AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
OKS: Štatistici bojujú za Miklošovu reformu
OKS: Štatistici bojujú za Miklošovu reformu
23.6.2011
Podlízavosť voči ústrednej štátnej správe a nedbanlivosť vidí OKS v nedávno zverejnenom výskume Štatistického úradu SR venovanom tzv. nanúteným živnostiam. Štatistici označili skupinu asi 100-tisíc živnostníkov „živnostníkmi z donútenia“. Podľa šéfa strany Petra Zajaca tým úrad vstúpil do politického zápasu o výslednú podobu odvodovo-daňového systému na Slovensku. Zajac upozornil, že pojem navádza na negatívne hodnotenie danej skupiny a zároveň je neprípustný, keďže s nútenou prácou sa spájajú pobyty v koncentračných táboroch či gulagoch. Poukázal aj na to, že spomínaný počet ľudí je zavádzajúci a vychádza z falošných kritérií.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Skončila sa kampaň pred opakovanými komunálnymi voľbami
Skončila sa kampaň pred opakovanými komunálnymi voľbami
23.6.2011
Dnes sa skončila oficiálna kampaň pred opakovanými komunálnymi voľbami v 20 slovenských mestách a obciach. Do začiatku volieb tak platí 48-hodinové moratórium. "Voľby zopakujú na základe rozhodnutia Ústavného súdu SR, čím došlo k zániku funkcie starostu, primátora a poslanca mestského či miestneho zastupiteľstva," vyjadrila sa Lívia Škultétyová z ministerstve vnútra. Nového primátora budú voliť obyvatelia Levoče, starostov zase občania v obciach Trebichava, Nový Tekov, Bajtava, Jedľové Kostoľany, Oščadnica, Vyšná Boca, Banský Studenec, Dolná Lehota, Bzovská Lehôtka, Lenartov, Harakovce, Lažany, Svinia, Husák.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Naša legislatíva pojem eutanázie nepozná
Naša legislatíva pojem eutanázie nepozná
23.6.2011
Polícia už skúma minulosť 29-ročného zdravotníka Jaroslava Dobiaša, ktorý 10. júna podal staršej pacientke v nemocnici na bratislavských Kramároch smrtiaci liek. Vyšetrovatelia by teraz mali zisťovať, či v tomto prípade nedošlo k väčšiemu počtu úmrtí. Televízia Markíza informovala, že Dobiaš sa k činu priznal s tým, že chcel pomôcť umierajúcej pacientke. S témou eutanázie nemá Slovensko dosiaľ takmer žiadne skúsenosti, slovenská legislatíva navyše tento pojem nepozná. "Keby sme špekulovali nad eutanáziou, tak treba povedať, že u nás aj tak nie je povolená, takže klasifikáciu činu by to neovplyvnilo," zdôvodnila hovorkyňa bratislavskej polície Petra Hrášková.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Galko chce, aby ústavní činitelia lietali s armádnou letkou
Galko chce, aby ústavní činitelia lietali s armádnou letkou
23.6.2011
Minister obrany Ľubomír Galko (SaS) presadzuje zlúčenie letiek ministerstva vnútra a armády. Ak by ústavných činiteľov vozili v lietadlách vojaci, bolo by to podľa neho efektívnejšie a lacnejšie. V spojení letiek vidí Galko aj šancu na kúpu dvoch alebo troch nových taktických lietadiel typu Spartan. Šéf rezortu vnútra Daniel Lipšic (KDH) sa však skôr prikláňa k civilným lietadlám, ktoré by vraj lepšie ochránili občanov v prípade humanitárnej krízy. Ministri sa dohodli, že oba rezorty vypracujú nezávislé analýzy a definitívne rozhodnutie ponechajú na ministerstvo financií.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ústavný súd pozastavil znižovanie platov ústavných činiteľov
Ústavný súd pozastavil znižovanie platov ústavných činiteľov
23.6.2011
Ústavný súd SR pozastavil účinnosť niektorých ustanovení novely zákona, na základe ktorej by sa mali znižovať platy poslancov NR SR v závislosti od schodku rozpočtu a hrubého domáceho produktu. Novela sa dotýka aj platov sudcov, lebo tie sa odvíjajú od poslaneckých platov. Súd vyhovel žiadosti skupiny 35 poslancov, ktorá navrhovala preskúmať novelizovaný zákon. Podľa navrhovateľov je napadnutá právna úprava protiústavná a je porušením princípu materiálneho právneho štátu, ohrozuje nezávislosť súdnej moci, pričom negatívne zasiahne do materiálneho zabezpečenia vyše 1 200 sudcov a 700 prokurátorov.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Vrátenie tlačového zákona nahnevalo premiérku i Krajcera
Vrátenie tlačového zákona nahnevalo premiérku i Krajcera
23.6.2011
Rozhodnutie prezidenta Ivana Gašparoviča vrátiť novelu tlačového zákona do parlamentu nahnevalo ministra kultúry Daniela Krajcera i premiérku Ivetu Radičovú. Gašparovičovi prekáža použitie slovného spojenia „dobré mravy“, ktoré je podľa neho v právnom poriadku SR všeobecne používané, nie však definované. Krajcer je presvedčený, že prezidentove argumenty nie sú opodstatnené a hlava štátu sa riadila politickými dôvodmi. Premiérka pripomenula, že Gašparovič za predchádzajúcej vlády podpísal osem zákonov, kde sa pojem „dobré mravy“ vyskytuje. Definíciu pojmu podľa Krajcera poskytuje právna teória, ako aj súdna prax.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Príslušník SIS mal Mella varovať, aby sa nevracal na Slovensko
Príslušník SIS mal Mella varovať, aby sa nevracal na Slovensko
22.6.2011
Údajný organizátor vraždy v Moste pri Bratislave Karol Mello sa na úteku stretol s príslušníkom Slovenskej informačnej služby (SIS). Ten ho mal varovať, aby nechodil na Slovensko. Vyplýva to z výpovede Karola Mella pred súdom, ktorý rozhodoval o jeho väzbe. Informoval o tom riaditeľ Odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky. Minister vnútra Daniel Lipšic minulý týždeň k prípadu poznamenal, že skutočnosť, že sa K. Mello tak dlho skrýval, nebola náhodná. "Tvrdenia o tom, že unikali informácie k nemu, tieto tvrdenia majú svoj podklad," povedal Lipšic. SIS vyjadrenia z výsluchu Mella odmietla komentovať.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SaS nepodporí euroval, koaliční partneri Sulíka nepresvedčili
SaS nepodporí euroval, koaliční partneri Sulíka nepresvedčili
22.6.2011
Koaliční partneri nepresvedčili SaS o podpore navýšenia dočasného eurovalu (euroval I) ani o vstupe Slovenska do jeho nástupcu, Európskeho stabilizačného mechanizmu (euroval II). "Naši ministri budú na vláde hlasovať proti týmto dvom bodom a keď to príde do parlamentu, naši poslanci budú hlasovať proti," potvrdil po skončení Koaličnej rady predseda Richard Sulík. "Podľa nášho názoru sú to vyhodené peniaze, mrhanie peniazmi slovenských daňovníkov," uviedol Sulík. V konečnom dôsledku musí oba mechanizmy ratifikovať NR SR, kam sa podľa Sulíka dostanú v septembri. V parlamente však bez podpory SaS pravdepodobne neprejdú. Smer totiž avizoval, že za ne zahlasuje len v prípade, ak ich podporí aj celá koalícia.
Médiá: 7
Komentáre:
1
Kauza PKO: Polícia nepožiadala o zbavenie Ďurkovského imunity
Kauza PKO: Polícia nepožiadala o zbavenie Ďurkovského imunity
22.6.2011
Polícia tvrdí, že Úrad boja proti korupcii nepožiadal prokuratúru o zbavenie imunity v prípade PKO pre trestný čin porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku, ako o tom v dnešnom vydaní informoval denník Nový Čas. "Dozorujúci prokurátor vydal vyšetrovateľovi pokyn na zaslanie spisu na previerku po každom urobenom procesnom úkone. Nie je pravdou, že by vyšetrovateľ podal na prokuratúru žiadosť o zbavenie imunity osoby ako uvádza denník Nový Čas, spis zaslal len na previerku po vykonaní procesného úkonu," informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Vláda podporila zrušenie Mečiarových amnestií, bez Smeru ich nepretlačí
Vláda podporila zrušenie Mečiarových amnestií, bez Smeru ich nepretlačí
22.6.2011
Vláda SR dnes odsúhlasila poslanecký návrh na vydanie ústavného zákona o zrušení tzv. Mečiarových amnestii. Návrh koncom mája v parlamente posunulo 85 poslancov do druhého čítania, na definitívne presadenie tejto zmeny však bude koalícia potrebovať ešte o päť hlasov viac. Bez podpory opozičného Smeru tak nebude možné ústavný zákon zmeniť. Róbert Fico sa už v minulosti postavil proti zrušeniu amnestií s tým, že sú síce nemorálne, ale nezrušiteľné. Celkovo ide už o šiesty pokus zrušiť amnestie, ktorými v roku 1998 Vladimír Mečiar ako zastupujúci prezident omilostil aktérov únosu Michala Kováča ml. a amnestoval tiež zmarenie referenda v roku 1997.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Rašimu zvýšili primátorský plat o 60 percent
Rašimu zvýšili primátorský plat o 60 percent
22.6.2011
Primátorovi Košíc Richardovi Rašimu (Smer-SD) schválili poslanci mestského zastupiteľstva zvýšenie platu o 60 percent z pôvodných 2 754 eur na 4 405 eur. Výška Rašiho platu vyvolala búrlivú diskusiu. Niektorí poslanci upozorňovali, že Raši sa nemôže naplno venovať práci primátora, pretože je zároveň poslancom NR SR. Raši dá podľa vlastných slov poslanecký plat z parlamentu na charitu. Naopak, primátor Banskej Bystrice Peter Gogola (nezávislý) bude dostávať minimálny plat vo výške 2 454 eur, čo je o 10 percent menej, ako mal doteraz.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Radičová chválila Žitňanskú, Fico útočí
Radičová chválila Žitňanskú, Fico útočí
22.6.2011
Premiérka Iveta Radičová na tlačovej konferencii ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (SDKÚ-DS) pripomenula, že až 65 percent občanov Slovenska nedôveruje súdom a viac než polovica ich spája s korupciou a klientelizmom. Radičová ocenila Žitňanskej zásadné zmeny v rámci reformy justície a dodala, že ministerke sa podarilo do konca roka uhradiť všetky dlhy jej predchodcov. Žitňanská v súčasnosti pracuje už na druhom sudcovskom balíčku opatrení. Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico vyhlásil, že hlavným dôvodom, prečo chcú premiérka a ministerka dostať súdy a prokuratúry pod politickú kontrolu, je snaha zabrániť prejavom nespokojnosti verejnosti.
Médiá: 9
Komentáre:
0
Koalícia už nebude bezvýhradne podporovať zákony svojich poslancov
Koalícia už nebude bezvýhradne podporovať zákony svojich poslancov
22.6.2011
Poslanci vládnej koalície môžu mať problémy pri presadzovaní svojich návrhov zákonov. Koalícia totiž plánuje obmedziť podporu pri ich zákonodárnej iniciatíve, čím by sa chcela vyhnúť problémom. Podľa Slovenského rozhlasu poslanci môžu rátať s podporou koalície pre svoje legislatívne návrhy len v prípade, ak získajú súhlas od všetkých poslaneckých klubov, ale aj rezortného ministra, ktorého sa návrh týka. S novými pravidlami vraj prišiel šéf SaS Richard Sulík a začiatkom mesiaca s nimi mali súhlasiť aj koaliční lídri. Vzhľadom na odpor viacerých vládnych poslaneckých klubov však zrejme dôjde k ich zmierneniu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Prezident vrátil novelu zákona o prokuratúre
Prezident vrátil novelu zákona o prokuratúre
22.6.2011
Prezident Ivan Gašparovič vrátil novelu zákona o prokuratúre parlamentu na opätovné prerokovanie s piatimi výhradami. Domnieva sa, že podľa novej právnej úpravy by nebolo možné vydávanie tzv. negatívnych pokynov, ktoré považuje za prostriedok nadriadeného prokurátora pri ochrane práv pred nezákonným začatím trestného stíhania či podaním obžaloby. Myslí si tiež, že do vydávania záväzných stanovísk generálneho prokurátora by nemal zasahovať minister spravodlivosti. Výhrady má aj k mechanizmu výberového konania na prokurátorov a nestotožňuje sa ani so zmenou postavenia právnych čakateľov na asistentov prokurátora. Gašparovič navyše nesúhlasí s tým, aby sa disciplinárne konanie proti prokurátorovi mohlo začať aj na návrh ministra spravodlivosti.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Európsky súd rozhodol. Fruniho práva porušené neboli
Európsky súd rozhodol. Fruniho práva porušené neboli
22.6.2011
Odsúdený bývalý šéf nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia Vladimír Fruni prehral spor, v ktorom sa sťažoval na Slovenskú republiku pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP). Fruni v žalobe napadol existenciu Špeciálneho súdu v Pezinku, ktorý ho odsúdil na 11,5 roka väzenia v 3. nápravnovýchovnej skupine, a zároveň tvrdil, že nebol nezávislý. Zdôvodňoval to nálezom Ústavného súdu z roku 2009, ktorý rozhodol, že zákon o zriadení Špeciálneho súdu bol v rozpore s ústavou. Podľa európskeho súdu však Fruniho ľudské práva porušené neboli. Fruni podľa rozsudku Špeciálneho súdu obral tisíce klientov o asi 450 miliónov eur.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Zamestnanec nemocnice na Kramároch zavraždil pacientku
Zamestnanec nemocnice na Kramároch zavraždil pacientku
21.6.2011
Dvadsaťdeväťročný sanitár Jaroslav D. z Omšenia, okres Trenčín, ktorý pracoval v bratislavskej nemocnici na Kramároch, usmrtil 10. júna 63-ročnú pacientku. Počas svojej služby v poobedňajších hodinách aplikoval do žily dôchodkyne s nízkym tlakom krvi ampulku Embratilu, po podaní ktorého jej zlyhalo srdce. Skutok sa polícii podarilo úspešne objasniť po niekoľkých dňoch a vyšetrovateľ zamestnanca obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. V prípade dokázania viny na súde mu hrozí trest odňatia slobody 25 rokov až na doživotie. Polícia zatiaľ nemá dôkazy o tom, že by žena svojho ošetrovateľa poprosila o eutanáziu.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Krajcer: Výsledky kontroly zmluvy STV so štátom sú škandalózne
Krajcer: Výsledky kontroly zmluvy STV so štátom sú škandalózne
21.6.2011
Minister kultúry Daniel Krajcer označil výsledky finančnej kontroly zmluvy Slovenskej televízie (STV) so štátom za rok 2010 za škandalózne. "Viac ako tri a pol milióna eur použila STV v rozpore so zákonom o rozpočtových pravidlách," povedal Krajcer, no neupresnil ako boli peniaze použité. Keďže existuje podozrenie zo spáchania niekoľkých trestných činov - subvenčného podvodu, skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie a z podvodu a porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, ministerstvo podáva trestné oznámenie. Krajcer označil túto finančnú kontrolu za začiatok očistného procesu v slovenskej audiovízii. "Čistenie toho Augiášovho chlieva v slovenskej audiovízii bude pokračovať, a to aj v Audiovizuálnom fonde," avizoval.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Colníci zadržali takmer štyri milióny cigariet
Colníci zadržali takmer štyri milióny cigariet
21.6.2011
V piatok večer sa colníkom podarilo v bratislavskej autodielni zadržať takmer 200 000 cigaretových škatuliek rôznych značiek. Cigarety s ukrajinskými kolkami boli ukryté v automate na nealkoholické nápoje, kde boli zakryté plachtou. Pri celkovom počte 3 942 200 kusov vyčíslili finančný únik na spotrebnej dani na 335 087 eur. Vyšetrovateľ colnej správy už obvinil jedného slovenského a jedného ukrajinského občana zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. Obaja sú zatiaľ stíhaní na slobode.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prieskum: Prezidentské voľby by v júni vyhral Fico
Prieskum: Prezidentské voľby by v júni vyhral Fico
21.6.2011
Ak by sa prezidentské voľby konali v júni, prvé kolo by vyhral expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Vyplýva to z výsledkov prieskumu verejnej mienky agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil na reprezentatívnej vzorke 1 101 respondentov. Fica by volilo 43,6 opýtaných. Druhá by skončila Iveta Radičová, ktorú podporilo 32,8 percenta opýtaných. Za nimi by skončili s odstupom Pavol Hrušovský (12,4%), Ján Budaj (6%) a František Šebej (5,2%).
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ochranárske združenie VLK získava peniaze z pornografie
Ochranárske združenie VLK získava peniaze z pornografie
21.6.2011
Nórska organizácia "Fuck for Forest" (v slušnom preklade aj ako Sexuj za les), ktorá financuje projekty na ochranu prírody, sa rozhodla podporiť slovenské lesoochranárske združenie VLK. Zatiaľ mu poskytla asi 8 700 eur a očakáva sa zaslanie ďalších. "Pred prijatím prvého príspevku bola v združení veľká diskusia," povedal náčelník združenia Juraj Lukáč. Systém získavania príspevkov totiž funguje na báze kupovania prístupu k erotickým fotografiám alebo pornografickým videám, ktoré na stránku umiestnili aktivisti. Získané peniaze sú určené na záchranu 21 hektárového lesa pri Čergove.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Vláda navrhuje bezplatné škôlky pre Rómov
Vláda navrhuje bezplatné škôlky pre Rómov
21.6.2011
Úrad splnomocnenca pre rómske komunity aktualizoval akčný plán Dekády na začlenenie rómskej populácie na najbližších päť rokov. V ňom navrhuje, aby deti od troch rokov navštevovali materskú školu, kde by sa pripravili na základnú školu a získali aj hygienické návyky. Škôlka aj strava v nej by mali byť bezplatné. Predĺžiť by sa mohla aj školská dochádzka detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktoré napríklad opakujú ročník, až do 18. roku života alebo po získanie výučného listu. Podľa predsedníčky organizácie Ľudia proti rasizmu Ireny Bihariovej by však bolo vhodnejšie zabrániť opakovaniu ročníka a akčný plán by mal venovať väčšiu pozornosť základným ekonomickým a sociálnym ťažkostiam Rómov. 
Médiá: 2
Komentáre:
8
Zastrelil sa ochrankár, ktorý do havárie vozil ministra Mihála
Zastrelil sa ochrankár, ktorý do havárie vozil ministra Mihála
21.6.2011
Tridsaťšesťročný policajný ochrankár a vodič Martin, ktorý mal pred dvoma týždňami haváriu na Prístavnom moste, sa včera popoludní zastrelil v Bratislave. Portál čas.sk informoval, že šofér Audi A8 vozil ministra práce Jozefa Mihála (SaS). Telo našla polícia po preverení oznámenia, že pri ramene Dunaja neďaleko Petržalky leží človek bez známok života. „Je nám to strašne ľúto a vyjadrujeme úprimnú ľútosť jeho rodine a pozostalým. Na ministerstve odviedol vždy dobrú prácu,“ uvádza sa v stanovisku rezortu práce.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Šéfa verejného obstarávania určí súťaž
Šéfa verejného obstarávania určí súťaž
21.6.2011
Úrad vlády publikoval výzvu na verejné vypočutie nezávislých expertov, ktorí sa uchádzajú o post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Záujemcovia o funkciu musia mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, odborné znalosti a najmenej päťročnú prax v oblasti verejného obstarávania. Ďalšími predpokladmi sú organizačné schopnosti a riadiace skúsenosti, občianska a morálna bezúhonnosť. Podľa premiérky Ivety Radičovej má byť predseda ÚVO garantom, že verejné obstarávanie bude vo verejnom záujme. Uchádzači sa môžu prihlásiť do 4. júla.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Bratislavská MHD zdražie, zrušia sa pásma
Bratislavská MHD zdražie, zrušia sa pásma
20.6.2011
Cestujúci v bratislavskej MHD budú od 1. augusta 2011 platiť viac. Zvýšené ceny sa dotknú predovšetkým príležitostných cestujúcich, ktorí si kupujú jednorazové lístky. Cena za 15-minútovú jazdu sa zvýši z 0,50 na 0,70 a za hodinovú jazdu z 0,70 na 0,90 eura. Dnes zmenu tarify oznámil bratislavský primátor Milan Ftáčnik. Dopravný podnik tiež zrušil prvé a druhé pásmo a tak si cestujúci budú kupovať iba cielosieťové predplatné karty. Zvýhodnení majú byť Bratislavčania s trvalým pobytom, ktorí na dopravu používajú Bratislavskú mestskú kartu. Mesto chce podľa primátora motivovať ľudí jazdiť na električenku.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Oftalmológovia vykazovali fiktívne výkony
Oftalmológovia vykazovali fiktívne výkony
20.6.2011
Dvaja bratislavskí oftalmológovia neoprávnene fakturovali štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) zdravotné výkony, ktoré poistencom reálne neposkytli. Odhalila to kontrola Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Úrad podá trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. V jednom prípade ide o sumu 83 116 eur a v druhom o 24 551 eur. Poisťovňa s oboma lekármi ukončila zmluvný vzťah a peniaze bude žiadať späť.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nezamestnanosť v máji klesla na 12,84 %, v troch krajoch stále presahuje 17 %
Nezamestnanosť v máji klesla na 12,84 %, v troch krajoch stále presahuje 17 %
20.6.2011
Miera evidovanej nezamestnanosti v máji medzimesačne klesla o 0,10 percentuálneho bodu na 12,84 percenta. Ako ďalej informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, medziročne sa miera nezamestnanosti minulý mesiac zvýšila o 0,60 percentuálneho bodu. Počet uchádzačov o zamestnanie schopných ihneď nastúpiť do práce dosiahol v máji 342 410 osôb. Medzimesačne tak klesol o 2 893 a medziročne vzrástol o 13 591 osôb. V prípade nezamestnanosti v konkrétnych krajoch, v máji klesala vo všetkých okrem Košického. Tri kraje (banskobystrický, košický a prešovský) majú nezamestnanosť nad 17 percent.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Policajti dostanú 600 nových áut
Policajti dostanú 600 nových áut
20.6.2011
Polícia bude chrániť občanov s novými autami. Ministerstvo vnútra totiž plánuje policajtom nakúpiť nové osobné autá nižšej triedy. Rezort vypísal súťaž na vozidlá aj pre ôsmich ďalších obstarávateľov. Z 800 áut v hodnote sedem až osem miliónov eur by malo ísť polícii 600. Ide o najčastejší typ vozidiel, v ktorých policajti v uliciach miest pomáhajú občanom. Súčasné autá sú v nevyhovujúcom technickom stave. Kritériami na výber úspešného uchádzača bude najnižšia cena, kvalitatívne a úžitkové hodnoty vozidla, ako aj cena za služby autorizovaného servisu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ministri nechcú obmedziť cigarety v obchodoch
Ministri nechcú obmedziť cigarety v obchodoch
20.6.2011
Proti obmedzeniu predaja cigariet v obchodoch s potravinami sa strhol silný lobing. Novela zákona ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH) počítala s presunom predaja tabakových výrobkov na jediné miesto v predajni potravín. So zmenou nesúhlasia ostatní ministri ani obchodníci, podľa ktorých by zvýhodnila stánkový predaj. Kritici tvrdia, že Uhliarikov návrh by zároveň rozšíril zákaz fajčenia aj na krčmy, kde sa predávajú len arašidy či lupienky. Pochopenie nezískalo ani zvýšenie minimálnych pokút z 331 na 3319 eur.
Médiá: 1
Komentáre:
2
Prieskum: Najlepším ministrom je Krajcer
Prieskum: Najlepším ministrom je Krajcer
20.6.2011
Spomedzi členov vlády si svoje úlohy najlepšie plní minister kultúry Daniel Krajcer. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry MVK, ktorý sa konal presne rok od parlamentných volieb. Krajcerove ministrovanie ocenilo 51,6 percenta opýtaných. Takmer rovnaký výsledok (51,3%) prisúdili účastníci prieskumu ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi. Tretia priečka patrí so skóre 42,4 percenta pozitívnych hodnotení premiérke Ivete Radičovej a štvoricu najúspešnejších dopĺňa ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (40,7%). Najmenej spokojní sú respondenti s prácou ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Predĺžené víkendy chcú poslanci nariadiť zákonom
Predĺžené víkendy chcú poslanci nariadiť zákonom
20.6.2011
Oddych pri piatich štátnych sviatkoch už nebude diktovať kalendár, ale zákon. Skupina poslancov Obyčajných ľudí totiž presadzuje, aby sa pri 1. a 8. máji, výročí SNP, Dni Ústavy a 17. novembri presunulo pracovné voľno na piatok, ak tieto sviatky pripadnú na utorok, stredu alebo štvrtok. Koalícia zatiaľ pri tejto zmene nie je jednotná. SDKÚ-DS aj SaS sú predĺženým víkendom naklonené, Most-Híd sa vyjadrí, až keď bude poznať konkrétny návrh. KDH sa však obáva toho, že by tak sviatky stratili svoj význam. Oslovené firmy by s posunom voľných dní problém nemali.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk