AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Radičová: Korupciu netrpíme ani u priamych podriadených
Radičová: Korupciu netrpíme ani u priamych podriadených
29.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS), ktorá vystúpila v Stupave na konferencii "Vzťah štátu a občianskej spoločnosti sme pripravení spolupracovať?", uistila predstaviteľov tretieho sektora, že opatrenia fungujú a vláda korupciu netrpí. Radičová zároveň poďakovala Aliancii Fair-play (AFP) aj Transparency International Slovensko za ich stanoviská, za pomoci ktorých bude prijatý nový zákon o prenájme budov. Zuzana Wienk z AFP uviedla, že vážne korupčné prípady sa začali vyšetrovať, čo v minulých štyroch rokoch neplatilo. Na druhej strane jej však chýbalo, aby nejaký politik pomenoval a priznal problémy v kauze prenájmu budovy pre Daňové riaditeľstvo v Košiciach.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Nemocniciam hrozí kolaps, výpoveď dalo 2411 lekárov
Nemocniciam hrozí kolaps, výpoveď dalo 2411 lekárov
29.9.2011
Vo štvrtok podalo výpoveď až 2411 lekárov z celkovo 34 slovenských nemocníc. Tie majú byť účinné k 1. októbru 2011. "Je to niekde okolo 50 percent z celkového počtu nemocničných lekárov, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť pri lôžku, pričom v nosných oboroch je to niekde až okolo 70 percent," skonštatoval na tlačovej konferencii šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marian Kollár, podľa ktorého môže takéto hromadné podanie výpovedí znamenať pre slovenské zdravotníctvo doslova kolaps. "Táto situácia ohľadom výpovedí je už nezvratná. Rozhodli sme sa bojovať a chcem vás ubezpečiť, že budeme bojovať do konca," doplnil Kollár.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Prieskum: SNS predbehla silnejúcu SaS, v parlamente by bola aj SMK
Prieskum: SNS predbehla silnejúcu SaS, v parlamente by bola aj SMK
29.9.2011
Keby sa parlamentné voľby konali v septembri, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 43,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 6. až 13. septembra uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1 004 respondentov. Nasleduje koaličné SDKÚ-DS s 12,8 percentami a KDH s 11,7 percentami. Parlamentné brány by sa otvorili Strane maďarskej koalície (SMK), ktorú by volilo 5,3 percenta voličov. Polepšila si SNS, ktorá má sympatie 8,5 percenta voličov, ale aj SaS. Liberálom by svoj hlas odovzdalo osem percent respondentov. O celé percento si pohoršil Most-Híd, pričom v septembri by za nich zahlasovalo 5,9 percenta opýtaných.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Slovensko sa ospravedlní Hedvige Malinovej
Slovensko sa ospravedlní Hedvige Malinovej
29.9.2011
Vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) sa pred Európskym súdom pre ľudské práva dohodla s Hedvigou Malinovou-Žákovou, že Slovensko sa jej oficiálne ospravedlní, a to výmenou za zrieknutie sa žaloby v Štrasburgu a aj prípadných finančných náhrad od štátu. Malinovej advokát Roman Kvasnica dohodu odmietol komentovať, denníku SME ju však potvrdili viaceré zdroje. Malinová Slovensko zažalovala pre chyby vo vyšetrovaní, ktoré jej údajne nezaručovali férový proces. Kvasnica hovorí, že bude spokojný, až keď Hedvige dajú pokoj a zastavia trestné stíhanie proti nej. Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) zmier odmieta.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Politici podľa Aliancie Fair-play zverejňujú len všeobecné údaje SME.sk
29.9.2011
Na podujatí pod názvom "Otvorenosť a etika", pripravenom v rámci cyklu Face 2 Face (Tvárou v tvár), zarezonovala skutočnosť, že v otázke transparentnosti majetku politikov sú na Slovensku ešte rezervy...  »
Euroval: Radičovej návrh je pre SaS prijateľný
Euroval: Radičovej návrh je pre SaS prijateľný
29.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) včera prišla s vlastným kompromisom, ktorý podľa koaličnej strany SaS obsahuje prijateľné podmienky. Predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár po rokovaní s premiérkou potvrdil, že to vyzerá na dohodu. Obsah návrhu zatiaľ nie je jasný. "V tejto chvíli však ešte žiadna dohoda neexistuje," píše sa v stanovisku SaS. "Keď poviem, že som prišla s návrhom, tak bude okamžitá paľba otázok - s akým. Takže zostaneme dnes pri tom, že neprišla som dnes so žiadnym návrhom. Ale off record vám hovorím, že áno, prišla," vyhlásila Radičová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Poslanca Dostála vyviedla z čínskej recepcie ochranka
Poslanca Dostála vyviedla z čínskej recepcie ochranka
28.9.2011
Počas recepcie pri príležitosti 62. výročia založenia Čínskej ľudovej republiky, ktorá sa konala vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave, vyviedla ochranka z budovy poslanca Národnej rady SR a podpredsedu Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Ondreja Dostála. Ten totiž čínskemu veľvyslancovi Gu Zipingovi doniesol dar - knihu čínskeho právnika Kao Č'-šenga, ktorý zastupoval obete čínskeho nedemokratického režimu, za čo sa dostal do väzenia. Veľvyslanec si knihu neprevzal. Na požiadanie pracovníkov čínskeho veľvyslanectva ho následnej z priestorov hotela vyviedli príslušníci Úradu na ochranu ústavných činiteľov.
Médiá: 3
Komentáre:
4
Radičová sľubuje, že Slovensko nezablokuje summit EÚ o Grécku
Radičová sľubuje, že Slovensko nezablokuje summit EÚ o Grécku
28.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) nechce riskovať zrušenie summitu lídrov Európskej únie o eurovale, ktorý sa má konať 17. až 18. októbra 2011. Podľa ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS) to znamená, že by NR SR o eurovale rozhodovala hneď na začiatku nasledujúcej schôdze, a to 11. októbra. Radičová dodala, že existuje viacero spôsobov ako riešiť podporu pre schválenie navýšenia eurovalu v slovenskom parlamente. Priestor na kompromisnú dohodu je pritom podľa nej pomerne široký, pričom existuje niekoľko možností kompromisov, ktoré sa môžu aj kombinovať. Jedno riešenie už predsedníčka vlády ponúkla predstaviteľom SaS, no zatiaľ ho nechce špecifikovať.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Na zmenu zdravotnej poisťovne máte len 3 dni TA3
28.9.2011
Ak chcete od budúceho roka zmeniť svoju zdravotnú poisťovňu, ostáva vám len niekoľko dní. Doteraz sa tak rozhodlo viac ako 80 tisíc ľudí...  »
ÚŚ rozhodne o voľbe generálneho prokurátora zrejme až o týždeň
ÚŚ rozhodne o voľbe generálneho prokurátora zrejme až o týždeň
28.9.2011
Novelizované ustanovenia napadol na Ústavnom súde SR návrhom zastupujúci generálny prokurátor Ladislav Tichý, ako aj skupina 35 poslancov NR SR za Smer-SD zastupovaných Róbertom Madejom. Zrušenie tajnej voľby je podľa nich protiústavné a práve tajná voľba zaisťuje poslancom voliť slobodne, a to napríklad aj proti straníckym príkazom bez toho, aby sa voči nim vyvodzovali dôsledky. Ústavný súd však rozhodne zrejme až o týždeň, či poslanci porušili zákon tým, že voľbu generálneho prokurátora zmenili z tajnej voľby na verejnú. Generálna prokurátora teda ešte od februára naďalej zostáva bez oficiálneho šéfa.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slovenských inšpektorov práce preveruje kontrola TA3
28.9.2011
V týchto dňoch je totiž na Slovensku medzinárodný tím expertov, ktorí si posvietia na ich prácu...  »
Slovensko na elektronických aukciách ušetrilo. Mohlo ešte viac
Slovensko na elektronických aukciách ušetrilo. Mohlo ešte viac
28.9.2011
Vďaka elektronickým aukciám sme ušetrili 30 miliónov eur. Ak by sa ale e-aukcie používali pravidelne pri tretine objemu verejného obstarávania, ročné úspory by mohli dosiahnuť 250 miliónov eur. E-aukcie sa využívali najmä pri nákupe služby likvidácie odpadu, zdravotnícke vybavenie, stavebné práce a kancelárske stroje. Priemerná úspora dosiahla pri takýchto väčších zákazkách šesť percent z ceny predpokladanej zadávateľom. Transparency International Slovensko podporuje využívanie e-aukcií už od roku 2006. Elektornické aukcie zaznamenali rozmach po minulých voľbách. Až 90 percent z doterajších väčších aukcií uskutočnili verejné inštitúcie za vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS).
Médiá: 3
Komentáre:
0
Euroval: KDH a Most-Híd chcú hlasovať čo najskôr
Euroval: KDH a Most-Híd chcú hlasovať čo najskôr
28.9.2011
Koaličné strany KDH a Most-Híd žiadajú, aby hlasovanie o eurovale prebehlo čo najskôr. Konkrétne navrhujú termín medzi 13. až 16. októbrom. "Má to dva racionálne dôvody. Tým prvým je, že do tohto dátumu prebehnú hlasovania vo všetkých národných parlamentoch eurozóny. V dňoch 17.-18. októbra sa koná summit lídrov Európskej únie k eurovalu. Bolo by žiaduce, aby pani premiérka bola vyzbrojená jednoznačným stanoviskom NR SR k tejto téme," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Mostu-Híd Nora Czuczorová. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) pôvodne avizoval, že o eurovale budú poslanci hlasovať 23. októbra.
Médiá: 5
Komentáre:
0
V triede vo Vlkovciach počas vyučovania spadol strop Webnoviny
28.9.2011
Prváci a druháci môžu hovoriť o veľkom šťastí. Nechýbalo veľa a sadrokartónový strop mohol spadnúť na nich...  »
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Uhliarik chce robiť v zdravotníctve poriadok, pacient na to nemá doplácať
Uhliarik chce robiť v zdravotníctve poriadok, pacient na to nemá doplácať
28.9.2011
Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH) aj naďalej verí, že sa s hromadne odchádzajúcimi lekármi dohodne. Tvrdí, že nechce, aby sa rukojemníkmi sporov v zdravotníctve stali pacienti. Spravil aj prvý ústretový krok. Prípadnú privatizáciu nemocnice bude musieť odobriť vláda, ktorá bude aj naďalej vlastniť 100 percent akcií nemocníc, nie iba väčšinu. Tým minister zmenil stanovy, ktoré chystá pre nemocnice transformované na akciovky. Pozmenenú verziu má dnes schváliť vláda. Počet lekárov, ktorí sú pripavení podať výpoveď sa zvýšil už na dvetisíc.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Radičová zažehnala pád. Zatiaľ hnonline
28.9.2011
Prezídium SDKÚ nerozhodlo o spojení eurovalu s prežitím vlády, ale ponúka SaS dodatok ku koaličnej zmluve. Ten liberáli odmietli. Koalícia sa pri riešení najväčšieho problému nepohla z miesta. ..  »
SDKÚ chce otvoriť koaličnú zmluvu, SaS návrh odmieta
SDKÚ chce otvoriť koaličnú zmluvu, SaS návrh odmieta
28.9.2011
Prezídium SDKÚ sa jednomyseľne zhodlo na tom, že ponúkne svojim koaličným partnerom dodatok ku koaličnej zmluve, ktorou by sa zaviazali schváliť v parlamente zmeny v eurovale. Výmenou za to by strany získali priestor na blokovanie akejkoľvek ďalšej pôžičky konkrétnym krajinám. Koaličná SaS však v stanovisku, ktoré zverejnila na svojej internetovej stránke, ponuku odmieta. Zároveň uviedla, že sa nebráni ďalším rokovaniam. Podporu dodatku ku koaličnej zmluve naopak potvrdila strana Most-Híd, ktorá návrh považuje za hľadanie kompromisu.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Harabin sa na rozhodnutie Ústavného súdu sťažuje v Štrasburgu
Harabin sa na rozhodnutie Ústavného súdu sťažuje v Štrasburgu
27.9.2011
Predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) v Štrasburgu so sťažnosťou voči disciplinárnemu rozhodnutiu pléna Ústavného súdu SR. Dôvodom má byť porušenie jeho základných práv na spravodlivé súdne konanie, zákaz diskriminácie, právo na slobodu prejavu, právo na účinný opravný prostriedok, ochranu majetku. "Domáham sa iba spravodlivosti voči politickej šikane, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani autori politických procesov z 50. rokov. Trestať za právny názor a slobodu slova, to je výsmech právneho štátu", dôvodil svoju sťažnosť. Namieta, že o jeho prípade rozhodovali sudcovia, ktorí sa v minulosti sami voči jeho osobe namietali, že sú zaujatí.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Bratislavský Hotel Kyjev po 40 rokoch zatvoria
Bratislavský Hotel Kyjev po 40 rokoch zatvoria
27.9.2011
O pár mesiacov zatvorí svoje brány jeden z charakteristických symbolov hlavného mesta - Hotel Kyjev na Kamennom námestí. Po 40 rokoch fungovania prestane hotel po 1. novembri prijímať rezervácie. Kyjev patrí britskej developerskej spoločnosti Lordship, ktorá budovu plánuje podrobiť rozsiahlej rekonštrukcii. Súčasní zamestnanci hotela majú podľa riaditeľa slovenskej pobočky Martina Pilku dostať ponuky na nové uplatnenie cez personálnu agentúru. Prestavba Hotela Kyjev má byť súčasťou pripravovaného projektu zmeny celého Kamenného námestia. Lordship sľubuje predstavenie nového projektu v budúcom roku. Obchodné priestory i parkovisko majú naďalej slúžiť verejnosti.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Euroval: Spájanie hlasovaní je podľa Matoviča nedôstojné vydieranie
Euroval: Spájanie hlasovaní je podľa Matoviča nedôstojné vydieranie
27.9.2011
Štyria poslanci Národnej rady SR zo skupiny Obyčajných ľudí zvažujú podporu eurovalu. Nezúčastnia sa však hlasovania, ak dôjde k spojeniu hlasovaní o eurovale a o dôvere vláde. "Takýto krok je pohŕdanie názorom poslancov a tiež nedôstojné vydieranie," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii líder skupiny Igor Matovič. Dodal, že rozpad vládnej koalície by bol pre Slovensko horší ako schválenie alebo neschválenie eurovalu. "Návrat tandemu Fico - Slota by mal desaťkrát horšie následky ako neschválenie alebo schválenie eurovalu. Slota a Fico opäť pri koryte je omnoho väčší problém ako euroval," skonštatoval Matovič.
Médiá: 4
Komentáre:
4
Najmenej zarábajú ekonómovia z Komárna a právnici z Banskej Bystrice
Najmenej zarábajú ekonómovia z Komárna a právnici z Banskej Bystrice
27.9.2011
Ministerstvo školstva v piatok 23. septembra zahájilo proces zverejňovania informácií o absolventoch slovenských vysokých škôl. Na stránke www.absolventi.iedu.sk si každý môže zistiť aj priemerné platy absolventov vysokých škôl a ich fakúlt. Podľa ministerstva školstva skončili na poslednom mieste absolventi Ekonomickej fakulty Univerzity J. Selyeho v Komárne. Ich priemerný plat predstavoval 530 eur. Zo štatistiky vyplýva, že v sedmičke škôl s najhoršie platenými absolventmi sa umiestnili hneď dve právnické fakulty – v Banskej Bystrici a Košiciach. S priemerným platom 546 eur sú na tom najhoršie študenti Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Hedviga Malinová absolvovala v Izraeli test na detektore lži
Hedviga Malinová absolvovala v Izraeli test na detektore lži
27.9.2011
Hedviga Malinová, ktorá sa pred viac ako piatimi rokmi údajne stala obeťou etnicky motivovaného útoku, podstúpila v novembri 2006 v izraelskom Tel Avive test na detektore lži. Informuje o tom portál cas.sk, ktorému sa podarilo získať jeho výsledky. Odborník Koby Rabin jej položil niekoľko otázok, medzi ktorými bola aj zmienka o útoku. Rabin eventuálne došiel k záveru, že je vylúčené, aby si incident vymyslela. Malinovú v súčasnosti vyšetrujú za krivú výpoveď. Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka ju pred tromi rokmi vyzval, nech podstúpi test na detektore lži. Zatiaľ nie je jasné, či vyšetrovatelia zoberú výsledky testu do úvahy.
Médiá: 3
Komentáre:
3
Nemecký prezident: Slováci si euro tvrdo zaslúžili
Nemecký prezident: Slováci si euro tvrdo zaslúžili
27.9.2011
Nemecký prezident Christian Wulff, ktorý pricestoval na dvojdňovú návštevu Slovenska, ocenil počas prípitku na slávnostnej večeri úsilie Slovenska o prijatie jednotnej spoločnej meny. "Slováci si vstup do eurozóny tvrdo zaslúžili hospodárskymi, finančnopolitickými reformami a prísnou rozpočtovou disciplínou," povedal Wulff. Dodal, že dôsledky dlhovej krízy sa týkajú všetkých členov eurozóny. "Žiadna krajina nezvládne zdolať sama túto výzvu a nikto sa jej nemôže vyhnúť. Len ako súčasť silného spoločenstva 500 miliónov ľudí nám bude svet načúvať. Integrácia Európy musí pokračovať, pretože projekt Európa rozhoduje aj o budúcnosti každého európskeho národa," dodal nemecký prezident.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Hromadný odchod slovenských lekárov do zahraničia zatiaľ nehrozí
Hromadný odchod slovenských lekárov do zahraničia zatiaľ nehrozí
27.9.2011
Už tento piatok podá vyše 2 000 slovenských lekárov hromadné výpovede. Jednou z najvážnejších hrozieb v súčasnosti ostáva odchod týchto lekárov do zahraničia. Podľa poradcu ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika z KDH Tomáša Szalaya však takýto stav nehrozí. "Lekári veľmi nemajú, kam by išli, lebo tí, ktorí jazyky vedeli, sú už vonku," povedal pre denník SME. Podobne sa vyjadrili aj agentúry, ktoré sa venujú náboru lekárov do zahraničia. Tie nezaznamenali výrazný nárast žiadostí. "Odísť do zahraničia je veľmi veľká obeta. Musíte všetko opustiť," myslí si Michal Boháč z internetového portálu "Lekár v Nemecku".
Médiá: 4
Komentáre:
2
Most-Híd odmieta Hrušovského novelu o občianstve
Most-Híd odmieta Hrušovského novelu o občianstve
27.9.2011
Novelu zákona o štátnom občianstve, ktorú do parlamentu predložili Pavol Hrušovský (KDH) a Jozef Mikuš (SDKÚ-DS), koaličná strana Most-Híd nepodporí. Podľa návrhu by o občianstvo mali prísť len tí Slováci, ktorí v cieľovej krajine nemajú žiadnu formu evidovaného pobytu. Zároveň chcú umožniť osobám, ktoré od 17. júla 2010 do 31. decembra 2011 získali cudzie štátne občianstvo počas pobytu v cudzine a stratili občianstvo SR, opätovne nadobudnúť občianstvo SR. Podľa strany Most-Híd je takéto riešenie iba kozmetickou úpravou a občania budú aj naďalej proti svojej vôli prichádzať o štátne občianstvo.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Igor Matovič chce zmraziť platy politikov
Igor Matovič chce zmraziť platy politikov
26.9.2011
Nezaradený poslanec Národnej rady SR a líder skupiny Obyčajných ľudí Igor Matovič navrhuje zmraziť platy poslancom, ministrom, premiérke a prezidentovi, a to do doby, kým sa Slovenská republika neprestane zadlžovať. Matovičov návrh je obsiahnutý v novele zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov. "Už 22 rokov si volíme ľudí, ktorí Slovensko len a len zadlžujú. Dlh, ktorý dnes máme my a naše deti na krku, dosiahol už neuveriteľných 30 miliárd eur. Ak takto pôjdeme ďalej, skončíme ako Gréci. Ak sa niekto správa nezodpovedne, nemal by za také konanie dostať odmenu." povedal pre agentúru SITA Matovič.
Médiá: 3
Komentáre:
4
Radičová v Chorvátsku: Slovensko z eura profitovalo
Radičová v Chorvátsku: Slovensko z eura profitovalo
26.9.2011
Podľa premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) zavedenie eura prinieslo pre Slovensko ekonomické výhody, najmä v podobe prílevu zahraničných investícií. Radičová to povedala počas návštevy Chorvátska v rozhovore pre záhrebský denník Vjesnik. V súvislosti s pôžičkou Grécku podčiarkla, že základom efektívneho riešenia dlhovej situácie je zodpovedný prístup doma na úrovni národného štátu, zníženie deficitu verejných financií a reformné opatrenia. "Pôžička Grécku na bilaterálnej úrovni situáciu nevyriešila a dnes je poskytnutie ďalšej pomoci spojené s jasnými podmienkami," dodala Radičová.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Slovenské firmy nesúhlasia s bankovou daňou
Slovenské firmy nesúhlasia s bankovou daňou
26.9.2011
Ministerstvo financií chce od budúceho roka zaviesť nový bankový odvod s plánovaným ročným príjmom vyše 40 miliónov eur. Podľa prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska Jána Oravca však zvýšené náklady bánk nakoniec zaplatia firmy a občania vo forme zvýšených úrokov z pôžičiek a vyšších bankových poplatkov. Združenie by preto privítalo, keby vláda namiesto zavádzania nových daní viac úsilia venovala lepšiemu výberu existujúcich daní. Potenciálne najväčšie finančné prostriedky sa dajú získať lepším výberom DPH, kde podľa dostupných údajov rezerva v podobe nezaplatenej DPH predstavuje až 4 miliardy eur. .
Médiá: 3
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk