AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Belousovová bude mať dosť podpisov na založenie strany
Belousovová bude mať dosť podpisov na založenie strany
1.8.2011
Získavanie 10-tisíc podpisov pre založenie novej strany Národ a Spravodlivost (NAS) je už takmer ukončené. Tvrdí to zakladajúca členka a poslankyňa NR SR Anna Belousovová. Napriek tomu, že vyzbierané budú už skôr, aktivisti NAS zostanú v uliciach až do konca augusta. "Zaznamenávajú pozitívne reakcie. Je to nielen o zbere podpisov, ale aj odozvách ľudí, ktoré najlepšie pocítime v teréne," povedala Belousovová. Belousovová oznámila zámer založiť nový politický subjekt a začiatok zbierania podpisov 27. mája. Strana bude podľa jej slov založená na civilizovanom, demokratickom, nekonfrontačnom a nexenofóbnom patriotizme, teda vlastenectve. S takýmto subjektom má politička ambíciu dostať sa po najbližších parlamentných voľbách do Národnej rady SR.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Najbohatšou stranou je Smer, najviac dlhov má SDKÚ
Najbohatšou stranou je Smer, najviac dlhov má SDKÚ
1.8.2011
Najbohatšou stranou v parlamente bol minulý rok Smer Roberta Fica. Jeho majetok dosiahol podľa predložených výročných správ takmer 4,4 milióna eur. Na druhom mieste skončila vlani SaS, ktorá priznala majetok v hodnote takmer 1,3 milióna eur. Tretiu priečku v rebríčku majetnosti obsadil Most-Híd so sumou 691 390 eur. Nasleduje SNS s majetkom 510 420 eur a KDH, ktoré vlastnilo 482 490 eur. Najchudobnejšou a zároveň najzadlženejšou spomedzi parlamentných strán bola minulý rok SDKÚ. Jej majetok dosiahol hodnotu 291 540 eur, kým záväzky sa vyšplhali na 1,44 milióna eur. Najmenej zadlženým subjektom v parlamente bol Most. Z mimoparlamentných strán suverénne vedie SMK, ktorá s majetkom takmer 1,33 milióna eur predbehla všetkých okrem Smeru.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Figeľ: Výhrada vo svedomí je stále aktuálna
Figeľ: Výhrada vo svedomí je stále aktuálna
1.8.2011
Téma výhrady vo svedomí je pre Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podľa jeho šéfa Jána Figeľa stále aktuálna. Strana o nej v júli pred schválením Zákonníka práce rokovala aj s liberálnou SaS. S ministrom práce Jozefom Mihálom sa vraj zhodli na formuláciách, ktoré chránia právo na výhradu vo svedomí vo všeobecnom pracovno-právnom vzťahu. „Verím, že v dohľadnej dobe nadíde vhodný moment a bude potvrdená politická zhoda pre konkrétne finálne riešenie,“ povedal Figeľ. Dodal, že aj SaS považuje svedomie za niečo primárne, čo treba chrániť, preto by nemal byť problém nájsť v tejto otázke zhodu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Učitelia môžu získať kredity z viac ako 530 programov
Učitelia môžu získať kredity z viac ako 530 programov
1.8.2011
Na doplnenie vzdelania a postúpenie do vyššej platovej skupiny majú učitelia a odborní zamestnanci škôl k dispozícii už 531 akreditovaných programov kontinuálneho vzdelávania. Aktualizovaný zoznam zverejnilo ministerstvo školstva na svojej internetovej stránke. Kvalifikáciu si možno rozšíriť vo vyučovaných predmetoch alebo v jazykoch, prístupný je tiež kurz finančnej gramotnosti, mediálna výchova či kurz kritického myslenia. Z učiteľov sa môžu stať aj koordinátori drogovej prevencie či inštruktori zjazdového lyžovania, snoubordingu alebo plávania. Kredity za vzdelávanie pedagógov zaviedol bývalý minister školstva Ján Mikolaj (SNS) v roku 2009. Každých 30 znamená o šesť percent vyššiu výplatu.
Médiá: 1
Komentáre:
0
RKS: Radičovej sme sa smrťou nevyhrážali. Krv bude tiecť až po prevrate
RKS: Radičovej sme sa smrťou nevyhrážali. Krv bude tiecť až po prevrate
1.8.2011
Rádiožurnál Slovenského rozhlasu v piatok priniesol informáciu o tom, že slovenskí ľavicoví radikáli, ktorí sú zoskupení v Revolučnej komunistickej strane (RKS), sa na internete vyhrážajú útokmi. Agentúra SITA hovorila o "vyhrážaní sa smrťou premiérke". Odvolávali sa pritom na video s názvom "Smrť buržujom!", ako aj článok, ktoré RKS zverejnila na svojej internetovej stránke. V nedeľu bola na tomto webe publikovaná odpoveď. RKS v nej hovorí o "fabuláciách" a "znôške novinárskych nezmyslov". "RKS na žiadnom mieste netvrdí, že použije fyzické násilie proti Ivete Radičovej či proti politickým a podnikateľským špičkám v SR. Tvrdí ale, že je na základe svojho vedeckého svetonázoru presvedčená, že tieto "elity" padnú v rámci revolučného prerodu spoločnosti, v rámci ktorého, aby bol úspešný, musí tiecť krv," píše sa v blogovom príspevku.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Prázdna vila pre prezidenta stojí tisíce eur
Prázdna vila pre prezidenta stojí tisíce eur
1.8.2011
Prezidentská vila na Slavíne, ktorú štát v roku 2000 získal za zhruba 1,2 milióna eur, je v úbohom stave. Od roku 2004, keď sa z nej bývalý prezident Rudolf Schuster odsťahoval pre pokazené kúrenie, ju nik neobýva. Súčasná hlava štátu Ivan Gašparovič sídli vo svojom dome v Limbachu pri Bratislave. Prezidentská kancelária tvrdí, že na údržbu opustenej dvojposchodovej vily s 43–árovým pozemkom potrebuje od päť do desaťtisíc eur mesačne. Mesačná údržba chátrajúceho kaštieľa v Rusovciach, ktorý by sa mal podľa Gašparoviča stať sídlom prezidenta, stojí približne päťtisíc eur, pričom park pri kaštieli je 35–krát väčší ako pozemok pri vile na Slavíne. Odpredaj vily odložili na neurčito.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Aktivistky chcú diskutovať o bratoch v hymne
Aktivistky chcú diskutovať o bratoch v hymne
1.8.2011
Občianske aktivistky by chceli otvoriť verejnú diskusiu o rodovej diskriminácii v jazyku. Nepáči sa im napríklad text štátnej hymny, ktorý spomína len zástupcov mužského rodu slovami bratia a Slováci, a nie sestry a Slovenky. Štátne symboly vraj treba upraviť tak, aby zodpovedali dnešnej dobe. Vzorom nám majú byť západné krajiny, kde je jazyk neutrálnejší. Právnici v úprave textu hymny problém nevidia, pretože ochranná lehota na autorské práva už v tomto prípade vypršala. So zmenou textu by musel súhlasiť parlament. Jeho presnú podobu ustanovil zákon z roku 1993. Po novom teda môže znieť slovenská hymna takto: "Zastavme ich, sestry, bratia, veď sa ony stratia..."
Médiá: 3
Komentáre:
5
Asistent poslanca za SaS havaroval opitý, v strane skončil
Asistent poslanca za SaS havaroval opitý, v strane skončil
1.8.2011
Asistent poslanca Národnej rady SR za SaS Štefana Tomča, 20-ročný Igor Podlubný, havaroval pod vplyvom alkoholu. Televízia JOJ informovala, že Podlubný narazil do obrubníka pod oknami polície neďaleko baru, v ktorom pil. Pri náraze sa nikto nezranil. Podlubný mal v krvi približne tri promile alkoholu. Prehrešok ho bude stáť členstvo u liberálov. "Veľmi nás celá udalosť mrzí a pán Podlubný bude na základe tohto svojho konania samozrejme okamžite vylúčený zo strany," reagovala na incident hovorkyňa SaS a osobná tajomníčka predsedu parlamentu Richarda Sulíka Tatiana Tóthová. Podlubný ako asistent poslanca dostáva mesačne 2 077 eur.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Od pondelka sa bude otepľovať. Za búrky môže aj globálne otepľovanie
Od pondelka sa bude otepľovať. Za búrky môže aj globálne otepľovanie
31.7.2011
Podľa predpovedí Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) sa od pondelka bude počasie postupne zlepšovať. Oblačnosť bude síce pretrvávať, v stredu by sa však teploty mohli vyšplhať až na 30 stupňov. Upršané počasie predchádzajúcich dní svedčí o tom, že sa búrky na Slovensku vyskytujú stále častejšie. Za posledný mesiac sa u nás objavovali takmer s dennou pravidelnosťou. Podľa klimatológa Pavla Faška zo SHMÚ za to môže globálne otepľovanie. "Procesy, ktoré prebiehajú v atmosfére majú k dispozícii viac energie ako v minulosti. Tým pádom v atmosfére vznikajú výraznejšie stavy a kontrasty v počasí sú tiež väčšie ako v minulosti," povedal Faška, ktorý zároveň predpokladá, že počas zvyšku leta by sa počasie malo ustáliť.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Poslanci chcú vyššiu ochranu umeleckých diel
Poslanci chcú vyššiu ochranu umeleckých diel
31.7.2011
Poslanci Tomáš Galbavý, Magdaléna Vášáryová (obaja SDKÚ) a Jozef Viskupič (SaS) v novele zákona o ochrane pamiatkového fondu navrhujú zvýšiť ochranu kultúrnych pamiatok a umeleckých diel pred zabavením. Zámerom je posilniť istotu štátu, že nepríde o diela zapožičané do iných krajín. Zakázať sa má dočasný presun kultúrnych pamiatok do štátov, ktoré neposkytnú garancie ich ochrany pred exekúciou alebo inými krokmi, ktoré by zabránili ich návratu. Slovensko zároveň recipročne ponúkne ochranu zahraničným dielam a pamiatkam, čo umožní realizáciu mimoriadnych projektov a výstav s dielami svetových umelcov. Novelou sa bude parlament zaoberať na najbližšej septembrovej schôdzi.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rada pre reklamu nebude riešiť bilbordy SNS
Rada pre reklamu nebude riešiť bilbordy SNS
31.7.2011
Rada pre reklamu sa nebude zaoberať sťažnosťou strany Most-Híd, ktorej prekážajú bilbordy Slovenskej národnej strany (SNS) s textom "Proti maďarskej rozpínavosti". Odôvodnila to tým, že jej kódex sa nevzťahuje na politickú reklamu. Šéf strany Béla Bugár s tým nesúhlasí: "Máme na to iný názor, ale z právneho hľadiska tu len veľmi ťažko pochodíme." Most už pred niekoľkými týždňami podal na národniarov trestné oznámenie pre podnecovanie k národnostnej neznášanlivosti. Dôvodom sú okrem bilbordov aj "urážlivé a hanlivé výroky poslancov strany v médiách a v parlamente." Podnet rieši Krajská prokuratúra v Bratislave, ktorá rozhodne, či začne trestné stíhanie. SNS bilbordy stiahnuť neplánuje.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Cestným pirátom bol prokurátor, chytilo ho dopravné komando
Cestným pirátom bol prokurátor, chytilo ho dopravné komando
31.7.2011
Dopravné komando diaľničnej polície včera popoludní chytilo cestného piráta, ktorý letel po diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou 162-kilometrovou rýchlosťou. Za volantom Peugeotu sedel podľa TV JOJ 51-ročný prokurátor Okresnej prokuratúry v Pezinku. Okrem toho, že v úsekoch s častými dopravnými nehodami prekročil najvyššiu povolenú rýchlosť 110 km za hodinu o 52 kilometrov, pred jazdou si aj vypil. Informácie televízii potvrdilo prezídium Policajného zboru. Prokurátor pokutu na mieste nezaplatil. Za tento priestupok mu môže byť uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo až na päť rokov a pokuta do výšky 1 000 eur.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Galko: Kubiš nemá morálne právo kritizovať SaS
Galko: Kubiš nemá morálne právo kritizovať SaS
31.7.2011
Minister obrany Ľubomír Galko (SaS) vracia úder bývalému šéfovi slovenskej diplomacie za vlády Roberta Fica (Smer) Jánovi Kubišovi. Nepáči sa mu, že Kubiš "nevynechá ani jednu príležitosť kopnúť si do tejto vlády, špeciálne do SaS", a to pre jej postoj v otázke Grécka, Galkovu angličtinu či stranícke nominácie. Kubiš podľa neho nemá morálne právo kritizovať predstaviteľov SaS, pretože bol súčasťou Ficovej vlády v čase, keď robila rozhodnutia škodlivé pre Slovensko. Viacero z nich Galko vymenoval vo svojom vyjadrení zverejnenom na webe strany. Zároveň uviedol mená veľvyslancov, ktoré mali byť výsledkom straníckych nominácií za bývalej vlády.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Sociologička: V slovenskej politike chýbajú ženy
Sociologička: V slovenskej politike chýbajú ženy
31.7.2011
Politické strany na Slovensku podľa sociologičky Zory Bútorovej výrazne zaostávajú za hodnotovým nastavením spoločnosti v otázke účasti žien v politike. Napriek tomu, že na čele vlády dnes stojí Iveta Radičová, žien je vraj v politike stále málo. Kabinet, ktorého súčasťou je okrem premiérky len jedna ministerka, je na chvoste európskeho rebríčka. Bútorová považuje za paradox, že aj v parlamente došlo k poklesu zastúpenia žien, hoci slovenská verejnosť by im dala v politike silnejšie slovo. "Dokonca verejná mienka na Slovensku podporuje prijatie dočasných vyrovnávacích opatrení pre ženy v politike v podobe kvót." Téma však nie je súčasťou programu žiadnej z politických strán.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sivá ekonomika u nás pohltí desať miliárd
Sivá ekonomika u nás pohltí desať miliárd
30.7.2011
V Európe sa cez sivú ekonomiku stratí 2,1 bilióna eur. Podiel služieb bez bločku na HDP sa v únii pohybuje od 8 do 32,5 percenta, pričom priemer je asi 20 percent. Najvyššie číslo má Bulharsko. Celkovo platí, že podiel sivej ekonomiky na HDP je vyšší v krajinách strednej a východnej Európy. Na Slovensku je to asi 17 percent, čo predstavuje približne desať miliárd eur. Sivá ekonomika je rozdelená do dvoch častí. Nepriznaná práca je rozšírená v stavebníctve, poľnohospodárstve, pri babysittingu či službách v domácnosti. Tretinový podiel tvoria príjmy bez bločkov v malom podnikaní, teda v obchodoch, baroch, ale aj taxikári. Časť z týchto príjmov sa do reálnej ekonomiky vráti cez DPH a spotrebné dane.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Vlani pracovalo viac ako 4-tisíc väzňov
Vlani pracovalo viac ako 4-tisíc väzňov
30.7.2011
Do evidencie zamestnanosti bolo vlani zaradených 6 412 väzňov. Najviac, až 1 031, ich bolo z ústavu v Hrnčiarovciach. Práce sa aktívne zúčastnilo spolu 4 057 väzňov. Vo všetkých 18 ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a ústavoch na výkon väzby pracovali za priemerný hodinový plat 0,71 eura. Vyplýva to z najnovšej štatistiky ministerstva spravodlivosti a Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) za minulý rok. Koncom decembra 2010 bolo v ústavoch 1 464 obvinených a 8 567 odsúdených, spolu 10 031 ľudí.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Politológ: Bugárova strana voličov nudí
Politológ: Bugárova strana voličov nudí
30.7.2011
Strana Most-Híd už svojich voličov nudí, verejne sa neprezentuje a málokto sa o ňu zaujíma. Myslí si to politológ Michal Horský, podľa ktorého je verejná mienka z Mosta unavená. Aj to je vraj jedným z dôvodov úspechu mimoparlamentnej Strany maďarskej koalície (SMK), ktorej agentúra Focus v najnovšom prieskume namerala 5,8 percent. Most v ňom získal podporu 6,9 percenta ľudí. Horský očakáva stupňujúcu sa rivalitu medzi stranami Bélu Bugára a Józsefa Berényiho. Politológ Miroslav Kusý považuje za výhodu SMK práve jej momentálnu neúčasť v parlamente. "Nie je o nej počuť, nemá žiadne škandály." Svoju úlohu zohráva podľa neho aj psychologický faktor. "Starí voliči sa vracajú".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Bossa ukrajinsko-slovenského gangu vzali do väzby
Bossa ukrajinsko-slovenského gangu vzali do väzby
30.7.2011
Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a obvineného Volodymyra Yegorova vzal do väzby. Ako médiám v piatok ďalej uviedol prokurátor ÚŠP, hrozí obava, že ponechaním obvineného na slobode by mohol pokračovať v trestnej činnosti, resp. ujsť alebo sa skrývať. vyšetrovatelia obvinili Yegorova zo zorganizovania zločineckej skupiny, krádeže áut, podvodu a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Ak by sudca Yegorova nezobral do väzby, zadržala by ho pripravená cudzinecká polícia a vyhostili by ho zo Slovenska. Volodymyra Y. a jeho troch komplicov oslobodil Okresný súd Bratislava I 27. júla v kauze vrážd Sergeja Chaplického a Petra Gala.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Rádiožurnál: Ľavicoví radikáli sa vyhrážajú útokmi
Rádiožurnál: Ľavicoví radikáli sa vyhrážajú útokmi
30.7.2011
Rádiožurnál Slovenského rozhlasu priniesol informáciu o tom, že sa slovenskí ľavicoví radikáli na internete vyhrážajú útokmi. Agentúra SITA hovorí o "vyhrážaní sa smrťou premiérke" a portál topky.sk informuje dokonca o "hrozbe teroristických útokov". Odvolávajú sa pritom na video a článok Revolučnej komunistickej strany (RKS), ktoré zverejnila na svojej internetovej stránke. V texte, ktorým autor zjavne reaguje na prijatie novely trestného zákona o tzv. jáchymovskej lži, sa uvádza, že "strana schvaľuje všetky prejavy triedneho násilia v 50-tych rokoch minulého storočia". RKS sa pritom na svojom webe označuje za "v ilegalite pôsobiacu proletársku organizáciu konajúcu ... v nepriateľskom prostredí". Článok, v ktorom sa výslovne spomína napr. Peter Osuský či Peter Zajac, ukončuje autor zvolaním: "Smrť buržujom!". Za ním nasleduje video s rovnakým názvom obsahujúce fotografie viacerých slovenských politikov a podnikateľov vrátane Ivety Radičovej a Roberta Fica.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Štát nezvláda rekvalifikovať nezamestnaných
Štát nezvláda rekvalifikovať nezamestnaných
30.7.2011
Personálne agentúry tvrdia, že štát nezvláda rekvalifikovať nezamestnaných a túto úlohu musí zaň robiť súkromný sektor. Firmy si na vlastné náklady preškoľujú ľudí na potrebné pozície. Kým zamestnávateľom chýbajú kvalifikovaní pracovníci, úrady práce evidujú 300-tisíc nezamestnaných. V júni sa podľa konateľa personálnej agentúry rekvalifikovalo len 68 ľudí na celom Slovensku. Ministerstvo práce sa bráni, že vlani preškolilo 9-tisíc nezamestnaných. Menší počet kurzov v súčasnosti zdôvodňuje prípravou národného projektu vzdelávania, v rámci ktorého by sa rekvalifikačné kurzy mali vykonávať plošne na všetkých úradoch práce.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Ministerstvo sa opýtalo predsedu SMK, či je slovenským občanom
Ministerstvo sa opýtalo predsedu SMK, či je slovenským občanom
30.7.2011
Ministerstvo vnútra SR zisťovalo u predsedu SMK Józsefa Berényiho, či je občanom SR. Informovala o tom v piatok maďarská tlačová agentúra MTI, podľa ktorej Berényi na otázku odpovedal kladne. Politik vo svojej odpovedi rezortu vnútra poukázal na to, že podľa Ústavy SR nemožno nikoho zbaviť občianstva proti jeho vôli. "Preto odpoveď na vašu otázku v liste z 12. júla 2011 považujem za bezpredmetnú," cituje MTI z listu predsedu SMK ministerstvu vnútra. Berényi požiadal o maďarské občianstvo 3. januára, na čo reagovala opozičná Slovenská národná strana (SNS) žalobou. Berényi doteraz nezverejnil, či maďarské občianstvo dostal alebo nie.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Slovenským farmárom príde z Bruselu pol milióna eur
Slovenským farmárom príde z Bruselu pol milióna eur
30.7.2011
Európska komisia odškodní všetkých pestovateľov zeleniny, ktorí požiadali o náhradu škôd spôsobených nebezpečenstvom nákazy baktériou E.coli. Členské štáty EÚ totiž schválili jej návrh zvýšiť finančnú kompenzáciu únie z 210 na 227 miliónov eur. Takmer tri desiatky slovenských farmárov dostanú odškodnenie v celkovej výške 536 107 eur. S pomocou sú spokojní. Trh po E.coli sa podľa nich zmenil, ceny extrémne klesli a oni sa obávajú o prežitie. Peniaze by mali pestovateľom prísť na účet do 15. októbra. Najväčší podiel z vyplatenej sumy, 70 miliónov eur, získajú Španieli, keďže zdrojom nákazy mali byť pôvodne ich uhorky.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Bratislavskému letisku v prvom polroku ubudli cestujúci
Bratislavskému letisku v prvom polroku ubudli cestujúci
29.7.2011
Bratislavskému letisku sa naďalej nedarí zvyšovať počet cestujúcich. V prvom polroku najväčšie slovenské letisko odbavilo 641,8-tisíca pasažierov, čo predstavuje medziročný úbytok o päť percent. Vedenie letiskovej spoločnosti očakáva, že v júli by už mohlo začať pasažierov pribúdať, v hre je aj záujem niekoľkých ďalších aerolínií. "Hoci aj za tento mesiac sa počet pasažierov mierne znížil, stúplo však priemerné vyťaženie jednotlivých pravidelných medzinárodných liniek a sezónne dovolenkárske linky zaznamenali deväťpercentný medziročný rast," uviedol obchodný riaditeľ letiska Tomáš Kika a dodal, že v júli očakávajú nárast počtu pasažierov o šestnásť percent.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Matovič sa spovedal Čentéšovi o korupcii v politických stranách
Matovič sa spovedal Čentéšovi o korupcii v politických stranách
29.7.2011
Nezávislý poslanec a líder Obyčajných ľudí Igor Matovič bol dnes na Generálnej prokuratúre SR vypovedať pred prokurátorom Jozefom Čentéšom na margo svojich výrokov o korupcii v politických stranách. Matovič po skončení uviedol, že výpoveď sa týkala aj politických nominácií. "Kľúčových otázok bolo asi pätnásť a politické nominácie bola len jedna z nich," upresnil nezávislý poslanec a dodal, že sa pred Čentéšom cítil "ako na spovedi". Matovič odmietol byť pre médiá konkrétny, čo sa týka samotných nominantov i strán, ktoré ich dosadili do funkcií. "Pevne verím, že prokuratúra buchne po stole a povie, že stranícke nominácie, dosadzovanie rodín, známych, kamarátov je korupcia. Spolieham sa na to," zdôraznil. Svoju výpoveď označil za "prvú chemoterapiu straníckym nomináciám".
Médiá: 7
Komentáre:
1
Pokutu 120 eur stiahnu Spišiakovi z júlovej výplaty
Pokutu 120 eur stiahnu Spišiakovi z júlovej výplaty
29.7.2011
Prezident Policajného zboru SR Jaroslav Spišiak bude za prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti, ktorej sa 19. júla dopustil na ceste medzi obcami Bajč a Pribeta, pokutovaný čiastkou 120 eur. "Uvedená pokuta bude policajnému prezidentovi strhnutá z najbližšieho platu presne v tej výške, akú stanovuje sadzobník pokút za takýto priestupok," informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Gábor Grendel. Spišiak prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o viac ako 30 km/h. Na ceste, kde je predpísaných 90 km/h, sa tak rútil rýchlosťou 123 km/h. Policajný prezident svoj skutok oľutoval. "Toto je moje najväčšie zlyhanie, aké som kedy spravil," povedal po medializácii priestupku Spišiak.
Médiá: 3
Komentáre:
1
OKS nepodporí zvyšovanie spotrebnej dane z alkoholu
OKS nepodporí zvyšovanie spotrebnej dane z alkoholu
29.7.2011
Občianska konzervatívna strana v parlamente nepodporí návrh zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ak vláda takýto návrh schváli a predloží zákonodarnému zboru. Podľa občianskych konzervatívcov je súčasná platná legislatívna úprava pre spotrebné dane z vína, piva a liehu postačujúca a plne zodpovedajúca európskym štandardom. "Návrh zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorý mechanicky nivelizuje postavenie vína, nerešpektuje fakt, že vo všetkých vinohradníckych krajinách Európskej únie má vinohradníctvo a vinárstvo osobitné postavenie a nikde nie je zavedená nenulová sadzba spotrebnej dane z vína," uviedol predseda OKS Peter Zajac.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Zahraniční investori v prvom polroku investovali 7-krát viac ako vlani
Zahraniční investori v prvom polroku investovali 7-krát viac ako vlani
29.7.2011
Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa v prvom polroku podarilo prilákať sedemnásobne vyšší objem zahraničných investícií než vlani. "Uzavreli sme desať projektov v celkovom objeme 259,9 milióna eur, ktoré pomohli vytvoriť vyše 1 500 pracovných miest," povedal hovorca SARIO Richard Dírer. Tradične najviac nových investícií smeruje do automobilového priemyslu a elektrotechniky. Záujem o Slovensko zo strany zahraničných investorov však neutícha. Agentúra SARIO má totiž podľa slov hovorcu rozpracovaných omnoho viac projektov ako vlani. "Zatiaľ je však skoro hovoriť o detailoch, keďže sa investori definitívne nerozhodli," dodal hovorca.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slobode zvierat sa nepáči nová reality show Markízy
29.7.2011
Sympatizanti a členovia občianskeho združenia Sloboda zvierat poslali Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR) takmer 500 individuálnych sťažností na novú reality show Farma, ktorú TV Markíza začala vysielať v nedeľu 24. júla. "Sťažovatelia poukazujú na nezákonné zaobchádzanie so zvieratami, ktoré boli podľa nich vystavené extrémnym podmienkam, strachu a neprofesionálnej manipulácii," vysvetlila Martina Kertészová z komunikačného odboru RVR. Doplnila, že nezákonné zaobchádzanie so zvieratami ako také nie je predmetom regulácie RVR.
Komentáre:  2
Šéfa nebankoviek Vladimíra Fruniho prepustili na slobodu
Šéfa nebankoviek Vladimíra Fruniho prepustili na slobodu
29.7.2011
Bývalého šéfa nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia Vladimíra Fruniho v stredu prepustili z väzenia. Televízia TA3 informovala, že Okresný súd v Trenčíne mu odpustil viac ako dva roky trestu. Najvyšší súd v máji 2007 odsúdil Fruniho na 11,5 roka. Časť trestu si odsedel vo väzbe. Podľa rozsudku bol spoluzodpovedný za nevyplatenie vkladov tisícov klientov nebankoviek. Zhruba 120-tisíc ľudí prišlo o pol miliardy eur. Súd rozhodol, že Horizont Slovakia a BMG Invest fungovali ako pyramídové hry. Kllientov nevyplácali zo zisku, ale z budúcich vkladov. Okrem Fruniho súdy uznali vinnými aj Františka Matika a Mariána Šebeščáka.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Dopravný podnik Bratislava chce obmedziť spoje, prepustí 265 ľudí
Dopravný podnik Bratislava chce obmedziť spoje, prepustí 265 ľudí
29.7.2011
Dopravný podnik Bratislava (DPB) bude rokovať s magistrátom hlavného mesta o ďalšom obmedzovaní spojov bratislavskej mestskej hromadnej dopravy od septembra tohto roku. Napísal to vo štvrtok na svojej internetovej stránke. Riaditeľ DPB Ľubomír Belfi nespresnil, koľkých liniek by sa škrty dotkli, uviedol len, že percento zníženia odjazdených kilometrov by bolo malé. Podnik už pritom od augusta obmedzuje niektoré linky, týka sa to okrem iného Petržalky a Dlhých dielov. DPB sa tiež chystá do 1. septembra prepustiť 265 z viac ako troch tisícok zamestnancov. Tieto opatrenia sa však nedotknú vodičov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk