AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Sto rokov londýnskej módy za sto sekúnd
1.9.2011
História módy je pravdepodobne taká stará ako história odevu, pričom postupom času sa tempo príchodu a odchodu trendov čoraz zrýchľovalo. Tiež sa zvykne hovoriť, že dnešná móda je iba recykláciou všetkého, čo tu už raz bolo. Obe tieto tvrdenia si môžete overiť v tomto 100-sekundovom klipe, ktorý bol pripravený pri príležitosti otvorenia obchodného centra Westfield Stratford City Shopping Center v britskej metropole. S predajnou plochou 177-tisíc metrov štvorcových má ísť o najväčší mestský obchodný dom v Európe. Značnú časť budú tvoriť predajne odevov, aj preto sa v rámci kampane rozhodli natočiť video, ktoré zachytáva sto rokov londýnskej módy - od roku 1911 do roku 2011.
Komentáre:  0
Na pracovnom trhu sú najúspešnejší Mariánovia
Na pracovnom trhu sú najúspešnejší Mariánovia
1.9.2011
Z vyše 220-tisíc životopisov, ktoré uchádzači zverejnili na pracovnom portáli Profesia.sk, vyplýva, že spomedzi všetkých mužských krstných mien zamestnávateľov najviac zaujal v poslednom roku a pol Marián. Najúspešnejším krstným ženským menom bola zase Ildikó. "Keď sme sa pozreli na úspešnosť mien na pracovnom trhu, vyšlo nám, že úspešnejší ako Petrovia sú Mariánovia a úspešnejšie ako Zuzany sú ženy s menom Ildikó," uviedla pre portál tvnoviny.sk Lucia Burianová zo spoločnosti Profesia. Dodala, že ak firmy hľadali ľudí na miesto top manažérov, najčastejšie prezreté meno bolo Branislav.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Mladí Indovia predviedli "vlakovú akrobaciu"
1.9.2011
V druhej najľudnatejšej krajine sveta sú vlaky najrozšírenejším spôsobom hromadnej dopravy. Bezpečnostné opatrenia sú však stále na relatívne nízkej úrovni, čoho dôkazom je aj toto video, ktoré zachytáva nebezpečné "akrobatické" kúsky dvoch mladých Indov na trati v Bombaji. Tínedžeri naskočili na idúci vlak, šmýkali sa po nástupišti, tesne sa vyhýbali traťovým stĺpom, či dokonca "bežali" na nízkom múriku. Miestne úrady po zhliadnutí videa vyzvali mladíkov, aby so svojimi kaskadérskymi kúskami prestali ešte predtým, než si niekto ublíži alebo sa dokonca zabije.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Švajčiarsky politik žiada referendum o zákaze PowerPointu
Švajčiarsky politik žiada referendum o zákaze PowerPointu
1.9.2011
Vo Švajčiarsku vznikol nový politický subjekt - Strana proti PowerPointu (Anti-PowerPoint Party). Strana pod vedením Matthiasa Poehma bojuje za omedzenie používania tohto prezentačného počítačového programu vo firmách, na kongresoch, v školách či na univerzitách. Podľa Poehma totiž práca na prezentáciách oberá zamestnancov o príliš veľa času, obmedzením používania by sa údajne mohli ušetriť miliardy eur. Podľa vlastných slov nechcú PowerPoint zakázať, chcú, aby nebolo možné nikoho nútiť používať tento program. Ak Poehm získa desaťtisíc podpisov, jeho strana môže spustiť predvolebnú kampaň. Či sa k to podarí je ale otázne, strana zatiaľ nazbierala tristo podpisov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vedci: Opaľovacie krémy nahradia tabletky
Vedci: Opaľovacie krémy nahradia tabletky
1.9.2011
Tím britských vedcov z King's College London tvrdí, že do piatich rokov sa im podarí vyvinúť tabletky, ktoré by dokázali ochrániť ľudskú pokožku a oči pred škodlivým ultrafialovým žiarením rovnako efektívne ako opaľovacie krémy. K dosiahnutie tohto cieľa im má dopomôcť odhalenie genetických a biochemických procesov koralov a niektorých rias v tropických oblastiach. Tieto organizmy totiž majú prirodzenú ochranu pred slnkom. Tím pod vedením Paula Longa najprv skopíruje genetický kód, ktorý koral používa na vytváranie ochranných látok a v laboratóriu ho vložia do baktérie. Tá im vďaka svojej schopnosti rýchlo sa reprodukovať umožní vyrobiť veľké množstvo účinnej látky.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Ako z filmu 127 hodín: Drevorubač si odrezal prsty vreckovým nožíkom
Ako z filmu 127 hodín: Drevorubač si odrezal prsty vreckovým nožíkom
1.9.2011
V americkom štáte Colorado sa odohral dramatický incident, ktorý pripomína skutočný príbeh Arona Ralstona z roku 2003 stvárnený aj vo filme 127 hodín. Keď vtedy balvan privalil na odľahlom mieste Ralstonovu ruku, po niekoľkých dňoch sa rozhodol, že si ju s vreckovým nožíkom sám amputuje. Niečo podobné sa prihodilo drevorubačovi Jonovi Huttovi. Po tom, ako jeho pravú nohu uväznil stroj na ťažbu dreva, snažil sa asi pol hodinu volať o pomoc. Bál sa, že to bude trvať celé hodiny, kým ho nájdu a mohol by umrieť. Aby sa vyslobodil, rozhodol sa odrezať si všetky prsty na pravej nohe. K incidentu došlo ešte 19. augusta, 61-ročný drevorubač neutrpel žiadne ďalšie zranenia.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Každý siedmy český vojak je obézny, musia chudnúť
Každý siedmy český vojak je obézny, musia chudnúť
1.9.2011
Až polovica z 22-tisícového českého armádneho zboru trpí nadváhou, pričom každý siedmy vojak alebo vojačka má silnú obezitu. V stredu o tom informoval český spravodajský server lidovky.cz. Posádkoví lekári majú preto dotknutým vojakom v priebehu pol roka naordinovať diétu a k novému jedálničku navyše aj lieky na chudnutie. Tento zámer sa však nevyhol kritike viacerých odborníkov, ktorí viac ako lieky preferujú fyzickú aktivitu. "Okrem toho, že pohyb je ďaleko prirodzenejší a zdravší než pchať do ľudí chémiu a podväzovať im žalúdky, vyšlo by to armádu oveľa lacnejšie," myslí si lekár z českej Univerzity obrany.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Ľudia si nedali povedať ani v auguste
31.8.2011
Múdry sa učí z chýb cudzích a len hlupák z vlastných, hovorí známe príslovie, ktoré pravdepodobne inšpirovalo užívateľa s pseudonymom twisternederland7, aby na svojom YouTube kanáli opäť pripravil kompiláciu tých škodoradostných i bolestivých videí, ktoré boli zverejnené na portáli YouTube. V tomto videu si tak môžete pozrieť "tie najlepšie" pády, nehody či havárie, ktoré sa udiali za mesiac august. Niektoré kúsky sú dôsledkom nešťastnej náhody, iné sú naozajstnou prezentáciou ľudskej nerozvážnosti či hlúposti.
Komentáre:  0
Video: Aj tento rok vypukla v Španielsku paradajková vojna
31.8.2011
Pouličnej bitky Tomatina sa dnes v španielskom mestečku Buňol zúčastnilo asi 40-tisíc ľudí. Účastníci akcie sa ohadzovali zrelými paradajkami, ktorými ich zásobovalo päť plne naložených nákladných áut. Mesto preto zriadilo dočasné sprchy a otvorilo požiarne hydranty, aby sa účastníci po skončení mohli osprchovať. Ulice mestečka a zasiahnuté múry spláchli hadicami ihneď po skončení bitky. Akcia má svoje korene v boji o jedlo medzi deťmi v roku 1945. Za Francovej diktatúry bola do roku 1959 zakázaná. Podujatie bolo opätovne obnovené až v roku 1980, keď nad ním prevzalo záštitu samotné mesto.
Komentáre:  0
Pre výtržnosti odsúdili v Británii aj 11-ročného chlapca
Pre výtržnosti odsúdili v Británii aj 11-ročného chlapca
31.8.2011
Najmladším odsúdeným, ktorý sa mal zúčastniť nedávnych nepokojov v Londýne a iných anglických mestách, je podľa britskej televízie BBC len jedenásťročný chlapec. Ten mal odcudziť kôš na odpadky, za čo ho súd poslal na 18 mesiacov do nápravného zariadenia pre mladistvých. Chlapca usvedčili zábery z bezpečnostnej kamery. "Ide podľa mňa o veľmi vážny trestný čin. Keby ste boli trochu starší, išli by ste do väzenia. Musíte veľmi jasne pochopiť, že sa nevyhnete trestu za podobné zločiny," povedal chlapcovi po vynesení rozsudku sudca John Woollard. Počas nepokojov bolo zatknutých viac ako 1 800 ľudí, zhruba 20 percent z nich je mladších ako 18 rokov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Bulhar chcel do mužského tenisu zaviesť novú tradíciu
31.8.2011
Víťazom zápasu na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku medzi Bulharom Grigorim Dimitrovom a Francúzom Gaëlom Monfilsom sa po trojsetovej výhre stal hráč krajiny "galského kohúta". Porazený Dimitrov však počas záverečnej gratulácie neprejavil ani len najmenší náznak nespokojnosti s výsledkom stretnutia. Francúzskemu súperovi totiž dal priateľský bozk, ktorý je dlhodobou tradíciou v ženskom tenise. Zmätený Monfils Bulharov zámer spočiatku pravdepodobne nepochopil a prvému bozku sa vyhol, potom však už začal spolupracovať.
Komentáre:  0
Do konca 21. storočia bude žiť v Nigérii trištvrte miliardy ľudí
Do konca 21. storočia bude žiť v Nigérii trištvrte miliardy ľudí
31.8.2011
Do konca tohto roka by svetová populácia mala dosiahnuť 7 miliárd obyvateľov, čo predstavuje presne o miliardu viac ako v roku 1999. Podľa Organizácie spojených národov sa dieťa s poradovým číslom 7 000 000 000 narodí 31. októbra. Obyvatelia budú pribúdať najmä v rozvojových krajinách Ázie a Afriky a očakáva sa, že najľudnatejšou krajinou sveta sa stane India, ktorá tak preberie prvenstvo od Číny. Ešte prudší nárast obyvateľov ako v Indii odborníci očakávajú v Nigérii, najľudnatejšej africkej krajine. Dnes má 156 miliónov obyvateľov, no okolo roku 2050 by ich už mohlo byť 390 až 400 miliónov a koncom 21. storočia trištvrte miliardy.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Grécke letisko museli uzatvoriť, ochorel hasič
Grécke letisko museli uzatvoriť, ochorel hasič
31.8.2011
Náhle ochorenie jediného službukonajúceho hasiča na letisku na menšom gréckom ostrove Milos spôsobila, že všetky lety museli byť v utorok zrušené. Hasič totiž musel vyhľadať lekára práve vtedy, keď bol jeho jediný kolega na dovolenke. Prevádzku na letisku, ktorú tak prerušili z bezpečnostných dôvodov, obnovia okamžite po tom, čo na ostrov dorazí iný hasič, o ktorého vyslaní už informoval hovorca úradu pre civilnú leteckú dopravu. Na ostrove Milos v súostroví Kyklady na juhozápade Egejského mora žije približne 5 000 obyvateľov, v lete sa tam však zdržiava niekoľko tisíc turistov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Štvorročnému chlapcovi hrozí kvôli hraniu mastná pokuta
Štvorročnému chlapcovi hrozí kvôli hraniu mastná pokuta
31.8.2011
Rodičia 4-ročného Alfieho Lansdella z Veľkej Británie dostali minulý týždeň od obecného úradu posledné upozornenie na to, že im hrozí pokuta vo výške do 5-tisíc libier (zhruba 5,7 tisíc eur). Dôvodom pre peňažný trest má byť skutočnosť, že sa ich syn na dvore hrá príliš hlasno. "Alfie môže byť hlučný a divoký, stále je to ale normálne 4-ročné dieťa, ktoré sa hrá na záhrade. Veď sú predsa prázdniny. Deti potrebujú byť vonku. To ho mám snáď umlčať a zavrieť do izby?" uviedol pre denník The Daily Telegraph Alfieho otec. Nie je jasné, kto sa na chlapca sťažoval, no mnohí susedia dotknutej rodiny sú týmto varovaním šokovaní a rodičom vyslovili svoju podporu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Aj vy sa budete môcť tento víkend v Bratislave "vykrojiť z davu"
Aj vy sa budete môcť tento víkend v Bratislave
31.8.2011
Od 2. do 4. septembra ožije pešia zóna bratislavského Starého Mesta folklórom. Bude sa tu konať 21. ročník festivalu ľudovej umeleckej tvorby Dni majstrov ÚĽUV. Podľa organizátorov je jedným z cieľov podujatia priblížiť ľudové umenie ľuďom 21. storočia. Počas troch dní sa v hlavnom meste predstaví viac ako 250 remeselníkov a stovky ľudových umelcov, medzi napríklad nimi aj súbory SĽUK a Technik. Tento rok láka festival návštevníkov na nápadité reklamné vizuály. Pri slogane "vyKroj sa z davu" stavili organizátori na hru so slovom kroj. "Vykrojiť sa z davu dnešného uponáhľaného času, keď sa všetci ženieme, ponáhľame, to znamená, aby sa ľudia zastavili, zamysleli sa," uviedol dramaturg festivalu Pavol Pitoňák.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Lovci chýb už dostali od Facebooku tisíce dolárov
Lovci chýb už dostali od Facebooku tisíce dolárov
30.8.2011
Len pred tromi týždňami Facebook oznámil, že bude udeľovať peňažné odmeny ľuďom, ktorí v bezpečnostnom systéme stránky nájdu chyby. Najväčšia sociálna sieť stihla za túto krátku dobu vyplatiť viac ako 40-tisíc dolárov (takmer 28-tisíc eur). Minimálnu odmenu programu predstavovala čiastka 500 dolárov, maximálnu desaťnásobok tejto sumy. Z dobrovoľníkov, ktorí pomohli identifikovať problémy, napríklad dostal jeden až 7 000 dolárov za ohlásenie šiestich rôznych chýb. Iný expert dostal 5 000 dolárov za jedinú. "Spolupracujeme s množstvom bezpečnostných expertov, avšak vďaka tomuto programu sme sa dostali do kontaktu s úplne novými ľuďmi zo 16 krajín sveta od Turecka až po Poľsko," napísal v blogu vedúci pracovník bezpečnosti Facebooku, Joe Sullivan.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: V takejto zápche by chcel "uviaznuť" asi každý vodič
30.8.2011
O netradičnú zápchu sa v pondelok postaral holandský vodič dodávky, ktorému sa počas jazdy otvorili zadné dvere a na vozovku z nich vyletelo množstvo eurobankoviek. K incidentu došlo na diaľnici A2, blízko mesta Elsloo v juhoholandskej provincii Limburg. Holandská televízia NOS odvysielala zábery mnohých vodičov a spolujazdcov, ktorí sa snažili bankovky v hodnote 10, 20 a 50 eur pozbierať. Niektorí ľudia neskôr peniaze vrátili do rúk polície, iní radšej rýchlo odišli z miesta incidentu. Privolanej policajnej hliadke trvalo vyše hodinu, než situáciu upokojila a prinútila zvedavcov nasadnúť do svojich áut. Polícia odmietla zverejniť presnú sumu zmiznutých peňazí.
Komentáre:  0
Video: Vladimir Putin riadi len veľké veci
30.8.2011
Ruský premiér Vladimir Putin opäť nezostal nič dlžný svojmu imidžu "silného muža". Na pondelkové stretnutie motorkárov v ruskom prístavnom meste Novorosijsk totiž prišiel na mohutnej trojkolke Harley Davidson. Cieľom tohtoročného podujatia bolo tiež pripomenutie si výročia oslobodenia mesta počas druhej svetovej vojny. "História je zaujímavo prepletená, pretože práve s motorkami boli mnohé deti z vášho mesta odvezené do bezpečia pred nacistami," vyhlásil Putin počas svojho krátkeho príhovoru. Na novinársku otázku, či Putin má oprávnenie šoférovať motocykle, hovorca Kremľa odpovedal, že "z času na čas premiér jazdí na motocykloch i trojkolkách".
Komentáre:  1
Zjazdári: Nové pravidlá vrátia šport o dvadsať rokov dozadu
Zjazdári: Nové pravidlá vrátia šport o dvadsať rokov dozadu
30.8.2011
Poprední alpskí lyžiari v pondelok zverejnili protestný list, v ktorom vyjadrujú svoj nesúhlas s novými pravidlami Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). Nové podmienky pre povinnú výstroj majú podľa FIS zvýšiť bezpečnosť športovcov, asi 180 zjazdárov sa však domnieva, že tento krok vráti šport o desiatky rokov dozadu. Najväčším problémom môže byť podľa nich zmena ťažiska a umiestnenia viazania na lyžiach, ktorá môže v obrovskom slalome viesť podľa zjazdárov k mnohým vážnym zraneniam. "Športovci s väčšími topánkami budú mať citeľnú nevýhodu. Je tu veľké riziko fatálnych pádov. Je tiež prekvapujúce, že športovcov sa nikto nespýtal na ich názor," uvádza sa v liste, ktorý podpísali aj úradujúci víťazi Svetového pohára Ivica Kostelič a Marie Rieschová.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Vedci: Ľudia, ktorí poznajú pointu, si príbeh užijú oveľa viac
Vedci: Ľudia, ktorí poznajú pointu, si príbeh užijú oveľa viac
30.8.2011
Z výsledkov novej štúdie tímu amerických psychológov z Kalifornskej univerzity v San Diegu vyplýva, že priemerný čitateľ si užije príbeh oveľa viac, ak už vopred pozná jeho pointu. Výskum prebiehal nasledovne: Dvanásť krátkych príbehov od autorov, ako napríklad Agatha Christie, Roald Dahl a John Updike boli rozdané čitateľom. Niektoré vo svojej originálnej podobe a niektoré upravené tak, aby čitatelia už na od začiatku vedeli pointu príbehu. Každý príbeh pritom čítalo minimálne 30 ľudí. "Subjekty výrazne preferovali verzie s prezradenou pointou. Čitateľom rozhodne nevadilo, keď vedeli vopred, že Poirot odhalí obeť pokusu o vraždu ako skutočného páchateľa. V skutočnosti im to dokonca pomohlo užiť si príbeh ešte viac," uvádza sa v štúdii.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Jobsov biologický otec túži stretnúť sa so synom, sýrska hrdosť mu však nedovolí ozvať sa ako prvý
Jobsov biologický otec túži stretnúť sa so synom, sýrska hrdosť mu však nedovolí ozvať sa ako prvý
30.8.2011
Bývalý šéf technologického gigantu Steve Jobs sa narodil v roku 1955 Američanke Joanne Schiebleovej a sýrskemu imigrantovi Abdulfattahovi Jandaliovi. Týždeň po narodení bol však Steve poskytnutý na adopciu a adoptovaný manželmi Jobsovcami z Kalifornie. Abdulfattah sa len pred niekoľkými rokmi dozvedel, že miliardár Jobs je syn, ktorého sa vzdal pred vyše 50 rokmi. Teraz sa so svojím chorým synom túži stretnúť. Hoci mu poslal pár emailov, nedovolí si mu zatelefonovať alebo ho navštíviť. "Musí to urobiť Steve, moja sýrska hrdosť nechce, aby si myslel, že idem po jeho bohatstve," priznal sa Abdulfattah, ktorý tvrdí, že sa vtedy Steva nechceli vzdať. Jobsova biologická matka to však nakoniec urobila preto, lebo jej otec zakázal svadbu so Sýrčanom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Ekologické Škody Octavie budú do 40 km/h vrčať
Ekologické Škody Octavie budú do 40 km/h vrčať
30.8.2011
Automobilka Škoda zahájila výrobu desiatich testovacích vozidiel - Octavia Green E Line - s výlučne elektrickým pohonom. Autá budú dokončené na jeseň. Vodiči ich na cestách rozoznajú podľa špeciálnych nálepiek a nového bezpečnostného prvku - zvukového generátoru, ktorý do rýchlosti 40 kilometrov za hodinu simuluje zvuk motora. Elektrickú energiu čerpá Octavia Green E Line z lithium-iontového akumulátora s dojazdom 150 kilometrov. "Naším cieľom do budúcnosti je mobilita bez emisií. Myslím, že práve elektromobily sú odpoveďou na neustále prísnejšie emisné limity a potrebu trvalo udržateľné rozvoja automobilového priemyslu," uviedol Eckhard Scholz, člen predstavenstva Škoda Auto zodpovedný za technický vývoj.
Médiá: 3
Komentáre:
0
USA: V Bostone zatkli strýka Baracka Obamu
USA: V Bostone zatkli strýka Baracka Obamu
30.8.2011
Polícia amerického štátu Massachusetts včera oznámila, že 24. augusta zatkla v Bostone 67-ročného Onyangu Obamu. Muža, ktorý je strýkom amerického prezidenta Baracka Obamu, zadržali kvôli jazde pod vplyvom alkoholu. Onyango so svojím SUV nezastavil pri východe z vedľajšej cesty označenom značkou "Stop" a takmer spôsobil zrážku s iným autom, oznámila polícia. "Myslím, že zavolám do Bieleho domu," takto mal reagovať Onyango na otázku policajtov, či si chce zatelefonovať. Onyango Obama je z Kene a je nevlastným bratom prezidentovho otca. Biely dom sa k incidentu zatiaľ nevyjadril.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Čechovi sa na majstrovstvách sveta zlomila žrď
30.8.2011
Český atlét Jan Kudlička skončil vo finále súťaže skoku o žrdi na svetovom šampionáte v Južnej Kórei deviaty, keď prekonal výšku 565 centimetrov. V lepšom výkone mu zabránili zranenia, ktoré spôsobila zlomená tyč pri pokuse o zdolanie 575 centimetrov. Kudlička však mal šťastie, že nekontrolovaný pád skončil na doskočisku, a že ho tyč udrela "len" do rebier. Čech je jedným z mála žrdkárov, ktorý používajú karbónové žrde. Tie sú síce ľahšie ako tradičné sklolaminátové, ale zato krehkejšie. Podobnú karbónovú žrď zlomil v tých istých pretekoch i Rus Dmitrij Starodubcev.
Komentáre:  0
Dvoch mladíkov zatkli pre "nedostatok zdravého rozumu"
30.8.2011
Dvaja muži z amerického mesta Filadelfia boli v nedeľu dopoludnia zatknutí za "nedostatok zdravého rozumu". Tohto skutku sa mali dopustiť tým, že v štvrti Manayunk splavovali zatopené ulice na nafukovacom člne. Polícia mladíkov zadržala krátko po tom, čo ich v priamom prenose vyspovedal reportér lokálnej televízie, ktorý nakrúcal reportáž o následkoch hurikánu Irene. "Mysleli sme, že to bude zábava," povedal jeden z nich. Proti mužom však nakoniec nebolo vznesené žiadne obvinenie, nedostali ani pokutu. Krátke zadržanie má podľa úradov slúžiť ako varovanie pre miestnych obyvateľov, že situácia je vážna.
Komentáre:  1
Tučniak, ktorý omylom doplával na Nový Zéland, sa vracia domov
29.8.2011
Tučniak obrovský, ktorý nechtiac doplával na novozélandskú pláž 3 200 kilometrov od jeho domova vo vodách Antarktídy, sa dnes na palube lode Tangaroa vydal na cestu domov. Cestuje v špeciálne navrhnutej debne, ktorá mu má počas plavby zaistiť potrebný chlad. Do mora ho plánujú vypustiť asi o štyri dni, približne 630 kilometrov od Nového Zélandu. V zoologickej záhrade muselo zviera podstúpiť operáciu žalúdka, ktorý bol plný piesku, keďže si ho zviera pomýlilo so snehom. Veterinárka priznala, že budúcnosť mladého tučniaka je neistá, môže ho zjesť veľryba alebo hladný tuleň. Pripustila tiež, že tučniak sa môže opäť pomýliť a znova zamieriť na sever k Novému Zélandu.
Komentáre:  0
Čudovali ste sa niekedy, či je lúka z Windows XP reálna?
Čudovali ste sa niekedy, či je lúka z Windows XP reálna?
29.8.2011
Ale áno, zelený svah pod jasne modrou oblohou, ktorý spozná asi každý, kto v posledných desiatich rokoch používal operačný systém Windows XP od spoločnosti Microsoft, reálne existuje. Americkému internetovému portálu TNW sa podarilo zistiť, že toto legendárne pozadie je založené na fotografii z roku 1996 od Charlesa O’Reara. Kopec sa v skutočnosti nachádza v Kalifornii. No dnes už tento kopček vyzerá výrazne odlišne ako koncom 20. storočia. Svah totiž pokrývajú vinice vysadené pred niekoľkými rokmi. O’Rear tvrdí, že Microsoft scenériu počítačovo neupravil a hoci nemôže povedať koľko peňazí za snímku dostal, podľa jeho slov bola odmena "výnimočná".
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Číňan vyšľachtil najmenšiu žabu na svete, chce z nej urobiť domáce zvieratko
29.8.2011
Na svete je viacero druhov veľmi malých žiab, no čínsky vedec Hu Gansheng z Vedecko-technologickej univerzity v meste Nan-čchang tvrdí, že sa mu podarilo vyšľachtiť vôbec najmenší druh. Ten v priemere meria len asi 5 milimetrov, Hu preto skrížil niekoľko lokálnych druho miniatúrnych žiab. Napriek svojmu malému vzrastu dokáže tento druh doskočiť až do vzdialenosti 10 centimetrov. "Sú veľmi malé, no zato veľmi aktívne," vysvetlil Hu, ktorý chce v šľachtení pokračovať aj naďalej. Dúfa totiž, že by malé žaby mohol predávať aj ako domáce zvieratká.
Komentáre:  0
Prvá fotografia Steva Jobsa po jeho rezignácii vzbudzuje obavy
Prvá fotografia Steva Jobsa po jeho rezignácii vzbudzuje obavy
29.8.2011
Spoluzakladateľ technologického gigantu Apple Steve Jobs, ktorý pred pár dňami rezignoval z funkcie generálneho riaditeľa tejto spoločnosti, bojuje s rakovinou pankreasu už niekoľko rokov. Sedemnásteho januára tohto roka odišiel na zdravotnú dovolenku. Okrem toho podstúpil aj transplantáciu pečene. Jeho nečakaný odchod a prvá fotografia po oznámení rezignácie vyvolávajú obavy, že došlo k výraznému zhoršeniu jeho zdravotného stavu. Jobsa vyfotili pred jeho kalifornským domom, 56-ročný magnát IT biznisu bol výrazne vychudnutý, bledý a musel ho podopierať jeden z jeho priateľov. Steve Jobs sa naposledy na verejnosti oficiálne ukázal pre dvomi mesiacmi.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Sudkyňa sa stala obeťou "ruksakového útoku"
29.8.2011
Sudkyňa mestského súdu v americkom Clevelande Marilyn Cassidyová rozhodovala v utorok relatívne banálny prípad obvineného 24-ročného June Carsona. Počas pojednávania však musela nečakane zaliezť pod stôl. Obžalovaný totiž po nej celou silou hodil svoj ​​batoh, ktorý narazil do prednej dosky jej stola. Hneď potom mladík zaútočil na obhajcu Davida Eidenmillera, ktorý nemal s prejednávaným prípadom nič spoločného, keďže sa v súdnej sieni pripravoval na iný prípad. Útočníka následne zneškodnila ochranka. Za pohŕdanie súdom strávi Carson tridsať dní vo väzení.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk