AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Na čelo gréckych protestov sa postavil pes
19.6.2011
Počas minulotýždňových protestov v gréckych Aténach došlo i k násilným stretom medzi bezpečnostnými zložkami a protivládnymi demonštrantmi. Tí prišli do hlavného mesta v rámci generálneho štrajku protestovať proti ďalšej vlne úsporných opatrení v zadlženej krajine. Na demonštrantov dohliadali tisíce policajtov, ktorí sa snažili zamedziť v postupe protestného pochodu k parlamentu. Zverejnené video ukazuje, že v čele protestov na krátky čas obrazne stál túlavý pes Loukanikos (Klobása), ktorý sa vraj takýmto spôsobom zapojil do akcie už viackrát predtým.
Komentáre:  0
Video: Chára prišiel na oslavy Stanley Cupu na bicykli
19.6.2011
Vyše milióna ľudí v sobotu oslavovalo v uliciach Bostonu spolu s hráčmi Bruins víťazstvo Stanleyho pohára. Hokejisti absolvovali oslavnú jazdu mestom, počas ktorej ukazovali fanúšikom trofej. Trasa sa začala pri hale TD Garden, ktorá je domovským stánkom šampiónov. Kapitán Zdeno Chára na oficiálne oslavy prišiel i z nich odišiel na vlastnom bicykli. O hráčov Bruins je momentálne v zámorí veľký záujem. Chára s Thomasom absolvovali v piatok ráno cestu do New Yorku, kde sa zúčastnili na natáčaní programu NBC "Today Show".
Komentáre:  0
Video: Pláž na ostrove St. Maarten je len pre silné žalúdky
19.6.2011
Holandský karibský ostrov Sint Maarten je populárnou turistickou destináciou už od päťdesiatych rokov minulého storočia, za tento čas stúpol počet stálych obyvateľov z 5-tisíc na takmer 80-tisíc. Aby úrady vyhoveli zvýšenému záujmu o ostrov, postavili nové letisko Princess Juliana International Airport. Jeho pristávacia dráha je však natoľko krátka, že prichádzajúce lietadlá naň musia dosadnúť na úplnom začiatku, ktorý je len pár metrov od známej pláže Maho Beach. Návštevníkom tejto pláže sa tak naskytuje neobvyklý pohľad, keď doslova pár metrov nad ich hlavami prelietajú obrovské lietadlá.
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Kanaďan držal svojho postihnutého syna 2 mesiace v drevenej debne
19.6.2011
Kanaďana žijúceho v bolívijskej provincii Santa Cruz úrady obvinili z toho, že svojho mentálne postihnutého syna zatvoril do drevenej krabice. Dvadsaťjedenročný Johan Knelsen v krabici s rozmermi 3 x 1,8 metra nedobrovoľne strávil dva mesiace. "Išiel som von a keď som sa vrátil domov, rodina bola na mňa nahnevaná kvôli kurčatám, čo som zobral. Nejakí ľudia ma zviazali a dali sem," povedal Johan.
Komentáre:  0
Odhalili tajomstvo fotky z nepokojov vo Vancouvri, ktorá obletela celý svet
19.6.2011
Fotografia mladého páru ležiaceho na zemi, kde mladík bozkáva dievča počas stretov medzi rozvášneným davom nespokojných fanúšikov Vancouver Canucks a policajnými zložkami po prehre v Stanleyho pohári, obletela celý svet. O niekoľko dní sa médiám podarilo odhaliť ich identitu, ide o 29-ročného barmana Scotta Jamesa z austrálskho Melbourne a kanadskú vysokoškoláčku Alex Thomasovú. Podľa vlastných slov sa v tejto napätej situácii ocitli náhodou. Fotku vysvetľujú tak, že po tom, ako Alex policajti zrazili na zem, sa ju Scott snažil takýmto spôsobom upokojiť.
Komentáre:  0
Saudkoarabky v piatok hromadne porušovali zákon, šoférovali
19.6.2011
Viacero žien si v piatok v Saudskej Arábii sadlo za volant automobilov, nemajú to síce priamo zakázané, ale úrady im nevydávajú vodičské preukazy a môžu ich zatknúť. Podporili tým kampaň Women2Drive, v ktorej aktivistky vyzývajú ženy, aby sa postavili proti diskriminácii. Akcia Women2Drive by mala pokračovať až do vydania kráľovského dekrétu povoľujúceho ženám riadiť automobil. Jedným zo symbolov kampane sa stala Manal Šarífová, ktorá si minulý mesiac za volant sadla a nakrútila dve svoje jazdy. Za to ju zatkli a prepustili až po niekoľkých dňoch.
Komentáre:  0
Video: V Prahe si zatancujete aj bez gravitácie
18.6.2011
V pražských Letňanoch v máji otvorili prvý veterný tunel pre výcvik parašutistov i bežnú verejnosť v strednej Európe. Vďaka štyrom výkonným ventilátorom sa v ňom môže návštevník vznášať vo vzduchu, ako keby padal na zem po skočení z lietadla. Tzv. Skydive Arena je zároveň jedinou sklenenou vertikálnou letovou komorou na svete. O tom, že tunel môže slúžiť aj ako plnohodnotné miesto pre športovo-kultúrny zážitok, svedčí aj unikátna 2-minútová šou skydivingového tímu Team4Speed v zložení Alberto Fuertes, Håvard Flaat, Raphaël Coudray a Julien Guho.
Komentáre:  0
Video ženy, ktorej na ruku vytetovali priateľov z Facebooku, je podvod
18.6.2011
Nedávny prípad ženy z Holandska, ktorá sa rozhodla nechať si vytetovať na vlastnú ruku všetkých svojich 152 priateľov z Facebooku, sa ukázal ako nepravdivý. Informoval o tom holandský denník Telegraf. Tetovanie bolo vraj len dočasné a rozhodne nezabralo dva týždne, ako to tvrdí video na YouTube. S najväčšou pravdepodobnosťou ide tak len o reklamný ťah holandskej spoločnosti Pretty Social, ktorá predáva predmety s potlačou fotografií priateľov z Facebooku.
Komentáre:  0
Životný príbeh speváčky Susan Boyleovej zveční nový muzikál
18.6.2011
Príbeh škótskej speváčky Susan Boyle, ktorá sa stala svetovou celebritou prostredníctvom súťaže Britain\'s Got Talent, sa stal námetom muzikálu. Ten dostal názov I Dreamed a Dream podľa piesne, ktorá speváčku preslávila. Muzikál bude mať premiéru 23. marca 2012 v Theater Royal v anglickom Newcastli a následne absolvuje polročné turné po Veľkej Británii, USA a Austrálii. Päťdesiatročnú speváčku stvárni škótska herečka Elaine Smith.
Komentáre:  0
Najsledovanejší súdny spor v USA: Pred sieňou sa pobili svedkovia
18.6.2011
Dvadsaťštyriročná Američanka Casey Anthony čelí obvineniu z vraždy vlastnej dvojročnej dcéry Caylee. Tú mala údajne zabiť preto, aby sa mohla zbaviť rodičovských povinností a tráviť viac času so svojimi kamarátmi. Anthony vinu odmieta a tvrdí, že jej dvojročnú dcéru uniesla pestúnka, ktorá sa o ňu starala. Cayleeine pozostatky našli neďaleko domu jej starých rodičov v decembri 2008, šesť mesiacov po tom, čo matka ohlásila jej zmiznutie. Ostro sledovaný prípad vyvoláva napätie aj pred súdnou sieňou, čo dokazuje aj bitka, ktorá sa vo štvrtok strhla medzi divákmi a svedkami pred budovou súdu na Floride.
Komentáre:  0
Tržby Pirátov z Karibiku 4 sa blížia k miliarde dolárov
17.6.2011
Snímka Piráti Karibiku 4 - V neznámych vodách (2011) sa pravdepodobne stane iba ôsmym filmom v histórii, ktorého tržby z kín dosiahli magickú hranicu jednej miliardy amerických dolárov (v prepočte 709,8 milióna eur). Celkové tržby Pirátov Karibiku 4 k dnešnému dňu predstavujú 907,4 milióna dolárov (v prepočte 644 miliónov eur). Tržby zo zahraničia z toho tvoria 695,9 milióna dolárov (v prepočte 494 miliónov eur).
Komentáre:  0
Reportérka chcela byť v centre diania, nadýchala sa slzného plynu
17.6.2011
Reportérke televízie Russia Today sa v gréckych Aténach nevyplatila jej snaha urobiť reportáž takpovediac priamo z centra diania. Skupiny mladých ľudí počas stredajšieho generálneho štrajku proti úsporným opatreniam gréckej vlády najprv napadla jej kameramana, potom hádzali do polície v centre mesta kamene a zápalné bomby. Polícia nato odpovedala slzotvorným plynom. Kým ostatní demonštranti sa rozutekali alebo mali zakryté tváre, reportérka sa k plynu dobrovľne približovala. I napriek jej dočasnému paralyzovaniu, pokračovala po chvíli vo svojej práci.
Komentáre:  0
Kongresman, ktorý na Twitteri zverejnil fotky svojho penisu, odstúpil
17.6.2011
Americký demokratický kongresman Anthony Weiner sa vo štvrtok rozhodol zo svojho postu rezignovať. Dôvodom je sexuálny škandál, k spáchaniu ktorého sa priznal v pondelok minulý týždeň, no pred tým to opakovane popieral. Weiner okrem iného poslal mladej žene cez sociálnu sieť Twitter obscénnu fotku svojho rozkroku, obrázok dokonca na krátky čas nechtiac zverejnil aj pre všetkých svojich nasledovníkov (followerov). Weinera k odstúpeniu tlačila podľa amerických médií aj jeho manželka, ktorá sa inak po prevalení tejto kauzy postavila na manželovu stranu.
Komentáre:  0
Moderátor povedal dalajlámovi vtip, ten ho nepochopil
16.6.2011
Austrálskemu moderátorovi Karlovi nevyšiel počas rozhovoru s tibetským duchovným vodcom dalajlámom vtip tak, ako si to predstavoval. Dalajláma totiž jeho vtip nepochopil, čo bolo najskôr spôsobené jazykovou bariérou. Karl doslova povedal: "Príde dalajláma do pizzérie a objedná si "one with everything" (jednu so všetkým). Fráza je však zároveň narážkou na budhistické učenie a dala by sa tiež preložiť, že dalajláma chce byť "zajedno so všetkým".
Komentáre:  0
Video: Chráňte si dotykovú obrazovku pred muchami
16.6.2011
Technológia dotykových obrazoviek (touchscreen), ktorá umožňuje ovládať elektronické zariadenia dotykom prsta alebo iného predmetu, sa stáva čoraz rozšírenejšou. Málokto si je však vedomý toho, že takéto displeje reagujú aj na netradičné podnety - napr. na obyčajnú muchu, ako to dokazuje aj toto nedávno zverejnené video. A aj keď v tomto prípade poskakovanie muchy na displeji pobavilo, teoreticky by mohla spôsobiť aj vážnejšie nepríjemnosti.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Žiarovka v hasičskej stanici svieti nepretržite už 110 rokov
16.6.2011
Najdlhšie svietiaca žiarovka na svete osvetľuje hasičskú zbrojnicu v kalifornskom meste Livemore už od roku 1901. Krátke pauzy mala iba v roku 1903, týždeň v roku 1937 a pri výpadkoch elektrického prúdu svietila do roku 1976. „Nikto si to nevie vysvetliť. Je to 60-wattová žiarovka, no využíva sa len na 4bwatty. Mali sme tu už vedcov z celého sveta, ktorí sa na ňu pozerali,“ uviedol Lynn Owens, bývalý šéf hasičskej zbrojnice.
Komentáre:  0
Video: Čínsku svadbu prekazil ženíchov homosexuálny priateľ
16.6.2011
Čínsky ľúbostný trojuholník mal nečakané vyvrcholenie, dokazuje to nedávno zverejnené video, ktoré sa medzičasom stalo hitom na čínskom internete. Kamera zachytila hádku medzi nevestou, jej ženíchom a ženíchovým homosexuálnym priateľom, ktorý sa snúbencom rozhodol prekaziť ich svadbu. Nahnevaná žena priateľa fyzicky napáda, zatiaľ čo ženích sa pokúša situáciu upokojiť. Nakoniec ho však priateľ chytí za ruku a odvlečie preč.
Komentáre:  0
Video: Po prehre Stanleyho pohára vypukli vo Vancouvri nepokoje
16.6.2011
Po víťazstve Bostonu Bruins vo finálovej sérii zámorskej NHL nad tímom Vancouver Canucks prepukli v kanadskom meste násilné nepokoje. Nespokojní fanúšikovia prevracali a podpaľovali autá a koše, rozbíjali výklady a útočili na ostatných fanúšikov. Na rozohnanie davu použila polícia gumové náboje i slzotvorný plyn. K podobným násilnostiam došlo vo Vancouvri i v roku 1994, kedy Canucks prehrali s New York Rangers. Zranených bolo vtedy až 200 ľudí.
Komentáre:  0
Pri vyhľadávaní už nemusíte len písať, Google rozpozná obrázky i hlas
16.6.2011
Spoločnosť Google predstavila niekoľko nových funkcií, ktoré by mali onedlho pribudnúť do jeho vyhľadávacieho nástroja. Ide o tri novinky - Voice Search, Instant Pages a Search by Image. Na adrese images.google.com bude možné presunutím obrázka z počítača alebo z inej webovej stránky vyhľadávať práve prostredníctvom týchto obrázkov. Google ich vyhodnotí a priradí k nim vizuálne podobné obrázky. Google zavádza aj hlasové vyhľadávanie, to však zatiaľ funguje len v angličtine.
Komentáre:  0
Nespokojní Česi: Odboráři všech zemí, vyližte si...
16.6.2011
Prostredníctvom Facebooku zorganizovaná odvetná akcia za dopravný štrajk sa v pražskom metre zaobišla bez väčších incidentov. Na konečnej stanici trasy A Dejvická sa v noci zhromaždilo asi 200 ľudí. Protestujúci nastúpili do súpravy metra, ktorá prišla ako posledná a odmietli vystúpiť. Mnohí akciu pojali skôr ako happening a počas noci postupne odchádzali. Na jeden z vozňov zavesili transparent so známym výrokom z filmu Pelíšky: "Odboráři všech zemí, vyližte si prdel". Polícia zasiahla len raz, krátko pred druhou hodinou ráno, kedy museli vyviesť opitého muža, ktorý ich slovne napádal.
Komentáre:  0
Video: Tento vynález by sa zišiel aj v každej slovenskej domácnosti
15.6.2011
Japonská spoločnosť Furukawakikou predstavila svoj nový vynález, ktorý by okrem priemyselného využitia určite našiel uplatnenie aj v bežných domácnostiach. Robotická ruka s názvom SWITL dokáže zodvihnúť a prenášať objekty gélovej konzistencie, ako napr. kečup či horčicu, a to bez toho, aby sa zmenil ich tvar alebo objem. Doska na naberanie je vyrobená z teflónu, podľa jeho tvorcov ide o prvý vynález takéhoto druhu.
Komentáre:  0
Číňan vypadol z 10 poschodia, život mu zachránila zakliesnená noha
15.6.2011
Starší muž z Pekingu, ktorý počas upratovania vypadol z okna svojho bytu na desiatom poschodí panelového domu, mal obrovské šťastie. Náhodou sa mu totiž jedna noha zasekla v mreži okna bytu na ôsmom poschodí. Susedia ihneď zalarmovali políciu, záchranári muža zaistili lanom a následne ho dostali do bezpečia. Z veľmi nebezpečnej situácie tak Číňan vyviazol len s odreninami.
Komentáre:  0
Berlusconi: Bunga-bunga párty boli už v roku 1811
15.6.2011
Taliansky premiér Silvio Berlusconi si nerobí ťažkú hlavu z pozornosti, ktorú celá krajina venuje jeho sexuálnym škandálom týkajúcim sa takzvaných bunga-bunga párty. Počas pondelkovej tlačovej konferencie s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom si na túto tému dokonca zavtipkoval. "Takto vyzerala bunga-bunga párty v roku 1811, tam som ja,\' opisoval Berlusconi obrovskú 200-ročnú maľbu od Andreu Appianiho zobrazujúcu polonahé postavy z gréckej mytológie. Jeho poznámka rozosmiala novinárov i Netanjahua.
Komentáre:  0
Video: Na VC Kanady monopost takmer zrazil traťového maršala
15.6.2011
Siedme preteky tohtoročného seriálu MS formuly 1 - Veľká cena Kanady v Montreale - sa v nedeľu skončili víťazstvom britského pilota Jensona Buttona z tímu Mclaren. V ohrození života sa však počas nich neocitol pretekár, ale traťový maršál, ktorý sa pokúšal pozbierať roztrúsené úlomky. Uprostred trate totiž nešťastne spadol a len tesne sa mu podarilo vyhnúť pred monopostom Rusa Vitalija Petrova.
Komentáre:  1
Video: Lekár vyhodil britského premiéra z nemocničnej izby
15.6.2011
Britský premiér David Cameron navštívil so svojím vicepriérom Nickom Cleggom nemocnicu St Guy\'s Hospital v Londýne, kde chceli predstaviť chystané zmeny vládnej reformy v zdravotníctve. Porušovanie hygienických zásad zo strany jeho štábu však nahnevalo ortopedického lekára Davida Nunna natoľko, že počas Cameronovej diskusie s jedným z pacientov vtrhol do izby a zvýšeným hlasom začal namietať ich prítomnosť. Prekážalo mu hlavne to, že nie všetci mali vyhrnuté rukávy a boli bez kravaty. Jednej z premiérových pomocníčok sa podarilo lekára dostať na chodbu, keď však svoje varovanie zopakoval, Cameron i Clegg sa rozhodli izbu opustiť.
Komentáre:  0
Video: V Rusku je všetko naopak, kohútiky tam nasávajú vodu
14.6.2011
V starom rusko-americkom vtipe, ktorý vymyslel komik Jakov Smirnov, sa hovorí, že v sovietskom Rusku bolo všetko naopak - televízory pozerali ľudí, autá jazdili vodičov a rádiá počúvali poslucháčov. O možnom pravdivom základe tohto vtipu však svedčí aj video zverejnené koncom mája, v ktorom sa voda z vodovodného kohútika neleje, ale práve naopak, vodu do seba kohútik nasáva.
Komentáre:  0
Video: Americká reportérka bojovala s vetrom, prehrala
14.6.2011
Reportérka lokálnej televíznej stanice WABC-TV v New Yorku Darla Milesová prehrala počas hlásenia predpovede počasia svoj boj s veterným živlom. Milesová stála počas živého vstupu na terase jednej budovy v Bronxe, fúkal ale taký silný vietor, že ju zhodil na zem. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a z celého spravodajského štábu nebol nikto zranený.
Komentáre:  0
Video: Takto by mohli vyzerať lietadlá v roku 2050
14.6.2011
Spoločnosť Airbus včera predstavila nový futuristický model lietadla - Airbus S.A.S., ktorý by mal zachytávať pravdepodobný smer vývoja leteckého dizajnu v nasledujúcich desaťročiach. Z lietadiel by sa v budúcnosti nemali byť len dopravné prostriedky, ale aj miesta pre oddych a socializáciu. Strop tohto stroja by mal mať presklenú interaktívnu membránu a cestujúcim by sa tak mal naskytnúť pohľad na jasné nebo. Lietadlo budúcnosti bude okrem týchto vymožeností aj šetriť palivo, nebude produkovať veľké množstvo emisií a nebude hlučné.
Komentáre:  0
Video: Husi splavujú kanál pre kajakárov
14.6.2011
V areáli vodných športov Glenwood Whitewater Park v americkom štáte Colorado sa na kameru podarilo zachytiť kŕdeľ husí, ktoré sa tiež rozhodli splavovať divokú vodu. Video ukazuje ako si časť z nich nechtiac zasurfovala na najväčšej vlne. Podľa autora záznamu sa však husiam nič nestalo a nakoniec úspešne doplávali do svojho cieľa.
Komentáre:  0
Video: Líbyjskí povstalci si vyrábajú vlastné tanky
14.6.2011
Líbyjských povstalcov, bojujúcich proti diktátorovi Muammarovi Kaddáfímu, podporuje medzinárodné spoločenstvo finančnou i materiálnou pomocou vo výške stoviek miliónov eur. I napriek tomu však musia rebeli v mnohých prípadoch improvizovať. Ako to dokazuje aj toto video zo 7. júna, ktoré zachytáva povstalecký tank počas bojov o kopec Galaa/Sofitt. V skutočnosti totiž ide len o tankovú hlaveň, ktorá bola pripevnená na nákladné auto.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk