AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Potvrdené. Daniari pôjdu k Ščurkovi
Potvrdené. Daniari pôjdu k Ščurkovi
29.7.2011
Výberová komisia Daňového riaditeľstva rozhodla, že budovu v Košiciach si prenajmú od okresného šéfa SDKÚ-DS Ondreja Ščurku. Jeho firmu Nitra Invest vybrala ako víťaza súťaže, pričom v poslednom kole už bola len jedinou. "O ďalšom postupe rozhodne priamo generálny riaditeľ Igor Krnáč, momentálne je mimo úradu," uviedla hovorkyňa Daňového riaditeľstva Gabriela Dianová. Aj keď je Sčurkova firma na najlepšej ceste začať s prenájmom, podľa zistení HN stále nemá prenajímanie nehnuteľností medzi svojimi podnikateľskými činnosťami. Daňováci v tom však problém nevidia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Na internete sú falošné stránky bezvízového programu do USA
Na internete sú falošné stránky bezvízového programu do USA
28.7.2011
Cestujúci do USA sa môžu stať obeťou podvodu zo strany falošných internetových stránok, ktoré ponúkajú cestovnú autorizáciu ESTA. Práve táto autorizácia je potrebná na vycestovanie do USA odkedy so Slovenskom platí bezvízový program. Upozornilo na to Veľvyslanectvo USA, ktoré zdôraznilo, že existuje len jedna oficiálna internetová stránka na ESTA registráciu, a to https://esta.cbp.dhs.gov. Falošné internetové stránky, ktoré ponúkajú registráciu za poplatok, vyzerajú ako oficiálna stránka ESTA. Za normálnu registráciu sa bežne platí 14 amerických dolárov, na falošných stránkach však pýtajú vyššie poplatky.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Nehoda autobusu v Bratislave si vyžiadala 12 zranených
Nehoda autobusu v Bratislave si vyžiadala 12 zranených
28.7.2011
Na bratislavskej ulici Záhradnícka dnes havaroval autobus mestskej hromadnej dopravy. Autobus číslo 66 tu narazil do trakčného vedenia električiek. Nehoda si vyžiadala 12 zranených, z toho jeden muž bol zranený ťažko. Na mieste okrem piatich ambulancií rýchlej zdravotníckej pomoci zasahovalo aj desať hasičov, ktorí museli z havarovaného autobusu vyslobodzovať jednu osobu. Podľa šéfa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Ľubomíra Belfiho havária sa stala po tom, čo vodič osobného vozidla vytlačil autobus, čím spôsobil haváriu. Jedna ťažko zranená osoba bola hospitalizovaná na Kramároch, ďalších šiestich ľahko zranených previezli do nemocníc v Ružinove, Starom Meste a na Antolskej.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Banskobystrického biskupa Baláža pochovajú v stredu v jeho rodisku
Banskobystrického biskupa Baláža pochovajú v stredu v jeho rodisku
28.7.2011
Pohrebné obrady banskobystrického diecézneho biskupa Mons. Rudolfa Baláža, ktorý v stredu zomrel vo veku 70 rokov, sa uskutočnia presne o týždeň 3. augusta v Banskej Bystrici a v jeho rodnej obci Nevoľné neďaleko Kremnice. Obrady sa začnú zádušnou svätou omšou v banskobystrickom Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie o 10.00 h. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup a metropolita, predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský. Obrady budú o 16.00 h. pokračovať svätou omšou v kostole Premenenia Pána v Nevoľnom. Nasledovať bude uloženie tela do hrobu na cintoríne v Nevoľnom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Cestou do Sofie tragicky zomrel 22-ročný fanúšik Spartaka Trnava
Cestou do Sofie tragicky zomrel 22-ročný fanúšik Spartaka Trnava
28.7.2011
Tragicky sa skončila cesta fanúšikov Spartaku Trnava, ktorí išli do bulharského hlavného mesta podporiť svoj klub v zápase proti Levski Sofia. Srbský denník Blic informoval na svojej internetovej stránke, že 22–ročný Tomáš Čeman prišiel o život na diaľnici v blízkosti srbského mesta Niš, keď sa vystrčil zo strešného okna a narazil hlavou do konštrukcie nadzajdu. Ako uvádza fanúšikovská stránka klubu, pôvodne mali cestovať letecky. Nenazbieralo sa však dosť ľudí, preto zvolili cestu autobusom. Úvodný duel 3. predkola Európskej ligy UEFA medzi Levski Sofia a Spartakom Trnava sa odohrá vo štvrtok o 19.45 hod.
Médiá: 6
Komentáre:
3
Osud pripomienky prezidenta k cestnému zákonu je nejasný
Osud pripomienky prezidenta k cestnému zákonu je nejasný
28.7.2011
Osud pripomienky prezidenta Ivana Gašparoviča k novele zákona o cestnej premávke je zatiaľ nejasný. Hlava štátu vrátila zákon parlamentu, pretože nesúhlasí s opätovnou možnosťou vyraďovať staré vozidlá z evidencie len na základe čestného vyhlásenia. Takúto zmenu presadil do novely cez pozmeňovací návrh poslanec SaS Jaroslav Suja. Ako tvrdí, chcel tak vyriešiť legislatívnu dieru. Podľa neho sa stále vyskytujú prípady, kedy vozidlá už neexistujú, a teda sa nedajú vyradiť z evidencie, nakoľko majiteľ nemá možnosť predložiť doklad o prevzatí starého auta na zošrotovanie. Suja vyhlásil, že by nechcel, aby kvôli jeho iniciatíve neprešiel zákon ako celok.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Verejnoprávnu Jednotku už predbieha aj Doma a Joj Plus
Verejnoprávnu Jednotku už predbieha aj Doma a Joj Plus
28.7.2011
Sledovanosť verejnoprávnej Jednotky klesá. V pondelok sa so svojou romantickou komédiou, ktorú si pozreli štyria zo sto divákov od 12 do 54 rokov, prepadla až za televíziu Doma a Joj Plus. Novšie kanály dvoch najsilnejších súkromných televízií posledné týždne dosahujú rekordnú sledovanosť. Programový riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj s výsledkami spokojný nie je. Na problém upozorňuje aj šéf Rady RTVS Miroslav Kollár, podľa ktorého musí vedenie konať rýchlo. „S tými číslami sa už dostávame na hranicu, kde je legitímna diskusia, či je relevantná služba, ktorú poskytujeme.“ Od januára vraj televízia predstaví nové seriály, formáty a kampaň a niekedy o rok plánuje aplikáciu do mobilných telefónov.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Ftáčnik trestné oznámenie na exprimátora Ďurkovského nepodal
Ftáčnik trestné oznámenie na exprimátora Ďurkovského nepodal
28.7.2011
Primátora hlavného mesta Bratislava Milana Ftáčnika pred časom kontaktovala Generálna prokuratúra, či chce podať oznámenie na svojho predchodcu Andreja Ďurkovského v súvislosti s tajnou privatizáciou Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a s kauzou Parku kultúry a oddychu (PKO). Ftáčnik tvrdí, že podnety nepodával on. Prokuratúra nakoniec začala konať na základe verejných oznámení. O prípadnom vydaní Ďurkovského rozhodnú poslanci NR SR. Vo veci je začaté trestné stíhanie pre trestný čin porušenia povinností pri správe cudzieho majetku.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Harabin sa chce pre svoju výplatu súdiť v Štrasburgu
Harabin sa chce pre svoju výplatu súdiť v Štrasburgu
28.7.2011
Predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin povedal televízii TA3, že sa obráti na Európsky súd pre ľudské práva. V Štrasburgu mieni napadnúť disciplinárne rozhodnutie Ústavného súdu SR, ktorý mu na rok znížil plat o 70 percent za to, že opakovane neumožnil štátny audit ministerstva financií na Najvyššom súde SR. Ústavný súd podľa Harabina zmenil vlastný názor. Keď vraj chcel on sám v roku 2007 ako minister spravodlivosti trestať šéfa súdu Milana Karabína za to, že nevpustil jeho kontrolu, súd ho zastavil. "Som prvý človek v tejto republike, ktorý je odsúdený za svoj právny názor," povedal. Šéfka rezortu spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) tvrdí, že nebol stíhaný za právny názor, ale za porušenie zákonných povinností.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Elektronické zdravotníctvo dostalo zelenú
Elektronické zdravotníctvo dostalo zelenú
28.7.2011
Ministerstvo zdravotníctva ukončilo prípravnú fázu informatizácie zdravotníctva a štartuje tzv. prvú fázu eHealthu. Projekt má umožniť elektronické predpisovanie liekov či vytvorenie národného zdravotného portálu. Po plnom sprevádzkovaní by mal priniesť úspory 100 miliónov eur ročne. V rámci prípravnej fázy prešiel projekt výraznými zmenami, s cieľom priniesť viac služieb v skoršom čase. Prvé aplikácie budú preto nasadené na celom Slovensku už o jeden a pol roka. Nové vedenie ministerstva ušetrilo pri celkových výdavkoch a za projekt zaplatí 130 miliónov eur namiesto plánovaných 250. Niektorí experti však tvrdia, že nie všetky eHealth služby, napríklad objednávanie sa k lekárovi cez internet, sú potrebné.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zomrel banskobystrický biskup Rudolf Baláž
Zomrel banskobystrický biskup Rudolf Baláž
27.7.2011
Vo veku 70 rokov zomrel v stredu približne o 16:00 h banskobystrický diecézny biskup Mons. Rudolf Baláž. Podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska Jozefa Kováčika bola dôvodom smrti, ku ktorej došlo v jeho sídle v Banskej Bystrici, krvná embólia. Biskup Baláž sa narodil 20. novembra 1940 v obci Nevoľné neďaleko Kremnice. 
V rokoch 1958-1963 študoval na Rímskokatolíckej Cyrilo-metodskej bohosloveckej fakulte v Bratislave. Kňazskú vysviacku mal 23. júna 1963. V bývalom režime sa dostal mimo pastorácie - v rokoch 1971 až 1982 pôsobil bez štátneho súhlasu. Pracoval aj ako traktorista JRD, neskôr ako vodič nákladného auta. Za biskupa ho menoval pápež Ján Pavol II. 14. februára 1990. V rokoch 1994-2000 bol predsedom Konferencie biskupov Slovenska.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Rómskej rodine v Malackách zbúrajú i ďalšiu čiernu stavbu
Rómskej rodine v Malackách zbúrajú i ďalšiu čiernu stavbu
27.7.2011
Už onedlho by mali zbúrať v poradí druhú čiernu stavbu, ktorú si postavila neprispôsobivá rodina z Družstevnej ulice v Malackách. Predstavitelia samosprávy tvrdia, že problém by sa mohol pohnúť z miesta už v auguste. "Má sa búrať jedna z dvoch čiernych stavieb, ktoré tam ostali," informoval člen občianskej iniciatívy Ľudia pre Malacky a nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva Juraj Říha. V čiernej stavbe žije momentálne mladá rodina s deviatimi deťmi. Obyvatelia si ju postavili svojpomocne bez stavebného povolenia a na cudzom pozemku. Prvú, neobývanú stavbu z rozhodnutia Stavebného úradu v Malackách odstránili ešte v marci.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Kontrola odhalila chyby v každej desiatej solárnej elektrárni
Kontrola odhalila chyby v každej desiatej solárnej elektrárni
27.7.2011
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) zistil, že niektoré slnečné elektrárne neboli postavené v súlade zo zákonom. Potvrdili to aj kontroly týchto zariadení. Nedostatky boli nájdené pri každej desiatej solárnej elektrárni, najmä v okresoch Trebišov, Michalovce, Komárno či Rimavská Sobota. Nedokončená elektráreň bola v čase kontroly v Brezne. Hoci mali kontrolované subjekty vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutia, všetky revízie a skúšky, zdroje vo viacerých prípadoch neboli dostavané a elektrárne neboli schopné vyrábať deklarovaný objem elektriny. Regulačný úrad doteraz preveril 372 subjektov a ďalších 18 kontrol plánuje uskutočniť na budúci týždeň.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Prieskum: Voľby by so ziskom 41,7 percenta hlasov vyhral Smer
Prieskum: Voľby by so ziskom 41,7 percenta hlasov vyhral Smer
27.7.2011
Ak by sa konali tento víkend, so ziskom 41,7 percenta hlasov by sa víťazom stala strana Smer-SD. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil v dňoch 6. až 12. júla na vzorke 1 026 respondentov starších ako 18 rokov. Na druhom mieste by skončila SDKÚ-DS so ziskom 12,6 percenta hlasov, nasleduje KDH (11,7 percenta), Most-Híd (6,9 percenta) a SaS (6,1 percenta). Do zákonodarného zoru by sa vrátila aj SMK, ktorej by podľa prieskumu odovzdalo hlas 5,8 percenta voličov. S rovnakým volebným ziskom by brány parlamentu prekročila aj SNS. Národniari by tak so Smerom-SD mohli vytvoriť koalíciu so 79 poslancami. Pred bránami NR SR by ostali ĽS-HZDS (3,3 percenta), SDĽ (2,2 percenta) aj KSS (1,7 percenta).
Médiá: 4
Komentáre:
2
Prezident podpísal zákon roka - novelu Zákonníka práce
Prezident podpísal zákon roka - novelu Zákonníka práce
27.7.2011
Prezident Ivan Gašparovič podpísal novelu Zákonníka práce, ktorú v polovici júla schválil parlament. Platiť by mala začať od septembra. Novela prináša zmeny takmer vo všetkých sférach pracovného života. Ak zamestnanec dosiahne vek 33 rokov, bude mať automaticky nárok na 5-týždňovú dovolenku. Nové znenie pracovného kódexu tiež definuje inštitút konkurenčnej doložky, na základe ktorej nebude zamestnanec môcť po ukončení pomeru vykonávať totožnú činnosť u iného zamestnávateľa. Novinkou sú aj ustanovenia ústretové k rodine, akým je delené pracovné miesto. Na jednej pozícii tak môžu pracovať viacerí zamestnanci na kratší pracovný čas. Zmení sa i skúšobná a výpovedná lehota, nočné zmeny či práca nadčas.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Cesta z Bratislavy do Trnavy bude kratšia
Cesta z Bratislavy do Trnavy bude kratšia
27.7.2011
Vodiči budú môcť na diaľnici D1 v trojprúdovom úseku medzi Bratislavou a Trnavou pridať. Polícia tu plánuje od augusta zvýšiť maximálnu povolenú rýchlosť zo súčasných 110 na 130 kilometrov za hodinu. Platiť však bude len od 19. do piatej hodiny rána. Cesta sa tak pri dodržaní predpisov skráti o takmer tri minúty. Počas dňa zostane najvyššia rýchlosť nezmenená. Dôvodom opatrenia je snaha zvýšiť plynulosť cestnej premávky v časoch nižšej intenzity dopravy. Stodesiatku tu zaviedol vlani v novembri minister dopravy Ján Figeľ (KDH) kvôli stúpajúcemu počtu nehôd a chýbajúcemu odstavnému pruhu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Orange a T-Mobile čakajú na licencie
Orange a T-Mobile čakajú na licencie
27.7.2011
Mobilným operátorom Orange a T-Mobile platia GSM licencie už iba 36 dní. O ich predĺženie požiadali len nedávno, Orange 17. júna a T-Mobile „pred niekoľkými týždňami“. Telekomunikačný úrad zatiaľ o predĺžení licencií nerozhodol, čas sa mu však kráti. Ak nebude rozhodnutie právoplatné do polnoci 31. augusta, Orange aj T-Mobile budú musieť vypnúť svoje GSM siete. To by obmedzilo najmä poskytovanie hlasových služieb. Bývalý šéf aj súčasný podpredseda úradu tvrdia, že k tomu nedôjde. Zatiaľ nie je jasné, koľko operátori za nové licencie zaplatia. V kuloároch sa hovorí o niekoľkých desiatkach miliónov eur.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Parlament pokračuje v hromadnom prepúšťaní
Parlament pokračuje v hromadnom prepúšťaní
27.7.2011
Kancelária Národnej rady SR pokračuje v hromadnom prepúšťaní zamestnancov. Od začiatku júla prišlo o prácu ďalších deväť ľudí. V prvý prázdninový deň mal podľa harmonogramu prepúšťania odísť len jeden zamestnanec, šéf parlamentu Richard Sulík však na základe návrhu vedúceho kancelárie toto rozhodnutie zmenil. V súčasnosti je v kancelárii 378 pracovných miest, k 1. septembru zrušia ďalších osem. Z pôvodných vyše 450 pozícií ich tak zostane 370. S hromadným prepúšťaním začala kancelária vo februári tohto roka. Odídení zamestnanci dostanú štvor- alebo päťmesačné odstupné.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hrušovský je obľúbencom opozície
Hrušovský je obľúbencom opozície
27.7.2011
Opoziční poslanci si z koalície najviac rozumejú so šéfom poslaneckého klubu KDH. „Viem si podať ruku a dať pohár vína s Paľom Hrušovským. Má podstatne väčší cit pre politiku ako politickí brojleri, ktorí prišli do parlamentu len nedávno,“ povedal predseda Smeru Robert Fico. Za najsympatickejšieho ho označili aj Rafael Rafaj z SNS, Dušan Čaplovič a Dušan Galis zo Smeru, ktorý sa s ním rozpráva o futbale. Oslovení politici potvrdili, že opozično-koaličné kamarátstva existujú, aj keď sa pred kamerami tvária ako nepriatelia. Na služobnej ceste si porozumeli bývalý poslanec SNS Rudolf Pučík a Juraj Droba z SaS. Martinovi Poliačikovi (SaS) sa pozdáva Ján Počiatek zo Smeru. „Je pravicový liberál, ktorý len sedí v zlej strane.“
Médiá: 1
Komentáre:
1
Poslanci sú proti rušeniu vysokoškolských štátnic
Poslanci sú proti rušeniu vysokoškolských štátnic
27.7.2011
Opoziční ani koaliční poslanci nesúhlasia s tým, aby na ukončenie vysokoškolského štúdia stačila len obhajoba záverečnej práce. Ministerstvo školstva totiž navrhuje, aby o ponechaní či zrušení štátnych skúšok rozhodovali jednotlivé školy. Kritici návrhu upozorňujú, že v súčasnej situácii by tento krok ešte zhoršil kvalitu vysokoškolského štúdia, ktoré zápasí s plagiátorstvom a kupovaním bakalárskych či diplomových prác. Proti je aj poslanec SDKÚ-DS Miroslav Beblavý, hoci sa zmenu snaží presadiť nominant jeho strany Eugen Jurzyca. Zachovať štátnice chcú i kresťanskí demokrati. Rezort napriek tomu neplánuje sporný návrh z pripravovanej novely vysokoškolského zákona vypustiť. Zdôrazňuje, že štátnice neruší.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovensko prehralo spor s Ringierom pre články o Slotovi
Slovensko prehralo spor s Ringierom pre články o Slotovi
27.7.2011
Slovensko prehralo spor s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia na Európskom súde pre ľudské práva. Týkal sa súdneho rozhodovania vo veci série článkov o predsedovi SNS a vtedajšom primátorovi Žiliny Jánovi Slotovi. Denník Nový Čas v roku 1999 písal o opitosti a nevhodnom správaní Slotu a vtedajšieho policajného viceprezidenta Jozefa Petráša v reštaurácii. Články síce boli zamerané na Slotu, ale denník zverejnil aj funkciu a meno viceprezidenta. Žalobcom z dôvodu údajného ohovárania bol práve Petráš. Okresný súd v Žiline mu v roku 2003 priznal okrem ospravedlnenia aj náhradu nemajetkovej ujmy milión korún, ktorá bola odvolacím súdom znížená na polovicu. Súd v Štrasburgu však teraz konštatoval porušenie práva vydavateľstva na slobodu prejavu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Miškov chce splnomocnenca pre národnú propagáciu
Miškov chce splnomocnenca pre národnú propagáciu
27.7.2011
Slovensko by malo mať podľa ministra hospodárstva Juraja Miškova (SaS) splnomocnenca pre národnú propagáciu kvôli lepšej koordinácii aktivít národnej prezentácie v zahraničí. Miškov sa už o svojej predstave rozprával aj s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS), ktorá vraj iniciatíve vyjadrila podporu. Splnomocnenec by koordinoval jednotlivé orgány a mal by za úlohu vytvoriť stratégiu. Za veľmi slabo využitý považuje minister potenciál nedávneho hokejového šampionátu. Dobrú tému na prezentáciu krajiny vidí aj v statuse Košíc, ktoré budú v roku 2013 hlavným Európskym mestom kultúry. Miškov pripomenul, že hoci v minulosti sa investovalo veľa snahy i peňazí do propagácie Slovenska, výsledok je nulový, pretože jednotlivým činnostiam chýbala koordinácia.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Simon: Na južnom Slovensku nehrozí územná autonómia
Simon: Na južnom Slovensku nehrozí územná autonómia
26.7.2011
Na južnom Slovensku nehrozí územná autonómia a otvárať túto tému je zbytočné. Uviedol dnes podpredseda Mosta-Híd a minister pôdohospodárstva Zsolt Simon, ktorý zároveň dodal, že Maďarsko by politikou, pri ktorej otvára otázku akejkoľvek územnej autonómie, nemalo zakrývať svoje vlastné problémy doma. Simon tak reagoval na vyjadrenia štátneho tajomníka maďarského ministerstva zahraničných vecí Zsolta Németha. Ten minulý týždeň na 22. ročníku letnej univerzity Maďarov v rumunskom Baile Tušnad konštatoval, že v Karpatskej kotline už dnes nie je otázkou, či je potrebná autonómia, ale akým spôsobom možno tieto ciele zrealizovať.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Rodiny policajtov, ktorí zahynuli v službe, pôjdu do táborov
Rodiny policajtov, ktorí zahynuli v službe, pôjdu do táborov
26.7.2011
Deti a manželky policajtov, ktorí zomreli počas výkonu služby, strávia časť leta v táboroch v Poľsku. Organizuje ich ministerstvo vnútra v letných mesiacoch júl a august v spolupráci s Nadáciou pomoci vdovám a sirotám po policajtoch, ktorí zahynuli v službe. V táboroch si môžu oddýchnuť aj rodiny policajtov, ktorí podľahli následkom chorôb spôsobených výkonom služby. Rezort oslovil aj pozostalých po hasičoch a horských záchranároch. Rodinní príslušníci policajtov strávia dva júlové týždne na Mazurských jazerách pri meste Olzstyn. Zabezpečené majú ubytovanie, celodenné stravovanie a pestrý program. Ďalšia skupina pôjde v auguste na dva týždne do rekreačného zariadenia Kremenec Tatranská Lomnica.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Psychotesty pre strelcov sú už na svete
Psychotesty pre strelcov sú už na svete
26.7.2011
Psychotesty určené strelcom, ktoré sa po masakre v Devínskej Novej Vsi rozhodol zaviesť minister vnútra Daniel Lipšic (KDH), sú už hotové. Nové pravidlá majú zabrániť podobným tragédiám, aké sa stali vlani v Bratislave či pred pár dňami v Nórsku. Psychológ sa bude rozhodovať na základe pozorovania, minulosti strelca či motívov, ktoré ho vedú k držaniu zbrane. Strelci to označili za šikanovanie. Obávajú sa, že výsledok bude závisieť od nálady psychológa. Proti jeho verdiktu sa odvolať nedá a na ďalší pokus je potrebné čakať rok. Autor vyhlášky, ministerstvo zdravotníctva, však tvrdí, že v prípade nespokojnosti sa možno obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Psychologické vyšetrenie bude stáť najmenej 65 eur.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Policajti z Galanty nechali ujsť vodiča s ukradnutým autom
Policajti z Galanty nechali ujsť vodiča s ukradnutým autom
26.7.2011
Dvaja policajti obvodného oddelenia v Galante, 22–ročný Šimon P. a 24–ročný Ľudovít F., boli obvinení z prečinu marenia úlohy verejného činiteľa, keď nechali ujsť vodiča odcudzeného motorového vozidla Audi RS 6 Quatro. Na základe oznámenia ich 2. júla privolali na Mierovú ulicu v Galante. Muži zákona však nevykonali opatrenia, ktoré by viedli k zaisteniu motorového vozidla a podozrivej osoby. Namiesto toho súhlasili s návrhom vodiča, aby vozidlo v sprievode jedného z nich previezol pred budovu obvodného oddelenia Policajného zboru v Galante. Tam mu neodobrali kľúče, podozrivý v nestráženej chvíli nasadol naspäť do auta a odišiel na doposiaľ nezistené miesto.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V júli už teploty nad 30 stupňov nebudú
V júli už teploty nad 30 stupňov nebudú
26.7.2011
Počasie sa do konca týždňa veľmi nezlepší. Celý týždeň nás bude sprevádzať občasný dážď. Rovnako to bude aj cez víkend. Teploty by nemali presiahnuť 26 stupňov. Na utorok 26. júla od 14:30 h do 20:00 h vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu prvého stupňa pre hroziace búrky na východe Slovenska. Slnečnému letu by však ešte nemal byť koniec. "Zdá sa, že v júli už 30 stupňov nikde na Slovensku nebude, teraz je dlho aj pod 20, ale v auguste určite v tých najteplejších oblastiach bude 30 stupňov," predpovedá klimatológ Pavol Faško.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Miškovov register odhalí neseriózne firmy
Miškovov register odhalí neseriózne firmy
26.7.2011
Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) zaviedol nový register podnikateľov a firiem, ktorý spája verejne dostupné registre všetkých štátnych orgánov. Na stránke www.hospodarskyregister.sk tak bude možné zistiť, či potenciálny obchodný partner spláca načas záväzky, alebo je dlžníkom Sociálnej či zdravotnej poisťovne. „Chceli by sme pomôcť podnikateľom práve v tom, aby nevstupovali do obchodných vzťahov s neserióznymi firmami,“ povedal Miškov. Portál obsahuje všetky podnikateľské subjekty, ale aj príspevkové či rozpočtové organizácie. Na základe dostupných informácií pridelí register firmám rating, ktorý zhodnotí ich spoľahlivosť. Podnikatelia iniciatívu vítajú, chceli by však poznať presné pravidlá hodnotenia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Značky 666 na autách mafiánov končia
Značky 666 na autách mafiánov končia
26.7.2011
Polícia stopla prideľovanie špeciálnych evidenčných čísel na automobily po známosti. Už tri dni ich pri prepise auta náhodne vyberá nový počítačový softvér. „Do systému policajt nemôže nijakým spôsobom zasahovať, ani ho meniť,“ povedala Denisa Baloghová z policajného prezídia. Zámerom je znemožniť korupciu a cielený výber tabuliek s „lukratívnym“ evidenčným číslom pre uprednostňovaných ľudí. Náhodné generovanie čísel zaviedol policajný prezident Jaroslav Spišiak na žiadosť ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH). Ak však niekto bude chcieť špeciálnu značku, stále o ňu môže za poplatok požiadať. Každá plechová tabuľka s voliteľnou skladbou stojí 165,50 eur, spolu teda 331 eur.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Sudcovia vyhrali spor o platy, dostanú po 100-tisíc eur
Sudcovia vyhrali spor o platy, dostanú po 100-tisíc eur
26.7.2011
Jedenásť sudcov Najvyššieho súdu pravdepodobne uspelo proti vlastnej inštitúcii v hromadnom diskriminačnom spore, ktorý viedli pre údajnú platovú diskrimináciu. Informáciu priniesli Hospodárske noviny. Sudcom podľa denníka pomohlo, že šéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin sa proti rozhodnutiu neodvolal. Odporučilo mu to vraj plénum súdu. Sudkyni Eve Babiakovej a desiatke ďalších sudcov by tak mal teraz domovský súd vyplatiť po 100-tisíc eur a trovy konania vo výške 4 566 eur. Spolu ide o 1,15 milióna eur. Na súde zatiaľ informáciu nikto oficiálne nepotvrdil. Denník píše, že spor sprevádzajú od začiatku zvláštne okolnosti. Rozhodovali o ňom ľudia, ktorí sú do neho zapletení.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk