AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Obvinili policajta, ktorý falšoval pokutové bloky
Obvinili policajta, ktorý falšoval pokutové bloky
26.9.2011
Nadpráporčík Radislav V., ktorý pôsobí na Obvodnom oddelení Rajec, bol vyšetrovateľom inšpekcie Ministerstva vnútra SR obvinený z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Dôvodom mala byť skutočnosť, že dotyčný príslušník Policajného zboru falšoval pokutové bloky. Radislav V. 11. apríla 2011 uložil vodičovi Jurajovi P. pokutu vo výške 30 eur za priestupok v cestnej doprave a ako potvrdenie mu vydal už raz uložené ústrižky, každý v hodnote päť eur. Takto získané finančné prostriedky nevykázal v zázname zo služby, ale ponechal si ich pre vlastnú spotrebu. Neskôr, 13. apríla a 25. septembra 2011 tento postup zopakoval.
Médiá: 1
Komentáre:
2
Zníženie štátnej podpory pre bane bude asi viesť k prepúšťaniu
Zníženie štátnej podpory pre bane bude asi viesť k prepúšťaniu
26.9.2011
Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) prednedávnom oznámil plánované škrty v štátnej podpore baní. Od budúceho roka tak banské spoločnosti nedostanú žiadne vstupné investície. Nepriama podpora cez ceny elektrickej energie sa zníži na polovicu, zo 70 na 35 miliónov eur. Otvorenému vyhláseniu o masovom prepúšťaní sa ministerstvo zatiaľ bráni. Miškov však nepriamo pripustil, že k prepúšťaniu dôjde. "Máme bane, kde máme zamestnaných 4 100 baníkov a musíme pre nich hľadať alternatívu. Nemôžeme zatvoriť bane bez toho, aby sme im ponúkli životnú alternatívu," uviedol Miškov.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Miškov predal pozemok J&T. Bez súťaže a pod cenu
Miškov predal pozemok J&T. Bez súťaže a pod cenu
26.9.2011
Ministerstvo hospodárstva SR sa v marci zrieklo pozemku v centre Bratislavy, na ktorého časti v súčasnosti stavia spoločnosť J&T Real Estate sedemposchodový parkovací dom. Informoval o tom denník SME. Minister Juraj Miškov (SaS) predal pozemok spoločnosti Menolli, pre ktorú J&T Real Estate vybavovala stavebné povolenia. Rezort tvrdí, že s Menolli uzavrelo zmluvu, až keď o štátny pozemok neprejavilo záujem mesto. Bratislavský magistrát však akúkoľvek ponuku odmieta. Ak Miškov neponúkol prebytočný majetok mestu, podľa advokáta Vladimíra Pirošíka porušil zákon. Ministerstvo pochybenia odmieta. Menolli vraj museli pozemok odpredať, lebo už vlastnila priľahlé pozemky.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Železničná spoločnosť zruší "patronátne" názvy vlakov
Železničná spoločnosť zruší
26.9.2011
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa rozhodla ukončiť projekt "Patronát nad vlakom", na základe ktorého si firmy mohli "kúpiť" názov železničných spojov. Po našich železniciach tak premávali vlaky s názvom Gorenje, Impuls leasing či Obchodné centrum Mirage. "Dôvodom návratu k pôvodnému stavu a k používaniu tradičných názvov bolo, že i napriek istému finančnému prínosu to malo negatívny dopad na orientáciu cestujúcich. Nenaplnil sa ani zamýšľaný finančný efekt. Pri zavedení tohto komerčného produktu sa počítalo s ročným príjmom približne 170 000 eur. Reálne však zarobil iba niekoľko desiatok tisíc eur," skonštatoval hovorca ZSSK Alexander Buzinkay.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Sulík šíri prostoduché nezmysly, tvrdí SDKÚ
Sulík šíri prostoduché nezmysly, tvrdí SDKÚ
26.9.2011
Predseda parlamentu a šéf SaS Richard Sulík šíri prostoduché nezmysli. Vyhlásil to hovorca SDKÚ-DS Michal Lukáč v reakcii na nedeľné Sulíkove vyjadrenia. "Časť najsilnejšej vládnej strany SDKÚ chce premiérku Ivetu Radičovú dotlačiť do spojenia hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde, aj keď sama to nechce," povedal Sulík v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Konkrétne mená však uviesť odmietol. "Ak Sulík navrhuje trom stranám vládnej koalície, aby schválili záchranný euroval so stranou Smer-SD, usvedčuje sám seba, že mu nejde ani o val, ani o Slovensko," dodal Lukáč.
Médiá: 4
Komentáre:
4
Schránková firma z Cypru chce od štátu vysúdiť 17 miliónov
Schránková firma z Cypru chce od štátu vysúdiť 17 miliónov
26.9.2011
Neznáma cyperská spoločnosť Saam Advisory Limited žaluje slovenské ministerstvo kultúry. Informuje o tom denník Hospodárske noviny, podľa ktorého pýta odškodnenie za chybné rozhodnutia rezortu a podriadeného pamiatkového úradu v kauze výškovej budovy na Šancovej ulici v Bratislave. Denník dodáva, že za schránkovou spoločnosťou založenie a.s. by mohol stáť podnikateľ Zoroslav Kollár. K výške odškodného dospeli žalobcovia predpokladom, že by predali 34 podlaží bytov na vrchole stavebného boomu. Developer začal pôvodne stavať vežiak ako 8-podlažný. K žiadosti o zvýšenie sa vyjadrili nesúhlasne pamiatkari, ich stanoviská súd neskôr označil za nezákonné.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Meteorológovia varujú pred prízemnými mrazmi
Meteorológovia varujú pred prízemnými mrazmi
25.9.2011
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v nedeľu výstrahu prvého stupňa pred prízemnými mrazmi. Tá platí pre pondelok 26. septembra od 2:25 do 6:25 na severozápade, hornom Ponitrí, Horehroní, v Turci, na Liptove, Orave, Kysuciach, Spiši, Šariši, na severovýchode a krajnom východe Slovenska. V regiónoch stredné Pohronie, juh stredného Slovenska, Gemer a juhovýchod Slovenska výstraha platí od 3:25 do 6:25. Vo výške 5 cm nad povrchom sa miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu 0 až -2 °C, niekde až -4 °C. Takýto mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sulík: Premiérku chcú odstaviť kolegovia z SDKÚ
Sulík: Premiérku chcú odstaviť kolegovia z SDKÚ
25.9.2011
Niektorí čelní predstavitelia SDKÚ-DS chcú premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) dotlačiť do spojenia hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde, aj keď sama to nechce. Vyhlásil to predseda parlamentu a šéf SaS Richard Sulík v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. "Určite už nejde o euroval, lebo keby došlo k spojeniu s hlasovaním o dôvere vláde, Smer-SD už nemôže zahlasovať za euroval, ani keby hneď chcel. Takže ľuďom, ktorí na to tlačia, nejde len alebo primárne o euroval," uviedol Sulík. Odmietol však priamo pomenovať ľudí, ktorí môžu byť za intrigou voči predsedníčke vlády. Ďalší hosť relácie, predseda strany Most-Híd Béla Bugár, takúto špekuláciu odmietol.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Výpovedí lekárov pribúda, odbory ich majú vyše dvetisíc
Výpovedí lekárov pribúda, odbory ich majú vyše dvetisíc
25.9.2011
Presný počet slovenských lekárov, ktorí sa zapoja do podávania hromadných výpovedí, by mal byť známy do konca budúceho týždňa. Lekárske odborové združenie (LOZ) informovalo o tom, že k sobote 20. septembra eviduje viac ako 2 000 výpovedí z celkového počtu 6 500 lekárov pracujúcich v slovenských nemocniciach. "Reálny termín podania výpovedí je 30. september 2011," uviedlo odborové združenie. "Počty výpovedí, ktoré k nám prišli, sú dôkazom toho, že lekári si uvedomujú vážnosť situácie a napriek vyhrážkam a nátlaku z mnohých strán prejavili svoju vôľu a odhodlanie nefunkčný systém zmeniť," uvádza sa vo vyhlásení LOZ.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Trenčín: Policajt strieľal v hoteli. Tvrdí, že išlo o nehodu
Trenčín: Policajt strieľal v hoteli. Tvrdí, že išlo o nehodu
25.9.2011
V jednom z trenčianskych hotelov v sobotu popoludní dvakrát vystrelil príslušník Úradu boja proti organizovanej kriminalite. Televízia Markíza informovala o tom, že k streľbe došlo v prenajatej kancelárii na prízemí budovy. Do miestnosti, v ktorej sa v tom čase nachádzala konateľka istej spoločnosti spolu so svojou matkou, vyšetrovateľ údajne vtrhol bez opýtania s tým, že ide zaistiť zbraň, ktorá patrí jednému z ďalších konateľov. Ten je vraj spájaný s gangom podpaľačov. Guľky skončili v podlahe len niekoľko centimetrov od dvoch žien. Prípadom sa bude zaoberať inšpekcia Ministerstva vnútra SR.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Euroval: SaS má vlastný kompromisný návrh
Euroval: SaS má vlastný kompromisný návrh
25.9.2011
"Nami navrhovaným kompromisom je, aby sa vytvoril nadnárodný majetkový holding, do ktorého by každá krajina, ktorá požiada o finančné prostriedky z eurovalu, vložila svoje aktíva, podiely v štátnych podnikoch aj zlaté rezervy, a toto by sa malo týkať rovnako aj bánk," povedal v diskusnej relácii TA3 V politike predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár. Dodal, že takýto mechanizmus by si však vyžadovali opätovne otvoriť medzinárodné dohody a ratifikácie v jednotlivých členských krajinách eurozóny. Ďalší hosť relácie, poslanec KDH Pavol Abrhan, povedal, že víta akýkoľvek návrh, ktorý otvára možnosť dohody.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Slovenskí komunisti: Smer je v područí USA
Slovenskí komunisti: Smer je v područí USA
25.9.2011
Predstavitelia Komunistickej strany Slovenska (KSS) a strany Úsvit sa v sobotu stretli na rokovaní v Humennom, počas ktorého prediskutovali možnosti vzájomnej spolupráce. V tejto súvislosti skonštatovali, že v slovenskom parlamente momentálne neexistuje žiadna skutočne ľavicová strana. Smer Roberta Fica, ktorý sa oficiálne síce k ľavici hlási, je podľa nich "iba predĺženou rukou domáceho i zahraničného kapitálu, o čom svedčia aj viaceré zákony prijaté za vlády Smeru či niektoré hlasovania poslancov v tomto volebnom období." Zástupcovia komunistov kritizovali aj zahraničnú politiku Smeru, "ktorá je plne v područí USA."
Médiá: 3
Komentáre:
1
Radičová počas prejavu v OSN varovala pred populizmom
Radičová počas prejavu v OSN varovala pred populizmom
25.9.2011
Predsedníčka vlády Iveta Radičová v piatok vystúpila so svojím prejavom počas rozpravy 66. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. Hlavnou témou jej prejavu bola ekonomická a dlhová kríza. "Potrebujeme prísnejšie európske a národné rozpočtové pravidlá. Potrebujeme inštitút kontrolovaného bankrotu. Potrebujeme nové pravidlá pre riadenie finančného sektora. Potrebujeme úprimnosť, aby sme boli čestní voči občanom. Musíme dávať veľký pozor, aby technické riešenia dlhovej krízy nespôsobili eskaláciu nacionalizmu a populizmu," vyhlásila. V prejave sa odvolala aj na prejav brazílskej prezidentky Dilmy Rousseffovej, podľa ktorej je hlavnou výzvou nasledujúcich rokov "odvaha a úprimnosť".
Médiá: 3
Komentáre:
2
SLK: Transformácia je tichá forma skrytej privatizácie
SLK: Transformácia je tichá forma skrytej privatizácie
24.9.2011
Šéf Slovenskej lekárskej komory (SLK) Milan Dragula na sobotňajšom sneme kritizoval nedostatok peňazí v zdravotníctve. "V európskych krajinách ide zo zdrojov na zdravotníctvo asi polovica do nemocníc, pričom na Slovensku je to iba 26 percent," skonštatoval Dragula. Dodal, že SLK vidí riešenie situácie v zriadení verejnej zdravotnej pokladne. Podľa Dragulu platy lekárov v nemocniciach, ktoré sa transformujú na akciové spoločnosti, nebudú rásť, ale naopak klesať. "Zariadenia po transformácii budú nútené udržiavať vyrovnané hospodárenie a najjednoduchšie sa im budú znižovať mzdové náklady. Transformácia je tichá forma skrytej privatizácie," vyhlásil prezident SLK.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Peniaze pre školy by mohli závisieť od uplatnenia absolventov
Peniaze pre školy by mohli závisieť od uplatnenia absolventov
24.9.2011
Ministerstvo školstva uvažuje nad zmenou podmienok financovania stredných a vysokých škôl. V súčasnosti štát financuje školy podľa ich nákladov na študijné programy, po novom by však predeľovanie peňazí mohlo závisieť od uplatnenia absolventov. "Ak sa ukáže, že nejaký študijný program je veľmi drahý pre štát a že dokonca jeho absolventi potom odchádzajú do zahraničia, tak to bude situácia, v ktorej by mal štát zvážiť, či nemá investovať menej do takéhoto programu," vyhlásil minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS). Rozhodujúcimi parametrami návratnosti by mali byť výška odvodov, ktoré absolventi pošlú do štátnej pokladnice.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Začína sa tohtoročná chrípková sezóna
Začína sa tohtoročná chrípková sezóna
24.9.2011
Chrípková sezóna na severnej pologuli zvyčajne trvá od začiatku októbra do konca apríla. Už teraz však lekári v niektorých regiónoch Slovenska zaznamenávajú zvýšenú chorobnosť na chrípku. V Nitrianskom kraji stúpol počet nakazených o 50,6 percenta. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 104 osôb. Najviac chorých bolo vo vekovej kategórii do päť rokov (5 137 prípadov na 100 000 obyvateľov) a v skupine šesť až 14-ročných (3 411 obyvateľov na 100 000 obyvateľov). Chrípka a chrípke podobné ochorenia každoročne postihnú jeden až dva milióny Slovákov. Odborníci tvrdia, že najúčinnejší spôsob ako sa jej vyhnúť, je dať sa proti chrípke zaočkovať.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Uhliarik dáva popradskú nemocnicu za vzor
Uhliarik dáva popradskú nemocnicu za vzor
24.9.2011
Minister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik (KDH) v piatok navštívil popradskú nemocnicu, ktorá od roku 2006 funguje ako 100-percentná štátna akciová spoločnosť. "Transformácia nemocníc na akciové spoločnosti je nevyhnutným krokom na zlepšenie dlhodobo neriešenej zložitej situácie v slovenskom zdravotníctve," uviedol počas tlačovej besedy v popradskej nemocnici, ktorú označil za funkčný príklad transformácie. "Netvrdím, že je v nej všetko ideálne, ale faktom zostáva, že odvtedy dokázala vytvoriť zisk na úrovni dvoch miliónov eur, investuje do rekonštrukcií oddelení, zlepšenia zdravotnej starostlivosti a aj do miezd," dodal šéf rezortu zdravotníctva.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Odhalili korupciu na ministerstve práce, úplatok núkali lobisti
Odhalili korupciu na ministerstve práce, úplatok núkali lobisti
24.9.2011
Ďalší úradníci ministerstva práce sú namočení do korupčnej kauzy. Lobistická skupina ponúkla prostredníctvom jedného zo zamestnancov rezortu inému vysoko postavenému úradníkovi 20-tisíc eur za to, že novela zákona o starobnom dôchodkovom sporení bude v jej prospech. Na piatkovej tlačovej konferencii to oznámili minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) a minister sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál (SaS). Vysoký ministerský úradník prípad ešte vlani v septembri nahlásil a stal sa agentom. Úrad boja proti korupcii odvtedy všetkých, ktorí pripravovali zákon, odpočúval. Podozrivého vyšetrujú na slobode.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Sulík: Za hlasovaním o dôvere vláde nie je len euroval
Sulík: Za hlasovaním o dôvere vláde nie je len euroval
24.9.2011
"Keby im išlo naozaj len o ten euroval, tak by nedošli s tým, že to musíme spojiť s hlasovaním o dôvere vláde, lebo tým úplne zabijú, že by Smer mohol hlasovať za. Potom sa musíme pýtať, čo je ten skutočný dôvod, lebo euroval to zjavne nebude," vyhlásil predseda SaS a šéf parlamentu Richard Sulík v relácii Sobotné dialógy Slovenského rozhlasu. Podľa ďalšieho hosťa, poslanca Ivana Štefanca z SDKÚ-DS, sa o prípadnom spojení hlasovania o eurovale s dôverou vláde rozhodne v nasledujúcich dňoch. "Vláda začala robiť dôležité zmeny a verím, že v tom bude pokračovať. Stále túto šancu vidíme a preto budeme hľadať riešenie a rokovať," dodal poslanec.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hovorcovskú malinu dostal Marek Trubač
Hovorcovskú malinu dostal Marek Trubač
24.9.2011
Hovorca Ministerstva financií SR Martin Jaroš tento rok zvíťazil v ankete Hovorca roka 2011 v kategórii štátna správa a štátny sektor. Hovorca primátora mesta Bratislavy Ľubomír Andrassy zase obhájil minuloročné prvenstvo v kategórii Samospráva a neziskový sektor. Porota si spomedzi všetkých kandidátov vybrala už po druhý raz aj "antihovorcu". Takzvaná malina bola v tomto roku udelená hovorcovi prezidenta SR Marekovi Trubačovi. Ten si ju podľa porotcov zaslúži za svoj "výkon" pri nedodržiavaní základných princípov práce hovorcu ako je etika, komunikatívnosť a kultivované správanie voči novinárskemu stavu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Fronc: koaličná kríza je dôsledok nezrelosti niektorých politikov
Fronc: koaličná kríza je dôsledok nezrelosti niektorých politikov
24.9.2011
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa na sobotňajšom rokovaní Rady v Michalovciach bude zaoberať koaličnou krízou a ďalšími vnútropolitickými otázkami vrátane štátneho rozpočtu na rok 2012. Predpokladá sa, že Rada prijme stanoviská k dôležitým témam, medzi ktorými by namal chýbať ani nesúhlasný postoj strany SaS k prijatiu eurovalu. Podľa poslanca Národnej rady SR a exministra školstva Martina Fronca (KDH) je situácia v koalícii vážna. "Situácia je vážna, to bezpochyby. Je to však dôsledok nezrelosti niektorých politikov," uviedol Fronc pre aktuality.sk. Dodal, že "strana, ktorá by spôsobika pád vlády by mohla stratiť vo voličskej základni".
Médiá: 3
Komentáre:
0
ARCR: Situácia v cestovnom ruchu je katastrofálna
ARCR: Situácia v cestovnom ruchu je katastrofálna
23.9.2011
Občianske združenie Asociácia podpory rozvoja cestovného ruchu Slovenska (ARCR) považuje súčasnú situáciu v tomto rezorte za katastrofálnu. Vyzýva preto štát, aby si začal plniť svoju nezastupiteľnú úlohu vo sfére cestovného ruchu. "Inak turizmus ostane akousi príťažou či čiernou dierou pre financie zo štátneho rozpočtu," skonštatoval Jozef Čajko z ARCR. "Debatovanie, polemiky a objednávanie rôznych prieskumov na získavanie už dávno každému odborníkovi známych znalostí a poznatkov musí nahradiť tvrdá práca manažérov, ktorí vedia, čo majú v multirezorte cestovného ruchu denne robiť, ale tiež ako to majú robiť," dodal Čajko.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Ministerstvo zverejnilo platy absolventov vysokých škôl
Ministerstvo zverejnilo platy absolventov vysokých škôl
23.9.2011
Ministerstvo školstva v piatok zahájilo proces zverejňovania informácií o absolventoch slovenských vysokých škôl. Na internetovej stránke www.absolventi.iedu.sk si študenti či záujemcovia o štúdium môžu zistiť priemerné platy absolventov jednotlivých vysokých škôl a ich fakúlt. Tie môžu porovnať s platovým priemerom v danom odbore, v národnom hospodárstve i v regióne. Z informácií na novom portáli vyplýva, že najlepšie po skončení školy zarábajú absolventi troch bratislavských škôl: Slovenskej technickej univerzity, Ekonomickej univerzity a Univerzity Komenského. Podľa ministra školstva Eugena Jurzycu pomôžu tieto údaje k zvyšovaniu kvality vo vysokom školstve.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Polícia: Trenčiansky prokurátor zobral úplatok 5-tisíc eur
Polícia: Trenčiansky prokurátor zobral úplatok 5-tisíc eur
23.9.2011
Okresný trenčiansky prokurátor Dušan K. mal podľa vyšetrovateľa Úradu boja proti korupcii prijať úplatok takmer 5-tisíc eur, a to za zabezpečenie konania o vine a treste v prospech obvineného bratislavského podnikateľa, ktorého obvinili z podvodu. Prokurátorovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od päť do dvanásť rokov. V prípade boli z trestného činu podplácania obvinené aj ďalšie tri osoby: podnikateľ z Bratislavy Vladimír E. a dvaja podnikatelia z Nového Mesta nad Váhom, Dušan Č. a Dušan M. Vyšetrovateľ spracoval návrh na ich vzatie do vyšetrovacej väzby.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Euroval: SDKÚ navrhla kompromis, SaS ho odmietlo
Euroval: SDKÚ navrhla kompromis, SaS ho odmietlo
23.9.2011
Podľa poslanca Ondreja Mateja z SDKÚ-DS navrhla jeho strana ako riešenie situácie pri eurovale kompromisnú dohodu, podľa ktorej sa euroval prijme ako systém, ale o uvoľnení peňazí pre konkrétny štát by koalícia rozhodovala znova s tým, že každá strana by mala právo veta. "Schválením dohody sa vyhneme tomu, že Slovensko bude čierna ovca a nevystavíme sa medzinárodnej izolácii," povedal. Podľa predsedu poslaneckého klubu SaS Jozefa Kollára však z hľadiska aktuálneho poznania stavu vecí liberálna strana nezahlasuje ani za euroval v takejto podobe. "Taká závažná téma by nemala byť pretekmi o to, kto, komu a čo ponúkol, aký kompromis a kto čo odmietol," vyhlásil Kollár.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Slotu zaujíma, prečo chátrajúce Maďarsko zbrojí
Slotu zaujíma, prečo chátrajúce Maďarsko zbrojí
23.9.2011
Predsedovi Slovenskej národnej strany (SNS) Jánovi Slotovi sa nepáči, že Maďarsko, "krajina na úpadku", má armádu vybudovanú najmodernejšie, ako sa dá. "Nikoho nezaujíma, prečo vlastne toľko investujú do armády, keď ich krajina ledva prežíva?" pýta sa šéf národniarov. Dodal, že maďarská armáda "výdatne precvičuje násilné prechody Dunaja - len nevieme, či chce násilne prejsť najskôr do Rakúska alebo na Slovensko". Slota preto kritizuje kroky slovenského ministerstva obrany na čele s Ľubomírom Galkom, ktoré vedú k "likvidácii slovenskej armády". "Galko podceňuje snahy nášho južného suseda, ktorý sa netají spochybňovaním Trianonskej mierovej zmluvy," dodal.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Brata Jána Figeľa obžalovali z miliónového podvodu
Brata Jána Figeľa obžalovali z miliónového podvodu
23.9.2011
Na Antona Figeľa, brata ministra dopravy a predsedu KDH Jána Figeľa, podal prokurátor Okresnej prokuratúry v Prešove dňa 20. júla obžalobu pre spáchanie trestného činu podvodu. Informoval o tom portál topky.sk. Podľa vyšetrovateľov vylákal Figeľ počas rokov 1998 až 2006 od 24 ľudí až 60 miliónov korún (1,99 milióna eur). Svoje obete mal presviedčať tým, že peniaze použije na odblokovanie účtu spoločnosti Aluweld, vedeného v cyperskej banke. O podaní obžaloby na svojho brata však minister Ján Figeľ údajne nevie. "Každý nesie v živote osobnu zodpovednosť za svoje konanie," skonštatoval minister.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Radičová: Predkrízová eurozóna je mŕtva a už sa nevráti
Radičová: Predkrízová eurozóna je mŕtva a už sa nevráti
23.9.2011
Eurozóna založená iba na existencii centrálnej banky a politickej vôli mať spoločnú menu je mŕtva a predkrízový status quo sa už nevráti. Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) to povedala vo svojom príhovore pred študentmi New York University. "Eurozóna nemala politickú inštitúciu s legitimitou a právomocami, ktorá by bola schopná zachytiť dynamiku krízy, ponúknuť a okamžite implementovať riešenie," vysvetlila. "Formovanie novej eurozóny je príležitosť, ktorú by Slovensko malo využiť. Musíme si dávať však pozor, aby odpoveďou na presadzovanie technických riešení dlhovej krízy nebola eskalácia nacionalizmu a populizmu," dodala predsedníčka vlády.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Malé nemocnice chcú 2,5 eura za deň hospitalizácie
Malé nemocnice chcú 2,5 eura za deň hospitalizácie
23.9.2011
Za jeden deň hospitalizácie v malej neštátnej nemocnici by pacienti mohli zaplatiť 2,5 eura. O povolenie zaviesť takéto marginálne poplatky požiadala Ministerstvo zdravotníctva SR Asociácia nemocníc Slovenska (ANS). Zavedenie regulačných poplatkov v nemocniciach presadzovala ANS už na jar. Ministerstvo vtedy takýto krok odmietlo. Malé nemocnice chcú zároveň ministerstvo požiadať o odklad platnosti vzniku urgentných príjmov, ktoré majú vzniknúť do konca roka, o jeden rok. "Nie je jednoznačne zadefinované, ako majú vyzerať a ako sa budú financovať," skonštatoval prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Minister Lipšic žiada výnimku pre českých občanov
Minister Lipšic žiada výnimku pre českých občanov
23.9.2011
Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) predstavil vlastnú novelu zákona o štátnom občianstve. Urobil tak bez vedomia koaličných partnerov. V novele žiada, aby neprichádzali o slovenský pas tí občania, ktorí získajú české občianstvo. Gábor Gál zo strany Most-Híd s tým nesúhlasí a zmenu považuje za čiastkovú. "Je neprijateľné, aby sme Slovákov v ostatných krajinách diskriminovali," poznamenal predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Rezort vnútra sa bráni, že ide iba o technickú novelu, ktorá vychádza z naplánovaných legislatívnych krokov. Koalícia chystá vlastnú novelu, ktorú včera kolegom z iných poslaneckých klubov doručil predseda klubu KDH Pavol Hrušovský.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk