prestížnych pretekoch po španielskych cestách. Predtým preťal cieľovú pásku ako prvý v 6. etape z Ubedy do Córdoby.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Zamestnanec Apple opäť stratil v bare prototyp iPhonu
Zamestnanec Apple opäť stratil v bare prototyp iPhonu
1.9.2011
V jednom z barov v kalifornskom San Franciscu malo opäť dôjsť k strate prototypu populárneho mobilného telefónu iPhone. K podobnému incidentu pritom došlo pred rokom a pol, keď iný zamestnanec technologického gigantu prišiel v bare o testovací model súčasnej generácie iPhonu. K najnovšej strate došlo ešte v júli a Apple sa po jej zistení pokúsil zariadenia vyhľadať cez GPS. Stopa údajne viedla do istého domu v štvrti Bernal Heights v San Franciscu. Miesto zástupcovia firmy navštívili spoločne s políciou, ale muž, ktorý dom obýval, tvrdil, že o telefóne nič nevie. Spoločnosť odmietla záležitosť komentovať.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Spopolniť telo alebo ho skvapalniť? Američania už majú na výber
1.9.2011
Nadvláda krematórií sa možno čoskoro skončí. Pohrebná služba v meste St. Petersburg na americkej Floride totiž zavádza prevratnú novinku v spôsobe nakladania s telami nebožtíkov. Prístroj škótskej firmy Resomation dokáže rozpustiť mäkké ľudské tkanivá vo vriacom alkalickom roztoku. V porovnaní s kremáciou je veľkou výhodou tejto metódy až o tretinu nižšia emisia skleníkových plynov a sedemkrát menšia spotreba energie. Zostávajúce kosti sa potom spracovávajú v tzv kremulátore. Ide pritom o proces, ktorý sa používa aj pri klasickej kremácii.
Komentáre:  0
Nový rekord: Brit preplával La Manche vo veku 70 rokov
1.9.2011
Sedemdesiatročný Roger Allsopp sa pred pár dňami zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Je totiž najstarším človekom, aký kedy preplával kanál La Manche. Vzdialenosť medzi Veľkou Britániou a Francúzskom sa mu podarilo prekonať za 17 hodín a 51 minút. "Svetový rekord stimuluje fantáziu ľudí. Teraz chcem navštíviť priateľa a dať si kolu, možno skúsim pivo, ale na to bude asi priskoro. Tuším, že od plávania si teraz na pár dní oddýchnem," povedal po výkone bývalý chirurg. Allsopp je o štyri mesiace starší ako doterajší držiteľ tohto rekordu - americký pilot George Brustand, ktorý kanál La Manche preplával v auguste 2004, keď mal 70 rokov a štyri dni.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk