AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Polícia je pred rozpadom, tvrdia národniari
Polícia je pred rozpadom, tvrdia národniari
29.8.2011
SNS očakáva koncom tohto roka výmenu policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. Hlavným dôvodom má byť skutočnosť, že sa podľa národniarov Policajný zbor SR "reálne nachádza kvôli odchodu stoviek policajtov do civilu pred rozpadom". "V najbližších dňoch chystáme zverejnenie ďalších konkrétnych podnetov a prešľapov i hrubých chýb ministra vnútra Daniela Lipšica či svojrázneho policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka, ktorý má na koniec roka údajne nachystaný elegantný odchod zo svojej funkcie z dôvodu vraj neúspechu jeho tzv. policajnej reformy, odpozeranej z krátkeho výletu v anglických uliciach spred 11 rokov," uviedla hovorkyňa SNS Jana Benková.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Od septembra sa rozšíria kompetencie základných škôl
Od septembra sa rozšíria kompetencie základných škôl
29.8.2011
V zmysle novelizovanej vyhlášky ministerstva školstva čakajú základné školy od septembra tohto roku viaceré významné zmeny. Riaditeľ školy bude môcť napríklad stanoviť po prerokovaní s pedagogickou radou a s radou školy začiatok vyučovania medzi 7:00 až 9:00. Školy si budú môcť pri tvorbe rozvrhu samy stanoviť poradie hodín. Riaditeľ bude môcť po novom určovať počet žiakov so zdravotným znevýhodnením v bežnej triede, pričom na každého takého žiaka sa zníži maximálny počet žiakov v triede o dvoch. Vyhláška rozširuje i možnosť vyučovať predmety na prvom stupni okrem triedneho učiteľa aj iným pedagogickým zamestnancom. A to nielen na vyučovanie predmetov uvedených v pôvodnom znení (výchovné predmety a cudzí jazyk).
Médiá: 4
Komentáre:
0
OKS sa nedarí pomocou Facebooku dosiahnuť tlak na odchod Harabina
OKS sa nedarí pomocou Facebooku dosiahnuť tlak na odchod Harabina
28.8.2011
Predseda OKS a poslanec Národnej rady SR Peter Zajac pred niekoľkými týždňami ohlásil založenie facebookovej stránky s názvom Posledný súd nad Harabinom. Takýmto spôsobom chceli dosiahnuť masívny verejný tlak na odchod Štefana Harabina z funkcie predsedu najvyššieho súdu. "Štefan Harabin je najväčším nešťastím slovenského súdnictva dlhodobo," vyhlásil vtedy Zajac. Aby bol tlak účinný, stránku malo podľa Zajaca podporiť desaťtisíce až státisíce ľudí. Realita je však iná, počet podporovateľov Harabinovho odchodu presiahol číslo 1 700. Zajac si nemyslí, že relatívne nízky záujem ľudí o ich iniciatívu by bol spôsobený ľahostajnosťou voči Harabinovi.
Médiá: 2
Komentáre:
3
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Akustický maják je nainštalovaný len na zlomku verejných budov
Akustický maják je nainštalovaný len na zlomku verejných budov
28.8.2011
Akustický maják je špeciálne zariadenie pre nevidiacich a slabozrakých, ktoré slúži ako orientačná a informačná pomôcka. Má význam pre tých nevidiacich, ktorí majú pri sebe diaľkový ovládač. Po stlačení príslušného tlačidla akustický maják nevidiaceho informuje, kde sa nachádza, prípadne mu poskytne stručnú orientačnú informáciu o budove. Podľa príslušnej vyhlášky by tieto zariadenia mali byť na všetkých verejných budovách. Skutočnosť je však iná. Napríklad v Košiciach sú tieto prístroje len v piatich budovách. Nektoré inštitúcie sa však snažia zrakovo postihnutým vyjsť v ústrety aj inými spôsobmi, ako napríklad informačnými tabuľkami v Braillovom písme alebo školenými pracovníkmi, ktorí sú určení pre pomoc takýmto ľuďom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Bugár: Maďarsko vyťahuje národnostné témy častejšie ako treba
Bugár: Maďarsko vyťahuje národnostné témy častejšie ako treba
28.8.2011
"Maďarská republika má absolútne inú predstavu o menšinových právach ako Slovenská republika," myslí si predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Táto skutočnosť je podľa neho v súčasnosti najväčším problémom v slovensko-maďarských vzťahoch. "Treba vidieť tiež to, že Maďarsko má veľké ekonomické problémy a v niektorých prípadoch možno používa takéto témy častejšie ako treba," dodal podpredseda Národnej rady SR. Napriek tomu považuje Bugár terajšie slovensko-maďarské vzťahy v porovnaní s minulosťou za oveľa lepšie. K ich zlepšeniu malo prispieť aj to, že "na niektoré nie práve najšťastnejšie kroky Budapešti súčasná slovenská vláda nereagovala hystericky".
Médiá: 2
Komentáre:
0
Partizán: Základné fakty o povstaní niekedy nevedia ani vysokoškoláci
Partizán: Základné fakty o povstaní niekedy nevedia ani vysokoškoláci
28.8.2011
Plukovníka Eugena Kropiláka, priameho účastníka bojov v Slovenskom národnom povstaní, mrzí najmä to, že aj študenti a absolventi gymnázií či vysokých škôl majú niekedy problémy so základnými faktami o SNP, resp. o povstaní nevedia takmer nič. "Bratislava je na tom najhoršie," povedal Kropilák s tým, že v malých mestách je predsa len väčšia spätosť s tradíciami SNP a na školy chodia spomínať aj veteráni. Banditizmus časti partizánov považuje otec špičkového slovenského basketbalistu Stanislava Kropiláka za okrajový jav. "Mnohí títo mladí, vysoko vzdelaní ľudia hovoria nezmysly," reagoval 87-ročný plukovník.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Od septembra pribudnú nové trestné činy a prísnejšie tresty
Od septembra pribudnú nové trestné činy a prísnejšie tresty
28.8.2011
Novinkou v novelizovanom trestnom zákone, ktorý nadobudne účinnosť od začiatku septembra, bude popieranie, spochybňovanie, schvaľovanie alebo ospravedlňovanie režimov založených na komunistickej ideológii, ide o tzv. "jáchymovská lož". Zároveň sa zavádza trestná zodpovednosť nedbanlivých verejných funkcionárov. Tým bude hroziť až päťročné väzenie, ak ich nekonaním vzniknú veľké škody na verejnom majetku alebo ak na to doplatia ľudia ťažkou ujmou na zdraví. Medzi ďalšími zmenami trestného poriadku je napríklad i paragraf o nebezpečnom prenasledovaní a rozšírenie možnosti dohody o vine a treste počas súdneho konania. Prísnejšie tresty budú hroziť za týranie zvierat.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Lekári upodozrievajú štátnu VšZP z monopolu
Lekári upodozrievajú štátnu VšZP z monopolu
27.8.2011
Slovenská lekárska komora (SLK) podala podnet na Protimonopolný úrad (PMÚ) SR kvôli podozreniam z monopolného správania Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). SLK navrhuje preveriť, či nedošlo k dohode obmedzujúcej súťaž medzi VšZP a poisťovňou Dôvera. K zneužívaniu dominantného postavenia malo dôjsť aj vynucovaním neprimeraných podmienok. Štátna poisťovňa rozposlala viacerým lekárom a zdravotníckym zariadeniam návrhy dodatkov k ich zmluvám. V nich chce dohodnúť odpísanie dlhov za uznané a nezaplatené nadlimitné výkony, ktoré vznikli do konca júna tohto roku. Na otázku koľko prostriedkov chce týmto VšZP ušetriť či čo sa stane, keď poskytovateľ dodatok nepodpíše, však poisťovňa neodpovedala.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Slota: Berényi už nie je slovenským občanom
Slota: Berényi už nie je slovenským občanom
27.8.2011
"Som presvedčený, že pán Berényi je už dávno občanom Maďarskej republiky, a tým pádom nie je občanom Slovenskej republiky," uviedol predseda Slovenskej národnej strany na margo informácií, podľa ktorých predseda SMK začiatkom roka požiadal o maďarské občianstvo. Berényi v minulosti medializoval svoje rozhodnutie požiadať o občianstvo MR, doteraz sa však nevyjadril, či mu bolo udelené. "Prečo nedal čestné vyhlásenie, ako som dal ja, že v žiadnom prípade nie je občanom inej republiky, ako slovenskej?" pýta sa šéf národniarov. K získaniu maďarského štátneho občianstva sa od poslednej novelizácie zákona o štátnom občianstve prihlásil len predseda levickej okresnej organizácie SMK László Gubík.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Pomalší rast ekonomiky spôsobí výpadok príjmov 200 mil. eur
Pomalší rast ekonomiky spôsobí výpadok príjmov 200 mil. eur
27.8.2011
Ministerstvo financií SR v piatok zverejnilo mimoriadnu revíziu svojej makroekonomickej prognózy. Slovenská ekonomika by tak mala rásť pomalšie ako sa predpokladalo, a to o 1 percento. Budúcoročné tempo rastu hospodárstva by preto mohlo dosahovať úroveň 3,4 percenta. Pomalší rast ekonomiky by mal podľa materiálu v roku 2012 spôsobiť výpadok príjmov na úrovni 202 mil. eur. Výdavky by sa to však dotknúť nemalo. Ministerstvo súčasne pristúpilo k zmenám prognóz na nasledovné roky. Na rok 2013 o 0,5 percentuálneho bodu na 3,7 percenta a na rok 2014 o 0,3 percenta na 3,9 percenta. Pre rok 2011 rezort financií zrevidovalo odhady z júnových 3,6 percenta na aktuálnych 3,3 percenta.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Škrty v bratislavskej MHD sú oproti plánu miernejšie
Škrty v bratislavskej MHD sú oproti plánu miernejšie
27.8.2011
Bratislavčanov čaká v najbližších dňoch obmedzenie cestovania v mestskej hromadnej doprave. Škrty však nebudú také razantné, ako plánoval dopravný podnik. Namiesto 13 liniek sa zrušia len dve. Redukcie sa teda nedotknú tých liniek, kde by došlo k zhoršeniu obsluhy územia. Rozhodlo o tom mesto, ktoré je stopercentným akcionárom dopravného podniku. Ten chcel od septembra ušetriť približne 1,5 milióna kilometrov. Úspora však bude len v rozsahu 659-tisíc kilometrov, čo je v prepočte na peniaze 819-tisíc eur. Okresanie dopravy má byť jedným z krokov na zníženie tohtoročnej straty podniku. Okrem toho v hlavnom meste už od augusta zdraželi ceny lístkov a podnik začína prepúšťať zamestnancov. Zmeny začnú platiť od 5. septembra.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Nového šéfa ÚPN navrhne vláda
Nového šéfa ÚPN navrhne vláda
27.8.2011
Nového šéfa Ústavu pamäti národa (ÚPN) bude voliť parlament na návrh vlády. Zmenu má priniesť návrh nového zákona o činnosti ÚPN, ktorý by mal od 1. januára 2012 nahradiť doterajší zákon o pamäti národa z roku 2002. Funkcia riaditeľa nahradí funkciu predsedu správnej rady. V súčasnosti vedie radu Ivan Petranský. Prvého kandidáta na post riaditeľa má vláda navrhnúť do 15. januára budúceho roka. Voliť ho bude parlament na prebiehajúcej alebo najbližšej schôdzi. Funkčné obdobie riaditeľa ústavu bude šesť rokov a jeho plat by mal byť vo výške 2,5-násobku priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve. Návrh počíta aj so zlúčením troch orgánov ÚPN do jedného kolektívneho s názvom Rada ústavu, ktorá bude mať sedem členov.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Historik: Na strane víťazov by sme boli aj bez SNP
Historik: Na strane víťazov by sme boli aj bez SNP
26.8.2011
Na strane víťazov druhej svetovej vojny by sme z medzinárodného hľadiska boli aj bez Slovenského národného povstania (SNP), keďže Slovensko bolo súčasťou obnovujúceho sa Československa. Myslí si to historik Milan Zemko. Povstaniu však podľa neho nemožno uprieť mimoriadny morálny a politický význam pre Slovákov. "Už sme nemohli byť vnímaní len ako údajní zradcovia a fašisti, ktorí vrazili Čechom ´kudlu do zad´, ale ako spolutvorcovia obnoveného štátu a pôvodne aj obnovenej demokracie," vysvetľuje Zemko. To, že povstalci a partizáni mohli vzdorovať dlhšie ako len niekoľko dní, svedčí podľa Zemka aj o podpore ľudu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Horúčavy by mali začať ustupovať v nedeľu
Horúčavy by mali začať ustupovať v nedeľu
26.8.2011
Aj v piatok spôsobili rekordné teploty mnohým ľuďom zdravotné problémy. Záchranári zasahovali v desiatkach prípadov. Podľa hovorkyne Operačného strediska záchranného zdravotného systému Dominiky Šulkovej pohybové a športové aktivity predstavujú v takomto teplom počasí riziko. Tropické teploty, ktoré Slovensko trápia takmer celý týždeň, podľa meteorológov poľavia v nedeľu. V sobotu v noci a v nedeľu dôjde k poklesom teplôt o päť až šesť stupňov. V nedeľu teploty miestami vystúpia do 30 stupňov, v pondelok meteorológovia očakávajú od 26 do 31 stupňov. Od utorka bude 23 až 28 stupňov. Súčasné horúčavy sú však aspoň čiastočnou náplasťou pre prevádzkovateľov kúpalísk, ktorým toto leto inak veľmi neprialo.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Fico sa obáva o odkaz SNP: Padlých nechceme zaprieť ako Peter Krista
Fico sa obáva o odkaz SNP: Padlých nechceme zaprieť ako Peter Krista
26.8.2011
V Bratislave sa dnes konalo spomienkové podujatie pri príležitosti 67. výročia Slovenského národného povstania (SNP). S príhovorom na ňom vystúpil aj podpredseda parlamentu Robert Fico (Smer-SD), podľa ktorého má aj dnes povstanie dostatok spoločenského, duchovného a najmä mravného náboja. Nepozdáva sa mu však spochybňovanie SNP a nedostatok informácií o povstaní, ktoré sa mládež dozvedá v škole a z médií. "Ak vo výučbe o povstaní zlyháva škola, tak nemôžeme zlyhávať my, živí ľudia." uviedol expremiér, pričom pri spomienke na padlých použil biblický motív: "Padlých nechceme zaprieť trikrát ako Peter Krista."
Médiá: 6
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Minister Jurzyca: Maturitné skúšky mierne sprísnime
Minister Jurzyca: Maturitné skúšky mierne sprísnime
26.8.2011
Vo štvrtok sa v Národnej rady SR konala tradičná hodina otázok, v poslaneckých laviciach však nesedeli zákonodarcovia, ale účastníci Detskej Univerzity Komenského. Tí sa ministra školstva Eugena Jurzycu (SDKÚ-DS) okrem iného opýtali aj na to, ako budú vyzerať maturitné skúšky v novom školskom roku. "Maturity mierne sprísnime, nie dramaticky, netreba sa obávať. Zmena bude spočívať v tom, že bude opäť viac otázok zameraných na to, či študenti vedia uvažovať, spájať fakty a menej otázok zameraných na encyklopedické vedomosti," vysvetlil minister. Na otázku, či bude dostatok učebníc odpovedal: "Niektoré učebnice, bohužiaľ, budú aj od septembra chýbať, ale tých chýbajúcich bude oveľa menej."
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ďurčanského bustu chcú zahaliť do toaletného papiera
Ďurčanského bustu chcú zahaliť do toaletného papiera
26.8.2011
V Rajci, o ktorom sa tento rok hovorilo v súvislosti s inštaláciou busty Ferdinanda Ďurčanského, sa počas osláv Slovenského národného povstania uskutočnia až tri akcie. Na jednej z nich chcú Ďurčanského bustu zahaliť do toaletného papiera. Občiansky aktivista Eduard Chmelár považuje za paradoxné, že práve na Námestí SNP je osadená socha „iniciátora arizácie a protižidovských zákonov, najvplyvnejšieho ministra totalitnej vlády Tisovho režimu v rokoch 1939 – 1940“. Chmelár vyzýva, aby si 29. augusta prišlo čo najviac ľudí uctiť obete nacistickej agresie k tamojšiemu pomníku s ružou a toaletným papierom. Svoju účasť na sociálnej sieti Facebook zatiaľ potvrdilo okolo sto ľudí.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Slovenskí milionári o vyšších daniach neuvažujú
Slovenskí milionári o vyšších daniach neuvažujú
26.8.2011
Americký miliardár Warren Buffett (na obr.) navrhol vyššie zdanenie najmajetnejších ľudí ako jedno z opatrení na záchranu ekonomiky. Vyšší príjem z daní by mal podľa neho pomôcť USA znížiť obrovské zadlženie krajiny, pre ktoré hrozil začiatkom mesiaca bankrot. Jeho myšlienky našli silný ohlas aj v Európe. U nás podnikatelia s vyššími príjmami podobnú iniciatívu neplánujú. Bohaté firmy by uvítali zmeny vo vzťahu štátu k podnikateľom, väčšiu ústretovosť úradov či znižovanie byrokracie. Nútiť ich k tomu neplánuje ani ministerstvo financií, solidarite bohatých sa však nebráni. Šéf finančného výboru parlamentu Jozef Kollár (SaS) to nepovažuje za „ultrasystémový krok, ktorý by spasil ekonomiku akejkoľvek krajiny“.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Figeľ: O mojom byte sa šírili nepravdy
Figeľ: O mojom byte sa šírili nepravdy
26.8.2011
Podľa predsedu KDH Jána Figeľa šírili médiá o jeho byte v Bratislave s "obrovskou intenzitou" dve nepravdy. Konkrétne malo ísť o to, že dostal byt lacno a že dostal lukratívny byt. "Pridelený priestor bol v havarijnom stave a bol nebytovým priestorom. Bolo ho treba rozsiahle rekonštruovať. Bol to prenájom na dobu neurčitú," povedal Figeľ. Upozornil, že následne boli ponúkané byty na odkúpenie všetkým nájomcom v celom bytovom dome. Cena bytu bola určená podľa zákona, čo sa podľa neho týkalo asi 300 000 prípadov na Slovensku. Byt v centre hlavného mesta získal Figeľ v roku 2001 od miestnej časti, ktorej vtedy šéfoval jeho stranícky kolega Andrej Ďurkovský.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Lipšic sťahuje vrtuľníky súkromnej firmy z hranice s Ukrajinou
Lipšic sťahuje vrtuľníky súkromnej firmy z hranice s Ukrajinou
26.8.2011
Hranicu s Ukrajinou už nebudú strážiť vrtuľníky súkromnej firmy ako doteraz. Ministerstvo vnútra firme vypovedalo zmluvu a od konca septembra chce východnú hranicu Schengenu zabezpečiť policajnými vrtuľníkmi. Minulý rok vyplatilo firme za hliadkovanie na takmer stokilometrovej hranici 746-tisíc eur. Šéf rezortu Daniel Lipšic (KDH) tvrdí, že ide o biznis, ktorý uzavrela predchádzajúca vláda, preto zmluvu s firmou ukončil. Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer) odmieta, že by to mal byť problém. Zákazku vraj nechcel dať súkromnej spoločnosti, no ukázalo sa to ako najvýhodnejšie riešenie. Lipšicov nápad s vrtuľníkmi kritizuje s tým, že majú výrazne drahšie letové hodiny a navyše sú k dispozícii len dva plne funkčné.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Na jednu pracovnú ponuku pripadá 41 záujemcov
Na jednu pracovnú ponuku pripadá 41 záujemcov
26.8.2011
Na jednu pracovnú ponuku sa dnes hlási v priemere 41 ľudí. Sú však aj pozície, o ktoré má záujem vyše sto ľudí. Najviac, až 148 uchádzačov, reaguje na ponuku hostesky. Vychytené sú aj miesta asistentov, recepčných či sekretárok. Vyplýva to z údajov portálu Profesia.sk. Nezamestnanosť v júli dosiahla 13,15 percenta. Minulý rok sa o jednu pozíciu uchádzalo v priemere 46 ľudí, v predkrízovom roku 2008 pripadalo na jednu ponuku iba deväť uchádzačov. Ľudí láka najmä logistika a administratíva. Naopak, firmám chýbajú špecialisti na IT a telekomunikácie, kde evidujú len deväť či trinásť uchádzačov na ponuku. Aj napriek veľkému množstvu záujemcov je však často problém obsadiť voľné miesto. Ľudia nemajú potrebnú kvalifikáciu a prax.
Médiá: 6
Komentáre:
0
O zákazke daniarov pochybuje z SDKÚ-DS len Dubovcová
O zákazke daniarov pochybuje z SDKÚ-DS len Dubovcová
26.8.2011
Štátnu zákazku pre okresného šéfa SDKÚ-DS Ondreja Ščurku obhajuje okrem predsedu strany Mikuláša Dzurindu aj väčšina poslancov klubu. Viacerí oslovení zákonodarcovia a členovia prezídia SDKÚ-DS považujú zmluvu so Ščurkovou firmou Nitra Invest za dobrú a jej výber označili za transparentný. Tomáš Galbavý povedal, že dôveruje šéfovi Daňového riaditeľstva Igorovi Krnáčovi, ktorý obchod uzavrel. Podľa Magdalény Vášáryovej je kauza súčasťou kampane proti SDKÚ-DS. Pochybnosti priznala len Jana Dubovcová. Posudky mimovládnych organizácií, ktoré odporučili vypísať nový tender, sú pre ňu dôležité. "Možno súhlasiť s tým, že podmienky v súťaži mohli byť vhodnejšie."
Médiá: 3
Komentáre:
0
Jurzyca považuje dotáciu na Osrblie za rizikovú
Jurzyca považuje dotáciu na Osrblie za rizikovú
26.8.2011
Po korupčnej afére sa štát zdráha financovať dostavbu biatlonového areálu v Osrblí. „Momentálne považujeme to prostredie za veľmi rizikové na to, aby sme tam poslali štátne peniaze,“ povedal minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ). Rezort mal biatlonistom pôvodne dať milión eur, ďalších 600-tisíc bolo určených spolovice z rezervy premiérky a z kapitoly ministerstva financií. Slovenský zväz biatlonu tvrdí, že to ešte neznamená definitívny koniec európskeho šampionátu na Slovensku. Momentálne sa snaží nájsť riešenie a peniaze. V hre sú stále aj financie Úradu vlády. Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) je ochotná rokovať o financovaní areálu v prípade, že stavbu nebude realizovať firma zapletená do korupcie, ale nová spoločnosť vybratá súťažou.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Americká ambasáda: Malinovú skinhedi naozaj zbili
Americká ambasáda: Malinovú skinhedi naozaj zbili
25.8.2011
"Útok skinhedov na študentku Hedvigu Malinovú v Nitre sa nakoniec stal. Mladá žena zrejme dostala niekoľko úderov a ľahkú bitku, ale potom sa snažila urobiť svoje zranenia horšími z obavy, že to nebude stačiť na to dostať jej prípad na políciu," uvádza sa v depeši amerického veľvyslanectva v Bratislave z roku 2006, ktorú v stredu 24. augusta zverejnil server Wikileaks a preložil bloger Matej Kvocera. Tieto informácie mala ambasáda získať od "kontaktu s väzbami na ministerstvo vnútra." "Ona nedávala trestné oznámenia, čiže konštatovanie, že mohla niečo zveličiť asi nie je na mieste. Nikde nehovorila, čo jej je, to konštatovali vždy lekári," uviedol v reakcii na depešu advokát Malinovej-Žákovej Roman Kvasnica.
Médiá: 5
Komentáre:
0
STV chce bojovať o diváka premiérami a lepším spravodajstvom
STV chce bojovať o diváka premiérami a lepším spravodajstvom
25.8.2011
Slovenská televízia (STV) chce od septembra svojim divákom ponúknuť viac premiér. Chce tým bojovať s nízkou sledovanosťou. "V televízii je problém, veď to neskrývame, že sa dosahuje v sledovanosti minimum za veľmi dlhé obdobie," uviedol programový riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. Na obrazovkách sa napríklad objavia premiéry koprodukčných filmov ako Legenda o lietajúcom Cypriánovi, Tobruk, Mŕtvola musí zomrieť či nové Filmoviedky. Vo vysielaní Jednotky sa objavia dva nové pôvodné televízne seriály - Zlomok sekundy a Gympel. STV chce o vyššiu sledovanosť zabojovať aj zmenami v spravodajstve, viac nových programov bude venovaných hlavne občianskej publicistike, ktorá sa zo súkromných televízií takmer vytratila.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Spišiak: Vyšetrovanie vraždy Ernesta Valka pokročilo
Spišiak: Vyšetrovanie vraždy Ernesta Valka pokročilo
25.8.2011
Vyšetrovanie vraždy známeho advokáta Ernesta Valka, ktorého zavraždili 8. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu, pokročilo. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil policajný prezident Jaroslav Spišiak. "Smeruje to k napĺňaniu našich plánov vyšetrovania. Ako sme si naplánovali proces vyšetrovania, tak sa postupne dopracovávame k bodom, ku ktorým sme sa chceli dopracovať. Nejdeme spätným chodom. Ideme dopredu," reagoval dnes Spišiak na novinársku otázku. Neuviedol však žiadne bližšie podrobnosti. Verejnosť doteraz nepozná motív vraždy ani mená akýchkoľvek podozrivých.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Čaplovič: Dzurinda sa diskvalifikoval v slovenskej politike
Čaplovič: Dzurinda sa diskvalifikoval v slovenskej politike
25.8.2011
Podľa podpredsedu strany Smer-SD Dušana Čaploviča stratil minister zahraničných vecí a predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda "akúkoľvek súdnosť a nikdy v budúcnosti už nebude môcť hovoriť o korupcii a klientelizme, keďže sa diskvalifikoval v slovenskej politike". Reagoval tak na Dzurindove slová o tom, že príbeh Daňového riaditeľstva je z pozície rezortu financií od A po Z transparentný. Stále pritom platí, že ak premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) nepristúpi k vysvetleniu kauzy a vyvodeniu dôsledkov, Smer iniciuje návrh na jej odvolanie. Predsedníčka vlády má čas do začiatku septembrovej schôdze Národnej rady SR.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Ján Figeľ tají, komu daroval byt v Bratislave
Ján Figeľ tají, komu daroval byt v Bratislave
25.8.2011
Bratislavský byt predsedu KDH Jána Figeľa už má nového majiteľa. Lídrovi kresťanských demokratov sa po desiatich mesiacoch podarilo nájsť charitatívnu organizáciu, ktorej ho venuje. "V júni som uzavrel dohodu s beneficientom, ktorým je dobročinná organizácia. Na jeseň začne tento dar používať," povedal Figeľ pre Hospodárske noviny. Názov organizácie však neprezradil. Figeľ dostal štvorizbový mestský byt v Starom Meste v roku 2000, keď bol primátorom Bratislavy jeho stranícky kolega Andrej Ďurkovský. Neskôr ho od mesta kúpil za 54-tisíc korún. O prípade médiá informovali už vlani v októbri. Politik nasledujúci deň po zverejnení oznámil, že byt venuje charite.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Bratislavčania odmietajú rušenie spojov
Bratislavčania odmietajú rušenie spojov
25.8.2011
Obyvatelia hlavného mesta sa búria proti plánovanému rušeniu spojov. Do verejnej diskusie sa zapojilo približne 5 000 Bratislavčanov, e-mailom prišlo asi 400 podnetov. Dopravný podnik navrhuje 13 liniek zrušiť a ďalších 10 obmedziť. Opatrenie má od septembra do konca roka ušetriť 1,5 milióna najazdených kilometrov. Primátor Milan Ftáčnik s tým nesúhlasí a od poslancov očakáva zvýšenie finančných prostriedkov pre dopravný podnik. Umožnilo by to podľa neho zachovať časť niektorých liniek mestskej hromadnej dopravy. O konečnej podobe MHD od septembra má v najbližších dňoch rokovať mestská dopravná komisia, primátor a dopravný podnik. Prípadné zmeny majú byť známe do konca tohto týždňa.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mobilní operátori nechcú platiť milióny za licencie, odvolali sa
Mobilní operátori nechcú platiť milióny za licencie, odvolali sa
25.8.2011
Mobilní operátori Orange a T-Mobile, ktorý zastrešuje spoločnosť Slovak Telekom, sa v stredu odvolali voči rozhodnutiu Telekomunikačného úradu SR. Ten im 9. augusta predĺžil licencie na využívanie frekvencií na 10 rokov za poplatok v celkovej výške takmer 90 miliónov eur. T-Mobile má zaplatiť 47,8 milióna eur, Orange 40,7 milióna. Orange odôvodnil odvolanie nedostatočnou transparentnosťou procesu, diskriminačným prístupom a faktickými nedostatkami v metodike a pri výpočte poplatku. Slovak Telekom len potvrdil, že v odvolaní namietal výšku poplatku. Obaja operátori to stihli na poslednú chvíľu. Prípadný súdny spor môže trvať roky. Nemajú však istotu, že im súd umožní, aby sa platbe licenčného poplatku vyhli.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk