AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Android vs. iOS
Android vs. iOS
24.4.2017
Je lepší Android alebo iOS? Táto otázka sa na sociálnych sieťach a diskusných fórach, ako aj medzi odborníkmi, rieši už roky. A výsledok? Rozhodnú ľudia.
Komentáre:  0
Obamovi bude pomáhať Shakira hnonline
6.10.2011
Populárna kolumbijská speváčka Shakira bude šéfovi Bieleho domu pomáhať so vzdelávaním hispánskych obyvateľov Spojených štátov...  »
Osobné predmety Adolfa Hitlera sú na predaj
Osobné predmety Adolfa Hitlera sú na predaj
6.10.2011
Niektoré z predmetov z osobného vlastníctva nacistického diktátora Adolfa Hitlera pôjdu v Mníchove do dražby. Medzi osobnými vecami sa nachádzajú ak Hitlerove okuliare, ktoré nosil ku koncu druhej svetovej vojny, pretože mu slabol zrak. V dražbe sa za ne očakáva výnos 5800 eur. Spolu s nimi je na predaj aj príborová sada s Hitlerovým monogramom, strieborná tabatierka, či podpísaná kniha Mein Kampf, ktorú Hitler venoval Rudolphovi Hessovi. Ten bol považovaný za Hitlerovu pravú ruku. Medzi vzácnejšie kusy patrí napríklad lampa s Hitlerovho mníchovského bytu a zlaté hodniky, ktoré mal diktátor na ruke v čase svojej samovraždy v berlínskom bunkri.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Aerolinky poznajú recept, ako prežiť leteckú haváriu, je na predaj topky.sk
4.10.2011
Letecké spoločnosti British Airways a Virgin Atlantic sa pasažierom rozhodli poskytovať platené kurzy po tom, ako zistili, že väčšina z nich si v prípade núdze nedokáže odopnúť ani bezpečnostný pás...  »
Konto na Facebooku vraj napovie, či jeho vlastníkovi hrozí alkoholizmus
Konto na Facebooku vraj napovie, či jeho vlastníkovi hrozí alkoholizmus
4.10.2011
Podľa novej štúdie, ktorá bola vykonaná na 307 amerických vysokoškolských študentoch vo veku 18 až 20 rokov, by mohli byť novými zbraňami proti nadmernému pitiu alkoholu Facebook a iné sociálne siete. Autori štúdie uvádzajú, že slovné a vizuálne náznaky na profiloch ľudí môžu naznačovať, kto je v najväčšom riziku alkoholizmu. Približne dve tretiny majiteľov profilov sa podrobilo aj štandardnému dotazníku. Zo štúdie vyšlo najavo, že až 58 percent z respondentov, ktorých profily naznačovali hroziace problémy s alkoholom, skutočne čelilo hrozbe alkoholizmu. Podľa docenta psychiatrie Adama Bisagu je nová metóda zaujímavá, ale nenahradí štandardné postupy.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Americké kasína zaplaví automat Michaela Jacksona pluska
4.10.2011
Na smrti sa dá skvele zarábať. Dôkazom toho je aj výherný automat, ktorý je tematicky zameraný na zosnulého kráľa popu...  »
Video: Preplnený bazén v Číne pripomína ľudskú polievku
4.10.2011
Trikrát denne sa najväčší bazén na svete, ktorý sa nachádza v Číne, mení na skutočné more s vlnami. Vtedy je v 120 metrovom bazéne okolo 4-tisíc ľudí. Voda má príjemnú teplotu a je slanšia ako v mori. Návštevníci mu aj preto hovoria mŕtve more. Pre veľkú koncentráciu soli je v bazéne prísny zákaz potápania. Každý plavec musí mať koleso. A aj keď sa tam plávať nedá, návštevníci sú nadšení. Celodenný lístok stojí približne 22 eur. K dispozícii sú na 30-tisíc štvorcových metroch aj ďalšie vodné atrakcie. Aquapark sa nachádza pod strechou, preto majú otvorené celý rok.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: V Prahe prvýkrát pristálo najväčšie dopravné lietadlo sveta
2.10.2011
Najväčšie dopravné lietadlo súčasnosti - Airbus A380 - pristálo v nedeľu ráno na pražskom letisku Ruzyně. Stroj patrí nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa a hlavné mesto Českej republiky navštívil pri príležitosti 45. výročia pôsobenia spoločnosti u našich západných susedov. Airbus A380 má rozpätie krídel takmer 80 metrov, dlhý je 73 metrov. Na palube dokáže prepraviť viac ako 850 pasažierov. Pražské letisko kvôli príletu obrích lietadiel nechalo zmodernizovať nástupné tunely k trom stanovištiam za zhruba 177 miliónov českých korún. Airbus A380 následne odletel na podobnú propagačnú akciu do Maďarska.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Pes, ktorý bol v minulom živote nindžom
2.10.2011
Majitelia tohto psa asi nemajú inú možnosť ako držať svojho domáceho miláčika zatvoreného v dome. Zo záhrady totiž dokáže bez problémov ujsť, nezastaví ho pritom ani takmer trojmetrový plot.
Komentáre:  0
Muž sa s autom zrútil na dno rokliny, na záchranu čakal šesť dní
1.10.2011
Američan David LaVau sa vybral na výlet do mesta Oxnard na juhu Kalifornie. Mala to byť zrejme návšteva na jeden deň. Z tejto "návštevy" sa ale vrátil až takmer po týžni za asistencie záchranárov. Z pokojnej cesty autom sa vykľul pád cez útes zo 61-metorvej výšky priamo do rokliny. Tam čakal na záchranu celých šesť dní, keď ho objavila jeho vlastná rodina. Muž prežil neuveriteľných šesť dní vďaka konzumácii listov a vode z potoka. Napriek niekoľkým zlomeninám mal veľké šťastie. Iba neďaleko našli hasiči ďalší vrak auta a v ňom bohužiaľ už mŕtveho vodiča.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Boeing plný ľudí letel hore bruchom, zlyhal ľudský faktor
1.10.2011
Incident sa stal v Japonsku na vnútroštátnej linke z mesta Naha, na ostrove Okinawa, do Tokia. Japonský úrad pre bezpečnosť leteckej dopravy potvrdil chybu druhého pilota. Ten chcel pustiť do kabíny kapitána, ktorý sa vracal z toalety. V nepozornosti však prepol kormidlo. Stodvanásť cestujúcich sa tak nečakane ocitlo dolu hlavou vo výške 12 500 metrov. Lietadlo pritom kleslo o dva kilometre. Druhý pilot však dostal situáciu rýchlo pod kontrolu a let pokojne pokračoval ďalej. Pri neplánovanom manévri sa zranili dve letušky. Letecká spoločnosť sa cestujúcim za spôsobené nepríjemnosti ospravedlnila.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Ulicami Bruselu sa prechádza tučniak, môžete ho stretnúť aj v potravinách
1.10.2011
Tučniak, ktorý sa prechádza mestom však nie je zo zvieracej ríše. Už viac ako 40 rokov sa v kostýme tučniaka pohybuje Alfred David, ktorý je týmto zvieraťom úplne posadnutý. Jeho mánia prišla po tom, ako v roku 1968 havaroval. Zranenia spôsobili, že už navždy bude krívať, a preto mu kolegovia dali prezývku "Pán Tučniak". Vtedy sa začal o tučniaky zaujímať. Jeho dom sa zaplnil tisíckami suvenírov, nové "hobby" mu vynieslo slávu, no pripravilo ho o manželku. V tom mu teda snaha o podobnosť s tučniakmi nevyšla, pretože práve tie majú za celý život iba jedného partnera, ku ktorému sa vracajú.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Kanaďan chodí pešo po svete už jedenásť rokov
30.9.2011
Kanaďan Jean Beliveau z Montrealu je na cestách už 11 rokov. Jeho putovanie tak predstavuje najdlhšiu nepretržitú chôdzu okolo sveta. Za túto dobu prešiel pešo neuveriteľných 75-tisíc kilometrov, pričom zodral až 53 párov topánok. Beliveau vyrazil na svoju cestu 18. augusta 2000, odvtedy prešiel 64 krajín. V Sudáne napríklad kvôli vlastnej bezpečnosti nosil na hlave turban a nechal si narásť dlhú bradu. V Afrike zase jedol hmyz, v Južnej Kórei dokonca ochutnal psa a v Číne hada. Na Filipínach mu museli robiť eskortu ozbrojení vojaci. Beliveau sa však rozhodol skončiť a vo veku 56 rokov sa vracia domov.
Komentáre:  0
Britka našla na Facebooku fotky zo svadby svojho manžela s inou ženou
Britka našla na Facebooku fotky zo svadby svojho manžela s inou ženou
30.9.2011
Bizarný prípad bigamie sa stal vo Veľkej Británii. Diane Haynesová bola stále právoplatnou manželkou Paula Heynesa, keď si na Facebooku v jeho profile všimla svadobné fotografie Paula s inou ženou. Heynes sa bráni tým, že s manželkou sa vtedy už rozvádzali a žili dlhšiu dobu oddelene. Pri vyplňovaní svadobných formulárov však zámerne neuviedol, že je ešte stále ženatý. Súd vo Veľkej Británii odsúdil Heynesa na šestnásť týždňov väzenia a 250 libier (zhruba 288 eur) finančnej kompenzácie. Tento prípad nebol jediný, na Britských ostrovoch totiž každoročne odhalia desiatky prípadov bigamie.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Šteniatko zhltlo 40-centimetrovú tyč
30.9.2011
Trojmesačnému pitbulovi Blue z mesta Birmingham v americkom štáte Alabama sa podarilo "zjesť" takmer 40-centimetrovú kovovú tyč. Počas hrania sa šteniatku dostala do papule časť vlajkového stožiara. Zviera však tento nestráviteľný objekt prehltlo a v ohrození života bolo prevezené k veterinárovi, ktorý počas chirurgického zákroku vybral kovový predmet z tela. Blue je momentálne v dobrom stave a zotavuje sa. "Som zverolekárom už tridsať rokov. Ošetroval som psy, ktoré zožrali hodinky, manžetové gombíky či dokonca posteľné prádlo, ale ešte nikdy som nepočul, že by pes prehltol niečo také dlhé," uviedol pre tamojšie médiá veterinár Chris Rehm, ktorý zviera operoval.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Najlepšie sa žije Francúzom, najhoršie Britom SME.sk
30.9.2011
Najhorším miestom na život v Európe je Veľká Británia. Tvrdia to autori najnovšieho prieskumu uSwitch, ktorí skúmali desať vybraných prevažne západoeurópskych krajín...  »
Koniec jednej éry: Na Kube zrušili ministerstvo cukru
Koniec jednej éry: Na Kube zrušili ministerstvo cukru
30.9.2011
Kubánsky minister cukru si bude musieť hľadať novú prácu. Komunistická vláda v Havane sa totiž rozhodla zrušiť tento ústredný orgán štátnej správy. Podľa oficiálneho vyjadrenia vlády prezidenta Raúla Castra "ministerstvo už neplnilo štátnu funkciu". Hlavným dôvodom takéhoto kroku je dramatický pokles výroby v tomto hospodárskom odvetví. Kedysi Kuba vyvážala ročne vyše osem miliónov ton cukru a bola najväčším producentom na svete. Rozpad východného bloku na začiatku 90-tych rokov však predznamenal začiatok hlbokej krízy. V súčasnosti sa produkcia kubánskeho cukru scvrkla pod úroveň jedného milióna ton ročne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk