AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Zem predsa nie je sama: Objavili asteroid, ktorý s ňou zdieľa rovnakú obežnú dráhu
Zem predsa nie je sama: Objavili asteroid, ktorý s ňou zdieľa rovnakú obežnú dráhu
29.7.2011
Americkí astronómovia objavili prvý asteroid, ktorý zdieľa so Zemou obežnú dráhu okolo Slnka. Vesmírne teleso s priemerom asi 300 metrov sa v súčasnosti pohybuje asi 80 miliónov kilometrov od našej planéty a nikdy sa k nej nepriblíži viac ako na 20 miliónov kilometrov. Asteroid známy ako 2010 TK7 objavil vesmírny teleskop WISE, ktorý preskúmava oblohu v infračervenej časti spektra. Vesmírne teleso ale nie je na obežnej dráhe pevne zakotvené, takže pravidelne stúpa nad rovinu obehu Zeme či klesá pod ňu. Rovnako sa od Zeme striedavo vzďaľuje a približuje, takže sa niekedy môže dostať až takmer do opačnej pozície voči Slnku, než je naša planéta.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Poctiví českí vodiči budú od polície dostávať plechovku piva
Poctiví českí vodiči budú od polície dostávať plechovku piva
29.7.2011
Českí vodiči, ktorým v auguste počas dychovej skúšky policajti nenamerajú žiadne stopy po požití alkoholu, dostanú od hliadky plechovku nealkoholického piva. Akcia s názvom Šoférujem - pijem nealko pivo, ktorú chystá česká polícia v spolupráci s 15 českými pivovarmi, je reakciou na alarmujúce české štatistiky. Z nich vyplýva, že v prvom polroku tohto roku zadržali policajti viac ako 11-tisíc vodičov, ktorým pri dychovej skúške zistili požitie alkoholu. Podľa českého policajného viceprezidenta Vladislava Husáka je to pre políciu možnosť, ako ukázať vodičom vľúdnu tvár a odmeniť tých, ktorí dodržiavajú zákony.
Médiá: 2
Komentáre:
1
V Rusku sa narodila malá Medmia
V Rusku sa narodila malá Medmia
29.7.2011
Rodičia z ruského mesta Omsk sa na počesť svojho prezidenta rozhodli dať svojej novonarodenej dcére meno Medmia. Ide o skratku pozostávajúcu z prvých písmen prezidentovho priezviska a mena (Medvedev, Dmitrij). Potomok sa mal pôvodne volať Dmitrij, no keď sa ukázalo, že namiesto syna sa im narodí dcéra, pohotovo zareagovali. Ako povedal Medmiin otec Sergej, Medvedev je "prvým liberálnym a demokratickým prezidentom Ruska". Pomenovávanie detí po svojich lídrov malo v bývalom Sovietskom zväze silnú tradíciu. Objavili sa tak mená ako Vladilen (Vladimir Lenin), Trolen (Lenin a Lev Trockij) či Kompart (Komunistická strana).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Plavec Ryan Lochte dosiahol "prvý svetový rekord novej éry"
28.7.2011
Američan Ryan Lochte v rámci štvrtkového piateho súťažného dňa na MS v plávaní v čínskom Šanghaji prekonal časom 1:54,00 vlastný svetový rekord na 200 m polohové preteky z Ríma 2009, ktorý zlepšil o desať stotín. Lochteho výkon je o to výnimočnejší, že ide o vôbec prvý svetový rekord od zákazu používania celotelových plaviek z konca roka 2009 a je preto označovaný aj za "prvý svetový rekord novej éry". Striebro získal jeho krajan a hlavný konkurent Američan Michael Phelps, bronz Maďar Cseh. "Vedel som, že to bude súboj medzi Michaelom a mnou. Pred šampionátom som naozaj tvrdo trénoval a teraz som sa dočkal odmeny," povedal sa 26-ročný Lochte.
Komentáre:  0
Lekár: Uši sa správne čistia prstom
Lekár: Uši sa správne čistia prstom
28.7.2011
Výsledkom nedostatočnej hygieny vonkajšieho ucha môže byť nahromadenie ušného mazu. To môže viesť aj k množenie mikroorganizmov a následne k závažným zdravotným ťažkostiam. Podľa otorinolaryngológa Juraja Klačanského by sa v prípade mechanického čistenia nemal používať žiaden cudzí predmet. Uši sa majú čistiť krátko po osprchovaní, a to končekom malíčka. "Pri každom strkaní akéhokoľvek predmetu do ucha sa vystavujeme nebezpečenstvu, že si doň zavedieme bakteriálnu infekciu. Uši môžu potom nepríjemne svrbieť, bolieť, hrozí aj zapáchajúci výtok. Maž si tiež môžete zatlačiť hlbšie, čím si v uchu vytvoríte zátku," dodal lekár.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Bejzbalistu napadlo na štadióne zviera
28.7.2011
Logan Morrison​, 23-ročný hráč amerického bejzbalového tímu ​​​Florida Marlins, sa stal počas utorňajšieho zápasu proti mužstvu ​Washington Nationals obeťou zvieracieho útoku. "Útočníkom" bola v tomto prípade modlivka, ktorá odpočívala pri hráčskej lavičke na štadióne v hlavnom meste Spojených štátov. Morrison​ova hysterická obranná reakcia však nebola až taká úspešná, keďže sa mu modlivky podarilo zbaviť až po niekoľkých pokusoch. Krátko po skončení zápasu napísal Morrison na svojom Twitter účte: "LoMo (Logan Morrison) sa nebojí žiadneho človeka, no chrobákov..."
Komentáre:  0
Polícia obvinila muža, ktorý striekal do bankomatu cukrovú vodu
Polícia obvinila muža, ktorý striekal do bankomatu cukrovú vodu
28.7.2011
Polícia stíha 44-ročného Jozefa z obce Malcov v okrese Bardejov, ktorý dvakrát nastriekal do bankomatu cukrovú. Voči mužovi bolo vydané obvinenie zo spáchania zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Prvý incident sa stal 27. mája na bankomate, ktorý sa nachádza na budove Obecného úradu v Malcove. Muž sa k nemu priblížil asi o 3:00, cukrovú vodu z injekčnej striekačky nastriekal do otvoru pre bankomatovú kartu a na klávesnicu. Došlo k poškodeniu čítačky bankomatových kariet a klávesnice, bankomat bol dočasne nefunkčný. Presne to isté a na tom istom bankomate zopakoval aj 12. júna okolo 23:30. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 2 818 eur.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Improvizovaná párty dohodnutá cez Twitter prerástla do nepokojov
28.7.2011
Improvizovaná pouličná hudobná párty v uliciach slávneho Hollywoodu v americkom Los Angeles včera prerástla do násilností. Akciu zorganizoval hudobník DJ Kaskade, ktorý na ňu cez Twitter pozval svojich fanúšikov. Na nepovolenom stretnutí sa eventuálne zhromaždili tisícky ľudí, čím zablokovali premávku na niekoľkých hlavných uliciach. Keď sa mestská polícia pokúšala dav rozohnať, niektorí účastníci začali na policajtov hádzať fľaše od piva. Situáciu sa podarilo upokojiť až okolo deviatej hodiny večer. Organizátori podujatia vyjadrili sklamanie nad "malou skupinkou agresívnych jedincov".
Komentáre:  0
Hackeri dokážu v niektorých notebookoch napadnúť už i batériu
Hackeri dokážu v niektorých notebookoch napadnúť už i batériu
28.7.2011
Bezpečnostný výskumník Charlie Miller, ktorý v minulosti pomohol pri odhalení viacerých zraniteľností produktov spoločnosti Apple, upozorňuje, že obeťou hackerského útoku v notebookoch Apple MacBook sa môžu stať aj batérie. V moderných notebookoch totiž batérie obsahujú mikroovládač, ktorý monitoruje výkon jednotky a umožňuje tak operačnému systému kontrolovať, či je batéria nabitá a podľa toho reagovať. Miller pri skúmaní MacBookov prišiel na to, že čipy v batériách sú dodávané s predvoleným heslom. Ak útočník toto heslo získa, môže získať nad nimi kontrolu. Týmto spôsobom môže útočník batériu zničiť, prípadne do čipu skryť malware.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Facebook zakázal používať fotografiu albumu Nevermind od Nirvany
Facebook zakázal používať fotografiu albumu Nevermind od Nirvany
28.7.2011
Facebook odstránil z oficiálnej stránky americkej rockovej kapely Nirvana obrázok slávneho obalu albumu Nevermind z roku 1991. Dôvodom má byť nahota niekoľkomesačného chlapčeka na fotografii. "Facebook nepovoľuje fotografie, ktoré útočia na osoby alebo skupiny osôb alebo obsahujú nahotu, užívanie drog či násilie," uvádza sa v záväzných podmienkach najväčšej sociálnej siete. Chlapec na fotografii - Spencer Elden, ktorý má dnes 20 rokov, nikdy nemal s jej uverejnením žiadny problém. "Už dosť ľudí na svete videlo môj penis. Je to v pohode," povedal.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Automobilka Škoda v tichosti pozmenila svoje nové logo
Automobilka Škoda v tichosti pozmenila svoje nové logo
28.7.2011
Nové logo mladoboleslavskej automobilky, ktoré bolo oficiálne predstavené v marci 2011 na autosalóne v Ženeve, sa neočakávane zmenilo. Škoda o drobných estetických úpravách podoby loga prakticky vôbec neinformovala mimo spoločnosť, napríklad tlačové oddelenie automobilky k zmene nepripravilo žiadnu správu. V internom časopise Škoda Mobil sa však ako zdôvodnenie uvádza snaha o "výraznejší vizuálny dojem" a "lepšia použiteľnosť na tmavom pozadí". Nové logo sa na oficiálnych materiáloch objavilo 1. júla, od 15. júla sa používa aj v reklamách. Na automobiloch sa nové logo objaví od roku 2012.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Venezuelský prezident Hugo Chávez bude holohlavý
Venezuelský prezident Hugo Chávez bude holohlavý
28.7.2011
Venezuelský prezident Hugo Chávez očakáva, že následkom chemoterapeutickej liečby rakoviny príde o svoje vlasy. V štátnej televízii v stredu uviedol, že v priebehu dní Venezuelčania uvidia "holohlavého Cháveza". Prezident sa minulý mesiac podrobil v kubánskej Havane onkologickému zákroku, pri ktorom mu odstránili z oblasti panvy rakovinový nádor. Na Kube minulý týždeň absolvoval aj prvú fázu chemoterapie. Napriek ďalšej liečbe, ako uviedol, ostane pracovať. Plánuje tiež opätovne sa uchádzať o venezuelské prezidentské kreslo vo voľbách v roku 2012. Päťdesiatšesťročný politik sa tak bude uchádzať už o tretí mandát.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Medzinárodná vesmírna stanica spadne po roku 2020 do oceánu
28.7.2011
Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) po ukončení jej činnosti po roku 2020 potopia do oceánu. V stredu o tom informovala Federálna vesmírna agentúra Ruska. "Po tom, ako nám doslúži, budeme musieť ISS potopiť. Nemôžeme ju nechať na orbite, ide o príliš veľký a ťažký komplex," uviedol zástupca riaditeľa Federálnej vesmírnej agentúry Ruska Vitalij Davydov. "Spolu s našimi partnermi sme sa zhodli, že stanica bude v prevádzke približne do roku 2020," dodal Davydov. ISS vybudovalo a spravuje konzorcium piatich vesmírnych agentúr z USA, Kanady, Ruska, Japonska a Európy. Na orbite vo výške 350 kilometrov je od roku 1998.
Komentáre:  2
Video: Za tento zákrok bude brankár stíhaný za pokus o vraždu
28.7.2011
Počas brazílskeho futbalového turnaja hráčov do 19 rokov medzi klubmi Sport Recife a Vasco de Gama sa odohral nepríjemný incident. Tomu predchádzala roztržka, ku ktorej došlo po tom, čo sa hráč tímu Sport Recife pokúsil naznačiť ležiacemu protihráčovi, aby sa postavil z trávnika a pokračoval v hre. Potýčku ukončil gólman Gustavo, ktorý sa náhle vyrútil na svojho protihráča Eliveltona a kung fu kopancom do krku hráča knokautoval k zemi. Rozhodca ihneď zrušil stretnutie. Napadnutý futbalista našťastie neutrpel vážne zranenia. Brazílska polícia uviedla, že 18-ročného útočníka obviní z pokusu o vraždu.
Komentáre:  0
Hamšík definitívne dementoval letný odchod z Neapola
Hamšík definitívne dementoval letný odchod z Neapola
28.7.2011
Slovenský futbalista Marek Hamšík potvrdil lojalitu k talianskemu klubu SSC Neapol a definitívne dementoval špekulácie o jeho letnom prestupe z tohto mužstva. Reprezentačný stredopoliar, ktorý v stredu oslávil 24. narodeniny, to uviedol pre talianske média. "Nikdy som nemyslel na odchod z Neapola. Milujem tento klub, milujem toto mesto a tunajších ľudí. Byť považovaný za hrdinu Neapola pre mňa veľa znamená. Cítim zodpovednosť voči ľuďom a fanúšikom. Rozhodne nie som ľahostajný voči tomu, čo sa deje okolo mňa," povedal Hamšík pre taliansky denník a dodal: "Nechcem teraz vôbec uvažovať nad svojou budúcnosťou na niekoľko rokov dopredu. Ak sa raz ozve nejaký veľký klub, potom budem diskutovať o tom, čo a ako."
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Zlaté rybky uväznené po zemetrasení v akváriu prežili 134 dní bez kŕmenia
Zlaté rybky uväznené po zemetrasení v akváriu prežili 134 dní bez kŕmenia
28.7.2011
Zemetrasenie v novozélandskom meste Christchurch, ku ktorému došlo 22. februára 2011, si vyžiadalo až 181 obetí. Po dlhých mesiacoch vyšiel najavo jeden pozoruhodný príbeh prežitia. Ten sa však netýka ľudí, ale dvoch zlatých rybiek, ktoré v akváriu prežili celých 134 dní bez toho, aby ich ktokoľvek nakŕmil. Ich vodná nádrž bola umiestnená vo výrazne poškodenom dome v centre mesta. Aspoň minimálnej potravy sa im tu dostalo z rias, ktoré medzitým vyrástli na stenách akvária. "Je to každopádne neuveriteľný príbeh. Rozhodne by som netipoval, že ryby môžu samy v akváriu prežiť celé štyri mesiace. Zlaté rybky sú ale veľmi odolné stvorenia," uviedol Paul Clarkson z kalifornského akvária Monterey Bay
Médiá: 1
Komentáre:
1
Archeológovia: V Turecku sme našli hrob apoštola Filipa
Archeológovia: V Turecku sme našli hrob apoštola Filipa
27.7.2011
Tím archeológov na čele s Talianom Franceskom D'Andriom oznámil, že v troskách jedného kostola pri svahu Pamukkale v západnom Turecku našli hrob svätého Filipa, jedného z dvanástich Kristových učeníkov. "Hrob svätého Filipa sme sa snažili objaviť roky. Teraz sme ho konečne našli v pozostatkoch kostola, ktoré sme objavili pred mesiacom," povedal D'Andria, ktorý pracuje v Turecku už niekoľko rokov. Dodal, že hrob ešte nebol otvorený, a objav označil za významný pre archeológiu aj pre kresťanský svet. Apoštol Filip, ktorý podľa biblie pochádzal z Galilejí, bol údajne vyslaný evanjelizovať najprv Grécko a potom Frígiu v Malej Ázii. Tam vraj tiež v Hierapoli podstúpil mučenícku smrť z rúk Rimanov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Žena sa nedala okradnúť, zlodeja šikovne zložila
27.7.2011
Rýchla reakcia mladej Američanky zo San Francisca, ktorá je identifikovaná iba ako Kirsten zo spoločnosti WCG, ju zachránila pred tým, aby sa jej bicykel stal predmetom krádeže. Mladá žena sa zhodou náhod nachádzala vo vestibule budovy, odkiaľ mohla vidieť staršieho muža, ktorý sa pokúšal odcudziť jej majetok. Kirsten sa k nemu ihneď rozbehla a zlodeja šikovne zastavila. Ten sa postavil, zobral si svoj vak a z miesta činu ušiel. Podľa dostupných informácií sa zločinca polícii nepodarilo identifikovať keďže na záberoch bezpečnostnej kamery nie je dobre vidieť jeho tvár.
Komentáre:  0
Slovenská lavína storočia sa roztopila až po dvoch rokoch
27.7.2011
Až po dvoch rokoch sa roztopila lavína, ktorá spadla v Žiarskej doline v Západných Tatrách koncom marca 2009. Podľa Strediska lavínovej prevencie v Jasnej išlo o najväčšiu lavínu v histórii Slovenska. Odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia SR vtedy informoval, že sa nachádzala na 28 hektároch. Na niektorých miestach bola výška snehového nánosu až 20 metrov. Pôvodne sa odhadovalo, že sneh vydrží do začiatku novej zimy 2009/2010. Posledné zvyšky snehu alebo skôr zamrznuté vrstvy ľadu hrubé asi 15 centimetrov boli objavené pod drevom, čečinou a blatom začiatkom júna.
Komentáre:  0
Mozilla vraj pripravuje vlastný operačný systém
Mozilla vraj pripravuje vlastný operačný systém
27.7.2011
Tvorcovia rozšíreného internetového prehliadača Firefox majú pracovať na vlastnom webovom, resp. "odľahčenom" operačnom systéme, ktorého základom by mal byť práve prehliadač Firefox. Oficiálne informácie sú zatiaľ veľmi stručné, hovorí sa však, že za projektom by mal stáť aj Brendan Eich, tvorca skriptovacieho programovacieho jazyka JavaScript. Mozilla predbežne naznačila, o čom by mohol nový systém byť. Svoju platformu prezentuje ako "samostatný operačný systém určený pre otvorený web". Inak povedané, za projektom môžeme vidieť operačný systém určený na beh webových aplikácií. Podobne ako pri Chrome OS by teda nemalo ísť o komplexný operačný systém.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Mladík uviazol v kanáli, chcel vytiahnuť svoj mobil
27.7.2011
Dvadsaťjedenročnému Jaredovi Medeirosovi z kalifornského mesta Ceres museli hasiči pomáhať po tom, ako so svojou hlavou uviazol v kanáli. Kým prišla záchrana, strávil tam zaseknutý až 40 minút. Mladý Američan uviedol, že chcel odtiaľ vytiahnuť svoj mobilný telefón. Ten tam mali hodiť štyria neznámi muži, ktorí Jareda predtým fyzicky napadli. Počas interview pre miestnu televíziu ukázal mladík reportérke zranenia na svojich rukách, chrbte i bruchu. Medeiros tiež uviedol, že je nahnevaný na políciu, keďže tá mala bez dovolenia zverejniť jeho meno.
Komentáre:  0
Chceli by ste si adoptovať Lorda Voldemorta?
Chceli by ste si adoptovať Lorda Voldemorta?
27.7.2011
Britská umelkyňa Tracy Ann Listerová sa špecializuje na tvorbu ultrarealistických "umeleckých bábätiek", ktoré sú na prvý pohľad na nerozoznanie od skutočných. Vinylové bábiky v životnej veľkosti majú všetko, čo by ste od nich očakávali - vlasy či materské znamienka. Listerová však najnovšie vzbudila pozornosť svojou novou kolekciou, ktorá zobrazuje hlavných hrdinov knižnej ságy Harry Poter. Za približne 250 dolárov (170 eur) si tak záujemcovia môžu cez eBay "adoptovať" malého Harryho, Rona, Hermionu či Snapa. Pre odvážnejších je tu aj možnosť osvojiť si hlavného antagonistu čarodejníckeho príbehu - Lorda Voldemorta, ktorý na rozdiel od svojej dospelej verzie ešte má vlastný nos.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Izraelský orchester zahral prvýkrát skladbu od Hitlerovho obľúbenca Wagnera
27.7.2011
Počas druhého dňa stého ročníka wagnerovských slávností v nemeckom Bayreuthe si diváci mohli vypočuť aj jednu nezvyčajnú premiéru. V utorok tam totiž zaznelo dielo Richarda Wagnera - symfonická báseň Siegfriedova idyla - v interpretácii Izraelského komorného orchestra pod taktovkou Roberta Paternostra. Skutočnosť, že skladateľa mal vo veľkej obľube Adolf Hitler, ako aj Wagnerove vlasnté antisemitské postoje z neho v Izraeli urobili prakticky nehraného autora. Myšlienku podporili hlavne mladí Izraelčania, dirigent telesa však aj dnes zdôraznil, že plne rešpektuje všetkých, ktorí počas holokaustu "prežili peklo a nechcú mať nič spoločného s Nemeckom alebo jeho kultúrou".
Komentáre:  0
Najstaršou českou občiankou sa stala 107-ročná Grékyňa, ktorá nevie česky
Najstaršou českou občiankou sa stala 107-ročná Grékyňa, ktorá nevie česky
27.7.2011
Po piatkovom úmrtí 107-ročnej Marie Třešňáková sa najstarším českým občanom stala o 78 dní mladšia Evangelia Čarasová zo sliezskej obce Dívčí Hrad. Babička sa narodila v gréckej dedinke Prozvoro. Kvôli občianskej vojne opustila v roku 1948 svoju rodnú krajinu, o rok neskôr sa dostala do vtedajšieho Československa. Pani Čarasová, ktorá roky pracovala v poľnohospodárstve však hovorí len grécky. "Česky ale dobre rozumie," uviedla jej dcéra a dodala, že recept na dlhovekosť v rodine nemajú: "Moja matka nepila veľa alkoholu, vždy sa zdravo stravovala a nikdy nefajčila. Má rada balkánsky syr a občas si dá šunku."
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Môžete si so sebou do predajne Apple zobrať kozu?
27.7.2011
Obchody Apple sú medzi zákazníkmi známe svojím otvoreným a priateľským prístupom. Nedávno sa dokonca na verejnosť dostali informácie z utajovaného tréningového manuálu pre obsluhujúci personál. Zamestnanci podľa neho majú špeciálny tréning, ako sa správať k zákazníkom, nesmú napríklad opravovať ich chyby alebo zlú výslovnosť týkajúcu sa predávaných produktov. že sa na nich predavači povyšujú. Newyorský komik Mark Malkoff sa rozhodol vyskúšať si, čo všetko si môže v predajni dovoliť. Nechal si do obchodu doručiť pizzu, zorganizoval tu rande so živou hudbou, prišiel v kostýme Darth Vadera a nakoniec si so sebou priviedol živú kozu. Žiadna z týchto aktivít pritom nevyvolala námietky zo strany zamestnancov.
Komentáre:  0
Vedci odkazujú milovníkom sci-fi: Na cestovanie časom môžete zabudnúť
Vedci odkazujú milovníkom sci-fi: Na cestovanie časom môžete zabudnúť
27.7.2011
Podľa najnovších vedeckých poznatkov ostane cestovanie časom navždy výhradnou doménou fantázie. Experti z Hongkonskej univerzity totiž vo svojom výskume dokázali, že aj fotóny, t.j. elementárne častice svetla, sa riadia Einsteinovým zákonom. Podľa neho nemôže žiadna častica prekročiť rýchlosť svetla. O cestovaní v čase do budúcnosti preto podľa odborníkov nemá zmysel hovoriť. O možnosti cestovať v čase sa začalo hovoriť pred desiatimi rokmi, keď vedci pozorovali šírenie optických informácií v špecifickom médiu vyššou rýchlosťou ako svetlo. Neskôr sa síce ukázalo, že išlo len o vizuálny efekt, ale niektorí vedci si stále mysleli, že jednotlivý fotón môže prekonať rýchlosť svetla.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Breivik si môže trest odpykávať v luxuse
27.7.2011
Nór Anders Breivik, ktorý v piatok zmasakroval 76 ľudí, si zrejme svoj 21-ročný trest odsedí v najhumánnejšej väznici sveta. Bežnou súčasťou väznice Halden Fengsel pri Osle sú cely so štýlovým dizajnovým nábytkom a modernou technikou. Strážiť ho budú neozbrojené dozorkyne, s ktorými bude spoločne jesť aj športovať. Ich prítomnosť má vniesť medzi väzňov menej agresívnu náladu. Väznicu pritom otvorili len minulý rok ako súčasť experimentu. V súčasnosti v nej sedí viac ako 250 najťažších zločincov Nórska vrátane vrahov, sexuálnych násilníkov či drogových dílerov. Správy o tom, že Breivik by si trest mal odsedieť vo väznici Halden Fengsel, vyvolali v Nórsku veľké pobúrenie.
Komentáre:  0
V Mexiku pôsobil 14-ročný nájomný vrah, zabíjal odrezávaním hlavy
V Mexiku pôsobil 14-ročný nájomný vrah, zabíjal odrezávaním hlavy
27.7.2011
Mexický súd odsúdil v utorok 14-ročného Edgara Jiméneza Luga na tri roky väzenia. Ten totiž pracoval pre drogové gangy v štáte Morelos ako nájomný vrah. K chlapcovým obetiam patrila i štvorica ľudí, ktorých zmrzačené bezhlavé telá našli minulý rok v hlavnom meste Ciudad de México, kde boli zavesené z mosta. Úrady vyhlásili, že sa Lugo priznal k vraždám minimálne 7 ľudí. Zároveň však tvrdil, že bol pri ich páchaní pod vplyvom drog a drogoví gangsteri sa mu vyhrážali zabitím. "Keď sme nenašli našich nepriateľov, vraždili sme nevinných ľudí, napríklad robotníkov alebo taxikárov," uviedol tínedžer vo svojej výpovedi.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V Japonsku si môžete kúpiť klimatizované oblečenie
27.7.2011
S nápadom vyrábať oblečenie so zabudovanými ventilátormi prišla japonská firma Kuchofuku ešte v roku 2004, no masovú obľubu aj medzi bežnými obyvateľmi si vynález začal získavať až v súčasnosti. Odevy zahŕňajú dva elektrické ventilátory poháňané lítiovo-iónovými batériami, ktoré na jedno nabitie vydržia až 11 hodín. Za jednu sekundu vtiahne až 20 litrov vzduchu, ktorý potom cirkuluje cez oblečenie, vysúša pot a chladí telo, kým neunikne cez rukávy a golier. "Kým pred niekoľkými rokmi oblečenie pútalo len pozornosť stavbárov a zamestnancov tovární, dnes si ho objednávajú i úradníci a ženy v domácnosti," tvrdí riaditeľ spoločnosti Hiroshi Ichigaya.
Komentáre:  0
Speváčku Amy Winehouse v utorok spopolnili
Speváčku Amy Winehouse v utorok spopolnili
27.7.2011
S kontroverznou britskou speváčkou Amy Winehouse sa v utorok prišli rozlúčiť do londýnskej štvrti Edgwarebury rodinní príslušníci aj priatelia. Jej telo spopolnili, stalo sa tak v krematóriu Golders Green po 45-minútovom tradičnom židovskom obrade, ktorý viedol rabín Frank Hellner. "Dobrú noc, môj anjel. Spi sladko, mamka a ocko ťa veľmi ľúbia," povedal na záver ceremónie otec zosnulej hviezdy Mitch (na obr.). Na pohreb prišiel aj Winehousevej blízky priateľ a producent Marc Ronson a speváčka Kelly Osbourne. Obradu sa nezúčastnil Winehousovej bývalý manžel Blake Fielder-Civil, ktorému vo väzení zamietli žiadosť o prepustenie.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk