AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Braňo Ondruš (Smer-SD) sa pod odvolanie Radičovej podpísal dvakrát
Braňo Ondruš (Smer-SD) sa pod odvolanie Radičovej podpísal dvakrát
13.9.2011
Návrh na vyslovenie nedôvery predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej (SDKÚ-DS) obsahoval až dva podpisy poslanca za stranu Smer-SD Braňa Ondruša. "Som takým horlivým zástancom odvolania tejto vlády, že návrh by som podpísal aj desaťkrát," povedal Ondruš pre denník Hospodárske noviny. Dodal, že druhý podpis sa pod návrh dostal nedopatrením. Údajne totiž zabudol, že sa pod neho už raz podpísal. Riaditeľka komunikačného odboru Národnej rady SR Beáta Skyvová v reakcii na incident uviedla, že návrh je platný a neplynú z toho žiadne dôsledky. Navrhovatelia totiž podpis vyškrtli ešte pred jeho podaním. Najsilnejšia opozičná strana sa Radičovú pokúsi odvolať v utorok.
Médiá: 1
Komentáre:
0
V Poprade padol včera 60-ročný teplotný rekord
V Poprade padol včera 60-ročný teplotný rekord
13.9.2011
Meteorologická stanica Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na popradskom letisku namerala v pondelok 12. septembra popoludní maximálnu teplotu vzduchu 27,7 stupňa Celzia. Došlo tak k prekonaniu doterajšieho maxima z roku 1954, keď ortuť teplomera vystúpila na 25,6 stupňa Celzia. Na utorok očakávajú meteorológovia jasné až polojasné počasie s najvyššou dennou teplotou 24 až 29 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov by mala dosahovať okolo 17 stupňov Celzia. Fúkať bude južný až juhozápadný vietor o rýchlosti 2 až 6 metrov za sekundu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Dvaja sýkorovci sa na súde priznali k niektorým skutkom
Dvaja sýkorovci sa na súde priznali k niektorým skutkom
12.9.2011
Jeden z členov seneckej časti gangu sýkorovcov Jaroslav P. sa na úvode hlavného pojednávania priznal k spoluúčasti na trestnom čine vydieračského únosu. K spáchaniu niektorých skutkov obžaloby sa priznal aj František K., ostatní obžalovaní povedali, že sú nevinní. Vo februári 2009 policajti pri akcii zadržali desiatich údajných členov sýkorovského gangu. Jedenásty, ktorý má byť jedným z bossov zločineckej skupiny, unikol a dodnes sa ho nepodarilo vypátrať. Väčšine obžalovaných hrozia tresty odňatia slobody od 20 do 25 rokov väzenia alebo na doživotie. Skupina sýkorovcov je pomenovaná podľa jedného z prvých mafiánskych bosov v novodobej histórii Slovenska - Miroslava Sýkoru.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V celej Európe budú tento týždeň kontrolovať pásy a autosedačky
V celej Európe budú tento týždeň kontrolovať pásy a autosedačky
12.9.2011
Od pondelka 12. septembra do nedele 18. septembra bude prebiehať celoeurópska dopravno-bezpečnostná akcia, ktorej hlavným cieľom bude kontrola používania bezpečnostných pásov a autosedačiek pre deti. Do akcie medzinárodnej stavovskej organizácie TISPOL sa zapoja policajti na celom území Slovenska. Bezpečnostné pásy a autosedačky znižujú riziko úmrtia v prípade dopravnej nehody. Osoba sediaca v automobile na sedadle povinne vybavenom bezpečnostným pásom alebo iným zadržiavacím zariadením je tak povinný použiť ho. Ak sa na sedadle auta vybavenom bezpečnostným pásom prepravuje dieťa s výškou menšou než 150 centimetrov, musí byť vybavené autosedačkou.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Posledná rozlúčka s Pavlom Demitrom bude vo štvrtok
Posledná rozlúčka s Pavlom Demitrom bude vo štvrtok
12.9.2011
Verejná rozlúčka so slovenským hokejistom Pavlom Demitrom, ktorý spolu s ostatnými hráčmi klubu Lokomotiv Jaroslavľ zahynul pri stredajšej leteckej tragédii, sa uskutoční vo štvrtok o 15.00 h na zimnom štadióne v Trenčíne. Hokejový stánok s vystavenou rakvou bude pre verejnosť otvorený od 10.00 h do 14.00 h. "Očakávame veľkú účasť, okrem verejnosti pozývame aj spoluhráčov a priateľov Pavla Demitru, verejných činiteľov a ďalších ľudí," uviedol šéf organizačného tímu Branislav Celler. Kapacita štadióna bude okolo 6 500 ľudí. Vedenie na poslednú rozlúčku pozýva asi 500 hostí. Akcia si vyžiada aj dopravné obmedzenia v okolí zimného štadióna na Sihoti.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Spišiak: Neodídem a netrpím ani na leukémiu
Spišiak: Neodídem a netrpím ani na leukémiu
12.9.2011
Policajný prezident Jaroslav Spišiak má informácie o tom, že niektorí bývalí policajti a zločinecké štruktúry nechcú, aby zotrval vo svojej funkcii. Zároveň odmieta akékoľvek špekulácie o svojom dobrovoľnom odchode. "Počul som už aj rôzne termíny máj, september, január. Pravda je taká, že nechcem odísť, neodchádzam a nemám ani leukémiu," uviedol Spišiak v rozhovore pre denník Pravda. V rozhovore policajný prezident odpovedal aj na to, či polícia plánuje vraždu prominentného právnika Ernesta Valka pripísať Ľudovítovi Sátorovi, ktorý je vraj už po smrti. "To sú nezmyselné dezinformácie šírené z Dunajskej Stredy a viem aj kým," vyhlásil.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Protest učiteľov: Viaceré základné školy budú v utorok zatvorené
Protest učiteľov: Viaceré základné školy budú v utorok zatvorené
12.9.2011
V utorok sa v Bratislave uskutoční protest učiteľov proti zlým podmienkam a odmeňovaniu v školstve. Žiaci viacerých základných škôl preto dostanú riaditeľské voľno a školy tak ostanú zatvorené. Podľa odborov ide o individuálne rozhodnutie každej školy, keďže z niektorých sa protestu zúčastnia celé kolektívy, z iných len jednotlivci. Celkovo sa očakáva, že do Bratislavy príde okolo 8 000 učiteľov. Do piatka minulého týždňa nahlásilo riaditeľské voľno 25 základných škôl. Na proteste by sa mali zúčastniť aj učitelia zo stredných škôl, zatiaľ však nie je známy ani jeden prípad, že by mala niektorá stredná škola prerušiť v utorok vyučovanie.
Médiá: 6
Komentáre:
4
Koalícia stále mlčí. Flašíková-Beňová varuje pred zánikom EÚ
Koalícia stále mlčí. Flašíková-Beňová varuje pred zánikom EÚ
12.9.2011
Rokovanie poslancov koaličných strán v Častej Papierničke o budúcnosti vlády, eurovale či daňovo-odvodovej reforme sa skončilo. Nasledovalo rokovanie lídrov na úrovni Koaličnej rady. Tí by mali po skončení informovať médiá. Odchádzajúci poslanci nechceli potvrdiť zákulisné informácie o tom, že kríza by sa mohla riešiť formou referenda alebo ústavného zákona, na ktorého prijatie by bola nevyhnutná pomoc opozičného Smeru-SD. "Ak sa Slovensko nepripojí k spoločnému eurovalu, môže to vyústiť až do situácie, kedy Európska únia ako projekt zanikne," povedala dnes v rozhovore pre aktuality.sk europoslankyňa Monika Flašíkova-Beňová. Dodala, že Radičovej pri riešení tohto problému chýba razantnosť.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Koalícia rozhoduje o svojom osude, novinári čakajú za plotom
Koalícia rozhoduje o svojom osude, novinári čakajú za plotom
12.9.2011
Pred desiatou hodinou ráno začali v Častej Papierničke rokovať zástupcovia koaličných strán. Zišla sa tu takmer celá koalícia - premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS), ministri aj 79 poslancov. Hlavnou témou je striktne odmietavý postoj strany SaS k podpore eurovalu, ale aj daňovo–odvodová reforma. Novinárov polícia do objektu účelového zariadenia parlamentu neďaleko Modry nevpustila a čakajú na lesnej cestičke pred plotom objektu. "Dôvodom je, že je to interná diskusia, Je to naozaj citlivá téma a verím, že aj pre vás je dôležité, aby sa rozumne, pomaly a rozvážne prediskutovala bez toho," vysvetľovala novinárom situáciu tajomníčka Richarda Sulíka Tatiana Tóthová.
Médiá: 6
Komentáre:
1
V Poprade padol teplotný rekord, ochladí sa koncom týždňa
V Poprade padol teplotný rekord, ochladí sa koncom týždňa
12.9.2011
Stanica Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na popradskom letisku namerala v nedeľu maximálnu teplotu vzduchu 27,6 stupňa Celzia. Bol tak prekonaný 41-ročný teplotný rekord (26,3 stupňa Celzia), ktorý bol nameraný v roku 1970. Najvyššia denná teplota v pondelok by podľa meteorológov mala dosahovať 26 až 31 stupňov, na strednom Považí, Kysuciach, Orave a Liptove miestami okolo 24 stupňov. K výraznejšiemu ochladeniu by malo dôjsť od štvrtka, keď by denné teploty mali byť medzi 19 a 24 stupňov. V sobotu bude ešte chladnejšie, denná teplota sa bude pohybovať od 16 do 21 stupňov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Radičovú čaká najdôležitejšie koaličné rokovanie
Radičovú čaká najdôležitejšie koaličné rokovanie
12.9.2011
Neochota strany SaS podporiť v parlamente euroval vyvolala v koalícii z jednu z najvážnejších kríz od svojho vzniku. Patovú situáciu sa budú lídri vládnych strán snažiť v pondelok riešiť na rokovaní v Častej-Papierničke. Kvôli tomu zrušili všetok svoj program. Odložené bolo tiež schvaľovanie zákonov v parlamente, kým sa nedohodnú. V hre naďalej zostáva aj možnosť, že sa hlasovanie o eurovale spojí s hlasovaním o dôvere vláde. "Otázka spojenia hlasovaní je legitímna a je namieste. Je to jedno z ústavných riešení," myslí si podpredseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH). Šéf SaS Richard Sulík však zatiaľ možný rozpad koalície rázne odmieta.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Telo Pavla Demitru je už v Trenčíne, rozlúčka bude vo štvrtok
Telo Pavla Demitru je už v Trenčíne, rozlúčka bude vo štvrtok
11.9.2011
Telo bývalého slovenského reprezentačného kapitána a hráča Lokomotivu Jaroslavľ Pavla Demitru je už na Slovensku. V nedeľu krátko po 16.30 h priviezlo jeho ostatky do Bratislavy lietadlo Ministerstva vnútra SR. Telo následne previezli vrtuľníkom Mi-8 do Trenčína, kde si ho prevzala manželka Mária a ďalší rodinní príslušníci a priatelia. Ešte pred pristátim vrtuľník symbolicky na znak rozlúčky Demitru s mestom preletel ponad Trenčín. Verejná pietna rozlúčka s legendárnym hokejistom sa uskutoční vo štvrtok 15. septembra. O deň neskôr pochovajú Demitru na súkromnom pohrebe. Hokejový klub HK Trenčín bude v pondelok informovať o podrobnostiach spätých so smútočným aktom.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Dve tretiny Slovákov vnímajú súčasnú koalíciu negatívne
Dve tretiny Slovákov vnímajú súčasnú koalíciu negatívne
11.9.2011
Až 64,7 percenta občanov Slovenska vníma súčasnú vládnu koalíciu (SDKÚ-DS, SaS, KDH, Most-Híd) veľmi alebo skôr negatívne. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK na vzorke 1 038 ľudí. O tom, že súčasná koalícia by mala v nezmennej zostave pokračovať až do uplynutia mandátu, je presvedčených 33,9 percenta respondentov výskumu. Kladný vzťah ku koalícii majú najmä voliči SDKÚ-DS, vyjadrili sa tak štyri pätiny z nich (80,6 percenta). Zotrvanie premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) vo funkcii podporuje 44,7 percenta voličov. Výmenu na čele vlády SR si prajú najmä sympatizanti opozície – 78,8 percenta Smeru-SD a 83,2 percenta SNS.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Odborníci upozorňujú: Povinnú angličtinu učí hocikto
Odborníci upozorňujú: Povinnú angličtinu učí hocikto
11.9.2011
Podľa Docentky Anny Butašovej z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave sa na základných školách novozavedená povinná angličtina učí nekvalifikovane. Minimálnym stupňom vzdelania, ktorý musia učitelia dosiahnuť, aby mohli vyučovať angličtinu na prvom stupni, je do 31. decembra 2013 maturitná skúška z angličtiny. "Tendencia je taká, že kvalita výučby klesá na všetkých stupňoch. Ale prvý stupeň je kruciálna záležitosť. Tam keď si tie deti naberú zlé návyky, tak sa ich nikdy nezbavia," upozorňuje Butašová. Dodala, že Ministerstvo školstva SR nemá žiadne údaje o nedostatku angličtinárov, lebo situáciu nevyhodnocuje.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Maďarsko by malo byť podľa Fronca monitorované Radou Európy
Maďarsko by malo byť podľa Fronca monitorované Radou Európy
11.9.2011
Poslanec Národnej rady SR Martin Fronc (KDH) bude presadzovať, aby bola Maďarská republika podrobená monitoringu zo strany Rady Európy. Práve táto organizácia sa vyjadruje k tomu, ako ktoré krajiny dodržiavajú základné demokratické princípy. Fronc takto reaguje na minulotýždňové rozhodnutie vládneho Fideszu, ktorý sa rozhodol, že zavedie volebné aj pre zahraničných Maďarov s maďarským občianstvom. "Som pripravený o tom hovoriť s ľuďmi v Európskej ľudovej strane (EPP). Slovensko-maďarské vzťahy už nie sú dobré, skôr napäté. Slovensko by malo v tomto smere už konať, ale štandardne, európsky," priblížil Fronc pre agentúru SITA.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Mikloš chce zablokovať zahraničné hazardné webstránky
Mikloš chce zablokovať zahraničné hazardné webstránky
11.9.2011
Prostredníctvom novely zákona o hazardných hrách chce Ministerstvo financií SR prikázať internetovým poskytovateľom, aby blokovali zahraničné webové stránky, ktoré prevádzkujú hazardné hry. Tie v súčasnosti poskytujú svoje služby i na slovenskom trhu, hoci sú oficiálne zaregistrované v inej krajine. Miklošov rezort argumentuje tým, že zahraniční prevádzkovatelia majú v porovnaní so slovenskými "jednoznačnú konkurenčnú výhodu". Zoznam stránok, ktoré by sa mali blokovať, bude zverejňovať Daňový úrad Bratislava I. S návrhom však nesúhlasí Spoločnosť pre otvorené informačné technológie (SOIT), ktorá ho dokonca označuje za protiústavný.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Kukan: Reakcia USA na útoky z 11. septembra bola prehnaná
Kukan: Reakcia USA na útoky z 11. septembra bola prehnaná
11.9.2011
V nedeľu uplynulo presne desať rokov odo dňa, ktorý dramaticky zmenil Spojené štáty a takmer celý svet. Teroristi vtedy nasmerovali unesené dopravné lietadlá na mrakodrapy Svetového obchodného centra (WTC) v New Yorku a na Pentagon vo Washingtone. "Reakcia USA bola veľmi prehnaná. Americký prezident a vláda prijali vnútropolitické reštriktívne opatrenia, ktoré by nemali mať miesto v takej vzorovej demokratickej spoločnosti," myslí si vtedajší šéf slovenskej diplomacie Eduard Kukan. Nesúhlasí však ani s reakciou Európy, ktorá bola podľa neho chybná "Američania sa cítili podvedení Európanmi. Vznikli mnohé problémy vo vzájomných vzťahoch," dodal.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Koalícia kvôli eurovalu nepadne, myslí si Tvaroška
Koalícia kvôli eurovalu nepadne, myslí si Tvaroška
11.9.2011
Štátny tajomník Ministerstva financií SR Vladimír Tvaroška (SDKÚ-DS) si myslí, že súčasná vláda bude pokračovať do konca volebného obdobia. A to i napriek súčasnej kríze, ktorú vyvolal nesúhlasný postoj strany SaS k eurovalu. "Som presvedčený o tom, že na konci dňa sa vždy dohodneme a nájdeme to správne riešenie", povedal. Definitívna podpora vlády v parlamente sa podľa neho ukáže o niekoľko týždňov. "Vo vládnej koalícii padla dohoda, že Slovensko bude hlasovať o eurovale ako posledné. Prídeme na rad o tri alebo štyri týždne, potom sa skutočne uvidí, či vláda má alebo nemá podporu v parlamente," doplnil štátny tajomník.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slovenské súdy čaká radikálna obnova výpočtovej techniky
Slovenské súdy čaká radikálna obnova výpočtovej techniky
11.9.2011
Veľká elektronizácia slovenskej justície si vyžiada kompletnú výmenu počítačov. "Všetky projekty, na ktoré sú rozpočtované prostriedky na roky 2012 až 2014 vyžadujú radikálnu obnovu výpočtovej techniky, pretože to počítačové vybavenie, ktoré je dnes, by tieto nové systémy nezvládli," uviedla ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS). Nové technické vybavenie má zároveň pomôcť pri zverejňovaní súdnych rozhodnutí. V blízkej budúcnosti sa predpokladá aj zavedenie počítačového programu, ktorý vyvíja Slovenská akadémia vied a umožní automatický prepis hovoreného slova do písomnej formy. Pripravuje sa aj projekt elektronického súdneho spisu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V nedeľu si užijeme letné počasie
V nedeľu si užijeme letné počasie
11.9.2011
V sobotu začal na územie Slovenska prúdiť teplejší vzduch od juhozápadu. Aj z tohto dôvodu bude v nedeľu 11. septembra teplé letné počasie. Najvyššia denná teplota v nedeľu vystúpi na 27 až 32 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a v severnej polovici východného Slovenska okolo 25 stupňov Celzia. Očakáva sa jasno až polooblačno, ráno miestami hmla. Teplota na horách vo výške 1 500 m dosiahne hranicu okolo 18 stupňov Celzia. Bude fúkať vietor južných smerov o rýchlosti 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), v južnej polovici stredného Slovenska slabý premenlivý vietor.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Popradskí hokejisti sa rozlúčili s Pavlom Demitrom
Popradskí hokejisti sa rozlúčili s Pavlom Demitrom
11.9.2011
V sobotu popoludní si na oficiálnej spomienkovej akcii uctili pamiatku Pavla Demitru i ďalších obetí stredajšej leteckej katastrofy aj popradskí hokejisti a fanúšikovia. Na zimnom štadióne pod Tatrami sa do pamätnej knihy zapísali celé tímy HK Poprad a HC Lev Poprad - nováčika v Kontinentálnej hokejovej lige. Obradu sa zúčastnila i premiérka Iveta Radičová a minister dopravy Ján Figeľ. "Môj vzácny a nenahraditeľný priateľ a spoluhráč, vynikajúci slovenský hokejista svetovej triedy, džentlmen ľadu, skvelý človek, starostlivý otec a manžel," spomínal v emotívnom prejave na Demitru hokejista Ľuboš Bartečko. Po jeho skončení sa halou ozýval niekoľkominútový potlesk.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Analytik: Terorizmus je väčšou hrozbou pre Európu ako USA
Analytik: Terorizmus je väčšou hrozbou pre Európu ako USA
10.9.2011
V New Yorku vrcholia prípravy na nedeľné 10. výročie teroristických útokov z 11. septembra 2001. Na mieste, kde stáli dve veže Svetového obchodného centra, zajtra oficiálne otvoria pamätník v tvare dvoch veľkých štvorhranných fontán. Ich tvar kopíruje pôdorys spadnutých mrakodrapov. Okrúhle výročie najhoršieho prejavu terorizmu v USA rezonuje aj na Slovensku. "Policajný zbor, ale aj slovenská spravodajská služba budú v tomto čase zvlášť monitorovať potenciálne riziká," priblížil zvýšené bezpečnostné opatrenia minister vnútra Daniel Lipšic. Analytik Ivo Samson si myslí, že v súčasnosti teroristické útoky viac hrozia krajinám Európy než USA.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Most za euroval zahlasuje, koalíciu vyzval k väčšej zodpovednosti
Most za euroval zahlasuje, koalíciu vyzval k väčšej zodpovednosti
10.9.2011
Delegáti Mostu-Híd sa v sobotu zišli na piatom straníckom sneme, ktorý sa za zatvorenými dverami konal v Košiciach. O výsledkoch rokovania informoval predseda Béla Bugár. Ten zdôraznil, že poslanci strany zahlasujú za euroval. Zároveň vyzval všetkých koaličných poslancov k väčšej zodpovednosti: "Je našou povinnosťou z hľadiska budúceho smerovania Slovenska správať sa zodpovedne a prispieť k stabilizácii Európskej únie a eurozóny." Bugár zopakoval, že Most-Híd nepodporí návrh na odvolanie predsedníčky vlády Ivety Radičovej, ktorý chce na rokovanie parlamentu predložiť najsilnejšia opozičná strana Smer-SD.
Médiá: 3
Komentáre:
0
KDH: Matovič chce koalíciu zbaviť nadpolovičnej väčšiny
KDH: Matovič chce koalíciu zbaviť nadpolovičnej väčšiny
10.9.2011
Poslanec Národnej rady SR a líder skupiny Obyčajných ľudí (OĽ) Igor Matovič žiada zvyšných troch poslancov, ktorí sú členmi OĽ, aby vystúpili z parlamentného klubu SaS. Tvrdí to podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia Pavol Abrhan. Vládna koalícia by takýmto spôsobom prišla o nadpolovičnú väčšinu v Národne rade. "Vieme, že Iveta Radičová sa vyjadrila, že nebude premiérkou vlády, ktorá nebude mať väčšinovú podporu v NR SR. Je zrejmé, komu Matovič pomáha. Ak by Robert Fico mal niekoho, kto by kooperoval so Smerom, nerobil by nič iné, len to, čo Matovič," vyhlásil Abrhan v rozhovore pre agentúru SITA.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hrušovský: Volebné právo pre našich Maďarov je nešťastný precedens
Hrušovský: Volebné právo pre našich Maďarov je nešťastný precedens
10.9.2011
Maďarská vládna strana Fidesz v uplynulom týždni rozhodla o zmene volebných kódexov, ktoré okrem iného umožnia zahraničným Maďarom, ktorí získajú maďarské občianstvo, voliť do parlamentu v Budapešti. Či budú môcť hlasovať za stranícke kandidátky, alebo budú voliť svojich kandidátov však zatiaľ nie je jasné. "Je to nešťastný európsky precedens, ktorý môže vyvolávať skôr zhoršovanie medzištátnych vzťahov ako ich zlepšenie," myslí si podpredseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH). "Ja nechcem, aby občania Slovenskej republiky maďarskej národnosti boli zapojení do rôznych šarvátok medzi maďarskými politickými stranami," vyhlásil prednedávnom predseda Mostu-Híd Béla Bugár.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Polícia vyšetruje ďalšie tri kauzy zneužívania eurofondov
Polícia vyšetruje ďalšie tri kauzy zneužívania eurofondov
10.9.2011
Úrad boja proti korupcii vedie trestné stíhania v ďalších troch prípadoch, ktoré sa týkajú zneužívania eurofondov. V piatkovom večernom spravodajstve o tom informovala TV JOJ, podľa ktorej sa jedna z káuz týka sociálnych podnikov. Vo štvrtok bola pritom verejnosť informovaná o korupčnej kauze v Sociálnej implementačnej agentúre. Polícia tak podľa televízie dohromady obvinila šesť ľudí, ktorí sú podozriví z machinácií s eurofondami na podporu zamestnanosti v určitých regiónoch Slovenska. Obvinení sú zatiaľ stíhaní na slobode. Medzi nimi by mal byť aj bývalý poradca štátnej tajomníčky ministerstva práce Lucie Nicholsonovej pre štrukturálne fondy T. R.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Euroval rozhádal koalíciu. Môže spôsobiť jej pád
Euroval rozhádal koalíciu. Môže spôsobiť jej pád
10.9.2011
Pondelkové koaličné rokovanie môže podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára vyústiť do spojenia hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde v parlamente. S eurovalom spája budúcnosť koalície aj minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). "Či už premiérka spojí hlasovanie s dôverou, alebo nie, v prípade, že euroval neprejde, padne vláda. Sulík tomu neverí, myslí si, že na neho iba tlačíme," uviedol pre denník SME zdroj z SDKÚ. Ostré vyhlásenia o možnom konci koalície vyvolala štvrtková tlačová beseda strany SaS, na ktorej predseda Richard Sulík oznámil začatie vlastnej kampane proti eurovalu. Liberáli tak mali porušiť dohodu medzi vládnymi stranami.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Rómovia z Malaciek sa usadili v centre Bratislavy
Rómovia z Malaciek sa usadili v centre Bratislavy
10.9.2011
Podnikateľ a aktivista Alojz Hlina zriadil koncom augusta v Bratislave nelegálnu osadu. Tá sa nachádza ktorú v centre hlavného mesta na Bezručovej ulici pred ministerstvom pôdohospodárstva. Najnovšie sa rozhodol, že do osady presťahuje Rómov z Družstevnej ulice v Malackách. Hlina tak podľa vlastných slov urobil preto, lebo rodina dobrovoľne zbúrala svoj nelegálny dom v Malackách a momentálne nemá kde bývať. V pondelok malo o problémoch na Družstevnej ulici rokovať malacké zastupiteľstvo. Zasadnutie, ktorého predmetom mal byť návrh lokality na dočasné ubytovanie rómskych rodín, však bolo zrušené.
Médiá: 2
Komentáre:
3
Leto 2011 bolo jedno z najteplejších za 140 rokov
Leto 2011 bolo jedno z najteplejších za 140 rokov
10.9.2011
V noci zo štvrtka na piatok sa na končiaroch Vysokých Tatier objavil prvý sneh. Na niektorých miestach napadlo až 20 centimetrov snehu. Ani táto skutočnosť však nezmení konštatovanie meteorológov, že tohtoročné leto (od 1. júna do 31. augusta) sa zaradilo medzi desať najteplejších za posledných 140 rokov. Priemerná teplotná odchýlka nad teplotným normálom 1961-1990 bola +1,6 °C. Odborníci zároveň poukazujú na skutočnosť, že na východnom Slovensku boli miesta, kde bolo toto leto ešte teplejšie, napríklad v Medzilaborciach bola odchýlka až +2,2 °C nad normálom. Najteplejší bol august, ktorý mal priemernú odchýlku teploty na území Slovenska +2,5 °C nad normálom.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Výročie 11. septembra: Ostražitejšia bude aj slovenská polícia
Výročie 11. septembra: Ostražitejšia bude aj slovenská polícia
9.9.2011
Desiate výročie teroristických útokov na Spojené štáty prinesie zvýšené bezpečnostné opatrenia aj do slovenských miest. V piatok to oznámil minister vnútra Daniel Lipšic (KDH), hoci o podrobnostiach opatreniach nechcel hovoriť. "Slovensko musí byť pripravené zvládnuť aj rôzne nepredvídané bezpečnostné riziká. Nechceme nič podceňovať," vyhlásil Lipšic. O hrozbe terorizmu v piatok hovoril aj minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda (SDKÚ-DS). "Po útokoch na Svetové obchodné centrum v New Yorku som veľakrát musel vysvetľovať, že nebezpečenstvo teroristických útokov je reálne aj u nás," povedal expremiér.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk