AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Splnomocnenca pre Gabčíkovo chce odvolať aj Figeľ
Splnomocnenca pre Gabčíkovo chce odvolať aj Figeľ
16.6.2011
Kabinet neprijal uznesenie k správe vládneho splnomocnenca pre vodné dielo Gabčíkovo Gabriela Jenčíka, pretože podľa premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) odporúčal taký postup pri sústave vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros, ktorý vláda nepovažovala za rozumné rozhodnutie, ale ústupok maďarskej strane. Úrad splnomocnenca pre Gabčíkovo napokon pôjde pod ministerstvo dopravy a nie pod envirorezort, ako sa pôvodne uvažovalo. Šéf rezortu dopravy Ján Figeľ (KDH) je rovnako ako jeho kolega József Nagy (Most-Híd) rozhodnutý odvolať Jenčíka z funkcie pre stratu politickej dôvery.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zajac: Ústav pamäti národa velebil Slovenský štát
Zajac: Ústav pamäti národa velebil Slovenský štát
16.6.2011
Poslanec OKS Peter Zajac si myslí, že Ústav pamäti národa (ÚPN) v nedávnej minulosti dosť často prekračoval účel, kvôli ktorému bol zriadený. Niekedy vraj dokonca vydával tituly, ktoré boli priamym velebením Slovenského štátu. Zajac dodal, že ústav zriadený Jánom Langošom zasahuje aj do činnosti Historického ústavu SAV či iných ústavov. K návrhu novely zákona o zmenách v ÚPN sa však ešte vyjadriť nevie, keďže nie je k dispozícii. Návrh pripravuje komisia Úradu vlády SR. Za navrhovanými zmenami stoja podľa denníka SME bývalí pracovníci, ktorí z ústavu odišli po príchode súčasného šéfa Ivana Petranského.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Fico kritizoval Radičovú za nedodržanie dohody o ÚVO
Fico kritizoval Radičovú za nedodržanie dohody o ÚVO
16.6.2011
Predseda Smeru-SD Robert Fico v otvorenom liste kritizoval premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) za nedodržiavanie politických sľubov a dohôd, čím reagoval na odmietnutie kandidáta sociálnych demokratov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Radičová podľa neho odignorovala základnú politickú dohodu, podľa ktorej pozícia predsedu ÚVO patrí opozícii. S nominantom Smeru Jánom Valkom vláda nesúhlasila pre nesplnenie kritérií, ktorými sú odbornosť, skúsenosti v oblasti verejného obstarávania a bezúhonnosť. Fico je presvedčený, že vládna koalícia chce za každú cenu kontrolovať verejné obstarávanie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Ústavný súd pozastavil verejnú voľbu prokurátora
Ústavný súd pozastavil verejnú voľbu prokurátora
15.6.2011
Ústavný súd (ÚS) pozastavil predbežným opatrením verejnú voľbu nového generálneho prokurátora, ktorá mala byť v piatok. Rozhodlo o tom dnes v Košiciach 13-členné plénum ÚS. Podanie zastupujúceho generálneho prokurátora Ladislava Tichého prijalo na ďalšie konanie. Voľba generálneho prokurátora sa podľa rozhodnutia môže uskutočniť až po tom, čo ÚS rozhodne vo veci samej. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) si vie predstaviť aj ďalšiu tajnú voľbu generálneho prokurátora. "Samozrejme je to na dohode s koaličnými partnermi a s premiérkou," povedal dnes s dodatkom, že si ešte neprečítal odôvodnenie rozhodnutia ÚS.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Vládu hlboko znepokojuje stav slovenskej justície
Vládu hlboko znepokojuje stav slovenskej justície
15.6.2011
Rozhodnutie bratislavského okresného súdu v prípade bývalého prezidenta Michala Kováča a exriaditeľa SIS Ivana Lexu označila premiérka Iveta Radičová za facku spravodlivosti. "Obraz slovenského súdnictva vytvárajú súdy svojimi rozhodnutiami. Dôveryhodné budú len vtedy, ak ich rozsudky budú charakterizovať čestnosť, odvaha a charakter," povedala a dodala, že príklady uplynulých dní, vrátane prepustenia Karola Mella, tomu nenasvedčujú. Podľa Radičovej je vláda vážne znepokojená stavom slovenskej justície a nezávislosťou jej niektorých predstaviteľov.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Vláda chce znížiť príspevok nepracujúcim rodičom
Vláda chce znížiť príspevok nepracujúcim rodičom
15.6.2011
Vláda by sa dnes mala zaoberať poslaneckými návrhmi novely zákona o rodičovskom príspevku a príspevku pri narodení dieťaťa. Podľa nich by sa mal v budúcnosti príspevok pre rodiča, ktorý dlhodobo nepracoval, znížiť na polovicu. Zároveň by stratil nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa. Nárok na finančnú pomoc v plnej výške by mali mať iba rodiny, v ktorých aspoň jeden z rodičov počas predchádzajúcich štyroch rokov odpracoval minimálne 270 dní. Cieľom je zvýšiť motiváciu nájsť si a udržať zamestnanie aj v nižšie platených pozíciách. Štát by mal vďaka týmto novelám, ktoré majú byť účinné od septembra tohto roka, ušetriť na rodičovskom príspevku 44 miliónov eur a na príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa ďalších 5,92 milióna eur ročne.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Smer napadol na Ústavnom súde verejnú voľbu prokurátora
Smer napadol na Ústavnom súde verejnú voľbu prokurátora
15.6.2011
Ústavný súd dnes prijal podanie skupiny 37 poslancov Národnej rady SR za stranu Smer-SD, v ktorom požadujú vyhlásenie neplatnosti zmeny tajnej voľby generálneho prokurátora na verejnú. Podporili tak návrh prvého námestníka generálneho prokurátora Ladislava Tichého, o ktorom má súd rozhodovať dnes. Okrem žiadosti, aby Ústavný súd rozhodol o neplatnosti koaličnej novely rokovacieho poriadku, chce návrh dosiahnuť aj pozastavenie účinnosti ustanovení, ktoré tento krok umožňovali.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Kupujte domáce potraviny, vyzývajú národniari
Kupujte domáce potraviny, vyzývajú národniari
15.6.2011
Podpredseda SNS Rafael Rafaj dnes vyzval spotrebiteľov, aby pri nákupoch uprednostňovali slovenské potraviny. Slovákom podľa neho chýba prirodzený ekonomický egoizmus, a preto nekupujú slovenské výrobky. Takéto spotrebiteľské správanie vraj môže viesť k zdražovaniu potravín, oslabeniu ekonomiky a ohrozeniu potravinovej bezpečnosti Slovenska. SNS bude pracovať na legislatíve, ktorá by obchodné reťazce zaväzovala ponúkať povinne popri zahraničných výrobkoch domáce potraviny.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Ministerstvo sa pýta Berényiho na občianstvo
Ministerstvo sa pýta Berényiho na občianstvo
15.6.2011
Ministerstvo vnútra žiada predsedu SMK Józsefa Berényiho o vyjadrenie, či bol 14. apríla občanom Slovenskej republiky. Ak bol totiž v tom čase občanom Maďarska, automaticky stratil občianstvo slovenské. Informoval o tom maďarský týždenník na Slovensku Szabad Újság. Rezort podľa neho dostal list od SNS, z ktorého vyplýva odôvodnený predpoklad, že v čase Berényiho zvolenia za šéfa strany už vlastnil cudzie štátne občianstvo. Berényi vraj uvažuje, že sa s podobným podnetom obráti na ministerstvo aj on a požiada o prešetrenie, či líder národniarov Ján Slota nemá chorvátske štátne občianstvo.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Daňové riaditeľstvo zrušilo súťaž na budovu
Daňové riaditeľstvo zrušilo súťaž na budovu
15.6.2011
Šéf Daňového riaditeľstva Igor Krnáč zrušil súťaž na prenájom budovy pre košické daňové úrady. Rozhodol tak v deň, keď mal oznámiť, či zákazku získa firma nitrianskeho okresného predsedu SDKÚ-DS Ondreja Ščurku Nitra Invest alebo spoločnosť CTR business center. „Urobil som tak pre nemožnosť objektívne vyhodnotiť všetky kvantitatívne a kvalitatívne parametre z predložených ponúk,“ napísal Krnáč. Podľa zápisnice z rokovania hodnotiacej komisie o víťazovi nemožno rozhodnúť kvôli CTR. Firma vraj nenapísala, či by sa do ponúknutej budovy zmestilo 350 úradníkov. Krnáč plánuje vypísať novú súťaž.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prokuratúra nie je podľa Čentéša nezávislá
Prokuratúra nie je podľa Čentéša nezávislá
15.6.2011
Prokuratúra nie je a nemôže byť nezávislá, ale je samostatná a oddelená od výkonnej moci. Na pôde Ústavnoprávneho výboru NR SR to povedal koaličný kandidát na generálneho prokurátora Jozef Čentéš, ktorý ozrejmil poslancom svoje predstavy o riadení prokuratúry. Čentéš chce po prípadnom zvolení dosiahnuť, aby sa prokurátori "do práce tešili a nemali stresy z množstva agendy". Plánuje tiež zrýchliť trestné konanie, ktoré trvá aj desať či viac rokov. Prokurátorov zo zrušenej vojenskej prokuratúry mieni presunúť na okresy. Čentéš zdôraznil, že nikdy nekonal v prospech tretej osoby a chce zostať politicky neutrálny.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Čaplovič: Minister Jurzyca nezvláda svoj rezort
Čaplovič: Minister Jurzyca nezvláda svoj rezort
15.6.2011
Minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) podľa podpredsedu Smeru-SD a šéfa školského parlamentného výboru Dušana Čaploviča nezvláda svoj rezort. Ak vraj nezačne poriadne pracovať, Smer sa zrejme pokúsi o jeho odvolanie. Jurzycu označil za „príliš mäkkého“ ministra, pod vedením ktorého rezort nenapreduje. Predseda výboru by privítal, keby Jurzyca predkladal konkrétne zákony, ktorých prijatie mu údajne vyplýva z plánu legislatívnych úloh. Čaplovičovi chýba aj lepšia komunikácia medzi ministrom a výborom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Žitňanská podala dovolanie v kauze Karola Mella
Žitňanská podala dovolanie v kauze Karola Mella
15.6.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) podala dovolanie na Najvyšší súd SR v prípade obžalovaného Karola Mella. Žitňanská navrhuje, aby najvyšší súd zrušil rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave, ktorý Mella prepustil na slobodu. Dovolanie podala na základe podnetu Generálnej prokuratúry SR, ale aj po zohľadnení informácií z predmetného súdneho spisu. Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) už dávnejšie nazval Mellove prepustenie fackou spravodlivosti. Mello je obžalovaný z vraždy ženy a dieťaťa. Po tom, ako sa niekoľko rokov skrýval, ho vlani v októbri zadržali v Poľsku.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Dobroslav Trnka sa poslancom priznal, že je milionár
Dobroslav Trnka sa poslancom priznal, že je milionár
14.6.2011
„Môžem zodpovedne povedať, že áno, som milionár. Môj majetok je odhadovaný na nejaké milióny,“ povedal dnes bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka počas zasadnutia Ústavnoprávneho výboru NR SR, kde sa dostavil ako kandidát Smeru-SD na generálneho prokurátora za účelom vypočutia. Nadobudnutie majetku podľa neho súvisí s tým, že v prokuratúre pracuje od roku 1988 a jeho manželka je advokátka. Otázka jeho majetkových pomerov zaujímala poslanca Ondreja Dostála (Most-Híd), ktorý sa opieral aj o článok týždenníka Týždeň. Ten poukázal na Trnkov dom v Hamuliakove za milióny korún, ktorý mal Trnka kúpiť za polovicu ceny. Ten to odmieta a na vydavateľa časopisu sa preto rozhodol podať občiansko-právnu žalobu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Galko: Kaliňák využíva mafiánske praktiky
Galko: Kaliňák využíva mafiánske praktiky
14.6.2011
Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) využíva mafiánske praktiky a vie podozrivo veľa o pohyboch ministra obrany. Uviedol to dnes šéf rezortu Ľubomír Galko (SaS) vo svojom blogu v súvislosti s videom, ktoré Kaliňák ukázal počas ich spoločnej debaty v diskusnej relácii televízie TA3. Údajné Galkove vozidlo malo podľa tachometra auta za ním prekročiť maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici aj o viac ako 70 km/h. Nahrávka nebola podľa ministra od „bežného občana“, ale profesionálne pripravená niekým, kto mal presné inštrukcie. Galkovi sa nepozdáva ani to, že Kaliňák vedel o jeho nočných návštevách ministerstva.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Slováci v Poľsku chcú žalovať Vášáryovú, spievali podľa nej fašistické piesne
Slováci v Poľsku chcú žalovať Vášáryovú, spievali podľa nej fašistické piesne
14.6.2011
Kniha poslankyne NR SR Magdy Vášáryovej (SDKÚ-DS) pobúrila Spolok Slovákov v Poľsku. Pre tvrdenia z jej spomienkovej knihy Polnočný sused, ktorej preklad nedávno vyšiel u našich severných susedov, chce na bývalú slovenskú veľvyslankyňu dokonca podať žalobu. Predstaviteľov slovenskej menšiny v nej totiž označila za nacionalistov, ktorí spievajú fašistické piesne a oslavujú ľudácky režim Jozefa Tisa. Tajomník spolku Ľudomír Molitoris považuje tvrdenia za výmysly a bude žiadať stiahnutie knihy z predaja. Vášáryová si však za dielom stojí s tým, že uvedené fakty čerpala zo svojho diplomatického denníka.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Z bratislavského Nového mosta skočil samovrah
Z bratislavského Nového mosta skočil samovrah
14.6.2011
V pondelok 13. júna krátko pred 22. hodinou boli bratislavskí hasiči informovaní o tom, že niekto skočil do Dunaja z Nového mosta. Po príjazde na miesto sa hasiči vrátane potápačov rozdelili do dvoch prieskumných skupín a prehľadávali okolie mosta a rieky Dunaj. V blízkosti prístavného mosta zahliadli vo veľkej vzdialenosti od brehu telo, ktoré unášal prúd. V pátraní pokračujú aj v utorok, zatiaľ sa ale utopenú osobu nepodarilo nájsť.
Médiá: 3
Komentáre:
0
ZMOS opäť otvára fond pre zaplavené obce
ZMOS opäť otvára fond pre zaplavené obce
14.6.2011
Združenie miest a obcí Slovenska opäť otvára Fond solidarity. Jeho cieľom je poskytnúť finančnú pomoc obciam, ktoré postihli záplavy a spôsobili im značné materiálne škody na verejnom aj súkromnom majetku. Fond zriadili po minuloročných povodniach a podľa ZMOS sa osvedčil: "Pomohli sme desiatkam zaplavených obcí čiastkou takmer 400 000 eur." O príspevok z fondu sa budú môcť obce uchádzať prostredníctvom žiadostí na ZMOS. Pri určovaní výšky pomoci sa bude prihliadať na výšku škody na majetku v pomere k ekonomickej situácii obce.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Medzinárodná asociácia sudcov: Harabin zneužíva súdnictvo
Medzinárodná asociácia sudcov: Harabin zneužíva súdnictvo
14.6.2011
Čestný prezident Medzinárodnej asociácie sudcov Günter Woratsch vo svojej správe tvrdí, že slovenskú justíciu nepriaznivo ovplyvňuje predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin. "Harabin dominuje justícii veľmi výrazným spôsobom," napísal Woratsch, podľa ktorého bolo presúvanie právomoci z ministerstva do Súdnej rady chvályhodný krok, no Harabin to údajne zneužíva na osobné účely a efektívnym spôsobom obracia nedostatky systému vo svoj prospech. Samotný Harabin so správou nesúhlasí: "Ide o osobný, maximálne jednostranný názor pána Güntera Woratscha, ktorý pramení z nepravdivých informácií."
Médiá: 2
Komentáre:
0
Podľa prokuratúry Spišiak klame a zavádza
Podľa prokuratúry Spišiak klame a zavádza
14.6.2011
Generálna prokuratúra (GP) odmieta podozrenia z nekonania v trestnej veci krivého obvinenia z brania úplatku policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. "Zavádzajúce a klamlivé vyjadrenia policajného prezidenta považujeme za snahu politizovať prácu orgánov činných v trestnom konaní pred voľbou GP," vyjadrila sa hovorkyňa GP Jana Tökölyová v reakcii na rozhovor Spišiaka pre .týždeň. Ten povedal, že v roku 2005 ho chcelo podsvetie skompromitovať úplatkom 300-tisíc korún. Spišiak vtedy podal trestné oznámenie pre pokus o krivé obvinenie jeho osoby. Avšak vtedajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka údajne odňal dozorujúcej prokurátorke spis a zakázal jej konať.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Radičová: Ceny liekov budú druhé najnižšie v EÚ
Radičová: Ceny liekov budú druhé najnižšie v EÚ
14.6.2011
Premiérka Iveta Radičová včera odpovedala veľvyslancom siedmich krajín na ich list, v ktorom žiadali o zmeny v pripravovanom zákone o liekoch. Ešte minulý týždeň označila tento list za "čistý lobing, nad rámec diplomacie a politickej slušnosti“. Cieľom pripravenej reformy je podľa premiérky znížiť ceny liekov pre pacientov a ušetrené peniaze použiť na zvyšovanie kvality zdravotnej starostlivosti. Ceny liekov by mali po schválení reformy klesnúť na druhú najnižšiu úroveň v únii. Návrhy zákonov majú zároveň pomôcť odstrániť plytvanie s verejnými zdrojmi, znížiť riziká klientelizmu a konfliktov záujmov pri regulácii a predpisovaní liekov. Premiérka tiež upozornila, že návrhy zákonov prešli štandardným legislatívnym procesom.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Matovič chce odobrať platy poslancom s viacerými funkciami
Matovič chce odobrať platy poslancom s viacerými funkciami
14.6.2011
Obyčajní ľudia Igora Matoviča chcú pripraviť poslancov s viacerými mandátmi či funkciami o poberanie viacerých platov súčasne. Podľa novely zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, ktorú predložili do parlamentu, by sa mal ich poslanecký plat znížiť o 90 percent príjmov z ďalších funkcií. Hlavným motívom novej úpravy je vraj náležitý výkon poslaneckého mandátu. Zmena by však znamenala aj „nezanedbateľnú“ úsporu pre štát. V súčasnosti sedí v parlamente viacero poslancov, ktorí zároveň vykonávajú ďalšiu volenú funkciu. Na obmedzení „multiposlancov“ sa koalícia dohodla v programovom vyhlásení vlády.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V koalícii sa vraj črtá dohoda o eurovale
V koalícii sa vraj črtá dohoda o eurovale
14.6.2011
Postoj koalície k novému európskemu stabilizačnému mechanizmu, tzv. eurovalu 2, sa postupne blíži ku kompromisnému riešeniu. Po pondelkovom stretnutí na Bôriku to naznačili viacerí predstavitelia vládnych strán. Podľa predsedu KDH Jána Figeľa si koalícia vie predstaviť prísnejšie a presnejšie podmienky, za ktorých budú nastavené pravidlá v novom záchrannom systéme. Šéf SaS Richard Sulík, ktorého strana má vážne výhrady voči vytvoreniu mechanizmu a účasti Slovenska v ňom, sa k výsledkom rokovania vyjadrovať nechcel.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Od 1. septembra budú na Slovensku fungovať rodinné súdy
Od 1. septembra budú na Slovensku fungovať rodinné súdy
13.6.2011
Rodinní sudcovia začínajú na Slovensku fungovať už od 1. septembra tohto roku. Uviedla to na tlačovej besede ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS). Na súdoch sa doterajšia poručnícko-rozvodová špecializácia rozšíri o kategóriu všetkých rodinno-právnych vecí. Budú pod ňu spadať všetky spory, ktoré sa rozhodujú podľa zákona o rodine. „Tým sa vytvorí priestor, aby sa sudcovia mohli na túto špeciálnu agendu, ktorá možno vyžaduje aj inú znalosť, nielen právnu, ale sčasti aj psychologickú, aby sa mohli špecializovať,“ informovala ministerka.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Spišiak: Podsvetie plánovalo moju vraždu
Spišiak: Podsvetie plánovalo moju vraždu
13.6.2011
Policajný prezident Jaroslav Spišiak tvrdí, že v roku 2005 podsvetie plánovalo a pripravovalo jeho vraždu. “Vyšetrovalo sa to na základe nezávislých informácií rôznych spravodajských služieb,” tvrdí Spišiak. Neskôr ho chcel údajne zlikvidovať Ľudovít Sátor, objednávateľ vraždy desiatich pápayovcov v dunajskostredskom bare Fontána z roku 1999. Spišiak tak reagoval na tvrdenia predsedu SNS Jána Slotu, podľa ktorého mal blízko k zavraždenému mafiánovi Tiborovi Pápayovi z Dunajskej Stredy. "Osobne som s Pápayom hovoril len raz keď vykrikoval v bare a ja som ho vyzval na férovku," uviedol v rozhovore pre časopis .týždeň.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Mečiar: Tretím vo Ficovej vláde mala byť SMK
Mečiar: Tretím vo Ficovej vláde mala byť SMK
13.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) bola najväčším problémom vlády Roberta Fica (Smer-SD). V rozhovore pre Hospodárske noviny to povedal predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar. Tretím článkom Ficovho kabinetu pritom mala byť SMK, Fico však na poslednú chvíľu zmenil rozhodnutie a zobral SNS. Niekoľkonásobný expremiér v rozhovore svojich bývalých kolegov nešetril. Fico sa podľa neho správal ku koaličným partnerom likvidačne, Slota vraj bude slúžiť komukoľvek, kto bude pri vláde, lebo sa bojí trestného stíhania. Mečiar v súčasnosti prestavuje stranu a chystá „veľkolepý návrat“ s novými ľuďmi.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SNS bude monitorovať maďarské médiá
SNS bude monitorovať maďarské médiá
13.6.2011
SNS začne na svojej webovej stránke každý pondelok zverejňovať monitoring maďarských médií. Ako dnes na tlačovej besede uviedol prvý podpredseda strany Andrej Danko, národniari chcú, aby ľudia vnímali problémy, ktoré hrozia Slovensku z Maďarska. Zdôraznil, že SNS je jediný subjekt, ktorý dnes charakterne obhajuje záujmy Slovákov a nekšeftuje s Mostom-Híd ani SMK. Strana ide podľa Danka pravdepodobne dobrou cestou, o čom svedčia posledné preferencie v prieskumoch verejnej mienky. Obdobie od volieb nazval druhý muž národniarov fiaskom.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ústavný súd rozhodne o voľbe prokurátora v stredu
Ústavný súd rozhodne o voľbe prokurátora v stredu
13.6.2011
Ústavný súd SR by mal v stredu rozhodnúť, či vydá alebo nevydá predbežné opatrenie k voľbe generálneho prokurátora, ktorá sa má odohrať v piatok 17. júna. Prvý námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý totiž podal návrh na súd, aby zastavil verejnú voľbu. „Počkáme si na rozhodnutie Ústavného súdu, podľa toho budeme postupovať,“ povedal v relácii STV O 5 minút 12 člen predsedníctva KDH Pavol Abrhan. Je podľa neho sklamaním, že opozícia do voľby opäť navrhla Dobroslava Trnku a nie nového kandidáta. Zatiaľ však nie je isté, či sa Smer-SD piatkovej voľby zúčastní, údajne tiež čaká na rozhodnutie súdu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Minister životného prostredia chce odvolať Jenčíka
Minister životného prostredia chce odvolať Jenčíka
13.6.2011
Minister životného prostredia József Nagy chce odvolať splnomocnenca vlády pre Gabčíkovo Gabriela Jenčíka. Hlavným dôvodom je podľa neho to, že Jenčík nechcel, aby monitoring prírodného prostredia okolo vodného diela robil štátny výskumný ústav, ale súkromná firma. "Verejné obstarávanie je nasmerované na jedinú eseročku," vyjadril sa minister, pričom ide o firmu Konzultačná skupina podzemná voda, ktorú si v 90. rokoch vybrala ešte Mečiarova vláda. Nagy preto upodozrieva Jenčíka z klientelizmu a nevie si predstaviť ďalšiu spoluprácu s ním. Jenčík sa do povedomia verejnosti dostal nedávno, keď požiadal o povolenie pre bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku na vjazd na dunajskú hrádzu, kde je inak prejazd aut zakázaný.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Železničné priecestia majú byť bezpečnejšie
Železničné priecestia majú byť bezpečnejšie
13.6.2011
Ministerstvo dopravy chce modernizáciou železničných tratí, ciest a úpravou pravidiel zvýšiť bezpečnosť na železničných priecestiach. Rezort plánuje aj ďalšie znižovanie počtu nezabezpečených priecestí, ktorých je na Slovensku 1 138. Za prvých päť mesiacov tohto roka sa na nich stalo 23 nehôd s tromi mŕtvymi a siedmimi ťažko ranenými. K zníženiu rizika na priecestiach ma pomôcť aj v súčasnosti prebiehajúca bezpečnostno-preventívna a výchovná kampaň v rámci Európskeho dňa bezpečnosti na železničných priecestiach.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk