AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Obraz v iPade môže byť aj 3D
24.5.2011
Obrazce nie sú v skutočnosti trojrozmerné. Dojem 3D vytvára špeciálny softvér, ktorý dokáže snímať polohu hlavy používateľa a tak vhodným rozmiestnením zobrazovaných predmetov vytvoriť ilúziu tretieho rozmeru. Inovácia má priniesť viac intuitívnosti do ovládania, nevyžadujú sa pritom žiadne 3D okuliare.
Komentáre:  0
Video: Ruský pilot je taký presný, že by vás dokázal aj oholiť
24.5.2011
Bývalý armádny letecký inštruktor a akrobatický pilot Sergej Piskunov, ukázal svoje výnimočné letecké schopnosti. S helikoptérou dokáže okrem iného oholiť žiletkou, pripevnenou na podvozku helikoptéry, dobrovoľníka, bez toho, aby ho poranil. Podobným spôsobom dokáže tiež napríklad otvárať fľaše.
Komentáre:  0
Pomätený kazateľ Harold Camping určil nový dátum konca sveta
24.5.2011
89-ročný kazateľ a riaditeľ siete kresťanských rozhlasových Harold Camping stanovil dnes nový dátum, kedy má nastať kresťanská apokalypsa. Podľa jeho najnovších tvrdení bola sobota 21. mája, na ktorú predpovedal koniec sveta, skôr duchovnou udalosťou ("neviditeľná apokalypsa"), než reálnym začiatkom konca. Camping trvá na tom, že svet skutočne zanikne, tentoraz sa tak má stať 21. októbra 2011.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Vyslobodzovanie Obamovej limuzíny pred verejnosťou skryli
24.5.2011
Cadillac amerického prezidenta Baracka Obamu uviazol včera pri výjazde z americkej ambasády v Dublinu. Obrnené vozidlo, ktoré tiež nazývajú The Beast (Šelma), je pripravené na chemický, bombový útok či na streľbu. Neporadilo si však s obyčajnou nájazdovou rampou. Vyslobodzovanie Obamovej limuzíny však už Dublinčania nevideli, pretože ochranka pred ňu pristavila autobus, čo si vyslúžilo piskot okolostojacich.
Komentáre:  0
Video: Obamova superlimuzína v Írsku uviazla
24.5.2011
Údajne najmodernejšie a najbezpečnejšie auto na svete, prezidentská limuzína amerického prezidenta Baracka Obamu, sa včera "zasekla" pri výjazde z priestorov budovy ambasády USA v Dubline. Podvozok prezidentského Cadillacu sa zachytil o kovovú časť brány, ktorá slúži na uchytenie jej krídel.
Komentáre:  0
Video: Britská polícia nasadila proti plyšovému tigrovi vrtuľník
24.5.2011
Znepokojení obyvatelia v grófstve Hampshire upozornili britské úrady na veľkého bieleho tigra, ktorého zbadali v okolí miestneho golfového ihriska. Polícia nasadila do akcie proti šelme ozbrojených príslušníkov a vrtuľník, nakoniec však zistila, že ide len o plyšovú napodobeninu zvieraťa v skutočnej veľkosti.
Komentáre:  0
Video: Hráčovi FC Schalke 04 vylepili
24.5.2011
Brankár nemeckého futbalového klubu FC Schalke 04 Manuel Neuer dostal od fanúšika gelsenkirchenského tímu facku počas osláv víťazstva v DFB Pokali nad Duisburgom.
Komentáre:  0
Video: Pre vyčíňanie stoviek rakúskych chuligánov museli prerušiť zápas
23.5.2011
Nedeľný zápas najvyššej rakúskej futbalovej ligy medzi dvojicou viedenských mužstiev (Rapid Wien a Austria Wien) museli prerušiť po tom, čo na trávnik vbehlo asi 200 fanúšikov Rapidu Viedeň. Približne 700 príslušníkov ozbrojených zložiek sa následne pokúšalo situáciu na ihrisku upokojiť. Po asi 30 minútovom prerušení rozhodla polícia o tom, že v zápase sa nebude pokračovať.
Komentáre:  0
Berlusconi: Miláno sa nesmie stať mestom moslimov a Rómov
23.5.2011
Týždeň pred druhým kolom volieb nového starostu Milána zverejnil taliansky premiér Silvio Berlusconi na svojej internetovej stránke video, v ktorom sa ostro obul do stredoľavej opozície. Tá vo voľbách postavila vlastného kandidáta Guiliana Pisapiu. Berlusconi doslova vyhlásil: "Miláno sa nesmie ... stať islamským mestom alebo mestom Rómov, rómskych osád. Mestom, obliehaným cudzincami, ktorým chce ľavica dať volebné právo."
Komentáre:  0
Video: Japonci vyvinuli prvý televízor s ultra vysokým rozlíšením
23.5.2011
Filmy a televíziu si budete môcť v blízkej budúcnosti vychutnať v ešte lepšej kvalite. Konzorcium firiem pod vedením japonskej štátnej televízie NHK predstavilo minulý týždeň televízor s ultra vysokým rozlíšením (Ultra HD). Uhlopriečka obrazovky tohto televízora je 85 palcov a samotné rozlíšenie dosahuje 7680 px na 4320 px. NHK však neplánuje vysielať vlastné programy v Ultra HD skôr, než v roku 2020.
Komentáre:  0
Zlatú palmu získal v Cannes film Strom života
23.5.2011
Hlavnú cenu pre najlepší film, Zlatú palmu, získal na 64. ročníku festivalu v Cannes snímok Strom života (Tree of Life) od amerického režiséra Terrenca Malicka. Film bol označovaný za favorita od samého počiatku. Hlavné úlohy stvárnili Brad Pitt, Sean Penn a Jessica Chastain. Cenu si prišiel prevziať producent Bill Pohlad. Režisér Malick sa na ceremoniáli neukázal, je totiž známy tým, že sa na promočných akciách svojich filmov nikdy nepodieľa, rovnako odmieta takmer všetky žiadosti o rozhovor.
Komentáre:  0
Video: Americký zlodej ukradol pri zatýkaní policajné auto
22.5.2011
38-ročného Arthura Lee Thompsona zastavila policajná hliadka po tom, ako sa v neďalekom obchode pokúšal ukradnúť počítač. Pri zatýkaní však príslušníkov polície premohol a ukradol im ich služobné auto. Po niekoľkých kilometroch šialenej jazdy narazil do nákladného automobilu. Obaja vodiči vyviazli len s ľahkými zraneniami. Celý incident zachytila kamera na palube policajného vozidla.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Pápež telefonoval do vesmíru
21.5.2011
Pápež Benedikt XVI. sa dnes z Vatikánu telefonicky spojil s dvanástimi astronautmi, nachádzajúcimi sa v súčasnosti na obežnej dráhe Zeme, v medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Pápež okrem iného vyjadril astronautom vďaku a obdiv za ich odvahu, disciplínu a oddanosť počas plnenia ich misie. Išlo o vôbec prvé telefonické spojenie hlavy katolíckej cirkvi s ľuďmi vo vesmíre.
Komentáre:  0
Video: Najväčšie plavidlo v histórii
21.5.2011
Holandská ropná spoločnosť Royal Dutch Shell plánuje postaviť najväčšiu loď na svete. Tá bude zároveň najväčším plávajúcim objektom, aké kedy človek vytvoril. Plavidlo sa bude volať "Prelude FLNG" a na jeho stavbu sa spotrebuje 260 000 ton ocele. Loď bude slúžiť na prepravu ropy, jej zásobníky by mali mať objem až 110 000 barelov.
Komentáre:  0
Rimania: Socha Jána Pavla II. sa podobá na Mussoliniho
21.5.2011
Minulý týždeň odhalili pred hlavnou železničnou stanicou v Ríme Termini novú sochu pápeža Jána Pavla II.. Niektorých ľudí však znechutila skutočnosť, že hlava vynárajúca sa z plášťa sochy sa na zosnulého pápeža nepodobá, pripomína údajne fašistického diktátora Benita Mussoliniho. Primátor Ríma pripustil, že kontroverznú sochu pápeža Jána Pavla II. možno pozmenia tak, aby vyhovovala vkusu väčšiny občanov.
Komentáre:  0
Video: Školská kamera zachytila pád meteoritu
21.5.2011
Kamere umiestnenej na streche školy v kanadskom meste Cranbrook sa minulú sobotu podarilo zachytiť pád veľkého meteoritu. Udalosť videlo na vlastné oči aj viacero miestnych obyvateľov. Podľa astronómov bol meteorit súčasťou väčšieho telesa, ktoré sa počas svojho vstupu do zemskej atmosféry rozpadlo na niekoľko menších častí.
Komentáre:  0
Rozhlasový kazateľ: Dnes nastane koniec sveta
21.5.2011
98-ročný Američan Harold Camping, ktorý je tiež riaditeľom siete kresťanských rozhlasových staníc Family Radio, predpovedá na dnes začiatok udalostí kresťanského konca sveta. 3 percentá populácie majú byť podľa neho nanebovzaté. Ostatných 97 vraj čaká päť mesiacov hrôzy a utrpenia, ktoré spolu s celým svetom skončia 21. októbra. Popularitu tejto predpovede medzi niektorými fundamentálnymi skupinami neznižuje ani skutočnosť, že koniec sveta už raz predpovedal na september 1994.
Komentáre:  0
Najstarší otužilec má 98 rokov
21.5.2011
Najstarším "ľadovým medveďom" v Českej republike a zrejme aj na celom svete je 98-ročný Ladislav Nicek. S otužilectvom začal už v roku 1949 a odvtedy sa do studenej vody ponára každý rok. Nicek sa však rozhodol stať sa otužilcom už v roku 1932, keď videl túto aktivitu na vlastné oči po prvýkrát.
Komentáre:  0
Video: Polícia v Dubline chcela zhabať írsku vlajku
20.5.2011
O veľký rozruch v Írsku sa postaralo video natočené 18. mája počas historicky prvej návštevy britskej kráľovnej Alžbety II. v tejto krajine. Írska policajtka v ňom chce skonfiškovať malú vlajočku, ktorú žena priniesla do centra mesta, kde sa v tom čase nachádzala kráľovná. Príslušníčka polície sa najprv odvolávala na platnú legislatívu, neskôr tvrdila, že vlajka bola pripevnená k tyči. To však nebola pravda.
Komentáre:  0
Video: Peter Sagan zvíťazil v 5. etape pretekov Okolo Kalifornie
20.5.2011
217-kilometrová etapa viedla z mesta Seaside do Paso Robles. 21-ročný slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol čas 5:16:03 h a je momentálne v celkovej klasifikácii pretekov na 11. mieste. Pozíciu celkového lídra si udržal 39-ročný Christopher Horner.
Komentáre:  0
Video: Brutálny faul v belgickej futbalovej lige
20.5.2011
Vo finálovom stretnutí najvyššej belgickej futbalovej súťaže medzi klubmi Standard Liege a Racing Genk spôsobil Chris Mavinga svojmu protihráčovi Mehdimu Carcelovi otras mozgu a niekoľko zlomenín lebečnej kosti po tom, ako ho kopol do hlavy. V nemocnici sa Maročan Carcela prebral z bezvedomia. Mavinga však za zákrok dostal len žltú kartu.
Komentáre:  0
Video: Nedávno objavená kométa sa zrazila so Slnkom
19.5.2011
Americký úrad pre letectvo a vesmír NASA zverejnil unikátne satelitné zábery zo zrážky kométy so Slnkom, ku ktorej došlo 11. mája. Kométu pritom len nedávno objavil amatérsky astronóm Sergej Šurpakov. Pravdepodobne pochádza z tzv. Kreutzovej skupiny komét, ktoré sa na svojich obežných dráhach dostávajú veľmi blízko k Slnku.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk