AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Ficov kandidát na post šéfa ÚVO vo vláde neprešiel
Ficov kandidát na post šéfa ÚVO vo vláde neprešiel
9.6.2011
Vláda neschválila kandidáta Smeru-SD Jána Valka za predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) už v pondelok avizovala, že návrh Smeru na rokovanie vlády predloží, ale sama sa s ním nestotožňuje. Zároveň uviedla, že ak Valko neprejde, predloží vlastného kandidáta. Ministri odmietli Valka z dôvodu nesplnenia kritérií vyžadujúcich si túto funkciu. Radičová podľa lídra Smeru Roberta Fica opäť všetkých oklamala. Fico je presvedčený, že koalícia chce za každú cenu obsadiť ÚVO, aby si mohla sama kontrolovať „svoj biznis“. Post šéfa ÚVO doteraz patril opozícii.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Vláda dala zelenú marihuane na lekárske účely
Vláda dala zelenú marihuane na lekárske účely
8.6.2011
Slovenskí pacienti by sa už od novembra mohli liečiť aj s liekmi obsahujúcimi výťažky z konopy siatej. Vláda totiž dnes schválila návrh zákona o liekoch, ktorým sa novelizuje aj zákon o omamných a psychotropných látkach. Návrh zákona však ešte musí prijať Národná rada SR. Ako ozrejmila Michaela Gajdošová z ministerstva zdravotníctva, povolené budú dve molekuly, ktoré majú "celosvetovo dokázaný medicínsky a terapeutický efekt". V praxi by to mohlo vyzerať tak, že si farmaceutická firma podá žiadosť o registráciu lieku s obsahom týchto dvoch účinných látok, Štátny ústav pre kontrolu liečiv žiadosť posúdi, a ak bude v poriadku, liek zaregistruje a bude sa môcť predpisovať.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V zaplavených obciach pomáha armáda
V zaplavených obciach pomáha armáda
8.6.2011
Starosta obce Píla v okrese Pezinok potvrdil, že do zaplavenej obce prišli vojaci. Celkovo ich bolo nasadených 21 zo ženijného práporu Sereď, vyčlenená bola aj ťažká ženijná technika na uvoľňovanie zatarasených ciest a na odstraňovanie bahna a kmeňov. Obec je od večera bez elektriny, pitnej vody a plynu, voda zaplavila budovy. Rekreačné zariadenie Národnej rady SR v Častej-Papierničke je pripravené poskytnúť núdzové ubytovanie ľuďom z okolia Pezinka, ktorých obydlia v utorok zasiahla povodeň. Informoval dnes o tom novinárov v Bratislave predseda parlamentu Richard Sulík.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Hrozia ďalšie záplavy
Hrozia ďalšie záplavy
8.6.2011
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pred povodňami, ktorá platí do 14.10 h. Tá sa týka regiónov Liptov, Turiec, Spiš, Horehronie, Stredné Pohronie, Gemer, juh stredného Slovenska a Podunajská nížina. Do 22 h. platí výstraha 1. stupňa pre oblasť Šariša, severovýchod Slovenska, Košice a okolie a Zemplín. S búrkami budú podľa meteorológov spojené aj prívalové dažde, ktoré môžu spôsobiť výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch. Podobné počasie plné búrok a dažďov by malo trvať až do konca týždňa.
Médiá: 9
Komentáre:
0
Prokuratúra zamietla podnet SNS pre lístky na MS
Prokuratúra zamietla podnet SNS pre lístky na MS
8.6.2011
Generálna prokuratúra sa nebude zaoberať trestným oznámením Slovenskej národnej strany pre rozdávanie lístkov na majstrovstvá sveta v hokeji verejným funkcionárom a úradníkom. V jej rozhodnutí sa píše, že prokurátor nie je oprávnený preskúmať zákonnosť postupu Slovenského zväzu ľadového hokeja, pretože ten nie je orgánom verejnej správy. "Je to skvelá správa pre všetkých papalášov a ľudí, ktorí nectia svoje funkcie a využívajú ich vo svoj prospech a neboja sa účtovať si mobilné telefóny, či cestovať po svete na služobné náklady a prijímať dary," vyhlásil prvý podpredseda SNS Andrej Danko, ktorý v máji podal trestné oznámenie. Národniari pred dvoma mesiacmi upozornili, že lístky na MS dostali mnohí verejní činitelia zadarmo, a to nielen z titulu svojich reprezentačných pozícií a povinností. Podľa nich verejným činiteľom takéto dary neprináležia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Súdu trvalo 18 rokov uzavrieť kolkovú kauzu
Súdu trvalo 18 rokov uzavrieť kolkovú kauzu
8.6.2011
Senát Najvyššieho súdu SR dnes na svojom verejnom zasadnutí potvrdil tresty pre obžalovaných v tzv. kolkovej kauze. Aféru, ktorá mala údajne viesť k destabilizácii slovenskej koruny a pádu slovenskej vlády, sa tak podarilo uzavrieť po 18 rokoch. Miroslav Weizer, Vladimír Mravko a Francisc Furic dostali tresty 14 mesiacov odňatia slobody nepodmienečne a Peter Reich 18-ročný trest odňatia slobody za trestný čin falšovania a pozmeňovania cenných papierov. Mimoriadne dlhé trvanie kauzy spôsobili prieťahy v prípravných konaniach, keď prvostupňový súd vec vracal polícii na riadne došetrenie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Sulík: Vyhrážanie sa vojnou nepatrí do slovníka susedov
Sulík: Vyhrážanie sa vojnou nepatrí do slovníka susedov
8.6.2011
Vyhrážanie sa vojenským zásahom nepatrí do slovníka dobrých susedov, povedal dnes v reakcii na slová predsedu maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra predseda NR SR Richard Sulík (SaS). Výroky v rozhovore pre český denník Hospodářské noviny si Sulík vysvetľuje ako pokus o odpútanie pozornosti od medzinárodnej izolácie a komplikovanej ekonomickej situácie Maďarska. Šéfa slovenského parlamentu mrzí, že jeho maďarský kolega nedokáže oceniť pokojný prístup našej diplomacie a vyvoláva zbytočné napätie vo vzájomných vzťahoch. „Zrejme mu konfrontačný prístup bývalej vlády vyhovoval viac,“ myslí si.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Na západnom Slovensku brala voda autá i mosty
Na západnom Slovensku brala voda autá i mosty
8.6.2011
Mohutná prívalová vlna zaplavila včera večer horskú dolinu v pohorí Malých Karpát v úseku Píla - Častá. Spôsobila ju silná prietrž mračien, ktorá rozvodnila malý potok pretekajúci dolinou. Situáciu v obci Píla označil jej starosta Radoslav Mičunek za katastrofálnu. Podľa starostu šlo o tisícročnú vodu, v súčasnosti však už hladina v obci trochu klesla. Starosta obce Častá Stanislav Jablonovský uviedol, že im voda strhla za obcou most, vytrhala na námestí dlažbu, zaplavila rodinné domy. Minister obrany Ľubomír Galko kvôli záplavám na západe Slovenska náhle zrušil plánovanú cestu na summit NATO v Bruseli. Galko rozhodol, že do obce pošle 20 vojakov aj s technikou, ktorí pomôžu s odpratávaním kmeňov, sutín a nánosov bahna. Na miesto prišla okolo polnoci aj premiérka Iveta Radičová.
Médiá: 9
Komentáre:
1
Video: Záplavy v obci Častá
8.6.2011
V obci Častá v okrese Pezinok, ktorú včera zaplavila voda, strhla mohutná prívalová vlna most. K evakuácii obyvateľov však nedošlo. Riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave Pavol Mikulášek sa domnieva, že najhoršie už majú v obci za sebou a že sa situácia dostáva do štandardu. Na mieste stále ostávajú hasiči pre prípad, že by sa situácia zvrtla a bola potrebná evakuácia obyvateľov. V prípade potreby majú k dispozícii vrtuľník aj plávajúci transportér.
Komentáre:  0
Ceny nafty a benzínov dnes zlacnejú o 1,5 centa
Ceny nafty a benzínov dnes zlacnejú o 1,5 centa
8.6.2011
Slovenskí motoristi sa dočkajú výraznejšieho zlacnenia palív. Ceny benzínov a nafty sa od stredy na čerpacích staniciach znížia najčastejšie o 1,5 centu za liter. Bude to tretie zlacnenie pohonných látok za posledný mesiac. Aktuálne zlacnenie je dôsledok vývoja cien pohonných látok na burze v Rotterdame. Z neho tiež vyplýva, že ak by sa na svetových trhoch situácia nezmenila, ceny benzínov a nafty na Slovensku by sa mohli znížiť aj budúci týždeň. Podľa odhadov o ďalší cent za liter.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Belousovová o funkciu vo výbore nepríde
Belousovová o funkciu vo výbore nepríde
8.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) nemá záujem o post predsedu parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny, ktorý zastáva bývalá členka strany a v súčasnosti nezávislá poslankyňa Anna Belousovová. „My pani Belousovovej nonšalantne prenecháme tento veľmi dôležitý výbor,“ povedal líder národniarov Ján Slota. „Nech sa stará o národnostné menšiny a o Cigánov.“ Belousovová je presvedčená, že na funkciu má nárok vďaka svojmu výsledku v parlamentných voľbách.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Okresný šéf SDKÚ má už len jedného súpera
Okresný šéf SDKÚ má už len jedného súpera
8.6.2011
Firma okresného šéfa SDKÚ-DS Ondreja Ščurka, ktorý zapríčinil spory vo vládnej koalícii, má v súboji o prenájom budovy pre košickú daňovú správu už len jedného súpera. Po vyradení zvyšných štyroch ponúk pre nedodržanie podmienok zostala v hre okrem Ščurkovej spoločnosti Nitra Invest aj firma CTR Business Center. Cena, ktorú dvaja finalisti ponúkajú, nie je známa. Víťaza komisia vyberie do 14. júna. V prípade získania zákazky sa Ščurka opätovnej politizácie a obvineniam z klientelizmu neobáva.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mikloš trvá na deficite pod päť percent
Mikloš trvá na deficite pod päť percent
8.6.2011
Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) stále verí, že sa vláde podarí znížiť tohtoročný deficit verejných financií pod päť percent HDP. Cieľ vlády v pondelok spochybnila ratingová agentúra Fitch, podľa ktorej Slovensku tento rok klesne deficit len na úroveň 5,7 percenta. Fitch vidí riziko zlyhania plánu v slabšom raste našej ekonomiky, v realizácii rozpočtových opatrení či v škrtaní výdavkov. Problémom sú najmä zadlžené nemocnice, železnice a neistý je aj predaj emisných povoleniek. Ak bude treba, vláda podľa Mikloša prijme ďalšie opatrenia.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Tichý nemôže podľa Sulíka napadnúť voľbu
Tichý nemôže podľa Sulíka napadnúť voľbu
8.6.2011
Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) sa obrátil na Ústavný súd (ÚS) SR s návrhom, aby odmietol podanie prvého námestníka generálneho prokurátora Ladislava Tichého vo veci verejnej voľby generálneho prokurátora. Právo obrátiť sa na ÚS má totiž podľa analýzy právnikov NR SR jedine generálny prokurátor, ktorý na Slovensku od februára chýba. Generálna prokuratúra však s týmto názorom nesúhlasí a tvrdí, že ak generálny prokurátor nie je vymenovaný, všetky jeho práva a povinnosti preberá prvý námestník. Prokurátor by sa mal verejne voliť 17. júna.
Médiá: 6
Komentáre:
2
Mihál: Nie je pravda, že pre mladých zavádzame povinný vstup do 2. piliera
Mihál:  Nie je pravda, že pre mladých zavádzame povinný vstup do 2. piliera
7.6.2011
Navrhovaná novela o starobnom dôchodkovom sporení počíta s automatickým zaradením mladých ľudí do druhého piliera pri vstupe na pracovný trh. Podľa šéfa rezortu práce Jozefa Mihála (SaS) však nejde o povinný vstup, pretože mladí budú mať niekoľkoročnú možnosť na rozhodnutie na výstup. "To je to, ako by sme povedali, že teraz je vstup zakázaný. Mladí budú mať dvojročné obdobie, počas ktorého sa budú musieť rozhodnúť z piliera vystúpiť. Štartovacie nasadenie bude tak v opačnom póle, ako je to doteraz," vysvetlil dnes pre médiá minister. V prípade, keby bol vstup povinný, sporiteľ by nemal možnosť tento typ sporenia opustiť.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Politológ: SaS má málo kontaktov na vhodného kandidáta
Politológ: SaS má málo kontaktov na vhodného kandidáta
7.6.2011
Strana SaS nemá podľa politológa Michala Horského dostatočne široké kontakty medzi odbornou verejnosťou na to, aby našla vhodného kandidáta na post riaditeľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), čo je vraj prejavom jej politickej nespôsobilosti. Politológ Miroslav Kusý si myslí, že odmietnutie už tretieho ponúknutého kandidáta SaS je dôsledok toho, že vládna koalícia pozostáva z rovnako silných skupín, kde si žiadna nemôže dupnúť. Posledný nominant liberálov Juraj Kliment v pondelok stiahol svoju kandidatúru pre nesúhlas OKS.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slota: Mám dojem, že ministerstvo vnútra riadi mafia
Slota: Mám dojem, že ministerstvo vnútra riadi mafia
7.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) dá podnet na Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na obnovenie previerky policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. Dôvodom má byť súčasná situácia vo vedení polície a prešľapy jej šéfa. Spišiak má podľa predsedu SNS Jána Slotu blízko k Tiborovi Pápayovi, hlave zločineckého gangu v Dunajskej Strede, od ktorého vraj prijal 300 tisíc korún. „Mám dojem, že ministerstvo vnútra riadi mafia.“ Rezort vnútra ani policajný prezident na Slotove vyjadrenia reagovať nechceli. Na údajné Spišiakove prehrešky upozorňovala SNS asi pred mesiacom premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS).
Médiá: 7
Komentáre:
1
Bugár: Odvolanie Benkovičovej je absolútna blbosť
Bugár: Odvolanie Benkovičovej je absolútna blbosť
7.6.2011
"Je to absolútna blbosť, vôbec sme sa o tom nebavili," uviedol dnes predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Reagoval tak na medializované informácie o tom, že koaličná rada sa v pondelok dohodla na odvolaní šéfky Štatistického úradu SR Ľudmily Benkovičovej. O údajnej dohode dnes informoval denník Nový Čas. Dôvodom pre jej odvolanie mali byť pochybenia pri sčítaní obyvateľov, ako aj skutočnosť, že do funkcie bola vymenovaná ešte za vlády Roberta Fica. Bugár dnes zároveň pripustil, že právo nominovať predsedu štatistického úradu prináleží jeho strane. Neplánujú ho však zatiaľ využiť.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Radičovej sa nepáči kandidát Smeru na šéfa ÚVO
Radičovej sa nepáči kandidát Smeru na šéfa ÚVO
7.6.2011
Premiérka Iveta Radičová má výhrady voči kandidátovi Smeru-SD na neobsadené miesto šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Napriek tomu však na najbližšom rokovaní vládneho kabinetu tohto nominanta predloží. "Na základe mojich pripomienok som požiadala pána Fica o iný návrh, on to odmietol a žiada ma, aby som predložila tento," vyjadrila sa premiérka, meno kandidáta ani svoje výhrady však konkretizovať nechcela. V prípade, že nominanta Smeru ministri neschvália, je Radičová pripravená sama predložiť ďalší návrh.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Generálneho prokurátora budú voliť 17. júna
Generálneho prokurátora budú voliť 17. júna
7.6.2011
Predseda Národnej rady SR Richard Sulík plánuje 17. júna samostatnú schôdzu, na ktorej sa uskutoční verejná voľba generálneho prokurátora. Sulík zároveň oznámil, že kandidátom koaličných strán zostáva Jozef Čenteš. Termín na podávanie kandidatúr však vyprší až v piatok 10. júna a je preto otázne, či sa z radov koalície neobjaví aj iný návrh. V prípade, že by sa do 17. júna k voľbe prokurátora vyjadril Ústavný súd, je koalícia pripravená zariadiť sa podľa jeho pokynov. Súd môže predbežne zakázať poslancom verejnú voľbu dovtedy, kým vo veci sám nerozhodne.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Kliment stiahol kandidatúru na šéfa NBÚ. Nepodporila ho OKS
Kliment stiahol kandidatúru na šéfa NBÚ. Nepodporila ho OKS
6.6.2011
Sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment dnes stiahol svoj súhlas s kandidatúrou na post riaditeľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). "Beriem späť svoj súhlas s kandidatúrou na post riaditeľa NBÚ, nakoľko som nezískal podporu celej koalície. Rovnako ja by som cítil morálny problém, keďže v kauze Cervanovej na svojom právnom názore trvám," uviedol Kliment. Strana SaS tak bude musieť nájsť už štvrtého kandidáta na post NBÚ. Doterajší nominant a sudca Kliment totiž definitívne nemá podporu štyroch poslancov OKS, ktorí v parlamente sedia v klube Mosta-Híd. Potvrdil to dnes líder konzervatívcov Peter Zajac. Bez ich hlasov koalícia Klimenta nezvolí.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Poslanec Žiga príde pre neúčasť na schôdzi o mesačný plat
Poslanec Žiga príde pre neúčasť na schôdzi o mesačný plat
6.6.2011
Poslanec Peter Žiga zo Smeru-SD príde o jeden plat aj s funkčnými príplatkami a paušálnymi náhradami v celkovej výške takmer 3 788 eur. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) nepovažuje súkromnú zahraničnú cestu za závažný dôvod neúčasti na štyroch dňoch májovej schôdze. Sulík neospravedlnil ani jednodňové absencie svojich straníckych kolegov Juraja Drobu a Martina Chrena, osobné dôvody Martina Pada z SDKÚ-DS či Dušana Galisa zo Smeru. Jeden neospravedlnený deň neznamená stratu platu, o polovicu príde zákonodarca až pri dvojdňovej neospravedlnenej absencii a o celý pri štyroch neospravedlnených dňoch.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Začala sa dopravná akcia. Policajti budú kontrolovať najmä alkohol
Začala sa dopravná akcia. Policajti budú kontrolovať najmä alkohol
6.6.2011
Na kontrolu používania alkoholu a iných návykových látok účastníkmi cestnej premávky je zameraná ďalšia dopravno-bezpečnostná akcia, ktorá sa dnes začala na slovenských cestách a potrvá do konca týždňa. Slovenskí dopravní policajti sa okrem kontrol na požívanie alkoholu a iných látok zamerajú aj na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rovnako na vodičov, ktorí hrubým spôsobom porušujú dopravné predpisy a svojou jazdou ohrozujú iných účastníkov na cestách.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Obyvatelia Žehry sa chcú odčleniť od rómskej osady
Obyvatelia Žehry sa chcú odčleniť od rómskej osady
6.6.2011
Nehospodárna a nezákonná samospráva pod vedením Rómov z miestnej osady, ktorí tvoria v dedine väčšinu, donútila obyvateľov centrálnej časti spišskej Žehry neplatiť miestne dane a poplatky. Situáciu sa rozhodol minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) riešiť novelou zákona o obecnom zriadení, ktorá dedine umožní oddeliť sa od osady. Starousadlíci zo Žehry návrh vítajú. Kritici však novele vyčítajú, že z desiatok rómskych osád sa môžu stať samostatné obce. Na hrozbu rasovej segregácie upozornila aj premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS). Reťazovú reakciu Lipšic vylúčil s tým, že každé delenie miest a obcí musí odsúhlasiť vláda.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V roku 2012 by STV mohla byť nestratová
V roku 2012 by STV mohla byť nestratová
6.6.2011
Možnosti oddlženia Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) by mali byť jasnejšie v júli, keď budú hotové najčerstvejšie analýzy vývoja rozpočtových príjmov. Strata RTVS za Slovenskú televíziu v rokoch 2007 až 2010 je 45 miliónov eur. Súčasný stav je podľa generálnej riaditeľky Miloslavy Zemkovej udržateľný len pár mesiacov. Vyrovnané hospodárenie očakáva najskôr v roku 2012, no iba ak na vykrytie straty prispeje štát. Pre dlhy RTVS šetrí a prepúšťa približne 400 ľudí. Slovenský rozhlas na rozdiel od STV vykázal v posledných štyroch rokoch pozitívny hospodársky výsledok.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mikuš: Čentéš by mohol byť aj kandidátom opozície
Mikuš: Čentéš by mohol byť aj kandidátom opozície
6.6.2011
Koaličný kandidát na generálneho prokurátora Jozef Čentéš by mohol byť podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Jozefa Mikuša aj nominantom opozície. V diskusnej relácii STV tým reagoval na návrh Smeru-SD, že koalícia a opozícia by mali hľadať spoločného kandidáta. Podpredseda Smeru Marek Maďarič však s Čentéšom nesúhlasí. Smeru tiež prekáža, že predseda NR SR Richard Sulík (SaS) nepočkal na vyjadrenie Ústavného súdu SR a unáhlene vyhlásil verejnú voľbu. Strane sa nepáčia ani schválené zmeny na prokuratúre, ktorých cieľom je vraj riešiť kauzy opozície.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Najviac obvinených cudzincov je z Vietnamu
Najviac obvinených cudzincov je z Vietnamu
5.6.2011
Podľa najnovšej štatistiky Ministerstva spravodlivosti SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže za rok 2010 sa v slovenských väzniciach nachádzalo ku koncu minulého roka 197 cudzincov. Z nich pochádzalo až 24 z Vietnamu, ďalších 17 z Českej republiky a 16 z Ukrajiny. Najviac právoplatne odsúdených bolo 26 osôb z Česka, 11 z Bulharska a po 5 z Maďarska a Macedónska. V slovenských väzniciach sa však v roku 2010 nachádzali aj občania vzdialenejších krajín, napríklad Kuby, Indie, Tuniska, Sýrie, Nigérie či Kanady.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Galko: KDH sa správa nehorázne
Galko: KDH sa správa nehorázne
5.6.2011
Minister obrany a podpredseda strany Sloboda a solidarita Ľubomír Galko diskusnej relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12 to vyhlásil, že Kresťanskodemokratické hnutie sa voči SaS správa v poslednom čase nehorázne. "KDH nám odmietlo vopred dohodnuté veci. Zníženie pokút za očkovanie, zákon o pohrebníctve, striedavú starostlivosť. Na rozdiel od nich my sme dopredu upozorňovali, že hazardné hry nepodporíme," povedal a dodal, že podľa neho sa korektný partner takto nespráva. Ministrovi sa nepáči komunikácia koaličných partnerov pri viacerých témach. "Treba nastaviť komunikáciu tak, aby sa dodržalo to, čo si navzájom dohodneme," vyjadril sa.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Uhliarik: Neviem si predstaviť, že by pacient fajčil marihuanu
Uhliarik: Neviem si predstaviť, že by pacient fajčil marihuanu
5.6.2011
Používanie marihuany na lekárske účely, ktoré presadzuje strana SaS, si podľa ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH) vyžaduje veľkú odbornú diskusiu. V medicíne podľa neho existujú látky, ktoré sa môžu používať ako náhrada marihuany. Uhliarik vidí problém najmä v spôsobe použitia. „Určite si neviem predstaviť, že by pacient, ktorý by to teoreticky potreboval, že by si napríklad zapálil cigaretu.“ Ak by Slovensko použitie marihuany na medicínske účely schválilo, pridalo by sa ku krajinám ako Kanada, Česko či Rakúsko.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Slota sa sťažoval na médiá i homosexuálov
Slota sa sťažoval na médiá i homosexuálov
5.6.2011
Šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota sa počas osláv 140. výročia založenia strany v Martine posťažoval na slovenské médiá a homosexuálov. Prekáža mu, že novinári už niekoľko rokov vyťahujú na SNS len špinu a vôbec sa nevenujú hrozbe maďarizácie či pozitívnym veciam, ktoré má strana pre slovenský národ robiť. Homosexuálov Slota vníma ako veľmi chorých ľudí a myslí si, že tak by sa na nich mala pozerať aj slovenská spoločnosť. Dôvodom na ďalšiu existenciu strany je podľa lídra národniarov boj „s tvrdou a nekompromisnou maďarizáciou“.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk