AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Na Facebooku sa zabavíte už aj bez priateľov
Na Facebooku sa zabavíte už aj bez priateľov
15.9.2011
Vyostrená konkurencia medzi Facebookom a začínajúcou sociálnou sieťou Google+ núti doterajšieho lídra, aby aj on pristúpil k inováciám. Ďalšou výraznou zmenou na Facebooku sa tak stala možnosť sledovať verejné príspevky ostatných užívateľov bez potvrdenia priateľstva. Tlačidlo "Subscribe" však bude mať svoje miesto aj v profile priateľov. Bude slúžiť na výber množstva obsahu, ktorý chce používateľ sledovať. Môže ísť napríklad o fotografie, životné udalosti atď. K ďalším zmenám na Facebooku patria inteligentné zoznamy priateľov. Tie automaticky roztriedia kontakty do skupín podľa údajov v profiloch. Samostatne tak napríklad vytvorí skupiny rodina, práca či škola.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Polícia zastavila 8-miestny minivan, sedelo v ňom 66 detí
15.9.2011
Dopravná polícia v meste Čchia-nan v severočínskej provincii Che-pej zastavila minivan, lebo sa domnievala, že je preťažený. Keď sa však policajti dostali bližšie k vozidlu zostali šokovaní. Nielenže mali pravdu, no prekročenie kapacity automobilu bolo doslova rekordné. V minivane bolo natlačených až 66 detí, ktoré doprevádzali dvaja dospelí. Deti boli vo veku štyroch až piatich rokov. Majiteľ auta urobil dokonca v interiéry špeciálne úpravy. Vymenila zadné sedadlá za úzke lavičky. Vodič bol podľa čínskych médií potrestaný. Polícia musela zabezpečiť až 12 áut, aby všetky deti odviezla do bezpečia.
Komentáre:  0
Britské ministerstvo: V krajine máme tisíce rasistických škôlkarov
Britské ministerstvo: V krajine máme tisíce rasistických škôlkarov
15.9.2011
Učitelia na materských a základných školách vo Veľkej Británii majú nezvyčajnú a aj pomerne kontroverznú povinnosť. Ministerstvu školstva musia povinne oznamovať akékoľvek prejavy rasizmu alebo iných foriem intolerancie. Pravidlo sa vzťahuje na deti vo veku od troch rokov do jedenástich. V školskom roku 2009-2010 tak rezort evidoval až 34-tisíc "netolerantných detí a žiakov". V jednom zo záznamov sa napríklad píše o škôlkarovi obvineného z rasizmu za to, že svojho kamaráta nazval "brokolicovou hlavou". "Takéto pravidlá sú nevhodným zásahom do života detí a podkopávajú morálnu autoritu učiteľov, aby žiakov naučili schopnosť rozlišovať medzi dobrým a zlým," povedal z Adrian Hart z občianskeho združenia Manifesto Club.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Máte problémy s prejedaním sa? Kúpte si mačku
15.9.2011
Neovládateľná chuť do jedla sa pravidelne hlási o slovo v pokročilých večerných hodinách. Večerné prejedanie však môže spôsobiť to, že ľudia nemajú chuť jesť ráno a doobeda, čím sa spúšťa kolotoč denného hladovania a večerného vyjedania chladničky. Pre ľudí, ktorí majú takýto problém, ale aj pre tých, ktorí chcú jednoducho schudnúť, je tu prekvapujúce riešenie. Ako ukazuje toto video, pomôcť by mohla obyčajná mačka, ktorá sa dá vycvičiť tak, aby vám bránila dostať sa do chladničky. Priznávame, že táto metóda má určité nedostatky - ostatní členovia rodiny nemôžu vyhladovať a aj mačky potrebujú spať.
Komentáre:  0
Video: Zločinecký Houdini ušiel z policajného auta
14.9.2011
Dvadsaťšesťročného Quincyho Alexandra zatkla v júli polícia v okolí amerického mesta Detroit. Dôvodom bola nelegálna držba heroínu a ozbrojené napadnutie. Po zadržaní muža spútali a umiestnili na zadné sedadlo policajného auta. Tam sa mu však podaril kúsok, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani slávny maďarsko-americký kúzelník a eskapológ Harry Houdini. Aj s pomocou úst sa mu podarilo uvolniť si jedno z pút, následne si počkal na vhodnú príležitosť a z auta ušiel. Celý incident pritom zachytila bezpečnostná kamera vnútri vozidla. Zločinec sa však zo slobody príliš dlho netešil, muži zákona ho dolapili o tri hodiny neskôr.
Komentáre:  0
Vedci: Otcom výrazne klesá hladina testosterónu v krvi
Vedci: Otcom výrazne klesá hladina testosterónu v krvi
14.9.2011
Starostlivosť o potomkov má u mužov biologický základ. Po narodení dieťaťa klesne hladina testosterónu v krvi muža priemerne až o 34 percent. Tvrdí to nová štúdia amerických vedcov z Northwestern University v Evantsone v štáte Illinois. "Výchova ľudského potomka je taká náročná, že spolupráca je nevyhnutná, a naša štúdia dokazuje, že otcovia sú biologicky nastavení tak, aby pomáhali," povedal antropológ Christopher W. Kuzawa. Experti testovali krv viac ako 600 filipínskych bezdetných mužov, časť z nich sa neskôr stala oteckami, časť ostala bezdetná. Najvyšší úbytok testosterónu vedci zaznamenali u otcov, ktorí svoje deti kŕmili, prebaľovali či inak sa o ne fyzicky starali.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Manželský pár si omylom rezervoval hotel na nesprávnom kontinente
Manželský pár si omylom rezervoval hotel na nesprávnom kontinente
14.9.2011
Nie je Eastbourne ako Eastbourne. Rozdiel medzi britským letoviskom s týmto názvom a rovnako znejúcim mestečkom na Novom Zélande si do smrti zapamätá manželský pár z Juhoafrickej republiky. Michael a Sunette Adendorffovci si cez internet rezervovali miesta v hoteli Majestic na tzv. Kráľovskej promenáde. Mylne sa však domnievali, že tento rezort sa nachádza na Novom Zélande neďaleko Wellingtonu, kam sa aj spoločne vybrali. Mali totiž namierené na svetový šampionát v rugby. Po dlhšom hľadaní sa však od miestnych dozvedeli, že v mestečku nie je žiaden hotel s takým menom. Keďže boli okolité penzióny vypredané, predavačka z tamojšieho obchodu im preto ponúkla ubytovanie vo svojom byte.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: V Lige majstrov padol jeden z najrýchlejších gólov v histórii
14.9.2011
Futbalisti Barcelony nezvládli úlohu obhajcu trofeje, keď na úvod Ligy majstrov na domácej pôde s talianskym AC Miláno iba remizovali 2:2. Svetový futbalový svet však viac zaujal unikátny počin brazílskeho futbalistu Alexandre Patoa v službách talianskeho AC Miláno, ktorý Španielom dokázal streliť piaty najrýchlejší gól v histórii Ligy majstrov, a to len po odohraní 24 sekúnd stretnutia. Vôbec najrýchlejší gól v histórii najprestížnejšej klubovej súťaže na svete zaznamenal Holanďan Roy Makkaay vo farbách Bayernu Mníchov, ktorému v marci 2007 stačilo na strelenie gólu do siete Realu Madrid niečo vyše 10 sekúnd.
Komentáre:  0
Hokejista Višňovský sa v utorok oženil, za svedka mu údajne mal ísť Pavol Demitra
Hokejista Višňovský sa v utorok oženil, za svedka mu údajne mal ísť Pavol Demitra
14.9.2011
Tridsaťpäťročný slovenský hokejista a jeho o dva roky mladšia priateľka Katka si v utorok povedal svoje áno. Sobáš sa odohral v ranných hodinách na radnici v Bratislave. Informoval o tom portál cas.sk, podla ktorého do plánovania svadby zasiahla aj tragická smrť legendárneho hokejistu Pavla Demitru, ktorý minulú stredu zahynul pri páde lietadla v Rusku. Ten mal údajne ísť Višňovskému za svedka. So svojou manželkou má Višňovský už syna Maxiama Luka a v decembri očakávajú ďalší prírastok. Višňovský sa zúčastní štvrtkovej verejnej rozlúčky s Demitrom v Trenčíne, krátko po nej odlieta s rodinou do zámoria.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: V Japonsku majú najlepšiu fontánu na svete
14.9.2011
Na železničnej stanici Osaka Station City v juhojaponskom meste Osaka nainštalovali netradičnú fontánu, ktorá si medzi medzi miestnymi i cudzincami získala pomenovanie "vodná tlačiareň". Nie je žiadnym prekvapením, že tento umelý vodopád je v skutočnosti zložitý technický vynález. Fontána totiž dokáže vypúšťať vodu v presných počítačom určených intervaloch, čím prúdy vody vytvárajú pri svojom dopade rôzne obrazce. Zväčša sú to najrozličnejšie dekoratívne vzory, no vodopád dokáže napríklad cestujúcich informovať aj o presnom čase alebo názve stanice, na ktorej sa nachádzajú.
Komentáre:  1
Poľka zaškrtila manžela, ktorý nechal utratiť jej chorého kocúra
Poľka zaškrtila manžela, ktorý nechal utratiť jej chorého kocúra
14.9.2011
Šesťdesiatjedenročná žena z juhopoľského mesta Bielsko-Biala zavraždila svojho 80-ročného manžela kvôli sporom o ich domáce zvieratko. Poľský denník Fakt informuje o tom, že muž nechal smrteľne chorého kocúra bez súhlasu svojej manželky utratiť u veterinára. Poľka bola v tom čase v cudzine, po svojom návrate sa však rozzúrila natoľko, že svojho o takmer 20 rokov staršieho manžela zaškrtila vlastnými rukami. Polícii následne tvrdila, že muž zomrel prirodzenou cestou. Súdna pitva však ukázala, že jeho smrť bola spôsobená udusením. Tamojšia prokuratúra podala na ženu obžalobu, tej v prípade dokázania viny hrozí až doživotné väzenie.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Okoloidúci zodvihli horiace BMW, zachránili život motorkárovi
14.9.2011
Pri zrážke 21-ročného motocyklistu s luxusným BMW v americkom štáte Utah našťastie nikto neprišiel o život. Mladík bol po nehode v bezvedomí a uviazol pod automobilom, obe vozidlá pritom začali horieť. Život mu však zachránili okoloidúci, ktorí auto spoločne nadvihli a motorkára vytiahli. Následne bol muž letecky prepravený do neďalekej nemocnice. Je stále v kritickom stave, lekárom sa ho však podarilo stabilizovať. Utrpel mnohopočetné zlomeniny a popáleniny. Vodič auta vyviazol bez vážnejších zranení.
Komentáre:  1
USA: Premietnu Hitchcockov stratený film z roku 1923 ‎
USA: Premietnu Hitchcockov stratený film z roku 1923 
‎
14.9.2011
Slávny britský filmový režisér a inovátor v oblasti hororu a thrilleru sa v roku 1923 ako scenárista, asistent réžie, vedúci výpravy a strihač podieľal na tvorbe nemého filmu s názvom Biely tieň (The White Shadow). Snímka sa však stratila, no prednedávnom sa podarilo v novozélandskom filmovom archíve nájsť prvé tri kotúče filmu, ktoré opätovne premietnu 22. septembra v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills. Podľa organizátorov ide o atmosférickú melodrámu s Betty Compson v hlavnej júlohe sestier - dvojičiek. Snímka však nie je kompletná, pretože sa zachovali len prvé tri kotúče, ďalšia dochovaná kópia pravdepodobne neexistuje.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Vedci objavili "Superzem", môže na nej byť život
14.9.2011
Tímu astronómov sa podarilo objaviť 50 ďalších doteraz neznámych exoplanét. Jedna sa má podľa niech nachádzať na okraji tzv. obývateľnej zóny, čo znamená, že by na nej mohli byť vhodné podmienky na život. Konkrétne ide o planétu HD 85512 b s objemom približne 3,6-násobku Zeme. Jej prítomnosť v obývateľnej zóne znamená, že sa nachádza v úzkej oblasti v okolí svojej hviezdy, kde by sa na povrchu planéty mohla nachádzať voda v tekutom skupenstve. Ak by sa tento objav potvrdil, išlo by len o druhú známu exoplanétu, na ktorej by mohol existovať život.
Komentáre:  0
Video: V roku 2012 si budete môcť kúpiť "karavanočln"
13.9.2011
Nemecká firma Sealander začala so sériovou výrobou svojho rovnomenného produktu. Ide o hybridný dopravný prostriedok, ktorý je možné používať ako automobilový príves i ako malý čln. "Karavanočln" je dielom nemeckého dizajnéra Daniela Strauba, na trh by sa mal dostať v prvej polovici roka 2012 a stáť by mal okolo 15-tisíc eur. Podľa tvorcových slov je vynález určený hlavne pre plytké a pomalé vody jazier. Zariadenie je vyrobené z plastov a sklolaminátu a má vlastný motor, ktorý je určený pre pohyb vo vode. Rozmery sú 389 cm na dĺžku, 160 cm na šírku a 185 cm na výšku.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Čína: Zadržali skupinu, ktorá vyrábala kuchynský olej z odpadu
Čína: Zadržali skupinu, ktorá vyrábala kuchynský olej z odpadu
13.9.2011
Čínske úrady zatkli 32 osôb, ktorí predávali použitý olej a vydávali ho za čerstvý olej na varenie. Polícia pri razii zhabala vyše 100 ton oleja, ktorý vznikol prevažne z použitých olejov odkúpených za nízke ceny ako odpad z reštaurácií. Skupina olej vykupovala pod zámienkou, že z neho bude vyrábať biopalivo. Zločinecká organizácia pôsobila až v 14 čínskych provinciách, policajné vyšetrovanie trvalo štyri mesiace. Čína v ostatných rokoch zaznamenala viacero škandálov ohrozujúcich potravinovú bezpečnosť krajiny. Najznámejším bol prípad mlieka kontaminovaného priemyselnou chemikáliou melamín v roku 2008.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Holandsko: Beznohý invalid pašoval kokaín vo vozíčku
Holandsko: Beznohý invalid pašoval kokaín vo vozíčku
13.9.2011
Tridsaťštyriročnému invalidnému mužovi pôvodom z Dominikánskej republiky sa zjavne nepodarilo vzbudiť u holandských colníkov ľútosť, ktorá by im zabránila vykonať pravidelnú kontrolu cestujúceho. Pracovníkom na amsterdamskom letisku Schiphol sa totiž podarilo nájsť v invalidnom vozíčku úkryt s nelegálnym nákladom. Muž s obomi amputovanými nohami skrýval v dutých oceľových rúrkach svojho vozíčka kokaín. O incidente informoval holandský spravodajský portál DutchNews.nl, neupresnil však, ako sa letiskových colníkom podarilo ilegálnu látku vystopovať, či to bolo s pomocou stopovacích psov alebo bežných detekčných prístrojov.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Jaroslavľ nebol prvou leteckou katastrofou československého hokeja
Jaroslavľ nebol prvou leteckou katastrofou československého hokeja
13.9.2011
Prvý slovenský hokejista s titulom majstra sveta, útočník Ladislav Troják (na obr.), zahynul pri leteckom nešťastí 8. novembra 1948, keď sa dvojmotorový stroj Beechcraft 18 zrútil nad kanálom La Manche. Pri nehode zahynuli aj ďalší piati českí hokejisti, útočník Karel Stibor, obrancovia Zdeněk Švarc, Vilibald Šťovík, Miloslav Pokorný a brankár Zdeněk Jarkovský. Všetci leteli na zápas do Londýna. Pravdepodobnou príčinou nehody bolo zlé počasie. Pátracia akcia sa rozbehla hneď po tom, čo lietadlo nepristálo v určenom čase v Londýne a žiadne z okolitých letísk nepotvrdilo prípadné pristátie. Ani po piatich dňoch sa však nepodarilo objaviť vrak lietadla čí pozostatky tiel.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Škoda odhalila svoju cestu. Ukázala nový koncept
13.9.2011
Na medzinárodnom autosalóne v nemeckom Frankfurte predstavila česká automobilka Škoda dizajnový koncept MissionL. "Veľmi presne ukazuje, kadiaľ sa bude uberať cesta našej značky," povedal predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Winfried Vahland. Prototyp je dlhý 4,5 metra. Má výrazné 18-palcové zliatinové kolesá. Smerové svetlá a svetlá pre denné svietenie sú umiestnené do tenkej linky v spodnej časti hlavných svetlometov. Koncept má byť veľmi blízky podobe šiestej modelovej rady, ktorá by sa na trh mala dostať v roku 2012. Jej názov ešte oficiálne nezverejnili, špekuluje sa o oprášení mena Popular.
Komentáre:  0
Amazon si chce vybudovať vlastnú knižnicu
Amazon si chce vybudovať vlastnú knižnicu
13.9.2011
Celosvetový internetový predajca Amazon.com rokuje podľa denníka denník The Wall Street Journal s vydavateľmi o spustení služby digitálnej knižnice pre tablety a iné elektronické knihy. Užívateľ by tak získal prístup k vybraným knižným titulom za paušálny poplatok. Po novom by sa tak dali knihy aj zapožičať. Viacerí nemenovaní riaditelia vydavateľstiev sa však podľa denníka vyjadrili, že nápadom nie sú nadšení. Obávajú sa zníženia hodnoty kníh. Podľa analytikov by mohla byť obojstranne zaujímavá len v prípade, že by sa Amazon rozhodol obmedziť množstvo titulov v obehu v rámci predplatného.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Tento film dosiahol najhorší otvárací víkend v histórii
13.9.2011
Počuli ste o novom hororovom filme Creature (Príšera). No, nie ste jediný. Nízkorozpočtovej snímke od režiséra Freda Andrewsa sa totiž podarilo prekonať nelichotivý rekord. Hoci bol film premietaný vo viac ako 1 500 kinách po celých Spojených štátoch, počas úvodného víkendu si ho do sál prišli v priemere pozrieť len šiesti ľudia. Ide tak o vôbec najhoršie otvorenie pre celonárodne zverejnený film. Produkcia sa rozhodla, že film nebude propagovať takmer žiadnou platenou reklamou, podľa producenta Sidneyho J. Sheinberga išlo čiastočne o experiment. Filmový kritici film ohodnotili zväčša negatívne.
Komentáre:  0
Najkrajšou ženou vo vesmíre sa stala Angolčanka
Najkrajšou ženou vo vesmíre sa stala Angolčanka
13.9.2011
Víťazkou súťaže Miss Universe v brazílskom Sao Paule, a teda aj "najkrajšou ženou vesmíru", sa v noci nadnes stala Miss Angola Leila Lopesová. Dvadsaťpäťročná študentka ekonómie z mesta Benguela porotcov údajne očarila nielen svojou krásou, ale aj intelektom. O titul celkovo bojovalo 89 krások z celého sveta vrátane slovenskej zástupkyne Dagmar Kolesárovej, ktorá sa však do finále neprebojovala. Do záverečnej pätice sa popri Lopesovej dostali aj jej kolegyne z Brazílie, Číny, Filipín a Ukrajiny. Ukrajinka Olesja Štefánková sa stala prvou vicemiss a na treťom mieste skončila Priscila Machadová z Brazílie.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Djokovič zdolal vo finále US Open Rafaela Nadala
13.9.2011
Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič zvíťazil v pondelňajšom finále dvojhry mužov na záverečnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku. Srbský tenista porazil obhajcu titulu Španiela Rafaela Nadala za 250 minút 6:2, 6:4, 6:7 (3), 6:1. Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu Djokovič tak získal svoju štvrtú významnú trofej po Australian Open 2008 a 2011 a Wimbledone 2011. "Je to neuveriteľný pocit vyhrať prvýkrát US Open. Prežívam fantastický rok a mám obrovskú radosť. Hrať vo finále proti Rafovi Nadalovi je pre mňa vždy veľká výzva. Dúfam, že odohráme spolu ešte veľa podobných zápasov," povedal Djokovič.
Komentáre:  0
Zatúlaný tučniak Happy Feat sa "stratil"
Zatúlaný tučniak Happy Feat sa
12.9.2011
Tučniak, ktorý zablúdil a koncom júna skončil na pláži na Novom Zélande, je nezvestný. Vedci so zvieraťom, ktoré podľa animovaného filmu dostalo meno Happy Feat, stratili kontakt. Experti totiž nemôžu zachytiť signál z elektronického zariadenia na jeho tele, pomocou ktorého chceli sledovať návrat tučniaka do Antarktídy po tom, čo ho pred dvoma týždňami vypustili do oceánu približne 600 kilometrov južne od Južného ostrova Nového Zélandu. Podľa Kevina Laya zo spoločnosti Sirtrack nie je pravda, že Happy Feat skončil v žalúdku žraloka či iného predátora. S najväčšou pravdepodobnosťou zariadenie odpadlo. "Dúfali sme, že vydrí aspoň 5 alebo 6 mesiacov," povedal Lay.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Režisér Vorlíček sa po 40 rokoch pokúsi zopakovať úspech Saxány
12.9.2011
Spomínate si na zaklínadlo "xidravoplex vebete mexambo pex". Od 15. septembra sa v slovenských i českých kinách bude premietať voľné pokračovanie kultového filmu Dívka na koštěti z roku 1971. Nová snímka od režiséra Václava Vorlíčka má názov Saxána a Lexikón kúziel. Prvú (hranú) časť filmu nakrútili už v jeseni 2007, potom vyrábali časť, v ktorej dominuje počítačová grafika. Scenár podľa tvorcov nadväzuje na príbeh minulého filmu. Hlavnou hrdinkou je malá Saxána, dcéra bývalej žiačky čarodejníckej školy, ktorá sa pred rokmi dostala do reálneho sveta a vzala si Honzu.
Komentáre:  0
US Open: Porazenej Williamsovej hrozí vysoká pokuta
12.9.2011
Incident počas nedeľňajšieho finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku môže vyjsť porazenú americkú tenistku Serene Williamsovú poriadne draho. Za kontroverznú situáciu a hádku s rozhodkyňou v druhom sete duelu proti Austrálčanke Samanthe Stosurovej jej hrozí pokuta až do výšky 175 000 dolárov. Williamsová počas úderu vykríkla "c´mon" ešte predtým, ako mala Stosurová šancu zasiahnuť loptičku. Mladšia zo sestier Williamsových sa následne pohádala s rozhodkyňou. ktorá jej odňala bod a nenechala fiftín opakovať.
Komentáre:  0
Nielen českým hubárom pomôže nová aplikácia iHoubař
12.9.2011
Tento rok hubárom na Slovensku príliš nepraje. Môže za to suché a teplé leto. Podľa niektorých odborníkov sa sezóna možno rozbehne v októbri. Hubárom by vtedy mohla pomôcť aj nová česká aplikácia pre iPhone, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s mykológmi. Hlavnou výhodou aplikácie je atlas húb. Každý užívateľ teda môže porovnať nájdenú hubu s detailnou fotografiou a presným popisom ešte v lese. Doma je možné aplikáciu využiť ako kuchársku knihu s originálnymi receptami popredného českého mykológa Jiřího Baiera. Aplikácia stojí tri doláre.
Komentáre:  0
Kompaktná práčka zo Slovenska vyhrala prestížnu dizajnérsku súťaž
12.9.2011
Študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (VŠVU) Adrian Mankovecký sa stal víťazom 9. ročníka medzinárodnej dizajnérskej súťaže Electrolux Design Lab. Cenu získal jeho koncept prenosnej kompaktnej práčky (Portable Spot Cleaner). Tá je určená pre dovolenkárov alebo ľudí, čo veľa cestujú. Má štyri predvolené programy a čistí pomocou kombinácie pary a záporných iónov. Mankovecký sa presadil v konkurencii 1 300 prác z celého sveta. Okrem najvyššieho uznania si z londýnskeho finále odniesol aj výhru 5 000 eur a polročnú stáž v jednom z dizajnových centier Electroluxu.
Komentáre:  0
Video: Kambodžský chlapec pije mlieko priamo z vemena
12.9.2011
Dva a pol ročný chlapec Tha Sophat z Kambodži ostal vo svojej malej dedine žiť so svojím starým otcom. Jeho rodičia ho totiž v júli opustili a odišli si hľadať prácu do susedného Thajska. Malý Tha vtedy začal cucať mlieko priamo z cecka kravského vemena. Starý otec dieťa spočiatku vyhrešil a odtiahol ho preč, no neskôr ustúpil a teraz chodí Tha ku krave až dvakrát denne. Chlapec sa údajne inšpiroval teliatkami, keď ich videl ako to robia oni. Starí rodičia sa pre tamojšie médiá vyjadrili, že majú strach o Thaove zdravie, ak bude v tejto činnosti pokračovať.
Komentáre:  0
Nechajte si na počkanie zistiť svoju krvnú skupinu
Nechajte si na počkanie zistiť svoju krvnú skupinu
12.9.2011
V dňoch 10. až 25. septembra 2011 sa v trinástich slovenských mestách uskutočnia podujatia Slovenského Červeného kríža (SČK) a zdravotnej poisťovne Dôvera, na ktorých si záujemcovia budú môcť nechať bezplatne zistiť svoju krvnú skupinu. Organizátori projektu Moja krvná skupina, ktorý vďaka sociálnej sieti Facebook pomáha zachraňovať životy, sa tak rozhodli ešte viac podporiť darcovstvo krvi. "Z reakcií mnohých ľudí vieme, že nepoznajú svoju krvnú skupinu. Preto im chceme umožniť, získať túto cennú informáciu rýchlo a ľahko," uviedla manažérka projektu Monika Laciková. Najbližšie sa bude krv zisťovať 15. septembra v Trnave a v Michalovciach.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk