AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Harabin využil proti Paludovi jeho kandidatúru na šéfa NBÚ
Harabin využil proti Paludovi jeho kandidatúru na šéfa NBÚ
21.5.2011
Predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin využil kandidatúru sudcu Petra Paludu na šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) na to, aby ho preradil do iného senátu. Po novom bude mať na starosti priestupky, pozemky či azylové veci. Paluda, ktorý je trestným sudcom, s novou agendou nesúhlasí, keďže sa vraj v danej oblasti nevyzná tak dobre ako v trestnej. „Harabin hľadá spôsob, ako ma nachytať pri nejakej chybe, aby ma mohli znovu disciplinárne stíhať,“ myslí si. Preradením príde Paluda aj o príplatok 1500 eur mesačne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Preverujú únik informácií o údajnom kanibalovi
Preverujú únik informácií o údajnom kanibalovi
21.5.2011
Elektronickú komunikáciu medzi údajným kanibalom Matejom Čurkom a jednou z jeho obetí Luciou Uchnárovou zverejnila pred niekoľkými dňami česká televízia Prima. Podľa jej tvrdení mal rozhovor, ktorý našli v Čurkovom počítači, pochádzať priamo z Prezídia Policajného zboru SR. „Nie je to v poriadku. Preverujú to už naše kontrolné orgány. Samozrejme, nemusí to byť len z polície, ale aj od rodín pozostalých," povedal minister vnútra Daniel Lipšic. Policajný prezident Spišiak uviedol, že zverejnenie prepisov sa v súčasnosti nevyšetruje ako únik utajovaných informácií.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Úrad na ochranu osobných údajov spochybnil anonymitu sčítania
Úrad na ochranu osobných údajov spochybnil anonymitu sčítania
21.5.2011
Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2011 čelí vyšetrovaniu. Dôvodom sú tzv. identifikátory, ktoré sa priliepajú na sčítacie formuláre a sú individuálne pre každého občana. Prostredníctvom tohto identifikátora sa osoba stáva priamo určiteľná a osobné údaje nachádzajúce sa v sčítacom formulári možno priradiť konkrétnej fyzickej osobe. Úrad na ochranu osobných údajov preto vyzval Štatistický úrad, aby bezodkladne informoval obyvateľov, že pri nadchádzajúcom sčítaní obyvateľov nepôjde o anonymné zisťovanie údajov.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Galko: Ozbrojené sily Slovenskej republiky sú v kríze
Galko: Ozbrojené sily Slovenskej republiky sú v kríze
21.5.2011
Stav ozbrojených síl na Slovensku je podľa ministra obrany Ľubomíra Galka (SaS) kritický a môže ohroziť našu dôveryhodnosť u spojencov. Zlú situáciu v oblasti modernizácie výzbroje a techniky i pokles úrovne prípravy personálu spôsobilo výrazné zníženie rozpočtu ministerstva. Znepokojenie nad tým vyjadril počas štvrtkovej návštevy Slovenska aj generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. Galko zároveň podotkol, že kým tohtoročná hodnotiaca správa ministerstva ukazuje reálny stav ozbrojených síl, vlani ju z dôvodu blížiacich sa volieb zmanipulovali.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Sulík: Fico sa správa ako malé decko
Sulík: Fico sa správa ako malé decko
20.5.2011
„Takú primitívnu reakciu som nečakal,“ povedal predseda NR SR Richard Sulík (SaS) na margo vyjadrenia opozičnej strany Smer-SD, že ak Sulík nezaradí jej návrhy zákonov do programu aktuálnej májovej schôdze, sociálni demokrati podajú návrh na jeho odvolanie. Sulík tvrdí, že dal Robertovi Ficovi dve možnosti riešenia problému s vyradenými návrhmi. Buď vyradia aj vládny návrh zákona o regulácii v sieťových odvetviach, alebo budú na schôdzu zaradené aj návrhy Smeru. Fico sa podľa šéfa parlamentu správa ako „malé rozmaznané decko“, ktoré je vždy proti všetkému.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Za prepustenie Mella môže podľa SNS aj Lipšic
Za prepustenie Mella môže podľa SNS aj Lipšic
20.5.2011
Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) má vraj svoj podiel viny na prepustení Karola Mella z väzby. Podľa podpredsedu SNS Andreja Danka mal v minulosti ako šéf rezortu justície reálny vplyv na to, aby zabezpečil jej bezchybné fungovanie. Lipšic vo štvrtok označil rozhodnutia bratislavských súdov za škandalózne a facku spravodlivosti. Národniari radia ministra k politikom, „ktorí nevidia svoje chyby, ale pri každom škandále, ktorý spôsobia, len dokážu obviňovať iných“.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Matoviča poslanci nevypočuli
Matoviča poslanci nevypočuli
20.5.2011
Nezávislý poslanec Igor Matovič z hnutia Obyčajní ľudia dnes odmietol odprezentovať svoje dva návrhy novely Ústavy SR, ktoré boli na programe rokovania parlamentu. V sále totiž sedela len asi desiatka zákonodarcov. Skupina okolo Matoviča chce znížiť počet poslancov zo 150 na 79 a zrušiť trestno-právnu imunitu poslancov a sudcov. Šéf NR SR Richard Sulík (SaS) považuje zaradenie Matovičovho bodu bez dohody s koalíciou či opozíciou len za mediálny ťah. „To si môžeme povedať niekde pri pive a nie v parlamente pred 150 ľuďmi.“
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prokuratúra zamietla trestné oznámenie proti Interblue Group
Prokuratúra zamietla trestné oznámenie proti Interblue Group
20.5.2011
Úrad špeciálnej prokuratúry dnes zamietol trestné oznámenie ministerstva životného prostredia na spoločnosť Interblue Group v prípade tzv. emisnej kauzy. Trestné oznámenie na predstaviteľov firmy podal minister József Nagy za nezaplatenie 15 miliónov eur Slovenskej republike. Úrad poukazuje aj na to, že štát už na začiatku podpísal maximálne nevýhodnú zmluvu, pričom z toho nevyplýva úmysel spoločnosti uviesť Slovenskú republiku do omylu. V súčasnosti zaniknutá Interblue Group neskôr postúpila svoje práva spoločnosti Interblue Group Europe so sídlom vo Švajčiarsku.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Daniela Lipšica plánujú údajne zavraždiť
Daniela Lipšica plánujú údajne zavraždiť
20.5.2011
Bezpečnostné zložky získali závažnú operatívnu informáciu o možnej plánovanej vražde ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH). Denník Nový Čas píše o údajných politických motívoch plánovaného skutku. "O posilnení ochrany pre ministra vnútra rozhodol riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií," potvrdil hovorca ministerstva Gábor Grendel. Podľa jeho slov opatrenia vždy zodpovedajú momentálnej bezpečnostnej situácii, žiadne bližšie informácie však uviesť nechcel.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Sčítanie ľudu 2011: Obavy z identifikátorov
Sčítanie ľudu 2011: Obavy z identifikátorov
20.5.2011
Na internete sa šíria obavy z identifikátorov, ktorými občania musia označiť hárky pri sčítaní ľudu. Čiarové kódy na formulároch totiž identifikujú osobu a priradia k nej konkrétne informácie. Podľa Štatistického úradu SR nehrozí žiadne zneužitie údajov a štatistici budú s menami občanov pracovať iba na nevyhnutný čas, následne ich vymažú. Bezpečnostný konzultant Ľubomír Kopáček však upozorňuje, že presný čas spracovávania nie je známy a nabáda na neoznačenie tlačiva identifikátorom. Štatistický úrad podobné úvahy označil za šírenie poplašnej správy a marenie sčítania.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Sulík spochybnil Dzurindove dôvody odmietnutia Paludu
Sulík spochybnil Dzurindove dôvody odmietnutia Paludu
20.5.2011
SaS sa rozhodla stiahnuť nomináciu Petra Paludu na post šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) a predložiť koalícii nového kandidáta. Oznámil to líder strany Richard Sulík po stretnutí s predsedom SDKÚ-DS Mikulášom Dzurindom. Ten Sulíkovi vysvetľoval príčiny, pre ktoré jeho poslanecký klub Paludu odmietol. Majú nimi byť Paludove vyjadrenia o preverení udelených previerok, spôsob oznámenia jeho kandidatúry cez médiá, súdenie sa so štátom o peniaze a nedostatočné manažérske schopnosti. Sulík to považuje za pseudodôvody a avizoval, že v budúcnosti aj jeho strana využije právo veta pri nomináciách koaličných partnerov.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Šéf NATO: Slovensko dáva obrane málo
Šéf NATO: Slovensko dáva obrane málo
20.5.2011
Slovensko včera navštívil generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. S premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS) hovoril najmä o rozpočte a podiele Slovenska na financovaní NATO. Rasmussen sa poďakoval našej krajine za angažovanie sa vo vojenskej misii v Afganistane, vďaka ktorej sa tamojšie fundamentalistické hnutie Taliban dostáva pod tlak. Po stretnutí s ministrom obrany Ľubomírom Galkom (SaS) však vyjadril znepokojenie nad tým, že rozpočet slovenskej obrany neustále klesá. Podľa dohody by mal každý člen NATO vyčleniť na obranu aspoň dve percentá HDP.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Smer chce odvolať Sulíka
Smer chce odvolať Sulíka
20.5.2011
Opozičný Smer-SD hrozí predsedovi parlamentu Richardovi Sulíkovi (SaS) odvolávaním. Strane Roberta Fica sa nepáči, že na program schôdze nezaradil jej návrhy na zavedenie bankovej dane, zníženie DPH na 19 percent a zmenu zákona o štátnom občianstve, hoci vládnu novelu zákona napriek obdobným procedurálnym problémom v programe nechal. Fico hovorí o obštrukcii a obmedzovaní práv opozície. Sulíkovi vyčíta aj správanie sa voči zdravotníkom, ktorí prišli do parlamentu s petíciou za zlepšenie podmienok v zdravotníctve. Smer už skôr avizoval aj zámer odvolať premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS).
Médiá: 6
Komentáre:
0
19.5.2011
Dlho hľadaného Karola Mella, ktorý je obžalovaný v kauze dvojnásobnej vraždy maloletého chlapca a ženy v Moste pri Bratislave z roku 2004, dnes Krajský súd v Bratislave prepustil z väzby na slobodu. Na margo prepustenia Karola Mella povedal minister vnútra Daniel Lipšic, že predmetné súdne rozhodnutia sú fackou spravodlivosti, ako aj obetiam jeho činov. Prípad zároveň považuje za ďalší dôkaz o nevyhnutnosti reformy justície. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská si vyžiadala zo súdu predloženie spisu Karola Mella, aby posúdila, či sú dané dôvody na podanie dovolania.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Prieskum: Strany vládnej koalícia opäť stratili
Prieskum: Strany vládnej koalícia opäť stratili
19.5.2011
Ak by sa parlamentné voľby konali v apríli, podľa výsledkov prieskumu agentúry MEDIAN SK by ich vyhrala strana Smer so 47 percentami hlasov. Na druhom mieste by sa umiestnila SDKÚ-DS, ktorej by svoj hlas dalo 15,7 percenta opýtaných. KDH by získalo 9,9 percent a SaS 7,7 percent. Tesne nad hranicou zvoliteľnosti by sa umiestnila SNS s 5,7 percentami a Most-Híd s 5,3 percentami hlasov. Do parlamentu by sa nedostalo HZDS ani SMK. Medzimesačne preferencie najsilnejších koaličných strán klesli a u štvrtej sa posilnili len mierne.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Matovič: Jazykový zákon je skrytá maďarizácia
Matovič: Jazykový zákon je skrytá maďarizácia
19.5.2011
Obyčajní ľudia Igora Matoviča dnes zverejnili sedem kľúčových podmienok, bez splnenia ktorých nepodporia novelu o používaní jazykov národnostných menšín. „Môže sa Bugár postaviť na hlavu, môžu nás obviniť z rozbíjania koalície, ale v žiadnom prípade skrytú maďarizáciu v tejto forme nepodporíme,“ vyhlásil Matovič. Percento kvóra pre používanie jazyka menšiny je pre nich nepodstatné. Skupinu poslancov okolo Matoviča viac trápi povinnosť orgánov verejnej správy zamestnávať ľudí ovládajúcich jazyk menšiny alebo tlmočníka. Výroky o maďarizácii v súvislosti s novelou považuje líder Mostu-Híd Béla Bugár za nenáležité.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Slovensko vyzýva Kaddáfího, aby sa vzdal moci
Slovensko vyzýva Kaddáfího, aby sa vzdal moci
19.5.2011
Hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR Ľuboš Schwarzbacher povedal, že Slovensko vyzýva Muammara Kaddáfího na okamžité zastavenie bojov a vzdanie sa moci. Naša diplomacia zároveň žiada, aby líbyjský vodca bezodkladne stiahol svojich vojakov a umožnil prísun humanitárnej pomoci. Minister Mikuláš Dzurinda už pred časom deklaroval, že Slovensko je pripravené odovzdať Líbyi skúsenosti z demokratizačných procesov, ktorými samo prešlo po nežnej revolúcii v roku 1989.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Koalícia naďalej podporuje Jozefa Čentéša
Koalícia naďalej podporuje Jozefa Čentéša
19.5.2011
Koaličný kandidát na post generálneho prokurátora Jozef Čentéš má aj naďalej podporu lídrov pravicových strán. Chcú si však ešte počkať, či sa rozhodne uchádzať o funkciu aj vo verejnej voľbe. Potom by nasledovali rokovania v rámci poslaneckých klubov. Jednoznačne sa za Čentéša postavili predstavitelia SDKÚ-DS a SaS. Pochybnosti majú kresťanskí demokrati, ktorým sa nepáči, že sa ich spoločný kandidát pred utorkovým tajným hlasovaním vzdal. Poslanci Mostu-Híd naznačili, že do hry by sa mohla vrátiť Eva Mišíková, ktorá kandidovala vlani a neuspela. Podľa informácií denníka SME by ju možno podporil aj opozičný Smer-SD.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Fico predstavil „Radičovej kód“
Fico predstavil „Radičovej kód“
18.5.2011
Predseda Smeru-SD Robert Fico dnes na tlačovej konferencii predstavil tzv. Radičovej kód, podľa ktorého mali koaliční poslanci hlasovať v utorkovej tajnej voľbe generálneho prokurátora. Osemnásť poslancov SaS škrtlo podľa Fica lístok diagonálne. Obyčajní ľudia Igora Matoviča vraj označili možnosti zdržal sa aj proti. Členovia strany Most-Híd údajne škrtli hlasovací lístok horizontálne, poslanci KDH boli proti kandidátovi Dobroslavovi Trnkovi a SDKÚ-DS sa zdržala hlasovania. Mechanizmus bol vraj možný len vtedy, ak sa na voľbe nezúčastnil nominant koalície Jozef Čentéš. Smer zároveň odporúča Trnkovi, aby sa obrátil na Ústavný súd.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Sulík zisťuje, či má byť druhé kolo voľby
Sulík zisťuje, či má byť druhé kolo voľby
18.5.2011
Predseda Národnej rady SR Richard Sulík sa listom obrátil na Ústavnoprávny výbor NRSR s otázkou, či má byť aj druhé kolo voľby generálneho prokurátora, keďže v utorok nebol nikto zvolený. "Môj názor je že nie, lebo bol k dispozícii iba jeden kandidát," uviedol predseda SaS. Neúspešný opozičný kandidát Dobroslav Trnka sa zatiaľ nechystá podať sťažnosť na Ústavný súd: "Nemám žiadne relevantné podnety a materiály, na základe ktorých by som sa mohol obrátiť na Ústavný súd. To je veľmi rýchlo. Ale v každom prípade, keď sa niečo také objaví, čo by mňa oprávňovalo, aby som sa obrátil, tak sa obrátim."
Médiá: 3
Komentáre:
0
Smer na protest opustil rokovaciu sálu
Smer na protest opustil rokovaciu sálu
18.5.2011
Poslanci za Smer-SD dnes na protest opustili rokovaciu sálu parlamentu. Nepáči sa im spôsob, akým koalícia vedie schôdzu. Predstavitelia najsilnejšej opozičnej strany sa sťažovali, že vedenie NR SR pristupuje rozdielne k návrhom zákonov z dielne opozície a koalície. Kým tri zákony Smeru predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) do programu schôdze nezaradil, pretože neuplynulo šesť mesiacov od ich predchádzajúceho odmietnutia, vládnu novelu o regulácii sieťových odvetví plénum prerokovalo aj napriek porušeniu tejto podmienky. Sulík sa bráni, že koaličný návrh plánoval z programu vyradiť.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Našli sa dve obete údajného kanibala z Kysaku
Našli sa dve obete údajného kanibala z Kysaku
18.5.2011
Policajti našli zohavené telá dvoch žien, ktorých smrť má zrejme na svedomí údajný kanibal Matej Čurko. K improvizovanému oltáru so sviečkou v lese v okolí Kysaku ich priviedli GPS súradnice z páchateľovho počítača. Na mieste polícia objavila aj pracovné pomôcky. Nie je jasné, kedy ženy zomreli a neznáma je zatiaľ aj ich totožnosť, hoci opis sa hodí na dve nezvestné osoby. Obyvatelia Kysaku pociťujú úzkosť a strach. Policajta, ktorý sa vážne zranil pri prestrelke s Čurkom minulý týždeň, prebudili z umelého spánku.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Oddnes na Slovensku funguje antikorupčná linka
Oddnes na Slovensku funguje antikorupčná linka
18.5.2011
Od dnešného dňa môžete na telefónnom čísle 0850 111 001 nahlásiť podozrenie alebo podať podnet na korupciu v ktorejkoľvek oblasti verejného života. "Zriadenie tejto linky je jedným z mnohých krokov vlády v boji proti korupcii. Má tiež pôsobiť v oblasti zvyšovania právneho povedomia občanov a prekonávania ľahostajnosti či tichého tolerovania korupcie," tvrdí úrad vlády. Linka je k dispozícii v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 15:00 a podnet môže občan podať aj anonymne. Je čiastočne spoplatnená - volajúci platí ako za miestny hovor.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Radičová prežila voľbu generálneho prokurátora
Radičová prežila voľbu generálneho prokurátora
18.5.2011
Premiérka Iveta Radičová vyhlásila, že výsledok voľby generálneho prokurátora je dobrou správou pre Slovensko. Nezvolenie Dobroslava Trnku považuje za dôležitý krok z pohľadu vymožiteľnosti práva a rovnosti občanov pred zákonom. Politológovia sa zhodujú, že včerajšia voľba je prehrou lídra Smeru Roberta Fica a politickým víťazstvom Radičovej. Grigorij Mesežnikov si myslí, že výsledok hlasovania môže byť pre koalíciu vzpruhou. Podľa Michala Horského sa Smer po neúspechu svojho kandidáta vzdá. Trnka v utorok dostal len 70 hlasov, čo je o jeden menej, ako má opozícia. Anna Belousovová, ktorá opustila SNS, ani jej spojenec Rudolf Pučík nechceli komentovať, ako hlasovali. Predseda Ústavnoprávneho výboru Radoslav Procházka tvrdí, že Trnka nemá žiaden dôvod podávať ďalšiu námietku na Ústavný súd.
Médiá: 9
Komentáre:
3
Harabin sa pohádal so sudkyňou Babjakovou
Harabin sa pohádal so sudkyňou Babjakovou
18.5.2011
Na rokovaní Súdnej rady sa strhla slovná prestrelka medzi jej predsedom Štefanom Harabinom a členkou Ľudmilou Babjakovou, ktorá patrí k iniciatívam kritizujúcim pomery v justícii. Harabina nahnevala správa o znižovaní platov sudcom Najvyššieho súdu, ku ktorým sa vraj súčasná vláda správa „vulgárne a primitívne“. Šéf rady Babjakovej skupinu obviňoval z nečinnosti v súvislosti s týmto problémom a z prepojenia na politikov vládnej koalície. Babjaková to odmietla s tým, že iniciatíva má svoje vlastné názory a tie prezentuje bez ohľadu na to, kto je pri moci.
Médiá: 3
Komentáre:
0
NRSR: Nižšie platy pre primátorov a starostov
NRSR: Nižšie platy pre primátorov a starostov
18.5.2011
Od 1. júna sa zníži koeficient výpočtu u všetkých platových skupín starostov a primátorov o desať percent. Tam, kde zastupiteľstvo neschváli zníženie platu do 20 dní od účinnosti právnej normy, bude starosta alebo primátor dostávať len základný plat. Novela zákona tiež ruší možnosť udeľovať najvyšším predstaviteľom obcí odmeny. Nárok na odstupné získajú až po šiestich mesiacoch vo funkcii a zvýšené platy budú písomne uvedené v zápisnici v presnej výške v eurách. S novelou, ktorú na utorkovom rokovaní schválilo plénum, je spokojné aj Združenie občanov miest a obcí Slovenska: "Zmeny po sedemmesačnom boji konečne začnú obciam a mestám prinášať potrebné úspory desiatok miliónov eur ročne a obnovia naštrbenú dôveru verejnosti v rozumnú samosprávu."
Médiá: 4
Komentáre:
0
Dobroslav Trnka nebol zvolený
Dobroslav Trnka nebol zvolený
17.5.2011
Podľa oficiálnych výsledkov, ktoré zverejnili o 18.30, poslanci Národnej rady SR nového generálneho prokurátora nezvolili. Dobroslav Trnka získal iba 70 hlasov. Proti bolo 17 poslancov, 29 sa hlasovania zdržalo a 34 hlasovacích lístkov bolo neplatných. Iveta Radičová tak nemá dôvod podávať demisiu a ostáva predsedníčkou vlády Slovenskej republiky. Podpredseda KDH Pavol Hrušovský odmietol všetky špekulácie Smeru o porušení tajnosti a označovania hlasovacích lístkov. Podľa neho všetko prebehlo v súlade s rokovacím poriadkom a po tejto voľbe nebude dôvod obracať sa na Ústavný súd.
Médiá: 6
Komentáre:
3
ZMOS žiada poslancov, aby nepodporili zákon o platoch
ZMOS žiada poslancov, aby nepodporili zákon o platoch
17.5.2011
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) listom požiadalo poslancov NR SR, aby na dnešnej schôdzi neschválili novelu zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov a primátorov. Novelu koncom apríla vrátil do parlamentu na opätovné prerokovanie prezident Ivan Gašparovič. ZMOS si myslí, že Slovensko zákonom obmedzuje samosprávne princípy vyplývajúce z Európskej charty miestnej samosprávy. Mestá a obce chcú, aby poslanci akceptovali ich pripomienky a vytvorili im priestor na spracovanie právnej normy bez nedostatkov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Nový systém hodnotenia policajtov má chyby
Nový systém hodnotenia policajtov má chyby
17.5.2011
Program na hodnotenie policajtov, ktorý je od januára v skúšobnej prevádzke, vykazuje množstvo nedostatkov. Práve od nového programu sa už o niekoľko týždňov budú odvíjať platy i kariérny postup policajtov. Systém v jeho začiatkoch podporilo aj vedenie policajných odborov, o niekoľko týždňov však zmenilo názor. Poukazovalo najmä na to, že policajti nedostávajú informácie a ich pripomienky nikto nepočúva. Policajné prezídium tvrdí, že nepresný systém sa do­ júla, kedy má program začať pracovať v ostrom režime, vymení.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Poslanci koalície dnes rozhodnú o Radičovej
Poslanci koalície dnes rozhodnú o Radičovej
17.5.2011
Vládnu koalíciu opäť čaká skúška dôvery. Dnes o 17.00 počas 18. schôdze Národnej rady SR sa bude opakovať tajná voľba generálneho prokurátora. Jediným kandidátom ostal po odstúpení koaličného nominanta Jozefa Čentéša opozičný Dobroslav Trnka. Na jeho zvolenie stačí päť hlasov poslancov koalície. Ak by Trnka dnes uspel, premiérka Iveta Radičová chce podať demisiu. Ešte včera podvečer však nebolo jasné, či sa vládni poslanci pokúsia pri voľbe o obštrukciu. S výnimkou Radičovej totiž nikto iný z vedenia koalície obštrukciu úplne nevylúčil.
Médiá: 8
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk