AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Pavol Demitra
Lietadlo ruského hokejového tímu Lokomotiv Jaroslavľ sa zrútilo v stredu 7. septembra krátko po štarte z letiska v domovskom meste klubu. Pri tragédii zahynulo 43 ľudí. Nehodu prežil iba jeden člen posádky a okrem neho aj hráč Alexander Galimov. Medzi obeťami je aj 36-ročný bývalý slovenský reprezentant Pavol Demitra. Tragédiu neprežila ani trojica českých hráčov Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek. Lietadlo smerovalo do bieloruského Minsku, kde sa mal vo štvrtok odohrať zápas Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Nešťastie v Jaroslavli: Jeden pilot lietadlo dvíhal, druhý brzdil aktuality
29.9.2011
Vypnutie komunikačného zariadenia v kokpite údajne spôsobilo, že jeden z pilotov pridával plyn a druhý brzdil...  »
Sizov zo zrúteného Jaku-42 prežil, lebo nebol pripútaný
Sizov zo zrúteného Jaku-42 prežil, lebo nebol pripútaný
24.9.2011
Ruskí vyšetrovatelia v piatok vypočuli palubného inžiniera Alexandra Sizova, jediného človeka, ktorý 7. septembra prežil haváriu lietadla Jak-42 pri ruskom meste Jaroslavľ. Päťdesiattriročný Sizov pred vyšetrovateľmi uviedol, že pri štarte lietadla nebol pripútaný, čo viedlo k tomu, že po náraze vypadol cez dieru v trupe. Dodal, že sedel v zadnej časti lietadla a nemal informácie o tom, čo sa dialo v kabíne pilotov. Sizov poprel, že by lietadlo počas letu malo technické problémy. Podľa oficiálneho vyšetrovania mala pád stroja spôsobiť zatiaľ nespresnená "dodatočná brzdiaca sila". Tragédia si vyžiadala 44 obetí vrátane slovenského hokejistu Pavla Demitru.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Letový inžinier, ktorý prežil haváriu pri Jaroslavli, prehovoril
Letový inžinier, ktorý prežil haváriu pri Jaroslavli, prehovoril
23.9.2011
Špecialisti ruského Medzištátneho leteckého výboru (MAK), vyšetrujúci haváriu lietadla Jak-42, vypočuli letového inžiniera Alexandra Sizova. Ten ako jediný prežil haváriu lietadla, ktoré sa zrútilo 7. septembra krátko po štarte. Sizov počas rozhovoru poprel, že by lietadlo počas osudného letu malo technické problémy. Zároveň oboznámil vyšetrovateľom s tým, akým spôsobom boli v lietadle rozmiestnení pasažieri a kde bola naložená batožina. Manažéri a tréneri hokejového tímu Kontinentálnej hokejovej ligy Lokomotiv Jaroslavľ podľa neho sedeli v prednej časti lietadla a hráči cestovali v strede. Na palube lietadla zahynulo celkovo 44 ľudí.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Kapitána lietadla Jak-42 pochovali do nesprávneho hrobu
Kapitána lietadla Jak-42 pochovali do nesprávneho hrobu
21.9.2011
Ruské úrady sa dopustili nepríjemného omylu. Ruský portál lifenews.ru informuje o tom, že telo kapitána Andreja Solomenceva bolo v márnici zamenené s ostatkami druhého pilota Igora Ževelova. K zámene zrejme došlo kvôli tomu, že vdova po Ževelovovi chybne označila pozostatky svojho manžela. Vyšetrovatelia preto rozhodli o exhumáciu kapitánových pozostatkov, ktoré boli následne znovu pochované v správnom hrobe. Obaja piloti zahynuli 7. septembra pri páde lietadla Jak-42 neďaleko ruského mesta Jaroslavľ. Tragédia si vyžiadala 44 obetí vrátane slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru, ktorý zahynul so svojimi spoluhráčmi z tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Ľadovú plochu v Trenčíne zasypali tisíce ruží
17.9.2011
V Trenčíne sa v piatok odohral zápas prvého kola hokejovej Tipsport extraligy medzi mužstvami Dukla Trenčín a HC 05 Banská Bystrica. Pred začiatkom duelu sa na štadióne odohral krátky pietny akt venovaný Pavlovi Demitrovi, ktorý zahynul 7. septembra pri leteckom nešťastí v Rusku. Organizátori najprv zavesili na čestné miesto nad tribúnami dres Dukly s číslom 38. Po symbolických 38 sekundách ticha pokryli fanúšikovia ľadovú plochu tisíckami červených a žltých ruží. Hokejisti domáceho klubu Dukly Trenčín nastúpili do stretnutia v čiernych dresoch s Demitrovou menovkou a podobizňou.
Komentáre:  0
Halák si dá Demitru na prilbu, Hantuchová mu venovala víťazstvo
Halák si dá Demitru na prilbu, Hantuchová mu venovala víťazstvo
16.9.2011
Brankárovi Jaroslavovi Halákovi pribudne na zadnej strane jeho novej masky podobizeň tragicky zosnulého bývalého slovenského reprezentačného kapitána Pavla Demitru. Jeho meno sa objaví aj na prilbe gólmana tímu Minnesoty Wild Josha Hardinga. Ten si takto chce pripomenúť trojicu hokejistov, ktorí zahynuli počas uplynulých mesiacov - okrem Demitru na zadnej strane jeho masky budú aj mená Ricka Rypiena a Dereka Boogarda. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa zase Demitrovi rozhodla venovať jedno zo svojich víťazstiev. V štvrtkovom stretnutí 2. kola na turnaji WTA Challenge Bell v kanadskom Québec City zdolala Maďarku Melindu Czinkovú.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Slovensko posledný raz zatlieskalo Pavlovi Demitrovi
Slovensko posledný raz zatlieskalo Pavlovi Demitrovi
15.9.2011
S tragicky zosnulým hokejistom Pavlom Demitrom sa na zimný štadión v Trenčíne prišli vo štvrtok rozlúčiť okrem jeho rodiny a blízkych aj tisíce fanúšikov z celého Slovenska. Oficiálna časť rozlúčky sa začala o 15:00 piesňou Boli sme raz milovaní v podaní Pavla Haberu, zbor Gospel family neskôr zaspieval pesničku Hallelujah. Rozlúčkovú reč za hokejistov predniesol Marián Gáborík. "Sľubujeme ti, že tak ako ty si tu bol pre nás, budeme tu aj my vo dne v noci pre tvoju rodinu. Pripravení pomôcť, keď to budú potrebovať," povedal Gáborík. Na konci pietnej rozlúčky vyprevadil smútočný dav Demitrovu rakvu takmer desaťminútovým potleskom. V piatok bude nasledovať pohreb Pavla Demitru v kruhu rodiny.
Médiá: 8
Komentáre:
0
Verejnosť sa vo štvrtok naposledy rozlúči s Pavlom Demitrom
Verejnosť sa vo štvrtok naposledy rozlúči s Pavlom Demitrom
15.9.2011
Tisícky hokejových fanúšikov sa dnes v Trenčíne naposledy rozlúči s hokejovou legendou Pavlom Demitrom, ktorý so svojimi spoluhráčmi tragicky zahynul 7. septembra pri leteckom nešťastí pri ruskom meste Jaroslavľ. Rozlúčka sa bude konať od 15:00 na Zimnom štadióne v Trenčíne, štadión však bude pre verejnosť otvorený od 10:00 do 14:00. Jeho rakva bude po celú dobu vystavená na ľadovej ploche. Priamy prenos z pietneho aktu odvysiela spravodajská televízia TA3. Verejná rozlúčka si vyžiada viaceré dopravné obmedzenia v meste. Okolie štadiónu polícia uzavrie pre dopravu, osobnú i autobusy. SAD zabezpečení kyvadlovú dopravu.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Hokejista Višňovský sa v utorok oženil, za svedka mu údajne mal ísť Pavol Demitra
Hokejista Višňovský sa v utorok oženil, za svedka mu údajne mal ísť Pavol Demitra
14.9.2011
Tridsaťpäťročný slovenský hokejista a jeho o dva roky mladšia priateľka Katka si v utorok povedal svoje áno. Sobáš sa odohral v ranných hodinách na radnici v Bratislave. Informoval o tom portál cas.sk, podla ktorého do plánovania svadby zasiahla aj tragická smrť legendárneho hokejistu Pavla Demitru, ktorý minulú stredu zahynul pri páde lietadla v Rusku. Ten mal údajne ísť Višňovskému za svedka. So svojou manželkou má Višňovský už syna Maxiama Luka a v decembri očakávajú ďalší prírastok. Višňovský sa zúčastní štvrtkovej verejnej rozlúčky s Demitrom v Trenčíne, krátko po nej odlieta s rodinou do zámoria.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Piloti Jak-42 boli neskúsení, zabudli vypnúť parkovaciu brzdu
Piloti Jak-42 boli neskúsení, zabudli vypnúť parkovaciu brzdu
14.9.2011
Ruský spravodajský portál LifeNews s odvolaním sa na vyšetrovateľov informoval, že ani jeden z dvoch pilotov zrúteného lietadla, nemal dostatočné profesionálne skúsenosti. Pilotom chýbal dostatočný počet nalietaných hodín. Podľa skúseného skúšobného pilota Vadima Bazykina je 1 400 letových hodín u Solomenceva a 400 u Ževelova katastroficky málo pre lietanie s cestujúcimi. "Majiteľ leteckej spoločnosti nemal vôbec právo pripustiť ich k preprave pasažierov," uviedol Bazykin. Podľa nemenovaného zdroja blízkeho vyšetrovaniu, bola príčinou havárie "banálna" chyba pilotov, ktorí pri štarte zabudli vypnúť parkovaciu brzdu. Tá sa používa len počas státia lietadla.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Jaroslavľ nebol prvou leteckou katastrofou československého hokeja
Jaroslavľ nebol prvou leteckou katastrofou československého hokeja
13.9.2011
Prvý slovenský hokejista s titulom majstra sveta, útočník Ladislav Troják (na obr.), zahynul pri leteckom nešťastí 8. novembra 1948, keď sa dvojmotorový stroj Beechcraft 18 zrútil nad kanálom La Manche. Pri nehode zahynuli aj ďalší piati českí hokejisti, útočník Karel Stibor, obrancovia Zdeněk Švarc, Vilibald Šťovík, Miloslav Pokorný a brankár Zdeněk Jarkovský. Všetci leteli na zápas do Londýna. Pravdepodobnou príčinou nehody bolo zlé počasie. Pátracia akcia sa rozbehla hneď po tom, čo lietadlo nepristálo v určenom čase v Londýne a žiadne z okolitých letísk nepotvrdilo prípadné pristátie. Ani po piatich dňoch sa však nepodarilo objaviť vrak lietadla čí pozostatky tiel.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Člen posádky havarovaného lietadla pri Jaroslavli nadobudol vedomie
Člen posádky havarovaného lietadla pri Jaroslavli nadobudol vedomie
13.9.2011
Agentúra RIA Novosti dnes oznámila, že člen posádky Alexander Sizov, ktorý ako jediný prežil leteckú nehodu pri Jaroslavli, opäť nadobudol vedomie. "Prišiel k sebe. Jeho stav je vážny, ale stabilizovaný," uviedol nemenovaný zdroj z moskovskom inštitúte N.V. Sklifosovského. Sizov má popáleniny na 15 percentách povrchu tela a početné zlomeniny. Naďalej tak zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti. Leteckú katastrofu pôvodne prežil aj ruský hokejista Alexander Galimov, ktorý však včera i napriek úsiliu lekárov podľahol ťažkým zraneniam. Okrem iných zranení mal popáleniny na 90 percentách povrchu tela.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Havarované lietadlo pri Jaroslavli nemalo technickú poruchu
Havarované lietadlo pri Jaroslavli nemalo technickú poruchu
13.9.2011
Podľa výsledkov analýzy oboch čiernych skriniek zrúteného lietadla Jak-42 bolo po technickej stránke všetko v poriadku. Podľa predsedníčky Medzištátneho výboru Ruskej federácie pre letectvo Tatiany Anodinovej nepresiahla vzletová hmotnosť lietadla prípustné hodnoty a ani riadenie nemalo žiadnu poruchu. "Motory pracovali až do okamihu zrážky so zemou. Stabilizátory aj vzletové klapky boli nastavené do polohy štart," skonštatovala predsedníčka. Anodinová zároveň dodala, že povely, ktoré by svedčili o poruche lietadla sa na zapisovači zatiaľ nenašli. Podľa predchádzajúcich správ mal pád lietadla zapríčiniť nepravidelný chod motorov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Posledná rozlúčka s Pavlom Demitrom bude vo štvrtok
Posledná rozlúčka s Pavlom Demitrom bude vo štvrtok
12.9.2011
Verejná rozlúčka so slovenským hokejistom Pavlom Demitrom, ktorý spolu s ostatnými hráčmi klubu Lokomotiv Jaroslavľ zahynul pri stredajšej leteckej tragédii, sa uskutoční vo štvrtok o 15.00 h na zimnom štadióne v Trenčíne. Hokejový stánok s vystavenou rakvou bude pre verejnosť otvorený od 10.00 h do 14.00 h. "Očakávame veľkú účasť, okrem verejnosti pozývame aj spoluhráčov a priateľov Pavla Demitru, verejných činiteľov a ďalších ľudí," uviedol šéf organizačného tímu Branislav Celler. Kapacita štadióna bude okolo 6 500 ľudí. Vedenie na poslednú rozlúčku pozýva asi 500 hostí. Akcia si vyžiada aj dopravné obmedzenia v okolí zimného štadióna na Sihoti.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Hokejista Galimov podľahol zraneniam
Tragédia v Rusku: Hokejista Galimov podľahol zraneniam
12.9.2011
Hráč ruského hokejového tímu Lokomotiv Jaroslavľ Alexander Galimov podľahol v pondelok ráno v moskovskej nemocnici svojim zraneniam. Dvadsaťšesťročný Rus bol jediným hokejistom, ktorý prežil stredajšie letecké nešťastie. Konečná bilancia obetí sa tak zvýšila na 44. Jediným preživším ostáva palubný inžinier Alexander Sizov. Galimovov stav bol od začiatku kritický, mal popáleniny na 90 percentách tela. V nedeľu pritom lekári informovali, že sa jeho stav podarilo stabilizovať. Podľa ruských médií sa stále nepodarilo so stopercentnou istotou identifikovať telá dvoch mŕtvych hráčov, ktorými sú pravdepodobne nemecký hokejista Robert Dietrich a Rus Pavel Trachanov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Telo Pavla Demitru je už v Trenčíne, rozlúčka bude vo štvrtok
Telo Pavla Demitru je už v Trenčíne, rozlúčka bude vo štvrtok
11.9.2011
Telo bývalého slovenského reprezentačného kapitána a hráča Lokomotivu Jaroslavľ Pavla Demitru je už na Slovensku. V nedeľu krátko po 16.30 h priviezlo jeho ostatky do Bratislavy lietadlo Ministerstva vnútra SR. Telo následne previezli vrtuľníkom Mi-8 do Trenčína, kde si ho prevzala manželka Mária a ďalší rodinní príslušníci a priatelia. Ešte pred pristátim vrtuľník symbolicky na znak rozlúčky Demitru s mestom preletel ponad Trenčín. Verejná pietna rozlúčka s legendárnym hokejistom sa uskutoční vo štvrtok 15. septembra. O deň neskôr pochovajú Demitru na súkromnom pohrebe. Hokejový klub HK Trenčín bude v pondelok informovať o podrobnostiach spätých so smútočným aktom.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Medvedev chce zrušiť letecké spoločnosti, ktoré nespĺňajú normy
Medvedev chce zrušiť letecké spoločnosti, ktoré nespĺňajú normy
11.9.2011
Na pokyn ruského prezidenta Dmitrija Medvedeva má vláda prijať do polovice novembra opatrenia na zastavenie činnosti leteckých spoločností založenie a.s., ktoré nespĺňajúce bezpečnostné normy. "Do 15. novembra 2011 musí byť vypracovaný súbor opatrení na zastavenie činnosti tých leteckých dopravcov v Ruskej federácii, ktorí nie sú schopní zaistiť bezpečnosť," povedal Medvedev. Prezident tiež žiada, aby letecké spoločnosti vybavili lietadlá núdzovými vysielačmi polohy. Rozhodnutie Medvedeva tak prichádza po sérii smrteľných leteckých havárií, ktoré sa uskutočnili tento rok v Rusku, vrátane pádu lietadla pri meste Jaroslavľ s členmi hokejového klubu Lokomotiv.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Popradskí hokejisti sa rozlúčili s Pavlom Demitrom
Popradskí hokejisti sa rozlúčili s Pavlom Demitrom
11.9.2011
V sobotu popoludní si na oficiálnej spomienkovej akcii uctili pamiatku Pavla Demitru i ďalších obetí stredajšej leteckej katastrofy aj popradskí hokejisti a fanúšikovia. Na zimnom štadióne pod Tatrami sa do pamätnej knihy zapísali celé tímy HK Poprad a HC Lev Poprad - nováčika v Kontinentálnej hokejovej lige. Obradu sa zúčastnila i premiérka Iveta Radičová a minister dopravy Ján Figeľ. "Môj vzácny a nenahraditeľný priateľ a spoluhráč, vynikajúci slovenský hokejista svetovej triedy, džentlmen ľadu, skvelý človek, starostlivý otec a manžel," spomínal v emotívnom prejave na Demitru hokejista Ľuboš Bartečko. Po jeho skončení sa halou ozýval niekoľkominútový potlesk.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Ani jeden z 11-tisíc divákov nevrátil lístok na zápas Lokomotivu v Minsku
Ani jeden z 11-tisíc divákov nevrátil lístok na zápas Lokomotivu v Minsku
10.9.2011
V hlavnom meste Bieloruska sa mala pre tím Lokomotiv Jaroslavľ začať nová sezóna KHL. Zápas sa však pre stredajšiu tragickú leteckú nehodu neuskutočnil. Agentúra RIA Novosti v sobotu informovala, že i napriek tomu žiaden divák nevrátil vstupenku na duel Dinama Minsk s Lokomotivom. Lístkov sa pritom predalo až 11-tisíc. Prezident Lokomotivu Jurij Jakovlev dnes zároveň vyhlásil, že jeho tím v aktuálnej sezóne KHL nebude vystupovať. "Našou prvoradou úlohou je postarať sa o najbližšie osoby a rodiny hráčov, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí. Potom sa začneme zaoberať otázkou zloženia nového mužstva, to by malo nastúpiť do ďalšieho ročníka KHL," vysvetlil Jakovlev.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Smútok v Jaroslavli: S hokejistami sa prišli rozlúčiť tisíce ľudí
Smútok v Jaroslavli: S hokejistami sa prišli rozlúčiť tisíce ľudí
10.9.2011
Na domovskom štadióne hokejového klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ sa v sobotu odohral smútočný obrad so zosnulými hráčmi, ktorí zahynuli pri stredajšej leteckej katastrofe. Medzi 43 obeťami bol aj bývalý slovenský reprezentačný kapitán Pavol Demitra. V hale vystavili truhly siedmich hráčov a siedmich členov realizačného tímu. Obradu sa zúčastnili rodinní príslušníci i tisíce fanúšikov, ktorí kládli k rakvám s fotografiami hokejistov kvety. Obetiam nešťastia sa prišiel pokloniť aj ruský premiér Vladimir Putin, prvá žena vo vesmíre Valentína Tereškovová, bývalý tréner Lokomotivu a súčasný tréner slovenského národného tímu Vladimír Vůjtek st. či hokejista Jozef Stümpel.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Vyšetrovatelia v Rusku vylúčili nekvalitné palivo ako príčinu havárie
Vyšetrovatelia v Rusku vylúčili nekvalitné palivo ako príčinu havárie
10.9.2011
Analýza paliva, ktorým natankovali havarované lietadlo Jak-42, potvrdila splnenie predpisov. Podľa nemenovaného predstaviteľa ruskej Federálnej agentúry pre leteckú dopravu tak neexistuje dôvod domnievať sa, že kvalita leteckého paliva nezodpovedala stanoveným požiadavkám. Pri vyšetrovaní tragédie úrady skúmali aj palivo vzhľadom na podozrenie, že nehodu mohla spôsobiť jeho nedostatočná kvalita. Gubernátor Jaroslavli Sergej Vachrukov už v piatok odmietol úvahy, že nehodu spôsobil nekvalitný benzín, keďže iné lietadlo s rovnakým palivom z letiska odletelo bez problémov. Podľa najnovších informácií získaných z čiernych skriniek spôsobil nehodu pravdepodobne poškodený motor.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Prvé obete pochovajú v sobotu
Tragédia v Rusku: Prvé obete pochovajú v sobotu
10.9.2011
V sobotu 10. septembra sa uskutočnia pohrebné obrady pre prvých 17 obetí stredajšieho leteckého nešťastia, pri ktorom zahynul takmer celý hokejový tím Lokomotivu Jaroslavľ vrátane Slováka Pavla Demitru. Nehodu prežili iba dve osoby, hokejista Alexander Galimov a technik Alexander Sizov. Stav oboch mužov ostáva i naďalej vážny. Očití svedkovia pre médiá uviedli, že Galimov napriek tomu, že utrpel popáleniny na 90 percentách tela, sa dostal z trosiek lietadla vlastnými silami. Prevoz Demitrových telesných pozostatkov na Slovensko zabezpečí ruský hokejový klub. K dispozícii bol aj vládny špeciál Ministerstva vnútra SR, no rodina sa rozhodla pre ponuku z ruskej strany.
Médiá: 8
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Lietadlo malo poškodený motor
9.9.2011
Zrútenie lietadla Jak-42 s hráčmi ruského tímu Lokomotiv Jaroslavľ pravdepodobne spôsobila porucha motora. Vyplýva to z údajov získaných z čiernych skriniek, ktoré analyzoval ruský Medzištátny letecký výbor (MAK). Príčina poruchy zatiaľ nie je známa, podľa MAK však všetky motory pracovali až do samotného pádu. Teóriu o technických problémoch motora potvrdzujú aj zábery bezpečnostnej kamery na letisku v Jaroslavli, ktoré zverejnil ruský spravodajský server lifenews.ru. Zábery potvrdzujú, že sa lietadlo neodlepilo včas od štartovacej dráhy a nebolo schopné nabrať potrebnú výšku.
Komentáre:  0
Video: Hráči Lokomotivu Jaroslavľ symbolicky vyhrali posledný zápas
9.9.2011
Vo štvrtok mali hráči hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavľ odohrať svoj prvý zápas novej sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Kvôli stredajšej tragickej nehode však ich lietadlo do bieloruského Minska nedorazilo. Namiesto plánovaného duelu sa tak na štadióne Dinama Minsk odohral smútočný ceremoniál. Na ploche boli stojany s fotografiami zosnulých hráčov. Ako znak spolupatričnosti si každý hráč Dinama strelil vlastný gól. Na dojímavom ceremoniáli sa zúčastnilo 10-tisíc fanúšikov, v národnom drese Bieloruska s prejavom vystúpil i prezident Alexander Lukašenko.
Komentáre:  0
Zdeno Chára: Demitra bol hlavne oddaný otec
Zdeno Chára: Demitra bol hlavne oddaný otec
9.9.2011
"Paľo mal veľké srdce. Typický dobrák. Bol obľúbený všade, kam prišiel. Aj vážne veci vedel prehodiť na žart," spomína na Pavla Demitru jeho reprezentačný kolega Marián Hossa, podľa ktorého bol hokejový útok Hossa - Demitra - Gáborík taký zohratý, "sme nepotrebovali ani komunikovať a už som tušil, kam mi Paľo hodí puk". "Všetci vieme, že bol nesmierne talentovaný hráč, no ľudia pravdepodobne nevedia, že bol aj oddaným otcom, ktorý sa snažil byť vždy so svojimi deťmi. Myslím, že to hovorí samo za seba. V období, keď mal ponuky z NHL sa rozhodol pre návrat domov kvôli svojim deťom a svojej manželke," povedal kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára.
Médiá: 11
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Úrady identifikovali telo Pavla Demitru
Tragédia v Rusku: Úrady identifikovali telo Pavla Demitru
8.9.2011
Ruským vyšetrovateľom sa podarilo identifikovať telo slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru. Vo štvrtok to potvrdil hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR Ľuboš Schwarzbacher. Rezort bude podľa jeho slov pomáhať pri prevoze telesných ostatkov na Slovensko. Po tragickej nehode lietadla Jak-42 pristúpia ruské dopravné úrady k inšpekcii všetkých leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú tento typ strojov. "Vláda musí prijať veľmi tvrdé rozhodnutia. Takto to nemôže pokračovať. Počet aerolínií sa musí radikálne znížiť a bude potrebné nakúpiť nové zahraničné lietadlá," vyhlásil na mieste nešťastia ruský prezident Dmitrij Medvedev.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Našli čiernu skrinku lietadla. Nehodu mohlo spôsobiť nekvalitné palivo
Našli čiernu skrinku lietadla. Nehodu mohlo spôsobiť nekvalitné palivo
8.9.2011
Vo štvrtok bola na mieste nehody lietadla, pri ktorej zahynul takmer celý tím Lokomotivu Jaroslavľ, ukončená záchranná akcia. Potápačom sa podarilo vyloviť jednu z čiernych skriniek havarovaného stroja Jak-42. Tá bude ešte dnes prepravená do Moskvy na expertízu. Miesto nešťastia dnes navštívil i ruský prezident Dmitrij Medvedev. Agentúra RIA Novosti uviedla, že zrútenie lietadla mohlo spôsobiť nekvalitné palivo. Odvoláva sa pritom na nemenovaný zdroj z prostredia leteckého priemyslu. Táto teória však podľa viacerých neobstojí, keďže iné lietadlá s tým istým palivom nemali žiadne problémy. Do úvahy teda stále prichádza technická chyba, pri ktorej mohol zlyhať jeden z troch motorov.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Našli telá všetkých obetí
Tragédia v Rusku: Našli telá všetkých obetí
8.9.2011
Ruským úradom sa podarilo nájsť telá všetkých 43 obetí stredajšej leteckej tragédie neďaleko mesta Jaroslavľ. Identifikovaných bolo zatiaľ len 14 cestujúcich na palube lietadla Jak-42. V nemocnici o svoj život stále bojuje ruský hokejista Alexander Galimov a palubný mechanik Alexander Sizov, ktorí ako jediní nešťastie prežili. Podľa agentúry Interfax bolo najpravdepodobnejšou príčinou havárie zlyhanie jedného z jeho motorov pri štarte. Ďalšie zdroje tvrdia, že za nešťastie môže nekvalitné palivo. Podľa výpovedí očitých svedkov lietadlo nenabralo potrebnú výšku, vo vzduchu vrazilo do stožiara a rozlomilo sa.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Ako Demitra v roku 1999 prišiel o pol milióna dolárov
Ako Demitra v roku 1999 prišiel o pol milióna dolárov
8.9.2011
V roku 1999 hral slovenský hokejista Pavol Demitra za tím St. Louis. Slovenské médiá si vtedy všimli udalosť, ktorá sa odohrala v záverečnom zápase základnej časti NHL proti mužstvu Los Angeles. Demitra mal v zmluve uvedenú podmienku, že v prípade ak nazbiera v sezóne 90 bodov, dostane k platu bonus 500-tisíc dolárov. V tomto stretnutí sa mu to mohlo podariť. Keď sa však vyskytla možnosť, aby sám skóroval, radšej volil prihrávku na spoluhráča Scotta Younga. "To je najnezištnejšia vec, akú som kedy videl. Pavol definitívne potvrdil, že je neprekonateľný tímový hráč," povedal vtedy na adresu Slováka obranca Blues Jamie Rivers.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Radičová: Pavol Demitra napĺňal Slovákov pocitom hrdosti
Radičová: Pavol Demitra napĺňal Slovákov pocitom hrdosti
8.9.2011
Tragédia v Rusku zasiahla aj do slovenského politického života. "Pavol bol osobnosťou nielen pre fanúšikov ľadového hokeja, ale aj pre všetkých tých, ktorým ako kapitán národného mužstva daroval pocit hrdosti na to, že sú Slovákmi. Len málokto z nás má ten dar, že sa mu v srdciach ostatných ľudí podarí zanechať hlbokú a nezmazateľnú stopu," napísala v sústrastnom liste premiérka Iveta Radičová. Po skončení stredajšieho rokovania Koaličnej rady si jej členovia uctili obete leteckého nešťastia minútou ticha. Smer-SD zase včera zrušil tlačovú besedu, kde sa chcel vyjadriť k postoju premiérky Ivety Radičovej ku kauze prenájmu budovy pre košických daniarov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Nezabudneme, odkazujú Demitrovi Slováci
Nezabudneme, odkazujú Demitrovi Slováci
8.9.2011
So slovenskými fanúšikmi sa Pavol Demitra rozlúčil na šampionáte v Bratislave so slzami v očiach. Naopak, o štyri mesiace neskôr za ním plače Slovensko i celý hokejový svet. "Geniálny človek! On mi vlastne strašne pomohol v kariére. To, čo sme prežívali na olympiáde, bolo niečo famózne, prakticky od toho momentu sa naozaj začala vyvíjať moja kariéra," povedal o Demitrovi hokejista Tomáš Kopecký. Pamiatku Pavla Demitru si včera večer pred Zimný štadión v Trenčíne prišlo uctiť niekoľko stoviek ľudí. Medzi nimi aj bývalý tréner slovenskej reprezentácie František Hossa s manželkou. Pred jeho fotku s nadpisom Paľo, ďakujeme!, kládli zapálené sviečky a kvety. "Je to strašná tragédia, nikto z nás to nečakal," povedala jedna z účastníčok.
Médiá: 16
Komentáre:
0
Video: Emotívne prerušenie úvodného zápasu KHL
7.9.2011
V ruskej Ufe bol v reakcii na leteckú tragédiu neďaleko Jaroslavľu prerušený prvý zápas Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V priebehu prvej tretiny duelu medzi Salavatom Julavej Ufa a Atlantom Mytišči oznámil divákom smutnú správu šéf ligy Alexander Medvedev. Po oznámení tragickej udalosti nasledovala minúta ticha. Viacerí diváci začali plakať. "Urobíme všetko, aby sme zaistili pokračovanie hokeja v Jaroslavli na najvyššej úrovni. Lokomotiv zostáva jedným z najsilnejších klubov v Kontinetnálne hokejovej lige," povedal Medvedev.
Komentáre:  0
Pavol, odpočívaj v pokoji!
Pavol, odpočívaj v pokoji!
7.9.2011
Pri tragickej leteckej nehode neďaleko ruského Jaroslavľu v stredu zahynul jeden z najlepších slovenských hokejistov Pavol Demitra. Rodák z Dubnice zomrel vo veku 36 rokov spolu so spoluhráčmi z klubu Lokomotiv Jarosľavl. "Demitra patril vôbec k najlepším hokejistom na svete a ja si ho pamätám ako nám spolu so Zedníkom pohol v kvalifikácii dostať na prvé ZOH," spomína na bývalého reprezentačného kapitána Jozef Golonka. Práve jemu mal na tohtoročnom Zlatom puku povedať, že táto sezóna je pre neho posledná a po jej skončení sa chce naplno venovať rodine. Demitra po sebe zanechal manželku Majku (33), syna Lucasa (8) a dcéru Zaru (5).
Médiá: 8
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Medzi mŕtvymi je aj Pavol Demitra
Tragédia v Rusku: Medzi mŕtvymi je aj Pavol Demitra
7.9.2011
Krátko po štarte sa dnes v Rusku zrútilo lietadlo s hráčmi hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavľ. Podľa posledných informácií tragédiu neprežilo 43 cestujúcich. Prežili iba ruský hokejista Alexander Galimov a člen posádky Alexander Sizov. Medzi obeťami je aj 36-ročný bývalý slovenský reprezentant Pavol Demitra. Jeho smrť potvrdili predstavitelia Dukly Trenčín na základe výpovede Demitrovej manželky. Tragédiu neprežila ani trojica českých hráčov Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek. Lietadlo smerovalo do bieloruského Minsku, kde sa mal vo štvrtok odohrať zápas Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Stroj sovietskej výroby Jak-42 zo zatiaľ neznámych príčin havaroval v blízkosti mesta Jaroslavľ, zhruba 250 kilometrov severovýchodne od Moskvy.
Médiá: 7
Komentáre:
2
Tragédia v Rusku: Dramatické zábery lietadla krátko po zrútení
7.9.2011
Stroj sovietskej výroby Jak-42 havaroval v blízkosti mesta Jaroslavľ, zhruba 250 kilometrov severovýchodne od Moskvy. Pri nehode zahynul aj bývalý slovenský reprezentant Pavol Demitra. Po vzlietnutí malo lietadlo okamžite problémy a krídlom vraj zachytilo riadiacu vežu. K pádu došlo necelých 1000 metrov od dráhy. Podľa agentúry RIA Novosti sa lietadlo zrútilo a začalo horieť, časť trupu skončila v rieke Volga. Premiér Vladimir Putin vyslal na miesto havárie, nachádzajúce sa asi 15 kilometrov východne od mesta Jaroslavľ, ministra dopravy.
Komentáre:  0

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk