AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
V Pekingu otvorili vzdelávací kurz pre "zlatokopky"
16.7.2011
Ako si naniesť čo najzvodnejší make-up či ako rozpoznať z výrazu tváre klamára, to sa môžu ženy naučiť vo vzdelávacom centre v čínskej metropole Pekingu. Škola, v ktorej 30 vyučovacích hodín stojí zhruba 3 000 dolárov (2 120 eur), je zameraná pre lovkyne milionárov. Zakladateľka centra s názvom "Pekinské stredisko pre morálne vzdelávanie žien" Šao Tchung v škole tiež vyučuje, prednáša svojim žiačkam o tom, ako odhadnúť povahu a osobnosť potenciálneho nápadníka. Podľa Šao vzdelávacie stredisko rozvíja kvality žien a pomáha im pri dosahovaní životných cieľov, za ktorými mnohé roky túžia.
Komentáre:  0
Video: Futbalisti Realu Madrid zrazili študentku
16.7.2011
Hviezdy španielskeho futbalového veľkoklubu Realu Madrid zostali na chvíľu v šoku po tom, čo so svojím golfovým vozíkom zrazili študentku na kampuse Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA). K incidentu došlo vinou dievčiny, ktorá nečakane vbehla do kolóny športových automobilov. Študentke sa našťastie nič nestalo, no na hráčov Realu sa na sociálnych sieťach zniesla mierna vlna kritiky kvôli ich zjavnému "nezáujmu" o zdravie dievčaťa. Futbalisti "bieleho baletu" sú v Spojených štátoch na predsezónnej príprave, počas ktorej odohrajú aj priateľský zápas proti tímu Davida Beckhama LA Galaxy.
Komentáre:  0
Šokujúce video: V Holandsku sa zrútila časť televíznej veže
16.7.2011
Vrchná časť rozhlasovej a televíznej veže v holandskom meste Hoogersmilde v piatok skolabovala po tom, čo 300 metrov vysokú stavbu zachvátil požiar. Záchranári dorazili na miesto nešťastia ešte pred zrútením, no požiar sa im nepodarilo uhasiť ani s pomocou špeciálnej techniky a vrtuľníkov. Incident spôsobil výpadky rozhlasového a televízneho vysielania v okolí, ako aj dočasnú nedostupnosť mobilných telefónnych služieb. Požiar ani samotný kolaps si nevyžiadal žiadne zranenia či obete na životoch. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe, vyšetrujú ich miestne úrady.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Slovenský robot Pinkie vytancoval pre Prešovčanov dva tituly majstra sveta
16.7.2011
Tím študentov Strednej školy elektrotechnickej v Prešove priviezol z tureckého Istanbulu dva tituly majstrov sveta z 15. ročníka prestížnej a najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže RoboCup 2011. Najvyššie ocenenia získali prešovskí elektrikári v juniorskej skupine do 18 rokov v kategórii Dance (roboty tancujú podľa hudby) a to v súťaži samostatných tímov aj v súťaži supertímov (spoločná choreografia s Fínskom a Čínou). Prešovskí stredoškoláci súťaži v tíme Pinkies, ktorý pomenovali podľa svojho robota, pri jeho konštrukcii sa nechali inšpirovať vystúpeniami skupiny Pink Floyd.
Komentáre:  0
Video: Rus natočil, ako mu do čelného skla vletel los
16.7.2011
Šiesteho júla tohto roku došlo v Rusku k tragickej zrážke dvoch áut so zvieraťom, ktorú sa jednému vodičovi podarilo natočiť na videokameru. Los bol v krátkom čase zrazený hneď dvomi vozidlami. Po tom, čo ho v plnej rýchlosti nabralo protiidúce strieborné auto, narazilo zviera do čelného skla druhého automobilu. Los nemal ani najmenšiu šancu takúto zrážku prežiť. Naopak, pre vodičov sa incident tiež mohol skončiť veľmi tragicky. Našťastie však neutrpeli žiadne zranenia, keďže zviera neprerazilo dovnútra. Na vozidlách sa odhadujú škody vo výške niekoľkých tisícok eur.
Komentáre:  0
Žena odrezala manželovi genitálie a hodila ho do drviča na odpadky
15.7.2011
Štyridsaťosemročná Catherine Beckerová z Kalifornie dala svojmu o štyri roky staršiemu manželovi počas večere vo svojom dome do jedla drogu. Keď muž omdlel, priviazala ho k posteli. Bez milosti schytila nôž, odsekla mužovi penis a hodila ho do drviča na odpadky. Žena sama privolala rýchlu pomoc a políciu. Po prevoze do nemocnice muža operovali a stále je v kritickom stave. Polícia, ktorá informovala, že manželia boli v rozvodovom konaní, pri prehliadke domu našla nôž aj lano. Catherine, ktorú polícia zatkla, povedala, že jej muž si to zaslúžil. Nespresnila však, prečo.
Komentáre:  0
Video: Aj automobily možno použiť ako štetce
15.7.2011
Vo video, ktoré zachytáva premávku na rušnej berlínskej križovatke, vystupujú v úlohe maliarskych štetcov obyčajné autá, autobusy či motorky. Skupinka cyklistov z umeleckej skupiny vyliala totiž viac ako 500 litrov zmývateľnej environmentálnej farby rôznych odtieňov na cestný asfalt. Takmer 2 000 vozidiel sa následne nevedomky zúčastnilo na tvorbe najväčšieho umeleckého diela v hlavnom meste Nemecka. Šedé námestie Rosenthaler Platz sa tak dočasne prefarbilo do dúhových farieb - modrej, fialovej, žltej a červenej. Organická chemikália sa z pneumatík dala zotrieť prúdom čistej vody.
Komentáre:  0
Video: Najlepšia urobená fotografia v histórii ľudstva?
15.7.2011
Ako to dopadne, keď má kreatívny človek príliš veľa voľného času? Ak je tou osobou fotograf, môže to skončiť aj natočením takéhoto neuveriteľného videa. Skupina kanadských umelcov sa rozhodla, že bežné fotografovanie je príliš nudné. Pripravili preto špeciálny "stroj", ktorý dokáže vytvoriť či dokonca vyvolať hneď niekoľko fotografií. V štyri minúty trvajúcom procese sú okrem fotografického vybavenia zahrnuté aj rôzne druhy lôpt, iPad, cestovné vaky, ventilátor či tlačiareň. Tvorba komplikovaného stroja s názvom "Rube Goldberg machine" trvala celých šesť mesiacov a zabrala plochu celého skladu fotografického náradia.
Komentáre:  0
Video ako z hororu: Vodič natočil prejazd piesočnou búrkou
15.7.2011
Neobvykle silná piesočná búrka zasiahla minulý týždeň mnohé mestá v americkom štáte Arizona. Medzi nimi bola dokonca aj jeden a pol miliónová metropola Phoenix. Ani hrozba úplnej tmy však niektorých vodičov neodradila a tí si to namierili priamo cez rozbúrený pieskový mrak. Americký vodič, ktorý v tomto videu prechádzal údolím okolo Phoenixu, na svoju GoPro kameru natočil, ako to uprostred takého mraku vyzerá. Denné svetlo sa na chvíľu zmenilo na čiernu tmu a smer cesty bolo možné rozpoznať len vďaka reflektorom protiidúcich áut.
Komentáre:  0
Na Ukrajine sa narodil dvojhlavý had, hlavy navzájom bojujú o potravu
15.7.2011
Vyhľadávanou raritou zoologickej záhrady v ukrajinskom meste Jalta je od stredy albinotická dvojhlavá užovka druhu Lampropeltis getula californiae. Predstavitelia zoo v čiernomorskom letovisku na krymskom polostrove potvrdili, že jedna z hláv je aktívnejšia a kontroluje telo, kým druhá je pasívnejšia. Nič to však nemení na tom, že obe myslia samostatne a dokonca občas bojujú o potravu. Albinotickému hadovi preto dávajú pri kŕmení bariéru medzi obe hlavy, aby sa predišlo podobným incidentom. Zoológia tvrdia, že takýto žijúci exemplár je extrémne zriedkavý, objavuje sa vraj raz za 50 rokov. Výnimočný had bude v ukrajinskej zoo vystavený do polovice septembra.
Komentáre:  0
Video: Reportérku zasiahla v živom vstupe voda z požiarneho vrtuľníka
14.7.2011
Americká reportérka Suzi Theodoryová v živom vstupe informovala o lesných požiaroch v južnej Kalifornii, keď záchranárska helikoptéra vyliala na ňu a jej štáb celý obsah špeciálneho vodného mecha. Vo videu možno Theodoryovú počuť, ako sa po plnom zásahu hystericky smeje. Reportérka si však zachovala chladnú hlavu a vzápätí sa vrátila pred televíznu kameru. “Ako ste mohli vidieť, helikoptéra práve na nás vyliala vodu. To preto lebo sme veľmi blízko plameňov. Nie je to vtipné, ale vôbec sme to neočakávali," povedala Theodoryová divákom.
Komentáre:  0
Video: Nová generácia telefónov?
14.7.2011
Čím väčší telefón, tým lepšie? Došlo k zvráteniu súčasného vývoja moderných technológii a trend miniaturizácie nahradil opačný trend maximalizácia? Našťastie nie, to len staršia účastníčka protestného zhromaždenia v juhošpanielskom meste El Puerto de Santa María neďaleko Sevilly prvýkrát v živote používala megafón. Jeho obsluhu si očividne splietla práve s telefonickým zariadením. Strémovanej žene nakoniec pomohol ďalší protestujúci a nakoniec sa jej pred zhromaždenými podarilo úspešne predniesť svoj prejav.
Komentáre:  0
Video: Google od vás chce vedieť, čo milujete
14.7.2011
Spoločnosť Google potichu spustila novú formu vyhľadávania informácií na internete, ktorá na jednej jedinej stránke kombinuje a zobrazuje väčšinu v súčasnosti Googlom poskytovaných služieb. Projekt s anglickým názvom "WDYL - What Do You Love" (Čo milujete) sa nachádza na samostatnej webovej stránke www.wdyl.com. Pri vstupu na portál uvidíte najprv len dialógový riadok a spúšťacie tlačidlo s bielym srdiečkom. Vo výsledkoch sa vám následne zobrazia napríklad fotoalbumy Picasa, správy, knihy, diskusie, mapy či patenty. V obsahu pre mobilné telefony a tablety, si výsledky môžete nechať preložiť alebo ich preposlať poštou známemu.
Komentáre:  0
Video: V stredu zobudil astronautov na ISS Elton John
14.7.2011
Pesnička Rocket Man od 64-ročného britského hudobníka Eltona Johna v stredu ráno zobudila posádku Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS), ku ktorej je teraz v rámci svojej poslednej misie pripojený raketoplán Atlantis. Pieseň z roku 1972 opisuje pocity astronautov na ich fiktívnej misii na planétu Mars. Elton John sa astronautom na ISS prihovoril aj prostredníctvom vopred nahratého odkazu. "Dobré ráno Atlantis, tu je Elton John. Ďakujem všetkým mužom i ženám v NASA, ktorí sa podieľali na programe raketoplánov v posledných troch dekádach," povedal spevák po pesničke.
Komentáre:  0
Video: Brankár dal gól spred vlastnej bránky
14.7.2011
Ojedinelý futbalový kúsok sa podaril v utorkovom prípravnom zápase brankárovi Davidovi Binghamovi z tímu San Jose Earthquakes, ktorý pôsobí v najvyššej americkej klubovej súťaži. Stretnutie s anglickým West Bromwich Albion nakoniec Earthquakes vyhrali 2:1. "Trochu som to prepálil, niekedy je však šťastie aj na mojej strane. Naposledy sa mi niečo také podarilo, keď som ešte hrával na strednej škole," uviedol Bingham, ktorý sa po tom, čo odpálil loptu príliš ďaleko od nej odvrátil, lebo bol na seba nahnevaný, a nádherný gól tak vlastne nevidel. Dvadsaťročný Bingham je pritom len náhradník a tento zápas pre neho znamenal profesionálny debut.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Mohutné dažde premenili ulice Kazane na rieky
14.7.2011
Uplynulú sobotu boli dažde v ruskej Kazani také intenzívne, že sa ulice naplnili vodou a autá mohli cez ne prechádzať len s veľkými ťažkosťami. Minulú stredu zase zasiahli prudké lejaky mesto Pjatigorsk na severu Kaukazu, kde spôsobili nemalé škody na infraštruktúre, ako aj na osobnom majetku. „Voda začala prudko stúpať, ponáhľali sme sa, aby sme zachránili svoj majetok a premiestnili ho čo najvyššie. Hladina vody sa ale zvyšovala veľmi rýchlo, za 15 až 20 minút stúpla na 40 až 50 centimetrov,“ uviedol Sergej Serdjukov z Pjatigorska.
Komentáre:  0
Video: Syn ukrajinského prezidenta sa za bieleho dňa spil na mol
14.7.2011
Syn ukrajinského prezidenta, Viktor Janukovyč ml., sa za bieleho dňa poriadne potúžil alkoholom. Potomok hlavy štátu sa bezprízorne s priateľmi potácal v samotnom centre Kyjeva, na ulici Kropivncskogo, kde býva. Amatérske zábery vznikli v utorok 12. júla. Ukazujú, ako syn hlavy štátu skúša vojsť do viacerých dverí, kým nájde tie správne. Keď sa ho priatelia snažia naviesť správny smerom, ich pomoc odmieta a je k nim dokonca hrubý a vulgárny. Ukrajinský spravodajský portál kp.ua pritom uvádza, že prezident Viktor Janukovyč iba nedávno pred novinármi svojich potomkov chválil a vyhlasoval, že je na svoje deti aj vnúčatá nesmierne hrdý.
Komentáre:  1
Rakúske feministky uspeli. V hymne už nebudú len "slávni synovia"
13.7.2011
Rakúske parlamentné strany - sociálni demokrati (SPÖ), ľudovci (ÖVP) a zelení (Grüne) - sa dnes dohodli na tom, že krajina bude mať od 1. januára 2012 nový text štátnej hymny. Dôvodom je snaha o politickú korektnosť, keďže v súčasnom texte sa spieva len o "slávnych synoch". Z tohto dôvodu bude táto pasáž rozšírená aj o "slávne dcéry". Nemecké slová "Heimat bist du großer Söhne" tak nahradia "Heimat großer Töchter, Söhne". Nacionalistická Slobodná strana Rakúska (FPÖ), ktorú vedie Heinz-Christian Strache, je razantne proti zmene. Vo svojom vyhlásení označila iniciatívu za "genderovú frašku".
Komentáre:  3
Video: Frustrovaný vodič napadol cyklistu, ktorého nemohol predbehnúť
13.7.2011
Štyridsaťdeväťročný právnik Simon Page sa v Londýne stal obeťou fyzického útoku nahnevaného vodiča, ktorý sa ho predtým niekoľkokrát pokúšal neúspešne predbehnúť. Cyklista bol súčasťou sedemčlennej skupiny, ktorá sa ešte v máji tohto roku presúvala z mesta Dover do britskej metropoly. "Počas jazdy sa nás auto pokúšalo predbehnúť, keď sme prechádzali okolo cestného ostrovčeka, ktorý cestu výrazne zúžil. Na vodiča sme preto kričali, aby prestal. Keď vodič zbadal, že sa snažím zapamätať si jeho evidenčné číslo, vyšiel von a zaútočil na mňa," opísal incident Page, ktorý video ukázal aj polícii. Tá však podľa neho nepodnikla proti útočníkovi žiadne kroky.
Komentáre:  1
Video: Pri tejto žiadosti o ruku žena takmer dostala infarkt
13.7.2011
Snaha o originálne a netradičné požiadanie o ruku priateľky sa stáva v ostatnom čase čoraz populárnejšie. Prednedávnom napríklad vyjadril Američan Michael vôľu zosobášiť sa so svojou Ginny prostredníctvom filmovej upútavky v kinosále. V tomto nedávno zverejnenom videu zas mladý Kanaďan vyznal lásku spôsobom, ktorý jeho priateľke - jemne povedané - vyrazil dych. Predstieral totiž , že sa mu z ruky vyšmykol snubný prsteň, načo spadol zo strechy štvorposchodovej budovy. Vyľakaná žena pribehla k zábradliu, odkiaľ však našťastie mohla vidieť svojho snúbenca živého a zdravého, ako aj nápis: "Zoberieš si ma?"
Komentáre:  0
Video: Falošný čínsky taxikár sa snažil ujsť - s policajtom na streche
13.7.2011
Video, ktoré sa v týchto dňoch veľkou rýchlosťou šíri čínskym internetom, zobrazuje falošného čínskeho taxikára, ktorý sa pokúša o útek s dopravným policajtom visiacim na jeho streche. Incident sa odohral v meste Chengdu v stredočínskej provincii Sičuan. Podvodníka, ktorý si svoje auto premaľoval do taxikárskych farieb, odhalil pri kontrole dopravný policajt. Ten sa jeho pokusu o útek snažil zabrániť tým, že vyskočil na strechu vozidla. Mužovi zákona napokon pomohli duchaprítomní vodiči autobusu a ďalšieho taxíka, ktorí vozidlu zablokovali cestu. Okoloidúci občania mesta Chengdu následne podvodníka zadržali.
Komentáre:  0
Video: Akrobatka "cvičila" na newyorskom moste, zatkla ju polícia
13.7.2011
Americká akrobatka Seanna Sharpová skončila v pondelok v rukách polície po tom, ako sa rozhodla predviesť svoje "aeralistické" umenie na 90 metrov vysokej veži newyorského mosta Williamsburg Bridge. “Mojím cieľom bolo čeliť vlastnému strachu a inšpirovať ostatných, aby tak urobili tiež. Keď som liezla na takú vysokú konštrukciu prvýkrát, nedošla som až na vrchol, bola som príliš vystrašená. Druhý raz sa mi to už podarilo, poriadne ma napumpoval adrenalín," povedala 24-ročná Newyorčanka. Okrem Sharpovej polícia zadržala aj jej priateľa, 27-ročného iluzionistu Thomasa Skinnera.
Komentáre:  0
Do najväčšieho falologického múzea na svete pribudne aj ľudský exponát
13.7.2011
Sigurdur Hjartarson, 70-ročný rodák z Islandu, si v roku 1997 otvoril The Icelandic Phallological Museum (Islandské falologické múzeum), ktoré je však známe skôr ako Múzeum penisov. V ňom sa návštevníkom naskytá pohľad na 276 penisov rôznych cicavcov. Najväčší exponát s dĺžkou 170 cm patrí vorvaňovi tuponosému a najmenší – dva milimetre dlhý nástroj – odobrali škrečkovi. Začiatkom leta do jeho slávnej zbierky pribudol i ľudský exponát. Ten patril 95-ročnému Pállovi Arasonovi, ktorý ešte pred ukončením svojej životnej púte majiteľovi múzea prisľúbil, že svoj zakonzervovaný penis sprístupní celému svetu.
Komentáre:  0
Video: Oblečte si svoj televízor
12.7.2011
Na odovzdávanie cien MTV Video Music Awards v roku 2010 si speváčka Lady Gaga obliekla kostým, ktorý bol vyrobený zo surového mäsa. Existuje preto pomerne reálna možnosť, že popová hviezda siahne aj po najnovšom vynáleze - "videošatách". Ide v podstate o plnohodnotný farebný televízor, ktorý je pripevnený na povrchu laboratórneho plášťa. Konkrétne pozostáva zo stoviek malých LED displejov, ktoré sú napájané 12-voltovou batériou. Vynález je schopný prijímať bežné analógové televízne vysielanie, podľa jeho tvorcov sa však perfektne hodí aj na reklamné účely.
Komentáre:  0
Video: Strelecká inštruktáž nedopadla podľa očakávania
12.7.2011
Derek "Tex" Grebner si sám spôsobil strelné poranenie, keď natáčal inštruktážne video - Ako správne vybrať zbraň z puzdra v obranných situáciách. Američan totiž omylom stlačil spúšť pištole Kimber Pro Carry II .45 namiesto tlačidla, ktorým sa malo púzdro otvoriť. Guľka prenikla do jeho pravého chodidla, načo Grebner skríkol "I just f... shot myself". Do slovenčiny by sa to dalo preložiť aj ako "Do p..., práve som sa postrelil". "Takéto veci sa stávajú. Len dúfam, že sa tom mne už nikdy nestane, rovnako ako sa niečo podobné nestane ani vám," uviedol Grebner po ošetrení lekármi.
Komentáre:  0
Internetová pomsta: Majiteľ nezniesol, že jeho ulica sa používa ako verejná toaleta
12.7.2011
Štyridsaťšesťročný Brit Harry Monk sa rozhodol, že už nebude viac znášať opitých mladíkov, ktorí sa rozhodli využívať ulicu pred jeho domom v londýnskej štvrti Hoxton ako verejné záchody. Na internetovej stránke YouTube zverejňuje ním natočené videá úľavujúcich si mužov. Monk sa pre takýto spôsob verejného poníženia rozhodol po tom, ako mu miestna radnica oznámila, že nemá prostriedky, ktorými by tento problém mohla riešiť. Na zverejnených klipoch je vidieť, že Brit svoje obete konfrontuje - slovne či dokonca použitím striekacej pištole. Monkovi sa už podarilo okrem mužov natočiť aj jednu ženu.
Komentáre:  0
Video: Pozrite si celú Harry Potter ságu v 5 minútach
12.7.2011
V pondelok mal v Londýne premiéru posledný film z populárnej série o čarodejníkovi Harrym Potterovi "Harry a Dary Smrti 2". Pri tejto príležitosti pripravilo filmové štúdio Warner Bros. Pictures, ktoré snímky produkovalo, 5-minútový "supertrailer". Ten v krátkosti zachytáva udalosti všetkých predošlých 7 filmov, ako aj sľubované veľkolepé vyvrcholenie - finálny súboj s Lordom Voldemortom. Poslednú filmovú kapitolu o okuliarnatom čarodejníkovi si slovenskí diváci budú môcť v kinách pozrieť už od tohto štvrtka (14. júla). V klasických aj IMAX kinách sa posledná časť filmovej série bude vysielať v 2D aj 3D formátoch.
Komentáre:  0
Video: Na koncerte speváčky Rihanny vypukol požiar
12.7.2011
V piatok 8. júla vystúpila populárna speváčka Rihanna v americkom Dallase. Jej let z New Yorku mal kvôli zlému počasiu meškanie. Preto začal koncert, ktorý je súčasťou turné s názvom Loud, takmer o hodinu neskôr. Po tom, ako speváčka dokončila pred 12 500 divákmi pieseň California King Bed, objavili sa nad pódiom plamene. Požiar zrejme spôsobila vadná pyrotechnika. Nikto z divákov ani organizátorov nebol zranení a koncertná aréna American Airlines Center bola bez problémov evakuovaná. Podľa internetového serveru DFW.com však zatiaľ nie je jasné, či sa bude koncert opakovať, alebo dostanú diváci nejakú formu finančnej náhrady.
Komentáre:  0
Sci-fi sa stáva realitou. Vedci vynašli "replikátor"
11.7.2011
Fanúšikovia sci-fi literatúry i filmov si iste spomínajú na tzv. replikátor, ktorý dokáže vytvoriť presné kópie trojrozmerných predmetov. Americká spoločnosť Z Corporation sa už niekoľko rokov snaží o to isté. Podarilo sa jej vynájsť trojrozmerný kopírovací stroj, ktorý si v súčasnosti môže zakúpiť každý bežný záujemca. Vo videoklipe z dokumentárnej relácie televízie National Geographic možno vidieť, ako bol na ukážku replikovaný francúzsky kľúč. "Na vytvorenie týchto objektov používame špeciálny kompozitný materiál, ktorý má najprv práškovú podobu. Následne je pridaná spojovacia látka, ktorá dá objektu požadovaný tvar," opisuje viceprezident spoločnosti Joe Titlow.
Komentáre:  1
Video: Letová ukážka historických letúnov sa zmenila na boj o život
11.7.2011
Na nedeľnej leteckej šou v anglickom mestečku Duxford došlo ku kolízii. Dve z troch historických lietadiel, ktoré tvorili formáciu, sa vo vzduchu zrazili. Jeden z letúnov sa zrútil k zemi, jeho pilotovi Robovi Daviesovi sa však predtým podarilo katapultovať. Druhé lietadlo i napriek poškodeniu bezpečne pristálo. Zrážku stíhačky Mustang P-51 z druhej svetovej vojny s ľahkým americkým bombardérom z 50. rokov Douglas A-1 Skyraider sledovali na vlastné oči tisícky divákov. Príčiny kolízie zatiaľ nie sú známe, podľa člena organizačného týmu budú predmetom vyšetrovania.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk