AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Svet pobláznil nový trend - horsemaning
12.8.2011
Svetu vtipných fotografických autoportrétov vládne nový trend s názvom horsemaning. Nie je to pritom tak dávno, čo bola táto skupina ľudí pobláznená iným výstrelkom - plankingom. Podstatou tejto aktivity je vyfotiť seba alebo niekoho iného ležiac nehybne tvárou dole ako plochá doska. Na druhej strane, horsemaning je o niečo zložitejší. Na "správnu" fotografiu budete potrebovať dvoch ľudí - jedného človeka, ktorého hlavu nevidieť a druhého, ktorému vidno výlučne hlavu. Horsemaning však nie je úplne nová záležitosť. Takéto fotky totiž vznikali a boli populárne už v dvadsiatych rokoch minulého storočia.
Komentáre:  0
Video: Zábery výtržníka v Manchestri sa stali internetovým hitom
12.8.2011
Vlna výtržností, podpaľačských útokov a rabovania v britských mestách sa začala v sobotu v Londýne a preniesla sa aj do iných oblastí Anglicka vrátane miest ako Manchester, Liverpool či Birmingham. Nepokoje v týchto mestách kulminovali v utorok večer, kedy na uliciach Manchestra údajne došlo aj k tejto vtipnej "výtržnosti". Video natočené z recesie si na YouTube za jeden deň pozrel viac ako jeden milión ľudí. Mestá zasiahnuté v uplynulých dňoch výtržnosťami a rabovaním však boli v noci nadnes relatívne pokojné, k čomu prispeli tisícky policajtov v uliciach, ale aj silný dážď.
Komentáre:  0
Maďarsko: Úžerník pochovával obete zaživa. Zo zeme im trčala len hlava
Maďarsko: Úžerník pochovával obete zaživa. Zo zeme im trčala len hlava
12.8.2011
Maďarská polícia vykopala vo štvrtok v budapeštianskej štvrti Csepel štyri mŕtve telá. Podľa maďarských médií má polícia podozrenie, že obete boli pochované zaživa. Obete mali byť pochované tak, že im zo zeme trčala iba hlava. Podľa odborníkov ľudia zomreli pred jedným až štyrmi týždňami. Maďarský denník Blikk uviedol, že polícia zadržala podozrivého muža, ktorého neskôr označila za Macedónca. Po jeho možných spoločníkoch naďalej pátra. Muž údajne požičiaval ľuďom peniaze za prehnané úroky, a keď pôžičku nesplácali, pre výstrahu ich zakopal do zeme. Nechal ich tam niekoľko dní, aby si to rozmysleli. Niektorí sa však jeho návratu nedočkali.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: V Pekingu sa konajú majstrovstvá v "blatofutbale"
12.8.2011
V hlavnom meste Číny sa od 9. do 20. augusta koná prvý turnaj v najšpinavšom športe na svete - bahennom futbale. Zápasy sa odohrávajú v pekinskom olympijskom parku, celkovo sa na nich zúčastní 32 tímov a víťaz bude môcť reprezentovať Čínu na budúcoročných majstrovstvách sveta v bahennom futbale, ktoré sa majú konať vo Veľkej Británii. Blatofutbal vznikol koncom deväťdesiatych rokov vo Fínsku. Odvtedy sa rozšíril do viacerých krajín vrátane Ruska, Švajčiarska, Islandu či Brazílie. Stretnutie zvyčajne pozostáva z dvoch 12-minútových polčasov.
Komentáre:  0
Neúspech: Američania testovali superlietadlo. Falcon sa sám zničil
Neúspech: Američania testovali superlietadlo. Falcon sa sám zničil
12.8.2011
Americká armáda uskutočnila test nadzvukového bezpilotného lietadla Falcon HTV-2, ktoré je schopné letieť rýchlosťou 19 800 kilometrov za hodinu a viac. Let z Londýna do Sydney by tak zvládlo za necelú hodinu. Počas štvrtkového skúšobného letu však s ním armáda stratila kontakt. Počiatočná fáza letu prebehla úspešne. Problémy nastali, keď malo lietadlo preukázať schopnosť riadeného letu. Kontakt so strojom sa prerušil krátko po jeho oddelení od nosnej rakety Minotaur IV., ktorá ho vyniesla do vyšších vrstiev atmosféry. Ďalšie podrobnosti ohľadom letu nezverejnili. Neúspechom sa skončil aj prvý test v roku 2010, ktorý museli prerušiť po deviatich minútach.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Firefox predbehol Internet Explorer, aj na Slovensku
Firefox predbehol Internet Explorer, aj na Slovensku
12.8.2011
Prvý polrok priniesol na internetových trhoch prevahu prehliadača Mozilla Firefox nad Internet Explorerom. Firefox tak nahradil prehliadač od spoločnosti Microsoft na prvej priečke. Uvádza sa to v správe "Trendy internetových trhov v prvom polroku roku 2011" od spoločnosti Gemius, ktorá sa zameriava na regióny strednej a východnej Európy, Turecka, regiónu Blízkeho východu a severnej Afriky. Medzi sledovanými krajinami je aj Slovensko. Ako správa uvádza, už začiatkom roka sa tiež vymenili prehliadače na tretej a štvrtej priečke - Google Chrome predbehol Operu a počas šiestich mesiacov svoj náskok zvyšoval, zatiaľ čo podiel Opery klesal. Na piatom mieste ostal Safari, ktorý používajú zariadenia od Applu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ľudia zlí v matematike sa už takí narodili
Ľudia zlí v matematike sa už takí narodili
12.8.2011
Štúdia vypracovaná tímom psychológov z americkej univerzity Johna Hopkinsa tvrdí, že "zmysel pre čísla" nie je pri narodení u všetkých rovnaký. Výskum sa totiž prvýkrát zameral na také mladé deti, ktoré nikdy neabsolvovali žiadne hodiny matematiky. Konkrétne išlo o 200-člennú vzorku detí vo veku štyroch rokov. "Naša štúdia ukázala, že spojitosť medzi zmyslom pre čísla a matematickými schopnosťami je u niektorých detí prítomná ešte pred začiatkom formálnej matematickej výučby. Vzťah týchto dvoch premenných je pritom veľmi podstatný," uviedla vedúca projektu Melissa Libertusová. Doteraz sa vo všeobecnosti predpokladalo, že matematické schopnosti sú výrazne závislé od kultúry a jazyka, pričom ich osvojenie môže trvať pomerne dlho.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Horiace auto v Londýne sa začalo roztápať
Horiace auto v Londýne sa začalo roztápať
12.8.2011
Počas nedávnych nepokojov v uliciach britskej metropoly i ďalších miest zapálili výtržníci stovky požiarov. Okrem odpadkových košov a obchodov boli ich pravdepodobne najobľúbenejším cieľom práve autá. O tom s akou veľkou teplotou museli následne bojovať hasičské jednotky svedčí aj táto fotografia z londýnskeho predmestia Peckham. Na zábere je totiž vidieť zhorený automobil ktorý sa čiastočne začal roztápať, keďže jeho pneumatiky "presiakli" do asfaltovej cesty. Združenie britských poisťovní (ABI) odhaduje, že výtržnosti v britských mestách si vyžiadali materiálne škody vo výške desiatok miliónov libier.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Z domu speváčky Winehouseovej ukradli jej osobné veci
Z domu speváčky Winehouseovej ukradli jej osobné veci
12.8.2011
Rodinní príslušníci nedávno zosnulej britskej speváčky Amy Winehouseovej zistili, že z domu v londýnskom Camdene zmizli niektoré jej osobné veci. V dome, v ktorom bola 27-ročná Winehouseová v júli nájdená mŕtva, sa od jej smrti pohybovalo asi 20 ľudí. Okrem rodiny to boli aj jej priatelia, policajti a členovia ochranky. Speváčkin otec Mitch je presvedčený, že z domu zmizli nevydané nahrávky a tiež notebooky plné piesňových textov a osobných emailov. Ukradnutá vraj bola aj Amynina obľúbená gitara. "Mitch chce dať tomu, kto tie predmety ukradol šancu urobiť správnu vec a vrátiť ich, aby sa celá vec vybavila bez komplikácií," povedal britskému The Sun zdroj z prostredia rodiny Winehouseovcov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Vdova konzumuje popol svojho manžela. Pomáha jej to vyrovnať sa so stratou
11.8.2011
Američanka Casie sa v nedávno odvysielanom programe stanice TLC s názvom My Strange Addiction (Zvláštne závislosti) priznala, že jediné, čo jej pomáha zmierniť bolesť zo straty manžela, je jeho popol. Ten nielenže nosí so sebou všade, kam sa pohne – nedávno ho začala i jesť. Žena berie urnu spopolneného manžela na nákupy, do reštaurácie či do kina, varí pre neho jedlá, ktoré potom sama nezje, a dokonca s ním aj spáva v jednej posteli. "Raz sa mi do dlane rozsypalo trochu popola. Nechcela som ho len tak odprášiť, veď je to môj manžel. A tak som ho olízala," prezradila Casie ako začala konzumovať jeho popol. Doteraz z urny zjedla už takmer pol kilogramu. Napriek tomu, že pozostatky podľa jej slov chutia ako "pokazené vajcia, piesok a papier", stala sa na nich závislá.
Komentáre:  0
Video: Kuriózna dopravná nehoda na diaľnici v Texase
11.8.2011
Na diaľnici v americkom Texase sa v utorok odohrala bizarné nehoda. Príves nákladného vozidla sa zdvihol do vzduchu a zakliesnil sa do informačnej tabule nad cestou. Následne tam zostal takto visieť a daný úsek diaľnice musel byť uzavretý po celú noc. Ťahač sa od prívesu oddelil a zastavil sa až o asi 100 metrov ďalej. Polícia príčiny nehody, pri ktorej nikto neutrpel zranenia, vyšetruje. Vodič podľa nej nebol pod vplyvom alkoholu ani inej omamnej látky. "Zatiaľ nevieme, či došlo k technickej poruche, alebo k ľudskému zlyhaniu," uviedol pre denník Houston Chronicle Charles Vasquez z oddelenia houstonskej polície.
Komentáre:  0
Český lekár transplantoval novú tvár žene, ktorú znetvoril šimpanz
Český lekár transplantoval novú tvár žene, ktorú znetvoril šimpanz
11.8.2011
Američanka Charly Nashová, ktorej tím českého chirurga Bohdana Pomahača v bostonskej nemocnici v máji transplantoval tvár, sa prvýkrát predstavila verejnosti. V televíznom programe NBC Today povedala, že sa teší, keď bude môcť robiť veci, ktoré predtým považovala za samozrejmé - cítiť vôňu ruží, vnímať chuť jedla a dýchať nosom. Nashovú v roku 2009 napadol a znetvoril 90-kilogramový šimpanz, ktorého jej kamarátka chovala ako domáce zviera. Šimpanz Nashovej odtrhol z tváre nos, pery a očné viečka a navyše jej odtrhol obe ruky. Lekári neskôr museli žene odobrať oči, ktoré zviera vážne poškodilo.
Médiá: 2
Komentáre:
0
BBC: Nepokoje nie sú britské, ale anglické
BBC: Nepokoje nie sú britské, ale anglické
11.8.2011
Britské verejnoprávne médium si chce zachovať svoj politicky korektný imidž aj počas násilných výtržností, ktoré krajinu zachvátili počas niekoľkých uplynulých dní. Dnes totiž vyšlo najavo, že zamestnanci televízie a rozhlasu BBC dostali príkaz, aby o nepokojoch informovali ako o "anglických" a nepoužívali slovné spojenia "britské nepokoje" či "nepokoje v Spojenom kráľovstve". Týmto krokom chce štátne médium predísť sťažnostiam divákov zo Škótska, Walesu či Severného Írska, keďže násilne akty sa odohrali len na území Anglicka vrátane miest ako Londýn, Birmingham, Manchester a Liverpool.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Posilňovanie zdvojnásobuje šance na úspešné skončenie s fajčením
Posilňovanie zdvojnásobuje šance na úspešné skončenie s fajčením
11.8.2011
Posilňovanie neprináša ľuďom len nárast svalovej hmoty, fajčiarom pomáha aj pri odvykaní si od nikotínu. Tvrdí to americký vedecký tím z Miriam Hospital v štáte Rhode Island. Podľa expertov zvyšuje pravidelný silový tréning šancu na úspešné skoncovanie s fajčením až dvojnásobne. Vo svojej trojmesačnej štúdii vedci rozdelili 25-člennú skupinu fajčiarov do dvoch skupín. V prípade prvej skupiny, ktorá dostala nikotínové náplasti a zúčastňovala sa stretnutí s terapeutmi, skončilo s fajčením len 8 percent ľudí, navyše v priemere došlo k nárastu ich telesnej hmotnosti. V prípade druhej skupiny, ktorá absolvovala posilňovacie tréningy dvakrát týždenne, neprestalo s fajčením len 16 percent členov. Došlo, samozrejme, aj k poklesu ich hmotnosti.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Piesočný závej odrezal od sveta španielsku dedinu
Piesočný závej odrezal od sveta španielsku dedinu
11.8.2011
Asi 500 turistov a stálych obyvateľov juhošpanielskej obce Paloma Baja ležiacej na brehu Atlantického oceána odrezal od okolitého sveta piesočný závej. Vietor naniesol na jedinú prístupovú cestu takú masu piesku, že sa kvôli vzniknutej dune stala úplne neprístupnou. Piesočný kopec siahal do výšky niekoľkých metrov, mnoho zaparkovaných áut i dopravných značiek pod nánosom úplne zmizlo. "Nemôžeme vyjsť na nákupy a v prípade zlého počasia odtiaľto neunikneme," citovali tamojšie médiá jedného z obyvateľov. Samosprávne orgány neďalekého mesta Tarifa vyslali na miesto ťažkú techniku, pomoc ktorej sa nakoniec cestu podarilo sprejazdniť.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Zamestnanci luxusnej reštaurácie vyhnali výtržníkov s valčekmi na cesto
Zamestnanci luxusnej reštaurácie vyhnali výtržníkov s valčekmi na cesto
11.8.2011
Personál luxusnej reštaurácie The Ledbury v londýnskej štvrti Notting Hill chránil zákazníkov pred nedávnym útokom asi 50 výtržníkov valčekmi na cesto. Dav mladíkov s bejzbalovými pálkami vtrhol v pondelok večer do podniku a začal od hostí žiadať šperky a peňaženky. Čašníci a kuchári sa však podľa denníka Telegraph ozbrojili valčekmi na cesto, panvicami a iným kuchynským náčiním a útočníkov z reštaurácie vyhnali. "Zamestnanci Ledbury sa správali až prekvapivo statočne. Vybehli z kuchyne a vydesili rabující dav. Potom klientom na upokojenie rozlieval alkohol vrátane šampanského a whisky," uviedol jeden zo svedkov incidentu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Rakúske médiá: Bola to nezaslúžená prehra
Rakúske médiá: Bola to nezaslúžená prehra
11.8.2011
Stačila polhodina a slovenskí futbalisti rozhodli o svojom triumfe v prípravnom zápase proti Rakúsku. Na štadióne v Klagenfurte zverenci trénera Vladimíra Weissa napokon triumfovali 2:1. O naše góly sa postarali Juraj Kucka a Róbert Jež. Ohlasy rakúskych médií na stredajšie stretnutie však hovoria o rozčarovaní nad výsledkom i nad národným mužstvom. "Nezaslúžená prehra. Rakúsky národný tím síce ukázal morálku, ale nebol dostatočne odolný. Nešlo síce o kvalifikačné body, ale mužstvo si chcelo v Klagenfurte nabiť dôveru pre nasledujúce boje. Slováci využili skúsenosti, ktoré získali na MS 2010," uvádza napríklad denník Die Presse.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Unikátne zábery kolapsu vulkanického krátera
11.8.2011
Vulkán s názvom Pu`u `O`o na americkom ostrovnom štáte Havaj sa v priebehu posledných niekoľkých týždňov prejavuje zvýšenou aktivitou. V stredu 3. augusta zaznamenalo Havajské vulkanologické observatórium výrazný prepad sopečného krátera. Viac ako dve hodiny trvajúci kolaps sa podarilo zachytiť aj na kameru. Pod kráterom sa nachádzalo veľké množstvo tekutej lávy, ktorá následne začala prenikať na povrch. Podľa vedcov nebol prepad až taký neočakávaný, keďže sa v priebehu posledného mesiaca úroveň lávy zvyšovala a tým aj výška krátera. "Čakali sme, že sa niečo stane," uviedla geologička Janet Babbová z tamojšieho observatória.
Komentáre:  0
Video: Stres v šanghajskom metre majú znížiť boxerské vrecia
11.8.2011
Dochádzanie do práce alebo školy vo veľkomestách možno málokedy označiť za príjemnú činnosť. Predstavte si však, aké je to používať verejnú hromadnú dopravu v metropole s 23 miliónmi obyvateľov. Niečo podobné si asi myslela spoločnosť Adidas, ktorá v šanghajskom metre nainštalovala niekoľko boxerských vriec. Cestujúci sa tak môžu "násilím" zbaviť frustrácie a stresu priamo na nástupištiach. Na vrecia umiestnil Adidas nasledovný nápis: "Každý rok na nástupišti čakáte asi 1 824 minút. Nemrhajte už svojím časom. Poďte a udrite si!"
Komentáre:  0
Sony predstaví displeje, ktoré budú čitateľné na priamom slnku
Sony predstaví displeje, ktoré budú čitateľné na priamom slnku
11.8.2011
Ešte pred koncom tohto roka uvedie japonská spoločnosť Sony na trh novú technológiu, ktorá výrazne zlepší čitateľnosť displejov na priamom slnku. Spočiatku bude určená pre mobilné telefóny, digitálne fotoaparáty a kamery. Do notebookov sa zatiaľ nedostane. Inovácia spočíva v rozšírení RGB bodov displeja a ďalší, biely doplnkový subpixel, ktorý zaistí dvojnásobný jas zobrazenia. Namiesto farebnej informácie bude niesť doplnkový jas. Rovnaká technológia umožní znížiť spotrebu displejov na polovicu, ak budú prevádzkované v interiéri v úspornom režime.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Kanadská prokuratúra rozhodne o tom, či vznesie obvinenie voči Chárovi
11.8.2011
Kanadská polícia oficiálne ukončila vyšetrovanie tvrdého marcového zákroku slovenského hokejistu Zdena Cháru na Maxa Paciorettyho v zápase NHL medzi mužstvami Boston Bruins a Montreal Canadiens. Montrealský útočník vtedy narazil hlavou do stĺpika plexiskla oddeľujúceho obe striedačky, pričom utrpel otras mozgu a zlomeninu stavca krčnej chrbtice. Prokuratúra teraz po preštudovaní spisu rozhodne, či vznesie obvinenie proti kapitánovi Bostonu. Chára nedostal od disciplinárnej komisie NHL žiadny trest. Samotný Pacioretty síce prejavil nevôľu nad tým, že Chára vyviazol bez trestu, zároveň však prejavil nesúhlasný postoj s posunom celej záležitosti do trestno-právnej roviny.
Komentáre:  0
Mladík uniesol svoju prastarú matku. Splnil tým jej prianie
Mladík uniesol svoju prastarú matku. Splnil tým jej prianie
11.8.2011
Rozsiahle pátranie za účasti značného počtu policajtov vyvolal vo Francúzsku 20-ročný mladík Anthony, ktorý inicioval vydarený únos svojej 90-ročnej prababičky z domova dôchodcov vo Villemoisson-sur-Orge neďaleko Paríža. Ako prezradil Anthony, ktorý o realizáciu svojho plánu požiadal istého priateľa, starká mu neustále rozprávala o tom, ako sa nemá dobre a túži po návrate domov. "Chcel som jej pomôcť, aby žila tam, kde sa bude cítiť dobre," cituje denník Le Parisien. "Anthony to urobil, pretože presne vedel, čo cítim. Chcem iba späť domov," povedala pre denník žena, ktorá sa z domova dôchodcov pokúsila už pred únosom päťkrát zutekať.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Na Slnku došlo k najsilnejšej erupcii za posledné roky
11.8.2011
V utorok 9. augusta zaznamenal satelit na Slnku silnú erupciu. Podľa meraní amerického Národného úradu pre oceán a ovzdušie (NOAA) dosiahla stupňa X6,9 a zaradila sa tak medzi najsilnejšie erupcie za posledných päť rokov. Obrovské množstvo uvoľnenej energie by Zem nemalo ohroziť. Erupcia navyše prebehla na odvrátenej strane Slnka. V posledných mesiacoch a najmä dňoch sú erupcie na Slnku čoraz častejšie. Podľa odborníkov totiž Slnka vchádza do obdobia zvýšenej aktivity, ktorá vraj môže trvať až päť rokov. Vrchol aktivity sa očakáva v nasledujúcich dvoch rokoch.
Komentáre:  0
Americké noviny rozdajú predplatiteľom bezplatné tablety
Americké noviny rozdajú predplatiteľom bezplatné tablety
10.8.2011
Americký mediálny konglomerát Tribune Co., prevádzkujúci napríklad denníky Chicago Tribune alebo Los Angeles Times, chystá pre svojich predplatiteľov novinku - tablet zdarma. So spoločnosťou Samsung sa totiž s veľkou pravdepodobnosťou chystá vyvinúť vlastné dotykové čítacie zariadenie. Spoločnosť je pritom od roku 2008 v insolvencii. Informácie priniesla televízia CNN s odvolaním sa na nemenované zdroje vnútri spoločnosti. Hovorcovia oboch spoločností sa k údajnému projektu zatiaľ nevyjadrili. Tribune Co. však nie je prvým tradičným novinovým vydavateľstvom v USA, ktoré má takéto plány. Prvenstvo v tejto oblasti zrejme najskôr uloví firma The Philadelphia Media Network, ktorá vydáva noviny Inquirer a Daily News.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Z jazera vytiahli zachované telo potápača, ktorý sa utopil pred sedemnástimi rokmi
Z jazera vytiahli zachované telo potápača, ktorý sa utopil pred sedemnástimi rokmi
10.8.2011
Prekvapujúco dobre zachované telesné pozostatky potápača, ktorý sa utopil 10. júla 1994, vyzdvihli z hlbočiny po viac ako 17 rokoch. Donald Christopher Widecker zomrel v hĺbke 82 metrov vo vodách jazera Tahoe ležiacom na hraniciach amerických štátov Kalifornia a Nevada. Zachovalosť telesných pozostatkov vtedy 44-ročného muža odborníci vysvetľujú ich zakonzervovaním vo vode, ktorej teplota sa pohybuje v rozmedzí od 2,2 do 3,3 stupňa Celzia, ako aj faktom, že sa nachádzali v potápačskom odeve a v hĺbke, kde na ne pôsobil veľký tlak. Kuriozitou je, že mužovo telo "objavili" už po druhý raz. Prvýkrát sa tak stalo ešte pred desiatimi rokmi, vtedy sa však pri pokuse vyzdvihnúť ho z hlbín pretrhlo lano.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Krvný test odhalí pohlavie dieťaťa už v 7 týždni tehotenstva
Krvný test odhalí pohlavie dieťaťa už v 7 týždni tehotenstva
10.8.2011
Rozbor krvi tehotnej ženy dokáže určiť pohlavie dieťaťa už v siedmom týždni tehotenstva. V utorok to prvýkrát oficiálne potvrdil tím amerických vedcov a lekárov z Tufts University. Test krvnej vzorky hľadá stopy po mužskom chromozóme. Jeho absencia znamená, že matka čaká dievčatko. Podľa expertov je krvná analýza spoľahlivá na 98,8 percenta v prípade chlapcov a na 94,8 percent v prípade dievčat. Význam takýchto testov spočíva v tom, že môžu matku ušetriť prípadných invazívnych procedúr pre zistenie genetických porúch, ktoré sú typické len pre jedno pohlavie. Podľa niektorých odborníkov však môže také skoré určenie pohlavia predstavovať etický problém. "Pohlavie nie je choroba; ak matka podstúpi kvôli tomu interrupciu, tak je to problém," tvrdí doktorka Mary Rosserová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Na ceste v Kalifornii sa odohrala scéna ako z akčného filmu
10.8.2011
Televíznemu štábu z kalifornského mesta Stockton sa náhodou podarilo zachytiť neobvyklú dramatickú situáciu. Natočili totiž muža, ktorý sa držal za otvorené bočné okno rýchlo jazdiaceho auta. Ako sa neskôr ukázalo, muž sa na auto vrhol preto, lebo si myslel, že sa v ňom nachádza ukradnutá kabelka jeho známej. Po chvíli sa mu dokonca podarilo dostať sa okienkom dovnútra. Vozidlo zastavila až policajná hliadka, ktorú privolal ďalší náhodný svedok. Podľa informácií amerických médií sa však odcudzená kabelka v aute nenašla a údajne malo ísť "len o nedorozumenie". Pri bizarnom incidente nikto neutrpel zranenia.
Komentáre:  0
Režisér Michael Moore chce, aby herec Matt Damon kandidoval za amerického prezidenta
10.8.2011
Americký režisér Michael Moore, známy napríklad svojím kontroverzným dokumentom Fahrenheit 9/11, si praje, aby hollywoodska hviezda Matt Damon kandidoval v budúcoročných voľbách za amerického prezidenta. Uviedol to v nedeľňajšej diskusii počas "virtuálneho okrúhleho stola". Ako povedal, so 40-ročným hercom o tom ešte nerozprával, no páči sa mu najme jeho schopnosť otvorene pomenovať problémy. Damon bol v minulosti výrazným zástancom prezidenta Baracka Obamu, v poslednom období viackrát však verejne kritizoval jeho vládnutie. Išlo hlavne o Obamove riešenie problémov na Wall Street a v americkom vzdelávacom systéme.
Komentáre:  0
Pražský taxikár okrádal zákazníkov nezvyčajným spôsobom
Pražský taxikár okrádal zákazníkov nezvyčajným spôsobom
10.8.2011
Až štvrť milióna českých korún (zhruba 10-tisíc eur) ukradol podľa polície svojim zákazníkom 34-ročný pražský taxikár. Opitým zákazníkom totiž bral ich platobné karty. Taxikár mal svoj systém premyslený. "Vždy si našiel očividne opitého okoloidúceho, ktorému navrhol odvoz. Po príjazde na vopred dohodnutú adresu ponúkol zákazníkovi možnosť úhrady kartou. Klienta, ktorý túto možnosť využil, vodič v priebehu platby okradol. Nechal si totiž jeho kartu a vrátil mu inú, väčšinou nefunkčnú. Z ukradnutých kariet potom vyberal hotovosť, alebo nimi platil v obchodoch," uviedol pražský policajný hovorca Tomáš Hulan. Takejto trestnej činnosti sa muž dopúšťal niekoľko mesiacov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Facebook v novembri nezanikne. Hrozba na YouTube je zrejme falošná
10.8.2011
Hackerská skupina s názvom Anonymous údajne ohlásila svoj zámer 5. novembra 2011 prostredníctvom rozsiahleho útoku "zničiť" najväčšiu sociálnu sieť Facebook. Mala tak urobiť vo videu na YouTube, v ktorom skupina okrem iného otvorene obviňuje Facebook z predávania dôverných informácii o svojich užívateľoch vládam. Portál zive.sk však informuje o tom, že zverejnená hrozba je s vysokou pravdepodobnosťou falošná. Video bolo publikované na nedávno založenom YouTube kanále. Anonymous ale majú vlastný kanál, na ktorom však žiadne podobné video nie je. Oficiálny blog skupiny taktiež nič nehovorí o videu spojenom s útokom na Facebook.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk