AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Obama odmieta zaplatiť pokutu za priestupok
Obama odmieta zaplatiť pokutu za priestupok
20.7.2011
Londýnska radnica udelila americkému prezidentovi Barackovi Obamovi pokutu vo výške 120 libier (asi 136 eur), keďže nezaplatil špeciálny poplatok za prejazd centrom britskej metropoly ešte počas májovej oficiálnej návštevy. Londýn totiž pred niekoľkými rokmi začal účtovať poplatky vodičom, ktorí v čase dopravnej špičky prechádzajú jeho centrom. Systém funguje na automatickom princípe, keď špeciálne kamery nasnímajú poznávaciu značku konkrétneho vozidla a jeho majiteľovi následne pošlú účet na zaplatenie. Desať librový poplatok ale USA odmietli uhradiť a londýnska radnica to automaticky zaevidovala ako priestupok, pričom Obamovi udelila pokutu 120 libier.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Číňan si "obliekol" 27 kilogramov včiel
20.7.2011
V Číne sa uskutočnil ďalší ročník súťaže, v ktorej išlo o to, kto na svoje holé telo priláka viac včiel. V meste Shaoyang v provincii Hunan sa proti sebe postavili v tejto netradičnej a nebezpečnej disciplíne dvaja súťažiaci. 42-ročný včelár Wang Dalin suverénne zvíťazil nad mladším 20-ročným Lu Kongjiangom. Na svoje telo totiž za pomoci včelích kráľovien prilákal 26,86 kg včiel. Obaja finalisti len v spodnej bielizni mali v priebehu 60-tich minút na seba prilákať čo najviac včiel. Mladšiemu Lu Kongjiangovi sa podarilo zlákať „len“ 22,9 kg včiel.
Komentáre:  0
Video: "Nevesta" v svadobných šatách prerušila bejzbalový zápas
20.7.2011
Prerušovanie športových podujatí zo strany bláznivých fanúšikov sa v posledných rokoch stalo pomerne častým javom. Zdá sa však, že tradičných "naháčov" sa snažia vytlačiť muži v najrozličnejších kostýmoch. Tak tomu bolo aj v americkej Atlante, kde počas sobotňajšieho bejzbalového stretnutia medi mužstvami Braves z Atlanty a Nationals z Washingtonu videlo 42-tisíc divákov na štadióne Turner Field okrem hráčov aj fanúšika oblečeného v dámskych svadobných šatách. "Nič podobné som nikdy predtým nezažil. Trochu ma to zaskočilo a vyviedlo z rovnováhy," uviedol po zápase jeden z hráčov.
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nový chat na Facebooku užívateľov sklamal
Nový chat na Facebooku užívateľov sklamal
20.7.2011
Sociálna sieť Facebook spustila pre svojich užívateľov novú verziu chatu. Zmeny, ktoré prináša, zásadným spôsobom menia používanie chatu ako takého. Mnohí užívatelia ich označili za neprimerané a chat tým pádom za neprehľadný či dokonca nepoužiteľný. Nový chat má podobu statickej bočnej lišty, ktorú nie je možné presunúť. Minimalizovať ju možné je, avšak len cez ponuku v nastaveniach. Na lište sa zobrazujú len tie kontakty, s ktorými si užívateľ najčastejšie píše, bez ohľadu na to, či sú online. Všetci ostatní priatelia, aj keď prihlásení, sa v okne nezobrazujú. Je potrebné vyhľadať si ich zadaním mena do vyhľadávacieho poľa v spodnej časti.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Cesty v estónskom meste Tartu používajú aj pštrosy
20.7.2011
Situácia, ktorú zachytáva toto video, by sa asi len veľmi ťažko opisovala cez telefón polícii. Vodiči v centre estónskeho mesta Tartu boli totiž svedkami toho, ako z jednej dodávky unikli pštrosy, ktoré sa následne rozutekali po vozovke rýchlosťou až okolo 50 kilometrov za hodinu. Incident sa odohral v pondelok v skorých ranných hodinách. Niekoľkým mužom sa po chvíli podarilo všetky tri zvieratá chytiť a opätovne umiestniť do nákladného vozidla. Zatiaľ však nie je známe, komu pštrosy patrili a kam boli prevážané.
Komentáre:  0
Video: Trápna zámena hosťov v BBC baví internet
20.7.2011
Britská televízna spoločnosť BBC sa dopustila pomerne netradičného faux pas, pri ktorom sa moderátorovi podarilo predstaviť zlého hosťa. Pôvodný hosť Ben Walker sa mal vyjadriť k súdnemu procesu s bývalým americkým bejzbalovým hráčom Rogerem Clemensem, ktorý čelí obvineniam z dopingu a krivej výpovede. Moderátor v živom vstupe chybne predstavil hosťa z New Yorku, o ktorom si myslel, že je to práve Ben Walker z agentúry AP. "Situácia je v skutočnosti ešte oveľa horšia, lebo ja nie som Ben Walker. A neviem vôbec nič o bejzbale," povedal muž, ktorý sa v skutočnosti volá Michael Wolff a myslel si, že bude hovoriť o afére okolo magnáta Ruperta Murdocha.
Komentáre:  0
Hviezdny čínsky gymnasta skončil na ulici ako žobrák
Hviezdny čínsky gymnasta skončil na ulici ako žobrák
20.7.2011
Jedna z najväčších nádejí čínskej športovej gymnastiky, 28-ročný Čang Šang-wua, ktorý získal v roku 2001 na svetovej univerziáde dve zlaté medaily, žije v v Pekingu ako žobrajúci bezdomovec. Podľa odborníkov na gymnastiku mal Čang zažiariť na olympijských hrách v Aténach v roku 2004. Ešte predtým však prišlo vážne zranenie šľachy. V roku 2005 s profesionálnym športom úplne skončil. Neskôr bol podľa vlastných slov nútený kradnúť a skončil vo väzení. Po tom, ako ho prepustili, začal žobrať. Na ulici si privyrábal aj predvádzaním gymnasticko-kaskadérskych kúskov. Čangov osud oživil v Číne debatu o zlých životných podmienkach bývalých špičkových športovcov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
O čo ide dnes Googlu?
20.7.2011
Aj internetový vyhľadávač Google si dnes pripomína 189. výročie narodenia moravsko-nemeckého kňaza, prírodovedca a biológa Gregora Johanna Mendela, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za zakladateľa genetiky. Mendel začal experimentovať s krížením hrachu. Konkrétne krížil hrach s guľatými semenami s odrodami s hranatými semenami. Podarilo sa mu tak objaviť základné zákony dedičnosti. V nich naplno rozvinul pojmy ako dominantný a recesívny znak či faktory dedičnosti (gény). Mendela pri výskumoch údajne sčasti motivovalo úsilie nájsť argumenty proti vtedy uverejnenej teórii evolúcie Charlesa Darwina.
Komentáre:  0
Briti, ktorí vyhrali 161 miliónov, ušli z domu. Ľudia od nich pýtali peniaze
20.7.2011
Manželia Christine a Colin Weirovci vyhrali minulý týždeň rekordných 161 miliónov libier (184 miliónov eur). Pred novinármi vtedy uviedli, že neplánujú opustiť svoj skromný dom v škótskom mestečku Largs. Svoje rozhodnutie však náhle zmenili. Denne dostáva desiatky listov od ľudí, ktorí od neho pýtajú peniaze. Colin so svojou ženou a deťmi preto dočasne odišiel do Španielska. "Každý deň im chodia desiatky listov a na pošte na nich čakajú ďalšie. Náš manažér sa rozhoduje, či ich vôbec máme doručiť," uviedol miestny poštár.
Komentáre:  0
Video: Los zaútočil na cyklistov
19.7.2011
Deň, ktorý sa trojica Američanov rozhodla stráviť relaxačnou horskou cyklistikou v národnom parku Kincaid Park na Aljaške, sa skončil neočakávaným stretnutím. Ako to zachytáva tento videozáznam, na mužov sa zrazu vyrútil los americký, a to práve vtedy keď sa všetci traja v plnej rýchlosti spúšťali z mierneho kopca a odbočovali doľava. Pri incidente sa našťastie nikomu nič nestalo, i keď prvý cyklista pred útočiacim zvieraťom spadol na zem. Američania sa však nedali na útek, skrývajúc sa za stromami zachytili na kameru mláďa, ktoré pravdepodobne los chránil.
Komentáre:  0
Vedci vyriešili záhadu šiesteho prsta u krtov
Vedci vyriešili záhadu šiesteho prsta u krtov
19.7.2011
Švajčiarski vedci z Universität Zürich zistili, že druhý palec u krtov nie je v skutočnosti prstom ale podľa všetkého predĺženou kosťou zápästia. Krtom tento nepravý prídavný prst pravdepodobne pomáha pri kopaní tunelov a pri pohybe v nich. Mitgutsch zistil, že gény, ktoré sa normálne zapnú hneď na začiatku vývinu prstov, zostali u krtov v tomto prípade vypnuté. Navyše bunky, z ktorých sa nepravý palec vytvára, sa začali deliť, až keď sa ostatných päť prstov už formovalo. Čo však odborníkov úplne presvedčilo o nepravosti druhého palca, bolo zistenie, že tento výrastok sa tvorí z tkaniva, z ktorého sa zvyčajne vyvinú kosti zápästia a nie prsty.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Malá čivava odplašila ozbrojených lupičov
19.7.2011
Polícia v americkom Los Angeles zverejnila videozáznam bezpečnostnej kamery z miestneho obchodu s tabakovými výrobkami, ktorý za za svoj cieľ zvolili dvaja lupiči. Siedmeho júla vtrhli do predajne dvaja maskovaní muži a pod hrozbou použitia zbrane žiadali od majiteľa Erica Knighta, aby im do ich ruksaku dal hotovosť. Vtom však na lupičov zaútočila malá čivava Paco, ktorá po nich skákala a neustále štekala. Zločincom sa síce podarilo ujsť so sumou asi 200 dolárov, polícia ale verí, že pohotový "zásah" malého psa vystrašil lupičov a tí sa museli uspokojiť s takým malým úlovkom. Pri incidente nebol nikto zranený. Paco, ktorý sa za mužmi rozbehol, sa po chvíľke vrátil k svojmu pánovi.
Komentáre:  0
Skladbu od Slováka B-Complexa už videlo na YouTube 10 miliónov ľudí
19.7.2011
Dvadsaťsedemročnému dídžejovi B-Complexovi s občianskym menom Matúš Lenický sa ako prvému slovenskému interpretovi v histórii podarilo prekonať hranicu 10 miliónov pozretí na YouTube s jedinou skladbou. Hudobník dosiahol míľnik so singlom Beautiful Lies, ktorý v roku 2009 zaradilo na kompiláciu Sick Music britské vydavateľstvo Hospital Records. Skladba nemá oficiálny videoklip a jednotliví užívatelia ho na YouTube zaradili s vlastným pozadím či videom. K dispozícii sú dve verzie skladby - okrem tej základnej aj tzv. VIP. Desať miliónov pozretí skladba zaznamenala za obdobie dvoch rokov pri súčte prvých 14 videí na YouTube a to oboch verziách. Informoval o tom portál webnoviny.sk.
Komentáre:  0
Video: Číňan núti svoje deti, aby sa v rámci "výchovy" brutálne bili
19.7.2011
Pred týždňom sa na čínskom internete objavilo šokujúce video s názvom "najsenzačnejšia bitka detí v histórii", za pár dní si ho odvtedy stihli pozrieť milióny ľudí. Dve deti, dievča a jej 7-ročný bratranec, sa v ňom nemilosrdne mlátia, kopú a preťahujú. Počas toho ich nadšene povzbudzuje otec dievčaťa, ktorý súboj zároveň natáčal na kameru. Incident sa odohral v mesta Cchang-čou v provincii Che-pej. "Obe deti utrpeli zranenia, to je v poriadku. Otecka vychovávali úplne rovnako. Nesmiete sa vzdávať bez boja, musíte vždy bojovať," povedal muž neznámej žene, ktorá sa deti pokúšala utešiť.
Komentáre:  0
Video: Najlepší pokutový kop v histórii?
19.7.2011
Zatiaľčo v nedeľu boli pokutové kopy nočnou morou pre futbalistov Brazílie na turnaji Copa América, ako aj pre hráčky USA vo finále svetového šampionátu, futbalistovi reprezentačného tímu Spojených arabským emirátov (SAE) Awanovi Diabovi sa zo značky pokutového kopu podarilo streliť naozaj unikátny gól. Počas priateľského duelu SAE - Libanon odpískal rozhodca v 78. minúte penaltu. Zodpovednosť na seba vzal práve Diab. Hráč sa rozbehol, avšak tesne pred loptou spomalil, otočil sa o 180 stupňov a loptu poslal pätičkou za chrbát prekvapeného gólmana. Zápas sa skončil víťazstvom pre SAE 6:2.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Murdocha našli mŕtveho v záhrade, napísal britský The Sun
Murdocha našli mŕtveho v záhrade, napísal britský The Sun
19.7.2011
Hackeri zo známej skupiny Lulz Security v pondelok zaútočili na webovú stránku britského bulvárneho denníka The Sun a v jeho mene vydali správu, podľa ktorej je mediálny magnát Rupert Murdoch mŕtvy. Osemdesiatročného majiteľa už neexistujúceho týždenníka News of the World "našli mŕtveho v jeho záhrade". Denník The Sun síce správu okamžite poprel, návštevníci jeho portálu však boli presmerovaní na konto hackerov na sociálnej sieti Twitter, kde Lulz Security útok oslavovali. "Radujme sa, veseľme sa, s Murdochovým Sunom pohrali sme sa!" napísali autori útoku na svojom účte.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Stratený Michelangelov obraz visel 80 rokov na internátnej chodbe
Stratený Michelangelov obraz visel 80 rokov na internátnej chodbe
19.7.2011
Stratený obraz od renesančného maliara Michelangela visel bez povšimnutia na chodbe internátu Oxfordskej univerzity 80 rokov. Tvrdí to uznávaný taliansky odborník na umenie Antonio Forcellino. Obraz z polovice 16. storočia, stvárňujúci umučeného Krista, pod krížom stojacu Máriu so svätým Jánom a dvojicu smutných anjelov, doteraz pripisovali Michelangelovmu súčasníkovi Marcellovi Venustimu. "Nikto iný, okrem Michelangela, nemohol namaľovať takýto majstrovský kúsok," tvrdí Forcellino vo svojej knihe Stratený Michelangelo. Obraz sa momentálne nachádza v trezore Múzea umenia a architektúry Ashmolean v Oxforde. Odtiaľ poputuje do talianskeho Milána, kde ho na jeseň podrobia detailnej analýze.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Polonahé Ukrajinky napadli pred gruzínskym veľvyslanectvom
19.7.2011
Pondelkový protest polonahých aktivistiek z ukrajinského hnutia FEMEN sa pred gruzínskym veľvyslanectvom v Kyjeve skončil ich násilným vyhnaním spred budovy. Skupina mladých dievčat bez tričiek a podprseniek protestovala proti zatknutiu prominentných fotografov v Gruzínsku. Pokojnú demonštráciu prerušil zamestnanec gruzínskeho veľvyslanectva. Ten najskôr zaútočil na mladé Ukrajinky a následne sa pustil i do fotografa z miestnych novín. "Zamestnanci veľvyslanectva preukázali nedostatok rešpektu pre hlavné hodnoty demokracie: slobodu prejavu a slobodu zhromažďovania sa. Preto sa ešte viac bojíme o zatknutých novinárov v Gruzínsku," uviedli aktivistky po skončení protestu.
Komentáre:  0
Video: "Ľudská streľa z kanóna" takmer prišla o život
18.7.2011
Jednou z populárnych atrakcií kanadského letného festivalu Stampade, ktorý sa každoročne koná v meste Calgary, je kaskadér David Smith jr., prezývaný aj "ľudská delová guľa". Počas svojho vystúpenia je Smith vystrelený zo špeciálneho kanóna a v rýchlosti 130 kilometrov za hodinu následne dopadá do pripravenej siete. Túto sobotu však nebezpečný kúsok neprebehol úplne podľa plánu. Záchytná konštrukcia sa totiž po jeho dopade zrútila a Kanaďan dopadol na zem. Hovorca festivalu Stampade Doug Fraser potvrdil, že se nehoda stala okolo jednej hodiny popoludní. Podľa neho však išlo len o menší incident, počas ktorého sa Smithovi nič vážne nestalo.
Komentáre:  0
Vedecký míľnik: Sonda NASA sa usadila na orbite asteroidu
18.7.2011
Sonda Amerického úradu pre letectvo a vesmír (NASA) s názvom Dawn (Úsvit) sa úspešne dostala na orbitu asteroidu Vesta. Prvé dáta sonda zaslala v nedeľu ráno a potvrdila tak, že sa dostala do blízkosti 530 kilometrov širokého vesmírneho telesa. Dawn trvalo štyri roky, kým sa dostala k asteroidu. "Dnes oslavujeme neuveriteľný míľnik výskumu, keď sa sonda dostala na orbitu vesmírnej skaly v hlavnom pásme asteroidov," uviedol šéf NASA Charles Bolden. Dawn bude na orbite Vesty jeden rok, potom sa vyberie na cestu k "trpasličej planéte" Ceres.
Komentáre:  0
Video: Najužitočnejší pes na svete?
18.7.2011
Necvičený pes môže pre domácnosť, v ktorej žije, znamenať katastrofu. Väčšina majiteľov preto svojich domácich miláčikov trénuje v získavaní základných návykov. Niektorí chcú však zájsť ešte ďalej a učia svojich psích priateľov rôzne triky. Čo sa týka užitočnosti týchto trikov, tak americký pes Murdock, ktorý je hviezdou tohto videa, je pravdepodobne ten najužitočnejší na svete. Reaguje totiž na slovo "beer" (angl. pivo), načo svojmu pánovi sám donesie z chladničky plechovku tohto nápoja. Po tom, ako dostane svoju odmenu, sa na ďalší príkaz vráti ku chladničke a zatvorí dvere.
Komentáre:  0
Video: Američanka zaútočila počas pojednávania na sudkyňu
18.7.2011
Američanka Melissa Hardwicková zo štátu Kentucky zaútočila uplynulú stredu na sudkyňu priamo počas súdneho pojednávania. Ironicky, žena stála pred súdom pre podozrenie zo spáchania trestného činu domáceho násilia, ktorého sa mala dopustiť na svojom manželovi. "Pani Hardwicková, budete sa zodpovedať za pohŕdanie súdom," upozornila obvinenú sudkyňa po tom, čo neustále prerušovala výpoveď svojho manžela. "Je mi to jedno, nič som súdu ani jemu neurobila," reagovala žena a krátko nato zaútočila na sudkyňu. Hardwicková bola za tento skutok odsúdená na 120 dní väzenia, tento trest sa však ešte predĺži, keďže bola odsúdená aj za domáce násilie.
Komentáre:  0
Študent herectva, ktorý ochrnul v priamom prenose, chce byť režisérom
18.7.2011
Dvadsaťtriročný Nemec Samuel Koch, ktorý si 4. decembra 2010 pri hrozivom páde v televíznej súťažnej šou Wetten, dass...? (Stavme sa, že...) privodil ťažké zranenia a odvtedy je ochrnutý, by sa v čo najkratšom čase rád vrátil k štúdiu. Uviedol to v nedeľnom rozhovore pre nemecký Bild am Sonntag. Po tragickej nehode chce však presunúť ťažisko štúdia z doterajšieho herectva na réžiu. Príležitostný kaskadér spadol v 192. vydaní mimoriadne úspešnej televíznej súťažnej šou, ktorá patrí v programoch nemeckej ZDF i koprodukčnej rakúskej a švajčiarskej televízie medzi najsledovanejšie relácie vôbec.
Komentáre:  0
Vladimír Weiss ml. si ako jediný z Manchester City zahral celý duel
18.7.2011
Slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. bol jediným futbalistom anglického Manchestru City, ktorý odohral celý prípravný duel proti mexickému klubu Club América (2:0). Tréner tretieho tímu poslednej sezóny Premier league Roberto Mancini po polčase vystriedal deväť hráčov v poli a brankára a dal šancu aj rezervným futbalistom. Jediný na trávniku ostal práve syn nášho reprezentačného kouča. Médiá označili výkon Weissa mladšieho ako pôsobivý. O víťazstvo Manchestru City sa gólmi zaslúžili stredopoliari Shaun Wright-Phillips a Ryan Mcgivern.
Komentáre:  0
Video: Pes pohrýzol žraloka
17.7.2011
Žraloky sú údajne najnebezpečnejšie morské živočíchy, každoročne si vyžiadajú dokonca aj niekoľko ľudských obetí. Možno aj preto nemá najlepší priateľ človeka - pes pred nimi až taký strach, keďže by sa chcel morským predátorom pomstiť. V tomto videu sa Austrálčanovi podarilo na pláži natočiť dvoch túlavých psov, ktoré vraj pravidelne plávajú vo vode plnej žralokov. Jeden z nich sa na chvíľu ponorí a predátora pohrýže. Psy sa nakoniec dostanú bezpečne na breh, na ktorom vidieť aj mŕtveho tuleňa. Práve kvôli nemu boli pravdepodobne žraloky tak blízko pláže.
Komentáre:  0
Video: Videli ste už zívajúce mláďa leňocha?
17.7.2011
Internetom kolujú státisíce, ba až milióny roztomilých videí, ktorých hlavnými hrdinami sú zvieratá. Najčastejšie sú v nich psy a mačky. O videu zívajúceho mláďatka leňocha preto možno konštatovať, že niečo podobné sa nevidí každý deň. V tomto prípade ide o leňocha trojprstého (bradypus tridactylus), ktorý žije v tropických dažďových pralesoch od južnej časti Strednej Ameriky až po severovýchodnú Argentínu. Pohybuje sa po zemi rýchlosťou 2 metre za minútu, na stromoch až 3 metre za minútu.
Komentáre:  0
Video: Indický chlapec zostal uväznený uprostred rozbúrenej rieky
17.7.2011
Bežné kúpanie v indickej rieke Narmada v centrálnej oblasti Dindora sa náhle premenilo na boj o život. Vplyvom bleskových povodní sa tok za pár okamihov rozbúril a na jednom z kameňov uprostred vody uväznil 4-ročného chlapca Chika Banvasiho. Miestnym obyvateľom sa spolu s políciou po niekoľkých neúspešných pokusoch nakoniec malého Inda podarilo zachrániť. Keď chlapca prúd strhol z kameňa do vody, skočilo do rieky niekoľko ľudí a jeho telo zachytili. Chikovi sa však do pľúc dostala voda a bol v bezvedomí. Po prevoze do nemocnice je však jeho stav stabilizovaný
Komentáre:  0
Manželia, ktorí v lotérii vyhrali 185 mil. eur, ostanú bývať vo svojom skromnom dome
17.7.2011
Po 14 neúspešných ťahoch padol pred pár dňami jackpot lotérie Euromilióny. Rekordná suma pripadne istému britskému manželskému páru, z hry si odnesie až 185 miliónov eur. Je to najvyššia suma v histórii lotérie, do ktorej je zapojených viacero európskych krajín. Výhercami sú škótski manželia 64-ročný Collin a 55-ročná Christine Weirovci. Dohromady sa tak šťastná dvojica stala bohatšou ako napríklad legenda zo skupiny Beatles Ringo Starr (odhadovaný majetok 171 miliónov eur) alebo známy spevák Tom Jones (159 miliónov eur). I napriek tomu sa však novopečení milionári rozhodli, že ostanú bývať vo svojom skromnom dome v škótskom mestečku Largs.
Komentáre:  0
USA: Psy odbúravajú celodenný stres na hodinách jogy
17.7.2011
Po namáhavom dni si štvornohí miláčikovia v americkom Seattli môžu dopriať netradičný oddych. Teraz môžu psy odbúravať stres a zlepšiť si krvný obeh na hodinách „dogy“ - teda jogy pre psy (doga - z anglického „dog“- pes a „yoga“- joga). Za nápadom uskutočniť hodiny psej jogy stojí Američanka Suzi Teitelman. Tá si pri svojich pravidelných ranných cvičeniach v obývačke v New Jersey všimla, že jej kokeršpaniel si vždy našiel spôsob, ako sa k nej pridať a „cvičiť“ na podložke spolu s ňou. Následne zostavila sériu cvikov, ktorá sa rýchlosťou blesku rozšírila i do Ázie.
Komentáre:  0
Obyvatelia Chicaga sa budú môcť pozerať Marilyn Monroe pod sukňu
16.7.2011
V Spojených štátoch sa rozhodli vzdať poctu americkej herečke a speváčke Marilyn Monroe netradičným spôsobom. V Chicagu odhalia jej takmer 10 metrov vysokú sochu v nadživotnej veľkosti, ktorá je inšpirovaná známou scénou z filmu Slamený vdovec z roku 1955. Socha Marilyn bude mať všetko, čo k nej patrí: biele šaty rozviate vetrom, ktoré odhaľujú zvodné krivky a spodnú bielizeň, vysoké topánky, nalakované červené nechty a typický blond účes. Nová Marilyn by sa mala verejnosti predstaviť už v sobotu. Jej autorom je americký umelec Seward Johnson.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk