AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Novodobý Fred Flinstone sa pokúšal vozidlo zastaviť nohami
20.8.2011
Každý z nás si určite pamätá animovaný seriál Flinstonovci, ktorého hlavný hrdina Fred zvykol namiesto bŕzd zastavovať svoje vozidlo vlastnými nohami. O niečo podobné sa nedávno pokúsil aj 24-ročný mladík z Detroitu, ktorému na rušnej ceste v meste Roseville prestali fungovať brzdy. V panike muž otvoril dvere a snažil sa vozidlo zastaviť nohami. Američan narazil do dvoch áut po tom, ako nedokázal zastaviť na červenej a pokračoval v ceste. Policajt, ktorý sa v aute priblížil k šoférovi, mladíkovi prikázal, aby zabočil k parku. Muž však narazil do ďalších dvoch áut pred tým, než konečne zastal. Vodiča na mieste zatkli za šoférovanie s neplatným vodičským preukazom.
Komentáre:  0
Nivea sa ospravedlnila za reklamu s "poľudšteným" černochom
Nivea sa ospravedlnila za reklamu s
20.8.2011
Svetoznáma kozmetická spoločnosť Nivea sa kvôli obvineniam z rasizmu ospravedlnila za časť svojej najnovšej reklamnej kampane. Konkrétne išlo o fotografiu elegantne pôsobiaceho černocha, ktorý odhadzuje svoju vlastnú hlavu s typickým afro účesom. Kompozíciu dotvára slogan "Poľudšti sa". Mnohých malo pobúriť to, že Nivea nepovažuje za štýlové dlhšie vlasy černochov a "afroštýl" tak patrí k nekultúrnym výjavom na ulici. "Táto reklama bola nevhodná a urážajúca. Nebolo našim zámerom nikoho uraziť, preto sa hlboko ospravedlňujeme. Táto reklama nebude nikdy viac použitá," uviedla spoločnosť na Facebooku.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Video: Blonďavý Novak Djokovič sa na kurte cíti ako nádherná žena
20.8.2011
Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič je známa pre svoj zmysel pre humor, zvykne napríklad imitovať charakteristické maniere najznámejších tenistov sveta. Najnovšie sa jeho "obeťou" stala Maria Šarapovová. Djokovič totiž natočil video parodujúce reklamný spot, v ktorom ruská tenistka propagovala výrobky spoločnosti Head. Blonďavý srbský tenista sa vo videu napríklad priznáva k tomuto: "S raketou od Head som veľmi spokojná. Pri hre totiž v rukách treba mať niečo, čomu môžem dôverovať. Na kurte sa kvôli tomu cítim byť nádherná. Cítim sa preto ako žena."
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Apple má rovnakú trhovú hodnotu ako 32 najväčších bánk eurozóny dohromady
Apple má rovnakú trhovú hodnotu ako 32 najväčších bánk eurozóny dohromady
20.8.2011
Hodnota akciového indexu DJ STOXX (340 miliárd dolárov), ktorý zahŕňa akcie 32 najväčších verejne obchodovaných bánk eurozóny, sa takmer rovná trhovej hodnote technologickej spoločnosti Apple (337 miliárd dolárov). Akcie najväčších bankových domov eurozóny, ako napríklad španielskej banky Santander, francúzskej BNP Paribas, nemeckej Deutsche Bank alebo talianskej Unicredit vytrvale klesajú a od mája 2007 už stratili viac ako 75% svojej hodnoty. Naopak, akcie technologického giganta - spoločnosti Apple, zaznamenávajú výrazný rast. Dopomohli jej k tomu aj vo štvrtok zverejnené informácie o odstúpení spoločnosti HP z konkurenčného boja na trhu tabletov a smartfónov.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Breivik: Práve sme dokončili operáciu v mene templárskych rytierov
Breivik: Práve sme dokončili operáciu v mene templárskych rytierov
20.8.2011
Nórska polícia v piatok zverejnila prepisy volaní masového vraha Andersa Breivika na políciu. Tie mal urobiť z ostrova Utöya, na ktorom si jeho streľba do účastníkov mládežníckeho tábora labouristickej mládeže, vyžiadala 69 obetí. Breivikovi sa na políciu podarilo dovolať dvakrát. Oznámil, že je členom "Nórskeho anti-komunistického hnutia odporu", splnil svoju misiu a chce sa vzdať. Domáhal sa preto, aby mohol hovoriť s veliteľom zásahovej jednotky Delta. V transkripcii sa uvádza, že Breivik sa označoval za člena "Templárskych rytierov Európy a Nórskeho hnutia odporu proti islamizácii Európy a Nórska". V oboch prípadoch útočník zavesil, na políciu sa mal údajne pokúšať dovolať až desaťkrát.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Video: Robot MABEL beží skoro tak rýchlo ako človek
20.8.2011
Humanoidný robot MABEL, ktorého vytvoril tím vedcov z Michiganskej univerzity, je najrýchlejšie bežiacim strojom na svete. Dokáže dosiahnuť rýchlosť až 10,9 kilometra za hodinu, čo je už tempo, ktorým bežne behávajú aj ľudskí rekreační bežci. MABEL tak prekonal doterajšieho rekordmana - japonského robota Asima od spoločnosti Honda. Otázkou však ostáva, načo by mal robot slúžiť. Podľa jeho tvorcov by po zdokonalení technológií, slúžiacich na jeho pohyb aj na nerovnom teréne, mohol nahradiť ľudí na nebezpečných miestach, kam sa automatické pásové roboty nedostanú.
Komentáre:  0
Rakúska polícia potrestala vodiča "rachotiacej bomby" zo Slovenska
Rakúska polícia potrestala vodiča
20.8.2011
Dopravní policajti zo spolkovej krajiny Dolné Rakúsko stiahli vo štvrtok z premávky "rachotiacu bombu" zo Slovenska. Informovala o tom rakúska tlačová agentúra APA s odvolaním sa na policajné zdroje. Išlo vlastne o nákladné vozidlo s brzdami v dezolátnom stave, s nevyhovujúcim riadením a úplne ojazdenými pneumatikami s nulovým profilom. Nákladiak smerujúci po tzv. Západnej diaľnici A1 do mesta Linz zastavili pri rutinnej kontrole v okolí odpočívadla St. Pölten. Po jej "katastrofálnom výsledku" odobrali vozidlu poznávacie číslo, podali trestné oznámenie na vodiča i prevádzkovateľa vozidla a vyrubili kauciu vo výške 5 000 eur.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Čínsky moderátor chcel chrániť mikrofón, naviekol si naň kondóm
20.8.2011
Moderátor čínskej štátnej televízie CCTV Shi Jinbin sa rozhodol chrániť techniku svojho vysielateľa netradičným spôsobom. V živom vstupe lokálneho vysielania hovoril Shi o tropickej búrke, ktorá sa prehnala severočínskou provinciou Shandong. Diváci si však všimli, že moderátor držal v ruke mikrofón, ktorý sa zdal byť niečím pokrytý. Podľa britského portálu metro.co.uk išlo o prezervatív, ktorým sa s najväčšou pravdepodobnosťou snažil chrániť mikrofón pred kvapkami vody a nadmernou vlhkosťou. Televízna stanica odmietla celú záležitosť komentovať.
Komentáre:  0
Historicky prvá lúpež na Aitutaki pripravila obyvateľov o všetky peniaze
Historicky prvá lúpež na Aitutaki pripravila obyvateľov o všetky peniaze
20.8.2011
Obyvateľov tichomorského ostrova Aitutaki šokovala vôbec prvá banková lúpež v tamojšej histórii. Neznámy zlodej ukradol z jedinej banky 200-tisíc novozélandských dolárov, v prepočte takmer 116-tisíc eur. Napriek tomu, že nejde o vysokú čiastku, primátor Aitutaki uviedol, že ukradnutý obnos tvoria vlastne úspory všetkých 2 200 obyvateľov, ktorí tam žijú. Podľa úradov nie je páchateľom nikto z domorodcov. "Všetci sa tu viacmenej poznajú," povedal vládny predstaviteľ. "Máme pocit, že to bol niekto mimo Aitutaki. Možno niekto, kto žije v zahraničí. Neveríme, že by takúto lúpež mohol vôbec spáchať Aitutakian," dodal.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Na parížskom letisku vám šťastnú cestu zaželá hologram
19.8.2011
Parížske letisko Orly začalo využívať pre komunikáciu s pasažiermi najmodernejšie technológie. Cestujúcich totiž pomáhajú usmerňovať 2D hologramy letiskových zamestnancov. Na rozdiel od skutočných zamestnancov majú niekoľko nepopierateľných výhod - stále sa usmievajú, nepotrebujú pracovné prestávky a nikdy neštrajkujú. Pilotný projekt sa začal v júli a u cestujúcich vyvoláva prekvapenie a pobavenie. Ľudia sa vraj často pokúšajú dotknúť hologramu či hovoriť s virtuálnymi zamestnancami. Podobní elektronickí pomocníci sú od marca tohto roku v prevádzke tiež na britských letiskách Londýn Luton a Manchester. Podľa dostupných informácií si aj tam počínajú výborne,
Komentáre:  0
HP končí s výrobou tabletov, na rad prídu aj počítače
HP končí s výrobou tabletov, na rad prídu aj počítače
19.8.2011
Najväčší výrobca počítačov na svete, spoločnosť Hewlett-Packard, avizovala ukončenie výroby tabletov a smartfónov. V blízkej budúcnosti tiež plánuje osamostatniť hardvérovú divíziu vyrábajúcu počítače za účelom jej predaja. Spoločnosť sa chce totiž sústrediť najmä na vývoj softvéru. K tomutu radikálnemu kroku sa HP odhodlala iba niekoľko mesiacov po tom, čo odkúpila známeho výrobcu PDA a smartfónov - firmu Palm. Dôvodom týchto opatrení majú byť zlé predajné výsledky a neschopnosť konkurovať zariadeniam s operačným systémom Android od Google a iOS od Apple.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Nad Holandskom sa zjavil "nukleárny" mrak
19.8.2011
V utorok 16. augusta sa nad holandským mestom Haarlem vznášal zvláštny úkaz v tvare "nukleárneho hríba". Nemusíte však mať strach, Holanďanov nikto nezbombardoval, ide len o zriedkakedy sa vyskytujúci prírodný úkaz. Podobný mrak môže vzniknúť, keď teplý vzduch stúpa nahor a dosiahne ešte teplejšie vrstvy. Potom prestane stúpať a začne sa namiesto toho rozširovať do strán a vytvárať mrak v tvare huby. Bežne je však vzduch postupom do výšky chladnejší, počas inverzie však môže k podobnému javu dôjsť.
Komentáre:  0
Správa o Depardieuovi vyvolala u moderátora záchvat smiechu
19.8.2011
Správa o nedávnom škandále známeho francúzskeho herca Gérarda Depardieuho, ktorý sa opitý vymočil v uličke lietadla francúzsko-holandskej spoločnosti Air France-KLM, vyvolala takmer nekontrolovateľný záchvat smiechu u moderátora spravodajskej televízie CNN Andersona Coopera. K incidentu došlo v utorok 16. augusta. Herec krátko po štarte vstal a vyhlásil, že chce ísť na malú potrebu. Letuška požiadala prominentného cestujúceho, aby počkal štvrť hodinu, kým bude lietadlo vo vzduchu. "Ja nemôžem čakať," odpovedal očividne opitý Dépardieu podľa slov jednej pasažierky. "Potom vstal a vymočil sa na zem."
Komentáre:  0
Nový Windows 8 bude mať vlastný App Store
Nový Windows 8 bude mať vlastný App Store
19.8.2011
Microsoft po mesiacoch špekulácií potvrdil, že nový Windows 8 bude mať vlastný online obchod s aplikáciami podľa vzoru App Store od spoločnosti Apple. Informáciu zverejnil pre­zi­dent Mic­ro­sof­tu Ste­ven Si­nof­sky na blo­gu Win­dows 8 s náz­vom Pred­sta­vu­jem tím. Me­dzi tí­ma­mi, kto­ré sa po­die­ľa­jú na vý­vo­ji bu­dú­ce­ho ope­rač­né­ho sys­té­mu, je na zoz­na­me uve­de­ný aj tím App Sto­re. Si­nof­sky ďa­lej na blo­gu na­pí­sal, že prá­ce na projekte sú or­ga­ni­zo­va­né do jed­not­li­vých tí­mov, kto­rých je prib­liž­ne 35, kaž­dý z nich za­hŕňa 25 až 40 vý­vo­já­rov. O Windows 8 sa zatiaľ vie to, že bude podporovať dotykové ovládanie a ponúkne nové užívateľské prostredie inšpirované vzhľadom a ovládaním telefónov s Windows Phone 7.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Pastier našiel zamrznuté ostatky pravekého mamuta
Pastier našiel zamrznuté ostatky pravekého mamuta
19.8.2011
Pastier sobov objavil v ruskej Arktíde dobre zachované pozostatky prehistorického mamutieho mláďaťa. Oznámili to dnes úrady v Jamalskoneneckom autonómnom okruhu, kde k vzácnemu nálezu došlo. Časť tela mladého mamuta vyčnievala z trvalo zamrznutej pôdy. Podľa svedectva pastiera sú pozostatky pravekého zvieraťa dokonale zachované. Na miesto nálezu sa už vydala expedícia, ktorá má pastierove tvrdenia overiť. "Ak sa potvrdí stupeň zachovanosti, pôjde o ďalšiu senzáciu celosvetového významu," uviedla vodkyňa výpravy Natalia Fjodorovová. V tej istej odľahlej oblasti ruskej Arktídy sa pred štyrmi rokmi našlo 40-tisíc rokov staré, tiež výborne zachované mláďa mamuta. Dostalo meno Ljuba podľa manželky lovca-objaviteľa.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Výtržníci v Londýne napadli muža s hasiacim prístrojom
19.8.2011
Niekoľko dní trvajúce nepokoje v Londýne a v ďalších anglických mestách šokovali verejnosť aj násilím voči bežným obyvateľom. Celý svet napríklad obleteli zábery okradnutia krvácajúceho 20-ročného študenta z Malajzie, ktorého len krátko predtým zbili iní výtržníci. Na YouTube bol najnovšie zverejnený aj tento záznam bezpečnostnej kamery zobrazujúci zákerný útok na náhodného okoloidúceho, ktorý sa asi desiatich mladíkov pokúšal odhovoriť od ich snahy rozbiť výklad obchodu a vyrabovať ho. Tí mu však do tváre nastriekali penu z hasiaceho prístroja. Následne sa výtržníkom podarilo dostať do predajne.
Komentáre:  0
Vladimír Weiss: V Ríme budeme bojovať ako gladiátori
Vladimír Weiss: V Ríme budeme bojovať ako gladiátori
19.8.2011
Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v prvom zápase play-off Európskej ligy UEFA 2011/2012 nad AS Rím 1:0. Víťazný gól štvrtkového duelu na bratislavských Pasienkoch strelil v 80. minúte hlavou po rohovom kope stopér Martin Dobrotka. Odveta je na programe 25. augusta o 20.45 h na Olympijskom štadióne v Ríme. Tréner Vladimír Weiss st. vyhlásil, že do talianskej metropoly sa so svojimi zverencami pôjde pobiť o postup. "Favoritom je aj napriek prehre u nás stále súper," pripomenul 46-ročný kouč. "Na odvetu do Ríma však nepôjdeme na výlet. Budeme bojovať - ako gladiátori. Čaká na nás oveľa ťažší duel ako doma," dodal Weiss.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Google mapy sa naučili predpovedať počasie
Google mapy sa naučili predpovedať počasie
19.8.2011
Služba Google mapy sa od piatka 19. augusta rozrástla o novú funkcionalitu. Vďaka novej vrstve s názvom Počasie, je možné na mapách zobraziť aktuálne počasie ako aj predpoveď pre stovky miest po celom svete. Funkcionalita sa aktivuje priamo v menu. Nová vrstva je dostupná aj v mobiloch. Vďaka novinke je možné na mapách nájsť informácie o aktuálnej teplote, poveternostných podmienkach a vlhkosti vzduchu na celom svete, spolu s orientačnou predpoveďou počasia pre vybrané mestá na štyri nasledujúce dni. Google v posledných mesiacoch aktívne rozširuje funkcie svojich máp, keď v júli umožnil sledovať aktuálnu dopravnú situáciu na hlavných cestných ťahoch vo vybraných krajinách vrátane Slovenska.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Čaká nás víkend plný hudobných festivalov
Čaká nás víkend plný hudobných festivalov
19.8.2011
Počas predposledného prázdninového víkendu sa na Slovensku, v Českej republike i v Rakúsku bude konať niekoľko hudobných festivalov. Jeden z najzaujímavejších programov ponúka rakúsky FM4 Frequency festival, ktorý sa uskutoční od 18. do 20. augusta v meste St. Pölten. Hlavným lákadlom podujatia bude rocková formácia Foo Fighters. Na Slovensku sa cez víkend uskutoční SIGNAll_FM Festival, na ktorom si prídu na svoje najmä priaznivci drum'n'bassu. V Sliači je cez víkend na programe podujatie Sliačske rockové leto. Na oravskej časti Music Summer sa predvedú aj Horkýže Slíže, IMT Smile, Polemic, Divokej Bill, Gladiator, Siempre, Verona, Billy Barman, PPE, Nocadeň alebo The Pastels.
Médiá: 1
Komentáre:
1
V Rusku sa vraj menej pije, nie každý tomu verí
V Rusku sa vraj menej pije, nie každý tomu verí
19.8.2011
V minulom roku klesla spotreba alkoholu v Rusku na 15 litrov čistého liehu na hlavu, predvlani to bolo pritom ešte 18 litrov. Uvádza sa to vo vyhlásení hlavného experta tamojšieho ministerstva zdravotníctva Jevgenija Brjuna, ktorý zároveň pripustil, že menej sa pije len v mestách, ale na vidieku sa situácia nelepší. Laici i odborníci o oficiálnom odhade pochybujú, resp. majú podozrenie, že predchádzajúce odhady boli prehnané, aby sa Kremeľ mohol pochváliť rýchlym úspechom v ťažení proti alkoholizmu. Ako navyše upozornil ruský denník Vedomosti, metodika výpočtu spotreby alkoholu na ministerstve zdravotníctva nie je príliš jasná.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Video: Americkí a čínski basketbalisti sa pobili počas exhibičného zápasu
19.8.2011
Pri príležitosti návštevy amerického viceprezidenta Joea Bidena v Číne sa odohral exhibičný basketbalový zápas medzi americkým tímom Georgetown Univerzity a čínskym mužstvom Bayi Rockets. Deväť minút pred koncom štvrtej štvrtiny však bitka medzi dvomi hráčmi prerástla do hromadnej potýčky. "Dve skvelé tímy odohrali výborný zápas. Ten sa však nanešťastie skončil fyzickým napádaním sa z oboch strán. Je nám veľmi ľúto, že k takému niečomu došlo," uviedol vo svojom vyhlásení tréner Georgetownu John Thompson. Obe mužstvá sa však proti sebe postavia ešte raz, a to už túto nedeľu v Šanghaji.
Komentáre:  0
Príjmy najlepších autorov vzrástli o milióny dolárov, aj vďaka e-knihám
Príjmy najlepších autorov vzrástli o milióny dolárov, aj vďaka e-knihám
18.8.2011
Svetoznámy autor detektívok James Patterson zarobil od apríla minulého roka do tohtoročného apríla predajom kníh 84 miliónov dolárov (zhruba 58 miliónov eur). Podľa časopisu Forbes tak stojí na čele zoznamu najúspešnejších spisovateľov. Pattersonove príjmy sa výrazne zvýšili oproti predchádzajúcemu roku, kedy sa jeho knihy predali spolu za 70 miliónov dolárov. Na jeho zárobkoch sa podľa Forbesu, rovnako ako u ďalších úspešných autorov, podpisuje hlavne rastúci trh elektronických kníh. S veľkým odstupom sa na druhom mieste umiestnila autorka romantických románov Danielle Steelová. Tretiu priečku v rebríčku komerčne najúspešnejších spisovateľov zaujal autor hororov Stephen King so ziskom 29 miliónov dolárov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Vodič smetiarskeho auta spôsobil kurióznu dopravnú nehodu
18.8.2011
V stredu došlo v americkom New Yorku ku kurióznej dopravnej nehode. Vodič smetiarskeho auta nezvládol riadenie a prerazil autom stenu nadzemných garáží. Auto sa zaseklo v rozbitej stene, kde zostalo visieť. Vodič, ktorý uviazol v kabíne vozidla, sa pri nehode zranil a musel bez pohnutia čakať, kým sa k nemu dostanú záchranári. Tí na miesto dorazili takmer okamžite a začali vozidlo zaisťovať. Medzitým dorazili aj hasiči, ktorí sa pustili do vyslobodzovania zraneného vodiča. Vodič bol následne prevezený do nemocnice s poranením krku a chrbta, jeho zranenia však nie sú vážne.
Komentáre:  0
Ako z filmu: Nový program pomáha predpovedať spáchanie zločinov
Ako z filmu: Nový program pomáha predpovedať spáchanie zločinov
18.8.2011
Polícia v kalifornskom meste Santa Cruz testuje technológiu vzdialene pripomínajúcu americký sci-fi film Minority Report, v ktorom kriminalisti predvídali zločiny a zatýkali páchateľov ešte predtým, než svoj zámer uskutočnili. Unikátny počítačový program umožňuje predvídať pravdepodobnosť času a miesta spáchania najčastejších trestných činov, ako sú napríklad vlámania a krádeže áut. Podľa policajného analytika Zacha Frienda zatiaľ nová technológia pomohla predísť niekoľkým zločinom a viedla k piatim zatknutiam. "Prvé výsledky sú impozantné. V júli počet krádeží vlámaním klesol o 27 percent v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka, čo naznačuje, že cielený monitoring môže mať odstrašujúci účinok," povedal Friend.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Počuli ste už niekedy meteory?
18.8.2011
Radaru amerického letectva v Texase sa podarilo zachytiť zvukové ozveny perzeidov pri ich vstupe do atmosféry. Perzeidy sú kometárny meteorický roj súvisiaci s kométou Swift-Tuttle. Sú viditeľné každý rok od polovice júla, maximum majú 12. augusta a ich najväčšia aktivita je od 8. augusta do 14. augusta. Počas maxima je bežné vidieť za hodinu sto aj viac meteorov, ich frekvencia je však variabilná. Patrí medzi najobľúbenejšie roje jednak pre svoju výdatnosť (až 95 meteorov za hodinu) a jednak preto, že maximum má okolo 12. až 13. augusta, preto ich vďaka príjemnej teplote možno ľahko sledovať celú noc
Komentáre:  0
Psy údajne dokážu svojím čuchom odhaliť rakovinu pľúc
Psy údajne dokážu svojím čuchom odhaliť rakovinu pľúc
18.8.2011
Psy dokážu oňuchávaním vzoriek ľudského dychu spoľahlivo odhaliť, či pacient má rakoviny pľúc. Tvrdí to tím nemeckých lekárov z nemocnice Schillerhöhe v meste Stuttgart. Zo 100 ľudí, ktorí sa na tejto štúdii zúčastnili, zvieratá správne zachytili 71 indikovaných touto chorobou a ďalej dokázali správne rozoznať 372 zdravých z celkového počtu 400 testovaných ľudí. Čo presne psy svojím čuchom zachytia, zatiaľ nie je jasné. Testy však potvrdili, že nezáležalo na tom, či je testovaný fajčiar alebo či trpí chronickou obštruktívnou pľúcnou chorobou. Na testoch sa zúčastnili štyria nemeckí ovčiaci, jeden austrálsky ovčiak a jeden retríver.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Mopslík Otis má za sebou už 64 parašutistických zoskokov
18.8.2011
Desaťročný mops s menom Otis nedávno absolvoval už svoj 64. tandemový zoskok z lietadla. Urobil tak so svojím pánom, milovníkom adrenalínových športov Willom DaSilvom. Otis je tak pravdepodobne najskúsenejším psím a vôbec zvieracím parašutistom na svete. Pes podľa svojho majiteľa už vyrastal v parašutistickej kempe, kde sa neustále motal okolo inštruktorov, ktorí ho nakoniec začali brať do vzduchu. Začínal vraj len s krátkym 5-sekundovým zoskokom z výšky jedného kilometra, aby inštruktori zistili, či sa mu tento zážitok vôbec páči. "Prvý zoskok bol úžasný. Nebolo to o tom, či sa mu to páči - on to priamo zbožňoval," povedal DaSilva.
Komentáre:  0
Vo Švédsku predávajú dom: Má tri spálne a kostlivca v pivnici
Vo Švédsku predávajú dom: Má tri spálne a kostlivca v pivnici
18.8.2011
Milovníci histórie majú veľkú šancu bývať v priamom spojení so svojím koníčkom. Švédska realitná kancelária totiž ponúka na predaj bizarný dom v meste Visby pochádzajúci z roku 1750. Budova, ktorá bola postavená na základoch ruského pravoslávneho kostola, má päť izieb. V pivnici sa dokonca nachádza stredoveká hrobka s kostrou muža. Tá zrejme patrí Rusovi, ktorý zomrel pred približne 800 rokmi. Kuchyňa je v bývalom presbytériu, čo je priestor okolo hlavného oltára. Majiteľ realitnej agentúry Leif Bertwig vyhlásil, že z nezvyčajného domu netreba mať strach, pretože kostra "leží vo vysvätenej pôde a odpočíva v pokoji". Vyvolávacia cena za dom je 4,1 milióna švédskych korún (zhruba 450-tisíc eur).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Nebezpečná naháňačka v Anglicku trvala 40 minút
18.8.2011
Súd v anglickom grófstve South Yorkshire odsúdil 28-ročného Marka Jonesa z Birminghamu za nebezpečnú jazdu na 18 mesiacov väzenia, zakázal mu tiež viesť motorové vozidlo po dobu piatich rokov. Incident, ktorý britská polícia označila za vôbec jeden z najhorších vo svojej histórii, sa odohral ešte 18. marca tohto roka. No až teraz boli úradmi zverejnené zábery naháňačky, ktorú po celú dobu sledoval policajný vrtuľník. Jonesova divoká jazda trvala až 40 minút, určitú dobu išiel dokonca na diaľnici v plnej rýchlosti v protismere. Čierny Vauxhall Insignia sa nakoniec podarilo zastaviť až vtedy, keď vozidlo uviazlo v dopravnej zápche.
Komentáre:  0
Ohlasy hráčov a odborníkov: Angažovanie Vůjtka je pozitívny krok
Ohlasy hráčov a odborníkov: Angažovanie Vůjtka je pozitívny krok
18.8.2011
Slovenskí hokejisti sa po troch mesiacoch konečne dočkali trénera národného tímu. Stal sa ním český kouč Vladimír Vůjtek. Hráči i hokejoví odborníci si myslia, že nový kormidelník bude pre slovenský hokej dobrým ťahom. "Ide o kouča, ktorý má vo svete kredit, niečo dosiahol. V doterajšej trénerskej kariére zažil viacero mimoriadne úspešných sezón, a preto si myslím, že pre slovenský hokej bude dobrou voľbou," uviedol útočník New Yorku Rangers Marián Gáborík. "Je nad slnko jasné, že ide o veľmi kvalitného kouča, ktorého zvolenie do tejto funkcie ma naozaj teraz veľmi potešilo," myslí si útočník Chicaga Marián Hossa. Nový tréner bude mať premiéru na lavičke národného tímu Slovenska 11. novembra na Nemeckom pohári v Mníchove v zápase proti mužstvu USA.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
133012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk